'Harvey', een heerlijk stuk Kleurenpracht bij de firma Ranzijn Begroting 1995 goedgekeurd Bijzonder kerstfeest in Uitgeest Kleindiershow Aves voor groot en klein Radio 80 namendag Rashondenshow •3 Fietsen in de U.S.A. Brandwonden Stichting Klaverjasdrive bij ANBO/KBO Gevonden voorwerpen Geef geen geld, geef een thuis Najaarsmarkt Jan van Rijckeborghschool Jeugdtheater Heiloo brengt "Alice in Wonderland" Opening rustverblijf 't Beestenboetje Najaarswandeling door het Heilooër Bos Heilooër bridgeclub PAGINA 14 UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 1994 EGMOND - Nederland kent ieder jaar zo'n 365 dagen waarvan er een aantal heel bijzonder zijn, zoals Koninginne dag, Hemelvaartsdag en vaderdag. Maar vanaf heden heeft de regio Kenne- merland er nog een hele bijzondere dag bij: de radio 80 Namendag. Deze valt dit jaar op zaterdag 19 no vember. Deze dag zal op Radio 80 ge heel in het teken staan van namen'. Alle mensen hebben een voor- en ach ternaam, maar weigen kennen de bete kenis van die namen of waar ze oorspronkelijk vandaan komen. ALs mensen op 19 november vanaf 7.00 uur hun radio afstemmen op 107 FM en de rest van de dag blijven luisteren, dan komen ze daar vanzelf achter. Naast de betekenissen van namen wor den ook de tien populairste jongens- en meisjesnamen van 1994 bekend ge maakt en wordt er het Radio 80 na- menspel' gespeeld waarbij een aantal leuke prijzen te winnen zijn. Naast de vele informatie die de mensen wordt voorgeschoteld is er ook veel muziek EGMOND - De Kybologenclub "West- Friesland" houdt zondag 20 november in de sporthal te Egmond aan Zee haar jaarlijkse radhondenshow. Er is een re cord aantal van 350 honden ingeschre ven van meer dan 100 verschillende rassen. Zo zijn er een aantal vrij onbe kende rassen te bezichtigen, o.a. een Poolse windhond (Ghart Polski); het Nederlandse Markiesje; Coton de Tu- lèar; Tatra; de Hongaarse staande hond (Viszla) enz. Van de populaire rassen is er een grote inschrijving Golden Retrie vers en Schotse herdershonden. De keuringen starten om 9.30 uur en de eindkeuring voor de "Best in show" is gepland om 16.30 uur. De ingeschre ven honden komen uit de gehele kop van Noord-Holland en West-Friesland. Toegangsprijs 5,00. 65+ en kinderen tot 12 jaar 2,50. Honden van bezoe kers worden niet toegelaten. ïfrnfr ft Harvey'op de planken gebracht door Falkland. HEILOO - Harvey is de naam van een denkbeeldig konijn en verkeert voort durend in het gezelschap van de hoofd persoon El wood P. Dowd, een vrolijke vrijgezel. De buitenwereld heeft niets in de gaten van dit toch enigszins vreemde gedrag en vindt hem een aardige sympa thieke man. Maar zijn zuster Veta en zijn nichtje Mae, die in het zelfde huis wonen weten wel beter, het grote konijn tast hun sociale leven behoorlijk aan. Elwood gelooft in zijn illusie, die hem gelukkig maakt. Vera wil haar broer in een psychiatrische inrichting laten opne men, maar zo simpel gaat dat niet. Na alle pogingen de illusie van Elwood af te nemen komt men tot andere inzichten. Falkland had het zich niet makkelijk ge maakt op haar 70e verjaardag. Het stuk dateert uit 1944 en is al door veel gezel schappen gespeeld. Het stuk werd in dertijd in Amerika met de Pulitzerprijs In de zaak van Ranzijn waren het afgelopen weekend de vogels van de leden van Kleurenpracht te bewonderen. HEILOO - In de winkel van Jan Ran zijn was het het afgelopen weekend een getjilp van je welste. Een bonte verza meling vogeltjes van allerlei stand en ras lieten zich.hier van hun beste zijde zien. Er moest immers gekeurd worden en dan wil je op z'n best voor de dag komen. Voordat de tentoonstelling werd geo pend maakte voorzitter A. H. J. Ruiter bekend wie er in de prijzen viel. De heer G. Tuijn werd Algemeen kampioen, hij had de mooiste (hoogste) vogel van de tentoonstelling. Bondskruis; kromsna vel 1994; de hoogste vogels van de hoofdgroep van de kromsnavels werd gewonnen door de heer C. Koppes. Verder vielen in de prijzen, H. Koerts (postuurkanaries), W. Zandbergen, (Tropen overigen). Zij ontvingen hier voor bondsmedailles. Winnaars van Derby vogel 1994 werden A. Krul, J. Bot, B. de Vries en K. Vermanen. Kampioenpigmentkanarie is John Castricum kampioen vetstof is G. Tuijn. Kampioen postuurkanaries H. Koerts; kampioentropen en bastaarden werderom de heer Tuijn. De tentoonstelling trok veel belangstel ling. Als leek kan je genieten van de pr achtig gekleurde vogeltjes een kenner zal er weer anders tegenaan kijken. Maar iedereen beloofde aan deze ten toonstelling heel veel plezier. De volledige uitslagen: Bondskruis: Kromsnavels 1994. De hoogste vogel van de hoofdgroep kromsnavels is gewonnen door de heer C. A. Koppes. Bondsmedailles: kleurkanaries de heer G. Tuyn, Postuurkanaries de heer H. Koerts, Tropen-Goulds, de heer W. Zandbergen, Tropen-Overigen de heer G. Tuyn, Kromsnavels de heer C. A. Koppes. Derbyvogel 1994: de heer A. Krul, aan getoonde vogel de heer J. Bot. Kampi oen Stammen Tropen: de heer B. de HEILOO - Fietsen in de Verenigde Sta ten van Amerika is boeiender dan meni geen denkt. Zeker wanneer je door van kust naar kust te trekken vele facetten van het land leert kennen. In 1994 orga niseerde de Stichting Sportevenementen Le Champion voor het eerst de Coast to Coasttoer. Fietsen van Houston (Gal veston) aan de Gof van Mexico naar Los Angeles (Oceanside) aan de Stille Oceaan over een afstand van 3500 km. De Coast to Coasttrip is een belevenis voor elke getrainde fietser. Getraind moet je wel zijn want per dag wordt er gemiddeld zo'n 145 km. gefietst. In het begin iets meer tot een enkele da gafstand van tegen de 200 km; op het eind wat minder. De Coast tot Coasttrip duurt vier we ken. In 1995 vertrekt deze trip vanuit Nederland op zondag 23 april. De mo gelijkheid bestaat nu reeds voor de trip van volgend jaar in te schrijven. Dit kan men door storting van de aanbetaling van 350,00 op postbankrekening 3109728 t.n.v. Stichting Sportevene menten Le Champion, Heiloo. Alle aanvullend informatie: tel. 072-338136. onderscheiden. Falkland heeft zich van een goede kant laten zien. Leuke rollen van Annie Gilles als Veta Simmons en haar dochter Mae, Myrthe Schuuring. Pim de Smalen was een innemende El wood en wist iedereen voor zich in te ne men. Els Koevoets maakt van de vrouw van de psychiater Chumby een kostelijk typetje; Klaas Vegt en Jaap Schuuring waren (echte) psychiaters en kregen de lachers op hun hand. Lucia Vermeulen, Allard de Graaf, Harry van Miltenburg en Mike Kuijs deden het in de kleinere rollen uitste kend. Een bijzonder woord van waarde ring voor het decor, de snelle wisselin gen maakte beslist indruk. Regisseur Wim Boddeke kan trots zijn op deze voorstelling een waardige viering van het 70-jarig bestaan van toneelvereni ging Falkland. HEILOO - De collecte die gehouden werd in de week van 30 oktober tot en met 5 november heeft in Heiloo 11551.15 opgebracht. Dank aan: wijkhoofden, brandweermensen, perso neel van de ING Bank, collectanten en gulle gevers. Samen kwamen we aan dit prachtige resultaat. Mocht u de bus gemist hebben en u vindt dat jammer, dan is er de mogelijk heid om alsnog uw bijdrage te storten en wel op bankrekening 707 070 643 t.n.v. De Nederlandse Brandwon- denStichting Beverwijk. HEILOO - Op donderdag 17 november organiseert de gezamenlijke activiteiten commissie van de ouderenbonden AN- BO en KBO een klaverjasdrive in Het Trefpunt aan de Westerweg. Deze drive begint om 13.30 uur. De toegang be draagt f 2,50. Inschrijving staat open voor koppels. Er is weer een aantal mooie prijzen beschikbaar voor dege nen, die het hoogst eindigen. HEILOO - Bij de politie in Heiloo zijn de volgende.gevonden voorwerpen inge leverd: sleutels, een geldkistje, een brui ne kinderportemonnaie, een roze canvas boodschappentas, een grijze le ren handschoen, een zwarte bromfiets helm, een kinderautostoeltje, een broche met ketting, een blauw regen hoedje, een goud-zilveren ketting met bloedkoraal, een zilveren armband en een leesbril met rood montuur. Deze spullen werden gevonden tussen 4 en 10 november. Meer informatie bij de Hei- looër politie. Vries, Kampioenen Stammen Kromsna vels de heer K. Vermanen. Kampioen Pigmentkanaries de heer Jo- han Castricum, kampioen Vetstof kanarie de heer G. Tuyn, Kampioen Postuurkanaries de heer H. Koerts, kampioen Tropen en Bastaarden de heer G. Tuyn, Kampioen Kromsnavels de heer C. A. Koppes. Jeugdkampioen Kanaries is Sabrina Koerts geworden. Jeugdkampioen Tro pen is Patrick de Vries geworden. Post duivenvereniging luchtpost Heiloo heeft een wisselbeker beschikbaar gesteld, die aan Sabrina Koerts wordt uitgereikt. De Kleurenprachtbokaal beschikbaar gesteld door de familie Koerts uit Alk maar, voor de hoogst geklasseerde 5 vo gels is gewonnen door de heer C. A. Koppes. Kampioen Open klasse vogels is gewon nen door de heer Jan Bot. HEILOO - Donderdag 10 november is de nieuwe wervingscampagne gestart voor pleegouders 'Geef geen geld, geef een thuis'. Deze campagne moet de tweeduizend kinderen die wachten op een plekje in een gezin aan pleegouders helpen. Voor deze kinderen zou 1994 letterlijk het 'Jaar van het Gezin' kun nen worden. Met televisiespotjes, ad vertenties, posters en folders worden de inwoners van Heiloo nu eens een keer niet opgeroepen om geld te geven, maar om hun huis open te stellen. Nederland staat bekend om zijn actiebe reidheid bij noodsituaties. Veel mensen worden geraakt door de ellende in de wereld en willen graag helpen. Vaak kan dat door geld te geven en gelukkig gebeurt dat ook op grote schaal. Maar ook dicht bij huis is hulp nodig. Jaar lijks kunnen in Nederland twintigdui zend kinderen door allerlei oorzaken niet bij hun eigen ouders wonen. De helft van deze kinderen wordt in een pleeggezin geplaatst, waar ze in een ge woon huis wonen, in een gewone straat. Bij mensen met wie ze een persoonlijke band aan kunnen gaan, van wie ze aan dacht krijgen en die zich zorgen om hen maken. Mensen die ze een thuis geven. Ondanks de tienduizenden mensen die zich de afgelopen jaren hebben ingezet als pleegouder is er nog altijd een te kort. Noodgedwongen blijven te veel kinderen in een tehuis wonen. Uit on derzoek blijkt dat veel mensen die in principe geïnteresseerd zijn in het plee gouderschap zich niet aanmelden. Dat komt meestal door verkeerde informa tie. Vaak wordt pleegzorg verward met adoptie en is onbekend dat er ook pleeg zorg bestaat voor korte perioden. Ook denkt men dat je een 'volledig' gezin moet zijn om pleegouder te worden. In principe kan echter iedereen die 21 jaar of ouder is zich aanmelden als pleegou der. Dus zowel alleenstaanden als ge trouwde stellen, met of zonder kinderen. Tijdens de .campagne kunnen mensen gratis bellen naar 06 - 022 34 32 voor een brochure over pleegzorg of met hun persoonlijke vragen. HEILOO - Tijdens de raadsvergadering van maandag 7 november jl. discus sieerde de gemeenteraad van Heiloo over de Begroting 1995. Over de uit gangspunten van het beleid heeft de raad in het voorjaar al uitvoerig gespro ken. Vandaar dat dit jaar het bespreken van de begroting niet al te veel tijd in beslag nam. Toch waren er wel enkele opmerkingen. Allereerst spraken alle partijen zich po sitief uit over de eerste 'Produktbegro- ting' en complimenteerden college en ambtenaren met de totstandkoming daarvan. Heiloo 2000: het instrument voor de financiële sturing; VVD: ver sluierde subsidies worden nu zichtbaar; PvdA: geen kleine klus, oogt goed; D66: extra instument om processen te beheesen; GroenLinks: goed eind- produkt. Als grootste fraktie mocht Heiloo 2000 (J. Daas) het spits afbijten. Moet blijd schap dan wel teleurstelling de over hand krijgen? Het voorziene tekort in juli van ruim f. 40.000,- blijkt volgens de 'gewone' begroting in een half jaar te zijn opgelopen tot ruim f. 240.000,-. Door de produktenbegroting is als ge volg van toerekening van personeels kosten aan grondbedrijf en kapitaalswerken het tekort omgebogen in een overschot van ruim f. 300.000,-. Desondanks is Heiloo 200 voorstander van de extra verhoging van de Onroe rende ZaakBelasting (OZB), omdat va naf 1997 de financiële positie van de gemeente slechter wordt. Daarom ook wil Heiloo 2000 de positieve expoitatie- resultaten (overschotten) van de af te sluiten complexen in Ypestein ten goede laten komen aan de Algemene Dienst in plaats van toe te voegen aan de reserve van het grondbedrijf en diende een daartoe strekkende motie in. Voorts wil Heiloo 2000 verdere differentiatie van de afvalstoffenheffing. Voor de VVD (mw. Cahn) heeft de toe rekening van de werkelijk gemaakte kosten, verwerkt in de produktenbegro ting, nogal wat consequenties. De Alge mene Dienst wordt ontlast en het grondbedrijf belast. Het uiteindelijke overschot van f. 100.000,- in de produk tenbegroting wil de VVD met het oog op de in de toekomst te verwachten gro te kortingen uit het gemeentefonds (dus minder inkomsten voor Heiloo) storten in een 'fonds.voor moeilijke tijden'. De VVD is teleurgesteld dat heroverweging van het bestaande voorzieningenniveau en van gemeentelijke taken en taakuit voering nog niet aan de orde is. Zo doende is het afgesproken driesporen beleid nog steeds een éénsporenbeleid. Ook de VVD vindt het weerstandsver mogen van het grondbedrijf (f. 1,9 mil joen) voldoende en kan zich voorstellen dat uit de over te hevelen gelden naar de algemene middelen het fietspad langs de Vennewatersweg wordt gefinancierd. Het CDA (mw. Worm) ziet veel in het zichtbaar maken van de werkelijke kosten per produkt. Dan kan de raad straks op verantwoorde wijze zijn keu zes maken bij de kerntakendiscussie. Welke taken zijn voor de gemeente?. Twee belangrijke elementen spelen daarbij een rol, t.w. öf de kosten van het produkt moeten worden terugge drongen öf het produkt moet (goedko per) worden uitbesteed. Pas na onderzoek kan doorberekening van ho gere kosten aan de burger aan de orde zijn. Produkten blijken soms duurder te zijn dan tot dusverre werd veron dersteld, 'o.m. door de hoge kosten van het management. Daarom kan het CDA zich niet verenigen met de financiële voorstellen van het college. Het CDA baseert zich op het overschot van ruim f. 300.000,-. Het CDA acht het daarom niet terecht de OZB te verhogen. De re serves van het grondbedrijf zijn voor het CDA belangrijk als mogelijke bron voor eigen middelen om betaalbaar wo nen mogelijk te maken. De PvdA (Van IJperen) vindt dat op hoofdlijnen bestuurd moet worden en wil de begrotingsbehandeling kort hou den. Hij vindt het belangrijk dat raad, college en ambtenaren in 1995 schaduw draaien met de produktenbegroting, waarvoor ook hij grote waardering heeft. D66 (Swart) is verheugd over de totstandkoming van de produktenbe groting, maar het produkt is nog niet optimaal. Zo dienen voor het inzicht Open Huis en De Beun, alsmede Spor thal en Zwembad gescheiden te worden. Can Can Girls, één van de attracties in Partycentrum Uitgeest en Bob's Party Saloon. Als kosten naar grondprijzen worden overgeheveld, dan zal de prijs voor an dere produkten dalen. De lasten moeten dan ook niet meer dan strikt noodzake lijk worden verhoogd. D66 vindt dan ook de 2% reële verhoging van de OZB niet terecht. Ook Groen Links (Pleizier) wil de dis cussie kort houden en zich beperken tot die onderdelen waar zij het niet mee eens is. Dat heeft vooral betrekking op tarieven en heffingen, maar dat is een apart agendapunt (zie verder dit ver slag, red.). GroenLinks acht het een pri ma gegeven dat door de juiste toerekening van kosten nu een positief saldo is ontstaan. Een klein appeltje voor de dorst in moeilijker tijden. Jam mer dat een 'begroting in één oo gopslag' niet meer voorhanden is. In de beantwoording door het college stelt burgemeester Schoof dat hij blij is met de waardering voor de produkten begroting. Hij verschilt met CDA van mening over te hoge overheadkosten. De gedachte (motie) van Heiloo 2000 om overschotten na afsluiting van de projecten in Ypestein over te hevelen naar het fonds Heroverweging spreekt het college aan en daarom is het college bereid die gedachte nader uit te werken. Ook het voorstel van de VVD om het uiteindelijke overschot van de begroting in dit fonds te storten wil het college overnemen. Met het CDA verschilde de heer Schoof van mening over het twee maal betalen door de burger. Het is maar hoe je het bekijkt, aldus de burge meester. Het geld moet ergens vandaan komen. Is het niet uit de lengte, dan uit de breedte. Wethouder mw. Wuyster zegt een eva luatie toe van de tot nu toe gebouwde categorieën woningen, almede een meerjarenprognose tot 1998. Wethou der Ten Hoope stelt dat het college druk bezig is met differentiatie in de af valstoffenheffing. Voorts ligt het in de bedoeling om komend jaar het fietspad langs de Vennewatersweg aan te leggen. Door de toezegging van het college wordt de motie door Heiloo 2000 inge trokken. Ondanks voorbehoud van di verse partijen op enkele punten wordt de begroting 1995 goedgekeurd. Vaststellen tarieven Om de begroting rond te krijgen, dienen volgens het college de navolgende ver hogingen plaats te vinden. Onroerende-zaakbelasting onroe rend goed belasting) met 3,5 Het ta rief komt daarmee op f. 3,30 per een heid voor het eigenaarsgedeelte en f. 2,70 voor het gebruikersgedeelte. Het rioolafvoerrecht wordt in het voor stel verhoogd van f. 128,40 naar f. 178,80, een stijging van ruim 3,9 pro cent. De reinigingsrechten zullen min der stijgen, t.w voor éénpersoonshuis houdens met f. 3,60 naar f. 280,80 1,3 en voor meerpersoonhuishou- dens met f. 9,60 naar f. 445,20 2.2 °7o). De hondenbelasting dient met 17,8 °7o te worden verhoogd (gevolg van gewenste 100 °7o kostendekking) en komt daar mee op f. Ill,- (in 1994: f. 94,20). Ook de legeskosten zullen worden aange past, waarbij 100 kostendekking voor 1995 het uitgangspunt is. Verdere verhogingen zijn o.m. de begraafrech- ten met ca. 10 en de tarieven voor het zwembad met 10 tot 15 °7o. De VVD heeft moeite met de verhoging van de OZB, maar wil zich niet aan de gemaakte afspraken onttrekken. D66 en CDA gaan uitsluitend akkoord met het inflatie-gedeelte van de verhoging. Met de verhoging van de reinigingsrechten en afvalstoffenheffing kan GroenLinks niet akkoord gaan, omdat nog geen rechtvaardige kostentoewijzing naar de burger kan plaatsvinden. GroenLinks verklaart zich ook tegen verhoging van de begraafrechten en wil men de tarie ven voor hondenbelasting van oneigen lijke kosten opschonen. Alle partijen hadden moeite met de grote verhoging van de zwembadtarieven, reden waa rom uiteindelijk besloten werd de ver hoging voor 1995 te halveren en de verdere verhoging in 1996 door te voeren. Verordening winkelsluiting Per 1 september jl. is het tweede deel van de wijzigingen Winkelsluitingswet 1994 in werking getreden. Deze wijzi gingen betreffen: UITGEEST - Dat er van de kerst iets bijzonders moet worden gemaakt staat vast in het sfeervolle Partycentrum Uit geest gelegen aan de Westerwerf 1 in Uitgeest. Op beide kerstdagen kunt u kiezen uit verschillende arrangementen zoals een Kerstmeüu of Steengrill om lijst door live muziek in het gezellige la carte restaurant. Ook kunt u reserveren voor één van de themaparty's waar Party Centrum Uit geest wijd en zijd bekend om staat. Al lereerst is er het Bourgondisch Kerstfeest waar u in ouhollandse sfeer in de Brasserie 1900 allerlei figuren ont moet. Hier kunt u verwachten Kapitein Haak, Quasi Modo, Hetty de Heks, De Geest van Uitgeest, Teun de Barbier, Foetsiebah en natuurlijk de Kerstman. Naast- het Bourgondische arrangement is er ook een Grieks/Romeins Kerstfeest met o.a. optredens van Julius Caesar en zijn dansende slavinnen, Asterix de acrobaat, Cassius Catastrofus met zijn wurgslangen, Semiramis de buikdanse res, en ook hier komt de kerstman even langs. Nieuw dit jaar is het Amerikaanse Kerstfeest in Bob's Party Saloon. Hier wordt u getrakteerd op Can Can girls, messen en lasso werpende cowboys, on ze eigen Dolly Par ton en natuurlijk de man met de golden voice, Duke Ros- well. Naast dit showprogramma kunt u ook zelf stier rijden' of de schietsalon proberen. De chefkok heeft voor alle kerstarran gementen weer zijn uiterste best gedaan om er ook culinair gezien iets moois van te maken. Als u wilt deelnemen aan dit onvergetelijke Kerstgebeuren dan kunt u bellen met tel. 02513 15150, tevens kunt u op dit nummer een gratis kerstin- fo krijgen. - het aantal koopzondagen van vier naar acht uit te breiden; - het instellen van een avondwinkel; - wijziging van de extra koopavonden in december (zowel met St. Nicolaas als met Kerst vier extra koopavonden). De raad dient hiertoe eerst een besluit te nemen. Heiloo 2000 (mw. Winnips) vindt dat deze zaak landelijk is geregeld en staat daar positief tegenover. Ook VVD (Ten Hacken) stemt van harte met voorstel in. Niemand is verplicht op zondag te gaan winkelen, maar het geeft wel gezel lige drukte. De PvdA (Van IJperen) is wel voorstander van een avondwinkel, maar wil het aantal koopzondagen be perken tot vier. Vooral kleinere bedrij ven zijn geen voorstander. Ook de gevolgen voor het personeel zullen moe ten worden meegewogen. Ook Groen Links (Pleizier) stelde zich achter dit standpunt. Ook koopavond op Goede Vrijdag vond Pleizier niet toelaatbaar. D66 (Van Halem) respecteert de bezwa ren, maar kan in het belang van de con sument met de voorstellen akkoord gaan. Het CDA (Groot) kan instemmen met de mening van GroenLinks. Het kleinbedrijf staat niet te trappelen. Ook hij vindt dat er op Goede Vrijdag geen koopavond moet zijn. Een voorstel om het aantal koopzondagen te beperken tot vier, kreeg alleen de steun van CDA, PvdA en GroenLinks, te weinig om te worden aangenomen. Herschikking sportaccommodaties In het kader van de herschikking bui tensportaccommodaties zullen activitei ten van het sportcomplex De Egelshoek worden overgebracht naar sportcom plex Het Vennewater. Dit complex zal daartoe moeten worden aangepast op een voor alle partijen acceptabele wijze. Om tijdig te kunnen beschikken over gedetailleerde tekeningen, bestekken en berekeningen vraagt het college een kre diet van f. 50.000,-. Dit bedrag komt ten laste van het grondbedrijf (op brengsten van het te ontruimen complex). PvdA en D66 willen wel vooral over eenstemming met Foresters. De raad gaad akkoord met het voorstel. Uitbreiding minimabeleid Om te voorkomen dat bij vermindering van het gezinsinkomen allereerst bezui nigd gaat worden op kosten van het lid maatschap van verenigingen, waardoor kinderen (uit gezinnen met een mini mum inkomen) niet meer kunnen deel nemen aan het verenigingsleven, stelt het college voor het gemeentelijk mini mabeleid uit te breiden met een bijdrage in de kosten van - (gezins)abonnement zwembad tot maximaal f. 126,- vergoeding kosten sportvereniging tot maximaal f. 105,- per kind - vergoeding culturele vereniging tot maximaal f. 70,- per kind. Alle partijen konden zich vinden in het voorstel op zich. Wel hadden Heiloo 2000 en VVD moeite met de voorgestel de financiering van het voorstel. Een voorstel om te financieren uit het fonds Sociale Vernieuwing kreeg alleen de steun van deze fracties en haalde het niet. Uiteindelijk gingen alle partijen akkoord. Klein Varnebroek Het college wil overgaan tot verkoop van ruim 38.000 m2 grond, die momen teel op basis van een pachtovereen komst wordt verhuurd aan camping Klein Varnebroek. De verkoopprijs be draagt f. 900.000,-; de jaarlijkse pacht prijs is momenteel ca f. 52.000,- (jaarlijks geïndexeerd). Met name CDA, D66 en GroenLinks hadden moeite met het voorstel, omdat op deze wijze (toekomstige) goedkope bouwgrond voor (vakantie-)bungalows zou kunnen worden verkregen. Een voorstel van het CDA om een bepaling in het contract op te nemen dat aanvul lende betaling moet plaatsvinden indien de grond de bestemming bouwgrond verkrijgt, kreeg alleen de steun van eer der genoemde partijen. Het werd laat, bijna twaalf uur. Maar de discussie was levendig en de vergade ring kon, naast de vaststelling van de begroting, ook nog in z'n geheel worden afgerond. HEILOO - Vandaag vindt er van 16.00 tot 19.00 uur in de Jan van Rijcken- borghschool een najaarsmarkt plaats. Kinderen, ouders en personeel hebben samen veel mooie gemaakt, die te koop worden aangeboden. Handig met de feestdagen voor de deur! Er is een knipkaart met vijf leuke din gen voor de kinderen. Verder draait er een rad van avontuur met mooie prij zen. Ook is er een rommelmarkt. Eén lokaal in de school is veranderd in een gezellige restaurant, waar u iets kunt eten en drinken. U bent allen van harte welkom! Tot vanmiddag van 16.00-19.00 uur in de Jan van Rijcken- borghschool, Trompenburg 49, Heiloo, tel. 072-338286. HEILOO - Alice in Wonderland, wie kent het verhaal niet. Jong en oud is in de ban van de avonturen van Alice in het land waar alles anders is. Een haastig konijn, eigenwijze, tegendraad se diren, een koningin die niet tegen haar verlies kan, toverdrankjes en eet bare paddestoelen, bloemen die praten, de gekte van de Maartse Haas en de Hoedenmaker...Zal Alice vanuit dit chaotische doolhof de weg naar huis weer kunnen vinden? Of zal ze voor al tijd in Wonderland achterblijven? De hechte samenwerking tussen het ar tistieke team en de decor en kostuum- groep hebben dit jaar geleid tot een wervelende, spannende en vooral ver rassende musical. Maar liefst ruim 100 kostuums, de uitstekend op elkaar af gestemde muziek en choreografie en niet te vergeten het enorme enthousi asme, waarmee door 32 spelers al maan denlang keihard wordt gerepeteerd, maakt deze musical alleszins de moeite waard om met het hele gezin naartoe te gaan. De voorstellingen zijn op zaterdag 4 fe bruari om 15.00 uur en 20.15 uur en zondag 5 februari om 11.45 uur en 15.15 uur. Kaarten zijn vanaf 15 no vember verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo, tel. 333156. Openingstijden van de kassa: dagelijks van 13.30 tot 17.00 uur. Bij de kaartverkoop zit voor elk kind een kleurplaat van Alice in Won derland. Bij inlevering vóór 27 januari 1995 wordt deze plaat in de foyer van de Beun tentoongesteld. Inleveradres: Theater de Beun. HEILOO - Nadat in december 1993 de knuffelhoek 't Beestenboetje in het ge- meentebos in Heiloo was geopend, bleek al gauw dat er behoefte bestond aan een rustverblijf voor de dieren. Dit rustverblijf is nu gerealiseerd en zal of ficieel in gebruik worden genomen op 16 november om 15.00 uur bij 't Beestenboetje in het gemeentebos. In december 1993 is de knuffelhoek 't Beestenboetje in het gemeentebos geo pend. Al gauw bleek dat er erg veel kin deren naar de dieren toekwamen. Door deze grote belangstelling kwam het wel zijn van de dieren wel eens in gevaar. Ook moest er een plek komen voor de zieke dieren en een plek waar de jongen rustig geboren konden worden. Daarom is het idee ontstaan om een rustverblijf voor de dieren te maken. Dit rustver blijf is nu gerealiseerd door een schen king van Intratuin. Tegelijkertijd valt er een nieuw infor matiebord te bewonderen. Dit bord is een schenkiag van de Vereniging Open baar Onderwijs. De schenking moest ten goede komen aan de kinderen van de basisscholen in Heiloo en aan 't Beestenboetje. Met dit informatiebord op deze plek zijn beide doelen bereikt. De aaihoek, één van de drukst bezochte plekjes door de jeugd tijdens de Aves Kaasstadshow. ALKMAAR - Vrijdag 18 november om 20.00 uur is de opening van één van de grootste kleindiertentoonstellingen van Nederland. Het evenement wordt geor ganiseerd bij Ranzijn tuin dier aan de Omval in Alkmaar. De tentoonstelling wordt bevolkt door 1600 Kleindieren. Aan het grote aantal deelnemers te zien wordt het een gezellige beestenboel van tokkende kippen, snaterende eenden, koerende duiven, cavia's, muizen en ko nijnen. Dit jaar zijn er voor het eerst verschillende soorten exotische zoogdie ren op de tentoonstelling aanwezig. HEILOO - De meeste bladeren zijn ge vallen en elzen en hazelaars hebben al weer knoppen, waaruit in het voorjaar de katjes zullen komen. Komende zon dag, 20 november, zullen IVN-gidsen dergelijke dingen aan belangstellenden laten zien tijdens een wandeling die om 11.00 uur start bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en die on geveer anderhalf uur duurt. Het IVN, de vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef, organi seert regelmatig, belangeloos, excursies en heeft in Bergen aan Zee een eigen studiecentrum, Parnassia, dat elke zon dagmiddag geopend is. Het is een be zoek zeker waard. Nadere inlichtingen: tel. 072 337736. HEILOO - Uitslagen dinsdag 3 novem ber: A-lijn Klerk-Stark 61.70 Fam. Happe 60.40 B-lijn: fam. Kraakman 63.20, Noom-Pin 53.50. Donderdag 10 november: A-lijn: de Bruyckere-Stark 65.00, Kat-Smit 56.30 B-lijn: Hopman-Klerk 57.50 Koster- Visser 55.00 C-lijn: Koot-Koot 56.70 fam. Romar 56.30 D-lijn: v.d. Molen- Staal 68.20, E. Jansen-Liefhebber 58.30. De fokkers en hobbyisten laten komend weekend hun mooiste exemplaren klein dieren zien. Diverse keurmeesters zullen aanwezig zijn om dit neusje van de zalm' te beoordelen. Prachtexemplaren van onder andere de Nederlandse hoen derclub, de club voor gedomesticeerde watervogels (zij zetten zich in voor uit stervende rassen zoals de Spreeuwkop en de NH krombekeend), de duivenve- reniging en de Pauwstaarten club zijn dit weekend in grote getale aanwezig. Naast kleindiern als hoenders, eenden, duiven, konijnen en cavia's zijn er di verse geitenrassen aanwezig. Er zijn dit jaar ook jonge struisvogels te zien. Om dat deze dieren momenteel nogal in de belangstelling staan wordt er ook en voorlichtingsfilm gedraaid over het houden en verzorgen van deze dieren. Voor het eerst zijn er dit jaar exotische zoogdieren op de tentoonstelling te zien. Een bijzonder exemplaar is bij voorbeeld het op één na kleinste zoog dier van de wereld, de Europese dwergmuis. Uniek is ook de woestijne gel, waarvan nog maar één paar in Ne derland woont. Verder zijn er een stinkdier (wel geholpen), beverratten en verschillende soorten Gerbils aanwezig. Zondagochtend wordt er gestart met een Chincillashow. Chincilla's zijn bij zondere exotische zoogdieren die in het wild niet meer voorkomen. Een aantal fokkers en hobbyisten zullen dan ook met trots hun diertjes showen. De die ren worden deze ochtend gekeurd door de internationale keurmeester de heer Bouivens. Voor de kinderen is er een sp.ciale aai hoek aanwezig. Op deze plek kunnen kinderen knuffelen en aaien met een ca via, konijn, geit of een ander troetel dier. Ook staan er verschillende stands van onder andere de kinderboerderij, het Noordhollands Landschap, geiten, bijen en kwartels. De openingstijden van de AVES zijjn vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur, zater dag van 8.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De tentoonstel ling is na sluitingstijd wel geopend maar er vindt géén verkoop van tuinartikelen of dierenbenodigdheden plaats. Het wordt een groots festijn dus u bent alle maal v&n harte welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 14