Nieuw Leven presenteert Mendelssohns 'Paulus' De béste wensen... De Schrijverij schrijft nieuws Nieuws uit de regio Achtergrond verhalen? Uitkijkpost, MALLEVOORT Ingrid Vos: lid van verdienste Foresters Lees ze elke week in de hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken! EXTRA VOORDELIG Drukkerij Uitkijkpost b.v. MUZIEKSCHOOL HEILOO Muziekschool Heiloo Russische muziek in kapel Willibrord Verhalenwedstrijd bibliotheek Heiloo Paraplu-actie geweldig succes TlJDI <S 8E5TEIIEN/ tel. 072-330175 fax 072-335644 SLIJTERIJ WIJNHANDEL K0 NIEUWENHUIJS EEN GOED GLAS, EEN GOEDE ZAAK Op dinsdag, vrijdag en zaterdag DEZE WEEK: 3 Grillkippen ƒ10.00 Jong belegen Goudse 500 gram4.95 Pot Cranberry Compote of Provencaalse Cumberlandsaus voor3.95 Tot ziens, op onze nieuwe locatie. IN LIMMEN, RIJKSWEG 16 TE KOOP PAGINA 8 UITKIJKPOST 16 NOVEMBER 1994 Tussen de drukke verbouwactiviteiten door poseert de familie Borst van De Schrijverij voor de fotograaf. Nog niet in hun vernieuwde winkel, daar die pas vanaf zaterdag in volle glorie te zien zal zijn. HEILOO - In het afgelopen jaar zijn onder leiding van ondernemer Theo Borst zijn vrouw Nanda en dochters In- grid en Macjan de voorbereidingsplan nen voor een complete nieuwe inrichting uitgewerkt. In samenwerking met het bureau Scheer Partners is de basis gelegd voor een nieuw winkelcon cept waarbij een aantal afdelingen bin nen de kantoorvakhandel een ruime en sfeervolle presentatie hebben gekregen. De luxe schrijfwarenafdeling heeft een belangrijke uitbreiding gekregen en de agenda's en luxe buro-artikelen zijn hierbij opgenomen. Aan de overzijde van deze luxe afdeling is een mooie creatieve afdeling ingericht voor creatie ve hobby's, kleuren, tekenen en schilderen. Achter in de winkel is een ruime copy- shop ingericht met aansluitend een aan tal opbergspecialismen. Bovendien zijn de machine- en meubelpresentaties ver der uitgebreid, inclusief een informatie balie voor een persoonlijk advies van ondernemer Theo Borst over deze pro- duktgroepen. Op zaterdag 19 november om 9.00 uur bent u van harte welkom in de nieuwe speciaalzaal van de familie Borst aan de Heerenweg in het Station scentrum. Het deelname-actie program ma omvat liefst 30 interessante aanbiedingen, alsmede een gratis roller pen voor iedere klant met een besteed bedrag van 5,00. Natuurlijk is er voor de meekomende kinderen een kado-ton voor een gratis surprise. Het Veld 1.1852 GO Helloo Tel. 072-332460 HEILOO - In het begin van het school jaar hoort u weinig van de muziek school. Docenten en leerlingen hebben enige weken de tijd om -zich intensief voor te bereiden op de speelavonden. Maar, rond half november barst het "geweld" los. Omdat wij van mening zijn dat de speelavonden een onderdeel van de muzikale opleiding zijn, zullen ook dit jaar de leerlingen moeten "op draven". Niet iedereen vindt dat even prettig; vooral wanneer zij solistisch moeten optreden hebben veel jonge en oudere muzikanten last van spanning. Regelmatig voor het voetlicht komen helpt om de schroom te boven te komen. Met de speelavonden wordt een tweede doel gediend. De uitvoeringen zijn gra tis toegankelijk voor belangstellenden. Met opzet is de aanvangstijd (altijd 19.30 uur) niet zo laat gekozen, zodat ook jongere kinderen kunnen meeko men. Juist om die jongeren gaat het. Zij hebben zo een prachtige gelegenheid om kennis te maken met alle instrumenten waarop bij ons wordt les gegeven. U begrijpt dat de sfeer tijdens de uitvoe ringen ongedwongen is. Er gaat wel eens iets (hoorbaar) fout. Heel vaak laat de docent dan opnieuw beginnen, of de leerlinge krijgt even later in het pro gramma een "kerhansing". Omdat de leerlingen gedurende enkele jaren "groepsles" krijgen, treden naast so listen ook groepjes leerlingen op. Wan neer een docent samenspel-docent is, speelt heel vaak ook het ensemble van de betreffende leraar of lerares. Op woensdag 16 november (vanavond) kunt u luisteren naar de leerlingen van Peter Brouwer, docent klarinet. Vrijda gavond 18 november zullen leerlingen van Anke Buringa-Lont, lerares dwars fluit, hun beste beentje vóór zetteji. De laatste aankondiging voor deze week geldt woensdag 23 november. Leerlin gen van Doroté Crijns, lerares piano, en Martin Rozema, dwarsfluit-leraar, tre den dan (ook gezamenlijk) op. De aan- vang van alle speelavonden is half acht en de toegang altijd gratis. Wij verwel komen u graag! Tenslotte. Het zal u niet ontgaan zijn: de muziekschool fungeert bij tijd en wijle als expositie-ruimte. Tintoretto heeft "zomerwerk" opgehangen in ons gebouw. Vandaag en morgen kunt u, tijdens kantoor-uren, de tentoonstelling nog bezoeken. Wij zien in elk geval uit naar de grote kerst-tentoonstelling. La ter hoort u meer daarover. HEILOO - De kapel van Psychiatrisch Centrum Willibrord is op vrijdagavond 18 november opgengesteld voor iedere geïnteresseerde om het concert van het Neva-ensemble gratis bij te wonen. Het Neva-ensemble bestaat uit 6 Russi sche zangers en zangeressen die vooral Byzantijnse kerkmuziek maar ook Rus sische folklore ten gehore brengen. Het gezelschap geeft uitvoeringen van een zeer hoog muzikaal gehalte, maar geeft ook de toehoorders iets mee van de volkse, nationale maar ook eigen le venskracht die de Slavische mens ken merkt. Het concert in Willibrord is onderdeel van hun twee maanden du rende toernee door Noord-Holland. De Kapel van Willibrord is vanaf 19.00 uur geopend. De uitvoering begint om 19.30 uur. In de kapel is een program ma aanwezig. Tijdens de pauze krijgt u een kopje koffie of thee. Als u meer in formatie wilt dan belt u met dhr. Horst huis of mevr. Veldman van Psychiatrisch Centrum Willibrord, tel. rr 072-312 312. Het nagenoeg complete koor van oratoriumvereniging Nieuw Leven uit Heiloo. HEILOO - 'Als dat zou kunnen is het begin van een toekomstverhaal van de schrijfster Carry Slee, dat door alle Noordhollandse kinderen vanaf 8 jaar mocht worden afgemaakt. In Heiloo zijn de beste verhalen geschreven door Sanne Himmelreich (9 jaar) en Martin Groefsema (11 jaar). Zij mogen op 26 november mee naar museum Nint in Amsterdam, waar via Radio Noord- Hollland op de provinciale winnaars be kend gemaakt zullen worden. Uitslag: 8 en jaar: 1. Sanne Himmel reich, 2. Milou Laan, 3. Jennifer Zent- veld. 10 en 11 jaar: 1. Martin Groefse ma, 2. Bastiaan Basteis, 3. Simon Zuur bier. Eervolle vermelding: Boris Hoetjes. HEILOO - De paraplu-actie van Winkelhof 't Loo anderhalve week geleden is een geweldig succes ge worden. Meer dan duizend mensen uit Heiloo en verre omgeving na men de moeite een bon uit de Uit kijkpost in te vullen en hiermee in 't Loo een gratis paraplu op te halen. Deze ludieke actie kwam tot stand in verband met de verwijdering van het dak van 't Loo enkele weken ge leden. Op een zeer regenachtige dag regende het in 't Loo net zo hard als buiten. Dit wilden en konden de on dernemers hun klanten niet aan doen en verleenden daarom deze extra service. Gelukkig bleven er nog een paar paraplu's over, zodat de winkeliers zelf even naar buiten konden gaan voor het maken van deze foto. HEILOO - Na het romantisch concert dat de Heilooër oratoriumvereniging Nieuw Leven in 1993 uitvoerde, is dit jaar gekozen voor het oratorium 'Pau lus' van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Dit grote oratoriumwerk voor soli, koor en orkest is samen met de "Elias" van dezelfde componist in de kunst van het 19e eeuwse oratorium een absoluut meesterwerk. Solisten bij dit concert zijn: Hanneke Kaasschieter (sopraan), Mieke van Laren (alt), Robbert Over- pelt (tenor), Henk van heijnsbergen (bas) en Gonnie van de Maten (orga nist). De begeleiding wordt verzorgd door het Amsterdams begeleidingsor kest Philharmonie. De algehele leiding berust bij Marcel Joosen, dirigent. -Het concert zal plaatsvinden op dinsdag 29 november om 20.00 uur in de Moe der Godskerk, Holleweg te Heiloo. Toegangsprijzen normaal 20,00 aan de kassa 22,50. CJP/65 17,50 aan de kassa 20,00. Donateurs 12,50 aan de kassa 15,00. Voorverkoopadressen: Bruna boekhan del Avis, Stationsplein Heiloo; J. Braam, Postagentschap en rookshop 't Loo 18, Heiloo, Dhr. H. de Boer, Ter- meijen 131, Heiloo, tel. 335266. De componist Felix Mendelssohn-Bartholdy werd ge boren in 1809 in Duitsland. Óp 9-jarige leeftijd trad hij reeds op als pianist en vier jaar later schreef hij zijn eerste kwartetten en een Magnificat voor koor en orkest. Öp 17-jarige leeftijd compo neerde hij zijn meesterwerk de ouvertu re "Ein Sommernachtstraum". Hij was een zeer begaafd man, niet alleen mu ziek, maar ook literatuur, geschiedenis, filosofie en schilderkunst hadden zijn diepe belangstelling. Ondanks het feit dat hij slechts kort geleefd heeft, hij stierf in 1847, heeft hij een groot oeuvre nagelaten. "Paulus" was vooral in de 19e eeuw een geliefd werk voor oratoriumverenigin gen. Het beleefde zijn première in 1836 op het Rijnse muziekfeest dat in dat jaar te Düsseldorf werd gehouden. Het succes was slechts te vergelijken met de "Schöpfung" van Haydn. In de volgen de maanden werd de "Paulus" in meer dan vijftig steden ten gehore gebracht. Dat Mendelssohn door de school van Handel en Bach tot een ware meester in de vocale vormen geworden was, komt in de "Paulus" duidelijk naar voren. Tenor uit Heiloo Robbert Overpelt uit Heiloo zal de tenor-partij voor zijn rekening nemen. Onze plaatsgenoot, veelgevraagd in binnen- en buitenland, zong als knaap ruim 40 keer mee in uitvoeringen van de Mattheuspassion. Na een voltooide stu die bedrijfseconomie vervolgde hij zijn zangstudie bij Max van Egmond en volgde hij lessen bij Kurt Equiluz. Rob bert geniet vooral als barokzanger de meeste bekendheid. Zo werkte hij o.a. met Ton Koopman, Gustav Leonhardt, Jan Pasveer en Charles de Wolff. Ver der werkte hij mee aan verschillende radio- en televisieopnamen en is hij in middels te horen op een CD-opnmae van "Die Schöpfung" van Haydn. HEILOO - Na een zeventienjarige aanwezigheid en het daarbij beho rende werk bij De Foresters Hand bal is Ingrid Vos op de gecombi neerde algemene ledevergadering van SV De Foresters benoemd tot lid van verdienste. Op de foto ziet u voorzitter Dick Koorn Ingrid Vos met een kus feliciteren. Daarna kreeg zij nog een speldje opgespeld. Het treffende is wel de uitspraak van Dick Koorn, die zegt dat zonder Ingrid Vos er geen handbal geweest was. De vereniging hoopt nog lang van de diensten van Ingrid gebruik te kunnen maken. OFFLEY 0.75 liter PORT ruby, -t 95 white, tawny Het Hoekstuk 9 Heiloo tel. 072 - 335163 verhuur van glas, servieswerk, stoelen, enz. Ter gelegenheid van onze tijdelijke verhuizing naar de parkeerplaats tussen de Brandweerkazerne en nieuwe ingang bij Albert Heyn: HANDEL IN ZUIVEL, EIEREN, WILD EN GEVOGELTE De wijngaarden van Chateau de Pougelon zijn gelegen in één van de wijngemeenten met een bijzondere ligging. Door de extra aandacht bij de selectie van de druiven behoort deze wijn tot de betere in zijn soort. Beaujolais Villages Primeur Chateau de Pougelon gg 0,75 ltr. Los de rebus op en maak kans op een 1,5 literfles Chateau de Pougelon 06 jk' - Telefoon 072-331808 Rechte Hondsbosschelaan 22 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Aan de zuidkant van het Bollendorp met blijvend vrij uitzicht op de Bakkummerduinen. Aangeboden: een geheel gerenoveerde hoekwoning. Het geheel is geschikt voor dubbele bewoning. Voorzien van C.V. dubb. beglazing, geheel geïsoleerd en gestoffeerd. Indeling: Hal, gang, w.c. keuken, bijkeuken. Woonkamer met orginele schuifdeuren, de aanbouw (voorheen garage) is geschikt voor slaapkamer, kantoor of atelier. Ie verd: Overloop, l slaapkamer (keuken), l grote kamer (2 sl.k). Vaste trap naar de 2e verd: Grote slaapkamer, badkamer en w.c. Leeg te aanvaarden. Vraagprijs: 349.000,- Info: 02205-1522 Alléén tussen 19.00 uur en 21.00 uur Hartevelt Jonge Jenever literfles Hooghoudt Bessenjenever literfles Gouden Eeuw Beerenburg literfles De Kuyper Jonge Jenever 'Ketelgestookt' literfles Johnnie Walker Red Label Scotch Whisky 0,7 liter Smirnoff Wodka 0,7 liter JAGERMEISTER Tijdelijk met gratis glas. Drink 'm ijskoud. 0,7 ltr. 95 De zomer is gedaan, hst is tijd om de zaken voor de wintermaan den te regelen. Daarbij hoort het kiezen van de kerst- en/of nieuw- jaarskaarten, die u in december wilt versturen. Bij Drukkerij Uitkijkpost zijn alle nieuwe monsterboeken binnen gekomen. De collecties zijn uitgebreider dan ooit. Exclusieve kaarten vindt u in de boeken van Intercard, Mercard, Kennemer, Printhouse, Amco, RPI en Spanjersberg. Nieuw dit jaar zijn de collecties van Avant Carte en Relinde Exclu sive Cards. Uw kerstkaart is uw visitekaart. Het is daarom aan te bevelen ruim van tevoren uw keuze te bepalen en de tekst op te stellen. Wij adviseren u graag hierbij en zorgen natuurlijk voor tijdige bedie ning en een perfecte bedrukking. Wanneer u uw kerstkaarten bij ons bestelt vóór 1 december a.s. krijgt u 5% korting op het totaalbedrag. Minimum afname 100 exemplaren. Profiteer van ons aanbod en bestel tijdig uw kerst- of nieuw jaarskaart. MetdeaanUooP;-^t;uan kaarte"S\^ernational. Amnesty 1 Fonds en de gereld n-gin9 tot Landelijk Waddenzee- Behoud van de

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 8