Milieu 2000 Opendag bij GP Groot m Schoor! Ben Sierhuis: tien jaar entertainment! a Loek Schoorl viert 35 jarig bestaan op grootse wijze V' DRUKKERIJ UITKIJKPOST 28 AUGUSTUS 1994 REKEN 59e JAARGANG NO. 39 mmmi Op 1 oktober geen opa- en omadag op basisscholen Koffieconcert H.H. Caecilia Geslaagd AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemecstraatweg 129 Heiloo - 330332 CEES HACHMANG LOODGIETERS Ai iiAO MAKELAARDIJ O.G. ^ÓtKeS00^» J 2 Zeeweg 20. 1852 CR Heiloo assurantiën BB Renée Smithuis; najaarsexpositie en PAN Echtpaar Tromp 60 jaar getrouwd A Geslaagd Vrijwilligers gezocht Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte' Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115. 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 HEILOO - Op 1 oktober opent G.P. Groot B.V. in Heiloo zijn poorten voor het publiek. Een unieke kans voor iede reen die geïnteresseerd is in milieu en milieutechniek. De vijf werkmaatschap pijen van G.P. Groot B.V. laten tijdens deze Open Dag op tal van manieren zien hoe er binnen het bedrijf wordt gewerkt aan de bescherming en het schoonhou den van ons milieu. „Een informatief, maar ook gezellig evenement". Zo omschrijft R. Wilde boer, bedrijfsleider van G.P. Groot Re cycling B.V. de Open Dag. „Het milieu is nu eenmaal een belangrijk thema in de samenleving. Wij willen graag aan het publiek laten zien hoe wij daarmee omgaan. De ontwikkelingen gaan heel snel. Met deze Open Dag tonen we niet alleen de stand van zaken nu, maar te gelijk een aantal ontwikkelingen in de komende jaren. Vandaar, dat we het evenement de naam 'Milieu 2000' heb ben meegegeven." Wat is er zoal te zien? R. Wildeboer: „Een paar voorbeelden: vrijwel iede reen in Nederland brengt z'n glas naar de glasbak. We zamelen het tegenwoor dig bovendien op kleur gescheiden in. Dat is een van de dingen die we laten zien. Maar ook hoe we vervuild slib kunnen reinigen, zodat het zand weer bruikbaar wordt. Hoe we snoeihout zo versnipperen dat het kan composteren. Hoe we bestrating behandelen, zodat er geen schadelijke stoffen kunnen door dringen in de ondergrond. We de monstreren ook onze speciale wasstraat voor verontreinigde voertuigen, en zo kan ik nog wel even doorgaan. Een sca la aan leuke en interessante zaken." Rondleidingen Naast allerlei demonstraties zijn er voor het publiek rondleidingen over het ter rein en langs de installaties van G.P. Groot B.V. R. Wildeboer: „Onze vori ge Open Dag, vijf jaar geleden, trok zeer veel belangstelling. Ook dit keer verwachten we een forse toeloop. Er is volop te zien, voor jong èn oud. Er zit een educatief element in, en aan de an dere kant vinden wij het ook belangrijk om aan al die mensen opnieuw te laten zien dat de zorg voor het milieu ons da gelijks werk is. Daarom is iedereen van harte welkom op 1 oktober, van 10.00 tot 15.00 uur aan de Kanaaldijk in Hei loo." n HEILOO - Met een matinee en een avondvoorstelling en met een keur aan artiesten, zowel op het podium als in de zaal, vierde Ben Sierhuis, zijn 10 jarig jubileum afgelopen zondag in de Vest. Wie is Ben Siethuis? Daar is niet mak kelijk antwoord op te geven. Over zich zelf wil hij maar heel weinig kwijt. Praat hij echter over zijn vak, dan is hij een grage prater en merk je dat hij ie mand is, die zich met hart en ziel aan zijn vak wijdt. „Het vak is me eigenlijk overkomen", zegt Sierhuis. „Vroeger maakte ik deel uit van Double-X, samen met Gerard Rasch had ik een muzikale cabaret combinatie". In die tijd gebeur de het regelmatig dat mensen een be roep op ons deden, zo in de geest van: „Wij hebben een feestje, weet jij mis schien iets leuks, iets origineels? En lag het in z'n vermogen dan deed Ben het ook. Aan de samenwerking met Rasch kwam dramatisch een einde. Door een ongeluk was hij niet meer in staat om te spelen. Mocht samenwerking dan ver broken zijn, de vriendschap bleef. Ei genlijk is dit het begin van Ben Sierhuis entertainment, het zelf musiceren gaf hij er aan en hield zich alleen nog bezig met het „verkopen" van artiesten. De eerste groep die ik boekte was het Bro adway trio, toen nog niet zo bekend. Nu een top trio dat internationaal werkt. Sierhuis Entertainment was ook een van de eersten die Suger Lee Hooper naar Noord Holland haalde. In het begin was het nog niet zo dfuk, maar dat duurde niet lang. Ben Sierhuis ging er op af, gaf zijn klanten het gevoel dat hij er voor hen was. En dan ontstaat een mond tot mond reclame. Bedrijven die wat te vie ren hebben, weten de weg naar hem te vinden. Nu maken de bedrijven 75% deel uit van zijn klantenbestand. Festiviteiten, openingen, jubilea, perso neelsfeesten, Ben Sierhuis regelt het al lemaal. „Soms voel ik me net een architekt, ik maak een ontwerptekening en zorg voor de uitvoering daarvan", zegt Sierhuis. Alle artiesten en orkesten kunnen ge boekt worden, de boekingsburo's "le nen" artiesten aan elkaar uit. Maar heeft u een kameel of een olifant nodig voor bijvoorbeeld een opening dan kan dat ook geregeld worden. Voor privé- feestjes, parties, huwelijk tot en met de catering verzorgt Ben Sierhuis alles. Juist het kleine bedrijf zorgt voor een persoonlijke benadering. „Het leuke is, je hebt altijd met blije mensen te ma ken. Je zoekt de artiest die bij je publiek past. Met elkaar moet je er een feest van maken, de mensen willen lachen. Je er varing gebruiken en in dienst stellen van de klanten, zodat die zelf ook onbe zorgd aan hun feest kunnen deelnemen. Er is ook altijd iemand van ons buro op zo'n avond aanwezig om alle eventuali teiten het hoofd te bieden en te zorgen dat alles op rolletjes loopt", aldus Sierhuis. Met zowel een geslaagde middag voorstelling waarin Imca Marina zou komen, maar helaas ziek was, hebben de overige leden het geweldig opgevan gen. Indrukwekkend was de finale waa rin alle artiesten gezamenlijk optraden, 's Avonds was een optreden van Made line Bell, de ster uit de Cotton Club met The Swingmates. En swingen deed het. Het publiek was zo enthousiast dat het concert pas na drie toegiften tot een ein de kwam. Een geweldig gebaar van Ben Sierhuis. Kadoos wilde de jubilaris niet hebben, liever zag hij giften, bedoeld voor "art sen zonder grenzen". Een jubileum waar iedereen nog lang over na zal praten. René Froger. De familie Schoorl met hond, v.l.n.r. zoon Jan, moeder Anneke, doch ter Anita en Loek Schoorl. Reinigingsinstallatie voor riool, kolk, gemaken en veegzand. HEILOO - In het kader van het Euro pees Ouderenjaar vond vorig jaar op 1 oktober op de basisscholen in Heiloo een zogenaamde opa- en omadag plaats. Een initiatief waarin de relatie tussen jongeren en ouderen centraal stond en waarvan de commissie welke het Europese Ouderenjaar in Heiloo be geleidde hoopte dat het een traditie zou worden. Het is geen onwil of desinteresse, maar er zijn zoveel andere- ook belangrijke - zaken waaraan aandacht gegeven moet worden, dat voor dit jaar besloten is geen speciale lessen te besteden aan het thema ouderen en jongeren; aan de ver schillen, maar vooral overeenkomsten. 1995 wordt het internationale ouderen jaar, mogelijk dat deze eenmalige ge beurtenis dan toch aanleiding zal geven op de basisscholen 1 oktober, de inter nationale ouderendag niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Want ook jonge ren worden ouderen en ouderen zijn ook jongeren geweest. Voor beide gene raties is het erg belangrijk om daar niet aan voorbij te gaan. HEILOO - Aanstaande zondag 2 okto ber geeft het Heilooër Harmonie Orkest Caecilia haar eerste concert na de zo mervakantie. Het jeugdorkest begint om half twaalf met een aantal vlotte nummers. Na de koffiepauze zal het A- orkest onder andere de twee concours- werken als try out ten gehore brengen. Dit zijn American Triptich van Roger Roger en A Discovery Fantasy. Deze muziekstukken zullen ook op 6 novem ber op het bondsconcours te Wervers- hoof perfect moeten klinken. Iedereen is welkom, toegang gratis. Aanvang half twaalf in de volksmuziekschool, 't Veld 1. HEILOO - Op 21 september jl. is onze zoon Edwin van Wijk aan de Universti- teit van Leiden geslaagd en mag hij zich nu drs. Japanse taal en cultuur noemen. Hij was in de jaren '80 leerling aan de Hofdijkschool. HEILOO - De drankenhal van Loek Schoorl bestaat 3 oktober 35 jaar en dat gaat niet ongemerkt voorbij. Opening met een bokkewagen en het bokbiersei- zoen, wordt ingeluid. Leveranciers ko men elk met een eigen stand, er is een blackjacktafel, een cartoonist, de alpi no's spelen en er is een optreden van han Wellerdieck. Kortom, het wordt een knalfeest. „M'n vader pachtte vroeger het cafeetje bij het pontje van Akersloot, maar toen de pachttijd om was nam mijn vader in 1936 de drankenhandel van Stadegaard over", vertelt Loek Schoorl. „Vroeger waren de dranken lang niet zo "in" als nu. Twintig kratjes fris en bier en dat was het dan voor de hele regio". Maar vader ging pionieren in Noord- Holland en het werd steeds drukker. Toen kwam zoon Loek erbij en twaalf jaar hebben zij nog samengewerkt. Er werd gestart met Stella Artois. Na tien jaar ging men over op Hengeloos Bier, dat werd weer opgekocht door Stella Artois en was men weer terug bij af. In 1982 kreeg Schoorl de vertegenwoordi ging van Dommelsch bier. Op een gege ven moment stond er overal handel. De lokatie aan de Heerenweg in Heiloo werd veel te klein. In menige garage kon men kratjes van Loek Schoorl vinden. In die tijd hadden we ook nog van die open bestelwagens en ik herinner me nog goed dat ik hartje winter op weg was naar Krommenie. Bij Uitgeest sprongen van de vorst de eerste flessen al kapot, dat was in die strenge winter van 1963", aldus Loek Schoorl, die er nu om lachen kan. Nu beschikt het be drijf over twee vrachtwagens en een bus. In 1977 verhuisde het bedrijf van de Heerenweg naar de Handelsweg en ging men van 320 m2 naar 900 m2. D^t bete kende toen een hele verbetering. Maar nu is het al weer te klein en zijn er reeds uitbreidingsplannen aanwezig. Dran kenhandel Loek Schoorl bevoorraadt thans heel Noord-Holland. „We hebben nog altijd een klant van het allereerste uur en dat is Blackborn aan de Raadhuisweg", zegt Schoorl. De derde generatie is thans ook weer werk zaam in het bedrijf. Dochter Anita en zoon Jan werken nu weer samen met hun vader. Verder telt het bedrijf tien medewerkers. Een bedrijf dat werkt met sterke merken en sterke mensen en de toekomst met vertrouwen tegemoet ziet. Kadoos wil men niet hebben. Liever wil len zij een bijdrage voor "de vijfhoek", het orthopedagogisch centrum in Heiloo. 't Is magie. Broadway, eerst geboekte groep. 'NVm: Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. w Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES HEILOO - Het is een drukke tijd voor René Smithuis. In haar kunsthandel aan de Stationsweg ging zaterdag haar na jaarsexpositie van start. Hier vindt u veel Bergense school. De schilderijen uit de periode 1900-1940 zijn favoriet bij Renée, met veel moeite heeft zij weer een aantal werken aan haar collectie we ten toe te voegen aan werken van Filars- ki, Arnout Colnot, Germ de Jong, Jan Sluyters, Piet van Wijngaerdt en vele anderen. U kunt uw hart ophalen. Bert Jonk zorgt weer voor een mooie verza meling bronzen beeldjes-. Vooral zijn dieren zijn indrukwekkend. Ook van Karei Gomes zijn er een aantal speelse beelden in huis. De kunsthandel in de Stationsstraat is geopend van vrijdag 30 september en zaterdag en zondag 1 en 2 oktober van 14.00-18.00 uur. In okto ber, november en december elke vrijdag en zaterdagmiddag van 14.00-18.00 uur tot 31 december. P.A.N. En dan is er weer PAN, de gebeurtenis voor elke liefhebber van antiek en schil derijen, zilver, glas enz. Hier ziet men het neusje van de zalm, alles wat u daar tegenkomt wordt streng geselecteerd op echtheid en gegarandeerd. Vandaag de dag is dat heel belangrijk daar het aan bod van vervalsingen met de dag groter wordt. Bij Renée Smithuis hoeft u daar niet bang voor te zijn. Zij beschikt over een grote vakkennis. In rechtzaken heeft men al meerdere malen een beroep Gezicht op de Rijp van Arnout Colnot, te zien bij kunsthandel Renée Smithuis. op haar gedaan. Renée: „Ik verheug me weer op de P.A.N.ik heb vanaf het be gin meegedaan. Er komt een gericht pu bliek en het werk komt hier altijd prachtig tot zijn recht. Een schilderij bestaat immers slechts bij de grafee van het licht". De PAN is in de Parkhal van de Rai van 8-16 oktober op werkdagen geopend van 11.00-20.00 uur zaterdag en zondag van 11.00-18.00 uur. U vindt de Renée Smithuis op stand 64. SOLIDEO GLORIA HEILOO - Op nadrukkelijke verzoek van mevrouw Tromp staat dit boven het artikel. "Alleen God zij de eer". Op bescheiden wijze hebben de heer B.A. Tromp (84) en zijn echtgenote J. Tromp-Brijder (81) hun diamanten hu welijksfeest gevierd met de kinderen en een paar vrienden. „Ik wilde er helemaal niets aan doen. Om alles te ontlopen wilde ik om 9.00 uur die dag gaan fiesten. Maar daar voelde mijn man helemaal niets voor", vertelt mevrouw Tromp. „Toen stelde ik voor 's ochtends doen we jouw zin en 's middags de mijne. En zo is het gegaan. 's Ochtends wachtte het bruidspaar toch een grote verrassing, want er kwam een brief met felicitaties van de koningin. Toen burgemeester Schoof ook nog op bezoek kwam, kon het voor de familie Tromp niet meer stuk. Het werd een on vergetelijke dag. De heer Tromp woon de destijds in IJmuiden en mevrouw Tromp was de dochter van een binnen schipper die regelmatig in IJmuiden kwam. Het laat zich haast wel raden dat de heer Tromp toevallig een bezoekje aan het schip bracht. Heel in de verte bleek de familie Brijder nog familie van de Trompen te zijn en die hadden van die aardige zoons. Daar moest Tromp maar eens een bezoekje brengen. Maar al spoedig ging zijn belangstelling uit naar het zusje, dat was een leuke meid! Het diamanten bruidspaar Tromp in de bloemetjes. De verloving liet niet lang op zich wach ten. Toch telkens was er weer dat afsc heid... want een binnenschipper kan nu eenmaal niet op een plaats blijven lig gen. Maar gelukkig mocht Tromp zo nu en dan een reisje meevaren. Twee jaar later werd er getrouwd en kwam de jon ge familie Tromp in IJmuiden te wo nen. „In het begin vond ik het niet gemakkelijk aan de wal, maar een club je hier en een clubje daar en de contac ten met de kerk deden mij er snel thuisvoelen. De heer Tromp heeft van jongsaf aan in de zeevisserij „groothan del" import en export van zeevis ge werkt. Later was Tromp controleur bij het ministerie van visserij. In 1943 verhuisde de familie naar Hei loo en kwam te wonen op de Frederik- laan, Rector stond er toen nog niet voor en het was nog een zandlaantje. De oorlog is, vooral voor de heer Trom een bewogen tijd geweest, ook mevrouw Tromp heeft in die tijd, haar steentje bijgedragen. „Het gekke is, dat on danks dat we veel hebben meegemaakt in die tijd, we ook heel erg gelachen hebben", vertelt mevrouw Tromp. Nu woont het echtpaar al weer een hele tijd aan de Hasebroekweg en naar volle tevredenheid. Het contact met de jeugd hebben ze niet verloren. Als de school uitgaat zorgen zij dat ze voor het raam zitten en hebben zo contact met de jeugd. „En als er eens een fiets blijft staan, berg ik hem 's avonds wel op, an ders is er de volgende dag soms niet veel van over of hij is helemaal verdwenen", zegt de heer Tromp. En zo geniet het briljanten bruidspaar van de aardige dingen van het leven en heeft het samen nog goed. Extra kleur en fleur aan deze dag gaven de vele bloemstukken, die het echtpaar mocht ontvangen, ze genoten er zicht baar van. HEILOO - Op 13 september is aan de Universiteit van Amsterdam onze oud plaatsgenoot Huub van Baar geslaagd voor het doctoraal examen Wiskunde. HEILOO - Tweemaal in de week is er voor. 65-plussers watergymnastiek in zwembad Loos, namelijk op dinsdag van 15.00 tot 15.30 uur en op vrijdag van 11.30 tot 12.00 uur. Onder deskun dige leiding van een instruktrice worden in het heerlijke water van 30° C geva rieerde oefeningen gedaan om de spie ren los te maken. Deelnemers, die bijvoorbeeld niet kunnen zwemmen en/of angstig zijn in het water, kunnen daarbij begeleiding of hulp van een vrij williger krijgen. De stemming tussen de deelnemers en vrijwilligers is ook opper best. Na afloop drinkt de groep nog evens gezellig een gratis kopje koffie of chocolademelk. De Unie Van Vrijwilligers (UVV)- Heiloo verzorgt de begeleiding van dit projekt. Daar er momenteel op de vrij dagmorgen een nijpend tekort is aan vrijwilligers, waardoor de voortgang van het projekt in gevaar komt, wil de UW d.m.v. deze oproep u vragen, het is maar voor één uurtje in de week. U in te zetten voor uw medemens, zodat de deelnemers toch iedere week de voor hen zo noodzakelijke oefeningen in het water kunnen blijven doen. Spreekt het bovenstaande projekt u ech ter niet aan en u wilt toch graag vrijwil ligerswerk doen, dan kunt u terecht bij een ander UVV-projekt, waar pok be hoefte is aan helpende handen, name lijk het Huiskamerprojekt in verzorgingshuis "Overkerck". Op de woensdagmorgen is er gymnastiek en op de donderdagmorgen wordt een kerk dienst gehouden. Beide aktiviteiten zijn toegankelijk voor bewoners van "Over kerck" en voor zelfstandig wonende ou deren. Na deze aktiviteiten wordt altijd gezamenlijk koffie gedronken en ge praat over alles en nog wat, waarbij de deelnemers bij de vrijwilligers een luisterend oor vinden! Momenteel kan men uw hulp op de woensdagmorgen van ongeveer 9.30-11.00 uur goed ge bruiken! Lijkt het u wat om als vrijwilliger/ster aktief aan één van deze bovengenoemde projekten mee te werken, aarzel dan niet en neem direkt kontakt op met mevr. E.J.E. van Tuyl, telefoon 02205-1990 (bij voorkeur tussen 17.00 en'19.00 uur).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1