Na bezoek Swietochlowice: 'Weer een ervaring rijker' De Vlieger in Bergen, een gezellig restaurant Rina Snel mede-exposant in gemeentehuis van Heiloo Graduate Love CC Rider in Buk Buk Sportactiviteiten voor de basisscholen D66 Heiloo Zwerven door Finland Excision in Buk Buk Marjolijn Touw met Ten boel touw' in De Beun Damclub Heiloo Verdiende winst voor Foresters tegen de Brug TTV Rozing Heiloo Single Scratch week weer groot succes Laatste condor golf dag Fietstochten door tropisch Indonesië Omgaan met verlies Korte cursussen voor sportkader Bridgeclub Saus Atout Schaken bij Oppositie PAGINA 10 UITKIJKPOST 9 NOVEMBER 1994 HEILOO - Deze avond kan iedere rock liefhebber een heftig dubbelconcert ver wachten. Twee door de wol geverfde bands zullen ieder het achterste uit de kast halen. Bovendien zullen de bands om en om spelen, zodat ze eikaars voor programma en opvolgende hoofd-act zijn. Graduate Love begon met "stree- trock", emoties vand e straat van alle dag verwerkt in haar repertoire. Nogal wat andere bands namen deze term over, tijd voor Graduate Love om zich een nieuwe term aan te meten. De 'borstrock' van de formatie heeft rock figuurlijk en letterlijk als uitgangspunt. Daarbij worden er uitstapjes gemaakt richting funk, metal, rockabilly, etc. Graduate Love heeft in haar bestaan heel wat wisselingen in de bezetting meegemaakt. Zo is zij onlangs voorzien van haar zevende drummer. Toch is het unieke karakter van de band nooit om ver geblazen. Live blijft de formatie nog steeds het aanschouwen en -horen waard. CC Rider begon vijf jaar geleden. Met voornamelijk covers van de Stones, maar van ook Bowie, The Who, Cream en The Kinks wist ze al snel de aandacht te trekken van programmeurs. Nu gesterkt door eigen repertoire wordt de uitstraling van de band bepaald door enthousiasme op het podium. De inspi ratiebronnen komen uit eind jaren '60 en begin jaren '70. De rock van CC Rider zal dan ook zeer zeker niet onder doen voor die van Gra duate Love. Sterker nog, beide bands zullen elkaar perfect aanvullen. Zater dag 12 november om 21.00 uur ben je voor een tientje binnen. HEILOO - Voor de coördinatie van de diverse sportactiviteiten - buiten de re guliere schooltijd - voor de basisscholen in Heiloo is sinds vorig jaar een com missie schoolsport in het leven groepen. In deze commissie zitten naast vertegen woordigers van de scholen ook de in Heiloo werkzame vakleerkrachten gym nastiekonderwijs. De commissie ziet er met name op toe dat tijdens het schooljaar bepaalde sportactiviteiten elkaar niet overlappen. Daarnaast ziet de commissie het als haar taak om per schooljaar één of meer 'nieuwe' sporten onder de school jeugd te promoten. Voor dit schooljaar is de keuze gevallen op hockey en zwemmen. Het programma ziet er voor het huidige schooljaar als volgt uit: Op 16 en 23 november basketbal voor respectievelijk de groepen 7 en 8. In ja nuari en februari is er een schaakcom petitie met eerst voorwedstrijden op de eigen school en tenslotte een finale in De Zeskant. Op 22 februari is er 's mid dags volleybal. In maart de eerste 'nieuwe' sport, hoc key, voor de groepen 7 en 8. De jaarlijk se voetbalcompetitie is er op 14 en 21 april, in mei (11 en 12) gevolgd door de schoolsportdagen met vaardig- heidsproeven; de reservedata hiervoor zijn 18 en 19 mei. In mei of juni tenslot te staan de schoolzwemkampioenschap- pen op het programma. Sommige scholen organiseren hiernaast nog inter ne damtoernooitjes. HEILOO - Twee weken geleden heeft u in de Uitkijkpost kunnen lezen, waarom en met welke middelen een Zorghuis voor ouderen in onze Zusterstad Swie tochlowice tot stand is gekomen. Deze week een verslag van onze bezoek aan Polen met onze opgedane ervaringen. Na de nodige voorbereidingen vertrek ken we 8 oktober, te weten: een lid van de Stichting Stedenband, een lid van de Stichting een Hart voor Polen, een acti viteitenbegeleidster van Verpleeghuis De Hout en een Poolse tolk, werkzaam in verzorgingshuis Westerlicht. Zondag 9 oktober om 17.30 uur komen we jn Swietochlowice aan, waar het niet zwart ziet van de kolenstof, maar van de witte sneeuw. We worden verwacht. De coördinator van de ouderenzorg Helena Kromer be geleidt ons naar het Zorghuis, waar een warme maaltijd geserveerd wordt voor de gasten uit Heiloo. We worden ver welkomd door de gloednieuwe direc teur, het hoofd van de verzorging en verpleging en drie gastvrouwen, die met liefde in hun nieuwe keuken een voor treffelijke maaltijd hadden bereid. Vol trots wordt een rondleiding gegeven door het huis, waar we gedurende vier dagen twee gastenkamers tot ons ver blijf hadden. Maandag 10 oktober worden we in alle vroegte wakker van buitenwerkzaamhe den. Onze nieuwsgierige blik ziet druk doende mensen de tuin harken, stenen verwijderen en een geprefabriceerd prieeltje in elkaar zetten. Het is de dag van de officiële opening van het Zorg huis. Om half twaalf beginnen de geno digden zich te melden. Om twaalf uur arriveert burgemeester mevrouw Krysti- na Rawska, die een rood wit lint als openingshandeling verwijdert van de hoofdingang. In een grote ruimte, waar de dagopvang voor ouderen gepland is, houdt Helena Kromer, de coördinator, een toespraak voor een vijftigtal genodigden. Ze me moreert de noodzaak van ouderenop- vang in hun stad en geeft de problemen aan om, zelfs nadat de visie van deze specifieke zorg een positieve waardering kreeg, het project financieel rond te krijgen. Gesprekken door de gemeente met projektleiders, architecten en aan nemers hebben uiteindelijk geleid tot dit resultaat. De gasten uit Holland worden persoonlijk toegesproken. Vanuit Holland, mede naar aanleiding Het sfeervolle interieur van restaurant De Vlieger. BERGEN - Sinds acht jaar zijn Ellen en Richard de Jong eigenaar van restau rant De Vlieger aan de Breelaan 130 in Bergen. Van een oud vervallen pand hebben zij een gezellig restaurant ge maakt waar het goed toeven is. Een ro yale kaart, waar veel heerlijke dingen op staan en een idem wijnkaart. Richard werkt in de keuken en Ellen zorgt dat iedereen dat krijgt wat hij/zij besteld heeft. Is het druk dan komt er hulp van buiten af een handje helpen. Aandacht voor de mensen en de pro ducten, dat heeft Richard hoog in het vaandel. Wild is op het moment een veel ge vraagd gerecht, de Vlieger staat bekend om zijn duinkonijn in 't pannetje, maar HEILOO - De D66-gemeenteraadsfrac- tie in Heiloo wil graag weten wat er on der de inwoners/verenigingen e.d. van Heiloo leeft. Daarom houdt zij maan delijks een spreekuur, waar een ieder die dat wil, zijn/haar mening kenbaar kan maken. Het eerstvolgend spreekuur is op donderdag 10 november in het ge meentehuis. Aanvang 19.30 uur. Iede reen is van harte welkom. Aansluitend op dit spreekuur vergadert de D66-(steun)fractie over de onderwer pen, die in de eerstvolgende raadscom missievergaderingen aan de orde komen. Ook deze D66-vergadering is openbaar en uiteraard hebben ook de niet-D66-leden spreekrecht. Wilt u meer informatie over D66? Bel: 334695 (afd. secretariaat) of 335443 (fractiesecre tariaat). hun wildpaté of hazepeper zijn ook niet te versmaden; ook vlees en vis staan op de kaart. De Vlieger heeft veel vaste klanten, zij herkennen de goede keuken. Niets wordt n.l. in de magnetron of steamer bereid, alles wordt vers gekookt en een fijnproever merkt dat onmiddellijk. Het restaurant zelf ziet er gezellig en smaakvol uit met leuke decoraties. Zo als een stel mooie houten poppen zoals een Charly Chaplin, een clown en een charmante Franse bakker die u bij de ingang welkom heet. Natuurlijk ont breekt een dubbeldekker(tje) niet en hoe kan het anders, met een vlieger er in. Een ronde tafel biedt ruimte aan acht personen daarom heen staan wat kleine re tafels, mooi ingedekt, in totaal heeft de Vlieger plaats voor zo'n 45 personen. Er is ook hier weer veel werk gemaakt van de aankleding. Richard de Jong zit al 20 jaar in de horeca en kent alle facet ten van dit mooie vak. Hij heeft o.a. ge werkt bij de Koperen Pot in Luttik Oudorp. „Eigenlijk was ik nooit van plan een eigen zaak te beginnen, maar toen we langs dit pand kwamen, wat er toen erg verwaarloosd uitzag, kreeg ik toch de kriebels en hebben we het ver bouwd tot wat het nu is, en ik heb er geen spijt van" zegt Richard. De Vlieger is op zaterdag en zondag open van 10.00 uur tot het licht uit gaat. En wie na een stevige wandeling trek heeft in een kop erwtensoep of een pan- nekoek stap bij de Vlieger binnen en u wordt op uw wenken bediend. Door de week gaat de Vlieger om 17.00 uur open maar is op woensdag altijd gesloten. Voor de Kerst kunt u ook al reserveren (02208 97777) er zijn twee 'zits' van 17.00-20.00 uur en vanaf 20.30 uur. Ook dan kunt u a la carte eten. van bezoeken heen en weer, is de stimu lans gekomen om, ondanks genoemde problemen, te vechten voor dit doel: de totstandkoming van een Zorghuis, dat vanaf vandaag de naam krijgt "Het huis van de gouden herfst", waar 60 ou deren kunnen wonen, die de zorg kun nen ontvangen, die zij nodig hebben. Verder komen dagelijks 20 ouderen uit de wijk voor de zogeheten Dagopvang. Mevrouw Kromer dankt iedereen, die meegewerkt heeft aan dit project. Tijdens een rondleiding voor de geno digden, zien we vanuit Alkmaar en Hei loo een rolstoel en enkele rollators bij de kamers staan en zien we bedden op gemaakt met dekens, die we al eerder hadden meegenomen. We worden uitge nodigd in een van de huiskamers. Hap jes en drank staan klaar om een toast uit te brengen. Mevrouw Rawska neemt het woord en spreekt haar waardering uit voor dit unieke project in haar gemeen te en dat in de wijk Lipiny, de wel meest vervuilde en arme wijk van de stad. Na de voorzitter van de gemeenteraad en het hoofd van het 'Rode Kruis krijgt ook de Hollandse delegatie de gelegen heid het woord te doen. Goed voorbe reid, maar toch met moeite vanwege de Poolse taal, complimenteren we onze Poolse zusterstad namens de gemeente Heiloo, de Stichting Stedenband en de Stichting Een Hart voor Polen met dit resultaat en spreken we de hoop uit, dat de ouderen vanuit hun kwetsbare situa tie een deskundige zorg mogen ontvan gen in een huis, waar zij zich beschermd en veilig voelen. We overhandigen een ets van verzor gingshuis Westerlicht aan de coördina tor, een fotoboek over de geschiedenis van de geneeskunst voor het verplegen de personeel, een kalender met werken van Tintoretto voor de directeur en voor de bewoners een twaalftal planten, beschikbaar gesteld door de familie Houtenbos. Met nieuwsgierige en waarderende blik ken worden de planten bekeken. Te recht, want gezien de overvolle auto, bestond bij ons de angst; hoe krijgen we die planten heelhuids in Swietochlowi ce. Maar sierlijk stonden ze opgesteld en we zijn ervan overtuigd, dat ze met liefde behandeld zullen worden. Ook voor buiten in de tuin was het juiste mo ment van het jaargetijde om een doos bloembollen te overhandigen. Als laatste geven wij voor de bewoners handdoeken, etcetera, af, die aange schaft zijn met gespaarde gelden van kinderen, die het afgelopen jaar de eerste kommunie hadden gedaan. Na deze gezellige bijeenkomst werd om 16.00 uur een diner aangeboden aan de Hollandse gasten met een tiental promi nenten uit de gemeente, als slotstuk bij de opening van het Zorghuis. De inzet en motivatie, ondanks de bestaande tra giek van vervuiling en armoede, waar keuzes gemaakt moeten worden, waar het wenselijke en het haalbare verder uit elkaar liggen dan in onze Hollandse maatschappij, waar eenvoud en harte lijkheid samengaan, heeft ons aan erva ring rijker gemaakt. Om niet de indruk te krijgen, dat heel Polen vervuild is, heeft de coördinator ouderenzorg de dinsdag in het zuiden een mooi gedeelte van het berggebied la ten zien. Op uitnodiging van burgemeester Raws ka hebben we woensdag een raadsverga dering bijgewoond. Na verschillende sprekers waaronder de burgemeester en vertegenwoordigers van verschillende groeperingen zijn ook wij uitgenodigd het woord te voeren. Gelukkig weer voorbereid hebben we in het Pools de groeten overgemaakt vanuit Heiloo. Verder hebben we gesproken over de komende uitwisseling van de volksdans groep Pridini en het koor Die Schaec- kelsinghers uit Heiloo naar Swietoch lowice. We hebben gesproken over de vorming van een gespreksgroep, die zich bezighoudt met Mondiale onder werpen, als onder andere: Democratie, Milieu en Geloof etc. Door de voorzitter van de Raad worden we in aanwezigheid van het grote pu bliek bedankt met een bouquet bloemen en hij spreekt de hoop uit, dat de bestaande banden nog hechter worden. Samen met burgemeester en raadsleden verlaten we de vergadering en onder het genot van een kop koffie praten we nog verder over de samenwerking. Na twee uur verlaten we het gemeentehuis met de wens voor een goede terugreis. De woensdagmiddag besteden we om families te bezoeken, waarvan kinderen afgelopen zomer een gezonde vakantie hadden doorgebracht in Heiloo e.o. De donderdag hebben we, op uitnodiging van de Projectleider van het totstandge komen zorghuis Auschwitz bezocht. Met gevoelens van onmacht hebben we gedurende een rondleiding van ruim drie uur een wereld van macht gezien, waar wreedheid vertaald werd door "arbeid maakt vrij". Terug in Holland zien we achter ons een week, die als een droom, als een film in ons geheugen gegrift blijkt. Het is een film van spanning en ontspanning, van emoties en onmacht. Maar bovenal is het een film waar tevredenheid met een klein succes in de grote wereld de bo ventoon heeft. Een ieder die mee wil helpen voor het instandhouden van het zorghuis kan een bijdrage storten op de Postbank, gironummer 354621 "Een Hart voor Polen Heiloo" te Alkmaar onder vermelding Zorghuis. Informatie kunt u ontvangen van J. Rood, De Moestuin 19, Heiloo. HEILOO - Op zaterdagavond 19 no vember verzorgen Ger en Toos Brouwer uit Alkmaar voor het Nivon-Heiloo een dialezing over Finland. De reis begint met een boottocht door het Zweedse en Finse scherengebied en een kort bezoek aan de Aland-eilanden en de hoofdstad Helsinki. Vervolgens gaan zij naar het grensgebied Karelie, het merengebied in midden-Finland en tenslotte Lapland. Naast natuur en landschap wordt aan dacht besteed aan de geschiedenis en cultuur en het Finse epos .Kalevala'. Een veelzijdig beeld van een boeiend land. Zoals bij de landenavonden ge bruikelijk, verzorgt de Openbare Bibli otheek Heiloo een kleine expositie van boeken e.d. over het bezochte gebied. Plaats: Open Huis, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Kosten: leden 3,00, ande ren 6,00, jeugd 2,50 p.p. Kaarten kunnen vooraf worden gereserveerd bij de fam. Mulder, Het Veld 12, Heiloo, tel. 333127. HEILOO - Als eerste metalband in het café dit seizoen speelt het Brabantse death-metal combo Excision. De eerste demo van deze formatie, "The burning tear", werd in The Metalhammer uitge roepen tot demo van de maand. Wissel snoeiharde deathriffs af met loepzuive re doorn-passages, gooi er een eetlepel tempo-wisselingen bij, stoof dit, braad dit, kook dit, snij dit in vijf gelijke plak ken, garneer dit met een takje peterselie en je hebt Excision. Dit illustere vijftal waarin, naast Stefan van Vlerken en Gerben Van der Aa, op gitaar Rob van Gompel achter de potten en pannen zit, trad onlangs op tijdens het toonaangevende Overkill festival in de Troll te Hoorn met uiterst positieve reacties van het publiek tot gevolg. Ex- cision, waarin overigens Mark Van den Boom de bas bedient en Paul Verhagen de vocalen voor zijn rekening neemt, is druk bezig met een samenwerkingsver band met artiesten van Evisceration dus weet wat je te wachten staat. Op 13 no vember om 15.00 uur kun je deze band bewonderen. De entree bedraagt 5,00. Eén van de schilderijen van Rina Snel, te zien in het gemeentehuis. HEILOO - Donderdag, 10 november, zal wethouder R. Bos weer een expositie openen welke in het gemeentehuis te zien is. Rina Snel is een van de expo santen. Rina Snel is iemand die vanuit haar ge voel leeft en werkt. Al werkende onder gaat zij persoonlijke emoties. Door dingen die zij in het dagelijks leven er vaart kan zij geïnspireerd raken en ver trouwt het dan aan het doek toe. „Ter wijl ik aan het werk ben, praat ik ook tegen het schilderij, ik word er als het ware één mee, gek hè", zegt Rina. Haar schilderijen vertonen een grote verschei denheid. Op een vakantie in de Proven ce, maakte ze een aantal prachtige landschapsschilderijen maar wordt ze door een emotie bevangen dan schildert ze frank en vrij, soms in felle kleuren, deze van zich af. Twaalf jaar heeft Rina Snel les gehad. „Ik heb strenge leerscholen gehad, soms liep ik huilend weg maar ik ging altijd weer terüg", vertelt ze. Rina geeft ook les, bij haar leerlingen probeert zij ook hen hun emoties op het doek te la ten uiten, zij maakt de leerlingen als het ware los. Rina heeft jaren in Den Helder ge woond en gewerkt; sinds enkele jaren woont ze nu in Heiloo. „Ik hoop nog een heleboel mooie schilderijen te ma ken ik ben nog lang niet klaar", aldus Rina Snel. Marjolijn Touw is met haar tweede soloprogramma te gast in De Beun. HEILOO - Op dinsdag 15 november is in theater De Beun aan de Willibrordus- weg 2 te Heiloo de voorstelling 'Een boel touw' van Marjolijn Touw te zien. Deze voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten kosten f 17,50 (cjp/65 f 15,00) per stuk; deze zijn op doorde weekse dagen tussen 13.00 en 17.00 uur en op de dag van de voorstelling ook 's avonds vanaf 19.15 uur verkrijgbaar aan de kassa van het theater (tel. 333156) Na diverse samenwerkingsverbanden, ondermeer met Karin Bloemen, heeft Marjolijn Touw vórig jaar reeds aange toond rijp te zijn om alleen en zelfbe wust de planken op te gaan. Bijna tien jaar lang heeft zij in de veilige schaduw van haar collega's gestaan. Meer en meer voelt zij de behoefte om zelf een stempel te drukken op een programma en niet afhankelijk te zijn van anderen. 'Hoeren en heiligen' werd vorig jaar haar eerste professionele solodebuut. Dit seizoen staat ze met haar tweede personality-show in de schouwburgen 'Een boel touw'. Toen facetten van Marjolijn Touw wor den in haar nieuwe show belicht. Ieder mens heeft verschillende persoonlijkhe den in zich, is Marjolijns credo. Het nummer 'Zehn Frauen' van het Duitse fenomeen Georgette Dee vormt daarom de kern van de voorstelling. Marjolijn Touw zoekt naar een eigen theatervorm. Het programma is een lappendeken van liedjes en teksten. 'Meer dan in het eerste programma zijn de diverse onderdelen aan elkaar gere gen. Het ene nummer komt vanzelfspre kend voort uit het andere nummer. Alles wordt daardoor veel intensiever en minder relativerend', licht ze toe. Er komt pas een nummer in haar program ma wanneer ze zelf door tekst en/of me lodie geraakt wordt. Theater vraagt om vergroting van de waarheid, dan pas krijgt een tekst zijn kracht. Marjolijn Touw: 'ASlles komt voort uit een kern van eerlijkheid en waarheid. Ik speel geen ontroering, ik ben ontroerd. Alles moet relateren aan mijn gevoelsbe weging'. Wie vorig jaar 'Hoeren en heiligen' heeft gezien en gehoord en theater De Beun, weet dat Marjolijn Touw met 'Een boel touw' een absolute must is. Wie er vorig jaar nog niet bij kon zijn, mag deze kans niet aan zich voorbij la ten gaan. Theater van groots niveau in De Beun, het eigen, knusse theater van Heiloo. HEiLOO - Uitslagen onderlinge compe titie: R. de Boer-P. Zwart 2-0, N. Ursem-C. v. Lieshout 0-2, J. Kraak- map-R .Koch 1-1, C. Bijwaard-L. Koer sen 1-1, M. Houtenbos-N. Ligthart 1-1, A. Valkering-P. Heyne 1-1, N. Ursem- P. Zwart 2-0. Voor de competitie in de Kennemer Damkring speelt de Damclub Heiloo op 17 november een thuiswedstrijd tegen D.C.B. (Bergen). HEILOO - De Foresters begon deze wedstrijd tegen de Brug, zonder Colin Wilvers en Rits van der Lee, beiden ge blesseerd. Zodoende speelde Bas van Duivenboode voorstopper en deed dit zeer b^waam. Het middenveld werd bezet door Sander van Rijnsoever, Rob bert Kemmere, Vincent Doesburg en Dave Bleekemolen, terwijl Dennis Dijk huis en Walter Hoeben het verst van Bart Moleman afspeelden. Paul Fah- renhorst speeld op z'n vertrouwde stek als laatste man en deed dit sober, dus goed. Het spel golfde het eerste half uur op en neer zonder echt grote kansen voor bei de doelen. Nadat iedereen het wel zo'n beetje had geprobeerd ging ook Mare Abcouwer mee naar voren. Deze rechts back sleepte de bal op z'n verkeerde been en haalde doeltreffend uit, 1-0, en dik verdiend. Na de rust hetzelfde beeld. Foresters de betere ploeg en een De Brug, dat nota- bene de eerste kans kreeg. Nu was het Iwan van der Velden die de inzet met z'n knie van de doellijn haalde. Het tweede doelpunt was een staaltje van een echte counter. Een goede pass van Vincent op de op snelheid liggende Wal ter die op tijd de bal breed legde op Da ve Bleekemolen die eindelijk voor 2-0 zorgde. De Foresters bleef hierna de mooiste kansen verprutsen, en kwam De Brug gevaarlijk terug in de wedstrijd door een aansluitingstreffer van Carlo Iraggi 2-1. Dat het hierbij bleef was de verdienste van Foresters. Door deze overwinning kan de For esters even ademhalen maar het onge noegen bleef toch een beetje dan kan het de komende wedstrijden nog hoger op de ranglijst stijgen. Het spel is er, nu de knikkers nog. Het tweede team verloor voor de tweede keer op rij en heeft het op dit moment erg moeilijk. Komende zondag spelen zij uit tegen WW om 11.00 uur. Het eerste speelt uit tegen DSS uit Haarlem, dit is een inhaalprogramma. HEILOO - Met drie klinkende overwin ningen heeft Ineke Buysman persoon lijk het vierde team van TTV Rozing de winst bezorgd in het competitietreffen tegen de Quint 4. Na een jaar lang te zijn uitgeleend aan het vijfde team had Rozing 4. na een jaar lang te zijn uitge leend aan het vijfde team had Rozing 4 besloten om haar weer terug te halen en met succes. Nam een moeizame start in de 3e klasse B met verlies tegen Topspin en BRC lijkt dit team, zeker met deze speelster in haar gelederen, op de goede weg om in de tweede helft van het sei zoen hoge ogen te gooien. Bijzonder goed gaat het in ieder geval al met het eerste team van Rozing. Vorig seizoen gepromoveerd naar de hoofd klasse van de A.B.T.T.B., de serie A van het tafeltennis. De openings wedstrijd van het seizone ging echter verloren maar vervolgens werden er knappe overwinningen behaald op de Burcht en SOVA met respectievelijk 9-1 en 6-4. Afgelopen vrijdag was Rozing 1 opnieuw dichtbij een overwinning maar het bleef steken op 5-5 tegen de Quint 1 Bij Rozing 2 kan men op dit moment al le bankspelers goed gebruiken. Door o'.a. blessures heeft dit team nog geen enkele keer het sterkst mogelijke team op kunnen stellen. De resultaten zijn toch heel behoorlijk want alleen van ko ploper P.E.N. werd met 7-3 verloren. Tegen Topspin 3 werd ook nog een punt verspeeld maar de overige drie wedstrij den werden gewonnen en dus* is de eerste plaats in de 2e plaats nog steeds in zicht. Rozing 3, dat vorig seizoen ook nog 2e klasse speelden, mag het nu weer in de 3e klasse proberen. Na een slecht begin tegen Fobido, 8-2 verlies, doet dit team, na overwinningen op o.a. de Quint (6-4) en Postiljon (10-0) nog volop mee in de strijd om het kampioenschap. Deze week staat de topper tegen Fobido op het programma en dan zal blijken op Rozing 3 inderdaad een serieuze kans hebber is. Een serieuze kanshebber in de 4e klasse B is Rozing 5 zeer zeker. De ene na de andere overwinning wordt door dit team behaald en het moet al raar lopen wil dit team niet promoveren naar de 3e klasse. HEILOO - Na de finales te hebben bij gewoond, sloot zondag 6 november We thouder van Sportzaken van Heiloo mevr. Wuyster-Schuddeboom, het door Bowlingvereniging Heiloo georganiseer de 8-daagse toernooi, "2e Postbank Single Sratch Week Heiloo" af met de prijsuitreiking, waarbij zij de toernooi- commissie met lofuitingen over de orga nisatie met een bloemetje in het zonnetje zette. Dit jaarlijks terugkeren de toernooi met o.a. vele topbowlers uit Nederland werd dit jaar voor het eerst op de finaledag rechtstreeks met live uitzendingen door de lokale omroep Radio 80 gevolgd, terwijl de kabel kracht de vorderingen in het toernooi op de voet volgde. In het bowling- en snookercenter aan de Kennemerstraatweg werd de spanning in de finale bij de ames in A/B klasse, opgevoerd tot de laatste frame. Petra van de Worp-Hoetjes, thuisspeelster van Heiloo, eindigde na luide aanmoe digingen van de supporters, de laatste game met een score van 190, na eerder een game van 222 te hebben laten note ren. Door het "afmaken" van de laatste frame van haar directe tegenstandster en topbowlster Helen Minnebruiker zag ze de titel met 4 pins verschil toch nog voorbijgaan. Opvallend bij de heren in de A/B klasse was de prestatie van Ruud Cirkel uit Huizen, die op een 10e plaats de finale inging. Na het scoren van games als 258, 232, 202 en 266 werd snel duide lijk, dat de van de 15e finaleplaats gestarte Lex Beauchampet uit Utrecht hem niet meer kon bereiken. Met een verschil van 153 pins wist Lex toch nog een fantastische sprong te maken naar de 2e plaats. Derde werd Erik Kok uit Haarlem, die, na de tegenvallende score van titelverdediger Nico Thienpondt, door een ieder als favoriet werd be schouwd. De beste prestatie in de voor ronden een serie van 1361 bleek voor Erjk niet voldoende. In de klasse Heren C/D bleek dat Rob van Riesen uit Schagen de 120 bo- nuspunten voor het klasseverschil, die hij meekreeg over totaal 10 games, ach teraf niet nodig had. Na als 7e de finale te zijn ingegaan, plaatste hij zich met een score van 191244, 220 en 211 over tuigend op de eerste plaats met eenv er- schil van 148 pins op de tweede geeindigde Danny Pijlman uit Lelystad. De dagenlange koploper Cor Overeem uit Krommenie moest genoegen nemen met de derde plaats. Overtuigend eerste bij de dames C/D klasse werd Natasja Vanderwalle uit Zoetermeer, die haar le plaats uit de voorronden niet meer afstond en een ge middelde behaalde 188,6. De van de zesde finaleplaats komende Jennie Han sen uit Volendam kon met 2 pins ver schil Vera Fellinga uit Amsterdam naar de derde plaats verwijzen. Uitslag finales zondagavond 6 no vember: Heren A/B: 1. Ruud Cirkel, Huizen, 2272. 2. Alex Beauchampet, Utrecht, 2119 3. Erik Kok, Haarlem, 2105 Mar- tijn Buitenhuis, Heiloo, 2024. Dames A/B: 1. Helen Minnebruiker Gasselter- nijveen 1944. 2. Petra v.d. Worp- Hoetjes, Beverwijk 1941 Heren C/D: 1. Rob van Riesen, Schagen 2066 2. Dan ny Pijlman, Lelystad 1918. Dames C/D: 1. Natasja Vandewalle, Zoeter meer 1886 2. Jennie Hansen, Volendam 1779. HEILOO - Zaterdag 12 november staat de golfbaan Spaarnwoude voor de laatste keer dit jaar in het teken van de Condor Club. Op de A - holes strijden 14 spelers in een echte herfstwedstrijd om de "Kastanje Cup". De spelers zijn verdeeld over twee teams en spelen man tegen man om de kostbare wedstrijd- punten. Grote spanning is al dagen waar te ne men bij de 16 spelers die zaterdag gaan uitmaken wie zich de beste matchplay speler van 1994 mag noemen. Het "con dor Matchplay Masters" vindt plaats op de C en E holes en duurt waarschijn lijk de hele dag. In een rechtstreeks ge vecht gaan de spelers langs de holes op de baan. AKERSLOOT - Het overweldigende succes van de afgelopen jaren heeft er toe geleid dat de Stichting Sportevene menten Le Champion, onder meer bekend van de Dam tot Damloop en halve marathon van Egmond, ook in 1995 fietstochten door Indonesië over de eilanden Java en Bali organiseert. Voor het eerst zal daarnaast ook een trip over Bali, Lombok en Sumbawa worden opgezet. Per fiets door Indonesië trekken bete kent Indonesië zien zoals de gemiddelde toerist het land niet ziet. Toevallige ont moetingen met de uiterst gastvrije be volking zullen jarenlang in de herinnering blijven. De overweldigende schoonheid van-de natuur, het alledaag se leven op het platteland, de majesteu- ze tempelkomplexen en verblindende dansvoorstellingen zullen deze fietstrips onvergetelijk maken. Belangstellenden zijn welkom op informatie-bijeenkomsten die de Stich ting Sportevenementen Le Champion over de fietstochten door Indonesië or ganiseert. Maandag 14 november is er een bijeenkomst in Motel Akersloot, aanvang 19.30 uur. Tijdens deze bijeen komsten zal informatie over de wijze van fietsen, over de training, inentin gen, begeleiding etc. worden gegeven terwijl tevens een videofilm van een der vorige trips zal worden vertoond. De toegang tot deze bijeenkomst is gratis maar vooraanmelding is vanwege de ca paciteit van de zalen noodzakelijk. Be langstellenden kunnen zich melden op tel. 072-338136 (overdag). HEILOO - Op uitnodiging van de sitch- ting voor natuurgeneeskunde Abor Vi- tae verzorgt Roger Rundqvist een avond over omgaan met verlies in de Gerefor meerde Kerk, Noordergeeststraat 9, Heiloo. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt 10,00. Voor inlichtingen kunt u bellen 072-330523. Roger Rundqvist werkt al meer dan der tig jaar als docent en therapeut op het gebied van persoonlijke ontwikkeling, met mensen. Hij geeft regelmatig lezin gen, cursussen en workshops. Hij heeft diverse boeken geschreven, o.a. over dromen, innerlijke transformatie en omgaan met verlies. Verlies in welke vorm ook, kan nooit onderdrukt worden zonder psychische en/of lichaamlijke gevolgen. Ieder ver lies vraagt om een eerlijke erkenning en doorleving. Pas daarna kunnen wij in vrijheid verder gaan, kunnen wij de ver nieuwing in het eigen leven tegemoet gaan. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt 10,00. Voor in lichtingen kunt u bellen: 072 330523. REGIO - Sportservice Noord-Holland organiseert cursussen op maat. Doelge richt en effectief. Dat zijn de kernbe grippen waar het om gaat. Tijd is schaars dus het kader van sportvereni gingen wil goed, adequaat en in korte tijd worden opgeleid, ieder op zijn eigen vakgebied. De cursussen zijn niet alleen bedoeld voor bestuurs- en commissiele den, maar voor een ieder die in een sportorganisatie actief wil zijn. Georganiseerd worden de volgende cur sussen: Blessurepreventie, woensdag 16/11, 23/11 en 30/11 te Heerhugo- waard; presenteren, dinsdag 15/11 en 22/11 te Beverwijk; Sportsponsoring, dinsdag 8/11 en 15/11 te Hoofddorp; Public Relations, donderdag 10/11, 17/11 en 24/11 te Haarlem; Sport en fi scus, dinsdag 22/11 en 29/11 te Hoofd dorp; Sportmarketing, donderdag 17/11 en 24/11 te Alkmaar. De kosten bedragen 35,00 per avond, inclusief het cursusmateriaal. De cur sustijden zijn van 19.30 tot 22.00 uur. U kunt zich telefonisch aanmelden bij de heer T.D. Onstenk van Sportservice Noord-Holland, die ook uw eventuele vragen beantwoord, tel. 023-319475. HEILOO - Uitslagen maandag 7 no vember: A-lijn: 1. Fam. Schaffer 60,4% 2. Haafkens-v. Zomeren 57,9% B-lijn: 1. Ds. Bakker-de Waal 63,3% 2. d'Arnoud-Gootjes 58,3% C-lijn: 1. Kunst-Bierman 61,7% 2. Fam. v.d. Klis 57,1% D-lijn: 1. Fam. H. Toby 63,8% 2. Fam. v.d. Wulp 58,8% E-lijn: 1. Carlien en Hermiel Boersen 62,9% 2. Ds. v. Toornburg 54,2% F-lijn: Fam. Maas 60% 2. Fam. Boelhouwer 56,7%. HEILOO - De grootste verrassing was wel de overwinning van Piet Manni op Peter Folkertsma, één van de koplopers en een jaar terug nog clubkampioen. Piet Manni maakt de partij fraai uit met een dameoffer. Ronald Groot vergat juist even zijn damepositie en leverde hem in bij Cor van Etten, die daar zeer verguld mee was, want de stelling was nadelig voor hem. Kees Jongkind heeft na zijn omzwervin gen in Israël en Jordanië de schaak- draad weer opgepakt en speelde een verdienstelijke remise tegen H. Maas. Ook Brink was op dreef en liet zijn da me juist vangen voor een afruil tegen 3 stukken, wat goed is voor de overwin ning normaal. Na wat geschuif kon v.d. Werff eeuwig schaak geven, maar hij wilde meer, wat uiteindelijk naar verlies voerde. De uitslagon in de externe competitie gaven reden tot vreugde en verdriet, want het le speelde een mooie 5-3 over winning op Pat Mat uit Beverwijk, ter wijl het 2e een 5-3 nederlaag leed tegen Volman. Uitslagen dinsdag 1 november: Brink - v.d. Werff 1-0, Sauer - Kleijn 0-1, Groot-v. Etten 0-1, Kracht - Heeringa Zz-Zz, Jongkind - Maas Zz-Zz, Manni - Folkertsma 1-0, Blom - Beyers 1-0, Koenders - v. Stee 1-0, Moll - de Ruig 1-0, Kraaijenbrink - v. Hoogeboom Zz-Zz, v. Lienen - Reus, v.d. Werff - v.d. Brink Zz-Zz, Hassing - v.d. Wal 1-0, Tuinstra - Vonk 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 10