AÈi Pelgrim Guus Terwijn uit Heiloo: 'Ik wilde even helemaal vrij zijn' Jongeren en tieners verfraaien gevels en entree' Brunogebouw Planten show bij Intratuin. J.KUYPER m mm Topartieste Adrienne West op benefietconcert in Heiloo Deze week bij de Uitkijkpost: Mode Locale! A.J.VOS I SS* SS SEPTEMBER 1994 OMSTREKEN 59e JAARGANG NO. 38 DRUKKERIJ UITKIJKPOST Evenals in de afgelopen jaren pre senteert ook ditmaal weer de trends van de mode in het komende sei zoen onder de noemer Mode Loca le. In samenwerking met meer dan twintig Heilooër ondernemers bie den wij u een kijkje achter de scher men van de mode voor het najaar en de winter. Dat, gekoppeld aan interessante aanbiedingen, toont maar weer eens aan,, dat u voor een actuele garderobe niet naar een an dere plaats hoeft. De Heilooër 'mode-standers' staan u deskundig en van harte te woord bij een be zoek aan hun zaak. AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. KennemerstraatWeg 129 Heiloo - 330332 Kunstenaar Bo Thie (links) en met Buk Buk medewerker Arnoud de Graaf spuwen vuur: de onthulling van de beelden van Buk Buk en Ten- denz is op komst. Mind your head HEILOO - Zaterdag 24 september speelt de band Mind your head. Deze Egmondse formatie is er één van de be tere i;ock en roll. Dus je bent welkom als je echt eens van plan bent naar rock en roll te luisteren in Buk Buk. Om binnen te komen betaal je 5,00. De rock en roll deuren gaan open om 21.00 uur. Nijenburg naar Slagharen HEILOO - Op zondag 25 september komt het Tamboer- en Majorettenkorps Nijenburg uit Heiloo voor een speciaal optreden naar het Ponypark Slagharen. Dirigent is Jacquelien Mulder. De be doeling is de gasten van het park muzi- CEES HACHMANG LOODGIETERS HEILOO - Vier maanden heeft Guus Terwijn er over gedaan om de overgang van werkend man naar Vutter te over bruggen. Waarom loopt iemand van Heiloo naar Santiago de Compastela in Spanje? Dat vroegen wij aan Guus Terwijn. „Na een drukke werkkring, als projekt- leider op een ingenieurskantoor in Amsterdam, had ik behoefte aan een nieuwe uitdaging, maar en misschien is dat nog wel belangrijker ik wilde vrij zijn, helemaal vrij even geen werk, geen huis even geen vrouw en kinderen (hoe wel ik daar dol op ben), doen wat ik zelf wil. Dan zoek je nog naar een vorm hoe je dat gaat doen. Ik houd van wandelen, kamperen en het avontuur. Toen ont moette ik iemand, op de verjaardag van m'n dochter die zo'n grote wandeltocht had gemaakt en alle stukjes vielen op z'n plaats. Na de nodige voorbereidin gen is het dan zover 's ochtends half ze ven, daar stap je dan je huis uit, in Heiloo nagewuifd door je vrouw, de start voor een wandeltocht die vier maanden zou duren. Op de Kanaalweg heb ik lopen zingen, iedereen ging naar z'n werk en ik liep hier. Ik had besloten die dag tot Wor- mer te gaan. Met enkele variaties heb ik, de Water land route,' de Heuvelland route, Het Lingepad en het Pieterpad (dat loopt van Pieterbuuren tot de Pietersberg) ge lopen. In het buitenland liep ik veelal GR (Grand Rendonner) routes. Ik had kaarten verknipt zodat ik alleen het ge deelte bij me droeg, wat ik nodig had. Op de achterkant van de kaart hield ik een soort dagboek bij en had ik dat tra- jekt afgelegd dan stuurde ik dat naar huis, weer een stukje minder bagage. Het was trouwens opvallend dat, naar mate de reis vorderde, ik steeds minder nodig had. De eerste twee maanden heb ik alleen gelopen, toen kwam ik een man uit Ant werpen tegen, een artiest. We konden goed met elkaar opschieten en zijn sa men een tijd opgelopen. Je komt trou wens steeds meer mensen tegen. En hoewel ik geen echte pelgrim was wilden de mensen me toch zo zien, ze vonden alleen dat ik wel met een stok moest lo pen en die gaven ze me toen. Ze wilden me soms ook even aanraken. Onderweg heb ik in Frankrijk veel in een Gïd d'etape en zoals ze dat in Span je noemen een refugio gelogeerd. Een soort jeugdherberg. Ik ben ook lid ge worden van het genootschap van St. Ja cob, dat zijn mensen die geïnteresseerd zijn in het afleggen van grote afstanden, niet alleen lopend, maar ook per fiets, auto zelfs eventueel te paard". Alleen „Als je alleen bent praten de mensen makkelijk met je. Ik heb ook veel leuke uitnodigingen gehad van feesten of om bij de mensen thuis te komen. Het gaat daar allemaal zo makkelijk, de mensen leven veel buiten, bovendien komen er maar heel weinig mensen voorbij en wil- kaal te onthalen. "De wereld van Plezier" ontvangt ook dit jaar weer een groot aantal orkesten. Ze zijn af komstig uit alle delen van Nederland. Het optreden van muziekverenigingen wordt door het publiek steeds bijzonder op prijs gesteld. Er wacht de gasten een bijzondere dag. Na vier maanden is Guus Terwijn weer terug in Heiloo na zijn wandel tocht naar Spanje. len ze graag een praatje maken. Ik heb ook geleerd dat je van de gelegenheid gebruik moet maken. Zie je een leuk ca feetje, meteen doen, even een colaatje, heerlijk! Kom je langs een bron je dan meteen even wassen en de was doen. Het drogen was niet altijd even eenvou dig, maar een mens wordt vindingrijk, ik had een touwtje dat als waslijn op mijn rug hing. Je gaat op zo'n tocht wel meer relative rend naar de dingen kijken. Je kunt soms geroerd zijn door de schoonheid om je heen, bloemen, mooie grassen een Ruijsdaellucht. In La Puy-en-Velay kwam mijn vrouw om samen zo'n tien dagen met mij mee te lopen". Op de vraag hoe zij deze on derneming van haar man ervoer ant woordde ze: „Die maanden zijn omge- HEILOO - Als iemand het goed heeft gedaan in de populariteitslijsten van de tieners en jongeren in Heiloo is het wel Bo Thie. Deze Amsterdamse kunstenaar begeleidde bij Buk Buk en Tendenz, resorterend onder de Stich ting Jeugd en Jongeren Heiloo, een bijzonder project, dat afgelopen zon dag werd 'opgeleverd'. Na maanden zelfwerkzaamheid werd de voorzijde van het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg verrijkt met een twee tal objecten, terwijl ook de achter kant veel meer accent kreeg door het aanbrengen van speciale zelfgemaak te tegels en andere voorwerpen op of tegen de muren. Het kunstproject was mogelijk ge worden door een subsidie van de ge meente Heiloo in het kader van de sociale vernieuwing. Met de opdracht om 'het gebouw een prominente plaats in de omgeving' te geven werd gestart met het plannen maken. Via de IMCO in Purmerend, een on dersteunende instantie voor onder meer jeugd- en jongerenwerk kwam men in contact met Bo Thie, die al eerder vergelijkbare projecten had be geleid en uitgevoerd. Al snel kwamen Buk Buk en Tendenz tot de conclusie dat het project in tweeën gesplitst moest worden. Ener zijds de voorgevel van het gebouw, anderzijds de entree van met name Tendenz. Deze laatste was weinig aantrekkelijk door de na de laatste verbouwing ontstane 'gang' langs de ingang van Buk Buk. Nadat dit was besproken, werd nog eens een aantal wensen geformuleerd. Zo moesten de namen van Buk Buk en Tendenz op een leuke manier op de voorgevel ko men en moest daar ook een geschikte ruimte komen om informatie te pre senteren over de activiteiten via een vitrine. De ingangen moesten geac centueerd worden. En bij. alles gold 4at de uitvoering trendy, onderhoud sarm en dus duurzaam moest zijn. Voor de jongeren en tieners die de uit voering van het project voor hun re kening namen, bleek Bo' Thie een ideale begeleider. Zijn kennis van za ken op velerlei terrein - van materiaal gebruik tot architectuur - zette hen aan tot creativiteit. Op die manier werd het het veel meer een kunstpro ject dan alleen maar de afronding van de verbouwing in 1993. Het enthousi asme werd nog eens duidelijk in de korte toespraakjes van deelnemers vlak voordat de kunstwerken afgelo pen zondag werden onthuld. Bij de realisering was het nodig om met name voor de voorzijde goedkeu ring van de gemeente te verkrijgen. Weliswaar had. men het geld beschik baar gesteld, maar de uitvoering moest wel getoetst worden aan de 'schoonheidsnormen' voor gebou wen. Uiteindelijk bleek het geen pro bleem, al kostte dit de nodige tijd. Vlak voor de zomer werd begonnen vee Nieren Deer en de afgelopen week werd de finis hing touch aangebracht. Aan de voorzijde van het gebouw staan in de betegelde nissen twee nieu we heiligenbeelden: objecten van een speciale kunststof, beschilderd en ge hard tegen weer en wind. Ze symboli seren de activiteiten van Buk Buk en Tendenz, waarbij het muzikale ele ment zeer nadrukkelijk aanwezig is. Aan de achterzijde zijn talrijke tegels op de muur aangebracht, zijn er mas kers en andc e kleinere objecten. De aantrekkingskracht hiervan brengt di rect de naam van Tendenz vanaf de straatzijde in beeld, zodat er geen twijfel meer over bestaat waar dit tie nercentrum van Heiloo haar entree heeft. Het was afgelopen zondag een gezelli ge, druk bezochte onthulling, waar aan ook tamboer- en majoretten korps Nijenburg haar medewerking verleende. Muziek hoort er altijd bij. Dat bleek overigens het gehele ope ningsweekend, met op vrijdagavond de muzikale cabaretiers Arthur Umb- grove en Maarten van Roozendaal en disco bij Tendenz, op zaterdag een aantal bands in het Buk-café en op zondag Herman Brood in de grote zaal. Het seizoen van Buk Buk en Tendenz is overduidelijk weer begon- Eén van de nieuwe heiligen aan het Brunogebouw. nen. De moeite waard om er een kijk je te nemen. En begin nu eens met de buitenkant van het gebouw, daar loop je niet zomaar aan voorbij. De muurdecoraties gemaakt door tieners uit Heiloo ter verfraaiing van de entree van Tendenz. HEILOO - Adrienne West is de even verrassende als grandioze topstar op de Benefiet Concertavond die de Rotary Club Heiloo op donderdag 20 oktober traditioneel organiseert ten behoeve van een goed doel. Dit jaar is dat de on dersteuning van het Vogelopvangcen trum in Bergen, waarover de Stichting Damland waakt. De Amerikaanse uit 'down town' New York zal samen met MAKELAARDIJ O.G. ^enverkoop Zeeweg 20, 1852 CR HeilOO assurantiën Bfl vlogen, maar toch kom je ineens voor rare dingen te staan. Guus is erg handig en maakt altijd alles. Hij was nog geen twee dagen weg toen gingen de wasma chine en de auto kapot, dan sta je toch wel even raar te kijken. Maar omdat ik nog werk, ging de tijd snel voorbij". Balans „Als je nu de balans van zo'n reis op maakt, wat leert het je dan?" „Ik heb het ervaren als een soort retraite en ge merkt met hoe weinig een mens toe kan. De waardevolle dingen zijn de menselij ke kontakten en de schoonheid die je in de dingen ervaart". Guus Terwijn gaat nu weer terug naar het leven van alle dag, maar wil wel filo sofie gaan studeren en misschien wat te kenlessen nemen. Afsluiting project 63 koopwoningen Ypestein HEILOO - In het voorjaar van 1994 zijn de laatste woningen van het project Ypestein III opgeleverd. Inmiddels wo nen de bewoners dus alweer enkele maanden in hun nieuwe woning en zijn de tuinen en woonomgeving al gezellig groen. Ter gelegenheid van de afsluiting/ople vering van het project heeft mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom, wethouder van o.a. ruimtelijke ordening, grondzaken en volkshuisvesting, op het „groene plein" aan de Kleine Kanne een symbo lisch speeltoestel voor de kinderen ont huld door honderden ballonnen het luchtruim te laten kiezen. De kinderen van beide basisscholen aan de Hucht hebben de ballonnen voorzien van hun naam in de hoop dat zij een prijs win nen met deze ballonnenwedstrijd. Mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom werd tijdens de officiële handeling geas sisteerd door de heer W. J. Scheffers, di recteur van Heijmans Projectontwikke ling uit Rosmalen. Het speeltoestel, een klimrek met glij baan, is aangeboden door Heijmans en de gemeente Heiloo en zal over enkele weken geplaatst worden op het plein van de Kleine Kanne. Het totale project bestaat uit 63 koop woningen en is ontworpen door archi tect Rens Bakker van architectenburo Bakker, Boots van Haaren van der Donk uit Schagen. Het project bestaat uit 23 sociale-, 4 premie koopwoningen en 36 vrije sector woningen. De premie woningen zijn ontwikkeld door Stich ting Eigen Woningbezit Alkmaar en de 36 vrije sector woningen door Heijmans Projectontwikkeling uit Rosmalen. Het totale project is gebouwd door Heij mans Bouw uit Alkmaar. De verkoop en de bouw van de woningen is zeer voorspoedig verlopen. Nadat mevrouw J. Wuijster-Schudde boom het speeltoestel onthuld heeft, is in het wijkcentrum de Ypsalon in het bijzijn van alle genodigden, waaronder vele kopers van de 63 woningen, een toost uitgebracht. de bijna even beroemde Dutch Swing College Band van Bob Kaper in de Moe der Gods Kerk optreden met een avond vol spetterende jazz. In ons land trad Adrienne al vele malen met enorm succes op en volgens de kri tieken in de media is miss West zo'n groot talent dat ze met gemak haar eve neens in deze branche zingende zusters met gemak in de zak steekt. Moeilijke nummers als 'April in Paris' en 'A Child is Born' wisselt Adrienne profes sioneel, maar bovenal met een gevoelige stem, af met swingende klanken en ook haar 'acting performance' is van top kwaliteit. Kijken en luisteren naar deze rasartieste, die al op 9-jarige leeftijd be gon met lessen klassiek zingen en piano spelen,, is een onverdeeld genoegen. Heiloo mag er trots op zijn haar een keer in levende lijve te zien optreden. Talloze concerten in België, Frankrijk, Noord- en Zuid-Amerika, Nederland, Canada, Italië, Spanje, Zweden en Zwitserland staan op haar naam en daarbij werd ze begeleid door de crème de la crème uit de jazz- en entertain ment wereld. Zo zong ze samen met on dermeer de grote orkesten van de NDR en WDR in Hamburg en Keulen en werkte ze samen met topartiesten uit de jazzwereld, artiesten als Johnny Grif fin, Harry Sweets Edison, Billy Cob- ham, Scott Hamilton, Reggie Royal en Clark Terry. Op Broadway stond Adrienne centraal in de wereldberoem de musical 'Ain't Misbehavin', speelde in de film 'The Contact' en bracht ze prachtige platen uit met ondermeer als hoogtepunten 'Time Will Tell' en 'Tri bute' uit de tachtiger jaren. „Adrienne is een absolute verrassing op onze jaarlijkse benefietavond in Heiloo, waar we al weer vele jaren met onze DSC Band heel graag komen. Het pu bliek leeft altijd geweldig mee en de sfeer en ambiance zijn voor onze muzi kanten juist in Heiloo van topniveau. Dat werkt naar twee kanten toe heel sti- Adrienne West. muierend. Ik ben ervan overtuigd dat Heiloo, maar ook Adrienne West, een lekker swingende avond tegemoet gaat, die zal klinken als de bekende klok. Maar dat mag, neen, dat moet ook voor het goede doel dat door de plaatselijke Rotary Club wordt nagestreefd", aldus Bob Kaper, leider van de Dutch Swing College Band die dit jaar onderscheiden werd met de Bird Award, de grote prijs van het North Sea Jazz Festival. De entree voor dit unieke en veelbelo vende concert is vastgesteld op 20 gul den en de kaarten kunnen worden verkregen bij de volgende adressen: Drogisterij Jef Letschert en Avis Boek handel in het stationscentrum, Rooks- hop Jan Braam, bij Ypma Muziekhan del, Langestraat te Alkmaar en bij de heer Cees Bakker in Heiloo, telefoon nummer 333667. Zoals voorheen wordt deze avond georganiseerd met mede werking van de Rotoract Club Alkmaar en zal er tijdens de pauze en na de voor stelling, onder genot van een drankje, gelegenheid worden geboden voor ge zellig napraten. MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking - Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte Tel 072 331895. Fax 072 338209 TAXATIES Van 15 t/m 24 september is er een show van 20 soorten vleesetende plantjes en 60 soorten varens. Showaanbieding: Een vleesetende plant van 7,95 voor HET GROENE WAREN Heiloo. Vennewatersweg 15, tel. 072 - 332727. *-Ke DaG «eTs aNo^rS KENNEMERSTRAATWEG 63. HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263. 1 800 AG ALKMAAR Heerenwg 167.1851KN Hefco/Ö: 072-331716.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1