I Een huurwoning..? Vanaf 1 december '94 een kwestie van zelf reageren! Afsluiting Kennemerstraatweg ter plaatse van rotonde Vennewatersweg/Ypesteinerlaan Verkeersmaatregelen Opening rustverblijf 't Beestenboetje Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen I HEILOO Inschrijving Elke inwoner van Heiloo die 18 jaar wordt, die woonruimte of andere woonruimte zoekt, kan zich laten inschrijven op de lijst van wo ningzoekenden bij de gemeente Heiloo. De datum van inschrijving is heel belangrijk. De inschrijving gebeurt bij de afdeling Socia le Zaken op het gemeentehuis. Ook senioren dienen zich hier in te laten schrijven. Wie reeds ingeschreven staat hoeft zich niet opnieuw te laten inschrijven. Wachttijd Helaas zijn er niet voldoende huurhuizen in Heiloo. Dat betekent in de praktijk dat er tus sen de datum van inschrijving en het mo ment dat men voor een woning in aanmerking komt veelal enkele jaren voorbij gaan. Toewijzing Tot nu toe is het in Heiloo gebruikelijk dat degenen die op de wachtlijst staan passief afwachten tot ze aan de beurt zijn en een% huurwoning krijgen aangeboden. Dat gaat veranderen! Ad verten tiesys teem De gemeente Heiloo en de woningcorpora ties in Heiloo gaan huurwoningen op een an dere manier toewijzen. Heiloo heeft nu gekozen voor een aanbodmodel via adverten ties voor het verdelen van huurwoningen. Vrijkomende huurwoningen worden in een advertentie aangeboden en gegadigden die nen daarop actief te reageren. Hoe werkt het nieuwe woningverde- lingsmodel? Uitgangspunt van dit model is de Woonkrant die regelmatig zal verschijnen in de Uitkijk post. In deze Woonkrant worden de vrijko mende huurwoningen vermeld van de corporaties in Heiloo. Iemand die interesse heeft in een van deze woningen kan daar- 'voor een Woonkeuzebon uit de Woonkrant in sturen. Aan de hand van de bij de woning vermelde voorwaarden wordt de woning ver volgens toegewezen aan degene die hier vol gens deze voorwaarden het meeste recht op heeft. In de daaropvolgende Woonkrant staat een overzicht van het aantal reacties per woning en het kenmerk van degene die de woning toegewezen heeft gekregen. Hierdoor wordt het woningverdelingssysteem inzichtelijk ge maakt en is het voor iedereen controleerbaar. Basisvoorwaarden De basisvoorwaarden die gesteld worden aan een kandidaat-huurder/-ster zijn vermeld bij de kenmerken van de woning. Deze voor waarden kunnen zijn: - leeftijdscategorie; - hoogte van het inkomen; - huishoudensgrootte en - of de woning bestemd is voor een doorstromer of een starter; - ingeschreven staan als woningzoekende in de gemeente Heiloo. Reageren meer kandidaten die voldoen aan deze voorwaarden, dan wordt bij starters de woning toegewezen aan degene die het langst als woningzoekende staat ingeschre ven bij de gemeente Heiloo. Bij doorstro mers wordt gekeken naar datum van inschrijving en woonduur. Ook seniorenwoningen en koppelwoningen worden volgens dit systeem toegewezen. Zo als ook nu gebruikelijk is, zal de heer Delle- man van de afdeling Sociale Zaken daarbij assistentie verlenen. Om in aanmerking te komen voor een senio renwoning moet men een bepaalde leeftijd bereikt hebben, voor een koppelwoning (zorgwoning) hebben mensen met een W.B.O.-indicatie voorrang. De Woonkrant De Woonkrant wordt de spil van het nieuwe verdelingssysteem. Iedere maand wordt deze krant huis aan huis verspreid, opgenomen in de Uitkijkpost. Gevolgen voor woningzoekenden Woningzoekenden zullen zelf aktie moeten ondernemen wanneer ze een (andere) wo ning willen. Men dient de Woonkrant te le zen, een keuze te maken en de volledig en juist ingevulde woonkeuzebon binnen acht dagen in te sturen naar het aangegeven adres. Zo kiezen woningzoekenden in Heiloo in het vervolg zelf. Alle nu reeds geregistreer de Heilooër woningzoekenden krijgen infor matie toegestuurd over dit nieuwe woningverdelingssysteem. Urgentie wordt alleen verleend bij acute nood In de huisvestingsverordening zijn spelregels opgenomen voor het verdelen van huurwo ningen in de gemeente Heiloo. Er is in de verordening een drietal categorieën van ur gentie opgenomen. De hoogste urgentie wordt verleend wanneer er sprake is van een onhoudbare woonsitua tie die het noodzakelijk maakt dat binnen zes maanden passende woonruimte wordt aan geboden. Is er sprake van een minder adute urgentie, dan kan men in aanmerking komen voor één of twee jaarvoorsprong op niet-urgente wo ningzoekenden. Urgentieverlening vindt plaats door de ge meentelijke urgentiecommissie, die in voorko mende gevallen medisch advies in kan winnen. Meer informatie hierover kunt u krij gen bij de afdeling Sociale Zaken van de ge meente Heiloo. Informatie bij de gemeente (313 180) en de Woningstichting Heiloo (338536). In het gemeentehuis en bij de Woningstich ting is gratis uitgebreide schriftelijke informa tie over het nieuwe woningverdelingsmodel te verkrijgen. In december 1993 is de knuffelhoek 't Beestenboetje in het gemeentebos geopend. Al gauw bleek dat er erg veel kinderen naar de dieren toekwamen. Door deze grote be langstelling kwam het welzijn van de dieren wel eens in gevaar. Ook moest er een plek komen voor de zieke dieren en een plek waar de jongen rustig geboren konden wor den. Daarom is het idee gekomen om een rustverblijf voor de dieren te maken. Dit rust verblijf is nu gerealiseerd door een schenking van Intratuin. Het rustverblijf zal officieel in gebruik worden genomen op 16 november a.s. om 15.00 uur bij het 't Beestenboetje in het gemeentebos. ledereen is hierbij van harte welkom. Tegelijkertijd valt er een nieuw informatiebord te bewonderen. Dit bord is een schenking van de Vereniging Openbaar Onderwijs. De schenking moest ten goede komen aan de kinderen van de basisscholen in Heiloo en aan 't Beestenboetje. Met dit informatiebord op deze plek zijn beide doelen bereikt. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de afdeling Groen en Landschap, telefoonnummer 313 234 of 313 230. Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Vijverlaan 1 t/m 43, Bouwfonds Woningbouw b.v. - oprichten 22 woningen Hoogeweg 48, fa. Sombroek-Kareis - oprich ten woonhuis en garage Kennemerstraatweg 235, Psychiatrisch Cen trum Willibrord 'Buitenzorg' - vergroten en veranderen verzorgingshuis Stationsweg 56, A.W.N. van Dril - vergroten woonhuis Havercamplaan 15, G.W. Steffers - vergroten garage/berging De Blomhof 7, K. van Raam - plaatsen da- kopbouw Het Zandstuk 82, C.L. Kaandorp - vergroten berging en plaatsen dakkapel Het Zandstuk 84, R. Koppen - vergroten berging Swanendael 2, S.J. Admiraal - veranderen woonhuis Westerweg 290, H.W.J. Bos - vergroten gara ge/berging Westerweg 103, B. Daudey - vergroten woonhuis Nic. Beetsweg 46, J.A.M. Groot - vergroten woonhuis Zeeweg 19, N.A. Bakkum - vergroten woonhuis' Stationsweg 9, R. Molenaar/J. Jadoul - ver groten woonhuis Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313216. In verband met het aanbrengen van de bo venste asfaltlaag op de in aanleg zijnde ro tonde Kennemerstraatweg/Vennewa ters- weg/Ypesteinerlaan-zuid zal de Kenne merstraatweg op deze plaats in zijn geheel worden afgesloten voor al het verkeer. De afsluiting vindt plaats op donderdagavond 10 november 19.00 uur en duurt tot vrijdag morgen 11 november 7.00 uur. Voorwaarde voor het aanbrengen van deze asfaltlaag is echter dat de weersomstandig heden gunstig zijn en indien dit aanstaande donderdag niet het geval mocht zijn dan zul len de werkzaamheden verschoven worden naar een latere datum, eveneens gedurende de avond en de nacht. Het verkeer over de Kennemerstraatweg zal gedurende de afsluiting worden omgeleid via routes die door middel van borden zullen worden aangegeven. Voor eventuele vragen kunt u zich wenden tot de heer B. de Groot telefoon 334008 of de heer P. Aalders telefoon 313 206, beiden van de afdeling Civiel en Reiniging van de gemeente Heiloo. Bij de aanleg van de Ypesteinerlaan-Zuid is het gewenst dat doorgaand verkeer vanaf het noordelijke deel van de Oosterzijweg naar de Ypesteinerlaan-Zuid en de Kenne merstraatweg via de verlengde Nijverheids- weg rijdt. Om dit te stimuleren zijn de volgende maat regelen gepland: A. Door fysieke maatregelen (situering C op bijlage) een gedeelte van de Warmoeziers- laan tussen de Nijverheidsweg en de Ken nemerstraatweg als verplicht fietspad aan te wijzen. B. De kruising Warmoezierslaan/Nijverheids- weg ten zuiden van de Nijverheidsweg (si tuering B op bijlage) als uitritconstructie construeren zodat verkeer vanuit de War- moezierslaan voorrang dient te verlenen aan verkeer op de Nijverheidsweg. Hier door wordt de Oosterzijweg (woongebied) vanaf het industrieterrein minder aantrek kelijk; C. De kruising Oosterzijweg/lndustrieterrein Oosterzij (situering C op bijlage) als uitrit constructie te construeren zodat verkeer vanuit de Oosterzijweg voorrang dient te verlenen aan verkeer op de Oosterzijweg en op het Industrieterrein Oosterzij. Ook hierdoor worden de Oosterzijweg en de Warmoezierslaan door doorgaand verkeer gemeden. Deze maatregelen worden formeel gemaakt door middel van een verkeersbesluit ter vol doening aan het Besluit Administratieve Be palingen inzake het Wegverkeer, onderdeel van de Wegenverkeerswetgeving. Het concept-verkeersbesluit zal van 14 no vember tot en met 9 december a.s."ter inza ge liggen bij de afdeling Civiel en Reiniging. Belanghebbenden kunnen in deze periode hun zienswijze naar keuze schriftelijk of mon deling naar voren brengen. Daarna zullen B W een definitief verkeersbesluit nemen. Informatie bij A. van der Veer, tel. 313 208. Informatie tot en met 3 november 1994 Geboorten Karen A., dochter van P. Guit en C. Reimer. Iris I., dochter van P.W.J. Bakkum en S.C. Dijkstra. Sabine S., dochter van G.P.J. Kaandorp en J.V. Groeneveld. Silvester E., zoon van M.S. Bertels en C.F. Nelstein. Eva R., dochter van A. Drommel en C. Wa felbakker. Elders geboren Dominique S.A., dochter van D.S.A. van den Burg en Y.W.C. van der Peet. Yara, dochter van M.C. van Merrienboer en M.M. Dekker. Mats O., zoon van F.W.H. Hoogeboom en A.A.M. Portegies. Yosta A.D., dochter van P.M. Kerssens en M.M. de Wijs. Eline N. dochter van A. de Lange en L.P.W. Versluis. Kody, zoon van V.J.W.M. Klamer en T.A.D. Rusch. Nina M., dochter van F.B.M. Haazelager en M.A. Meaney. Garbiella, dochter van P. van Schaijck en R. Jansen. Loc, zoon van H. Nguyen en T.P. Nguyen. Youri, zoon van A. Wolse en M.M.D. Hes. Willy T., zoon van W. Schipper en S. Huijzer. Helène S., dochter van A.J. Blok en V.P. Schulze. Rachel, dochter van P.J.M. Venneker en D. Das. Alexander G., zoon van T.G. Hudson en C.S. Garnier. Janine R., dochter van D.H. Bakker en M.A.G. Kramer. Huwelijksaangiften R. Brouwer en A. Schigt. J.A. Vliet en M.A.J. de Wit. J.M. Bing en M.A.S. Voorberg. F.J.A. Witt en J.E. Veltman. P.W.M. Nanne en i. Wamsteeker. Huwelijken N.J.P. Mantel en A.M. van Zaaien. F.M. van Hooff en J.A. de Jong. J.S. Hopman en M.B.A. Rood. W.A. van der Deijl en E.P.J. Oostermeijer. Overleden Hoogland, N., e. van Kager. C. van de Wint. Elders overleden A.Z. Koster, w. van Spaan. S. Heistek, e. van Schot. D.J. Snaphaan. P.A. Euwen. P.F.A. van Wessel. Nieuwe expositie in het gemeentehuis van Heiloo Vanaf donderdag 10 november is er een nieuwe expositie te bezichtigen in de gan gen en hal van het gemeentehuis. Er hangen schilderijen van Eliane Küpfer en Rina Snel. De vitrines zijn dit keer gevuld met werk van vier kunstenaressen en een kunstenaar. Dit zijn Marjolein de Bruin, Wilma Hoebee, Joris Verdonkschot, mevrouw R. Kanis en Ab van Wijhe. Wethouder Roelof Bos zal op 10 november 1994 om 16.00 uur de tentoonstelling in het gemeentehuis openen. De expositie duurt van 10 november tot en met 5 januari 1995 en is te bezichtigen tij dens de openingsuren van het gemeen tehuis. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hier na vermelde perioden: 1. Nationaal Jeugd Fonds (Jantje Beton): 6 november t/m 12 november 1994. 2. Diabetes Fonds Nederland 13 november t/m 19 november 1994. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt, dat zij be voegd zijn te collecteren. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur PAGINA 4 UITKIJKPOST 9 NOVEMRFR 1QQ4 Informatierubriek Dit is een gezamenlijke publikatie van de gemeente Hei loo en de Woningstichting Heiloo. BELBUS HEILOO: 331344 Burgerzaken Expositie Vergunningen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4