Sport en Spel Verenigingsnieuws Foresters tegen koploper De Vroegte Wint Bridgeclub Sans Atout H.S.V. verliest maar wint publiek Damclub Heiloo Heilooër Bridge Club Plattelandsvrouwen op de bres voor mantelzorg H.S.V. Tennis Dojo 't Loo O Herfstwandeling door het Heilooërbos Oppositie nieuws Moslims en christenen Nieuws van zwembad Loos Tintoretto exposeert in de muziekschool Het Lionsconcert Riagg start groep voor nabestaanden na zelfdoding Bob's Turbo Saloon Paddestoelenwandeltocht Algemene Voorwaarden in het bedrijfsleven Expositie niet- professioneel werk KvK-cursus voor horecabedrijven Filmvoorstelling over Java en Bali The Bob Color De Bloeiende Maagden in Theater Buk Buk J.P. Thijsse College bestaat 40 jaar Bergen tien dagen dorp vol kunst De fymotufm Damland laat leven Nederland-Engeland Burgemeester Brommet herbenoemd in Egmond De Kapberg komt met teken- en schildercursus Expositie Kynologenclub Nivon naar Egmonderhout Philip Hopman signeert in Alkmaar Akerstoet w Handbal Meervogels PAGINA 10 UITKIJKPOST 12 OKTOBER 1994 HEILOO - Als Foresters op korte ter mijn de aansluiting wil bewerkstelligen dan zal er komende zondag gewonnen dienen te worden van Hellas Sport, een moeilijke tegenstander. De 3e klasse B heeft ploegen die elkaar weinig ontlo pen iedereen kan van iedereen winnen; op voorhand een gedoodverfde kampi oen aanwijzen is niet mogelijk, zodat de ploeg met de langste adem en geluk aan het eind van de rit bovenaan zal staan. En waarom kan Foresters deze ploeg niet zijn? De ploeg van Bert Onclin en leider Jan van Duuren heeft voldoende kwaliteiten in zich, er is een positieve spelopvatting met goed circulatie-voetbal, de inzet is er. De sfeer is goed, de momenten waa rin "geslapen" wordt komen minder voor. Allemaal aanwijzingen dat de Fo resters realistischer is gaan voetballen, niet allen lekker "ballen", maar ook en vooral "de beuk" erin. Komende zon dag uit tegen Hellas Sport in Zaandam om 14.30 uur kunnen de supporters ho pelijk wederom twee punten mee naar Heiloo nemen. Het tweede team van Foresters lijkt bij na niet meer te stuiten. De ploeg van Pe ter Keyzer pakte wederom de twee punten mee uit Hoorn tegen de plaatse lijke Always Forward, uitslag 1-2 met een winnend doelpunt van Tom Leguyt. Met zeven punten uit vijf wedstrijden doen de jonkies uitstekend mee in deze klasse. Het jeugd-senioren team van Foresters (spelers t/m 21 jaar) speelde afgelopen woensdag de eerste wedstrijd in deze competitie tegen KW. Er werd met 1-2 verloren omdat KVY voetballend iets beter was, maar de inzet was hartver warmend. Foresters kreeg twee uitgele zen mogelijkheden aan het einde van de wedstrijd maar faalde in de afwerking. Dit jeugdteam speelt nog twee wedstrij den, beiden uit, tegen Limmen, op 25 oktober en DEM op 9 november, aan vang telkens om 20.00 uur. HEILOO - De laatste baarswedstrijd voor de competitie vindt zondag 18 ok tober plaats bij Oost-Knollendam. Om 7.00 uur is het vertrek vanaf de brand weerkazerne. De wedstrijdcommissie doet hierbij een speciaal beroep op de jongere leden van D.V.W. (vanaf 16 jaar) om ook eens mee te gaan met het baarsen. Je krijgt deskundig advies van ervaren peute raars op de baars, je kunt gratis meerij den, het is heel gezellig en er zijn leuke prijzen te winnen. Het inschrijfgeld be draagt slechts 5,00. Ben je geïnteres seerd? Geef je dan even op voor deze wedstrijd! Bel de heer S. Blokker, tele foon 332411, of de heer P. Welp, tele foon 02518-54867, Op zondag 2 oktober visten de baarsers bij Nee in het Noordhollands Kanaal. H. Haanraads werd eerste met 1000 gram, C. Bakker tweede met 450 gram en P. Welp derde met 400 gram. HEILOO - Uitslagen maandag 10 okto ber: A-lijn: 1. Schippern en Zn. 62,9% 2. De Lange-Lunsink 60,8% B-lijn: de Ruyter de Wildt-Tromp 58,8% 2/3/4. Fam. Daudey-mevr. Dekker-Dekker, v. Toornburg-de Vries 54,2% C-lijn: 1. Ds. Kuiper-Werdmuller 62% 2. Fam. Nuyens 56,7 D-lijn: 1. Roelofs- Bijlsma 60,9% 2. Fam. v.d. Klis 57,3% E-lijn: 1. Mw. Boersen-Boersen 58,8% 2. Ds. Oosterling-Slemmer 57,1% F- lijn: 1. Brugman-v. Nierop 74,32. Fam. Keesen 58,3%. HEILOO - Hoe mooi voetbal kan zijn, konden de honderden toeschouwers bij de wedstrijd HSV-VVSB na afloop ver tellen. Op het met zon overgoten HSV sportpark hebben zij tweemaal drie kwartier kunnen genieten van twee elf tallen die met volle inzet, eerlijk en open elkaar bestreden. Daarbij nog een goed leidende scheidsrechter en de wedstrijd is compleet. Dat HSV na nog steeds de volle winst te hebben gepakt eens tegen een nederlaag zou oplopen stond bij voorbaat vast. Wanneer dat dan ook nog gebeurt tegen een tegenstander die inderdaad sterker is, dan is het leed van de nederlaag snel vergeten. Met mooi open spel waarin de spelers van VVSB elkaar blindelings konden vinden werd de wedstrijd gestart. Het tempo lag daarbij ongekend hoog en vergde van HSV alle aandacht. HSV zocht haar aanvallen over teveel schij ven en dat speelde het sterk mandekken- de VVSB in de kaart. Niettemin kon ook HSV voor enkele hachelijke situa ties voor het VVSB-doel zorgen, maar de hoge voorzetten werden dan vaak een prooi voor de lange verdedigers en doelman. De 0-1 stand bij de rust was voor het HSV-publiek, gezien het vertoonde spel, nog niet verontrustend. Zo dach ten ook de HSV-spelers er over, maar paal en spectaculaire reddingen door VVSB-spelers op de doellijn stonden in de weg. Zoals bekend het werd uiteinde lijk iets geflatteerd 0-4. De grote win naar werd het publiek dat ongetwijfeld aanstaande zondag bij de wedstrijd tus sen de nummers 1 en 2 van de ranglijst de weg naar het HSV sportpark weer weet te vinden. Aanvang 14.00 uur. HEILOO - Het spelniveau bij damclub D.C.H. is de laatste jaren met sprongen vooruit gegaan. Dit hoopvolle feit was weer te constateren tijdens de vierde ronde van de onderlinge competitie, die voor één keer werd afgewerkt in de sta tige burelen van de manager van sport hal Het Vennewater. Tot toppartij van de avond meldde zich de confrontatie tussen Piet Heyne en de heersende kampioen Nico Ligthart. Eerstgenoemde bouwde onverstoorbaar aan een zeer hecht bastion, waar de ti telhouder bijna zijn tanden stuk op beet. In het eindspel koos Ligthart eie ren voor zijn geld en pakte via een remi segang het punt. Aan een andere tafel vond voorzitter Kraakman Marc Out tegenover zich. De man met de hamer liet zijn linkervleugel opsluiten en had daar de hele partij da nig last van. De pasgetrouwde Out was niet meer in de zevende hemel en verpul verde de leeggespeelde troepen van Kraakman zonder een greintje me dedogen. De uitslagen waren: R. Koch-L. Zwart 1-1, F. Schouten-L. Koersen 2-0, N. Ligthart-P. Heijne 1-1, C. v. Lieshout- m7 Houtenbos 2-0, A. Valkering-R. de Boer 0-2, M. Out-J. Kraakman 2-0. HEILOO - Uitslagen dinsdag 4 okto ber: A-Lijn fam. Happe 61.70, ds. Vis ser 59.00; B-Lijn: Schipper-Tonino 66.70, Muller 65.70. Donderdag 6 oktober: A-Lijn ranzijn- Spruit 60.40, Rusch-Twuyver 59.40; B- Lijn: Hopman-Klerk 58.30, fam. Schreiber 55.20; C-Lijn: Koster-Visser 66.70, Leek-Theune 53.60; D-Lijn fam. Moscou 63.00, Faber-Oud 60.40. HEILOO - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen is met zo'n 75.000 leden de grootste vrouwenorganisatie van Nederland. Wij, bestuur en. leden van de plaatselijke afdeling Heiloo van deze bond vragen uw aandacht voor een handtekeningenactie, die de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen dezer dagen voert. Het is een actie voor verbeteringen in de zogenoemde mantelzorg. Mantelzorg is de verzorging, die iemand geeft aan een hulpbehoevende, zonder dat daarvoor betaald wordt. Het is de zorg voor men sen om ons heen waarmee een band bestaat. Zorg dus voor familieleden, buren, vrienden of partner wanneer die ziek of gehandicapt zijn. Nog steeds zijn het voor 80% vrouwen die deze mantelzorg geven, overwegend vrouwen van boven de 50. Het is zeker dat in de komende 10 jaar het aantal be schikbare mantelzorgsters afneemt. Meer vrouwen hebben immers betaalde banen, maar ook de kleiner wordende gezinnen maken dat er minder mensen mantelzorg zullen kunnen geven. Het huidige zorgbeleid moet daarom drin gend worden bijgesteld, anders loopt het absoluut mis! De afdeling Heiloo van de NBvP heeft ruim 120 handtekeningen onder de .Noodkreet' over de zorg voor de man telzorg verzameld. Door het zetten van een handtekening, welke op 13 oktober, worden aangebo den aan het kabinet, steunt men de uit gangspunten van de NBvP. De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen is van mening dat - mantelzorg aanvullend moet zijn op de betaalde zorg en niet andersom. - Iedere hulpbehoevende recht heeft op professionele, betaalde zorg, dat bete kent een drastische uitbreiding van het aantal professionele krachten, - er een betaalde verlofregeling voor werknemers en zelfstandigen moet ko men, zodat zij hulp kunnen bieden als overbrugging tot betaalde thuiszorg ge regeld is - er een betere ondersteuning moet ko men voor mantelzorgsters, bijvoorbeeld een goede informatie over regelingen in de zorg - er één loket moet komen, waar man telzorgsters met al hun vragen terecht kunnen - er een herverdeling van zorgtaken tus sen mannen en vrouwen nódig is, zowel betaald als onbetaald - betere arbeidsvoorwaarden en arbeid somstandigheden voor werknemers in de thuiszorg HEILOO - Door de slechte weersom standigheden werden het geen twee maar drie weken clubkampioenen schappen dames en herendubbel. Maar de finaledag maakte alles weer goed. Hier komen de uitslagen: H.D. la 1. R. Barendsma/R. Slinger, 2. R. Zoon /L.v.d. Steen 6-0 6-2; HD lb B. Brui- nink/M. Kraakman, 2. M. Heijboer/J. Keppels 6-2 6-3; HD 2 1C. de Boer/C. de Vries, 2. B. Barendsma/P. Slinger 6-3 6-1; HD 3/4 1. E. Geesken/P. Mei jer, 2. p. Tros/J.v.d. Broek 6-4 6-3; DD 1 A 1. G. Keeman/A. v.d. Zee, 2. H. Brouwer/R. Molenaar 6-1 6-3; DD 1 b 1. J en T. Zoon, 2. T. Lammers/J. Nanne; DD 2 1. J. de Boer/J. Komen, 2. J en Ph. d. Laat 6-0 6-3; DD 3/4 1. B. v.'t Hoff/E. Kuiper, 2. A. Dek ker/J. Hoetjes 6-2 6-1. HEILOO - Afgelopen zondag is voor de jeugd van Dojo 't Loo. de Westfriese jeugdcompetitie van start gegaan. Het team komt uit in de le klasse. In de eerste ronde moest het team van 't Loo, bestaande uit Mike Kareis, Robin Pee reboom, Tim Zonneveld, Niels Klaver, Jan Mooij, Hugo van de Steeg en René Kuipers het opnemen tegen de teams van Hans Meester, Frits van de Werff en Hajime. De wedstrijd tegen Hajime eindigde in 8-8 doch werd gewonnen op judopunten (40-37). De judoka's van Hans Meester waren te sterk; deze wedstrijd werd ver loren. De laatste wedstrijd tegen Frits van de Werff eindigde gelijk, zowel in wedstrijd- als in judopunten. Deze re sultaten bieden dit team zondermeer perspectief voor de komende wedstrij den. Als de judoka's op deze weg verder gaan zullen (nog) betere resultaten mo gelijk zijn. Indien u interesse heeft in de judo-sport komt u dan vrijdagavond om 19.00 uur in de Dojo aan de Bergeonstraat. Dan vinden de maandelijkse punten- wedstrijd voor de jeugd plaats. U kunt dan kennis maken met de vereniging en de judosport. De trainers zijn aanwezig om al uw vragen te beantwoorden. HEILOO - In de herfst is het Heilooër bos op z'n mooist. Dat willen IVN- gidsen u laten ervaren op zondag 16 ok tober, wanneer om 11.00 uur een excur sie start bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. De wandeling duurt ongeveer 1,5 uur, iedereen is wel kom en er zijn geen kosten aan verbon den. Nadere inlichtingen tel. 072 337736. HEILOO - Met een nipte nederlaag moest Oppositie de zege laten aan het team van Krommenie. Een bekende te genstander, die meestal ook in de top meedoet van de klasse. Oppositie onder aanvoering van Cor van Etten leek goed te beginnen, want na de opening scheen iedereen goed te staan, maar in het mid denspel ging het met de meeste mis. Cor van Etten verloor helaas vrij vlug op het eerste bord, en Peter Folkertsma speel de een vlotte remise. Gerard Heeringa volgde ook met een remise, en dat werd het uiteindelijk ook voor Joop Kerst. Ronald Groot won zijn partij in een tijdnoodfase voor de tegenstander, en Frits van der Werff verloor helaas het volle punt door wel erg veel tijdnood. Maas wist het nog knapremise te hou den en Bosma hield het ook op een pun- tendeling, zodat de eindstand 5-3 voor Krommenie uit"de bus kwam. Een klei ne nederlaag voor een team wat zeker punten gaat scoren in de volgende wedstrijden. Verder is Oppositie trots op de drie nieuwe leden die in de seniorenpoules zijn ingedeeld te weten Vincent Reus. Dhr. Hoogeboom en dhr. v. Lienen. Vooral Vincent Reus wint vanaf de start alles in poule B, en staat meteen trots bovenaan. Uitslagen, 5 oktober: Ebregt-Langereis 0-1, Ligthart-de Jager Z2-Z2, Niehaus- Bos 0-1, Kracht-Manni V2-V2, Vonk- Blom Z2-V2, Beyers-van Stee 0-1, Kraaijenbrink-Hassing 0-1, Obdam- Tuinstra 1-0, Plas-Moll 1-0, de Ruig- v.d. Werff 1-0, Reus-Hoogeboom 1-0, Koenders-v.d. Brink V2-V2, v.d. Wal- Hoogerwerf 1-0. HEILOO - Een cursus over de relatie tussen Moslims en Christenen in Neder land. De sprekers op deze cursus zijn: woensdag 12 oktober: de heer Abdul- wahid van Bommel, directeur van de Ned. Moslim Omroep. Woensdag 26 oktober: Prof. Anton Wessels, hoogle raar aan de Vrije Universiteit Amster dam. Woensdag 9 november: enkele leden van Al-Nisa (St. Nederlandse Moslim vrouwen) mevrouw Janneke Lantink, mevrouw Amina Jerbi en me vrouw Saieda Korver. Woensdag 23 no vember: inleider Hamzah Zaïd, Iman/gevangenispastor. Plaats van samenkomst: Heiloo, Gere formeerde kerk, Noordergeeststraat 9. Aanvang 19.45 uur. Kosten en deelna me: 20,00 voor de vier avonden, op de eerste avond te betalen. Koffie, thee en de verslagen worden u gratis aangebo den. Opgave/inlichtingen: we stellen het op prijs wanneer u zich vooraf op geeft. A. E. van der Woude, 072 151569, J. de Vries, 072 118543. Orga- nistie: Interkerkelijk Vredesberaad, Commissie Z.W.O. Hervormd Gere formeerd, Werkgroep Kerk Samenle ving R.K. Parochie Heiloo. HEILOO - Het seizoen is na de grote vakantie weer begonnen en de eerste keer diplomazwemmen zit er alweer op. Het betrof hier een inhaal examen voor kinderen die het diplomazwemmen voor de vakantie hadden gemist. In dit geval was er een inhaalexamen voor de snor kelbrevetten. Er gingen drie kandidaten op voor hun examen. Een iemand wil ik in het bijzonder noemen dit was Ellen Zijlmans. Ellen zwemt bij de gehandi capten op zaterdagmorgen en ging sa men met haar vaste begeleider Jan Kaan op voor het hoogste snorkeldiploma na melijk het snorkel C-diploma. Ze vond bepaalde dingen wel erg moeilijk, maar na een enkel onderdeel overdoen slaag de zij met glans. De twee andere geslaagden zijn Jan Kaan en Janneke Smakman. Wist u dat er een nieuwe groep aquajog- gen/Hydrofit gaat starten op de woens dagavond om 18.00 uur en dat daar nog slechts enkele plaatsen voor vrij zijn? Heeft u interesse dan kunt u zich telefo nisch voor opgeven, tel. 072-335991. Op dinsdag 27 september werd er voor de eerste keer in het nieuwe seizoen af gezwommen in zwembad de Beeck in Bergen voor het A- en B-diploma. On der deskundig toezicht van dhr. Schol- tens van de Nationale Raad Zwemdi ploma's deden de kinderen hun uiterste best. De geslaagden zijn voor het A-diploma: Marije Admiraal, Steven Beijer, Anke Blanicers, Mariëtte Boon, Jorrit Friso, Jelle de Jong, Jeroen Kleverlaan, Jasper Morsch, Maarten Nyss, Nienke Noort, Simone Nugteren, Geeta Oud, Ferry Pepping, Karlijn Peters, Mark Pilkes, Bob Rootjes, Pieter Sabel, Shivanie Schoorl, Mark Sluiters, Zoë de Vries, Puck de Wit, Tom Swart. Voor B slaagden: Stef Conijn, Kelly Blanken, Jos Duin, Cato de Haan, Tom Haazelager, Marloes Krom, Leonie van Kuilenburg, Rick Obdam, Bas Schijf, Marije Terluin, Rinske Verheggen, Er nst van der Werff. HEILOO - Als je muziek maakt wil je dat graag aan anderen laten horen. Je bent trots op je "produkt", dat door gaans met veel inspanning tot stand is gekomen. Dat "trots-zijn" geldt niet al leen voor muzikanten, maar voor elke ambachtsman. Muzikanten geven con certen, tekenaars en schilders organise ren tentoonstellingen. De Heilooër teken- en schildervereniging Tintoretto, die volgend jaar 50 jaar bestaat, heeft voorgesteld eens in de Muziekschool te exposeren. Wij van de muziekschool hebben op dat voorstel enthousiast ge reageerd. Op zondag 16 oktober om 14.00 uur wordt de eerste Tintoretto-expositie-in- de-muziekschool geopend. In de grote hal van de muziekschool hangt "het zo- merwerk". Omdat het de eerste keer is zal een ensemble van de muziekschool, bestaande uit Annemiek van Wilgen, pi ano, Anne Bosman, Betty Langendoen en Ingrid Ruiter, dwarsfluit, de opening muzikaal opluisteren. Op zondag 16 ok tober is de openingstijd 14.00 tot 17.00 uur. Verder kunt u terecht maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 20.00 uur. (In de herfstva kantie is de school gesloten). U bent van harte welkom aan Het Veld 1 te Heiloo. HEILOO - Al een aantal jaren verzorgt de Lionsclub Heiloo-Limmen-de Eg- monden concerten in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef - een goede tra ditie die er vooral op is gericht om jong en aankomend talent een kans te geven te concerteren. Tot op heden heeft dit een zeer geva rieerd muziekprogramma opgeleverd met zeer uiteenlopende musici. Daarbij is niet voorbij gegaan aan de diverse muziekstromingen die er zoal zijn. Naast klassieke muziek uit verschillende eeuwen is ook eigentijdse muziek ten ge hore gebracht. Gebruik is gemaakt van zang en muziekinstrumenten die in een kamerensemble goed passen. Typerend voor deze concerten is de prettige ambi ance van de Slotkapel met haar eigen sfeer. Bij de muziek die gespeeld wordt een toelichting vooraf gegeven, zodat de luisteraar zich beter voorbereid kan openstellen voor het gebodene. Het concert vindt plaats op donderdag 3 november en vangt aan om 20.00 uur. Deze keer zal het Argos Trio optreden, bestaande uit Berna van de Hulst, cello, Doroté Crijn$, piano en Ankie Teunis- se, viool. Deze jonge musici -die allen in de regio werkzaam zijn als docente aan een muziekschool- zullen werken uit voeren van Saint-Saens, Sjostakovitsj, Turina en Martin. Kaarten zijn a 15,00 verkrijgbaar bij: Silhouet Binnenhuisarchitectuur, Ken nemerstraatweg 99, Heiloo; Hanraads schoenen, Stationsweg 81, Heiloo; J. Veldman, Romplaan 24, Heiloo; H. Morshuis, Fontijn Verschuirlaan 12, Heiloo; T. Steenaert, Boekenstein 9, Heiloo. De opbrengst van het concert zal ten goede komen aan de kunstcommissie van "de Alk", een in Alkmaar gevestig de regionale school voor speciaal onder wijs aan zeer moeilijk lerende kinderen, die de creatieve mogelijkheden van deze kinderen graag onder de aanacht van het grote publiek wil brengen. ALKMAAR - Op maandagavond 7 no vember start de Riagg in Alkmaar een gespreksgroep voor nabestaanden na zelfdoding. De groep komt 12 keer bij elkaar aan de Oude Hoeverweg 10 fe Alkmaar. Vooraf worden kennisma kingsgesprekken gehouden met de bege leiding. Er zijn geen kosten aan verbonden. Mensen die hun partner, ouder of kind, broer of zus door zelfdoding moeten missen, herkennen bij lotgenoten de zelfde gevoelens van heimwee, schuld, machteloosheid en twijfel. Veel vragen blijven onbeantwoord. Nabestaanden hebben grote behoefte om over alles wat er is gebeurd te praten. Mensen uit de eigen omgeving vinden dat er niet te lang bij stil gestaan moet worden. Maar het kan juist een opluchting zijn om met andere nabestaanden over het verdriet te praten. In de gespreksgroep kunnen' mensen hun ervaringen en gevoelens met anderen uitwisselen en elkaar steu nen. Informatie en aanmelding tijdens kantooruren bij de Riagg, Noord- Kennemerland, mevr. M. Maarse of Mevr. A. Willemse, tel. 072-270340. UITGEEST - Zaterdag 15 oktober wordt in Bob's Turbo Saloon het eerste Noordhollandse kampioenschap stier rijden gehouden. Iedereen kan meedoen en men kan zich ter plekke inschrijven. Degene die het langste op de mechani sche stier blijft zitten, wint een reis naar Amerika. De beste tijd blijft bovendien staan voor de jaarwedstrijd. Aan het einde van het jaar wordt de beste stierrijder van Ne derland uitgekozen en uitgezonden naar de world contest in Fort Worth in Texas. Daar wordt welhaast van zelfsprekend gereden op een echte stier. Naast de hoofdprijs zijn er diverse an dere prijzen voor de winnaars. Bob's Turbo Saloon is zaterdagnacht geopend van 1.00 tot 5.00 uur. Voor inlichtingen kan men bellen: 02513 - 15150. CASTRICUM - Op zaterdag 15 en zon dag 16 oktober zullen de jaarlijkse NHWB Paddestoelenwandeltochten weer plaats vinden. De start zal zijn va nuit Dorpshuis De Kern, Overtoom 15, te Castricum. De te wandelen afstanden zijn 5, 10, 15 of 25 km., dit geheel naar eigen keus. De starttijden zijn zowel op zaterdag als op zondag van 10.00 uur tot 13.00 uur voor de 5, 10 of 15 km., terwijl de start voor de 25 km van 10.00 tot 11.00 uur zal zijn. Deelnemers die het volledige inschrijf geld voldoen, ontvangen een speciaal voor deze wandeltocht ontworpen me daille waarop een motief van een pad destoel voorkomt. Mocht u nadere inlichtingen over deze wandeltocht wen sen, dan kunt u hiervoor terecht bij het secretariaat van de Noord Hollandse Wandelsport Bond te Amsterdam, on der telefoonnummer 020 6310180. ALKMAAR - De Alkmaarse Kamer van Koophandel houdt op dinsdag 1 no vember een informatiebijeenkomst over Algemene Voorwaarden. Veel bedrijven hanteren dergelijke voorwaarden. In de praktijk wordt daar echter vaak nog verkeerd mee omgegaan. Dat betekent dat de voorwaarden uiteindelijk de be oogde werking missen. Geconstateerd kan verder worden, dat vele algemene voorwaarden naar hun inhoud nog niet voldoen aan de per 1 ja nuari 1992 ingevoerde wettelijke rege ling. Tijdens de bijeenkomst zet een deskundige de zaken op een rij. Geïnteresseerden kunnen contact opne men met de Kamer: tel. 072-195761, mevrouw A. Kerssens. BERGEN - Tijdens de Kunsttiendaagse die van 20 tot en met 30 oktober in de gemeente Bergen wordt gehouden kun nen ook niet-beroepsschilders expose ren. Daartoe is 't Oude «Raethuys, vlakbij de Ruïnekerk, ingericht als ten toonstellingsruimte. De hier bedoelde expositie is op zondag 30 oktober, van 13.00-17.00 uur. Het werk dat alleen uit schilderijen, tekeningen of grafiet bestaat, kan op zaterdag 29 oktober van 20.00 tot 22.00 uur bij 't Oude Raethuys worden ingebracht. Aanmelden VVV Bergen-Bergen aan Zee, tel. 02208 12124/13100 (ook voor alle informatie). HEILOO - Op initiatief van de Kamer wordt de cursus 'Actief ondernemer schap voor horecabedrijven' voor het eerst in Alkmaar gegeven. Deze door het Onderwijscentrum Horeca erkende cursus duurt 7 dagen, verspreid over 6 weken. De eerste cursusdag is donderdag 3 no vember. De cursus is bestemd voor horeca-ondernemers, gevestigd in het gehele gebied van de Alkmaarse Kamer. Doel van de curus is het bevorderen van marktgericht en actief ondernemen. Bij de cursus hoort verder, dat de cur susleiding een bezoek brengt aan het be drijf van iedere cursusdeelnemer en een sterkte-zwakte-analyse van het bedrijf opstelt, waarmee de ondernemer aan de slag kan. De cursus wordt verzorgd door Lenting Partners Horeca Trainings- en Ad viesbureau. Dit bureau gaf deze cursus al meerdere malen elders in het land. Deelnemers die minimaal 1 jaar staan ingeschreven als horeca-ondernemer komen in aanmerking voor subsidie op de cursusprijs. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met de Kamer, mevrouw A. Kerssens, tel. 072-195761. HEILOO - Op donderdag 13 oktober organiseert de culturele commissie van de ouderenbonden een filmvoorstelling met lezing over Java en Bali. Filmer en plaatsgenoot Nico Mantel laat de aan wezigen genieten van prachtige beelden van deze twee Indonesische eilanden. Ondermeer kan men de plantentuin van Bogor, de Borubudur en het vis sersplaatsje Pangandaran zien. Ook muziek en dans, alsmede het batikken, komen aan bod. De voorstelling wordt gegeven op een grootbeeldscherm. Het commentaar is van Marijke van Zaaien en natuurlijk is er toepasselijke achtergrondmuziek. De voorstelling begint om 14.00 uur in Het Trefpunt aan de Westerweg 294 te Hei loo. De entree, inclusief een kopje kof fie of thee, bedraagt drie gulden per persoon. HEILOO - Buk Buk heeft deze keer weer de kans gegrepen voor een echte feestband, The Bob Color! Wil je dit al les meemaken op 29 oktober, dan zul je bij Centerdisc, Pop-Eye óf Buk Buk een kaartje a 12,50 moeten halen. Vanaf donderdag 13 oktober bij Buk Buk en de zaterdag erna bij de andere adressen. HEILOO - Theater Buk Buk. Drie jon ge vrouwen. Drie jonge meningen. Drie haatdragende types. Met zijn drieën brengen ze 'Har du en lossakofta hem- ma?', een ongepolijst programma, recht voor z'n raap, rauw en ongere kend. De dames gaan elkaar te lijf; tekstueel en fysiek. In hun programma belichten ze de tragedie van het bestaan, de uitdaging van het leven en ondersteu nen dit meer dan een vleugje sex! De meningen over het programma zijn verdeeld. Is het een voorbeeld van goed koop succes, grofheid om de grofheid, of wordt hier op een speelse wijze de draak gestoken met macho gedrag? Het motto van de Bloeiende Maagden is 'moeders houdt uw zonen binnen'. Dit hoeft niet opgevolgd te worden, want alle mannen krijgen korting. Vrijdag 14 oktober om stipt 21.00 uur gaan de maagden bloeien. Entree 10,00, man nen 8,00. CASTRICUM - Volgende week viert het J.P. Thijsse College in Castricum het 40-jarig bestaan met een speciale feestweek. De school met zo'n 1350 leerlingen en een kleine 100 perso neelsleden heeft een uitgebreid pro gramma samengesteld. Daaronder de presentatie van een jubi leumboek, dat nagenoeg uitverkocht is via voorintekening. Ook is er een speci ale jubileumloterij met fraaie prijzen. De opbrengst hiervan is bestemd voor het bestrijden van de kosten van de jubileum-excursiedag; een deel gaat te vens naar hulpprojecten in India van de Stichting Muttathara. Tijdens de feestweek zijn er tal van acti viteiten voor de leerlingen, waaronder themalessen, excursies en een feesta vond. Overigens is dit het laatste jubi leumfeest in het oude gebouw aan de Bakkummerstraat 14a. Ln augustus 1995 verhuist de school naar een nieuw pand naast de sporthal. Zaterdag 22 oktober is er van 13.00 tot 17.00 uur een reünie voor oud leerlingen in de school in Bakkum. De organisatie rekent op zo'n duizend deel nemers en dus ook grote verkeersdruk te. Er zijn speciale parkeervoorzienin gen getroffen en er wordt indien nodig gezorgd voor een pendeldienst. Wie als oud-leerling nog geen uitnodiging heeft ontvangen en toch graag wil komen, kan zich telefonisch aanmelden bij mw. Ruijter, tel. 02518-51697. BERGEN - De komende kunsttiendaag se maakt Bergen en Bergen aan Zee van 20 tot en met 30 oktober tot dorpen, waar kunst en kunstenaars alle aan dacht krijgen. Op het moment dat de omringende bossen en duinen in kleuri ge herfsttooi zijn kan men in de musea, het gemeentehuis, het zeeaquarium, ga lerieën, hotels, winkels en restaurants, schilderijen en andere kunstvormen gaan bekijken. Ook zijn er twee kunst markten. In de ruïnekerk en in museum Kranen burg zijn concerten, terwijl het Kunste naarscentrum lezingen organiseert. Voor de jeugd zijn er paint-ins en thea tervoorstellingen. Op vrijdag 28 okto ber is er een Boogie Woogie Rythm and Blues Festival in het dorpscentrum; aanvang 20.00 uur. Op de laatste zondag van de Kunsttien daagse, zondag 30 oktober, is er een grote kunstveiling door Jan Pieter Gle- rum in hotel Marijke, aanvang 16.00 uur. In het dorp zijn op deze zondag middag alle winkels en restaurants geo pend. Ook alle exposities zijn dan open. Bij de VVV is een schitterend, gratis programmaboekje met reduktiebonnen ter waarde van zo'n 60,00 en een bij behorende kunstroute verkrijgbaar. Bel voor dit boekje en alle andere informa tie: tel. 02208-12124/13100 (VVV). BERGEN/HEILOO - Op donderdag 20 oktober organiseert de Rotary Club Heiloo een Benefietconcert door de ab solute top op jazzgebied in Nederland: The Dutch Swing College Band o.l.v. Bob Kaper. Als zeer speciale gaste zal bij dit concert optreden één van 's we relds 'first ladies of jazz', de Ameri kaanse zangeres Adrienne West. Zij maakte al furore op talloze grote podia in Amerika en Europa. De opbrengst van deze avond is bestemd voor het vogelopvangcentrum van Stichting Damland in Bergen. De gelden zullen worden gebruikt voor ver betering aan de gebouwen zoals repara ties van lekkende daken en vervanging van kozijnen. Kaarten voor deze swin gende avond in de Moeder Godskerk te Heiloo zijn a 20,00 verkrijgbaar in Heiloo bij drogisterij Jef Letschert, Avis Boekhandel (Stationscentrum), Rookshop Jan Braam ('t Loo), en bij Cees Bakker, tel. 072 333667. ALKMAAR - De Culturele Vereniging Genootschap Nederland-Engeland af deling Alkmaar heeft voor het seizoen 1994-1995 een bijzonder programma, en terecht, want in 1995 bestaat het Ge nootschap 75 jaar. De eerste activiteit is een uitvoering op maandag 17 oktober om 20.00 uur door de acteur Malcolm Wroe. Onder de titel George Bernard Shaw - a Portrait of a 20th Century Literary Giant zal hij deze ook in Nederland bekende Engelse (to neelschrijver tot leven brengen. De avond wordt gehouden in de Vrijheids- kerk aan de Hobbemalaan en begint om 20.00 uur. Entree voor niet-leden is 11,00 (CJP 7,50). Op maandag 19 december om 20.00 uur in de Vrijheidskerk aan de Hobbema laan zal Dr. T. Landheer een lezing houden met als titel: The Expedition of Stadtholder William III tot England in the autumn of 1688. Entree ook hier 11,00 (CJP 7,50) Alle lezingen worden in het Engels gege ven. Voor een ieder die belang stelt in Groot-Britannië, zijn cultuur, way of li fe, taal en geschiedenis is dit een uitgele zen mogelijkheid om meer te weten te komen. Het lidmaatschap van de vere niging kost 50,00 per persoon per sei zoen, (echt)paren betalen 85,00. Voor leden is de toegang tot de avonden, meestal 7 of 8 per seizoen, gratis. Er is een speciaal jongerentarief: houders van een CJP betalen 35,00 per sei zoen. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de bestuursleden, tel. 334383, 335019 of 337746. EGMOND - Burgemeester E.J. Brom met is bij Koninklijk Besluit van 20 sep tember herbenoemd tot burgemeester van Egmond. Deze herbenoeming gaat in per 16 oktober en geldt voor een peri ode van zes jaar. De commissaris van de koningin in Noord-Holland, J.A. van Kemenade, heeft op dinsdag 11 oktober de heer Brommet beëdigd in het provinciehuis te Haarlem. De heer Brommet is sinds 16 oktober 1988 burgemeester van Eg mond. Daarvoor was hij wethouder in de gemeente Veendam. EGMOND - Bij voldoende belangstel ling begint De Kapberg in november weer met een middagcursus tekenen en schilderen. De docente Hanneke Doort- mont is bereid gevonden om op woens dagmiddag beginnende, maar óók gevorderde cursisten van 14.00 tot 16.00 uur in alle teken- en schildertechnieken te begeleiden. In eerste instantie zal er gewerkt worden naar stilleven of een ander gegeven naar keuze van de cur sisten. Vanzelfsprekend kan er uitslui tend bij voldoende belangstelling met deze cursus worden gestart. Daarom wordt een ieder, die meer wil weten, of zich al wil opgeven, gevraagd binnen twee weken telefonisch contact op te ne men met Frits de Nooijer (02206 2880), Afra Janssen (02206 4806) of Rob Pe per (02206 5470). De kosten voor de woensdagmiddagcursus zijn dezelfde, als die voor de avondcursussen, waarbij donateurs van Stichting de Kapberg uit eraard een aantrekkelijke korting ge nieten! EGMOND - De Kynologenclub West- Friesland (KCWF) is de door de Raad van Beheer op Kynologisch Gebied in Nederland erkende regionale vereniging van hondenliefhebbers voor de kop van Noord-Holland en West-Friesland. Jaarlijks organiseert de KCWF een hon dententoonstelling, de clubmatch ge noemd, in het sportcentrum Egmond te Egmond aan Zee. Dit jaar is deze happening op 20 novem ber. Wij verwachten meer dan 300 ras honden. Deze honden worden in ver schillende leeftijdsklassen beoordeeld door deskundige keurmeesters. Leden en niet-leden zijn welkom om met hun rashond deel te nemen. Niet-leden moe ten echter wel wonen in het rayon van de K.C.W.F., West-Friesland en Noord-Holland Noord. De ingeschre ven honden dienen op de dag van de clubmatch de leeftijd van zes maanden bereikt hebben. Voor alle inlichtingen en inschrijfformulieren, die wel voor 7 november binnen moeten zijn, kan tnen contact opnemen met mevrouw J.F. Bakker-v.d. Woestijne tel. 072 334290 of de heer Th. van der Horst tel. 02233 1802. EGMOND - Na het 'rondje Sammer- polder' van vorige maand staat als twee de tochtje op het programma een gecombineerde fietstocht/wandeling naar en door de Egmonderhout op don derdagmiddag 13 oktober. Fietsend naar Alkmaar en wandelend door de Egmonderhout achter het Hoefplan. Hoewel dichtbij, toch een betrekkelijk onbekend natuurgebiedje, dat zeker de moeite van een bezoek waard is. Verzamelen bij De Beun om 13.30 uur. Inlichtingen en aanmelden: Ina Bennen, tel. 336427. EGMOND - Donderdag 13 oktober sig neert illustrator-tekenaar Philip Hop man, van oorsprong Egmonder, zijn boeken in speelgoed- en kinderboeken winkel Kleine Beer aan de Voordam 3 te Alkmaar, 's Avonds van 19.00 tot 21.00 uur is Hopman in de winkel. Philip Hopman maakte ondermeer de illustraties voor het prenten- verhaalboek 'Een ober van niks', ge schreven door Tjibbe Veldkamp. Het boek werd in vele talen uitgebracht. De illustraties zijn voorgedragen voor de Ezra Jack Keats Award van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. Ook het nieuwste boek van Hopman en Veldkamp, 'Temmer Tom', is enthousi ast door de jeugd ontvangen. AKERSLOOT - Na een spoedige 0-1 voorsprong duurde het tot in de tiende minuut dat de dames van Meervogels een antwoord hadden op de straffe ver dediging van ZAP en met 0-5 de leiding nam. De enige troef van ZAP was de linkshandige no. 2, die dan ook een aanvaardbare 5-7 ruststand op het sco rebord zette. Direkt na rust een heel moeilijke periode voor Meervogels waa rin de dames zich lieten imponeren en ZAP de gelijkmaker scoorde. In de gre tigheid achtervolgde ZAP de hoekspeel- sters van Meervogels tot op de negen- meterlijn en die ruimte werd door Meer vogels enige malen benut en men scoorde zeven maal. Daar stond één doelpunt van ZAP tegenover. De dames staan nog steeds stevig aan de kop. Eindstand 8-14. Een afgetekende overwinning was er voor de heren (15-24) waar bij voorbaat niet op gerekend was: het winnen van de koploper. Na een nerveuze start een spoedige achterstand 3-1. Naarmate de rust naderde kreeg Meervogels meer vat op het spel wat resulteerde in een 7-9 ruststand. Na rust had Meervogels toch de nodige moeite met Meteoor, maar Jacco Kerssens was goed op dreef en werd met acht treffers de topscorer. Zondag komt HVC thuis op bezoek. Als de heren daar de punten van pakken staan ze riant aan de kop in de tweede klasse.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10