Auteur Henk Oostendorp besmet met Heilooër geschiedenis-virus Max Dendermonde in literair jazz-café Volwassen regenkleding voor kinderen Politieberichten Z& zeqy e/i c/at iA ye/i Aeriy. Nieuw boek: Heiloo door de jaren heen Wat te doen bij woninginbraak? Hanneke de Man wint prijs in Hema-wedstrijd Diabetes Fonds zet stap in de goede richting Geslaagd Onderwijsmarkt s- Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. PAGINA 6 UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 1994 (<faafi-cfVömui c/er ff/orst Je hoort de mensen zo nu en dan nog wel eens mopperen over het feit dat er in Heiloo zo weinig te beleven valt. Ikzelf behoor - waarom ook niet - evenzeer tot die categorie: een plei dooi voor een volksfeest, de inrichting van een museum in een overbodig ge worden schoolgebouw, en nog zo wat ideeën heb ik geventileerd. Natuurlijk kwamen er reacties, maar niet direct uit de hoek, waarop ik hoopte. Niet een wethouder aan de telefoon, die hierover wel eens verder wilde babbe len. Geen raadsleden, die het signaal oppikten en het in de politieke ether achten. Maar ja, je kan niet alles hebben. Toch heeft het me aan het denken ge zet. Want is het werkelijk wel zo, dat er in Heiloo zo weinig te beleven valt? Misschien gebeurt er juist wel meer dan genoeg, maar dan juist daar waar ik niet ben. Misschien gebeurt er wel zoveel, dat niemand echt zit te sprin gen om nog meer. Ben ik - met die andere klagers - een roepende in de woestijn, die niet snapt dat Heiloo be paald niet in een dorre vlakte is gele gen, maar een oase van groot formaat is, ook nog eens voorzien van twee (heilige) bronnen: nabij de Witte Kerk en op het terrein van Onze Lieve Vrouw ter Nood? Ik moet mezelf gelukkig prijzen dat ik de Uitkijkpost minimaal twee dagen eerder kan lezen dan de rest van de meer dan 30.000 potentiële lezers en lezeressen. Al het nieuws krijg ik on der ogen. Kennelijk ben ikzelf 'het sufferdje', wanneer ik uit al die be richten niet afleid dat er ontzettend veel gebeurt in mijn woongemeente. Ik weet zelfs al voor een belangrijk deel wat u volgende week zult lezen (en ik verklap er niets van). En dus weet ik ook wat er zoal staat te ge beuren in onze dorpen. Op de keper beschouwd is het waar lijk niet niks. Maar veel dingen lijken zo gewoon, dat je het speciale ervan niet meer kunt zien of voelen. Neem nu de werkzaamheden op de Kenne- merstraatweg. De kruisingen met de Ypesteinerlaan, zowel aan de noord als de zuidzijde, zijn in wording. Beetje vertraging nu en dan, stukje omrijden, maar er gebeurt wel wat in Heiloo. En even verder naar het zuid en, in Limmen, krijgt de Rijksweg een heel ander aangezicht. We vinden het toch maar heel gewoon, zelfs heel ver velend: twee minuten langer onderweg met de auto, dat kost toch een hele boel benzine, niet waar? En rondom winkelhof 't Loo gebeurt zoveel, dat niemand nog weet wat, hoe, wanneer en waar. Ik zal me er wel de nodige kritiek mee op de hals halen, maar ik vind dat er iets moois tot stand komt. Ik hou van lichte winkelstraten, glas en staal. En dan nog nieuwe winkels erbij, zoals een speelgoedzaak. Daar ga ik vast en ze ker heen. Kan ik eindelijk eens dat spel kopen, waarvan ik zeg alle ant woorden te kennen: Triviant. Na lang oefenen en studeren wordt het daarna tijd voor. de Heilooër variant. Vragen over de geschiedenis, de politieke kopstukken, de middenstand. Zeg maar het 'Rondje Heiloo' van wijkve- reniging Ypestein, maar dan voor ge vorderden. Door al die werkzaamheden in Heiloo is het voor automobilisten natuurlijk een regelrechte 'kankertijd'. Nee, niet opnieuw een pleidooi voor de fiets, dat heb ik al eens gedaan en dat blijft van kracht. Maar wel aandacht voor een opmerkelijk bord, dat ik langs de Stationsweg aantrof. Door alle af gesloten wegen werden de bewoners van deze straat toch weer getrakteerd op extra (vracht-)verkeer door hun straatje. En het was nog maar nauwe lijks het geval of de gemeente plaatste borden voor de chauffeurs of ze toch maar even rekening wilden houden met die mensen. Bepaalde onderne mingen werden zelfs direct benaderd met dit verzoek. Er gebeurt niets in Heiloo: hoe kan je dat nu zeggen! Misschien zijn we toch nog onvol doende op de hoogte van de gebeurte nissen die plaatsvinden. Bijvoorbeeld omdat berichten zoek raken in de op somming onder het wekelijkse kopje 'evenementenagenda' in dit blad, een nu en dan gehoorde klacht. Niet de bedoeling, maar het kan gebeuren. Maar als alles goed gaat, krijgen we er nog een informatiebron bij: locale radio. De afgelopen week is duidelijk geworden dat er twee groeperingen klaar staan om de bevolking via ether en kabel te informeren over Heilooër aangelegenheden. Wie van de twee het wordt, is nog niet duidelijk, als het wat mij betreft maar wel snel werke lijkheid wordt: nog meer locaal nieuws in huis. Bovenal is de komst van locale radio op zich al een ge beurtenis, die er mag zijn. En op bij zondere evenementen zitten we toch te wachten? Vanzelfsprekend gebeuren er ook een heleboel dingen, die niet elke week in de krant komen. Al die verenigingen, die hun activiteiten organiseren voor hun leden. Nee, een lezing bij de Ver eniging van Huisvrouwen zal ik niet snel bijwonen, maar toch: die lezingen zijn er wel, net als de cursussen bij het ouderenwerk, de voorstellingen van de Filmliga en zelfs de uitleen van boeken in de bibliotheek. Zoals eerder op deze plaats aangetoond hou ik wel van fictieve rekensommetjes. Stel eens dat iedere inwoner van Heiloo - jong en oud - per week gemiddeld van drie activiteiten uit het complete verenigings- en instantiesaanbod ge bruik maakt, dan kom je toch op drie miljoen 'gebruikers' per jaar. Niet niks, echt niet. En op zaterdag 26 november komt Sint Nicolaas aan in Heiloo. Had hij vorige week nog tijd om mij via de marifoon te bellen, deze week is hij druk met de voorbereiding van zijn verjaardagsfeest. Maar wel kwam er via de fax een bericht binnen dat hij omstreeks elf uur zal arriveren bij de Willibrorduskerk om dan in optocht door het dorp te gaan; op naar de raadszaal voor een 'eerlijk uurtje'. We vinden het allemaal zo gewoon, maar leg dat maar eens uit aan die hummels van een jaar of vier die in volle verbazing naar de goedheiligman kijken. Eindelijk ben ik bij de kern van dit verhaal. Het was even zoeken, maar daar is het dan: we kunnen ons niet meer verbazen! We zijn zo gewend aan alle evenementen, alle tractaties en luxe, we vinden het de gewoonste zaak van de wereld. Als het net even anders gaat dan gedacht, veren we met z'n allen overeind. We willen in meerderheid dat het allemaal maar ge woon verder gaat zoals het gaat. Want dan zijn we zeker van onze zaak. Gewoon gaan slapen en morgen weer een zelfde dag. Heiloo heeft de naam een dorp van forensen, een slaap dorp te zijn. Geen acties op de bonnefooi, geen gil door de nacht: daar liggen we immers wakker van. 'Rij rustig: de bewoners van deze straat willen slapenHet staat er niet, maar het had gekund en niemand had verbaasd gekeken. Als het mogelijk was, zouden we in Heiloo zelfs don der en bliksem verbieden, evenals het beetje leven in de brouwerij: halt hou den bij Limmen of met een ruime bocht door naar Alkmaar. Wanneer het buiten dondert, kan ik echter niet meer slapen. Dan word ik rusteloos, ben zelfs jaloers. Ik wil mee donderen alsof m 'n leven - desnoods in de brouwerij - er vartaf hangt. Soms voel ik me een onweerswolk en wil ik m'n enorme lading ideeën uitstorten over wie maar in de buurt is. En ik doe het allemaal niet. Ik lees m 'n sufferd je en mopper: 'Er gebeurt ook nooit wat in Heiloo!' HEILOO - Op donderdag 1 decem ber a.s. verschijnt er na een aantal jaren een nieuw boek over (een deel van) de geschiedenis van Heiloo. Auteur van deze uitgave is Henk Oostendorp, die in 1987 eerder 'lo cale geschiedenis' schreef in de pu blicatie 'Heiloo, geschiedenis en verklaring van de straatnamen', waarvan zo'n 4.000 exemplaren werden verkocht. In zijn nieuwe boek, 'Heiloo door de jaren heen', is er niet één bepaald thema, waa raan de historie van de gemeente wordt vastgeknoopt. Het is een al gemene schets van de Heilooër ge schiedenis, rijk geïllustreerd met historische en actuele foto's en af beeldingen. Uitgever van het boek is Drukkerij Uitkijkpost BV. De re dactie van dit weekblad ging op be zoek bij de auteur, Henk Oosten dorp. „In de tijd dat ik werkte aan het straat namenboek, wilde ik eigenlijk een boek maken over de'algehele geschiedenis van Heiloo", vertelt Oostendorp. „Maar om diverse redenen koos ik voor het thema van de straatnamen. Daaraan gekoppeld kon ik niet alle historische feiten beschrijven. Slechts een deel en dus bleef er een grote hoeveelheid mate riaal liggen. Na verloop van tijd kwam zo toch het plan voor een tweede boek. Alle knipsels, publicaties en notities heb ik opnieuw georganiseerd en aan de hand daarvan ging ik op zoek naar toch weer nieuw materiaal om het beeld com pleet te krijgen". Openbaar bestuur Deze zoektocht in archieven en biblio theken en het afnemen van enkele inter views leverde zoveel informatie op, dat er opnieuw toch een keuze gemaakt rfioest worden. In het verleden was Henk Oostendorp ondermeer actief als raadslid in Heiloo (1959-1962) en als voorzitter van de oudercommissies van zowel Nicolaas Beets- als Vondelschool. De keuze voor het openbaar bestuur en het onderwijs lag derhalve voor de hand. Als algemeen thema kwam er nog het openbaar vervoer bij. „Ik vind dat als je iets doet, dat je dit maar beter goed kunt doen", zegt de 71-jarige Hei- Henk Oostendorp, auteur van 'Hei loo door de jaren heen looënaar. „Ik heb daarom gekozen voor een aantal onderwerpen.- Deze heb ik zo compleet mogelijk beschreven. Dat betekent dat er nog vele terreinen onberoerd zijn: het culturele leven, de sport, de middenstand, om er slechts een paar te noemen". Wat betreft historische panden en plek ken is dat nauwelijks het geval. In een aantal hoofdstukken beschrijft Oosten dorp achtereenvolgens de Witte Kerk en haar omgeving, het Heilooër Bos, de Willibrorduskerk en omgeving en een groot aantal historische gebouwen, die er - volledigheidshalve - voor een be langrijk deel niet meer zijn. Gebaseerd op een collectie documenten, die in meer dan 40 jaar is verzameld, en hon derden uren speurwerk is 'Heiloo door de jaren heen' toch een kolossaal werk geworden. De opmerking 'Jammer dat er toch nog het een en ander blijft lig gen' mag de aanstaande lezer voor wat betreft de gemaakte selectie beslist met een korreltje zout nemen. Of niet? Stapels briefjes „Ik ben ervan overtuigd dat als je gaat zoeken er toch weer nieuw materiaal te voorschijn komt. In oude archieven vind je altijd wel wat", zegt Oostendorp Auteur Max Dendermonde is te gast in het Literair Jazz-café. HEILOO - De zeer bekende schrijver Max Dendermonde zal op zondagmor gen 27 november het Literair Jazz-Café seizoen 94/95 openen. Max Dender monde, geboren in Winschoten in 1919, kan boven op een wel zeer vruchtbaar li terair leven. Romans (De wereld gaat aan vlijt ten onder), gedichten, novel- HEILOO - Nu de dagen korter worden en het 's avonds al vroeg donker wordt, wordt het inbrekersgilde steeds actiever. Inmiddels neemt het aantal inbraken in de gemeenten Heiloo, 'Limmen en Akersloot weer toe, waarbij vooral het aantal zogenaamde 'avondinbraken' op valt. Hieronder volgt een aantal tips, die weliswaar niet garanderen dat er niet wordt ingebroken, maar die kans dat he wel gebeurd, aanzienlijk kunnen ver kleinen. Moet u 's avonds weg en er is verder nie mand thuis, neem dan de volgende voorzorgsmaatregelen: a. sluit alle gordijnen; b. laat in de kamer en keuken enkelen lampen branden; c. waarschuw uw buren en verzoek hen een oogje in het zeil te houden; d. zorg voor buitenverlichting; e. laat eventueel uw televisie of stere oinstallatie werken. Inbrekers hebben graag zekerheid dat ze niet worden betrapt, alvorens ze hun daad uitvoeren. Dónkere en stille wo ningen in de avonduren geven potentiële inbrekers al snel de indruk dat er nie mand thuis is. Hierdoor zijn ze eerder geneigd tot daden over te gaan. Dichte gordijnen en brandende lampen laat ze altijd nog met de vraag: "Is er nu wel ie mand thuis of niet?" Is een inbreker hier niet zeker van zijn zaak, dan is de kans groot dat hij uw woning voorbij gaat. Gaat u al van huis voordat het donker wordt, dan kunt u bovenstaande maat regelen simpel realiseren door het plaat sen van eenvoudig te bedienen schakelklokken of door de buren te ver zoeken deze maatregelen te nemen. Zorg voor goed hang- en sluitwerk. Denk hierbij ook aan de achterzijde van uw woning. Nog te vaak blijkt bij inbra ken, dat wel aandacht is besteed aan de voorzijde, maar dat de achterzijde is voorzien van 'slechts' een simpel huis-, tuin- en keukenslot. Dievenklauwen en bijzetsloten kunnen een hoop ellende voorkomen. Doe deuren altijd op slot. Ook de voor deur! Zelfs als u alleen maar even weg bent. 'Hengelen' via de breivenbus en met een bankpasje 'flipperen' op het slot van de voordeur zijn veel gebruikte werkwijzen. De maatregelen, zoals hierboven ge noemd, behoeven weinig kosten met zich mee te brengen. Mocht u desalniet temin toch nog problemen hebben met dergelijke uitgaven, realiseert u zich dan wel, dat bij inbraken heel vaak dingen met emotionele waarde, zoals bijvoor beeld erfstukken e.d. worden ont vreemd. En goederen met emotionele waarde zijn of kunnen op geen enkele wijze verzekerd worden. Mocht u vragen hebben omtrent de be veiliging van uw woning, dan kunt u zich altijd wenden tot de politie met het verzoek of men uw woning wilt komen bekijken. Op het politiebureau in uw gemeente zijn verzoeken daartoe ver krijgbaar. Ook de plaatselijke doe-het- zelf-zaak kan u vaak van nuttige tips voorzien. HEILOO - 'Een stap in de goede rich ting' is het thema van de landelijke col lecte "Geef 's voor diabetes" die nog tot en met 19 november gehouden wordt. Het Diabetes Fonds Nederland (DFN) richt de aandacht op een relatief onbekend gevolg van diabetes: de dia- betische voet. In Nederland zijn 400.000 mensen met diabetes (ook wel bekend als suikerziek te); dat is 1 op de 40 Nederlanders. On geveer 12.000 mensen hebben een diabetische voet. De kans op het krijven van dergelijke problemen aan de voet is voor diabeten maar liefst 25%. Bij V van de in het ziekenhuis opgenomen di abeten met een diabetische voet werd een teen of een groter gedeelte van de voet geamputeerd. De diabetische voet ontstaat doordat de kleine bloedvaten in handen en voeten dichtslibben. Hierdoor wordt de bloed- doorstroming minder. De zenuwen kun nen aangetast worden (neuropathie) waardoor de handen en voeten gevoel loos worden. Een wondje aan de voeten blijft dan onopgemerkt en kan uitgroei en tot een fikse ontsteking. Als de be handeling niet aanslaat moet in het uiterste geval tot amputatie van teen of zelfs voet worden overgegaan. Met de opbrengst van de collecte finan ciert het DFN wetenschappelijk onder zoek naar de oorzaak en gevolgen van de ziekte diabetes en het terugdringen van de bijkomende complicaties als hart- en vaatziekten, nier- en zenuwaan doeningen of oogaandoeningen. lén, reisverhalen, maar ook documen taire werken behoren tot zijn oeuvre. Dendermonde woont tegenwoordig in Florida, maar is een paar maanden per jaar in Nederland en houdt dan veel le zingen. Naast het literaire gedeelte zal het East Side Combo weer voor de muzikale om lijsting zorg dragen. U kunt er dus op rekenen dat het weer een zeer aangena me zondagochtend zal worden. Dus zondag 27 november, aanvang 11.00 uur (foyer open 10.30 uur) in Het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Entree 8,50, incl. kopje kof fie. Voorverkoop kaarten bij boekhan del Bruna-Avis, Stationscentrum of in de foyer van het Open Huis. Telefoni sche informatie: 072-115511. HEILOO - Op 10 november promo veerde cum laude tot doctor in de Ge neeskunde aan de Universiteit van Amsterdam onze oud-plaatsgenote Dé- sirée Zemel. ALKMAAR - De Onderwijswinkel or ganiseert op vrijdag 18 en zaterdag 19 november voor de 17de maal de Onder wijsmarkt voor ouders en leerlingen van de twee hoogste groepen van de basis scholen en van de scholen voor speciaal onderwijs. De markt wordt gehouden in de Vest aan het Canadaplein in Alk maar. De gemeente Alkmaar subsidiëert de markt en veel scholen voor voortge zet onderwijs en voortgezet speciaal on derwijs in Alkmaar, Bergen, Heerhugowaard, Heiloo en Langedijk werken aan de inrichting van de markt mee. Op de markt kunnen de bezoekers op drie manier kennismaken met het voortgezet en voortgezet speciaal onder wijs. Openingstijden: 18 november van 18.30-21.00 uur en 19 november van 10.00-16.00 uur. vol overtuiging. Hij weet nog precies hoe het enkele decennia terug ging. „In geen enkel archief mocht je meer mee nemen dan alleen een pen en een bloc- notf. Berichten overschrijven, jawel, maar spullen lenen was onmogelijk. Ik zocht m'n informatie vooral in voetno ten en literatuurlijstjes bij de teksten. Daarmee werd ik steeds verder verwe zen naar de boeken, tijdschriften en an dere zaken, die ik nodig had. Stapels briefjes nam ik mee naar huis en op elk briefje zette ik een trefwoord. Dat deed ik ook met de kranteknipsels. Ik kreeg zo m'n eigen archief. Aan de hand daar van ben ik gaan schrijven en natuurlijk verder gaan snuffelen", aldus Oosten dorp. Ondanks de beperkingen in vroeger tij den was het volgens de schrijver van 'Heiloo door de jaren heen' toen wel aantrekkelijker om (amateur-)historicus te zijn. „Jaargangen van kranten kreeg je tenminste echt voor je neus. Nu staat alles op microfiches en in de computer. Dat zoekt niet prettig", vindt Oosten dorp. „Een ander groot verschil tussen vroeger en nu is de verslaggeving van de locale politiek. Tegenwoordig staat alles op cassettebandjes. Ik heb de notulen boeken uit de jaren '30 gelezen, een woordelijk verslag. Als je dat leest, dan is het alsof je er bij bent. En er waren heel wat levendige discussies, een fikse woordenstrijd. Voor een historisch on derzoek is het veel prettiger als alles zwart op wit staat". Een beetje geluk Dat het materiaal voor zijn nieuwe boek echt niet op een blaadje werd gepresen teerd, wordt aannemelijk bij het onder deel openbaar vervoer. Om meer te weten te komen over de opvolger van de tram, de autobus, benaderde Oosten dorp het archief van de NZH (vroeger NACO) in Haarlem. Dat leverde slechts enkele fotokopietjes op. Via het regio naal archief werd duidelijk-dat er zelfs boekwerkjes bestonden over de beginja ren van het vervoer per bus en een map vol dienstregelingen: daar wist men bij de NZH niets of nauwelijks iets vanaf. „Je moet natuurlijk af en toe wel een beetje geluk hebben", geeft Oostendorp toe. „Soms zit je dagen te zoeken en vind je niets en dan opeens is er een sneeuwbaleffect en rol je van het een in het ander". Niet alleen voor de locale historie van Heiloo, maar in het algemeen is de peri ode van de Middeleeuwen een lastig tijdvak om informatie over te vinden. Er is niet zoveel materiaal en wat er is, is vaak in oud-Nederlands of in het La tijn geschreven. „Dat Nederlands gaat dan nog wel, al vergt het veel tijd, maar bij teksten in het Latijn houdt het voor mij op. Als amateur-historicus heb je je beperkingen. Ik vraag me zelfs af of professionele onderzoekers zoveel tijd kunnen besteden aan een bepaald on derzoek", meent Oostendorp. Hij kon nog wel eens gelijk hebben, want de Heilooënaar wroet al meer dan de helft van zijn leven in de locale historie. „Ik ben besmet met een virus. Mijn vrouw zegt bijvoorbeeld wel eens dat ik de krantenbak moet uitmesten, maar dat kan dan helemaal nog niet. Er ligt nog een stapeltje Uitkijkposten in en die moet ik eerst 'bewerken': stukken uit knippen, rubriceren en opbergen". Pietje Precies Als een 'Pietje Precies' behandelt Henk Oostendorp alles wat er over Heiloo on der zijn ogen komt. Die eigenschap - en dan niet alleen wat betreft Heiloo - ge bruikte hij ook in zijn voormalige werkkring bij de Nederlandsche Bank: er werd heel wat uitgeknipt en verza meld, bijvoorbeeld op het gebied van economische ontwikkelingen in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal. Oostendorp stelde zelfs een trefwoor densysteem op, dat tot op de dag van vandaag, zij het in een geactualiseerde vorm, gebruikt wordt. „Dat precieze werken heb ik altijd op alle fronten ge daan: bij m'n eigen archief en dat van de bank, in correspondentie, maar ook in het vrijwilligerswerk, daar was ik bij toernooien - samen met anderen - een man van de klok", vertelt hij. Ofschoon hij voor de samenstelling en het schrijven van 'Heiloo door de jaren heen' geen beroep op anderen heeft ge daan, is er toch een nauwe vorm van sa menwerking geweest in de afrondings fase. Vele avonden boog het echtpaar Oostendorp zich samen over de geschre ven en in een later stadium gezette teksten en keek er kritisch naar. Ook met de uitgever was er frequent overleg over tekst en illustraties. „Kritiek trek ik me altijd aan", zegt Oostendorp. „Ik vind dat je daarvoor open moet staan, dat je altijd iets van een ander kunt opsteken. Het is dan ook absoluut niet waar dat ik alles het beste weet, ook al schrijf ik over een bepaald onderwerp. Als een ander zinvolle opmerkingen maakt, dan moet je daar iets mee doen". Rust aan het front Voorlopig heeft Henk Oostendorp er overigens wel weer even genoeg van. De vele maanden werken aan het boek ei sen hun tol: „Er moeten andere dingen gedaan worden, die zijn blijven liggen. Een tijdje rust aan het front", zegt hij, terwijl zijn echtgenote instemmend knikt. Het klinkt aannemelijk. Maar: „Natuurlijk moet ik nog wel wat din getjes uitzoeken en opbergen". Hoe dat uitzoeken en opbergen van Oostendorp in een boek kan uitmonden, kunt u va naf 1 december a.s. lezen in 'Heiloo door de jaren heen'Tot die datum kunt u inschrijven op de uitgave bij Drukke rij Uitkijkpost BV en bij Libris Boek handel Deutekom. Meer informatie hierover in de advertentie elders in deze Uitkijkpost. Jaap-Wim van der Horst Een speciale lijn Agu-regenkleding voor kinderen van 3 tot 10 jaar. Geen volwassen kleding in een maatje minder, maar een eigen assortiment dat kinderne op het lijf geschreven is. HEILOO - Regenkleding is er in alle soorten en maten. Alle maten? Jazeker, want Agu-Sport heeft kinderregenkle- ding voor kinderen van 4 t/m 10 jaar. Zodat ook kinderen kunnen kiezen uit een uitgebreide kollektie regenkleding. De Agu-Kids lijn bestaat uit jacks, pon cho's en een regenbroek. Gemaakt om kinderen te beschermen tegen de regen èn om ze leuk mee aan te kleden. Net als bij volwassen kleding is ook bij kinder- regenkleding de kwaliteit belangrijk. De jacks, poncho's en broek moeten water en winddicht zijn. Daarnaast moeten ze lekker zitten èn tegen een stootje kun nen. Vooral dat laatste is bij kinderkle ding erg belangrijk. De Agu-Kids lijn is onder te verdelen in drie groepen: Birds, party en Dino. Die bestaan weer uit verschillende jacks en poncho's. Keuze genoeg dus. Ook hoort er een regenbroek bij de lijn. Uitge voerd in donkerblauw en dus passend bij alle andere kledingstukken. Kleine kinderen willen nog wel eens snel groei en. Daar is bij het vaststellen van de prijs rekening mee gehouden, want er is al kinderregenkleding vanaf 24,50. De regenkleding van Agu-Sport is te koop bij de betere fiets- en sportzaken. HEILOO - Bij de start van dit school jaar organiseerde de Hema de wedstrijd voor kinderen van 6 t/m 12 jaar "Ont werp je lievelingsbtoodje". De kinderen moesten een zo aantrekkelijk mogelijk broodje met allerlei ingrediënten zoals bijv. kaas, fruit, sla, enzovoort tekenen. Dat Hanneke de Man (10 jaar) uit Hei loo hier bijzonder goed in Is geslaagd, blijkt uit het feit dat ze, uit duizenden inzendingen, die in de meer dan 200 He- ma vestigingen ingeleverd werden, de tweede prijs veroverde. Ze werd dan ook uitgenodigd om naar de Hema in Heiloo te komen, en ontving daar, op de broodafdeling, een prachtige Ninten do Gameboy, en een heerlijke taart om het thuis verder te vieren. De dolgelukkige Hanneke ontvangt uit handen van verkoopchef C. Veldt de Nintendo Gameboy. HEILOO - Bij de praktijk van diere narts Schaap werden enkele vergiftigde katten binnengebracht. De dieren kwa men uit de omgeving Zevenhuizerlaan, Havercampïaan en Haesackerlaan. De eigenaren van katten in deze omgeving worden verzocht goed op hun dieren te letten. Bij het inparkeren op de Stationsweg werd een personenauto aangereden. De schade wordt door de veroorzaker met de benadeelde geregeld. In een woning aan De Ronge werd inge broken. Vermist worden o.a. een video recorder, waardevolle bescheiden, schoenen. Men is binnengekomen door een openstaand raam aan de achterzijde van de woning. Een personenauto die op De Biender stond geparkeerd werd beschadigd. De spiegel werd er afgetrapt. Tevens werd in een tuin aan De Biender een bloem bak omgegooid. Een personenauto die geparkeerd stond op de Willibrordusweg werd aangere den. De veroorzaker is doorgereden. Op de A9 belandde een personenauto in de sloot. De bestuurder van deze perso nenauto moest plotseling remmen en belandde daarbij in de sloot. In een woning op de Laan van Frans werd ingebroken. Toegang werd ver schaft door middel van het boren van gaatjes. Weggenomen werden o.a. een videorecorder en een stereoset. In een woning aan de Middelhof werd ook in gebroken. Hier werden ook gaatjes ge boord. Uit de woning wordt niets vermist omdat de daders het hazepad moesten kiezen omdat zij iets omgooi den. In een woning aan de Hoghe Weijdt werd getracht in te breken. Bij een supermarkt aan de Stationsweg werd een winkeldief aangehouden. Hij had getracht scheermesjes weg te ne men. Proces verbaal werd opgemaakt. Uit een schuur aan de Westerweg werd een fiets ontvreemd. In een personenauto die geparkeerd stond op de Omloop werd ingebroken. Het rechterportier werd geforceerd. De autoradio werd weggenomen. Op de Willibrordusweg en op de "van Aostastraat werden twee personenau to's aangereden. De veroorzakers zijn doorgereden. In een woning aan de Spijkerboor werd ingebroken. Hier werden ook gaatjes geboord. Weg werden genomen o.a. een kleurentelevisie en sieraden. Op de Kennemerstraatweg werd op 11 november van 13.00 tot 15.15 uur een verkeerscontrole gehouden. Er werd 9 x procesverbaal opgemaakt. Uit een bouwkeet aan de Willibrordus weg werd een draagbare computer gestolen. De bouwkeet was niet af gesloten. Op de kruising Zevenhuizerlaan- Kennemerstraatweg vond een aanrij ding plaats. De oorzaak hiervan was het niet verlenen van voorrang. Er was al leen materiële schade. Op de Kloosterhof werd een persone nauto aangereden. De veroorzaker is doorgereden. In een woning aan de Kennemerstraat weg werd ingebroken. Binnengekomen werd via een raam aan de achterzijde van de woning. Weggenomen werden onder andere geld en sieraden. Op de A9 vond een aanrijding plaats tussen enkele personenauto's. De oor zaak van de aanrijding was het niet vol doende houden van de afstand. Twee auto's waren total-loss. Twee bestuur ders raakten daarbij gewond. Op de kruising Heerenweg-De Kreek vond een aanrijding plaats. Een auto mobiliste wilde afslaan naar De Kreek. Een achterop komende automobilist kon de automobiliste niet meer. ontwij ken. Er was alleen materiële schade. Op de Zeeweg nabij het postkantoor werd verscheurde post aangetroffen. Tevens werden enkele verkeersborden vernield. Uit een tuin van een woning aan de Ewisweg werd een kratje bier gestolen. Een snorfiets, die voor een bromfiets doorging, werd uit het verkeer genomen voor een technisch onderzoek. De bestuurder van de "bromfiets" reed door het rode licht op de kruising Kennemerstraatweg-Kanaalweg. Een bestuurder van een personenauto reed op de Kennemerstraatweg op weg naar Schiphol. Hij vergat echter dat er een rotonde was 'aangelegd bij de krui sing Kennemerstraatweg- Vennewatersweg. Hij belandde midden op de zandhoop op de rotonde. In de periode van 7 t/m 13 november 5 fietsen ontvreemd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6