S3 GerTon en JohWin in nieuw onderkomen Premie op nieuwbouw woning bij verkoop huis aan plaatsgenoot (lozing Heiloo De bank die met u meedenkt, jsjz Loek Schoorl geeft groot bedrag aan De Vijfhoek SPECIALE BIJLAGE UITKIJKPOST CEES HACHMANG LOODGIETERS A I \if\O MAKELAARDIJ O.G. ^^nverkqop J V ^3 S Zeewe9 20,1852 CR Heiloo ASSURANTIËN B AmelS v.h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Nieuwbouw: zie octoberwoonbijlage 59e JAARGANG NO. 41 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AA STR EKEN 12 OKTOBER 1994 Jongens gezocht voor Kinderkoor Daniël Hechter Jeans van 189,50 (in diverse kleuren) voor STATIONSWEG 6!, 1851 U HEILOO TELEFOON 072 330068 Honkbal historie herleeft op Het Vennewater WEEKAANBIEDING: Het Schone Streven Lezing over ouderenzorg ••v.v.v.y 7.V.V vsw Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES - KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1800 AG ALKMAAR HEILOO - Met een unieke regeling in Nederland wil de gemeente Hei loo iets doen aan het verkleinen van de enorme lijst van woningzoeken den. Wie in Ypestein een nieuw bouw woning koopt en z'n huidige eigen (koop-)woning verkoopt aan een plaatsgenoot kan een premie van vijf- of tienduizend gulden krij gen. Deze regeling is voor het eerst van toepassing op de koopwonin gen in Ypestein, die volgende week zaterdag gepresenteerd worden tij dens de woningmarktdag in het Golden Tulip Hotel aan de Kenne merstraatweg in Heiloo. Drie organisaties presenteren hun nieuwbouwplannen op zaterdag 22 ok tober. Allereerst de Woningstichting Heiloo, die 32 luxe huurappartementen, 38 sociale huurwoningen en 2 premie huurwoningen aanbiedt. Deze wonin gen zijn momenteel in aanbouw. Ver volgens toont de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar haar plan voor de bouw van vijf woningblokjes met elk zes koopappartementen met prijzen van 190.000 gulden. Tenslotte gaat Bouw fonds Woningbouw BV 16 patiowonin gen, 22 woningen twee-onder-één-kap en 2 vrijstaande woningen realiseren in Ypestein met prijzen vanaf 276.000 gulden. Veel belangstelling De organisatoren van de woningmarkt dag verwachten evenals voorgaande ja ren weer veel belangstellenden en daaróm is men uitgeweken naar het Golden Tulip Hotel. De dag is overigens niet vrij toegankelijk. Wie informatie wil inwinnen over de plannen en de te keningen wil zien, dient zich van te vo ren op te geven, waarna men een uitnodiging ontvangt. Over de wijze van opgave en meer informatie over de plannen verwijzen wij hierbij naar de speciale informatiepagina van de ge meente Heiloo op de voorzijde van de INVM IuaaIlaa» Woonmaand-bijlage, die u deze week als tweede katern bij de Uitkijkpost ontvangt. De toewijzing van de woningen ge schiedt volgens een vaste verdeelsleutel. Dertig procent van de nieuwe huizen is voor zogenaamde starters, mensen die als woningzoekende staan ingeschreven. Hierbij geldt dat wie het langst staat in geschreven voorrang krijgt. Bijna de helft (45%) van de woningen is bestemd voor doorstromers, mensen die een huurwoning in Heiloo achterlaten. Premie Een kwart van de huizen die in Ypestein gerealiseerd worden is bestemd voor mensen uit Heiloo, die een koopwoning achterlaten. Om ook in deze categorie 'doorstromers' een effect voor het aan tal woningzoekenden in Heiloo (mo menteel meer dan 1700 ingeschrevenen) te bereiken, verstrekt de gemeente Hei loo aan hen een premie, wanneer zij hun huis aan een Heilooënaar verkopen. Die premie is afhankelijk van de koopprijs van het nieuwbouwhuis. Kost dit tot twee ton, dan krijgt men 5.000 gulden premie; boven de twee ton aanschaf prijs is de premie 10.000 gulden. Met het geven van deze premie hoopt de gemeente Heiloo, bij monde van huisvesting-wethouder Juup Wuijster, het aantrekkelijk te maken voor kopers in spe om aan plaatsgenoten te verko pen. Men moet er zelf natuurlijk iets voor doen, maar kan daarmee een flink bedrag vergaren. Overigens is het zo dat het totaal van de uit te betalen premies verwerkt is in de totale exploitatie van het project dat op 22 oktober gepresen teerd wordt. De kopers betalen derhalve zelf voor hun premie. Huurwoningen Naast het toekennen van een premie bij koopwoningen wil de gemeente Heiloo ook bij het toewijzen van huurwonin gen een actievere rol voor de woning zoekenden bewerkstelligen. Binnenkort zal de toewijzing niet meer aan de hand van een lijst geschieden, maar zullen er advertenties geplaatst worden van vrij komende woningen. Wie op zoek is naar een woning moet op deze adverten ties reageren om in aanmerking te ko men. Deze werkwijze is geënt op het zogeheten Delftse systeem, dat bijvoor beeld in Heerhugowaard wordt ge hanteerd. (zie woonbijlage) 4 etages Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo, Tel. 072-331738 HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 Wie op zoek is naar nieuw slaapcomfort is bij Joh Win op de juiste, roy aal ingerichte plek. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur. Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Met een groot vuurwerk werd het nieuwe bedrijfspand van GerTon en JohWin in gebruik genomen. gorie voor de betreffende woning gege ven. De toewijzing van de betreffende woning aan één van de mensen die rea geren geschiedt hierna nog wel op basis van de bestaande lijst van woningzoe kenden. In de toekomst wil de gemeente Heiloo af van deze lijst, maar de over gang naar een systeem van louter adver teren en reageren zal nog zeker enkele jaren gaan duren. Meerwaarde De meerwaarde van het nieuwe toewij zingssysteem ziet de gemeente in effi ciency: wie een bepaalde woning wil reageert, er is weinig tijdverlies door af wijzingen en dus ook nauwelijks huur- derving. De huurder moet actief reageren en is meer betrokken, aldus de gemeente. Daarnaast verwacht men ook een beter inzicht te verkrijgen in dë woonwensen. Ondanks de veranderin gen houdt de gemeente natuurlijk wel oog voor en rekening met urgentie- gevallen. Een nieuwe regeling, waarbij toewijzing door een aparte commissie geschiedt, is in voorbereiding. Tijdens de woningmarktdag op 22 okto ber zal aan de nieuwe regelingen aan dacht geschonken worden. Vorig jaar bezochten ongeveer 1.000 mensen deze dag, die toen nog in het wijkgebouw Ypsalon werd gehouden. Ditmaal wor den, zoals gezegd, nog meer belangstel lenden verwacht. HEILOO - Hou je van muziek, doe dan mee! Het kinderkoor De Blommenkin- ders wil er graag nog wat jongens in de leeftijd van 7 tot 12 bij hebben. Je kan komen zingen, een instrument bespelen, dansen of toneel spelen. We maken er een vrolijke gezellige boel van en je hoeft nergens goed in te zijn om mee te doen. De eerst volgende repetitie is dinsdag avond 18 oktober van 19.00 tot 20.00 uur in het Oosthonk aan de Oostkanter 14 in Plan Oost. Het inschrijfgeld be draagt 2,50 en de deelname per avond kost 1,00. Je kunt ook geheel vrijblij vend een keer komen kijken al of niet met je vader en/of je moeder. Het ge heel staat onder supervisie van Wijkve- reniging Plan Oost, maar kinderen uit heel Heiloo zijn welkom. De muzikale leiding ligt bij Gert-Paul van der Horst en bij hem kun je nadere inlichtingen in winnen onder telefoonnummer 333775 tussen 17.00 en 20.00 uur 's avonds. Als je van muziek houdt twijfel dan niet langer en kom vanaf 18 oktober mee doen met De Blommenkinders. HEILOO - Vanaf dat de Stichting Het Schone Streven haar contactadres voor de provincies Noord Holland en Flevo land in Heiloo heeft gevestigd, is de be langstelling voor het werk van deze stichting in de genoemde provincies enorm gestegen. Duizenden donateurs zijn inmiddels aangesloten bij deze stichting die via het organiseren van rei zen naar het schitterende Indonesië in staat wordt gesteld om op Java enkele projecten financieel te steunen. Alleen al vanuit Heiloo vertrokken in de afge lopen 3 jaar ruim 200 inwoners met HSS naar het land van de 'stille kacht'. Ook de dia-informatieavonden die in het Open Huis te Heiloo worden gehou den trekken steeds uitverkochte zalen. Kaarten voor de komende informatiea vonden op 4, 11, 18 en 25 november, 16 december en 6, 13, 20 en 27 januari, zijn vanaf 15 oktober weer verkrijgbaar bij Disco Heiloo in het winkelcentrum 't Loo. Voor verdere informatie kan men bellen op werkdagen tussen 9.00 en 11.00 uur: 072 335316. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot fuii-coior DRUKKERIJ Vraag offerte! UITKIJKPOST Overzichtelijk èn compleet: bij GerTon is het prettig winkelen wanneer u het interieur wilt verfraaien. LIMMEN - Met een knallend vuurwerk werd vrijdagavond het spiksplinter nieuwe gebouw van Gerton en Johwin officieel in gebruik genomen. En het was de hele avond feest. In grote getale kwam men kijken hoe het er nu alle maal uitziet. En dat mag gezien worden, de eigenaren Ger, Ton en John liepen trots als een pauw rond om de mensen de nieuwe presentatie te laten zien. De zaak is tweemaal zo groot geworden en dat betekent dat alles veel royaler ge presenteerd kan worden. Achttien volle rollen tapijt staan er op voorraad in al lerlei prijsklassen dus direkt leverbaar. Een grote keuze in karpetten in vele kleuren. Plavuizen en parket zijn 'in' maar vragen wel een kleed op de grond, zoek maar uit! In gordijnstoffen is de keus bijna onbe perkt en het komt in de nieuwe zaak al lemaal heel mooi tot z'n recht. Bij de slaapafdeling van Johwin is het al niet anders. Hier is de keus echter veel groter geworden. De leuke kleine ka mertjes laten zien hoe u het allemaal kunt combineren. Er is een textielshop bij gekomen, hier hangen o.a. dekbedovertrekken op han gers, zo kun je zien hoe zo'n set er in z'n geheel uitziet en u niet voor verrassin gen komt te staan. Er is ook een aparte kasten presentatie, mogelijk in elke hoogte en breedte. De slaapstudio laat alle mogelijkheden zien om lekker te slapen. Lattenbodems, wa terbedden, boxsprings, matrassen. Joh win geeft u deskundig advies. In 18 jaar hebben Gerton en Johwin het beeld van bollenschuur heel langzaam afgebouwd om nu met hart en ziel ver der te gaan in hun nieuwe pand. Bij het adverteren met huurwoningen worden deze woningen overigens wel van een soort label voorzien. Bijvoor beeld wordt vermeld of de woning ge schikt is voor starters of doorstromers, gezinnen, alleenstaanden, jongeren of ouderen. Ook wordt een inkomenscate- HEILOO - Het is nog niet eens zo lang geleden dat er twee honk/softbalbvere- nigingen waren in Heiloo. Zowel Fo resters als BSC Heiloo bereikten in de jaren '80 de landelijke tweede klasse. De derby's die toen op de Egelshoek en het Vennewater werden uitgevochten waren vaak ware thrillers. Honderden supporters konden genieten van hoogstaand honkbal. De belangstelling in Heiloo, ooit de meest honkbaldichte gemeente van Ne derland nam echter af en een fusie tussen beide verenigingen kwam tot stand. Dat betekende meteen een einde aan de derby's. Voor een aantal honkbalgekken uit die tijd werd dat gemis te groot en besloten werd om een wedstrijd te organiseren tussen spelers die in de jaren '80 aktief waren bij Foresters en BSC. ledereen die werd benaderd was direct enthousi ast, zodat aanstaande zaterdag (15 ok tober) wederom een pittige tweestrijd kan worden verwacht tussen zo'n 30 oudgedienden. Het zou fantastisch zijn als er, net als toen, weer een groot aantal supporters de matadoren komt aanmoedigen. De wedstrijd begint om 14.00 uur, op het terrein van Double Stars op het Ven newater. HEILOO - Onder de titel 'Zorg over de zorg' organiseert de commissie Voor lichting Senioren (ANBO, KBO en SOH) op dinsdagmiddag 18 oktober om 14.00 uur een lezing over de toekomsti ge ontwikkelingen op het gebied van de ouderenzorg. Vragen als: Wat betekent coördinatie van ouderenzorg voor de ouderen en welke functie kan de zorgcoördinator hebben in de ouderenzorg komen aan de orde. Iedereen is welkom deze bijeenkomst bij te wonen. De heer Steenhuis zal met name ingaan op de ouderenzorg, zoals deze vanuit het nieuwe wijkcentrum straks gezamenlijk door de zorgverzeke raars, de stichting Thuiszorg en de ver zorgingshuizen uitgevoerd gaat worden. De bijeenkomst is vooral interessant voor senioren die zo lang mogelijk zelfstandig willen blijven wonen. Plaats van bijeenkomst: zorgcentrum Overkerck, Stationsweg 92 C te Heiloo, de kosten bedragen 3,00. Samen met de 'normale' Uitkijkpost ont vangt u deze week ook de bijlage 'Oktober Woonmaand'. Tien extra pagina's met infor matie op het gebied van wonen in de meest ruime zin van het woord. Bijvoorbeeld de nieuwbouwplannen in Ypestein en het hui zenaanbod van enkele makelaars. Maar ook een voorbeeld van een prachtige verbouwing, tips om zelf uw huis te verfraaien en natuur lijk aandacht voor allerlei aspecten van de inrichting. Wij wensen u veel lees- en kijkplezier met de Woonmaand-bijlage van de Uitkijkpost. Het geld voor De Vijfhoek wordt geteld en overhandigd. Hans Spinger (midden) is blij verrast met de 6.800 gulden, die hij van de heer en me vrouw Schoorl mocht ontvangen. HEILOO - Het 35-jarig jubileum is voor de familie Schoorl een onvergete lijke dag geweest. Zo'n 600 mensen kwamen de familie feliciteren. Nu had men in de uitnodiging gevraagd in plaats van kado's liever geld te geven voor de Vijfhoek. Hier is ruimschoots gehoor aangegeven. Nadat alles geteld was kwam men op een bedrag van 6383,-. Loek Schoorl maakt hier het ronde bedrag van 6800,- van. Van het personeel alleen al was 350,- bijeen gebracht. De Stichting Festival Heiloo - organisator van Ypestock - schonk 350,-. En naast dit alles waren er nog veel bloemen en veel kadoos. Hans Sprin ger, van de Vijfhoek, was zichtbaar ver rast door dit grote bedrag. Men wil zich nu inzetten voor een ergo-zaal waar rolstoel gebonden kinderen hun moto riek kunnen trainen. Deze gift is een enorme stimulans.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1