i i M I o BELBUS HEILOO: 331 344 o PAGINA 4 UITKIJKPOST 12 OKTOBER 1994 HEILOO Tentoonstelling in de bibliotheek van De Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie Nu alle scholen weer begonnen zijn starten ook de activiteiten van de Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie. De Werkgroep heeft in samenwerking met de bibliotheek een tentoonstelling ingericht over de activiteiten van de afgelopen 3 jaar en het aanstaande schooljaar. Met de tentoonstelling, die loopt van 17 okto ber 1994 tot 7 november 1994 wil de Werk groep samen met de bibliotheek de Natuur- en Milieu-educatie onder de aandacht bren gen van de inwoners van Heiloo. De biblio theek heeft veel materiaal op het gebied van Natuur- en Milieu-educatie. De Werkgroep is een door de gemeente in gestelde groep voor alle basisscholen in Hei loo die als taakstelling heeft meegekregen het stimuleren, coördineren en initiëren van activiteiten op het gebied van Natuur- en Milieu-educatie met als doel de kinderen meer bewust te maken van de omgeving waarin ze leven; respect bij te brengen voor de natuur; het bekend maken met natuurlijke processen; en het bewust te maken van de rol die de mens speelt in het milieu. De Werkgroep gaat nu haar vierde schoolsei- zoen in, en zitting in deze Werkgroep hebben; - 3 ambtenaren; Astrid Besseling (secreta ris; Afdeling Welzijn), Dennis Tamis (afde ling Groen en Landschap), Miranda Tromp (afdeling VROM/Milieu) - Natuurmonumenten; Boswachter Anika Langeveld - Dierenarts; Frank Schaap - Leerkrachten; Kees Verhagen (leraar Zuid wester) Ans Sondij (lerares De Duif) - I.V.N.; Anne Marie Geer ling (voorzitter) De Werkgroep organiseert een 16-tal activitei ten door het gehele jaar heen waarvoor de scholen zich aan het begin van het school jaar in kunnen schrijven. Deze activiteiten zijn o.a; - Herfst- en Lentewandeling; - -Bezoek gemeentereiniging; - Plantenkassen in Psychiatrisch centrum Willibrord; - -Kaasboerderij 'De Fransman'; - Melkunie Heiloo. - Hondenwachter/Ongediertebestrijder. Werkgroep Natuur- en Milieu-educatie Bij al deze activiteiten worden in principe les brieven geleverd, zodat een pasklaar pakket aan de scholen aangeboden wordt. Afgelo pen jaar hebben 1650 leerlingen van 67 groepen meegedaan, en de scholen zijn zeer enthousiast. Mede door toedoen van de werkgroep is af gelopen jaar het Dieren parkje "t Beesten- boetje' opengesteld voor het publiek. Er wordt nu getracht met vrijwilligers hier een meer educatief karakter aan te geven, ledereen is van harte welkom in de bibli otheek. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. Nationale Kollekte Geestelijk Gehandi capten: 9 t/m 15 oktober 1994 2. Leger des Hei Is (kledinginzamelingsactie): 17 t/m 22 oktober 1994 3. Fanfare Showband Heiloo: 17 t/m 22 oktober 1994 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij be voegd zijn te collecteren. Expositie Expositie in gemeentehuis Op dit moment is er in de gangen en de hal van het gemeentehuis van Heiloo een expo sitie van verschillende kunstenaars. Er zijn schilderijen te bekijken van Jan Kroe ze, Abdullah Tipi en Leo Verhagen. In de vi trine staan beelden van Ank de Jong. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Baetenburg 139, G.F.C. Hardeveld-Kleuver - plaatsen dakkapel De Waard 77, A. de Graaf - vergroten woonhuis Geestakker 53, B.J. Kramers - plaatsen dakkapel De Blomhof 7, K. van Raam - plaatsen gara ge/schuur Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Verkeersbesluiten Het college van Burgemeester en Wethou ders heeft recent een verkeersbesluit geno men omtrent de verkeersmaatregelen bij de rotonde Kennemerstraatweg/Vennewaters- weg/Ypesteinerlaan-Zuid. Dit ter voldoening aan het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer, onderdeel van de Wegenverkeerswetgeving. Besloten is om de volgende verkeersborden (conform bijlage I van het Regelement Verkeersregels en Ver keerstekens RVV 1990) te plaatsen: -Verkeersborden D2 om het ver keer kenbaar te maken dat de middengeleiders op de wegen naar de rotonde rechts gepas seerd moeten worden. Belanghebbenden die het niet met dit besluit eens zijn kunnen hiertegen binnen 6 weken een gemotiveerd bezwaarschrift bij het colle ge indienen. Informatie hierover kunt u krijgen op de afde ling Civiel en Reiniging, tel 313 208. - Verkeersborden D1 om het kruispunt Kennemerstraatweg/ Vennewatersweg/Ypesteinerlaan- Zuid als rotonde aan te wijzen; - Verkeersborden B6 om het ver keer op de rotonde voorrang te geven boven het aankomende verkeer; Verkeersmaatregelen In de Kennemerstraatweg worden ter plaatse van de Ypesteinerlaan-noord en Psychiatrisch Centrum Willibrord oversteekvoorzieningen in de vorm van middengeleidèrs aangebracht. Hierbij wil het gemeentebestuur voor het ne men van enkele verkeersmaatregelen een verkeersbesluit nemen. Het gaat om: -de borden D2 conform bijlage I van het reglement Verkeersregels en Verkeerstekens RVV 1990 om aan te geven dat de midden ge leiders aan de rechterkant gepas seerd moet worden; -de borden G11 conform bijlage I van het reglement Verkeersregels en Verkeerstekens RVV 1990 om aan te geven dat het fietspad langs de Kennemerstraatweg tus sen de aan te brengen oversteek voorziening en het fietspad naar de Werkendelslaan in twee richtin gen bereden mag worden. Het concept-verkeersbesluit ligt van 17 okto ber tot en met 11 november in het gemeente huis bij de afdeling Civiel en Reiniging ter inzage. Belanghebbenden kunnen in deze periode hun zienswijze naar keuze schriftelijk of mon deling naar voren brengen bij B W, con form het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer, onderdeel van de Wegenverkeerswet. Daarna zullen B&W een verkeersbesluit nemen. Informatie: Afdeling Civiel en Reiniging, A. van der Veer, telefoon 313 208. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo de len mee dat zij op de hieronder vermelde aanvragen voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben besloten vergun ning te verlênen aan; Stichting Jeugd en Jongeren, Pastoor van Muijenweg 12, 1852 EH HEILOO voor het inwerking hebben van een instelling t.b.v. jeugd en jongeren, gelegen op het per ceel Pastoor van Muijenweg 12, 1852 EH te HEILOO Hof en Blokker B.V. (C.P. v/d Velden), Ka pellaan 2, 1851 PE HEILOO, voor het in werking hebben van een bloembollenexportbedrijf tennisbal en bar, op het perceel Kapellaan 2, 1852 PE te HEILOO. U.J. Anema (Anema Trucks) De Hoefsmid 33, 1851 PZ HEILOO, voor het veranderen van de werking van de inrichting met na me opslag tweedehands rijklare persone nauto's en het verrichten van kleine reparatiewerkzaamheden, op het perceel De Hoefsmid 33, 1851 PZ te HEILOO De besluiten en de daarop betrekking heb bende stukken liggen op het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling VROM, kamer 110, ter inzage en wel van donderdag 13 oktober 1994 t/m donderdag 24 november 1994 iedere werkdag vanaf 08.00 tot 12.30 uur alsmede op het bureau van de Rijkspoli tie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavonden vanaf 14 oktober 1994 t/m 18 november 1994 van 18.00 tot 21.00 uur. Desgewenst kan er op de Afdeling VROM kosteloos een toelichting op de stukken wor den verkregen. Afschriften van de stukken kunnen tegen kostprijs worden verkregen. Het besluit van U.J. Anema (Anema Trucks) is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit gewijzigd. Beroepstermijn: De beroepstermijn bedraagt zes weken en vangt aan na datum van deze kennisgeving. Het beroepsschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA DEN HAAG. Tegen een besluit staat, volgens art 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen dïe bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daar van zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de be roepstermijn van kracht. Het beroep schortst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State te ver zoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten ver bonden. Natuurlijk persoon f. 200,-- verzoek voorlopige voorziening f. 200,-- instellen beroep Rechtspersoon f. 400,-- verzoek voorlopige voorziening f. 400,-- instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kosteloos afhalen bij het ge meentehuis. Afvalstoffen Schoonmaakbeurt grijze rolemmers De grijze rolemmers worden weer schoon gemaakt in week 42, te weten de week van maandag 17 oktober tot en met donderdag 20 oktober. U wordt verzocht om uw grijze rolemmer na leging wat langer buiten te la ten staan. De schoonmakers hebben dan de gelegenheid hun klus te klaren. Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 17 oktober 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude in gang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Produktenbegroting 1995 - Wijziging tarieven lokale heffingen en pri vaatrechtelijke tarieven 1995 - Vaststelling algemene inspraakveror dening - Verordening Winkelsluiting Heiloo 1994. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Let op! Aanvang vergadering: 20.30 uur. De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 18 oktober 1994 om 20.30 uur in de raadzaal van het ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Produktenbegroting 1995 - Tarieven sportaccommodaties 1995 - Minimabeleid: voorstel tot uitbreiding mi nimabeleid met de mogelijkheid een bij drage in de kosten van lidmaatschap van een sportvereniging, culturele vereniging en een zwembadabonnement te ver krijgen. Commissie Grondgebiedszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken vindt plaats op woensdag 19 oktober 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Aan het begin van de vergadering zullen twee presentaties worden gehouden, te weten: - Presentatie van de nieuwbouwplannen Zuid-Oost II door dhr. T. Asselbergs (coördinerend architect Zuid-Oost). - Presentatie van de plannen Pastoor van Muijenweg door dhr. P. Twisk, stede bouwkundig medewerker gemeente Heiloo. Verder staan op de agenda onder meer de volgende punten: - Produktenbegroting 1995 - Woonruimteverdelingssystematiek - Verkoop grond in gebruik als camping Klein Varnebroek Werken aan de weg Kruispunt Kennemerstraatweg - Heilooër Tolweg Rijkswaterstaat gaat met ingang van 17 ok tober a.s. het kruispunt Kennemerstraatweg - Heilooër Tolweg voorzien van een nieuwe deklaag. Daartoe zal de bestaande deklaag worden verwijderd door middel van frezen en daarna zal een nieuwe, speciaal voor kruispunten bestemde asfaltlaag, worden aangebracht. Wegens het grote verkeer saanbod op dit kruispunt is besloten om de werkzaamheden 's avonds en 's nachts uit te voeren. Tijdens de werkzaamheden zal slechts één rijstrook voor verkeer 'beschik baar zijn per rijrichting. De werkzaamheden zullen aanvangen om 19.00 uur en duren tot omstreeks 04.00 uur. Gedurende de werkzaamheden zal een snel heidsbeperking gelden van 50 km per uur. Het frezen en asfalteren van het kruispunt zal de hele week duren. De Kennemerstraatweg zal voor het verkeer richting centrum van Alkmaar worden af gesloten; dit geldt ook voor het verkeer va nuit het centrum. Omleidingsroutes zullen worden aangegeven met borden. Overdag is het kruispunt voor het verkeer normaal berijdbaar; wel zal ook dan een snelheidsbeperking gelden van 50 km in ver band met eventueel opspattend split. Raadhuisplein l Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot. 12.30 uur Informatierubriek v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4