Robert Heindel exposeert in Heiloo Senioren info Biljarters hebben de ruimte in sporthal Het Vennewater A NVvH Heiloo Zwerven door Finland C.D.A. - Info uur Houseparty in Buk Buk Kerstbloemschikken in de Ypsalon Westfriese judocompetitie 't Vennewater Badminton Dulfer in Buk Buk Bond van Plattelandsvrouwen Het Schone Streven Het Therapeutische centrum skiepion Damesbiljartclub Het Felle Stootje Springwedstrijden GTH TTV Rozing Beurs en beleggen Schilderclub 50 Plus Watergymnastiek voor 65-plussers Oudhollandse dansen Dames bridgeclub Sans Atout Bridgeclub Sans Atout Foresters handbal Knipselkrant Vrijwilligersmarkt in Gemeentehuis Schilderen met acrylverf Oud-papieracties in Heiloo Spanning bij Oppositie H.S.V. te snel op achterstand Nieuws van zwembad Loos Foresters haalt punt tegen DSS Rijvereniging Heiloo PAGINA 16 UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 1994 HEILOO - Op uitnodiging van het Ge west Noord-Holland van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, heeft de heer Lucas Reijnders, hoogleraar Milieukunde aan de UvA een lezing gehouden over het broeikaseffect en de ingrijpende kli maatverandering die hiervan het gevolg is. Een zeer leerzame ochtend in het Open Huis over een beladen onderwerp, waarover al zo lang gediscussieerd is, dat je gauw denkt ,we weten het nu wel'. In vogelvlucht legde de heer Reijnders nog eens uit over gassen en waterdamp (de atmosfeer); over zuurstof en stikstof, waterdamp, kooldioxyde en methaan. De heer Reijnders ging wat dieper in op wat de klimaatverandering zoals inhoudt: extreme regen in de win ter, extreme warmte-in de zomer en ex treme stormen. Ook erosie en vulkaanuitbarstingen kwamen aan de orde. Na al deze mondidale problematiek gin gen we terug naar het keukenkastje', we zijn tenslotte een club huisvrouwen! De gebruikelijke aanbevelingen, zoals zuinige lampen, zuinige verwarming, met de seizoenen mee-eten enonze reislust moet beteugeld worden. Vooral op korte vliegreizen binnen Europa heeft de heer Reijnders het bepaald niet voorzien. Als voorbeeld: de energoe die gestopt wordt in één retour Athene, is gelijk aan één jaar gasverbruik van één huis. Bij de rondvraag kwam uitvoerig het gat in de ozonlaag aan de orde. Op de slotvraag wat Prof. Reijnders de meest optimistische ontwikkeling vindt, ant woordde hij dat hij een technisch opti mist is. Op termijn moet het mogelijk zijn op ongeveer dezelfde voet door te gaan met slechts een kwart aan energie verbruik. Technisch gezien is er veel mogelijk, maar het vraagt een enorme inspanning en geld. Op heel vlotte wijze bedankte mw. An- nely Tjemkes, Gewestelijk presidente, de heer Reijnders voor zijn komst naar Heiloo en deelde bij het weggaan de lees- en doekrant uit, die de NVVH over het broeikaseffect en huishoudelijk energieverbruik heeft uitgegeven. HEILOO - Zoals vorige week reeds aan gekondigd, houden Ger en Toos Brou wer op zaterdagavond 19 november voor het Nivon-Heiloo een dia-lezing over Finland. Zowel natuur en land schap als geschiedenis en cultuur komen aan bod. De openbare bibliotheek Hei loo zorgt voor een kleine tentoonstelling van boeken e.d. Er zijn nog kaarten ver krijgbaar; te reserveren bij de fam. Mulder (tel. 33 31 27) en 's avonds aan de zaal in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. De kosten bedragen 3,00 voor le den en 6,00 voor niet-leden. Jongeren betalen 2,50 p.p. HEILOO - Er gebeurt van alles in ons dorp Heiloo. Straten liggen open gebro ken, plannen voor diverse bouwprojec ten liggen op de plank en worden u aangeboden. Misschien heeft u als di rect omwonende of als inwoner van Heiloo zo uw vragen en gedachten over deze en andere zaken. Op donderdag 17 november zitten er weer fractieleden van het C.D.A. in Het Open Huis. U kunt daar terecht met uw vragen aan de politiek. Inlichtingen: E. Schoutsen- Bolten, tel. 334319. HEILOO - Twee oude bekenden sieren dit keer het podium alwaar de appara tuur de beste mixen over zich heen zal laten komen. DJ Eva en Godard hebben hun faam reeds lange tijd geleden ver diend. Dat ze deze nog steeds waard zijn, zal je opvallen als je ook bij deze houseparty weer van de partij bent. Vrijdag 18 november om 21.00 uur. De entree bedraagt 12,50. HEILOO - Ook dit jaar owrden er, net zoals voorgaande jaren, weer twee avonden gehouden in de Ypsalon waa rop kerststukken gemaakt kunnen wor den. Dit zal zijn op: maandag 19 en dinsdag 20 december, van 19.30 - 22.00 uur. Per avond worden er twee kerststukken/versieringen gemaakt. Voor 40,00 kunt u aan een avond deelnemen. Bij deze prijs is inbegrepen: al het materiaal, een kopje koffie en na tuurlijk een gezellige avond. Voor ver dere informatie en opgave (graag voor 8 december kunt u contact opnemen met Atie Maas (tel. 072-336995). Hans Dulfer, te horen in Buk Buk. HEILOO - Een volgende grote top-act in de Buk is Hans Dulfer. Wie deze saxofonist bezig heeft gezien tijdens het afgelopen Northsea Jazz Festival, weet dat hij live zeer de moeite waard is. De muzikale loopbaan van Hans Dulfer wordt gekenmerkt door grote veelzij digheid. Niet alleen heeft hij zich met veel energie ingezet voor de jazz en geïmproviseerde muziek, maar ook pro fileert hij zich even gemakkelijk in de popscene. Naast deze muzikale hoogstandjes heeft hij vele nevenactivi teiten, b.v. bestuurlijke functies en een eigen radio-programma bij de VPRO. Zijn nieuwste CD "Big Boy" is een sterk staaltje binnen de huidige rap- en metalscene. Op deze CD zijn stevige gi taargeluiden gecombineerd met rap- en be-bopsamples en natuurlijk niet te ver geten rauwe en honkende saxofoons. Kortom voor elke muziekliefhebber de moeite waard om dit grandioze spekta kel mee te maken. Zaterdag 19 novem ber om 21.00 uur gaat de zaal open. De entree voor Hans Dulfer is 10,00. HEILOO - Woensdagmiddag hebben wij genoten van het maken van een Tiffany-broche. Aan hand van voor beelden legde mevrouw Wassenaar ons de techniek uit. Ze beloofde, dat iede reen van ons aan het eind van de mid dag een zelfgemaakte broche naar huis zal nemen - ook al ben je nog zo onhan dig. Ja, het was verrassend welk kunst werk van een stuk gekleurd glas, lood en een bout gemaakt werd. Bijzonder creatieve vrouwen konden in die korte tijd zelfs meer dan een broche maken. Leuk als cadeautje straks! HEILOO - De enorme belangstelling voor de dia-informatieavonden die de Stichting Het Schone Streven in Heiloo houdt, bewijst maar weer eens hoe groot de belangstelling is voor een va kantie in Indonesië. Temeer wanneer deze ook nog op voordelige basis wordt aangeboden. Van de vier avonden in november is nog slechts een beperkt aantal toegangskaarten voor de 17e en 24ste bij het voorverkoopadres muzie kwinkel Disco Heiloo in het winkelcen trum 't Loo verkrijgbaar a 2,50. Dit geldt ook voor 16 december. Aan de zaal van het Open Huis zijn géén kaar ten verkrijgbaar. HEILOO - Het therapeutische centrum skiepion is inmiddels versterkt met een nieuwe medewerkster, Anita Brink. Zij oefent voornamelijk de klassieke home opathie uit en werkt daarnaast met iri- scopie, Reiki, natuurgeneeskunde, phytotherapie (kruiden), bachremedie en individuele gesprekken. Verder kunt u bij Asklepion als vanouds terecht voor fysio-, manuele- en ontspannings therapie, relax- en herstelweken, ster vensbegeleiding en cursussen bachremedie. Wij streven nog steeds naar een samenwerking van reguliere en alternatieve gezondheidszorg. Voor inlichtingen en/of het maken van afspraken kunt u bellen van 10.00 tot 23.00 uur, ook in het weekend, naar de volgende nummers: 072-614410 (op dit nummer is ook een antwoordapparaat aanwezig, als u uw naam en tel.nummer inspreekt bellen wij u zo spoedig moge lijk terug of 072-339474. HEILOO - Robert Heindel ontleent zijn inspiratie al meer dan tien jaar aan alle vormen van dans en het werken met danseres. Hij wordt dan ook gezien als de Degas van deze tijd. De samenwer king met toonaangevende musical-, dans- en balletgezelschappen heeft Heindel in de studio's van het Nationale Ballet gebracht. Sterk emotionele uitingen, ontstaan in de intimiteit van instuderen en vorm zoeken door de dansers, weet Heindel op onnavolgbare wijze vast te leggen. Zijn persoonlijke beleving en artistiek meesterschap maken zijn interpretaties tot ervaringen van kracht, buitengewo ne elegante en uitdagende spanning. De uitnodigingen van onder andere The Royal Ballet, The American Ballet Theatre en The Monte Carlo Ballet heb ben tot succesvolle exposities geleid in de belangrijkste hoofdsteden. De sa menwerking met Sir Andrew Lloyd Webber (ondermeer Cats en Phantom) en het Noh Theatre in Tokyo heeft tot wereldwijde erkenning geleid. Schilde rijen van Robert Heindel zijn onder meer opgenomen in de collecties van het Engelse Koninghuis, The Royal Acade my of Dancing (Londen), The Smithso nian Institute (Washington) en The National Portrait Gallery (Londen). Van Robert Heindel, die woont en werkt in Easton-U.S.A. zijn originele schilderijen en silkscreen prints beschik baar. Tevens ziin er enkele eerste eete- HEILOO - Op zaterdag 12 november werd de tweede ronde van de Westfriese judocompetitie afgewerkt bij Frank Philipoom in Beverwijk. De deelnemen de teams waren Luki-Goshi, Musa- chi/Asahi-San, Philipoom/Nijhoff en DoJo 't Loo. Het team bestond uit Hu- go v. Steeg, Frank Snel, Wesley Vader, Paul Dijkdrenth, Jelle Roggeveen, Hans v.d. Linden, Simon Verduin, Hans Denekamp, Paul Groefsema en Ed v. Roon. De eerste wedstrijd van DoJo 't Loo ging tegen Philipoom/Nijhoff, Hugo, Wesley en Frank wonnen hun partij vrij snel met ippon hierna verloor Paul zijn partij, maar Jelle scoorde weer ippon, daarna kwam coach Hans v.d. Linden op de mat en het heeft hem menig zweetdruppeltjes gekost om zijn partij te winnen. Vervolgens wonnen Simon, Paul en Eddy hun partijen en verloor Hans de laatste partij zodat Dojo 't Loo over de gehele partij de winst greep. De volgende partij ging tegen Luki- Goshi. Hugo en Wesley wonnen weder om hun partij, maar Frank verloor zijn partij door een straf. Paul en Jelle won nen hierna, Hans verloor zijn partij door opgave wegens een blessure, ook Simon verloor zijn partij maar Hans, Paul en Eddy brachten uiteindelijk de tweede overwinning van deze avond. De laatste wedstrijd ging tegen Musa- chi/Asahi-San. Met zes winstpartijen werd ook deze wedstrijd in winst omge zet. Vooral de partij van Paul Groefse ma was er één van grootte klasse. Na zes wedstrijden staat DoJO 't Loo bove naan, een zeer goed resultaat. HEILOO - De uitslagen van maandag 7 november: Tiny - Ella 3-0, Marjolein - Vroon 3-0, Thea - Marja 0-3, Tiny - Truus 3-1, Janny - Ella 0-3, Thea - Tiny 0-2, Henny - Truus 2-0, Vroon - Marja 0-3. De uitwedstrijd tegen Limmen eindigde in een gelijkspel 7-7. Zaterdag 19 november worden de tradi tionele jaarlijkse Springwedstrijden ge houden in de gymzaal aan het Slimpad. Alle jongens en meisjes van Gymnas tiek- en Turnvereniging Heiloo van 6 jaar en ouder zullen middels de spring- toestellen laten zien wat zij waard zijn. Iedereen is van harte welkom om de prestatie van onze gymnasten te komen bewonderen. Deze sportieve dag begint om 10.00 uur en zal om ongeveer 14.30 uur afgelopen zijn. HEILOO - Zondag moest Visiebouw/'t Vennewater thuis asantreden tegen SIO. De verwachtingen waren van te voren hoog gespannen, maar al snel werden ze door de zeer sterke heren van SIO op de feiten gedrukt. Camile de Groot verloor zijn partij teleurstellend. Ook Bram Ge net kon geen winst aan laten tekenen. Daniël Bruin, sterk spelend als derde heer, wist zijn partij uiteindelijk toch te winnnen. Het was aan de dames om de stand weer gelijk te trekken en dat deden ze dan ook. Anita de Vries won haar partij overtuigend en Mieke Laan won haar partij ondanks het verlies in de eerste set. De dubbel werd door Camile de Groot en Repé Kaandorp duidelijk ge wonnen. Helaas liep de dubbel van Da niël Bruin en Bram Genet niet en verloren dan ook kansloos. In de gemengde dubbels was de combi natie Anita de Vries en Camiel de Groot goed voor winst. De gelegenheidsmis van Bram Genet en Avelien Boom was de kans om in deze confrontatie tegen SIO twee punten binnen te halen. Dit was te veel gevraagd en er werd in twee keer verlenging met verloren. Visie bouw/'t Vennewater - SIO 5-6. On danks deze nederlaag staan ze halverwege het seizoen op een goede tweede plaats. HEILOO - Slechts drie van de vijf tafel- tennisteams kwamen afgelopen week in actie. Het tweede team deed goede za ken door medeconcurrent de Doorzet ters met 7-3 te verslaan waardoor de tweede plaats steviger in handen kwam. Rozing 3 heeft een geslaagde machts greep gedaan in de 3e klasse. Met 7-3 werd Fobido verslagen en door dit re sultaat schoof Rozing op naar de eerste plaats in deze klasse. Rozing 4 daarente gen hd ten opzichte van vorige week een mindere dag. Met 8-2 werd er van Top- sing verloren. Naast al dit competitie-geweld werd er vorige week zondag ook weer het jaar lijkse Ten Cate-toemooi georganiseerd in sporthal Het Vennewater. Traditie getrouw is Rozing altijd sterk vertegen woordigd en vaak succesvol tijdens dit toernooi. Dit jaar werden de prijzen voornamelijk behaald in de dubbels. Het beruchte duo Hans Busch en Jack de Geus sloeg weer eens toe en behaalde de eerste prijs. Een tweede prijs werd, zie het in een hogere klasse, behaald door Jos Mulder en Mike v.d. Velden. Ook in het enkel waren deze beide heren succesvol. Mike werd eerste in de 2e klasse en Jos derde in de 4e klasse. 'Lifting', van Robert Heindels. kende impressies van Het Nationale Ballet in Nederland aanwezig! Een introduktie-expositie wordt gehouden van 19 tot en met 27 november, dage lijks van 13.00 - 18.00 uur aan de Ken- nemerstraatweg 382 in Heiloo. Voor informatie kunt u bellen of schrij ven naar: The Obsession of Art, Post bus 118, 1860 AC Bergen, tel./fax 02208 18461. HEILOO - Op woensdag 18 januari zal door de Stichting Ouderenwerk Heiloo weer de cursus Beurs en Beleggen' wor den georganiseerd. Opzet van de cursus, die uit 8 lessen bestaat, is de deelnemers (beter)bekend te maken met de vele mo gelijkheden op de beleggingsmarkt. De cursus zal worden gegeven op woens dagmiddag van 14.00-16.00 uur, in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo, kosten voor de 8 lessen bedragen 55,00. Voor opgave/inlichtingen Stichting Ouderenwerk Heiloo tel. 331297. HEILOO - Iedere vrijdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur komt in Het Tref punt aan de Westerweg in Heiloo de teken- en schilderclub voor 50-plussers bij elkaar. Onder deskundige begelei ding van Rina Snel wordt er creatief ge werkt door zowel beginners als gevorderden. Ook voor het maken van lijsten en passe-partouts kan men bij de club terecht. Wie meer wil weten kan vrijblijvend langskomen of informatie inwinnen via tel. 02206-1506. HEILOO - Voor de watergymnastiek met 65-plussers onder persoonlijke be geleiding waarvoor grote belangstelling bestaat, zijn weer enkele plaatsen vrij voor de dinsdagmiddag van 15.00-15.30 uur. De aktiviteiten vinden plaats in zwembad Loos, De Omloop 9 en wor den georganiseerd door de Unie van Vrijwilligers (UW). De groepjes zijn klein, niet meer dan 15 personen. Onder leiding van een be voegd docente worden oefeningen ge daan. De temperatuur van het water is 30 graden C., dus zéér aangenaam. De diepte van het bad is zodanig, dat iede reen overal kan staan en zich vrij in het water kan bewegen. De watergymnastiek is ook geschikt voor mensen, die niet kunnen zwem men. Zelfs watervrees hoeft het deelne men niet in de weg te staan. De laatste vijf minuten bestaat de mogelijkheid tot vrij zwemmen of genieten in het bubbel bad, (37 graden C.). Indien gewenst, kunt u persoonlijke hulp krijgen van een vrijwilliger, bij het omkleden of in het water. De kosten bedragen 3,50 per week. Wanneer nodig, wordt u van huis ge haald en weer thuis gebracht. De kosten van het vervoer moeten apart betaald worden. Voor nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met mevrouw P. Horsting, tel. 338319. HEILOO - Aktief, trefpunt voor 55 organiseert vanaf maandag 16 januari van 14.00 - 15.30 uur in De Hofdijk, Mariënstein te Heiloo een cursus Oud hollandse dansen. Bestemd voor iede reen die het leuk vindt om op de klank van muziek Oudhollandse darfsen te le ren. De bedoeling is te zijner tijd met belangstellende deelnemers van de cur sus een dansgroep te vormen. De kosten dragen 50,00 (10 lessen). Docente is Marjan Knip-Sevenhuysen. Aanmel ding en/of nadere informatie: Aktief, trefpunt voor 55+., Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel.: 072-331297. De vier biljarts in de achterzaal van sporthal Het Vennewater HEILOO - Sinds de start van het sei zoen 1994-1995 beschikt men in spor thal Het Vennewater over een prachtig geoutilleerde biljartzaal. Exploitant Ares de Wit vulde met deze achterzaal de leemte, die was ontstaan na het ver trek van de biljartzaal van Kaandorp aan de Westerweg. Inmiddels draait men enkele maanden en zowel de clubs als horecabeheerder Kees de Wit zijn zeer tevreden. Het was vooral biljartclub Egmond, die naarstig op zoek was naar een vervan gende ruimte. De vier kleine wedstrijd tafels in Het Vennewater zijn een uitkomst. Iedere dinsdagavond speelt de vereniging daar de onderlinge en bondswedstrijden. Weliswaar zou men ook, ten behoeve van het driebanden, graag over twee grote tafels beschikken, maar als het aan Kees de Wit ligt, moet dat jn de toekomst met een kleine uit breiding te realiseren zijn. Behalve Egmond zijn ook de verenigin gen KOT en BVO actief op respectieve lijk de donderdagavond en de vrijdagmiddag. Op deze laatste middag ontmoet BVO andere ouderenverenigin gen uit Castricum en Heemskerk voor onderlinge wedstrijden. Ook de perso neelsvereniging van de gemeente Heiloo maakt inmiddels gebruik van de bil jarts. In de toekomst is er nog ruimte voor één of twee clubs, die een vaste speelavond kunnen krijgen. De biljartzaal in Het Vennewater is pri mair bedoeld voor clubs, maar toch kan er op bepaalde avonden ook wel vrij ge biljart worden: op maandag, woensdag (2 biljarts) en vrijdag is dit het geval. Daarnaast kan men op zaterdag over dag terecht. De ruimte in de sporthal blijft overigens multifunctioneel. Wanneer er bijvoor beeld een clubfeest is, dan gaan de bil jarts aan de kant of kunnen ze als podium - met goede afdekplaten - ge- HEILOO - Uitslagen woensdag 9 no vember: A-lijn: 1. dms. Schaffer-v. Die pen 60.42 2. dms. Rootjes-Roozen 59.17 B-lijn: 1. dms. Stark-Bruyckere 67.50 2» dms. Hoogland-Mulder 60.42 dms. Janssen-Meulendijk 60.42 C-lijn: 1. Hr. Hoogland-mevr. Dekker 70.42 D-lijn: dms. Gans-v. Orkens 63.33 2. dms. Wassenaar-Hendrikse 58.75 E- lijn: 1. dms. Huiberts-Niele 60.42 2. dms. Ravens-Ouwens 58.33. HEILOO - Uitslagen maandag 14 no vember: A-lijn: 1. v. Hoorn-Nieuwen- dijk 62.5% 2. Fam. Schaffer 56,3% B- lijn: 1. Mw. Dolmans-Schouten 64,6% 2. v. Toornburg-de Vries 58,3% C-lijn: 1. Ds. Rootjes-Roozen 63,8% 2/1 Ds. Benne-Stierp 63,8% D-lijn: 1. Fam. H. Toby 73,8 2. Haan-Muller 62,9% E- lijn: 1. Brugmans-Nieuwh. Groot 60,8% 2. Fam. Kemper 56,3% F-lijn: 1. Fam. Boelhouwer 70,8% 2. Fam. Maas 62,5%. bruikt worden. Voor kleinere partijen beschikt men over een bovenzaaltje, waar regelmatig ook vergaderingen ge houden worden en waar de damclub Heiloo haar wekelijkse speelavond heeft. Voor Kees de Wit is de uitbreiding met de biljartzaal een succes. Nieuwe men sen (^ver de vloer. Hij hoopt dat er in de toekomst nog verder uitgebreid kan worden, bijvoorbeeld met squashbanen en een fitnessruimte. Alles bij elkaar is het goed toeven in het horeca-gedeelte van sporthal Het Ven newater. Het kille, dat je elders nogal eens aantreft in grote accommodaties, ontbreekt in Heiloo: voetbalclubs uit de omgeving van Utrecht en Amsterdam blijven graag nazitten. Voor de Hei- looër clubs hoeft dat niet gezegd te wor den, zij weten niet beter. HEILOO - Afgelopen zondag moest het damesteam van Foresters handbal op bezoek bij CSV in Castricum. Het Hei- looër team begon zwak en stond al snel met 3-0 achter. Daarna deden de dames wel iets terug, maar de harde verdedi ging van CSV stond het scoren in de weg. Desondanks ging Foresters goed door, waardoor toch een 5-5 ruststand werd bereikt. Na enige goede aanwijzingen in de pau ze startte Foresters de tweede helft goed. CSV kwam veel moeilijker tot scoren en Foresters liep uit naar een 8-12 voorsprong. Mede door goed kee perswerk van Esther Bruin werd de voorsprong behouden en werd de eindstand 9-13 in het voordeel van het Heilooër team. Dit was een belangrijke overwinning. Foresters moet in feite kampioen wor den en met drie opeenvolgende overwin^ ningen is daarvoor nu de basis gelegd: een goed begin is het halve werk. Kor mend weekend staat de thuiswedstrijd tegen ZAP op het programma, aanvang 10.55 uur in sporthal Het Vennewater. HEILOO - Het Senioren Info Centrum geeft eenmaal per kwartaal een knipsel krant uit, waarin opgenomen artikelen uit dag- en weekbladen over ontwikke lingen en gebeurtenissen in het ouderen beleid. Voor de redactie, samenstelling en het verzendklaarmaken van de knip selkrant, zoeken wij iemand op vrijwil lige basis en met een grote mate van zelfstandigheid. De werkzaamheden vergen ongeveer twee dagen per kwar taal. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het Senioren Info Cen trum, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 33 12 97 (op werkdagen be reikbaar van 09.00 - 12.30 en van 13.30 - 17.00 uur). HEILOO - In samenwerking met de ge meente Heiloo organiseert de Senioren Vrijwilligers Vacaturebank woensdag 7 december van 14.00 - 18.00 uur in de hal van het gemeentehuis een vrijwilli gersmarkt. Deze markt wordt ter gele genheid van de Internationale Vrijwilligersdag - in het kader waarvan deze dag ook andere activiteiten op sta pel staan - gehouden. De markt is voor iedereen die zich wil oriënteren op de mogelijkheden van vrijwilligerswerk. Voor nadere informatie: Senioren Vrij willigers Vacature Bank, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297. HEILOO - Met ingang van donderdag 1 december organiseert Aktief trefpunt voor 55 van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo een wekelijkse cursus schilderen met acryl verf. Docente is kunstschilderes mevr. Rina Snel. De cursus duurt tot april en de kósten bedragen 100,00. Voor na dere opgave/inlichtingen: Aktief Tref punt voor 55 Westerweg 294, Heiloo, tel. 331297 op werkdagen van 09.00-17.00 uur. Vrijdag tot en met maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00 - 17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00 - 22.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 10.00-18.00 uur. Zaterdag 19 november Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-12.00 uur. Paulusschool, parkeerplaats Het Wiele- makersland. Tussen 9.30-11.30 uur. Halen op verzoek: 337368. Tevens huis- aan-huis actie tussen Pastoor van Mui- jenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels ge reed zetten langs de kant van de weg bij de gele stippen voor 9.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kande laar nabij nr. 12. Tussen 12.00-18.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43. Bren gen tijdens de schooluren. Ook gebruik te kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tus sen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. HEILOO - Het blijft een loterij in de kop van het A-klassement. Was het eerst Van Etten die de winnende combi naties steeds had, nu is Ronald Groot degene die profiteert van de misstappen van de koplopers. In een zeer spannen de partij wist Kees Jongkind, Cor van Etten te verslaan. Wist Jan Jaap Lange- reis, Peter Folkertsma op remise te hou den, evenals Willem Bos en Bob Bosma en Groot zelf versloeg Gerard Heeringa. Het slagveld werd compleet door het verlies van Piet Manni tegen Joop Kerst. Een voorlopige gunstige stand voor de jonkies binnen de A-poule, want Groot, Langereis, Kerst en Jong kind grijpen duidelijk hun kansen de laatste werken. In de middenmoot laat Brink zich ook niet onbetuigd, want met drie overwin ningen laat hij zich behoorlijk geld en de laatste weken. De Stand is nu be hoorlijk spannend met Ronald Groot als eerste, en dan vier man op de tweede plaats te weten Langereis, Bosma, Fol kertsma en runner-up Joop Kerst. In de B-poule speelt Hans Hassing iede reen het Heilooër Bos in de laatste tijd. De Ruig mocht ook weer eens de smaak van de overwinning proeven, en dat kan een week lang plezier geven. Uitslagen 8 november: Kerst-Manni 1-0, van Etten-Jongkind 0-1, Bosma- Bos Z2-Z2Folkertsma-Langereis Z2-Z1, Jonkheer-Kracht 0-1, Kleijn-Niehaus 1-0, v.d. Werff-Ebregt Zi-Zi, Heeringa- Groot 0-1, Sauer-Brink 0-1, Maas- Ligthart 0-1. B-poule: van Stee-Blom 0-1, v.d. Brink- Beyers Z2-Z2, de Ruig-Hoogeboom 1-0, van Lienen-Moll 1-0, Tuinstra-Hassing 0-1, v.d. Werff-Kraayenbrink 1-0, Vonk-Koenders 1-0, v.d. Wal-Plas Z2-Z2 HEILOO - Aan inzet ontbrak het ook afgelopen zondag weer niet bij HSV. Mede onder de toomloze inzet van Ron Agasi (wat moet die man een longen hebben) werd aanval na aanval ingezet om de reeds na 3 minuten opgelopen 0-1 achterstand weg te werken. Des te ver velender is het dat geen van de HSV voorwaartsen kans zag op veldvoetba- lachtige wijze het doel van de tegenstan der te doorboren. Spelers als Tromp die nog wel eens op afstand kunnen uitha len, maar nu geblesseerd moest toezien, worden in de aanvalslini bij HSV dan ook zeer gemist. Niettemin zorgde het werklustig HSV en het knap counterend ZAP voor een leuk kijkspel dat het publiek tot 5 minu ten vóór het einde bleef boeien. Na het tweede tegendoelpunt stroomde het HSV publiek echter huiswaarts. De strijd waarin ook invallend keeper Jon- gerius bijzonder goed werk had verricht was gestreden. Zondag weer een thuis wedstrijd tegen M.F.C. De aanvang op het HSV sportpark is 14.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 1 november was er diplomazwemmen voor de hogere di ploma's in zwembad de Beeck in Ber gen. Deze keer waren de kinderen die opgingen voor kadet en brons. Het- kadetdiploma is een van de eerste diploma's in de overlevingsbrevetten. Alle linderen hebben een pyama aan en moeten allerlei vaardigheden beheersen zoals: de bodem aantikken met 2 han den, zonder snelheid te verminderen van borstcrawl naar rugcrawl draaien, een paddestoelhouding aannemen (dat is met je gezicht in het water drijven ge durende 15 sec. met je armen om je be nen geslagen) en je pyama uittrekken in het water. Daarnaast natuurlijk de zwemslagen zoals borstcrawl, rugcrawl en startduik. Kortom een pittig programma waarbij een enkeling een onderdeel moest over doen maar waar over het algemeen uit stekend werd gezwommen. Natuurlijk was iedereen na afloop geslaagd en kon trots de diploma in ontvangst worden genomen. De geslaagden zijn Linda Rokebrand, Eline v. Fulpen, Nicole Klaver, Richard Hectors, Jitske Eggers, Cindy Schenk, Peter Minis, Sandra Del- lemijn, Marten Roex, Thea Bruin, Mar- tine Zijp, Roosje de Wildt, Eveline v. Halem, Linda de Vries, Eva Meijs, Ma rieke Stammes. Voor het overlevingsbrevet brons moesten de kinderen alweer meer doen dan bij kadet. Denk maar eens aan het afstandzwemmen en 3 minuten water trappen. Ook de kledingeisen zijn stren ger. De kinderen van zwembad Loos deden het uitstekend en zijn dan ook met valg en wimpel geslaagd. De geslaagden zijn: Marga Admiraal, Mi- chiel Blom, Arjan de Wolde, Teun Zijp en Nicolette v.d. Molen. Op dinsdag 8 november waren de nog meer gevorderden aan de beurt, name lijk de kinderen die opgingen voor het overlevingsbrevet zilver en goud. Het was een klein maar uiterst select gezel schap die uitstekend presteerden. Wat te denken van een kilometertje zwem men met daarin totaal 20 keer 5 meter onder water zwemmen of 4 minuten wa tertrappen met je beide handen boven water zwaaiend. Kortom een bijzonder pittig programma. De kinderen hadden natuurlijk in zwembad Loos veel geoe fend en volbrachten hun opdracht pri ma. Iedereen was na afloop geslaagd. De geslaagden zijn: Zilver: Erik Valke- ring, Joost Reus, Joost Bakkum en Ma- riska Barendse. De geslaagden zijn: Goud: Manon Ro kebrand en Alvar Stuurman. HEILOO - Kon Foresters vorige week nog makkelijk kansen creeëren, deze wedstrijd tegen DSS uit, in Haarlem, was er zelfs geen sprake geen kansjes. Een typische 0-0 wedstrijd met veel mid denveldspel, zonder echt gevaarlijke momenten voor de doelen en anders stonden daar aan beide zijden twee be trouwbare keepers. Kortom het was een slechte wedstrijd met als enig lichtpuntje dat Foresters wederom een punt bij het totaal kan voegen. Onclin probeerde de bakens nog te verzetten door Dennis Dijkhuis in te brengen voor Dave Bleekemolen maar ook hij kon de ploeg niet de juiste impuls geven. Paul Fahrenhorst moest met een blessure het veld verlaten zijn vervangen was. Het tweede team van Foresters zit in een dip en verloor opnieuw, nu van WW met 2-0. Ondanks enkele invallers werd er best redelijk gevoetbald zonder echt gevaarlijk te worden. Het wordt voor de mannen van Peter Keyzer wel zaak om nu punten te gaan pakken anders wordt het extra moeilijk "in de hoek waar de klappen vallen". Het eerste speelt komende zondag uit tegen Velsenoord om 14.00 uur, het tweede speelt uit tegen "buur" om 11.00 uur. HEILOO - Uitslagen an de Indoor- dressuurwedstrijd georganiseerd door de landelijke rijvereniging Heiloo e.o. in Manege de Passage te Egmond Bin nen op zondag 13 november. De wedstrijd werd onder gunstige omstan digheden gereden. De prestaties met na me in de klasse Licht waren zeer goed. De belangstelling van de ruiters voor de ze maandelijkse indoorwedstrijden is erg groot. Omdat sprake is van een be perkte capaciteit moet de organisatie helaas sommige ruiters teleurstellen. Klasse B le proef: 1. mej. M. Ruiter met Irana v.d. Beemsterruiters 130 pun ten, 2. mej. N. Schroder met Ilona v.d. Zaanse ruiters 125 punten, 3. de heer P. Lausberg met Conall Cur van H.C.E. 123 punten. Klasse B 2e proef: 1. mej. M. Ruiter met Irona v.d. Beemsterrui ters 126 punten, 2. de heer P. Lausberg met Conall Cur van H.C. E. 125 pun ten, 3. de heer T. van Dolder met Iris v.d. Wieringermeerruiters 124 punten. Klass L le proef L-l 1. mej. A. van Kal ken met Gentil Donna van Alcm. Hip- pix 129 punten, 2. mevr. I. Onderwater met Gecieni van Bucephalus 128 pun ten, Klasse L 2e proef L-2 1. mej. A. van Kalken met Gentil Donna van Alcm. Hippix 120 punten; Klasse L le proef L-lde heer C. Broersen met Sur prise S van Alcm. Hippix 122 punten, 2. mevr. H. Klaus met Ivani van H.C.E. 121 punten. Klasse L 2e proef L-2 jury 1. mevr. E. Wijker met Beau van Alcm. Hippix 128 punten, 2. mevr. C. Breed met Romy van Heiloo e.o. 125 punten. Klasse L 2e proef 1-2 1. mevr. C. Breed met Romy van Heiloo e.o. 124 punten 2. mevr. E. Wijker met Beau van Alcm. Hippix 123 punten. Klasse Ml 1. mej. S. de Jong met Ga- mirrilla van de Schermeerruiters 118 punten, 2. mevr. E. Koning met Shadia van de Commandeurs 116 punten. Klas se M 1. mej. B. Zirschky met Mystique v.d. Beemsterruiters 123 punten, 2. mevr. D. Stam met Bravour van Ster- neo 121 punten; Klasse M 2e proef M2 1. mevr. Meinema met Floris v.d. Duin ridders 128 punten, 2. mèj. P. de Vries met Fedor van de Beemsterruiters 122 punten. Klasse Z 1 mevr. P. Jonker met Wllda Tilda v.d. Duinridders 185 punten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 16