I I Vooraankondiging Informatie-avond Ontwerpbestemmingsplan Stationsomgeving Meer kansen voor Heilooër werkzoekenden lS PAGINA 4 UITKIJKPOST 2 NOVEMBER 1994 6 HEILOO Informatie-avond aangepaste plannen Pastoor van Muijenweg. Naar aanleiding van de presentatie op 20 juli jl. in het Theater de Beun en de reacties die daarop volgden zijn de plannen voor de Pastoor van Muijenweg bijgesteld. Op 8 november a.s. vanaf 20.00 uur worden in Theater de Beun de nieuwe plannen ge toond en toegelicht. De avond staat open voor alle omwonenden, belanghebbenden en andere geïnteres seerden. De omwonenden hebben in de loop van de komende week per brief meer informatie ont vangen. Voor diegene die deze brief niet hebben ontvangen volgt hieronder de brief aan de betrokken bewoners. Attentie: De informatie-avond van 8 no vember a.s. in De Beun gaat al leen over de plannen voor de Pastoor van Muijenweg. Dus niet over het bestemmingsplan 'Stationsomgeving Aan de bewoner(s), Op 20 juli van dit jaar is in Theater de Beun een informatieavond gehouden over het con cept ontwerpbestemmingsplan 'Stationsom geving'. Doel van deze avond was om, voordat de of ficiële bezwaarprocedure zal starten, alle mo gelijke belanghebbenden op de hoogte te brengen en hun mening te vragen over de plannen van de gemeente. Dat menigeen on der u geïnteresseerd is bleek wel uit de grote opkomst, opmerkingen en vragen die ons op die avond en in de weken erna bereikt hebben. Door middel van deze brief willen wij u infor meren over de aard van die verschillende reacties, wat het standpunt van de gemeente hieromtrent is en hoe de procedure om tot het uiteindelijke bestemmingsplan te komen verder verloopt. Omdat het ondoenlijk is om op alle specifieke vragen en opmerkingen een apart antwoord te geven en omdat het ons ook beter lijkt om een ieder kennis te laten nemen van wat er bij anderen leeft en hoe de gemeente hiero ver denkt, hebben wij besloten deze brief al gemeen van aard te laten zijn. De reacties zijn ingedeeld in hoofdgroepen en worden per groep voorzien van het antwoord van de gemeente. 1. Verwacht de gemeente geen negatieve ontwikkelingen op het gebied van ver keer incl. parkeren in het plangebied? Met betrekking tot de te verwachten verkeer- sontwikkeling zullen wij ons houden aan het verkeersplan Heiloo 1992/93. Hierin wordt t.a.v. de Stationsweg vermeld dat deze gere construeerd wordt teneinde enige ontlasting van het autoverkeer te krijgen. Bovendien worden een aantal gevaarlijke kruispunten binnen afzienbare tijd verbeterd en worden snelheidsbeperkènde maatregelen genomen. Een eventuele verhoging van de verkeersin tensiteit a.g.v. de toename van het winkela- reaal in het stationscentrum kan grotendeels worden gecompenseerd door het verkeer naar Egmond-Binnen over de Vennewaters- weg te laten rijden. De Pastoor van Muijenweg wordt heringe richt (versmalling, ander wegprofiel, andere bestrating, verkeersdrempels, eventueel 30 km gebied) zodat gemotoriseerd verkeer ont moedigd wordt om de weg als doorgaande route te gebruiken. Ten aanzien van het stationscentrum worden nieuwe, voor extra parkeerplaatsen bestemde gebieden opgenomen. Het parkeren op de nieuwe bouwlocaties aan de Pastoor van Muijenweg wordt geheel op de deellocaties zelf opgelost zodat er geen verkeersoverlast in de belendende buurten zal optreden. 2. Bouwhoogtes van 9 tot 13 meter en een bebouwingsdichtheid van 30 tot 40 woningen is dat niet veel te veel voor Heiloo? De bouwhoogtes en bebouwingsdichtheden zoals aangegeven in het concept ontwerp bestemmingsplan zullen worden terugge bracht. Concreet houdt dit in dat in de plannen voor de bouwlocaties aan de Pastoor van Muijenweg nu al rekening wordt gehouden met een aanzienlijke verlaging van het aantal woningen. In plaats van 36 komen er nu 24 woningen op de locatie van de voormalige Agnesschool terwijl op de locatie van het voormalig Cornelis Drebbel College uitgegaan zal worden van maximaal 8 i.p.v. 12 woningen. Ten aanzien van de bouwhoogtes geldt dat deze worden teruggebracht van maximaal 13 meter tot maximaal ca 10 meter en van maximaal 10 naar 6 meter waarbij de wonin gen in de huidige plannen worden voorzien van flauw hellende daken. 3. Er dreigt door de nieuwe plannen langs de Pastoor van Muijenweg veel groen verloren te gaan, hoe gaat de gemeente dit compenseren? In de plannen wordt er naar gestreefd zoveel mogelijk van het aanwezige groen te handha ven. Er is daartoe door ons een inventarisatie gemaakt van alle waardevolle groenelemen- ten. Resultaat hiervan is dat in de nieuwe plannen het bomenbestand op het plantsoen langs de Pastoor van Muijenweg vrijwel ge heel gehandhaafd kan blijven. Alleen voor de aanleg van een kleinschalige vijver die nodig is voor de ontwatering van het gebied moe ten enkele bomen sneuvelen. Daarnaast zal in de inrichting van de straten in het plangebied uitgegaan worden van het op veel plaatsen in Heiloo reeds aanwezige profiel van een rijbaan voor gemengd verkeer aan beide zijden direct begrensd door open bare groenstroken. 4. Wat gebeurt er met de bestemming van huidige winkelpanden buiten het plangebied indien deze winkel naar het Stationscentrum verhuist? De gemeente streeft ernaar om aan deze voormalige winkelpanden een andere, in de omgeving meer passende, bestemming te geven. Een en ander is op dit moment in on derzoek. 5. Hoe gaat het nu verder met de bestemmingsplanprocedure en de plannen voor de Pastoor van Mui jenweg? Alle opmerkingen uit de nu gehouden in spraakronde, worden door ons waar mogelijk verwerkt in de bijstelling naar het ontwerp bestemmingsplan. De ter visie legging van dit ontwerpbestemmingsplan vormt de formele start van de officiële procedure waarin u uw zienswijze naar voren kunt brengen. Deze ter visie legging wordt aan het einde van dit jaar verwacht. Met betrekking tot de bouwplannen aan de Pastoor van Muijenweg is de architect op dit moment bezig met het definitief ontwerp. De start van de bouw van de locatie van de voormalige Agnesschool staat gepland in het voorjaar van 1995. De bedoeling is dat de lo caties van de voormalige Lidwinaschool en van het Cornelis Drebbel College aansluitend gebouwd gaan worden. Voor het tonen van de aangepaste ontwer pen van de plannen rondom de Pastoor van Muijenweg is een informatie-avond gepland op 8 november om 20.00 uur in Theater de Beun. Wij willen u uitnodigen hierbij aanwezig te zijn. Indien u tussentijds vragen heeft kunt u contact opnemen met de heer P. Twisk (tel. 313 215). De Gemeente Heiloo gaat met ingang van 1 januari 1995 uitkeringsgerechtigden (ABW'ers en RWW'ers) begeleiden met als doel hen zo snel mogelijk aan of op weg naar werk te helpen. Om dit te bereiken gaat de gemeente gericht samenwerken met het Arbeidsbureau Alkmaar. Het gaat voorlopig om mensen (maximaal 30 personen) die langer dan één jaar werkloos zijn. De Gemeente Heiloo zal extra personeel en financiële middelen be schikbaar stellen. Via Videotex-terminal, de geautomatiseerde vacaturebank, kan de werkzoekende het vacature-aanbod op het gemeentehuis van Heiloo zelf inzien. Een consulent van het arbeidsbureau en een medewerker van de gemeente zullen de ge zamenlijke cliënten begeleiden vanuit één lo- katie. De consulent van het arbeidsbureau is op de hoogte van alles wat zich op de ar beidsmarkt afspeelt en van de beschikbare vacatures. Beide medewerkers kunnen zo bepalen wat de afstand tot de arbeidsmarkt van een cliënt is of dat hij of zij bijvoorbeeld nog een oplei ding nodig heeft om in aanmerking voor een baan te komen. In het wachtgedeelte van de afdeling Sociale Zaken staat een videotex-terminal. De ge meente huurt deze terminal van het arbeids bureau. Videotex is een geautomatiseerde vacature bank. Via dit beeldschermsysteem kunnen bezoekers zelf op een snelle manier informa tie opvragen over openstaande vacatures. De werkzoekende kan niet alleen de vacatures van het eigen arbeidsbureau bekijken, maar ook van de andere bureaus uit de regio. In het systeem kan de werkzoekende op ver schillende manieren een vacature opzoeken: op leeftijd, opleiding of functie. Er wordt informatie gegeven pver het soort baan, de leeftijd en opleidings- en ervaring- seisen. De naam van de werkgever wordt echter niet vermeld. Heeft een kandidaat interesse in een baan, dan kan betrokkene met het vacaturenummer naar het Job Centre van het arbeidsbureau gaan om meer infor matie. Als de kandidaat aan de eisen vol doet, krijgt betrokkene de naam van de werkgever en kan gaan solliciteren. De videotex-terminal kan men inzien tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Voor nadere informatie kunt u contact opne men met de afd. Sociale Zaken, de heer A. Ebbe, telefoon 313 181. Brandpreventieweek Deze week, van 31 oktober t/m 5 november 1994 wordt de nationale brandpreventieweek gehouden onder het thema: 'Brandpreventie begint elke dag'. De initiatiefnemers zijn ook dit jaar ondermeer de Stichting Consument en Veiligheid en de Nederlandse Brandwon denstichting. Er is een krant verschenen waarin veel nutti ge en praktische informatie staat. Bijvoor beeld over het uitstippelen van vluchtroutes en over de behandeling van brandwonden. In en in de omgeving van Heiloo wordt deze krant niet huis-aan-huis bezorgd. Diegenen die toch belangstelling hebben kunnen vanaf 31 oktober a.s. een exemplaar (beperkte oplage) afhalen aan de balie van het ge meentehuis of bij de brandweerkazerne, Hee- ren weg 28. Hondebezitter, opgelet! Op een viertal plekken in Heiloo, te weten Kennemerstraatweg/Heilooërbos, Sledeheuvel Noorderneg, Zeeweggen 't Zevenhuizen zijn de informatieborden weer geplaatst. De bor den beginnen met de tekst 'Hondebezitter opgelet!' en de tekens (bordjes en afvalbak) die gebruikt worden in het dorp, worden uit gelegd. Deze borden informeren de honden bezitter welke maatregelen gelden in Heiloo inzake de bestrijding van de hondenoverlast. Op deze manier kunnen ook mensen die niet in Heiloo wonen zich toch op de hoogte stel len van de geldende regels. Het begin en einde van een losloopgebied wordt door borden aangegeven. U vindt ze bij de losloopgebieden. Het is een groen bord met een zwarte hond op een wit vlak, afhankelijk van einde of begin van het losloopgebied met een rode streep erdoor of niet. De uitwerpselen van de hond kunt u werpen in de drollinettes. Dit zijn afvalbakken die een groene kleur hebben met een witte hond. Met de voet kunt u de afvalbak openen, zo dat de handen vrij zijn om de hond aange lijnd te houden en de uitwerpselen weg te gooien. Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met de afdeling Groen en Landschap, tele foonnummer 313 234 of 313 230. Afvalstoffen De chemokar staat op 8 en 9 november in het dorp Deze maand wordt u weer in de gelegen heid gesteld om uw klein chemisch afval op een milieuvriendelijke manier te laten ver werken. De gemeente zal met eigen personeel en auto op de vaste inleverpunten aanwezig zijn. Bij deze medewerkers kunt u met al uw vra gen over chemisch afval terecht. Wilt u weten waar en op welk tijdstip u de chemokar kunt vinden? Raadpleeg dan de achterkant van de GFT- ophaalkalender. U kunt hierop overigens ook nog eens beknopt terugvinden welke stoffen tot het klein chemisch afval behoren. VEILIG EN KOMFORTABEL REIZEN BINNEN HEILOO OF TUSSEN HEILOO EN HET M.C.A. De BELBUS HEILOO! Elke dag tussen 09.00 en 23.00 uur. Voor de deur gehaald en gebracht. Minimaal een uur voor vertrek reserveren via tel. 331 344. RITPRIJS: Binnen Heiloo 5,00 p.p. Tussen Heiloo en het MCA 7,50 p.p. Kinderen t/m 3 jaar reizen gratis mee. Kinderen van 4 t/m 11 jaar betalen 2,50 per rit, zowel binnen Heiloo als tussen Heiloo en het MCA. Alle tarieven gelden voor een enkele reis. De raad De eerstvolgende raadsvergadering vindt plaats op maandag 7 november 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadshuisweg. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwer pen op de agenda: 1Vaststelling van de begroting van het grondbedrijf voor het dienstjaar 1995. 2. Vaststelling van de begroting van de al gemene dienst der gemeente Heiloo voor het dienstjaar 1995, waaronder de produktenbegroting 1995. 3. Wijziging tarieven lokale heffingen en privaatrechtelijke tarieven 1995. 4. Diverse geldleningsbesluiten voor 1995: a. machtiging aangaan/uitzetten kasgeld leningen voor 1995; rekening-courant overeenkomst voor 1995; b. sluiten van geldleningen gedurende het jaar 1995. 5. Verkiezing leden algemeen bestuur Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Hollands Noorderkwartier. 6. Vaststelling verordening Winkelsluiting Heiloo 1994. 7. Wijziging gemeenschappelijke regeling voor het Samenwerkingsverband Noord- Kennemerland. 8. Beschikbaarstelling voorbereidingskre diet ad f 50.000,-- ten behoeve van her schikking buitensportaccommodaties. 9. Overdracht van bestaande en nieuwe ri sico's op grond van aan toegelaten in stellingen verstrekte geldleningen aan het WSW. 10. Uitbreiding minimabeleid. 11Beschikbaarstelling drietal kredieten ten behoeve van: a. aanschaf personal computers en 2e server met toebehoren; b. aanschaf modules burgerlijke stand en variabele uittreksels; c. aanschaf 2e configuratie en software voor afgifte reisdocumenten. 12. Drietal transacties betreffende: a. verkoop grond in gebruik als camping Klein Varnebroek; b. delegatie verkoop gemeentewoning Het Zevenhuizen 57; c. ruiling waterlopen met waterschap Het Lange Rond. 13. Vaststelling tweetal voorbereidingsbeslui- ten ten behoeve van: a. perceel Westerweg 258 voor het ver groten van een winkel met een twee de woonlaag; b. bouwplan Buitenzorg II van psychia trisch centrum St. Willibrordus, Ken- nemerstraatweg 237. 14. Begrotingswijzigingen: a. tweede financiële rapportage 1994; b. vervanging persluchtvulinstallatie brandweer; c. vervanging persluchtapparatuur en gelaatstukken brandweer. 15. Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met maandag 7 november 1994 tij dens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en op werkdagen tus sen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis in de leeshoek van de centrale hal bij de re ceptie. Verleende Collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hier na vermelde perioden: 1. Nederlandse Brandwonden Stichting: 30 oktober t/m 5 november 1994. 2. Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton): 6 november t/m 11 november 1994. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij be voegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Informatierubriek

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4