Heiloo 2000 een kwart eeuw op de bres voor locaal belang KUYPER Eerste tank de grond in voor nieuwbouw G.P. Groot Zondag zeskamp van Heiloo SsM;mü: «8 ï8 x Essassftï 159e JAARGANG NO. 42 DRUKKERIJ UITKIJKPOST NIEUWSBLAD VOOR HEILOO E N OMSTREKEN 19 OKTOBER 1994 SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte CEES HACHMANG LOODGIETERS Woningmarkt in Golden Tulip Hotel Heiloo MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Eenzaamheid... wat doe je eraan? BV Treffertje Amels vh v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Firma Koster gaat tv's, cd-i en video's verkopen A I \ir\C* MAKELAARDIJ O.G. A J VO S Zeewe9 2°. 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN BS Reünie ULO Silhouet showt banken van Bench Radio 80 houdt open dagen Dolce Vita in Turbo Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175 Fax 072-335644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur i Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo (072-339849) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Een kwart eeuw op de bres voor Heiloo. Dat zou in het kort de typering kunnen zijn van de activiteiten van Heiloo 2000 in de afgelopen vijfentwintig jaar. In no vember wordt op beperkte schaal stilgestaan bij het jubileum van de politieke groepering. Maar eigenlijk is het feest al gevierd, is het cadeau al ontvangen. Bij de in maart van dit jaar gehouden verkiezingen voor de gemeenteraad werd Heiloo 2000 immers de grootste fractie in de raad en voorman Ton ten Hoope werd wethouder. „Het is een com pliment van de kiezers aan ons adres, in zekere zin een bekroning na al die jaren van - weliswaar constructief - oppositie voeren", vinden Ton ten Hoope en Margot van Gelder. Samen zijn zij goed voor zo'n 45 jaar raadservaring. Het ontstaan van Heiloo 2000 gebeurde in een dyidelijk ander politiek klimaat dan dat van vandaag de dag. Een kwart eeuw terug was de openheid, de zee aan informatie voor raadsleden en inwoners van de gemeente, nog lang niet zo van zelfsprekend als tegenwoordig veelal het geval is. Raadslid Ten Hoope, toen als eenmaansfractie, voelde zich vaak een soort ombudsman voor de inwoners. Mensen wilden geïnformeerd worden, weten wat er gaande was. Het is nu bij na ondenkbaar dat er zoveel binnenska mers bleef. „Wij hebben altijd als uitgangspunt ge had, dat we de inwoners zoveel moge lijk willen raadplegen over zaken die in het dorp spelen", aldus Ten Hoope. „Dat hebben we in het verleden gedaan en doen we nog steeds". En ondanks de verbeterde situatie in dit opzicht, is er zeker geen sprake van een verzadi gingspunt. „Veel plannen hebben be trekking op een deel van de gemeente, een wijk, een straat. Er is niet meer zoi ets als een structuurvisie voor heel Hei loo, die moet worden vastgesteld. Bij die kleinere plannen voelen de mensen die het aangaat zich ook betrokken. Zij hebben behoefte aan informatie". Winkelhof 't Loo Zo'n plan voor een deel van Heiloo is de uitbreiding van de winkelhof 't Loo, die momenteel gaande is. Niet alleen recent een hot item in de locale politiek, in te gendeel. De realisering van 't Loo was min of meer de directe aanleiding om Heiloo 2000 vijfentwintig jaar geleden op te richten. „Een groep inwoners was toen bepaald niet tevreden met dat plan. Ook over andere zaken had men een ei gen opvatting, eigen ideeën. Men kon daarmee niet terecht bij de bestaande fracties in de gemeenteraad", weet Ten Hoope nog. Men benaderde hem wel, daar hij als onafhankelijk raadslid ac tief was. Met zijn oorspronkelijke partij (Boerenpartij: „Een jeugdzonde", al dus Ten Hoope) had hij inmiddels ge broken. Het is overigens zo, dat een kwart eeuw geleden werd gesproken over een veel groter Loo dan het winkelcentrum dat we nu kennen. Het voortzetten van de Een deel van de Heiloo 2000-kandidaten bij de verkiezingen in 1994 bij de nieuwe huisjes aan de Holleweg. (Archieffoto). winkelpromenade langs de Van Aosta- straat was als tweede fase onderdeel van de plannen. Dat tweede deel is er nooit gekomen. „Ik was er fel tegen. We schrokken van de grootschaligheid, de inbreuk op de oude kern van het dorp. Met alleen de eerste fase kon ik wel le ven", aldus Ton ten Hoope. En achter af is het bij de eerste fase gebleven. Met een beetje creativiteit zou je de huidige facelift en renovatie in samenhang met de plannen voor het gebied tussen Raadhuisweg, gemeentehuis, Van Aostastraat en Heerenweg een aange paste, eigentijdse tweede fase kunnen noemen. Niet zo prestigieus en veel min der ingrijpend dan het originele plan, maar toch is het verzet van Heiloo 2000 tegen het verkleinen van het plein bij de Witte Kerk gebleven. Grootste fractie Heiloo 2000 ontwikkelde zich in vijfent wintig jaar van een belangengroepering met een enkele vertegenwoordiger tot de grootste fractie in de gemeenteraad.. Een ontwikkeling, die vele locale partij en en groepen hebben doorgemaakt. Het bewijs werd bij de laatst gehouden verkiezingen geleverd: een opmars van de 'dorpspartijen', die in menige ge meente wethouders leveren en zo in vloed hebben op locale politiek. Volgens raadslid Margot van Gelder mag deze gang van zaken ook op grote re schaal voortgaan. „Ook al zijn er enorme verschillen tussen locale groepe ringen, het zou goed en prettig zijn om een vertegenwoordiger op provinciaal of landelijk niveau te hebben. Als je kijkt naar de laatste verkiezingen en een optelsom maakt, dan zijn de plaatselij ke partijen samen de grootste stroming in Noord-Holland". Zij is een sterke voorstandster van samenwerking tussen met Heiloo 2000 vergelijkbare partijen en is hiermee ook regionaal en landelijk actief. De organisatie van een nationaal congres voor locale groeperingen in 1995 in Heiloo door Heiloo 2000, Lim- mer Gemeenschap en Vrije Lijst Akersloot is dan ook zeker geen toe valstreffer. Ton ten Hoope. Margot van Gelder. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Zaterdag 22 oktober a.s. or- ganiseest de Gemeente Heiloo de jaar lijkse woningmarktdag. Op deze dag presenteren Bouwfonds Woningbouw b.v., Stichting Eigen Woningbezit Alk maar en Woningstichting Heiloo de bouwplannen voor 1994. De woningmarkt wordt gehouden in Golden Tulip Hotel Heiloo, Kenne- merstraatweg 425 te Heiloo. De nieuw te bouwen woningen uit de bouwplan nen worden gebouwd in Ypestein. Naar verwachting zullen diverse huurwonin gen vanaf eind 1994 voor verhuur be schikbaar zijn. Met de bouw van de diverse koopwoningen zal naar ver wachting eind 1994 begonnen worden. Vanaf 22 oktober tot 1 november 1994 is inschrijving voor de diverse koop- en huurwoningen mogelijk. Nadere infor matie over de woningen zoals indeling, ligging, opties, inschrijvingsprocedure en toewijzing is verkrijgbaar op de wo ningmarkt. In verband met de te ver wachten grote belangstelling is toegang tot de woningmarkt uitsluitend op uit nodiging. Men kan zich telefonisch aan melden bij de Stichting Eigen Woningbezit Alkmaar, tel. 613111. Heerenweg 167,1851KN Heiloo,Tel.: 072-331716. HEILOO - Over dit onderwerp spreekt ds. Ph. Oudendijk op donderdag 3 no vember om 14.00 uur in het Trefpunt. Hij is lid van een werkgroep die startte onder de naam "Preventie eenzaam heid", maar die naam later veranderde in "Aandacht voor elkaar". Eenzaamheid is niet te voorkomen; zij is onafscheidelijk met de mens verbon den, vanaf het kind zijn tot het ouder worden. Maar wat doe je ermee? Wordt het een positieve kracht, een bron van inspiratie? Denk aan de kunstenaar; maar hetzelfde geldt ook voor de scho lier die een opstel moet schrijven, de huisvrouw die zich afvraagt wat zij van daag zal gaan koken. 'Scheppende een zaamheid'. Vorm geven aan je eigen leven. Maar altijd in relatie tot een Gij, een ander die antwoord geeft, met wie je overleggen kunt. "Wat doe je er aan?" is een vraag met een dubbele bodem. Wat doe je er zelf aan? Maar het is ook een vraag aan de ander: "Staan we er open voor?" Na de inleiding is er gelegenheid tot vra gen stellen en discussie, ledereen is wel kom. Deze middag wordt georganiseerd door de commissie Senioren Voorlich ting van de ANBO, de KBO en de Stich ting Ouderenwerk Heiloo. Kosten 2,50. HEILOO - Het aantal leden van deze biljartclub groeit gestadig. Nadat eerder het besluit was genomen om ook op dondérdagochtend te gaan biljarten kan de wedstrijdcommissie u nu mededelen, daf deze ochtend is „vol geboekt". In totaal bestaat deze biljartvereniging nu met 50 leden. Handen vol werk dus voor de heren Overtoom en v. Willigen die nu ook met genoegen u kunnen me dedelen dat op woensdag 26 oktober de uitwedstrijd tegen S.B.O. is georgani seerd. De 15 spelers voor deze wedstrijd zijn reeds uitgenodigd om vertrekken die dag om 12.30 uur vanaf 't Trefpunt. Volgende week de tussenstand van de competitie welke op maandagmiddag wordt gehouden. Denken aan de toekomst Te makkelijk wordt een locale partij be houdend of conservatief genoemd. „Natuurlijk willen we bepaalde zaken in Heiloo behouden", zegt Margot van Gelder. „Maar dat geldt niet voor alles. Je moet ook aan de toekomst denken". „Veel mensen willen graag in Heiloo wonen", vult Ton ten Hoope aan. „Om dat te realiseren moet je met de tijd meegaan". Als geboren Heiloonaar betreurt hij wel dat er veel karakteristieke panden ver dwenen zijn. De vroegere huisjes op de Holleweg, bijvoorbeeld, en het vroegere veilinggebouw en de stolpboerderijen rond het station, waarvan er nog maar één over is. Vanaf de oprichting heeft Heiloo 2000 zich sterk gemaakt voor het behoud van karakteristieke huizen en gebouwen. Het opstellen van een plaat selijke monumentenlijst is door de groe pering vaak aangedragen. Tenslotte is die er ook gekomen. „Dat is niet iets, dat specifiek op 'onze naam' geschreven kan worden, maar we hebben er wel steeds aandacht voor gevraagd", aldus Van Gelder en Ten Hoope. Gevraagd naar de politieke successen van Heiloo 2000 in de afgelopen vijfent wintig jaar is het lastig bepaalde concre te zaken aan te wijzen. „Wij hebben vaak ideeën geopperd, die later via an dere partijen weer terug kwamen", me nen Van Gelder en Ten Hoope. Een voorbeeld is het verzet tegen de sloop van het Raadhuis uit 1927, ook al een tweede fase in een groot gemeentelijk plan, die niet is uitgevoerd. Het succes- vollle verzet tegen het ontgronden van weideland ten behoeve van de bollen teelt was wel eert initiatief van Heiloo 2000, waarop landelijke publiciteit en vele reacties volgden. Ogen en oren open Als coalitiepartij wil Heiloo 2000 na tuurlijk zoveel mogelijk zaken realise ren, die in het verkiezingsprogramma stonden. „We hebben de mensen echt geen gouden bergen beloofd, maar wel een realistische kijk op de gang van za ken", zegt Ten Hoope. Uitgangspunt daarbij is het belang van het dorp ener zijds en samenwerking met de andere partijen anderzijds. Ogen en oren open voor wat leeft onder de inwoners, inten sief bezig zijn met het dorp, consequent zijn en bij voorkeur streven naar een wording, zowel binnen de eigen fractie als binnen de raad: dat zijn in het kort de uitgangspunten voor Heiloo 2000. Al vijfentwintig jaar. En als het aan Ton ten Hoope en Mar got van Gelder ligt nog wel langer. In de raadsperiode 1998-2002 opnieuw in het college van burgemeester en wethouders zitting hebben zou voor hen het bewijs zijn dat de ontwikkeling van eenmans- oppositiefractie naar grootste coalitie partij in de Heilooër raad geen toeval is. 'Politiek bedrijven met een warm hart voor Heiloo' noemt Ten Hoope het, waarbij persoonlijke en politieke zaken duidelijk gescheiden moeten blijven. „Een felle discussie in de raad is prima, maar na afloop moet je net zo makke lijk met elkaar weer een borreltje kun nen drinken". Jaap-Wim van der Horst HEILOO - Het startsein voor een nieuw tankstation met bijbehorende kantoor ruimte plus een wasstraat werd gisteren gegeven. Een enorme tank van 40.000 liter werd geplaatst door de heren W. Groat, één van de oprichters van G.P. Groot, en Wester, die vanaf het begin bij de benzine- en oliehandel betrokken was. Naast het tankstation komt een hal met kantoor en magazijnruimte met daar achter nog eens acht tanks voor de afne mers en een wasstraat. Het totaal beslaat zo'n 8.000 vierkante meter, to tale kosten vijf miljoen gulden. Het be drijf aan de Hogeweg gaat verdwijnen. Op de kruising van Vennewatersweg en Kennemerstraatweg, waar de nieuw bouw wordt gerealiseerd zal G.P. Groot als eerste station in Nederland de nieu we styling van Texaco gaan voeren. Iets waar de Heilooër firma best trots op is. Het tankstation wordt zowel met als zonder bediening en zal, behalve voor LPG, ook 's nachts open zijn. Er is een verkoopruimte van zo'n 50 vierkante meter gesitueerd, waar tijdschriften, snoepgoed, kado-artikelen en dergelijke verkocht zullen worden. Het tankstation zal bereikbaar zijn va naf de Vennewatersweg, waar men zo wel in als uit gaat. Bromfietsen krijgen via een fietspad toegang tot de Kenne merstraatweg. Men verwacht begin april open te gaan. HEILOO - Nog maar net de winkel ge moderniseerd of de volgende verande ring dient zich al weer aan bij de firma Kosters. Zij gaan de zaak uitbreiden met een groot pakket TV's, CDI en Vi deo's van veel bekende merken, maar in principe zijn alle merken te leveren. De TV service is altijd bereikbaar, ook in het weekeind. De firma Kosters is be reikbaar onder nr. 330566. Voor storin gen kunt u altijd bellen met 338716 of 332973. U wordt gelijk geholpen en ze komen voor elke storing. Een andere specialisatie van de firma Kosters is electriciteit in het bijzonder inbouwspots ze zijn er in alle prijzen. Zij maken voor u een lichtplan om te kijken hoeveel spots u nodig hebt. Op het gebied van huishoudelijke artikelen is het moeilijk iets te bedenken wat ze niet hebben. Miele, AEG, Zanker het hele pakket is te leveren. Alles staat mooi royaal en overzichtelijk uit gestald. De firma Koster vindt u op de Westerweg 258. HEILOO - Het zal weer bruisen in en rond het wijkcentrum in de groeiende wijk Ypestein. De Ypsalon zal zondag 23 oktober het decor zijn voor een spec taculaire zeskamp en een swingend jaz- zoptreden van de Tin Pan Alley Jazzband. De animo om deel te nemen was groot. De organisatie hoefde geen enkele moeite te doen om de gewenste acht teams ingeschreven te krijgen. De meeste teams van vorig jaar doen nu ook weer mee. Dit mag een compliment zijn voor de organisatie. Om alvast een tipje van de wedstrijdsluier op te lichten: er zal on der andere gestreden worden op een aantal vreemsoortige vervoermiddelen, de wereldbal zal weer de nodige team coördinatie vergen en de grote opgebla zen zeephelling zal pas na de nodige moeite bereikt kunnen worden. Of Menno Lesterhuis en zijn team de wisselbokaal "Ypestein Sportief" met succes zal verdedigen zullen we zondag zien, maar ze krijgen hem zeker niet ka- do. Het instellen van de originali- teitsprijs was hoognodig gezien de moeite die sommige teams deden om het publiek te vermaken. Ook dat belooft veel goeds. Na afloop zal het heft in handen zijn van The Tin Pan Alley Jazzband. Aanvang zeskamp 13.00 uur, aanvang jazz 16.30 uur. Gratis entree. Tel. 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES l-^-l KANTOOR HOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 8OO AG ALKMAAR TELEFOON: 072 63, HEILOO - 330550 Het duo Dolce Vita treedt op in Bob's Turbo Saloon. De zeskamp in Ypestein belooft weer een groot spektakel te worden. HEILOO - Vier vroegere leerlingen van de ULO in Heiloo (vierde jaar, 1962-1963) hebben het plan opgevat een reünie van hun klas en de leraren uit die tijd te organiseren. Het zijn Anneke Stikkel, Carla van de Berg, Wil Tesse- laar en Anneke Otter. Wie wil reageren kan dat doen bij Anneke Stikkel, Sche- perweg 135, 3621 JD Breukelen, of An neke Meerwijk-Otter, Dissel 83, 3401 EC IJsselstein. HEILOO - Bij Silhouet, binnenhuisar chitectuur hebben Kees Schermerhorn en Piet Duijneveld met hun mensen weer heel hard gewerkt om de banken van Bench zo mooi mogelijk tot hun recht te laten komen. De komendé weken wordt aan dit merk bijzondere aandacht besteed. Banken met allure en van een ingetogen stijl. Kiezen voor Bench betekent kiezen voor zitmeubelen van hoge kwaliteit. Dit geldt niet alleen voor de buitenkant maar ook voor het binnenwerk. Technische visuele en funktionele kwa liteit dat is de achterliggende filosofie van Bench zitmeubelen. De hoogwaar dige materialen en uitgebalanceerde vormgeving garanderen een langdurig en probleemloos gebruik van de banken. John Ibink zal er gedurende deze show met een vitrine Cartier horloges verte genwoordigd zijn. Goede wijn behoeft geen krans, en zo is het met deze kwali- teits horigges ook. Iets van geheel andere aard is het werk van Inge de Lange en Jacqueline Mol. Zij maken gekke decoraties voor allerlei gelegenheden: voor kraamfeesten, trou werijen, wijnfeesten noem maar op zij maken geestige decoraties passend bij het onderwerp, mosselkransen, uien- boompjes, zelfs spaghetti wordt niet ge schuwd om er mee aan het werk te gaan. Maar alles bestaat uit natuurlijke mate rialen. Wij hopen dat uw nieuwsgierig heid genoeg geprikkeld is om een bezoekje aan Silhouet op de Kenne merstraatweg te brengen. EGMOND - Op zaterdag 22 en zondag 23 oktober houdt Radio 80 open dagen. De vele luisteraars, adverteerders en verenigingen wordt een kijkje gegund achter de wereld die 'radio' heet. Iede reen die op de open dagen langs komt zal met open armen worden ontvangen. Allereerst krijgt men een drankje aange boden met een plakje cake. Vervolgens krijgt men een rondleiding door de Ra dio 80 studio en kan men live op de ra dio de groeten overbrengen aan kenissen, familie en vrienden die thuis of in de auto naar Radio 80 luisteren. Ook is er de mogelijkheid om zich op te geven als donateur van Radio 80. Dit kost 25,00 per jaar, maar voor dat geld wordt je persoonlijk op de hoogte gehouden van de diverse activiteiten van Radio 80 en krijg je gratis een Radio 80 t-shirt! Als u de studio van Radio 80 weer verlaat krijgt u een Radio 80 infor matie pakket mee naar huis met daarin o.a. een Radio 80 folder en een leuke sticker waarbij leuke prijzen te winnen zijn als je de sticker plakt op de bumper van uw auto. Kom dus langs op 22 of 23 oktober bij de studio van Radio 80, aan de Zeeweg 52 in Egmond aan Zee (Bad-hotel 't Zuiderduin), of stem af op 107 FM ether of 96.5 FM kabel. UITGEEST - Noordhollands nieuwste uitgaanshit Bob's Turbo Saloon heeft zaterdag 22 oktober de super disco-act Dolce Vita op het programma staan. Dolce Vita is een nieuw damesduo dat voor een knallend optreden garant staat. De dames die aan het begin van een veelbelovende muziekcarriëre staan hebben dit jaar gefungeerd als huisact bij de Veronica Zomertruck. Ook in het buitenland hebben de dames al enige hits op hun naam staan, in Nederland staat hun nieuwste single op het punt gelanceerd te worden. Bob's Turbo Saloon is iedere zaterdag geopend van 1.00 tot 5.00 uur 's nachts, de entree bedraagt altijd f- 10,00. Dis cotheek Turbo 2000 is open van 22.30 tot 2.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1