In gesprek met... Groenten op het Albert Heijnplein Kerstmarkt Afgesloten entrees Ondernemers van 't Loo verrassen de kinderen van Heiloo Bestrating om 't Loo Voortgang van de bouw Vershoek in 't Loo Verplaatsing van de markt Voor onze rubriek kwamen wij in gesprek met de heer John Moen. De heer Moen is eigenaar van een optiek in Castricum Geesterduin - sinds kort ook volop aan het verbouwen - en een in 't Loo. De "schade" aan de zaak in 't Loo is tot op heden nog binnen de perken gebleven maar medio januari zal het bij hen ook echt gaan begin nen. In verband met werkzaamheden aan het pand van de Groentebroers zullen zij in de komende weken hun ver koop gaan verplaatsen naar "buiten" en wel naast de winkel van de fa. Van Os op het Albert Heijnplein. Er vindt namelijk een wisseling plaats tussen Bloembinderij 't Loo en John Moen Optiek. Hiermee zal de optiek met zo'n 30 vierkante meter worden uitge breid. De donkergroene en zalmkleurige pijlers die er nu nog wat verloren bij staan aan de buitenzijde van 't Loo heb ben straks de belangrijke taak de luifel te dragen. De dames en herenkapper Coos de Joode zal dan met zijn entree ook onder de luifel verdwijnen. De nieuwe lokatie achter de CD zaak wordt eind novem ber glasdicht gemaakt. In deze zaak zal de welbekende, niet uit 't Loo weg te denken, Kerstkaartenmarkt worden ondergebracht. Een noodoplossing weliswaar maar het is bekend dat publiek uit geheel Noord Holland speciaal naar 't Loo komt om daar de kerstkaarten te kopen. Na de kerst zal deze kerstkaartenmarkt plaats maken voor Bloembinderij 't Loo. Zij gaan van pand verwisse len met John Moen en gedurende de werkzaamheden hieromtrent zullen zij hun bloemen verkopen in deze - dan nog leegstaande - winkel. Door deze vergroting is een uitbreiding van de brilcol- lectie mogelijk en deze zal ook ruimer worden gepre senteerd. Wat betreft de kwaliteit en deskundigheid wor den deze op hetzelfde, hoge, niveau voortgezet. Aan de klant kan meer service en privacy worden geboden door de extra ruimte. Het is de bedoeling van de gemeente om, zodra een gedeelte van 't Loo gereed is, hier aansluitend de bestra ting te gaan maken. Zo zal gedurende de gehele periode de aanleg van de bestrating de bouw op de voet volgen. De planning van de gemeente is dan ook om eind juli, half augustus 1995 de bestrating gereed te hebben. Er onstaat ontzettend veel ongemak zoals hele stukken omlopen, vuile voeten, irritatie, enfin noem maar op, wanneer je bij een entree aan komt en deze blijkt afge sloten te zijn. Er wordt zoveel mogelijk getracht dit te vermijden en met de welbekende vlaggen aan te geven wat wel en niet open is. Echter ontkomen we niet altijd aan dit ongerief. Het wordt misschien vervelend, maar toch maar weer EXCUSES, EXCUSES. Op zaterdag 3 december om 13.30 en 15.00 uur wordt door de toneelverenigingen Forento en Pancratius uit Castricum voor de kinderen van Heiloo en omgeving een Sinterklaastoneelstuk opgevoerd. De kinderen kun nen gratis toegangskaarten verkrijgen op de KOOP ZONDAG 27 NOVEMBER A.S. in 't Loo tegen inleve ring van een bon, welke volgende week in de Uitkijkpost wordt afgedrukt. De voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar en duurt een klein uurtje. Uiteraard mogen ouders van klei ne kinderen mee. Zij dienen dan echter ook voor een kaartje te zorgen. Wat gebeurde er toen sinterklaas een keertje ziek was? Grote Piet, het opperhoofd van alle Pietjes, vindt dat het Sinterklaasfeest maar een keer overgeslagen moet wor den omdat Sinterklaas ziek is. Dit pikken de kleine Pietjes natuurlijk niet. Zij willen graag naar de kinderen in Nederland want zij rekenen tenslotte op een feest. Zij verzinnen een list, maar lukt het ook?? Er zal een aparte ruimte worden geconstrueerd voor de dragers en aanstaande dragers van contactlenzen alwaar zij in alle rust kunnen passen en laten controleren. We spraken met de heer B. Groot van de gemeente Heiloo over de plannen van de gemeente wat betreft de bestrating om 't Loo. Het plan is nog niet naar buiten gebracht. Dit gaat de komende week gebeuren. Dan worden de ondernemers van 't Loo geinformeerd over de invulling rondom het winkelcentrum. In week 47 - rond 23 november - zal de entree aan de zijde van AH zoveel mogelijk voor het publiek geopend zijn. Week 49 - begin december - is deze entree perma nent voor het publiek toegankelijk. Binnen Albert Heijn worden de muren opgetrokken voor de zaken van Gall en Gall, Byouterie Charme en juwe lier Strego. Behalve juwelier Strego - die in januari opent - zullen deze zaken in december gereed zijn. Het Hemaplein is inmiddels glasdicht gemaakt. Aan de passage van de Hema tot aan het middenplein wordt nog hard gewerkt om ook hier het dak van glas te voorzien. Men heeft er diverse termen voor: Vershoek, Foodgroep, Verscomer, etc. Ook in 't Loo komt dit fenomeen straks voor. Vanaf Keurslager Kees Burger tot aan de buitenzij de van de nieuwe entree komen een aantal foodzaken op r'j- Allereerst zoals gezegd Keurslager Kees Burger, daar naast Croissanterie lie de France en vervolgens De Deel. Voor de nieuwe lokatie, gelegen aan de buitenzijde van 't Loo, wordt onderhandeld met een gerenomeerde vis handel. De markt op het plein aan de Heerenweg zal in verband met de uitbreiding aan de zijde van het Witte kerkje tij delijk door de gemeente worden verplaatst naar de open plaatsen aan de kant van de Schoolstraat. UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 1994 PAGINA 11

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 11