Politieberichten Gratis verlichtingsactie van ANWB in Heiloo Evenementenagenda Andere adressen Advies apothekers: medicijnen innemen met water is altijd goed lekker eIIj^ Gevonden voorwerpen Speelgoedbeurs St. Radboudschool Hometrainers bij Bosman Tweewielers Direct Mail TWAALF maanden Albert Heijn Kookboek Klaverjasclub EHK PAGINA 8 UITKIJKPOST «r, 9 NOVEMBER 1994 HEILOO - Op de Rosendaal ter hoogte van een supermarkt werd op 31 oktober een personenauto aangereden. De ver oorzaker is daarna weg cq. doorgere den. Mogelijke getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie: tel. 072-337676. Op de Holleweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Er was alleen materiële schade. Op de Westerweg ter hoogte van de Kuillaan werd een korte controle gehou den. Twee bromfietsers werden daarbij verbaliseerd. Op de kruising Kennemerstraat- weg/Raadhuisweg stak een jongetje plotseling de weg over. Een automobi list kon hem niet meer ontwijken. Ge lukkig reed deze automobilist niet hard. Het jongetje raakte licht gewond en werd voor nader onderzoek naar een huisarts overgebracht. In de buurt van het NS-Station werd een verlichtingscontrole gehouden. Er werd 8 maal proces verbaal opgemaakt we gens defecten aan de verlichting. Een personenauto die geparkeerd stond op de Oosterzijweg werd vernield. Op de Kanaalweg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Er werd niet voldoende afstand gehouden. Er was alleen materiële schade. Op de A 9 werd een personenauto be schadigd door vallend glas van een gla scontainer. De schade wordt met de veroorzaker geregeld. Op de kruising Zandstuk-Rosendaal vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. De oorzaak van de aanrijding was het niet verlenen van voorrang. Er was alleen materiële schade. Een personenauto die geparkeerd stond werd aangereden. De veroorzaker is doorgereden. In een woning aan de Kennemerstraat- weg werd ingebroken. Toegang werd verschaft door de achterdeur open te breken. Weggenomen werden o.a. geld en sieraden. Vanuit de kleedkamers van een sport complex aan de Bayershoffweg werden enkele portemonnees weggenomen. Bij een supermarkt aan de Stationsweg werd een winkeldief aangehouden. Ge tracht werd een reep en een blikje fris drank weg te nemen. Proces verbaal werd opgemaakt. In een woning werd een inval gedaan. In de woning werd een klejne voorraad soft drugs en een gasdrukpistool aange troffen. De goederen werden in beslag genomen. Op de Heerenweg nabij het Loowerden enkele parkeercontrole's gehouden. Re sultaat: llx proces-verbaal. Getracht werd in te breken in een schuur in VredenoortJ. Dankzij de hard houten deuren en de goede sloten is het bij een poging gebleven. In een personenauto die geparkeerd stond in Vredenoord werd ingebroken. Weggenomen werden o.a. portefeuille, rekenmachine, voorfront van een auto radio en een jas. Toegang werd ver schaft door de achterdeur te forceren. Na een bezoek van een feest werden twee jongens op de Bergeonstraat mis handeld. Een onderzoek naar de daders is gaande. In een woning aan de Rosendaal werd ingebroken. Toegang werd verschaft door de achterdeur open te breken. Weggenomen werden onder andere een videocamera, cd speler, fototoestellen en een geldbedrag. Een bromfiets werd weggenomen die geparkeerd stond aan de Schuine Hondsbosschelaan In de periode van 31 oktober t/m 6 no vember werden 6 fietsen ontvreemd. HEILOO - Bij de politie in Heiloo zijn tussen 28 oktober en 3 november de vol gende gevonden voorwerpen en/of die ren gebracht: sleutels, dameshorloge, rood half lang jack, geldbedrag, leesbril met zilveren montuur, stuk gietijzer, wieldop, dameshorloge met zwarte wij zerplaat, een hond (terriër) en een kater. Deskundigen van de ANWB controleren de autoverlichting. HEILOO - In samenwerking met Early Learning Centre organiseert de St. Rad boudschool een unieke speelgoedbeurs. Op donderdagavond 17 november kunt u van 20.00 tot 21.00 uur in de aula van de St. RadboudsclRsol (ingang Breede- laan) kennismaken met slim speelgoed voor baby's, peuters en kleuters. Speel goed van Early Learning voldoet aan een simpele visie: kinderen leren meer en sneller als ze het leuk vinden. Goed speelgoed hoeft niet duur te zijn. Het speelgoed van Early Learning is kwalitatief hoogwaardig. De duurzaam heid van Early Learning is kwalitatief hoogwaardig. De duurzaamheid van Early speelgoed is onovertroffen. U vindt geen tanks, kanonnen en geweren bij Early Learning. Early Learning ver mijdt ook speelgoed dat modegevoelig is of gebaseerd is op TV-rages. Dit soort speelgoed levert vaak weinig waarde voor uw geld. Speelgoed moet ook vei lig zijn. Daarom wordt al het speelgoed van Early Learning uitvoerig getest en voldoet het aan de allerstrengste eisen. Een catalogus is bij de St. Radboud school verkrijgbaar. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Spreekuren: iedere werkdag van 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur, tel. 313184. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. Ziekenfonds/Univé Spreekuur: dinsdag van 13.00-14.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Patiënten Belangenburo Noord-Kennemerland Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072-114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Vragen over AIDS? Bel gratis de AIDS Infolijn: 06 - 0222220 op werkdagen van 14.00 - 22.00 uur. Hiv-geïnfecteerden en betrokkenen bel len de Hiv-Pluslijn: 020 - 6850055. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UVV helpen. Bel voor informatie: mw. W. Klamer, tel. 02550-36108. Kan tooradres: Stationsweg 92C, 1852 LN Heiloo. Rode Kruis afd. Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. Openingstij den: donderdag 15.00-17.00 uur, zater dag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 02205-1922. Stichting Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 333695. De Rolstoelbus is dagelijks be schikbaar. Werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afde ling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluch telingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. I. Peitsman. Informatie over voorzieningen en mo gelijkheden voor senioren. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, ta len, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 331390; Tafeltje Dekje, aanvragen tel. 313183. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartigingontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat R. Terol, Zevenhuizerlaan 91, 1852 MT Heiloo, tel. 331825. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), To renlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 332105, of mw. A. Schaap-Kamper (se cretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson- geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Eg- monden: P. Kool, tel. 02206-4866. Con tactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 332328. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Holleweg 92 te Heiloo Vereniging Volkshuisvesting Heiloo Inschrijvingen: maandag t/m donder dag van 14.00-15.30 uur op het kantoor. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur op het kantoor. Kantoor: Van der Feen de Lilleweg 14, Heiloo, tel. 338536. Woningbouwvereniging Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzondering van de maanden juli en augustus). Openbare Bibliotheek Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost voor ouderen in De Loet, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peu terspeelzalen: Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slim pad 16b en Pippeloentje, De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij het inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uit- lsuitend op dinsdag en donderdag tus sen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072 333673. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Plat, tel. 072-340475. Kinderdagverblijf Heiloo Voor hele en halve dagopvang, na schoolse opvang en gastouderopvang. Inlichtingen: tel. 072-338950. Opvoedtelefoon Telefonisch spreekuur voor ouders van kinderen tot 18 jaar. Bereikbaar op maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur: 072-270330. Adviesbureau NCPN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied; p/a De Kandelaar 31, 1852 KG Heiloo, tel. 072-334588; spreekuur na telefonische afspraak. Stichting Whiplash Patiënten Contactpersoon Noord-Holland: mw. A.M. Heijstra-Valkering, -Breedelaan 69, 1851 MB Heiloo, tel. 072-332344. HEILOO - In het kader van het bevor deren van de verkeersveiligheid voert de ANWB ook dit seizoen de bekende ver- lichtingSaktie. Sinds het begin van de aktie in 1964 heeft de ANWB van meer dan 3 miljoen auto's de verlichting ge controleerd en de koplampen afgesteld. De ANWB heeft hiermee door de jaren heen een ruime ervaring opgedaan op het gebied van autoverlichting en con cludeert dat er te vaak gebreken zijn. Van alle auto's die bij een ANWB-aktie verschijnen blijkt zo'n 80% afwijkingen aan de verlichting .te hebben. Verkeerd afgestelde koplampen komen het meest voor, maar ook defecte of onjuiste ge monteerde lampen en zelfs danig ver roestte koplampreflektoren. Zeker nu het eerder donker is en de weersomstandigheden slecht kunnen zijn, is het in het verkeer van extra groot belang zelf goed te zien, duidelijk her kenbaar te zijn en bovenal goed gezien te worden. In de praktijk blijkt dat veel aanrijdingen en met name kettingbot singen te wijten zijn aan onjuiste auto verlichting. Te denken valt daarbij aan verblindende koplampen en slecht func tionerende of helemaal niet werkende rem- en achterlichten. De ANWB wil met de verlichtingsaktie automobilisten en motorrijders van dienst zijn door van hun voertuig de ge hele wettelijk voorgeschreven verlich ting te controleren en deze goed af te stellen. Is een trekhaak gemonteerd, dan worden bovendien van de stekker doos de electrische aansluitingen gecon troleerd. - Daarnaast is de ANWB bereid op ver zoek lampen te vervangen door de nieuwste lampen op het gebied van au toverlichting. Deze zogenaamde Per- formlampen, ontwikkeld door Philips, kent een aantal belangrijke voordelen ten opzichte van traditionele lampen. In deze Performlampen is gebruik ge- maakt van een speciale gasvulling die ervoor zorgt dat de lichthoeveelheid ge durende de ten minste tweemaal langere levensduur niet afneemt. Ook de gloei- raad is speciaal ontworpen voor top prestaties bij een lange levensduur. Vanzelfsprekend worden de kosten van gemonteerde lampen verrekend met de bestuurder. Elke verbetering aan de verlichting komt de verkeersveiligheid ten goede. De controle en het afstellen van de ver lichting is gratis voor zowel leden als ook niet leden van de ANWB. De verlichtingsaktie wordt door het Team Speciale Akties van de ANWB uitgevoerd vanuit de Technomobiel. Deze wordt gestationeerd op dinsdag 15 en woensdag 16 november op het par keerterrein aan De Omloop bij zwem bad Het Baafje te Heiloo. De openingstijden van de Technomobiel zijn: dinsdag van 9.00 tot 19.00 uur en woensdag van 9.00 tot 17.00 uur. Tracht tijdig aanwezig te zijn! Het laatste uur van openstelling is door gaans bestemd voor het afwerken van de reeds wachtende automobilisten. Beter Zien Bus Op 16 november wordt ook de Beter Zien Bus in Heiloo ingezet. Tijdens de verlichtingsaktie van de ANWB op de parkeerplaats aan De Omloop bij zwembad Het Baafje kan men in de Be ter Zien Bus terecht van 10.00 tot 17.00 uur. De Beter Zien Bus is een initiatief van de Stichting Beter Zien en de ANWB. De Bus is in 1993 opgestart als onder deel van een voorlichtingscampagne met het doel verkeersdeelnemers bewust te maken van het belang van een opti male gezichtsscherpte. Uit onderzoek is gebleken dat 650.000 mensen te maken hebben met onvoldoende gezichts scherpte. Een opvallende constatering is verder dat 16% van de onderzochte groep die een bril draagt of lenzen heeft deze niet altijd gebruikt. Vooral bij deelname aan het verkeer laat het ge bruik van optische hulpmiddelen te wensen over. Eén op de vier draagt de bril of lenzen bij het autorijden meestal niet. En wanneer deze groep de straat op gaat met een (brom)fiets of als voet ganger laat zelfs de meerderheid de bril of lenzen thuis. Goed zien is voor iedereen van grote be tekenis. Niet alleen in het verkeer maar ook op het werk, thuis of tijdens het sporten is een optimaal gezichtsvermo gen geen overbodige luxe. Daarom is het van belang dat iedereen regelmatig (minimaal eens in de twee jaar) de ogen laat controleren: Hierdoor kunnen eventuele oogafwijkingen in een eerder stadium gesignaleerd worden. In de Beter Zien Bus krijgen mensen een indicatie van hoe het met de ogen gesteld is. Er staahidfie testapparaten in de Bus waarmee men zelf de ogen kan testen. Bovendien is een uitgebreid mee tapparaat aanwezig ingeval een nader onderzoek door een optometrist ge wenst is. Het laten testen van de ogen is geheel vrijblijvend en verplicht tot niets. Bezoekers kunnen uit de Bus diverse brochures meenemen die uitleg geven over onderwerpen die met goed zien te maken hebben. De aanwezige optome trist is de heer Numan van Brilservice uit Alkmaar. De heer Numan verleent zijn medewerking aan deze aktie tenein de een optimaal resultaat te behalen. Hij zal de bezoekers vakkundig te woord staan. De meeste medicijnen worden met water ingenomen. HEILOO - Water vermindert de wer king van medicijnen niet, maar melk of een andere drank kunnen de werking van een aantal geneesmiddelen wel ver minderen. Dus wie het zekere voor het onzekere wil nemen, neemt zijn medicij nen in met water en niet met melk of een andere drank. Het misverstand over het innemen van medicijnen met melk is een van de onderwerpen in een serie televi siespots over medicijnen. De gezamen lijke apothekers benadrukken daarin dat alle vragen over de wijze van inne men van geneesmiddelen in de apotheek gesteld kunnen worden. Tabletten, dragees, poeders en capsules worden altijd -met een glas water- inge nomen via de mond. Overigens staat in de bijsluiter altijd wat het beste is. Het innemen van medicijnen zonder water kan voor ernstige problemen zorgen. Daarom dus altijd een glas water bij ge neesmiddelen die moeten worden door geslikt. Bij bepaalde medicijnen zal het niet uitmaken of ze met water of met melk worden ingenomen. Maar er zijn ook geneesmiddelen waarop melk zoda nig van invloed is, dat de werking niet meer optimaal is. Water heeft echter geen enkele remmende invloed. Dus wie het zekere voor het onzekere wil nemen, neemt zijn medicijnen, die moeten wor den doorgeslikt, in met water. Het juiste tijdstip Vrijwel iedereen gebruikt, soms of re gelmatig, medicijnen. Medicijnen zijn er in verschillende soorten en maten. En elk medicijn vraagt om een eigen ge bruik. Sommige kunnen via de mond worden ingenomen, andere moeten plaatselijk worden gebruikt: bijvoor beeld op de huid, in het oor of in de neus. Het innemen van een medicijn is vaak ook gebonden aan een tijdstip. Om het beste resultaat te bereiken is het bij voorbeeld nodig om een bepaald medi cijn ruim vóór de maaltijd in te nemen en andere juist weer net na het eten. Ook het tijdstip van gebruik op de dag speelt bij een aantal medicijnen, bij voorbeeld bij antibiotica, een rol. Uit onderzoek blijkt regelmatig dat veel HEILOO - Regelmatig komt het voor dat mensen voor het op peil houden van hun conditie of voor hun revalidatie- proces voor een bepaalde, korte periode een hometrainer nodig hebben. Bosman Tweewielers aan de Westerweg 295 te Heiloo voorziet nu ook in deze behoef te: naast het verkopen van hometrainers worden deze ook verhuurd. Het betreft een model hometrainers van een zeer goede kwaliteit met diverse mogelijkhe den, waaronder een verstelbaar stuur met roeimogelijkheden voor het trainen van de armspieren en een afstelling voor diverse weerstanden voor het trainen van de beenspieren. De hometrainers worden per maand verhuurd. De hometrainer wordt gratis door Bosman Tweewielers bij u thuis bezorgd en er wordt door een medewer ker een korte instructie gegeven inzake het instellen en gebruik van de home trainer. De mogelijkheid bestaat de ho metrainer te kopen. Bij eventuele aankoop wordt de reeds betaalde huur prijs in mindering gebracht. Mocht u een hometrainer willen huren of heeft u hierover nog vragen, dan kunt u Bosman Tweewielers altijd bel len (072 331241) of een bezoek brengen aan de zaak, die van dinsdag tot en met zaterdag geopend is van 9.00 tot 18.00 uur. ALKMAAR - Steeds meer bedrijven be naderen hun bestaande of potentiële klanten per post, dus via direct mail. De Kamer van Koophandel bemerkt dat niet alleen aan de berichten die zij zelf ontvangt. Ook de bestellingen van adresbestanden van de Kamer nemen toe. Direct mail is een goed middel om klanten of relaties te bereiken. Maar, wil men succes hebben met direct mail, dan moet men wel weten hoe de za"ken aan te pakken. Want: waarom wordt de ene mailingbrief wel gelezen en ver dwijnt de ander direct in de prullenbak? Tijdens de op maandagavond 21 no vember bij de Kamer te houden works hop worden alle zaken met betrekking tot direct mail op een rij gezet. Onder meer wordt ingegaan op de mogelijkhe den en onmogelijkheden van direct mail, het opstellen van een goede brief en de opbouw van een eigen klanten bestand. Daar bij wordt gebruik ge maakt van voorbeelden uit de praktijk. In de workshop staat persoonlijke bege leiding voorop, zodat het aantal moge lijke deelnemers beperkt is. De Kamer organiseert de worksop in samenwer king met de DMshop van PTT Post. De kosten van deelname bedragen 125,00 p.p., inclusief een documenta- tietest. De workshop is vooral bedoeld voor ondernemers die nog niet veel er varing hebben met direct mail. Voor meer informatie en aanmelding kunnen belangstellenden de Kamer bellen: me vrouw A. Kerssens, tel. 072 195761. mensen de neiging hebben om noncha lant met aanwijzingen op het etiket om te springen, terwijl het eigenlijk van het grootste belang is om zorgvuldig met medicijnen om te gaan. Vaak duurt ge nezing onnodig langer als het ge neesmiddel niet volgens de 'regels' worden ingenomen. En wie wil er nu niet zo snel mogelijk beter worden? Kortom, voor wie een medicijn opti maal wil benutten, is het goed om te we ten hoe dat het beste kan. Alle vragen over het juiste gebruik van geneesmiddelen kunnen in de apotheek worden gesteld. De medewerkers in de apotheek zijn deskundig op het gebied van geneesmiddelen en geven daarover graag advies. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Zaterdag 5 november: maandelijks ver koop in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar van 10.00-14.00 uur. De op brengst is bestemd voor een tweetal pro jecten voor zwerfkinderen in Guate mala. Zaterdag 12 november: extra verkoop met veel speelgoed en boeken van 10.00-14.00 uur in het pand aan het Vic toriepark 2 te Alkmaar. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag 12.00-16.00 uur. Zondag 13 november: dialezing 'Op zoek naar begraven steden', van 13.00 tot 15.00 uur. Entree f 12,50. Opgave voor 9 november via tel. 071-213977. Openbare Bibliotheek Heiloo In het kader van de 'Maand van de ope- ta' is er tot 5 december een tentoonstel ling in de afdeling voor volwassenen 'Lang leve de opera' en in de jeugdafde ling een expositie 'Muziek en theater'. Van 11 november tot 6 december kan men in de kleuterafdeling de 'ten toonstelling 'Zachtjes gaan de paarde- voetjes; van Sint Maarten tot Sinterklaas' bekijken. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Vrouwencentrum Truitje Iedere eerste en derde woensdag van de maand: koffie-ochtend van 9.30 - 11.30 uur. Bijdrage f 2,50. Vrouwengezondheidscentrum Truitje, Wielingenweg 235 te Alkmaar. Inlich- tihgén: tel. 624001 (9/30 -12.30 uUr op werkdagen). i Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 21 november: creatieve avond, poppetjes maken onder leiding van mw. W. Jordens in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Sportcentrum De Enterij Donderdag 10 november: Volleybal Oranje Wit 19.30-22.30 Vrijdag 11 november: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 12 november: Basketbal Dunking Limmenl8.00-20.30 Handbal 20.30-22.00 Zondag 13 november: Badminton 9.30-11.30 Maandag 14 november: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Dinsdag 15 november: t Trimclub Limmen 19.00-20.00 Nevobo volleybal 20.00-23.00 Woensdag 16 november: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Inlichtingen: tel. 02205 2931. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 12, 16, 23 en 30 november en 7, 10, 21 en 24 decem ber, aanvang steeds om 14.30 uur. Jeugdfilms op 19 november en 17 de cember, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Pop pentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Aker sloot, tel. 02513 13447. Galerie De Kapberg Tot en met 13 november: expositie van Ineke Bik (overzichtstentoonstelling) en Ineke Eggers (connemara marmers) in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Eg- mond aan den Hoef; open zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Expositie bij Merlet Tot en met 21 november is in Restau rant Merlet, Duinweg 15 te Schoorï een expositie te zien van Pim Weeda (acryl, houtsneden). Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 4 december: expositie van Jan Versnel, fotograaf van de ruimte, in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar; openingstijden dinsdag tot en met vrijdag 10.00 - 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 - 17.00 uur. Galerie NU Tot en met 13 november is Galerie NU, N. van de Veenstraat 48 te Castricum een expositie te zien van Ino de Groot (schilderijen en meubelobjecten) en Margreet de ,Vries (sculpturen) tijdens de openingsuren: donderdag tot en met zondag 13.00 - 17.00 uur. Noordhollands Landschap Tot 12 november: foto-expositie over Noordhollandse landschappen in het kantoor van het Noordhollands Land schap, Dorpsstraat 65 te Castricum; maandag tot en met vrijdag 13.30 - 17.00 uur, zaterdag 10.00 - 16.30 uur. Inlichtingen: tel. 02518 - 59750. Koorvereniging Bergen Vrijdag 25 november: Requiem van Mozart en Gloria van Poulenc uitge voerd door koorvereniging Bergen met solisten en orkest, aanvang 20.15 uur in de Petrus en Pauluskerk. Kaartverkoop a f 25,00 via tel. 02208 96926 13453 95861. Astma Fonds Donderdag 10 november: voorlichting savond van het Astma Fonds in De Re- kere, Muiderwaard 396 te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Thema: wet voor zieningen gehandicapten. Inlichtingen: tel. 153031. Galerie Dijk 1 Tot en met 11 december: verkoopexpo sitie met werk van zes gerenommeerde kunstenaars tegen een gunstige prijsstel ling met oog op de december feesten. Open: donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur; Dijk 1, Alkmaar. Keramiek in MCA In de maand november exposeert Rettie Maree haar keramiek in de vitrines bij de hoofdingang van het MCA te Alkmaar. Barokproject Zaterdag 19 november: concert door het Alkmaars Cantatekoor met een En gels programma, waaronder werken van Purcell en Handel, in de Kapelkerk aan de Laat te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Kaartreservering en/of verdere in formatie: tel. 072-110826. Vrienden van het schrijven Zondag 13 november: voordrachtmid- dag van de vereniging Vrienden van het schrijven in de Remonstrantse kerk, Fnidsen 37 te Alkmaar, aanvang 14.00 uur, entree vijf gulden. Kunst in sauna In de sauna van zwembad De Witte Brug in Castricum exposeren tot eind november Menno Poelsma (schilderij en) en Margreet Duffels (keramiek) hun werk. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 4 november: klaverjassen, aan vang 19.45 uur, entree f 3,00 (f 4,00 voor niet-leden). Dinsdag 15 november: zangkoor voor 7- tot 11-jarigen van 19.00-20.00 uur, kosten f 1,00 (inschrijfgeld eenmalig f 2,50). Woensdag 16 november: naailes, aan vang 10.00 uur, kosten f 6,50 (niet- leden f 7,50). Alle activiteiten in het Oosthonk, Oost- kanter 14 te Heiloo. Tesselschade - Arbeid Adelt Dinsdag 15 november: najaarsverkoop van kado-artikelen in Frankenstate, Lindenlaan te Bergen tussen 10.00- 15.00 uur. Donderdag 17 november: idem in het gebouw van de Kamer van Koophandel, Kennemersingel te Alkmaar. Bibliotheek Akersloot Vrijdag 18 november: verkoop van af geschreven materialen tussen 14.00- 17.30 en 19.00-20.30 uur; kinderboeken a f 1,00, overige boeken a f 2,00. Activiteiten Anbo/Kbo Heiloo Donderdag 10 november: bingomiddag met mooie prijzen, aanvang 14.00 uur in Het Trefpunt aan.de Westerweg. En tree f 2,50 inclusief vier kaarten en koffie. KVG Limmen Woensdag 16 november: lezing door mw. M.G.W. Ottespoor-Kousemaker over haar werk als kinderrechter in Alk maar, met bijzondere aandacht voor jeugdcriminaliteit, aanvang 20.00 uur in partycentrum St. Maarten. Rommelmarkt Zondag 13 november: rommelmarkt in De Blinkerd, Heerenweg te Schoorl van 9.30 tot 16.30 uur. Inlichtingen: tel. 072 643711. Muziek op de winteravond Vrijdag 11 november: concert door het Amsterdams Strijktrio en de pianist Frank van de Laar in de Witte Kerk, Kerkplein, Sint Pancras, aanvang 20.15 uur. Entree f 10,00. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Inlichtingen: tel. 072 641343. Avond voor alleengaanden Maandag 14 november: avond van de interkerkelijke werkgroep voor alleen gaanden in de Kennemer Prins aan de Kennemerstraatweg te Alkmaar, aan vang 19.30 uur. De avond - met buffet - staat in het teken van Israël. Inlichtin gen: tel. 072 337282. X: HEILOO/LIMMEN - Vanaf donder dag 10 november ligt in alle Albert Heijnsupermarkten de nieuwste uitgave van het kookboek ,Twaalfa maanden lekker eten'. In het boek staan ruim 600 recepten en tips. De maanden en seizoe nen kunnen een ieder begeleiden bij de steeds weer terugkerende vraag: wat eten wij vanavond? Hoe maak ik eierflensjes met pad destoelen? Wat kan ik doen met een courgette? Van sudderlapjes tot hartig gevulde soesjes, van raapstelentaart tot Zwitserse aardappelkoekjes, de meest diverse gerechten komen in het boek aan bod. Speciaal voor deze uitgave zijn alle recepten aangepast aan de nieuwste voedingsinzichten. Bovendien staan bij elk recept de voedingswaarden vermeld. 150 Recepten zijn daarnaast nog voor zien van een smaakvol wijnadvies. Ei genlijk is van de vorige uitgave alleen de prijs van het boek vertrouwd gebleven. Twaalf maanden lekker eten' kost 25,00. HEILOO - Op maandag 14 november is het weer de hoogste tijd voor de maan delijkse open drive van klaverjasvereni- ging EHK in het Open Huis. Om precies 20.00 uur worden de eerste kaarten ge schud. Aanmelden voor deze open drive kan vanaf 19.30 uur aan de zaal. Maar men kan zich ook alvast telefonisch op geven bij één van de volgende bestuursleden: K. Knegt (tel. 335056) of D. Leurink (tel. 334366).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8