Winkele" doe je LJ OV (M Het gezellige winkelcentrum in Heiloo-west. Trekking Hoofdprijs van H b Pe SU El B n B B U langer zelfstandig wonen in Heiloo Wonen S Zorg op Maat winkelcentrum 't hoekstuk zegelaktie Info Wonen Zorg Voor Ouderen Heiloo over de maanden augustus, september, oktober. Een week vakantie in een van de Aegon bungalows t.w.v. '""Ut VISHANDEL JONGBLOED TURENZAAK BLOEMISTE JTYCASE overdekt winkelen - gratis parkeren - van alle markten thuis Vlo, 20 Het winnende nummer is: De winnaar c.q. winnares kan zich melden bij de voorzitter van het Winkelcentrum, de heer R.v. Holland (van de Etos) Tel. 330132 W,\ °uPonT?'nSJ°-S(P. thema nr. waardin Zorg Op Maat in Heiloo 25'öktebtt in de kraai zo ziet de nieuwbouw er uit 9 november in de krant wie komen ervoor in aanmerking 23 november in de krant wat zijn de woon-voordelen 7 december in de krant welke zorg wordt er geboden 21 december in de krant hoeveel gaat het kosten 4 januari in de krant algemene informatie en oplevering 18 januari in de krant In een reeks van 7 artikelen in de Uitkijkpost krijgt u informatie over Wonen Zorg voor ouderen in Heiloo. Eerder verschenen artikelen kunt u afhalen bij de zorgcentra, de gemeente, het SIC en Woningstichting Heiloo. Nadere info: 072 313131 Met enkele daverende knallen en spectaculair vuurwerk werd op 1 februari de eerste paal geslagen voor vijftien koppelwoningen voor ouderen plus een centrum voor zogenaamde wijkgerichte zorgfunc- ties bij zorgcentrum Overkerck. Deze nieuwbouw is een uitbreiding op de bestaande 15 koppelwoningen (de Horn) bij zorgcentrum De Loet. Mevrouw Berman, lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, stelde het ouderenbeleid in Heiloo als voorbeeld voor ande re vernieuwende projecten in de provincie. Medio februari '95 zullen de eerste ouderen naar hun nieuwe woning kunnen verhuizen. Woningstichting Heiloo zal de woningen gaan beheren en verhuren. De samenwerkende Regionale Thuiszorg en zorgcentra Heiloo zullen aan de toekomstige bewoners diverse zorgpakket- ten aanbieden. Het nieuwe centrum voor wijkge richte zorgfuncties biedt onderdak aan het zorg- coördinatiepunt: hier worden vraag en aanbod van zorg op elkaar afgestemd. Ook andere zorg functies als de dagverzorging voor ouderen, de Regionale Thuiszorg en spreek- en kantoorruimte van hulpverleners worden daar ondergebracht. Voor heel Heiloo is er dan nog maar een 'loket' waar men heen hoeft. Dit artikel is de eerste in een reeks van zeven, waarin u geïnformeerd wordt over de nieuwbouw en waarin u kennis kunt nemen van de visie van de gemeente Heiloo, de zorgcentra en Woningstichting Heiloo over de achtergronden van wonen zorg op maat voor ouderen. Wonen zorg op maat Begin jaren '90 hebben de twee zorgcentra in Heiloo, De Loet en Overkerck, een onderzoek uit gevoerd waaruit bleek dat er in de, toekomst bij Informatie aangeboden door: Gemeente Heiloo Woningstichting Heiloo Stuurgroep Zorgcentra Heiloo ongewijzigd beleid meer traditionele verzorgings plaatsen nodig zijn. De gemeente en de zorgleve- ranciers willen echter gehoor geven aan de signa len van ouderen om langer zelfstandig te blijven wonen. Wonen en zorg hebben met elkaar te maken. Zorg op maat maakt langer zelfstandig wonen mogelijk én wonen op maat maakt weer lichtere vormen van zorg mogelijk. Hierbij wordt de zorg bij de mensen thuis in de bestaande woning gebracht. Zodoende kan in iedere woning in Heiloo zorg op maat worden geleverd. Door de veranderende wensen van ouderen heeft de aan geboden zorg zich de laatste jaren aangepast. Meer dan in het verleden richt deze zich op de thuiswonende oudere, waarbij ouderen zelf aan geven van welke zorg ze gebruik willen maken. Dit is ook één van de uitgangspunten van de Nota Ouderenbeleid van de gemeente Heiloo uit 1991. Volgens de verwachting is over vijf jaar 40% van de Heilooërs vijftig jaar of ouder. Een gegeven waar op verschillende terreinen rekening mee zal worden gehouden. Zo zullen de woningbouw plannen daar op worden afgestemd. Het huisves tingsplan van de gemeente is vanuit die filosofie geschreven. Meer ouderen helpen met hetzelfde geld Volledige 'traditionele' zorg van ouderen zoals dat in de jaren 50 en 60 gebeurde is erg kostbaar. Uit gesprekken met bewoners van De Loet en Overkerck is duidelijk gewor den dat veel van hen onder bepaalde condities nog zelf standig hadden kunnen en willen wonen. Doel van het nieuwe ouderenbeleid is het aanbieden van zorg in de eigen woning, waardoor een verantwoorde zelfstandige huishouding mogelijk is. Ervaring leert dat als gevolg van de veiligheid en zeker heid die hierdoor aan ouderen geboden wordt, niet meer altijd het gehele hulpverle ningscircuit nodig is. Voor ouderen die niet meer in staat zijn zelfstandig te wonen, maar die ook nog niet toe zijn aan het ver zorgingstehuis, worden nu bij Overkerck koppel woningen (beschermd wonen) gebouwd, zoals die er al staan in de Hom bij De Loet. De zorg centra. de Regionale Thuiszorg, woningstichting Heiloo en de gemeente haken hiermee in op de veranderende tijden. Zelfstandig wonen en alleen die zorg krijgen die men behoeft en zelf wil. Voorop staat niet de kwantiteit maar de kwa liteit van de zorg. Zorg van een hoog niveau, héél divers. 24 uur per dag bereikbaar en beschikbaar, aangeboden door de zorgleveranciers. Zij hebben immers alle kennis en faciliteiten in huis om hier garant voor te staan. Beleid komt tot uitvoering De gemeenterecht veel belang aan goede moder ne seniorenwoningen. Dit is namelijk een voor waarde om ouderen langer zelfstandig te laten wonen. Het complex seniorenwoningen aan de Capel Acker kwam in 1993 gereed en kreeg het predikaat 'senioienlabel' omdat het optimaal vol deed aan de eisen van ouderen. Bij De Loet staan al 15 koppelwoningen. Ook daar zal in de nabije toekomst nog een aantal extra seniorenwoningen aan het verzorgingstehuis worden gekoppeld. Dit maakt het voor de zorgcentra mogelijk om zich te richten op de interne zorg voor meer zorgafhan kelijke ouderen. Tevens kunnen de zorgcentra zich in samenwerking met anderen tot service centrum ontwikkelen. Ook dit leidt tot een bete re zorg. Naar verwachting zullen binnen enkele jaren in Heiloo ook een aantal verpleeghuis achtige functies aanwezig zijn. Met de realisatie van het centrum voor wijkge richte zorgfuncties. de koppelwoningen en goede moderne seniorenwoningen zijn de samenwer kende initiatiefnemers in staat de ouderenzorg in Heiloo te verbeteren. Ook de toekomstige oude ren zal een modern gevarieerd aanbod van wonen en zorg aanspreken. onthulling gevelsteen 12 oktober 1994 UITKIJKPOST 26 OKTOBER 1994 PAGINA 11 J w. 1000,- 01944 vS^S °rVSï' Waarom Zorg Op Maat in Heiloo?

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 11