Karwei gaat helemaal door het lint Tin Pan Alley Jazzband in Ypsalon Rode Kruis zeer actief in Limmen Loopgroep Limmen gereed voor Rondje IJsselmeer fcarufe doe het zelf centrum Damesbridgeclub Sans Atout 't Vennewater Badminton Zanggroepje Succes voor Chris Beentjes KVG Heiloo Reünie oud Indië-militairen Premieregeling bij koop nieuwbouwwoning Wijkvereniging Plan Oost Rabo poldertrimloop Ponyclub Heiloo e.o. Taai HSV pakt een punt Kunsttiendaagse Bergen Gerard Schoon organiseert videocursus f Politieberichten Foresters handbal Jeugdwedstrijden DoJo 't Loo Meervogels handbal Talentenjacht Limmen groot succes PAGINA 12 UITKIJKPOST 19 OKTOBER 1994 Het pand van Karwei op De Oude Werf. HEILOO - Karwei viert zijn eerste lustrum en dat gaat niet ongemerkt voorbij. Iedereen die een bezoek brengt aan Karwei zal in de feestvreugde delen. Heeft u het mapje wat u gisteren in de bus hebt gekregen goed gelezen? Dan weet u wat er allemaal te doen is. Op donderdag 20, vrijdag 21 en zater dag 22 oktober houdt Karwei, Hoefsmid 2, open huis en er valt voor iedereen wat te beleven. Gedurende de ze dagen zijn er onder andere tal van de monstraties. Zaterdag kunnen de kinderen hun hart ophalen, er is een springkussen, een bal lonnenwedstrijd en voor elke kind is er een lekkere suikerspin. De volwassenen die iets bij Karwei ko pen krijgen een bolkopschroevedraaier kado en elke 50e klant krijgt een Black Dekker schroefboormachine t.w.v. 139,00. Iedereen die 25,00 besteedt, krijgt tegen inlevering van de coupon die in de bijlage zit een kadobon van 10,00. Wie 500,00 besteedt krijgt voor 100,00 kadobonnen. Kar wei gaat werkelijk helemaal door het lint. Zo is er ook nog een keukenaktie. U krijgt voor 1.000,00 korting op een keuken van Karwei. Als u deze voor 22 oktober hebt gekocht, krijgt u nog een heleboel leuke dingen kado, onder an dere een staafmixer of een friteuse of een capucinoapparaat. Het is heus de moeite waard het mapje dat u in de bus kreeg eens goed na kijken, want er is van alles te beleven. Lustrum Het is in die vijf jaar goed gegaan. Met Karwei begonnen ze met 10 man perso neel. Nu is dit uitgebreid tot 24 en velen van het eerste uur werken er nog. Mar cel Wiebering, de eigenaar van Karwei Heiloo zegt: „In het begin moest men aan ons wennen. We zaten een beetje ver weg. Nu de wijk is uitgebreid zijn we een stuk dichterbij gekomen. Ypestein hoort helemaal bij Heiloo en men kan ons nu heel goed vinden". Karwei is makkelijk bereikbaar en er is voldoende parkeerruimte. Ook het assortiment is in die vijf jaar uitgebreid. Keukens en badkamers krij gen dankzij een goede presentatie de volle aandacht, deskundig personeel brengt u van de vele mogelijkheden op de hoogte. Let op de vele aanbiedingen die in de feestkrant komen te staan. U kunt er uw voordeel mee doen. Vier feest, samen met Karwei. HEILOO - Uitslagen woensdag: A-lijn. 1. dms. Schaap-Zijlstra 57.50 2. dms. Cornelissen-Schreiber 55.83 B-lijn: 1. Dms. Zevenberger-Kolk 60.42 2. dms. Bolweg-Kaashoek 55.83 C-lijn: 1. dms. Visser-Koster 63.33 2. dms. Vijn-Wuyts 53.33 D-lijn: 1. dms. O. v.d. Wiele-Rus 55.73 2. dms. Antoyssen-Kemper 55.00 E-lijn: 1. dms. v.d. Goot-Wolthuizen 64.58 2. dms. Ravens-Ouwens 61.25. HEILOO - Een groepje enthousiaste zangers en zangeressen zingt op de vrij dagmiddag in huiselijke kring oude, meest geestelijke liederen. Af en toe presenteren zij zich aan de buitenwacht. Als u van zingen en gezelligheid houdt, bent u zeer welkom. Voor inlichtingen, telefoon 331623. HEILOO - De laatste samengestelde menwedstrijd gereden onder de vlag van de Nederlandse Bond van het Aan gespannen paard werd gehouden op za terdag 8 en zondag 9 oktober jl. in Hengelo (Gelderland). Op zaterdag werden door alle deelne mers eerst de dressuurproef en vervol gens de vaardigheidsproef afgelegd. Zondag kwam men aan de start voor de marathon. De deelname was goed. Het prachtige herfstweer zorgde voor een goede omlijsting van dit sportieve eve nement. De tweespannen pony's in de klasse "midden en zwaar" werd gewonnen door onze plaatsgenoot Chris Beentjes met zijn Haflingers Bento en Jeanneke. Hij won het onderdeel dressuur en bleef foutloos in de vaardigheidsproef. Daar mee nam Chris Beentjes een fikse voor sprong. De marathon was niet echt eenvoudig. Vijf hindernissen waren goed te rijden, alleen de waterbak was erg diep. Met een derde plaats in de ma rathon kon de overwinning Chris Beent jes niet meer .ontgaan. Chris Beentjes traint de mengroep van de landelijke rijvereniging Heiloo e.o., die sinds 1 september met een zestal en thousiaste menners van start" is gegaan. HEILOO - Woensdag 5 oktober hadden we onze jaarlijkse fietstocht. Deze keer bezochten we de Abdij in Egmond- Binnen. Om 9.00 uur was er een eucha ristieviering in de kapel, en met onge veer 40 dames mochten wij ons daar bij aan sluiten. Daarna werden we ont haald op koffie met heerlijke koek. In plaats van een dia-serie kregen we een interessante uiteenzetting van een ge pensioneerd priester, die hier nu is inge treden. Onder begeleiding van Ahmed mochten we de kaarsenmakerij bezichti gen. Dag en nacht worden de ketels met parafine en stearine warm gehouden, heel rustig wordt de emmer leeg gego ten, om bellen en blazen in kaarsen te voorkomen, dit alles gebeurt met de hand. De branduren van deze kaarsen is dan ook twee keer zo lang. Heel apart en wordt nog nergens anders gemaakt is de zeven armige kaars uit een stuk, dat is met recht monnikenwerk. Na afloop ging een ieder tevreden met een kaars naar huis. Onze volgende bijeenkomst is woensdag 26 oktober, aanvang 20.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg. Dat wordt weer een gezellige Doe-avond. We gaan namelijk sneeuwpoppen ma ken, die u zo wel voor de sier, als surpri se of als cadeau voor uw kleinkinderen kunt maken. HEILOO - Vorig seizoen promoveerde het eerste team van Visiebouw/'t Ven newater Badminton naar de eerste klas se landelijk. Het eerste team bestaande uit Jeroen Oud, Avelien Boom, Bram Genet en Mieke Laan werd dit seizoen versterkt door de komst van Anita de Vries, Camiel de Groot en Daniël Bruin. Het team speelde afgelopen zondag hun eerste thuiswedstrijd in hun nieuwe door visiebouw te Beverwijk en Sipro Sporting Goods te Waarland gespon sorde tenues. Zij begonnen het seizoen sterk en ston den na drie wedstrijden op een gedeelde tweede plaats. Zondag was de confron tatie met de koploper in de eerste klasse landelijk. 't Vennewater moest thuis aantreden te gen Drop Shot uit Den Haag. Ondanks de uitslag (4-7) was het verschil mini maal. In de enkelspelen wist Jeroen Oud sterk spelend de winst naar zich toe te trekken. Ook Daniël Bruin was in goede vorm en won zijn partij overtui gend. Anita de Vries speelde als va nouds en maakte korte metten met haar opponente, waardoor de stand na de en kelspelen op 3-3 stond. Helaas kwam men in de dubbels niet verder, de in het algemeen sterke dub bels van 't Vennewater kwamen nu te kort om punten te scoren. De gemengd dubbels liepen beter, Jeroen Oud en Avelien Boom wonnen hun partij en blijven daardoor in hun mix nog on geslagen. Anita de Vries en Camile de Groot maakten er in hun gemengd dub bel nog een spannende finale van om een derde set te forceren. Ze kwamen net te kort om in die derde set de winst naar zich-toe te trekken. HEILOO - Al jarenlang mag Heiloo zich verheugen in het feit dat oud Indië- militairen uit Noord-Holland-West, die in de jaren 1945 - 1962 na de capitulatie van Japan vanuit Nederland naar het huidige Indonesië werden gezonden om de rust aldaar te herstellen, hier hun jaarlijkse bijeenkomst houden. Mannen en vrouwen waarvan hun militaire ge schiedenis bij menig Nederlander helaas te weinig bekend is. Zo werden er destijds liefst 120.000 jon ge mensen uitgezonden waarvan bijn 6000 hun laatste rustplaats vonden op de nu door Indonesië bijzonder goed verzorgde militaire begraafplaatsen. Ter nagedachtenis in Nederland is in het stadspark Hattem in Roermond een schitterend monumentencomplex opge richt. Een bezoek is zeker de moeite waard. Juist voor die oud militairen die onder bijzonder zware omstandigheden hun plicht vervulde en waarvoor bij terug keer nog niet zo'n opvang was geregeld als tegenwoordig, bestaat zelfs na 50 jaar nog grote behoeften om jaarlijks bij elkaar te komen. Dit jaar is een lustrum-bijeenkomst met een groots programma welke dankzij sponsoring van drankenhandel Loek Schoorl en de VSB Bank tot stand kon komen. Verder zullen aan deze dag meewerken het Tamboer en Marjorettenkorps Nijen- burg, een koor onder leiding van de heer J. Lute en de Boerenkapel van Hei loo. Ook het eten en' drinken worden weer keurig verzorgd door de heer Son- daar en zijn medewerkers van het Open Huis. De ontvangst is tussen 10.00 en 10.30 uur. Voor hen die nog geen uitnodiging heb ben ontvangen, bestaat tot uiterlijk 1 november de gelegenheid het inschrijf geld van 25 gulden per persoon te stor ten op bankrekening 81.66.61.081 ten name van de reünie-commissie Noord- Holland-west of per giro 5180 van de VSB Haarlem. Vermeld daar tevens bij óók het banknummer zoals hierboven vermeld. Dames ook van harte welkom. Betalingen op 10 december aan de zaal is beslist niet mogelijk. HEILOO - De gemeente Heiloo geeft aan de inwoners van Heiloo, die hun woning verkopen aan een andere Hei- looënaar, een premie bij koop van een nieuwbouwwoning in Ypestein. Met de ze maatregel hoopt het College van Bur gemeester en wethouders de doorstro ming te stimuleren en tegemoet te ko men aan de grote vraag naar koopwo ningen in de gemeente. Het beleid moet gezien worden tegen de achtergrond van de nog beperkte bouw mogelijkheden en de grote vraag naar koopwoningen in de gemeente. De pro vincie Noord-Holland stelt dat Heiloo niet meer kan groeien via een vestiging soverschot. Burgemeester en wethou ders vinden het daarom belangrijk de bestaande woningvoorraad en de nieuw te bouwen woningen zo goed mogelijk te verdelen onder de inwoners en de wo ningzoekenden van de gemeente. Het nieuwbouwprogramma is af gestemd op de woonwensen van de Hei- looër bevolking. Een premie die stimuleert dat deze doelgroep een nieu we woning koopt is ook om deze reden wenselijk. Het gaat om zo'n 70 nieuwbouw- koopwoningen in de wijk Ypestein. Voor woningen tot 200.000,00 geldt een premie van 5.000,00 en voor duurdere woningen geldt een premie van 10.000,00. HEILOO - Het seizoen komt wat traag op gang dit jaar bij de wijkvereniging Plan Oost. Maar zo langzamerhand be gint alles weer te lopen. De bridge en klaverjas op de vrijdag lopen weer goed en er is al een darttoernooi geweest eind september. Nu staat de herfstvakantie voor de deur en op woensdagmiddag 26 oktober staat er een puzzelspeurtocht voor de jeugd op het programma. Het gebeuren begint om 14.00 uur en de prijs bedraagt 2,50. Het is de bedoeling dat de kin deren eventueel met begeleiding van een ouder in een groep van vijf of zes de route gaan afleggen en vragen beant woorden. Als jullie mazzel hebben dan kom je onderweg drinken en chips tegen en onder de goede oplossingen worden wat ptijzen verdeeld. Op vrijdag 28 ok tober is er weer bingo vanaf 20.00 uur en dan op zondag 30 oktober tekenfilm middag met de film Alladin. Meer in formatie volgt volgende week, HEILOO - Zondag 23 oktober start de eerste Rabooldertrimloop van het sei zoen '94/'95, die de handbalvereniging KH Meervogels '60 organiseert Deze lopen genieten een prima reputatie door de goede verzorging en niet te vergeten de gezelligheid. Ook dit seizoen hoopt Meervogels op vele deelnemers. Dit seizoen is er een serie van 5 trimlo- pen die via de regionale dag- en week bladen aangekondigd worden. Er worden drie afstanden gelopen na melijk 4, 8 en 14 km. De 4 km is een af stand voor de jongere deelnemers onder ons. De inschrijving is vanaf 9 uur in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg in Akersloot, waar om 10 uur de start is. Deze lopen gelden voor het trimloop- boekje van de KNAU, deze boekjes zijn tevens verkrijgbaar bij de inschrijving. Kleed- en douchegelegenheid is aanwe zig. De eerste drie, de eerste veteraan, de eerste dame en de eerste jeugdige be neden de 14 jaar van elke afstand wor den met eremetaal beloond. Inschrijfgeld: tot 17 jaar 2,00; 17 jaar en ouder 3,00. Met aandenken resp. 3,00 en 4,00. De data van de trim- lopen zijn (noteer ze alvast in uw agen da) 23-10-94, 13-11-94, 20-11-94, 19-2-95, 12-3-95. HEILOO - Uitslagen laatste onderlinge wedstrijd van dit seizoen op 9 oktober: Z.dressuur: le Monique Hoogland 172 pnt. Ml dress, le Jennie Beukeveld 120 pnt. 2e Liesbeth Zonneveld 112 pnt. L2.dress, le Tanja Houtenbos 123 pnt. B.dress, le Linda de Koning 120 pnt. LI.dress, le Monique Hoogland 122 pnt. 2e Brigit Walta 120 pnt. 3e Karen Kaptein 118 pnt. Rijb. 3 recr. ruiters: B.dressuur: le Renate Roskam 125 pnt.2e Joyce de Haan 123+ pnt., 3e Jeanine Luybé 123 pnt. 4e Gonja Tam- bach 121 pnt. 5e Janou de Hart 121 pnt. Spel: Gonja Tambach 2e Pauline de Waard 3e Carla de Graaf 4e Sonja Veldt 5e Jennie Beukeveld. Springen: cat.A.B.C. le Stephanie Brand 2e Tan- ja Houtenbos D.cat. le Caroline Bonte koe 2. Carla de Graaf 3. Joyce de Haan. E.cat.L. springen: le Janneke Kuyper. cat.E.B. springen: le Stephanie Brand. HEILOO - Het venijn zat deze keer in de staart van de wedstrijd HSV-W.F.C. Terwijl veel van de weer talrijke aanwe zige bezoekers zich reeds hadden neer gelegd bij de achterstand die HSV in de tweede helft had opgelopen, dachten Ron Agasi en Rocco van Velzen daar heel anders over. Via een voorzet van Agasi kon Van Velzen nog in de bijge trokken tijd de stand in evenwicht bren gen en staat HSV na 6 wedstrijden nog steeds bovenaan in de 2e klasse. Toch ging het allemaal niet zo eenvou dig. Het is immers bekend dat elftallen uit de Zaanstreek graag op de counter spelen. Vandaar dat trainer Van Wijk met een ander concept het HSV-elftal liet opdraven. Het één en ander bete kende wel dat de HSV-voorwaartsen geïsoleerd stonden en weinig kansen kregen. Toch was het HSV dat juist uit één van de weinige kansen opende. Ed ward Geeskens stond op de juiste plaats om een niet klemvaste handeling van de WFC-keeper af te straffen. Anderzijds stond de HSV achterhoede als een rots in de branding. Maar in de tweede helft moest zij twee keer buigen. Vasthoudendheid van geheel HSV zorg de uiteindelijk toch nog voor een resul taat waar ze recht op had (2-2). Aanstaande zondag de uitwedstrijd te gen Geel-Wit en op 30 oktober de thuis wedstrijd tegen Z.A.P. op het HSV-sportpark om 14.00 uur. HEILOO - Na de prijsuitreiking van de Zeskamp van Heiloo is het tijd voor Jazz in de vernieuwde Ypsalon. De stijl van Tin Pan Alley Jazz Band laat zich niet in een bekend hokje onderbrengen. Dat komt door het geheel eigen geluid dat deze band voortbrengt. Een veel heid aan bekende jazztradities als Dixie land, Engelse Trad-Jazz, Swingera en Bigband stukken, maar ook Zuid- Amerikaans en Afrikaans horen tot het repertoire. Met ook eigen composities van Jan van Deursen en uitstekende ar rangementen zorgen zij voor een goede wisselwerking met het publiek. Wat in diverse commentaren veel opge merkt wordt is dat de bandleden duide lijk veel plezier hebben in het maken van hun muziek. Iets wat voor de Hei- looër trompettist Arco van Dam bij dit BERGEN - Eind oktober staan de twee dorpen van de Noordhollandse toe ristengemeente Bergen (14.00 inwoners) geheel in het teken van kunst en cultuur. Van 20 tot en met 30 oktober wordt daar voor de eerste maal een kunsttien daagse gehouden. Tien (eigenlijk elf) dagen lang vinden er exposities, concer ten, lezingen, een kunstmarkt en een kunstbeurs, alsmede theatervoorstellin gen en een grote kunstveiling plaats. De Bergense galerieën, kunstzalen, musea, winkels, hotels, restaurants, alsmede het moderne gemeentehuis en de midde leeuwse Ruïnekerk dienen als lokatie voor deze groots opgezette culturele manifestatie. Het aantrekkelijke, bij de VVV-Bergen-Bergen aan Zee aan te vra gen programmaboekje bevat alle bij zonderheden over de Kunsttiendaagse. Het aan de duinvoet gelegen kunste naarsdorp Bergen en de nabijgelegen badplaats Bergen aan Zee (gesticht in 1906) hebben een reputatie op te hou den. Vanaf het begin van deze eeuw ver kozen vele kunstenaars deze plaatsen om er te wonen en te werken. Van de dichters en schrijvers noemen we: Her man Gorter, Adriaan Roland Holst, Lucebert, H.C. ten Berge en Adriaan van Dis, Simeon ten Holt, de componist en dirigent Bernard Haitink zijn enkele, bekende musici in het Bergense. Onder de in Bergen gewerkt hebbende schilders tellen we Leo Gestel, Henri le Fauconnier, Charley Toorop, Edgar Fernhout, Matthieu Wiegman en Luce bert. De beeldhouwers Jaap Mooy en Willem Reyers werkten hier, John Ra- decker in het naburige Schoorl. Mo menteel telt de gemeente zo'n honderd kunstenaars; hun aantal blijft nagenoeg constant. De aanwezigheid van zovele kunste naars leidde in de loop der jaren tot het ontstaan van een aangenaam cultureel klimaat waarin zowel de Bergenaren, de talrijke toeristen als de kunstenaars zich uitstekend thuisvoelen. Het Kunste naarscentrum Bergen (KCB) bundelt al jaren de vele culturele activiteiten; het gemeentehuis is een gewilde expositie ruimte, terwijl de fraaie dorpskerk «.en ideale concertzaal blijkt. Het in 1993 ge opende museum Kranenburgh verwierf reeds landelijke bekendheid met exposi ties van kunst uit de Bergense School. Er waren apare tentoonstellingen van werk van Harrie Kuijten en Charley Toorop. Diverse kunstgalerieën com pleteren het geheel. Het geheel rond geeft bovendien een reeks van literaire avonden, concerten van klassieke en hedendaagse muziek en andere bijeenkomsten inhoud aan het culturele leven in Bergen. De kunsttiendaagse 1994 is voortgeko men uit de spontane samenwerking van de kunstenaarsorganisaties, de gemeen te, het bedrijfsleven, de lokale hotellerie en de VVV. Uit deze geledingen is ook de royale sponsoring gekomen. Men verwacht in Bergen eind oktober, wan neer het dorp en omringende natuurge bieden in herfsttooi zijn, veel belang stellenden voor de kunstmanifestatie. De officiële opening van de Kunsttien daagse vindt plaats in het Bergense ge meentehuis op donderdag 20 oktober om 16.00 uur door burgemeester J. Rit- sema van Bergen. Die dag zijn alle ex positieruimten open; dit blijft het geval tot en met zondag 30 oktober. Op zon dag 30 oktober is er bovendien de kunstveiling en wordt de kunstmarkt gehouden; tevens zijn deze zondag va naf 13.00 uur alle winkels van Bergen geopend. Ook Bergens museum Het Sterkenhuis is op 30 oktober open van 13.00 - 17.00 uur. Wie het volledige aanbod en het programma wil weten, belt de VVV: 02208-12124 of 13100. thuisoptreden zeker het geval zal zijn. Een goede reden om in de nieuw inge richte Ypsalon neer te strijken voor een jazzy sundagy afternoon. Gratis entree, zondag 23 oktober 16.30 uur. HEILOO - Op maandag 24 oktober start bij Gerard Schoon Audio Video Holleweg 55, Heiloo een nieuwe video cursus voor beginners. Docent Banno Bruntink van Open Studio Amsterdam, zal aan de hand van praktijk voorbeel den de eerste beginselen van het video filmen bijbrengen. Steeds meer mensen zijn de gelukkige bezitter van een videocamera. Toch zul len veel van deze enthousiaste videofil mers snel ontdekken dat het niet mee zal vallen de kijker lang aan zijn program ma te binden. Doelstelling van de cursus zal dan ook zijn om aan het eind van de cursus een (vacantie?) videofilm te kun nen maken die een "verhaal" heeft. De cursus is bedoeld voor mensen met weinig of geen ervaring op gebied van videofilmen. Praktijk wijst echter uit dat ook de gevorderde filmer nog heel wat filmtips in deze cursus kan opdoen. Voor verdere informatie betreffende kosten, plaats, etc. kunt u zich wenden naar Gerard Schoon Audio/Video, Holleweg 55, 1851 KD Heiloo. Tele foon 072-339774. gr. De heer W.P.J. Bremmers en mevrouw P. Valkering-de Lange met hun onderscheiding. LIMMEN - Limmen heeft een bloeien de Rode Kruisafdeling mèt colonne. Dat is heel bijzonder want lang niet elke gemeente heeft dat. Twee mensen hebben zich voor die co lonne bijzonder ingezet en wel voor de periode van 34 jaar te weten: de heer W.P.J. Bremmers, commandant sinds 1960 en mevrouw P. Valkering-de Lange. Nu dragen zij hun taken waaraan ze zich met hart en ziel hebben gewijd over aan hun opvolgers. Het bestuur bood beide scheidende leden een receptie aan. na afloop van de receptie feesten bestuur en vrijwilligers samen verder. Toen bleken er nog vier jubilarissen die in het zonnetje gezet werden. Mevrouw T. Kleiberg-Bisschop 10 jaar telefoon cirkel, mevrouw A. Zandbergen- Bakker, en de heren J. Kaandorp en Th. Admiraal, alle drie 20 jaar colonne lid. Dat was best iets om even bij stil te staan. Van links naar rechts mevrouw T. Kleiberg-Bisschop, de heren J. Kaan dorp en Th. Admiraal en mevrouw A. Zandbergen-Bakker. Een sterke vertegenwoordiging uit Limmen neemt deel aan het Rondje IJsselmeer. LIMMEN - Tijdens diverse kleine con troles werd een aantal bestuurderd be keurd omdat zij bij de wegwerkzaam heden langs de Rijksweg door het rode licht reden. Deze controles zullen de ko mende weken regelmatig plaatsvinden. Bij een snelheidscontrole op 13 oktober, tussen 16.00 en 18.00 uur een viertal ra men vernield. Bij een garagebedrijf aan de Rijksweg werden er vanuit een gestalde auto spul len gestolen. Het betreft hier voorname lijk gereedschap en autoaccessores. Openingsuren bureau Limmen: maan dag van9.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. LIMMEN - Voor de zevende maal wordt dit jaar de estafetteloop rond het IJsselmeer gehouden. Deze mammoet- tocht, georganiseerd door Limmenaar Rem Pronk, geniet door het gehele land grote bekendheid. De organisatie ver welkomt ook dit jaar weer deelnemende ploegen uit alle hoeken van Nederland. Zaterdag 22 en zondag 23 oktober zul len meer dan 50 ploegen deelnemen aan de IJsselmeer loop (394 km). De start en finish vinden dit jaar plaats in Almere-Haven. Ook Loopgroep Limmen heeft zich weer goed voorbereid op deze monster- tocht. De organisatie heeft op papier een zeer sterke formatie op de been we ten te brengen. De equipe die dit jaar het huzarenstukje moet voltooien bestaat uit: Elles Pronk, Coby Tjipjes, Margo Kunst, Herman Zomerdijk, Ni co Zomerdijk, Jan van der Reep, Peter van Stralen, Peter de Groot, Kees Koot, Kinus kooi, Sjaak Koot en Jaap Schip per. Zij worden ondersteund door de chauffeurs Arie Groot, Otto Bruschke, Jos van Vegten en Jaap Bult. De medi sche begeleiding van de lopers is in ver trouwde handen van Anja de Goede, terwijl kok Edwin Baltus het broodno dige voedsel verzorgt. Arie-Jan Vennik is bereid gevonden de lopers op de fiets te begeleiden. Een dergelijk evenement kost echter veel geld. Te denken valt aan een vol gauto die in het spoor van de loper moet blijven en een camper waarin de overige lopers worden verzorgd. Gelukkig kun nen wij ons verheugen in de belangstel ling van een omvangrijke groep sponsors. Langs deze weg zouden wij, als loopgroep Limmen, onze welge meende dank willen uitspreken aan ie dereen die ons steunt. Het batig saldo dat de Loopgroep Limmen na afloop overhoudt, komt ten goede aan het Ro de Kruis. HEILOO - Afgelopen zondag moesten de dames van Foresters hun laatste wedstrijd op het veld spelen tegen Quick. Foresters begon slordig en daar door werden er veel kansen gemist. Quick profiteerde van de jouten en stond al snel met 1-4 voor. Onze dames werden daardoor eindelijk wakker geschud en begonnen ook te scoren. De zorgvuldigheid bleef echter ontbreken en er werden 4 penalty's ge mist. De verdediging werd wel beter waardoor de bezoekers niet meer tot scoren kwamen, daardoor ging Fo resters de rust in met een minimale voorsprong (5-4). Na de rust begon Foresters sterker en mede dankzij goede acties van Sandra de Haan werd de voorsprong groter. Quick gaf zich niet zomaar gewonnen, en door Jouten in de verdediging kon Quick steeds tot op 1 punt naderen. Ge lukkig bleef het daarbij en kan For esters na deze overwinning (13-14) met een gerust hart aan de zaalcompetitie beginnen. Wilt u eens komen kijken dan bent u a.s. zondag van harte welkom in spor thal Het Vennewater waar Foresters om 12.20 uur aantreedt tegen Nieuwe- Niedorp 1. HEILOO - Afgelopen weken was het een drukte van belang voor de jeugd van Dojo 't Loo. Zondag 9 oktober werd goed gepresteerd in de Westfriese jeugdcompetitie. In het artikeltje in de krant van vorige week zijn echter een aantal judoka's niet genoemd. Hierbij alsnog hun namen: Wouter Schreurs, Mark Dekker, Tjade Spaarndam en Rick Molenaar. In hetzelfde weekend hebben meisjes en jongens deelgenomen aan het Koegras- toernooi in Julianadorp. Hier wisten Tim Zonneveld en Robert Ooievaar de finale te bereiken. Hierin moesten zij echter de overwinning aan hun tegen standers laten. Dit staat hun goede prestaties in dit zwaar bezette toernooi niet in de weg. Afgelopen vrijdagavond stond in het te ken van de "Punten-wedstrijden". Wedstrijden waarbij de judoka's door het vergaren van punten een tegeltje winnen, voor iedere 100 punten een te gel oplopend in de kleur van de banden. De animo voor deze wedstrijden blijft onveranderd groot. Vrijdagavond kwa men 36 judoka's op de mat. Vijf judo ka's behaalden hun volgende tegeltje: Bernd Winkelbeiner, Tjade Spaarn dam, Tim Zonneveld, Rens Ober en Pieter Glas. Heb je interesse in dé judosport kom dan zaterdagochtend eens langs in de Dojo aan de Bergeonstraat. Je kunt dan geheel vrijblijvend meedoen om te kij ken of judo iets voor je is. Je bent van harte welkom. AKERSLOOT - In de beginfase liet het zich niet aanzien dat Meervogelsdames in de problemen zou komen. De eerste helft was Meervogels het betere team die met uitgespeelde kansen een 0-5 voorsprong opbouwde. Daarna ging ook Vriendschap beter verdedigen en scoren. Ruststand 5-9. In de tweede helft pakte Vriendschap het anders aan en kon men zien dat Meervogels nog weinig tegenstand in de veldcompetitie heeft ontmoet, de mat heid sloeg toe. De tegenstander werd feller en ging tot de bodem om toch 1 punt van Meervogels te pakken. Het lukte niet maar bijna was de eerste ne derlaag daar. De dames hebben de eerste helft veldkompetitie ongeslagen beëindigd. De dames hebben de eerste helft veldkompetitie ongeslagen beëin digd. (12-13). De eerste zaalwedstrijd van de junioren is met grote cijfers gewonnen. De Scha- ger junioren hadden geen antwoord op de snelheid en het creëren van kansen. Ondanks het missen van veel kansen een prima start van de zaalcompetitie. Hei- ma Krom was met zes treffers de top scorer (20-4). Door ook HVC 90 met groot verschil te verslaan blijven de heren koploper in de tweede klasse, dus een prima afsluiting van eerste veldcompetitie. Ging de strijd de eerste tien minuten gelijk op, de resterende tijd was het Meervogels dat de wedstrijd dicteerde en de winst geen moment in gevaar was. Het onbesuisde spel van HVC werd door de scheids rechters goed in bedwang gehouden (20-12). Vrijdag 21 oktober is er weer een kla- verjasdrive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.30 uur open en vanaf die tijd kan men zich laten inschrijven. De drive start om 20.30 uur. Tussen de drie ron des is er een verloting met mooie prijzen. LIMMEN - Afgelopen zaterdagavond zat het party centrum St. Maarten weer eens ouderwets bomvol, om te genieten van Limmer talent, aangevuld met twee moppentoppers en de zaalmoppen. Een prachtig decor, ontworpen door de be heerders de familie Engel, een deskun dige jury, onze altijd zeer spraakzame opperstalmeester Gerard Broederszs en de altijd enthousiaste nog niet in functie zijnde raad van elf, van de carnavalsve reniging 'd Uylenspieghels. Kortom een zeer geslaagde avond. De winnaar van deze avond werd Harry Mooy, die net als de illusionisten Gert-Jan Vleugel en Rene Commandeur, en Piet Mooy en zijn dochter Mariele, een betaald optre den zullen krijgen tijdens creatiever Limmen te organiseren door de stich ting culturele raad Limmen. Daarnaast kregen alle deelnemers een leuk aanden ken een theaterbon, en uiteraard de bloemen voor hun enorme prestatie. De carnavalsvereniging dankt iedereen die heeft bijgedragen voor het slagen van dit in Limmen weer unieke avondje. Houdt u het Limmennieuws in de gaten, want 12 november zal de carnavalsvere niging weer opstaan uit haar zo- merslaap, om u weer een aantal leuke onbezorgde middagen en avonden te be zorgen. Wilt u op voorhand al donateur worden van onze vereniging en ons pro grammaboek ontvangen, bel dan snel 2830-3326-4009-2338, en feest met ons mee, in het party centrum St. Maarten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12