Huis van de Gouden Herfst in Swietochlowice geopend mmm mmm mxmm Hopman Partners Nu ook lid van Era Stappen met het Diabetes Fonds Wao/Aaw-stichting in nieuw onderkomen Opa- en oma-middag Radio 80 in beeld Avond over het Alkmaardermeer Reünie oud-Indië- militairen Honderdste lid ledenwerfactie Bibliotheek Heiloo Top-bowlers in Heilooër Toernooi Concert Time Square Themamiddag 'Man in de VUT - en nu?' Veel belangstelling voor nieuwe woningen Boenhoeffer beroepenmarkt Kinderkoor De Blommenkinders Jazzdance voor 55 Stoppen met roken Cursus budgetteren bij Vrouwenraad Heiloo Tienerweek in de openbare bibliotheek Informatie-avond over vrijmetselarij PAGINA 10 UITKIJKPOST 26 OKTOBER 1994 CASTRICUM - Zijn Hopman Part ners Makelaardij en de NVM in de we reld van het onroerend goed al twee bekende begrippen in de regio, daaraan is een derde kenmerk toegevoegd. Het makelaarskantoor in Castricum presen teert zich nu ook als lid van ERA. ERA Nederland is een nieuwe overkoepelen de organisatie van makelaars in onroe rend goed, waarbij zich dit jaar 24 NVM-makelaarskantoren in ons land hebben aangesloten. Hopman Partners Makelaardij is er daar één van, als eerste in de regio Noord-Holland boven het Noordzeeka naal. Is de NVN als Nederlandse Vere niging van Makelaars in onroerende goed inmiddels een genoegzaam en vooral vertrouwd gegeven, ERA geeft daaraan een extra toegevoegde waarde. ,,Nog meer zekerheid en service voor onze klanten", zegt Adri Hopman en Eelco Willems enthousiast over de deel name van hun bedrijf aan ERA Neder land. „Wie ons nu nog wat wil vertellen over service, moet wel van goeden huize komen". „Vooral het Koper Garantie. Plan", vervolgt Hopman, „biedt de koper van een woning een jaar lang dekking tegen de kosten van grote tegenvallers in de mechanische onderdelen van het huis". Daaronder wordt verstaan garantie op elementaire zaken als het complete loodgieterswerk binnenshuis, de c.v.- installatie en warmwatervoorziening, inpandige sanitaire voorzieningen als toiletten, wastafels, douche aansluitingen, maar ook de electrici- teitsvoorzieningen. Van een eenvoudige deurbel tot de complete bedrading van het huis. En of dat allemaal nog niet voldoende is, dekt het Koper Garantie Plan ook al le keukeninbouwapparatuur. Zoals de vaatwasser, oven, magnetron, fornuis, koelkast en dergelijke. Het garantieplan van ERA, wat staat voor Electronic Realty Associates, is een regelrecht uni cum in de nationale makelaardij, want tot dusver kon geen makelaar garantie geven. Behalve voor de koper biedt het garantieplan op termijn voor de verko per dezelfde bescherming. „Met de aan- of verkoop van een huis zijn toch behoorlijke bedragen ge moeid", zegt Eelco Willems. „Onver wachte kosten zijn dan het laatste wat men nodig heeft". De lidmaatschappen van Hopman Partners van zowel de NVM als ERA, bieden de aspirant ko pers en verkopers derhalve een dubbele zekerheid. Het personeel van Hopman Partners hecht daaraan veel waarde, omdat het kopen of verkopen van een huis in de meest gevallen nu eenmaal één van de belangrijkste beslissingen in het leven is. „We zijn er heilig van overtuigd dat het ERA-systeem binnen drie maanden aan slaat", vertolkt medewerkster Jolanda Luntz het vertrouwen in dit nieuwe fe nomeen. Het Castricumse bedrijf, dat op uitgebreide schaal opereert, ziet het helemaal zitten in de nieuwe opzet. ERA Nederland mag dan nieuw zijn, in ternationaal gezien is er al heel veel er varing. ERA is een netwerk met ruim 3300 aangesloten onafhankelijke make laarskantoren in veertien landen. Met haar service-filosofie is ERA in de afgelopen 22 jaar uitgegroeid tot één van 's werelds grootste makelaarsorga nisaties. Hopman Partners is straks één van de 200 makelaars in Nederland die aan "ERA, sterk door service" gestalte geeft. behalve het unieke garantieplan kennen de makelaars van ERA ook een huizen informatie- en doorverwijzingssysteem. Alle ERA-leden staan via het computer netwerk van de ERA met elkaar in ver binding. Daardoor is het mogelijk, met HEILOO - Het Diabetes Fonds Neder land (DFN) organiseert van 13 tot en met 19 november de landelijke collecte "Geef 's voor diabetes". Dit jaar voor de dertiende keer. Voor het slagen van de collecte zijn veel collectanten nodig. Het DFN doet daarom een dringend be roep op ieder die tijd vrij kan maken om te collecteren. U bepaalt zelf in hoeveel straten u wilt collecteren. In 1993 werd, dankzij de inzet van meer dan 30.000 collectanten, een bedrag van bijna 4 miljoen gulden ingezameld. Door deze steun kan het DFN een stap in de goede richting, genezing van diabetes en voor koming van complicaties, doen. Het Di abetes Fonds Nederland in Amersfoort (033-622055) kan u meer over de collec te vertellen. Het thema van dit jaar is de voet. Als gevolg van diabetes kan een zogenaam de diabetische voet ontstaan. Zo'n voet ontstaat doordat de zenuwen in handen en voeten gevoelloos worden en de klei ne bloedvaten dichtslibben. Een wondje aan de voeten wordt niet gevoeld. Door de slechte bloeddoorstroming geneest zo'n wondje ook erg slecht. Op deze manier kan een fikse ontsteking ont staan. Niet tijdig medisch ingrijpen kan uiteindelijk leiden tot zelfs amputatie van de voet. De schatting is dat op dit moment 12.000 diabeten met deze com plicatie te maken hebben. Met de opbrengst van de collecte finan ciert het DFV onderzoek naar de oor zaak en de gevolgen van diabetes. In Nederland wordt 85% van het weten schappelijk onderzoek rond diabetes ge financierd door het DFN. Ruim 400.000 mensen in Nederland hebben diabetes, dat is 1 op de 40 Nederlanders. Deskun digen verwachten in de komende jaren een snelle groei van mensen met diabe tes naar het half miljoen. Er zijn wel medicijnen maar genezing is niet moge lijk. Onderzoek moet daar verandering in brengen. Enthousiaste collectanten zijn daarom van harte welkom! Heiloo wordt steeds groter dus kunnen we best nog een paar mensen gebruiken! Wilt u een uurtje vrijmaken in de week van 13 november en een wijkje collecteren (we streven naar 50 huizen per wijk), voor dit goede doel meldt u zich dan aan bij Pie ternel Baas, tel. 337459; Ingrid van der Ploeg, tel. 333828; Anja Terol, tel. 337095 of Clementine Sengers, tel. 337578. HEILOO - Vorige week donderdag kwam mevrouw Wil Braids de eer toe om het nieuwe onderkomen van de Stichting WaoAaw Belangen te openen. In een aangepast vroeger lokaal heeft jde stichting nu haar ei gen plek in 't Trefpunt aan de Westerweg. De twee aanwezige we thouders, Roelof Bos en Ton ten Hoope, stakenhun waardering voor de inspanningen van de Stich ting, waarvan Wil Braids voorzitter is, niet onder stoelen of banken. Vasthoudend en vastberaden', zo noemde Ten Hoope de instelling van het stichtingsbestuur in de gesprekken met ondermeer de Hei- looër politiek. Diverse andere orga nisaties gaven blijk van hun waardering, veelal gesymboliseerd door bloemen en planten voor de nieuwe ruimte. behulp van praktische selectie-criteria, informatie op te roepen over te koop staande huizen. De gegevens en eventu eel ook een kleurenfoto over de huizen in de gewenste plaats en prijsklasse, worden overzichtelijk op een beeld scherm getoond. Voor kopers buiten de plaats of zelfs buiten het land, treedt het ERA-doorverwijzingssysteem in wer king. Dit houdt in dat de in verkoop zijnde woningen aan veel meer potentië le kopers aangeboden wordt. Niet allen plaatselijk, maar dus ook landelijk en zonodig internationaal. Door het ERA-lidmaatschap begint het Hopman Partners onder tussen al aardig rood en blauw, de huiskleuren van ERA, voor de ogen te zien. Ook po tentiële kopers en verkopers zal de in troductie van ERA niet ontgaan. Hopman Partners gaat opvallende, ruim twee meter hoge borden met 'te koop' of 'verkocht' plaatsen. Zoals die elders in de wereld door 3.300 ERA- collega's worden gehanteerd. Adri Hopman: „Of men nu koopt of ver koopt, wij bieden u de hulp die u van een vriend mag verwachten". HEILOO - 'Vervelen? Kom nou!' was het motto van de opa- en oma middag in de bibliotheek, die afge lopen maandag plaatsvond. Opa's en oma's speelden met hun eigen kleinkinderen een ganzebordspel met veertig verschillende opdrach ten. Er werd geknutsled, voorgele zen en er waren doe-activiteiten. Wie hebben er meer genoten: de opa 's en oma 's of de kleinkinderen In elk geval heeft niemand zich verveeld! EG MOND - De locale omroep voor de Egmonden, Radio 80, was afge lopen weekend niet alleen in de lucht en op de kabel, maar ook in beeld. Veel inwoners van Egmond maakten van de open dagen op za terdag en zondag gebruik om eens een kijkje te nemen in de studio's van Radio 80, waar zij met koffie en deskundige uitleg ontvangen werden. Bovendien kon men zelf via de zender een groet overbren gen. Een prima initiatief van de of ficieel nog jonge omroep (1 jaar), maar in feite al oude bekende (13 jaar radio-actief) voor de locale luisteraars. AKERSLOOT - Op donderdag 3 no vember organiseert de Stichting tot be houd van natuurlijke en cultuurhisto rische waarden in de Alkmaardermeer- omgeving een bijeenkomst om 20.00 uur in 't Achterom, Kerklaan 20, Akersloot. Er zal dan kort verslag ge daan worden van de aktiviteiten tot nu toe voor behoud van onze groene omge ving, open. landschap en een schoon meer. Drie medewerkers van het Noord hollands Landschap vullen het grootste deel van de avond. Zij kennen de natuur in onze direkte omgeving tot in de de tails. In woord en beeld zullen zij ons daarvan mee laten genieten. HEILOO - Het door de reünie organisatie verstrekte gironummer 5180 betreffende de reünie op 10 december blijkt niet juist te zijn. Dit moet zijn 2459 VSB Bank Utrecht. Wel dient u ook het banknummer 81.66.61.081 daarbij te vermelden. Dit als correctie op het vorige week in de Uitkijkpost ge plaatste bericht. HEILOO - Al op de helft van de actie- maand oktober kan gesteld worden dat de ledenwerfactie een groot succes is. Op dinsdag 18 oktober heeft het hon derdste lid (in oktober) zich ingeschre ven bij de bibliotheek. Een ieder, die in maand oktober lid wordt van de open bare bibliotheek Heiloo hoeft geen in schrijfgeld (ad 5,00) te betalen. Voor kinderen (tot 16 jaar) betekent dit dat zij geheel gratis lid kunnen woren van de bibliotheek Heiloo. Zij hebben ook nog kans op één van de vijf cd-kaarten (uitsluitend voor jeugd cd's) of één van de vijf boekenspeldjes. HEILOO - Vanaf zondag 30 oktober 10.00 uur tot en met zondag 6 november organiseert bowlingvereniging Heiloo in het bowling- en snookercenter Heiloo, aan de Kennemerstraatweg 341, het door topbowlers van Nederland zeer ge waardeerde achtdaagse bowling- toernooi de postbank single scratch week Heiloo. Ook dit jaar is bowlingve reniging Heiloo weer verzekerd van de maximale bezetting van totaal 320 deel nemers, afkomstig uit het gehele land. De titelverdediger van verleden jaar Ni co Thienpondt uit Spijkernisse en win naar van het top 24 Benelux-toernooi van afgelopen zaterdag is voor deze prestatie uitgenodigd voor het "Bruns wick World Open-toernooi" in Chica go, te spelen van 3 tot 9 november. Tot grote verrassing van de toernooicom- missie van bowlingvereniging Heiloo liet Nico Thienpondt maandag weten, om zoals was afgesproken, zondag 6 november te zullen spelen in het toer nooi van Heiloo, de postbank single scratch week. Of de als 2e geplaatste van dit Benelux-toernooi, Maarten Krull uit Lelystad, eveneens ingeschre ven in het toernooi van Heiloo, zijn plaats in Chicago zal overnemen is nog niet bekend. De als 3e geeindigde deel nemer van het Benelux-toernooi Erik Kok zal zeker in Heiloo van de partij zijn. De titelverdedigster van de Single Scratch Week van verleden jaar, Grace van de Wijngaard uit Den Helder moet dit jaar verstek laten gaan. Bekende topbowlers, zoals b.v. Erwin Groen, Michael Sassen en Body Somaroe en de dames Ross Greiner (winnares van het Glass City Toernooi van de afgelopen zondag) Angelique de Win, Nancy Wester, Farida Pascal. Jeannette van de Looverbosch en vele andere bekende sportbowlers zullen ook dit jaar weer trachten hoge scores te plaatsen op de in perfecte conditie verkerende banen van het bowlingcenter Heiloo. Door het maken van onder andere een serie van 726 in de huisleague van verle den week is, de in vorm zijnde speler van bowlingvereniging Heiloo, Ben Gruisinga een van de plaatselijke favo rieten. Donderdagavond om 21.45 uur zal hij het meoten waar maken. Met medewerking van mede-sponsor Bosch-Assurantien uit Heiloo zal, de door Bowlingver. Heiloo uitgeloofde belastingvrije 10.000,00 voor de eerste 300 Perfect-game, naast een prij zengeld van ruim 17.000 gulden, vele deelnemers tot grote prestaties kunnen brengen. Bovendien zullen de deelne mers met de hoogste game uit de voor ronden van de 4 klassen worden verrast met ieder een gloednieuwe bowlingbal, geschonken door Pro Set Sportshop Raymond van Diesen. De finales zullen worden gespeeld op zondag 6 nvoember van 16.15 tot 21.00 uur, waarna de prijsuitreiking zal wor den verricht door de wethouder van sportzaken van Heiloo, mevrouw J. Wuyster-Schuddeboom. U1TTGEEST - Op vrijdagavond 18 no vember a.s. zal de Uitgeester Musicalve reniging Time Square een extra concert geven in de R.K. Kerk aan de Lange- buurt 37 te Uitgeest. Dit concert wordt gegeven in verband met het 25-jarig bestaan van de Actiegroep Missie en Ontwikkeling. Al 25 jaar vormt deze groep een soort thuisfront voor de uit Uitgeest af komstig missionarissen die in de Derde Wereld werken. Ter gelegenheid van dit jubileum wil de AMO proberen 25.000,- bijeen te brengen voor pro- jekten van dakloze kinderen in de gebie den waar deze missionarissen werkzaam zijn. Eventuele bijdragen zijn dus zeer welkom op ons bankrek.nr. 15.21.01.950 t.n.v. AMO-Uitgeest o.v.v. jubileumgift. U kunt ons echter ook steunen door het concert van Time Sqaure te bezoeken. De opbrengst komt volledig ten goede aan de projekten voor dakloze kinde ren. Naast enkele Afrikaanse liederen zullen er ook medley's uit de bekende musicals (Chess, Broadway, Phantom of the Opera) gezongen worden. Het concert begint 20.15 uur en vanaf 19.45 uur zal de kerk open zijn. Het program maboekje tevens entree-bewijs, is nu reeds verkrijgbaar a 10,00 bij de voor verkoopadressen: sigarenmagazijn Van Der eng, Meldijk 8, Slijperij De Twee Gebroeders, Langebuurt 11, Kunst- schildersvakwinkel Schuyt, Middelweg 139. Kadoshop De Goede, Middelweg '31b, alle in Uitgeest. Het huis van 'De Gouden Herfst' in Swietochlowice. HEILOO - In 1990 is de Stichting "Een Hart voor Polen Heiloo", die zich be zighoudt met de opvang van Poolse kin deren, ook geconfronteerd met de problematiek van de Ouderenzorg in de Zuid-Poolse stad Swietochlowice, waar Heiloo een band mee heeft. Swietochlowice, waar Heiloo een band mee heeft. Swietochtowice is een van de meest vervuilde steden in Zuid-Polen. Lucht- en bodemverontreiniging onder invloed van zware industrie en mijn bouw is daar een normaal gegeven. Het is een stad, waar van gezond leven geen sprake is. Twee kwetsbare groepen zijn HEILOO - Op uitnodiging van de Fede ratieve Vrouwenraad komt mevrouw Eeva Kriek-Tuovinen op dinsdag 1 no vember naar Heiloo voor een thema middag 'Man in de VUT - en nu?' Voor de man die zijn arbeidzame leven beëin digt verandert er veel, maar dat geldt ze ker ook voor zijn partner. Er komen dan vragen op als: wat doe je samen, wat wil je met elkaar delen en hoe gaat het verder met het opgebouwde stukje 'eigen leven' iri de vorm van eigen bezig heden, vrienden, liefhebberijen. Hoe je als vrouw gestalte geeft aan die nieuwe levensfase staat centraal op deze middag. Eeva Kriek zal in haar lezing onder meer ingaan op mannen- en vrouwenpa tronen, op de onderlinge communicatie, het (her)verdelen van taken en verant woordelijkheden thuis, het trekken van eigen grenzen en de wederzijdse ver wachtingspatronen. Wat wordt het: vriendschap of vervreemding? Daar naast zal er ook ruimte zijn voor per soonlijke meningen en ervaringen van deelneemsters. Voor degenen die meer over het onderwerp willen weten, zal een lijstje met aanbevolen boeken en ar tikelen beschikbaar zijn. De bijeenkomst vindt, ondanks de ver bouwing van winkelhof 't Loo, dins dagmiddag 1 november plaats in Het Open Huis en duurt van 13.30 tot 16.00 uur. De toegang is gratis, maar wel wordt belangstellende vrouwen ver zocht zich tevoren even aan te melden (uiterlijk maandag 31 oktober) bij me vrouw C.K. Overwater-Hakkesteegt, tel. 335212, zodat duidelijk is op hoe veel deelneemsters kan worden ge rekend. hier de dupe van: kinderen en be jaarden. Daarom worden jaarlijks kinderen gese lecteerd om in Heiloo en omstreken een gezonde vakantie door te brengen. En daarom zijn vier jaar lang acties ge voerd om gelden in te zamelen voor de totstandkoming van een zorgcentrum voor ouderen. Enkele voorbeelden van acties zijn geweest: - twee mensen hebben zich laten spon soren voor 160 kilometer tijdens de vier daagse van Nijmegen. - De Rotary Heiloo heeft een benefiet concert georganiseerd. - De hoogovens heeft van zich laten horen. - De Lyonsclub Heiloo heeft zich niet onbetuigd gelaten. - Een kok heeft oliebollen gebakken. - Twee mensen hebben op een braderie Poolse koopjes aan de man gebracht. - Particulieren droegen hun steentje bij. - En ouderen in heel Nederland hebben zich via collectes onder het motto "Ou deren voor ouderen", waargemaakt. De zorg voor ouderen in Polen wordt voornamelijk verleend door familie en buren. Georganiseerde thuiszorg bestaat niet. Slechts dagopvang voor mobiele ouderen bestaat met mond jesmaat. Reden is er dus genoeg geweest een han dreiking te geven voor de totstandko ming van een wooncentrum met zorg voor ouderen. Dankzij de ingezamelde gelden is Heiloo een stimulans geweest voor de gemeente Swietochlowice om het doel een "Zorghuis voor ouderen" te realiseren. Een leegstaand hotel in de armste wijk Lipiny is omgebouwd tot verzorgings- verpleeghuis. Op 10 oktober is het huis gedoopt tot: 'Het huis van de gouden herfst' en is feestelijk geopend door burgemeester Kristina Rawska. Wonen en Zorg is gerealiseerd, maar zinvol leven, zinvol de dag doorbren gen, daar zal nog aan gewerkt moeten worden. De gemeente Swietochlowice, de coor dinator ouderenzorg, de ouderen zelf en bewoners van Dom zlotej jesieni dan ken allen, die meegewerkt hebben aan de totstandkoming van dit huis. Maar...de stichting "Een hart voor Po len Heiloo" en de stichting "steden band Heiloo-Swietoichlowice" zullen iedereen erkentelijk zijn, die mee wil werken aan het instandhouden van dit zorghuis. Een blijvende handreiking blijft noodzakelijk. HEILOO - Het was zaterdag een drukte van belang in Motel Heiloo, waar de gemeente in samenwerking met drie organisatie op het terrein van woningbouw de jaarlijkse wo ningmarktdag hield. Naar aanlei ding van de publicaties in ondermeer de Uitkijkpost en een huis-aan-huis mailing hadden zo 'n 550 belangstellenden gereageerd. Dit betekende ruim duizend bezoe kers, die mondeling en schriftelijk geïnformeerd werden over de plan nen voor de bouw van woningen in Ypestein in het komende jaar. CASTRICUM - Op woensdag 2 novem ber wordt voor de negentiende keer de Bonhoefferberoepenmarkt georgani seerd door de dekanen van het gelijkna mige college. Voor de meeste leerlingen betekent het slagen voor het eindexa men het begin van een volgende oplei ding. Verkorting van studieduur en beperkingen op het terrein van studiefi nanciering dragen er mede toe bij dat er op zorgvuldige wijze een studiekeuze gemaakt wordt. Ongeveer honderd medewerkers uit alle delen van het land, vertegenwoordigen ruim tachtig verschillende opleidingen, van MBO luchtvaartlogistiek tot de opleiding verkeersvlieger en van het leerlingwezen tot wetenschappelijke stu dies. Van al deze soorten van onderwijs is op woensdagavond een zorgvuldig sa mengestelde selectie aanwezig. Naast de klassikale voorlichting in de lokalen presenteren de instellingen zich ook nog in de aula met de mogelijkheid tot het stellen van individuele vragen. Zo kan men in korte tijd veel informatie ver krijgen. Het uitgebreide programma overzicht dat onder de leerlingen van het Bonhoeffercollege verspreid wordt, kan tevoren worden opgehaald bij de administratie van de school, P. Kieftstraat 20 te Castricum. Uiteraard ligt het ook op de avond zelf voor de be zoekers klaar. De markt is open vanaf 19.20 uur. HEILOO - Afgelopen dinsdagavond 18 oktober waren we met 21 jongens en meisjes in het Oosthonk aan het zingen en dansen. Niet alle kinderen witen nog zeker of ze bij het koor wilden blijven, maar zo'n 15 vaste leden hebben we ze ker. Maximaal kunnen er twintig kinde ren in de leeftijd 7 t/m 12 meedoen. Dus wie er nog bij wil komen, moet zich snel aanmelden. Dit kan telefonisch (333775: Gert-Paul) of persoonlijk op de repetitie avond. Die is op dinsdag van 19.00 - 20.00 uur in het Oosthonk aan de Oostkanter 14 te Heiloo. Je kunt ook een keertje zo maar meedoen om het eens te proberen. Je ouders zijn wel kom om met je mee te komen en een re petitie avond geheel of gedeeltelijk bij te wonen. Voor wat betreft de samenstelling van het koor zou het leuk zijn als er nog een paar jongens bij komen. We hebben er nu vijf, maar dat mogen er gerust acht worden. Dus jongens kom op en meld je aan! Je hoeft geen ster met een super zangstem te zijn en daarbij: het gaat niet alleen om het zingen... We gaan ook met ritme- en zo mogelijk met andere instrumenten in de weer. We dansen en spelen toneel bij de liedjes. Bovendien doen we altijd een vrolijke stoelendans wedstrijd aan het eind van de repetitie. Voor elk wat wils bij de Blommenkinders. HEILOO - Met ingang van donderdag 3 november van 13.30 tot 14.30 uur orga niseert Aktief, trefpunt voor 55 we kelijks in wijkgebouw De Ypsalon, De Hucht 4 te Heiloo een beginnerscursus Jazzdance voor 55 Jazzdance is be weging op swingende en vitale muziek. Maar geen keiharde muziek, zodat ho ren of zien je vergaat; niet alleen snelle strakke flitsende gympakken; geen acrobatische danssprongen in een hoog en afmattend tempo. De beginnerscursus jazzdance kost 125,00 en duurt tot mei volgend jaar. Docente is mevr. Carla Bakker. Voor aanmelding en/of nadere informatie kunt u terecht bij: 'Aktief, trefpunt voor 55 Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297. ALKMAAR - In samenwerking met de Stichting Volksgezondheid en Roken start De Regionale Thuiszorg een cursus "stoppen met roken" op maandag 7 november van 20.00 tot21.30 uur. Plaats: wijkgebouw Regionale Thuis zorg, Muiderwaard 500 te Alkmaar. Met de stoppen-met-roken cursus staat u er niet alleen voor, samen met andere rokers gaat u de strijd aan met de siga ret. De cursus bestaat uit drie delen: het voorbereiden op het stoppen, het stop pen zelf en het volhouden van niet- roken. Er wordt gebruik gemaakt van ontwenningsmethoden die hun effect hebben bewezen. Omdat wondermidde len niet bestaan, leert u in de cursus hoe u zelf kunt stoppen met roken. Na af loop, zo blijkt uit de vorige cursussen, is 70% tot 80% gestopt met roken. De cursus bestaat uit negen bijeenkom- ten, verspreid over een periode van zes weken. De cursus kost niet meer dan het bedrag dat u in een maand kwijt bent aan roken. Tijdens de introductiebij eenkomst (vrijblijvend) krijgen geïnte resseerden meer informatie over de inhoud van de cursus. Ook voor mensen die zeker weten dat ze meedoen is deze bijeenkomst belangrijk omdat men wordt voorbereid op het stoppen. De.ei- genlijke cursus start op maandag 14 no vember aanstaande. Voor meer informatie en/of aanmelden kunt u zich wenden tot het Bureau Voorlichting van De Regionale Thuiszorg, telefoon 072-199222. HEILOO - In het zicht van de dure de cembermaand gaat bij de Federatieve Vrouwenraad Heiloo op donderdagoch tend 3 november een korte cursus 'Bud getteren voor vrouwen' van start. Doel is een overzicht te krijgen van de eigen financiële positie. Daarnaast worden de deelneemsters tal van praktische tips aangereikt waarmee zij letterlijk hun voordeel kunnen doen. De cursus wordt gegeven door budget consulenten van het bedrijf Planprak tijk uit Noordwijk. Zij bespreken niet alleen mogelijkheden voor het spreiden van uitgaven, maar gaan ook in op mo gelijkheden om het inkomen te vergro ten. Door het vergaren van kennis en het praten daarover zal veel duidelijk worden, maar zeer zeker ook door het maken van de opdrachten. Een onder deel daarvan is uiteraard het maken van een maand- en een jaarbegroting. De cursus omvat vier bijeenkomsten van 9.30 tot 12.00 uur op de donderda gen 3, 10, 17 en 24 november. Ze vinden plaats in gebouw Het Kruispunt (de voormalgie kruiskerk) aan de Maas Geesteranusweg in Heiloo. Dankzij subsidie van de gemeente bedragen de totale kosten voor de cursus Budgette ren slechts 30,00. Voor opgave en in lichtingen kunt u bellen met mevrouw C.K. Overwater (tel. 072-335212) of mevr. J. Broens (tel. 072-336016). HEILOO - De tienerweek in de bi bliotheek, die duurt van 21 tot 28 oktober, werd vorige week vrijdag geopend met een live optreden van de barock-rockgroep van de mu ziekschool Heiloo onder leiding van Peter Duinmeijer. De enthousiaste jonge musici speelden onder andere 'Yesterday' De tienerweek wordt georganiseerd ter promotie van de speciale tienerafde ling in de bibliotheek voor 12- tot 16-jarigen. ALKMAAR - Vrijmetselarij: wat houdt dat in? Wat betekent dat? En: wat doen vrijmeselaren? Op die vragen wordt in gegaan tijdens de informatie-avond die de Alkmaarse Loge Noorderkroon op maandag 31 oktober houdt. Belangstel lenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in het logegebouw, Gedempte Nieu- wesloot 153. Vandaag de dag vindt de moderne vrij metselarij - met behoud van de waarde volle en zingevende eeuwenoude ritualen - haar bestaansrecht door een ontmoetingsplaats te zijn voor mannen met zeer verschillende achtergronden en uiteenlopende opvattingen. Al deze mannen willen stil staan bij zichzelf. Vanuit een eigentijdse kijk op broeder schap wordt gewerkt aan innerlijke ont plooiing. Hierdoor wordt ruimte gegeven om vragen van levens- en we reldbeschouwelijke aard aan eikaars in zichten te toetsen. De informatie-avond staat open voor ie dereen die geïnteresseerd is in de vele belangwekkende aspecten van de vrij metselarij. De avond begint om 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10