AAA BraBu,X?ln Gladde wegen door olielaag Tien jaar café 't Kroegje Veel belangstelling open dag G.P. Groot MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Amels v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 CEES HACHMANG LOODGIETERS FALKLANDTONEEL BESTAAT 70 JAAR EN PRESENTEERT: 'HET EINDE IS ZOEK' De Deel Gastrovinolid Geslaagd 59e JAARGANG NO. 40 DRUKKERIJ UITKIJKPOST NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AAST RE KEN 5 OKTOBER 1994 Nationale collecte geestelijk gehandicapten Klaverjasdrive in de Ypsalon Voorlezen in de Paulusschool Geslaagd Vogelvereniging Kleurenpracht op de televisie Gemeente Heiloo aangesloten op landelijk GBA-net Platen 10-daagse '94 'interactief' feest BRANDWEER Heerenweg 167,1851KN Hetloo.Tel.: 072-331716. ,V.V, SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte MAKELAARDIJ O.G. ^n^koop Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN SB Tel 072 331895, Fax: 072 33820.9 TAXATIES S3 NVM Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. voor kinderen vanaf 4 jaar: FALKLANDTONEEL Een vrolijk en spannend^stuk in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). A HEILOO - De bekende inkooporgani satie Gastrovino heeft er een 57e lid bij- gekregen. De -Deel delicatessen uit Heiloo heeft de eer deel uit te mogen maken van deze importeur van wijnen en delicatessen. Gastrovino is een on derdeel van de Sperwer Groep uit Mid- denbeemster, welke beschikt over een groot arsenaal kruidenierswaren en deli catessen. Bovendien heeft men een ei gen import van topwijnen uit de gehele wereld, waaronder het huis Marques de Caceré's, waarmee Gastrovino zelfs marktleider is op het gebied van Rioja- wijnen. Ook brengt de groep iedere maand een full-colour folder uit met noviteiten en scherpe aanbiedingen op het gebied van delicatessen, kaas, noten en wijnen. De geïnteresseerde wijnliefhebber kan zich zelfs bij De Deel opgeven om maandelijks een wijnbrief te ontvangen, met daarin wijninformatie en leuke aan biedingen. Een goede formule, een ster ke organisatie, kortom alles is aanwezig voor De Deel om de toekomst gastrono misch tegemoet te zien. HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam is onze plaatsgenoot Eric Ramaker geslaagd voor zijn doctoraal examen Bestuurlijke-Informatica. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - In heel Nederland wordt in de week van 10 t/m 15 oktober de NKGG, Nationale Collecte voor men sen met een verstandelijke handicap, ge houden. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor activiteiten en projecten voor mensen met een verstandelijke handicap, waarvan er in ons land naar schatting 100.000 zijn. Wellicht weet u, hoezeer zij zijn aange wezen op goede zorg en hulp. Maar met extra begeleiding kunnen hun mogelijk heden ontwikkeld worden, wat hen in staat stelt, beter en meer zelfstandig te functioneren. Voor mensen met een ver standelijke handicap is in ons land een aantal voorzieningen geregeld. Maar de problemen zijn groot! Veel belangrijk werk blijft ligen door gebrek aan geld. De NKGG probeert bij te springen met ondersteuning van activiteiten en pro jecten, die hun leven aangenamer en plezieriger maken. Zo ondersteunt de NKGG projecten voor thuishulp, extra begeleiding en hulpmiddelen, nood(dag)opvang, logeerhuizen, specia le trainingen, voorlichting aan ouders, adviezen bij sociale en opvoedkundige problemen, maar ook sport- en vakan tieactiviteiten. Daar is veel geld voor nodig. Voortzet ting en uitbreiding van dit belangrijke werk kan alleen met uw steun voor onze collecte, waarvan 45% in dit rayon blijft voor regionale en plaatselijke acti viteiten. De collecte wordt gehouden door middel van collecte-envelopjes, die u deze week in de krant aantreft. Geef, wat u missen kunt; wij zijn u dankbaar voor uw gift. HEILOO - Was het de afgelopen jaren gebruikelijk dat op de eerste vrijdag van de maand in wijkgebouw De Ypsalon in Ypestein een open klaverjasdrive werd gehouden, dit jaar gaat het net even an ders. Ook in oktober is het, door opknap- en schilderwerkzaamheden, nog niet mogelijk het oude ritme op te pakken. De klaverjasdrive vindt derhal- -ve plaats op vrijdag 14 oktober. In schrijven hiervoor kan vanaf 19.45 uur, de drive zelf begint een kwartiertje la ter. Men kan (bij voorkeur) per paar in schrijven. De kosten bedragen f 2,50 per persoon. HEILOO - Alle kinderen die nog niet naar school gaan (in de leeftijd tot 4 jaar) zijn van harte uitgenodigd om sa men met hun vader of moeder naar de Paulusschool in Ypestein te komen. Op donderdagmiddag 13 oktober wordt van half drie tot kwart over drie voorge lezen: verhaaltjes die gaan over de nacht, het thema van de kinderboeken week. Kom gezellig luisteren in de voor leeshoek! Tevens maken wij u er op attent dat op woensdagavond 12 oktober om acht uur een ouderavond wordt gehouden. Ook weer in het kader van de kinderboeken week komt mevrouw M. van Nes van de Openbare Bibliotheek praten over "Wat maakt lezen leuk"? Van harte aanbevolen voor alle ouders die graag met hun kinderen willen lezen. HEILOO - Martine C. E. van der Bijl is op 23 september „Cum Laude" geslaagd voor haar doctoraalexamen in de Sociologie aan de Rijks Universiteit te Groningen. Op donderdagavond 6 oktober mag een delegatie van de Heilooër vogelvereni ging Kleurenpracht in de Merwehal te Dordrecht deelnemen aan de opname van het Tros-televisieprogramma de Grote Club Show. Kleurenpracht heeft haar uitverkiezing te danken aan de kwaliteit van een ingezonden video filmpje, waarin de vogelvereniging haar activiteiten etaleert. Het evenement wordt gespeeld via een knock-out-systeem. Liefst 136 vereni gingen met elk 10 deelnemers zullen zich in de le speelronde moeten bewijzen via het aangaan van diverse weddenschap pen. Bekende Nederlanders geven hier bij acte de présènce. Na de le ronde worden niet minder dan 128 verenigin gen uitgeschakeld. Zij mogen vanaf de publieke tribune toezien op de verrich tingen van de resterende 8 teams. De finalisten spelen zich 4 dagen later letterlijk in de kijker met het vervullen van een serie opdrachten, waarbij spor tiviteit, intelligentie, behendigheid en teamgeest winnende factoren vormen. De uiteindelijke winnaar gaat op voor de grote geldprijs. Het team van Kleu renpracht, of er in geslaagd is door te dringen tot de eindronde, kunt u zien via Nederland 2 op maandag 10 oktober om 20.24 uur. HEILOO - Op acht oktober gaat er bij de Buk Buk een nieuwe, vrij toeganke lijke, aktiviteit van start onder de naam "Brutality café", het brutality café is geboren uit de toenemende behoefte aan "stevige" muziek in het algemeen en "snoeiharde" muziek in het bij zonder. Inderdaad komen de metalliefhebbers al zeer goed aan hun trekken bij de har- drockfestiviteiten van de Buk. Maar hoe zit het met de fans van punk, hard core en noise? Is het gerechtvaardigd om deze mensen alleen thuis op hun ka mer te laten genieten van hun muziek? Daarop is ons eenauicug antwoord een volmondig "neen!". Om het geheel een extra feestelijk tintje te geven is er voor het eerste brutality café een band uitge- nödigd. En als we het over een band hebben, dan hebben we het over Kada- verbak. Speednoisefreakmetalcore, zo valt de muziek van kadaverbak te omschrijven. De Kadaverbak live CD "XLR8", wel ke in een recensie in de RiffRaff het stempel "zeer goed" kreeg, getuigt van de enorme live capaciteiten van deze band. Voor en na het optreden heb je voldoende tijd om te luisteren naar de brute mix die de diverse DJ's je voor schotelen zodat je overtuigd kan wor den om de volgende keer weer te komen. Toegang is geheel vrij, aanvang 21.00 uur. HEILOO - In de vroege ochtend van maandag 3 oktober is er in Heiloo op een aantal wegen een gevaarlijke situa tie ontstaan. Vermoedelijk een vracht- of tankwagen heeft een spoor van diesel of huisbrandolie achtergelaten tijdens zijn rit vanuit Limmen door Heiloo richting Alkmaar. Het spoor begon op de Westerweg tussen Heiloo en Lim men, volgde deze straat tot de Zeeweg, ging daar naar rechts over de Stations weg, vervolgens de Kennemerstraatweg en eindigde nabij het Kooimeerplein. Tot op heden is de veroorzaker nog niet bekend. Tussen 6.00 en 6.30 uur werd de olie op het wegdek opgemerkt. Met name stra ten met klinkers werden gevaarlijk glad. Er deden zich diverse valpartijen voor. De brandweer van Heiloo was vanaf tien over half zeven in actie om de olie te verwijderen. Daarbij is onvermijde lijk een deel in het riool gespoeld. De politie van Heiloo is op zoek naar mensen, die eventueel getuige zijn ge weest. Wie maandagochtend 3 oktober op het genoemde traject iets heeft opge merkt, wordt verzocht contact op te ne men met de politie in Heiloo, tel. 072 337676. De heren Blind, Schoof en Mosselaar (v.l.n.r.) bij een werkstation van het GBA op de afdeling Burgerzaken. HEILOO - Met een druk op de knop is de gemeente Heiloo vorige week toege treden tot het landelijke netwerk voor de gemeentelijke basisadministratie. Burgemeester Nico Schoof verrichtte deze symbolische handeling in bijzijn van Klaas Mosselaar en Eddo Blind van de afdeling Burgerzaken, die hierna een nadere toelichting gaven op de wer kwijze. Oorspronkelijk werden de persoonsge gevens van de inwoners van een ge meente handmatig bijgehouden op een zogeheten persoonskaart. Door de nieu we Wet Gemeentelijke Basisadministra tie Persoonsgegevens (GBA) verdwijnen deze persoonskaarten. Alle informatie wordt nu opgeslagen in de computer. Deze automati sering is een verplichting voor alle Nederlandse gemeenten. Bo vendien is het systeem zodanig dat de gegevens ook gebruikt moeten kunnen worden 4oor andere organisaties binnen de (semi-)overheid. De uitwisseling van informatie geschiedt niet meer op pa pier, maar via een datacommunicatie netwerk. Dankzij de nieuwe GBA kan de over heid de persoonsgegevens efficiënter re gistreren en uitwisselen. De kans op fouten wordt kleiner en de dienstverle ning aan de burgers kan versneld en ver beterd worden. Zo hoeft men bijvoorbeeld bij een verhuizing het nieuwe adres maar één keer op te geven. Niet eerst uitschrijven bij de ene ge meente en inschrijven bij de andere, maar alleen naar de nieuwe gemeente gaan voor de wijziging en alles wordt veranderd. Een ander niet onbelangrijk aspect is de registratie van de familie naam. Niet zonder meer de naam van de echtgenoot na een huwelijk, maar de naam die men zelf wil gebruiken. Dit moet men natuurlijk zelf aangeven. Bij een zo uitgebreid netwerk komen natuurlijk snel vragen over de bescher ming van de privacy. Er zijn tal van re gels opgesteld om die te garanderen. Bovendien kan men zelf ook aangeven wanneer wel of niet informatie verstrekt mag worden uit de GBA. Er zijn hierbij diverse niveaus. Voor meer informatie over de nieuwe registratiewijze van de persoonsgege vens kan men terecht bij de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo tijdens de openingsuren. Men kan ook eenmalig gratis inzage krijgen in.de ei gen gegevens zoals die in de computer zijn vastgelegd. Tevens is er een folder over de GBA beschikbaar in het ge meentehuis. KANTOORHOUOEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR voor" naar de platenzaak gaat, krijgt toegang tot een aantal spectaculaire ex tra's. Zo kan een unieke videoclip beke ken worden van Golden Earring en verschaft men zich toegang tot het Me ga Dossier. Centraal in dat Mega Dos sier staan 50 grote namen uit de popgeschiedenis. Van elk van die 50 na men, waaronder de tien mega-acts die al eerder zijn genoemd, is een biografie plus foto opgenomen, een discografie (albumoverzicht) en een hitoverzicht. In totaal zijn bijna 1000 afgebeelde albums en video's in het albumoverzicht ver meld en evenzoveel hits in het hitover zicht. De meeste informatievelden zijn interactief met elkaar verbonden. Zo kan bijvoorbeeld van elke hit worden bekeken op welke CD's en video's dat bepaalde nummer terug te vinden is. Overigens vindt u in het bij de CD-i ge leverde boekje een volledige uitleg over CD-i in het algemeen en de mogelijkhe den van Mega Popclassics in het bijzon der. Ook treft u daarin een aantal bonnen aan dat goed is voor aantrekke lijke kortingen op een CD-i speler en op verschillende CD-i titels, ronduit spectaculair is de prijsvraag die u in het boekje terugvindt. Voor het antwoord op één van de vier vragen gaat u, indien u zlef nog geen CD-i spe ler hebt, in de periode van 17 tot en met 29 oktober terug naar de platenzaak. Alleen in die periode geeft de CD-i het juiste antwoord prijs. En u maakt kans op een auto! HEILOO - De opendag bij G. P. Groot op het bedrijf aan de Kanaaldijk trok veel belangstelling. Het thema voor die dag was milieu 2000 in Grootbeeld. Vooral de recycling deed menigeen ver baasd staan kijken. Tuinafval we zijn TELEFOON: 072 63, HEILOO - 330550 HEILOO - Aan de Westerweg vind je het kleinste café van Heiloo, 't Kroegje. Dat dit huiskamercafé er nu 10 jaar is, komt mede door het feit dat Joke en Pe ter er alles aan doen om hun gasten het naar de zin te maken. In die 10 jaar is er allerlei manieren aangetoond dat je zeker een keer binnengeweest moet zijn om te kunnnen zien dat je met zijn tweeën een leuk en goed bedrijf kunt runnen. De eerste jaren werd er publiek aange trokken door klaverjasavonden, para- pluhangen, en 72 uur tafelvoetballen ter sponsoring van de rolstoelbus. Nadat in '90 het cafe door brand werd verwoest is het interieur door Joke en Peter zelf totaal vernieuwd, wat de sfeer alleen nog maar ten goede kwam. Voor mensen die tijdens de kermisda gen de allergrootste drukte willen ontlo pen is 't Kroegje al een begrip geworden. Drie dagen gezellige kermiss- blij als het meegenomen wordt, vele tuinbedrijven hebben echter veel groter tuinvuil. Een enorme machine die de dikste boomstronken achteloos versnip pert om compostering mogelijk te ma ken. Bergen met houten palets, deze worden versplinterd en voor de spaan plaatindustrie gebruikt. Grofpuin wordt vermalen tot fijne korreltjes alle maal voor hergebruik. B.v. bij aanleg van wegen. Het schoonwassen van ver vuild zand en door recycling weer ge schikt gemaakt voor hergebruik. G. P. Groot werkt met specialisten, dat kan tegenwoordig niet anders meer. De toenemende bewustwording van het mi lieu in al haar facetten, met de daarbij behorende strenge eisen maakt het noodzakelijk met gespecialiseerde vak mensen te werken. Neem b.v. de Tank sanering Nederland heeft zo'n 330.000 opslagtanks. Denk ook maar even aan de aktie Tankslag waar ongebruikte tanks uit de grond gehaald moesten worden. Asbestverwijdering, bodemsa nering G. P. Groot heeft een speciale milieutechniek B.V. die zich met dit soort zaken bezig houdt. De apperatuur die hiervoor nodig is treft u bij G. P. Groot aan. Een indru kwekkend wagenpark, apperatuur, de gehele organisatie. Menigeen was zeer onder de indruk wat er allemaal voor komt kijken om een schoon milieu te krijgen. Zo'n open dag heeft duidelijk meer begrip bij de mensen gegeven. feer en volop muziek werd ook afgelo pen jaar weer geroemd. Met de sponsoring van Foresters 5 heeft nu ook t verenigingsleven de weg gevonden, wat vorig jaar resulteerde in een kampi oenschap. Samen met de visclub D.V.W. hopen Joke en Peter nog menig gezellig avondje door te brengen, waar van vooral de feestavond een groot suc ces is. Volgend jaar hopen ze de dames van de visclub voor het derde jaar te be groeten. In verband met omstandigheden zijn de openingstijden gewijzigde van 12.00 naar 16.00 uur en in het weekend staat de deur vanaf 14.00 uur open voor een ieder die een borreltje wil komen drin ken. Kortom, Joke en Peter staan nog steeds met grote zirl achter de tap en ho pen ook u snel te kunnen begroeten. Dat kan dan bijvoorbeeld het komende weekend, wanneer zij het 10-jarig bestaan uitgebreid zullen vieren. Vrij dag 7 oktober gebeurt dit met een live optreden van Herman en Jop; dit duo speelt volop in café's met hun pure mu ziek van onder andere R.E.M. Simon en Garfunkel, Crowded House, de Beatles. Zaterdag 8 oktober is het de beurt aan The News. Zij zorgen voor een avond onwijs swingen met nieuwe hits en oude krakers van onder andere de Stones. Zondag 9 oktober is het Open Huis voor alle klanten, kennissen, relaties, familie en vrienden, om te proosten op 10 jaar 't Kroegje. Op 5 oktober is het weer zover. Vanaf die datum is het tien dagen feest in de platenzaak. Met de Platen 10-daagse gaat dan één van de grootste collectieve reclamecampagnes van start die Neder land kent. Een groots evenement met maar één doel: de Nederlandse consu ment interesseren voor het gevarieerde assortiment in de platenzaak. Natuur lijk is dat allereerst een enorm aanbod aan prachtige CD's, maar daar blijft het tegenwoordig niet bij. Vrijwel elke pla tenzaak verkoopt tegenwoordig ook vi deo. En ook voor de allernieuwste produkten als bijvoorbeeld CD-i kunt u het best'terecht in de platenzaak. Juist daarom is de Platen 10-daagse spectacu lair vernieuwd. Tijdens de Piaten 10-daagse viert de Ne derlandse muziekdetailhandel feest. Elk jaar wordt u van harte uitgenodigd om aan dat feest deel te nemen en ontvangt u een gratis promotie-CD, het Nationa le Muziekkado. Dit jaar wacht u een aanbieding die al het voorgaande over treft: een CD met interactieve eigen schappen met de titel Mega Popclassics. Dit jaar dus een interactief Muziekka do. Niet alleen krijgt u een fantastische verzamelaar met de allergrootste hits die u thuis op uw CD-speler kunt afspe len, tevens haalt u met deze disc een unieke CD-i in huis. Gratis bij besteding van 44,95! U hebt vast al veel gelezen over CD-i, de spectaculare vinding die beeld en geluid combineert en die u in staat stelt om in te grijpen in het programma en zaken naar uw hand te zetten. Misschien hebt u zelfs al een CD-i speler aangeschaft. Zo niet dan is de platenzaak dé plaats om kennis te maken met dit fascineren de medium! Fantastisch produkt Zoals gezegd, ook voor de CD- spelerbezitter is Mega Popclassics een fantastisch produkt. Tien van de groot ste namen uit de pophistorie leverden bijdragen aan dit muziekkado: Queen, Bruce Springsteen, Dire Straits, Abba, Gloria Estefan, Genesis, Elvis Presley, Tot, U2 en Golden Earring. Die ar tiesten staan met legendarische hits ver tegenwoordigd op Mega Popclassics, de CD die behalve dat nog veel meer te bie den heeft. Want wie een CD-i speler bezit, of daar- A

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1