Heiloo 2000 viert feest BOSCH Evenementenagenda Eerder met pensioen? Nu wat aan doen! Benefietconcert van Rotary Heiloo levert 6.000 gulden op Expositie Marijke Troost-Sloff Een nieuwe woning? Uitkijkpost, Lees het elke week in de hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken! Receptie vereniging Volkshuisvesting druk bezocht Mr. J. Ouderkerken in hoofdbestuur CFO Leve de kerk Nieuws van wijk- vereniging Plan Oost - ASSURANTIËN Te,eto 072-339172 Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringensparen en pensioenen. tel. 072-330175 fax 072-335644 Schilderen met acrylverf Sjako! met Spot in Buk Buk Weerbaarheidstraining PAGINA 12 UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 1994 Ook voor het regelen van uw pensioen kunt u bij een verzekeringsagent terecht. HEILOO - Steeds meer mensen willen duidelijk zich hebben op de financiële situatie na hun pensionering. Dat geldt niet alleen voor oudere, maar ook voor jongere mensen, zo blijkt uit onderzoek van het Verbond van Verzekeraars. Een veel gestelde vraag is dan: ,Heb ik wel voldoende pensioen opgebouwd of moet ik een aanvullend pensioen rege len?' Het Verbond van Verzekeraars heeft samen met het NIBUD een com puterprogramma ontwikkeld waarmee consumenten zelf deze en andere vragen over de pensioenopbouw kunnen beant woorden. Deze PensionDiskette is voor consumenten op aanvraag gratis te ver krijgen. Hoe werkt de PensioenDiskette? Met de PensioenDiskette kan eerst de fi nanciële situatie van nu in beeld worden gebracht. Ook wordt gekeken hoeveel pensioen al is opgebouwd. U kunt zelf aangeven op welke leeftijd u wilt op houden met werken, welk pensioen u dan wenst e.d. De diskette laat vervol gens zien wat de financiële gevolgen zijn na uw pensionering. Blijkt bijvoorbeeld dat het opgebouwde pensioeninkomen lager is dan het gewenste of noodzake lijke inkomen, dan is er sprake van een zogenaamd pensioengat'. De diskette geeft vervolgens aan wat globaal de maandelijkse kosten zijn om dit ,gat' op te vullen. Op deze manier kunt u uw ei gen mogelijkheden en wensen in beeld krijgen. Met behulp van deze gegevens kunt u bij uw verzekeringsadviseur of levensverzekeringsmaatschappij advies v ragen over hoe deze wensen concreet kunnen worden ingevuld. De volgende voorbeelden laten enkele concrete ge bruiksmogelijkheden van de Pensioen- Diskette zien: Thomas Van der Meer (42 jaar) is getrouwd en heeft twee kin deren. Na jaren avondstudie heeft hij sinds kort een goede positie als hoofd boekhouding weten te bereiken. Tho mas heeft net een huis gekocht en vraagt zich af hoe het nu met zijn pensioen zit. Hij gaat aan de slag met de Pensioen- Diskette. Hij tikt alle benodigde gege vens in: de leeftijd van alle gezinsleden, de waarde van het huis en de auto, de inkomsten en uitgaven. Met alle in komsten en uitgaven op een rij, blijkt dat er een klein overschot op de begro ting is. Nu gaat hij kijken hoeveel pensi oen hij heeft opgebouwd. Thomas komt erachter dat als hij na z'n pensionering dezelfde levensstijl wil aanhouden, er een pensioengat valt. De kinderen zijn dan weliswaar de deur uit, maar de hy potheek is bijvoorbeeld nog niet afbe taald. Samen met z'n verzekeringsadvi seur kan hij bekijken hoe het gat valt te dichten en welke premie daarvoor nodig is. Ellen Griffioen is 50 jaar en werkt part time in de verpleging. Haar man Karei is 60 jaar en gaat over vijf jaar met pen sioen. Ellen vraagt zich af of zij dan ook kan stoppen met werken. Met be hulp van de PensioenDiskette kan ze snel en overzichtelijk bekijken of eerder stoppen met werken voor haar mogelijk is. Uit het financiële overzicht blijkt dat Ellen en Karei samen zo'n 600,- per maand .overhouden'. Met de Pensioen- Diskette inventariseert ze hoeveel pensi oen ze inmiddels hebben opgebouwd en wat de financiële situatie straks zal zijn. Met het geld dat over is, wil Ellen een aanvullend pensioen regelen. Het pro gramma laat nu zien dat als Ellen op haar 55ste wil stoppen met werken, ze financiëel niet rond kan komen. Wel blijkt het voor haar betaalbaar om met 58 jaar op te houden met werken. De diskette aanvragen De PensioenDiskette maakt deel uit van de jaarlijkse collectieve pensioencam pagne van het Verbond van Verzeke raars. U kunt schriftelijk de informatie- HEILOO - Met een goudenhand druk overhandigde voorzitter H. T. Hubbeling symbolisch een bedrag aan een medewerkster van de Stich ting Familiehuis te Alkmaar. Dit ge beurde afgelopen vrijdag tijdens de receptie van de Vereniging Volks huisvesting Heiloo ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Vele men sen maakten van deze laatste gele genheid gebruik het bestuur te feliciteren. Vanaf 1 januari 1995 bestaat de vereniging niet meer, maar is dan opgegaan in de Wo ningstichting Heiloo. De bedoeling om een cheque te overhandigen werd overigens uitgesteld: velen hadden een gift per bank overge maakt, waardoor het totaalbedrag nog niet bekend was. Naar ver wachting zal er 10.000 gulden wor den overgemaakt naar het Familie huis. HEILOO - De Algemene Vergadering van de CFO heeft op 24 november de heer Mr. J. Ouderkerken, die in Heiloo woont, gekozen als onbezoldigd lid van het hoofdbestuur van deze vakbond. De CFO is met ruim 87.000 leden de grootste CNV-bond. De CFO behartigt de individuele en collectieve belangen van de werknemers bij de overheid, in de zorgsector en bij de verzelfstandigde overheidsinstellingen (zoals KPN, nuts- sector en arbeidsvoorziening). De heer Ouderkerken is 46 jaar. Hij is directiesecretaris van Multikabel N.V. (onderdeel van het Gasbedrijf Kop Noord-Holland N.V.) Tevens is hij on dervoorzitter van de Kamer van Koop handel in Alkmaar. Hij heeft binnen de CFO vele bestuursfuncties bekleed, waaronder het voorzitterschap van het disctrict Noord-Holland Noord en in de afdeling Alkmaar van de bond. HEILOO - Door de NCRV wordt - in het kader van hun 70-jarig jubileum - medewerking verleend aan een prijs vraag, die bedoeld is om de vernieuwing in de kerk te stimuleren. 'Leve de kerk', is een gezamenlijk projekt van de Ne derlandse Hervormde Kerk, de Gerefor meerde kerken en de Evangelisch Lutherse kerk. Zou er in Heiloo een groepje mensen te vinden zijn die zich deze winter bezig houden met het projekt? Voelt u ervoor om samen te brainstormen, samen al pratend, fantaserend eikaars creativiteit te stimuleren, elkaar te inspireren en zo op ideeën te komen? Kom dan en laat uw stem horen! Een magazine en een vi deoband zijn beschikbaar om ons op gang te helpen. Op dinsdag 6 december a.s. om 20.00 uur bent u van harte wel kom in de zaal van de Gereformeerde kerk, Noordergeeststraat 9 in Heiloo voor een eerste kennismaking. In onder ling overleg worden de vervolg-avond vastgelegd. We denken aan één avond in de maanden januari, februari en maart 1995. In april kan een idee dan Tom ten Hoope (rechts) spreekt de aanwezigen toe tijdens het jubileum- uitgewerkt en op papier gezet worden, feest van Heiloo 2000. Links staand van hem de heer J. Boom, mede oprichter en naamgever en vervolgens o.a. wethouder Juup Wuijster- Schuddeboom, voorzitter Piet Rusch, raadslid Margot van Gelderen bur gemeester Nico Schoof. Tot half mei kunnen de ideeën voor de prijsvraag ingestuurd worden. Voor meer informatie kunt u bellen met: Lida van der Hilst, tel. 02205-3435 of Pieter van Rijssel, tel. 072-338147. brochure van deze campagne aanvragen via Antwoordnummer 89, 2500 VC in Den Haag. (Een postzegel niet niet no dig). In de informatiebrochure is een waardebon opgenomen waarmee u de PensioenDiskette via uw verzekering sadviseur of levensverzekeringsmaat schappij kosteloos in uw bezit kunt krijgen. HEILOO - Sinterklaas is weer in Heiloo en dat heeft hij geweten ook. Na 's mor gens de intocht gedaan te hebben ging Sint en zijn pieten de wijk verenigingen langs. Traditioneel startte Sint zijn ron de bij de wijk vereniging "Plan Oost". Een afgeladen vol Oosthonk zat vol ver wachting klaar om Sint te ontvangen. Het jeugdkoor, de Blommenkinders, hield de zaal in bedwang met hun prach tige zangkwaliteiten. Deze kwaliteiten zijn trouwens in zeer korte tijd samengevoegd want koorlei der Gert Paul v.d. Horst is nog maar een paar weken bezig met zijn koor op de dinsdagavonden in het Oosthonk. De ouders en kinderen genoten zichtbaar in de zaal. Sint vond het ook allemaal pr achtig en naar hij zei wilde hij wel de he le middag in het Oosthonk blijven. Maar Sint kon de kinderen in Ypenstein en Termeijen niet laten wachten en na het "dag Sinterklaasje" ging hij met zijn gevolg naar de volgende halte. Het was een gezellige Sinterklaasmiddag in het Oosthonk. Als u denkt (in plan Oost), ik voel er wel wat voor om aktief te worden bij de wijkvereniging, om eens wat te organiseren samen met de vaste kern, dan kunt u dat kenbaar ma ken bij een van de bestuursleden, tel. 336702 of 335179 (tel. van het Oost honk is 337726, daar is woensdagavond altijd iemand aanwezig). HEILOO - Zaterdag 19 november was het feest voor Heiloo 2000. In aanwe zigheid van een groot aantal leden en oudleden van het eerste uur werd het 25-jarig jubileum gevierd. Alvorens werd overgegaan tot het offi ciële gedeelte maakten een 20-tal leden een stevige wandeling door de Bergense bossen. Om ca. 18.00 uur vond de offi ciële - maar tevens geanimeerde receptie plaats. Het was voor Heiloo 2000 een aangenamen verrassing dat het gehele college acte de presence gaf. In een korte speech van burgemeester Schoof sprak hij zijn verbazing uit over het feit dat Heiloo 2000 het feest niet in Heiloo hield. Bij hem bestond nu het vermoeden dat Heiloo 2000 naar een ze kere samenwerking met de gemeente Bergen lonkte. Hij sprak echter de hoop uit dat Heiloo 2000 zou medewerken aan het verkrijgen van een horeca gele genheid alwaar men op korte termijn een feest als dit zou kunnen realiseren. Na de receptie was er een diner uitslui tend voor de leden en oudleden. Tijdens dit diner ging, in een speech van voor zitter Piet Rusch, de gedachten 25 jaar terug. Een aantal personen kwamen toen op het idee om een politieke vereni ging op te richten. Hij was derhalve zeer ingenomen met het feit dat die personen van het eerste uur ook allen aanwezig waren. Veel in die 25 jaar is er veran derd in Heiloo. In de eerste plaats het aantal inwoners van ca. 8000 naar ca. 20900. Voor hen moesten goede woon wijken worden gebouwd. Heiloo 2000 Zangeres Adrienne West tijdens het benefiet-concert samen met de Dutch Swing College Band in Heiloo. HEILOO - Het Benefietconcert dat de Rotary Club Heiloo nu al weer jaren or ganiseert, heeft een bedrag opgeleverd van rond de 6000 guldne. Op de swin gende muziek van de beroemde Dutch Swing College Band (DCS), onder lei ding van Bob Kaper, kwamen vele hon derden dol enthousiaste jazzliefhebbers af. Ook natuurlijk wegens het optreden van de even beroemde Amerikaanse ra sartieste Adrienne West, die met haar prachtige vocale bijdrage voor een extra dimensie zorgde. Het werd derhalve op nieuw een echte Swinging Night in de Moeder Godskerk, waar ook de jeugdi ge Rotaracters van de Club Alkmaar (en omgeving) keihard werkten aan het door hen gestelde doel: een bijdrage voor het Foster Parents Plan. Rotary- voorzitter Jack Groot dankte na afloop genoemde Rotoracters, het weer als va nouds heerlijk meelevende publiek, Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo lAAiinnmpi, Telefoon 072-335285 jnRECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Lid V.A.K. Iedere donderdag - a^-^esavond van 19.00 uur tot 21.00 uur maar vooral de grandioze band en de grandioze Adrienne West, door hem de ze bijzondere avond "The woman in charge" genoemd. Zó had de Ameri kaanse geboeid en geïmponeerd. Dat de muziekavond in de Moeder Godskerk weer uitstekend slaagde mag een compliment voor de plaatselijke Rotary Club genoemd worden. De op brengst komt ditmaal ten goede aan de Stichting Damland, voor het vogelop vangcentrum in Bergen. Het geld zal daar aangewend worden voor een aan tal noodzakelijke en belangrijke ob jecten. HEILOO - Met ingang van donderdag 1 december organiseert Aktief' trefpunt voor 55 van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo een wekelijkse cursus schilderen met acryl verf. Docente is kunstschilderes mevr. Rina Snel. Anders dan bij een „gewone" teken of schildercursus is bij schilderen met acrylverf veel meer het creatieve proces en de vrij expressie, dan de technische vaardigheid van belang. Acryl is gemak kelijk aan te brengen op praktisch iede re ondergrond; de verf droogt snel en voor verdunnen wordt water in plaats van terpetijn gebruikt. Acryl kan goed worden verwerkt met een penseel, pla- muurmes of met een rolborstel. Bij ver werking met penseel blijft de penseelstreek staan. Met het schil dersmes kan de verf zowel in dunne als in dikke lagen worden aangebracht. Een aquarel-effect kan worden bereikt door de verf met veel water te verdunnen. Nog meer toepassingen zijn mogelijk met acrylverf. Op de cursus zal u dit al lemaal uit de doeken worden gedaan door de docente. De cursus duurt tot april en de kosten bedragen 100,00. Voor nadere opga ve/of inlichtingen: Aktief' trefpunten voor 55 Westerweg 294, Heiloo, tel. 33 12 97. Op werkdagen van 9.00 - 17.00 uur. heeft zich altijd ingespannen om het dorpskarakter van Heiloo te behouden. Heiloo 2000 kon en kan nog steeds daarbij rekenen op de steun van een grote- enthousiaste achterban. Hij vond het een bekroning dat precies na 5 x 5 jaren er 5 leden in de gemeenteraad wer den gekozen, terwijl hijzelf 5 jaar deel mocht nemen als bestuurslid. Voor Ton ten Hoope, voormalig fractievoorzitter, is het een geweldige beloning om na 25 jaar niet alleen als wethouder te zijn be noemd maar ook nog tot de grootste partij van Heiloo te behoren. De voor zitter besloot met de woorden dat dit te vens een grote verantwoording met zich meebrengt en hij vond dat er nu nog meer dan voorheen aan kadervorming gedaan moet worden. Wethouder Ton ten Hoope merkte in zijn speech op dat de wesp-functie wel ke Heiloo 2000 24 Vi jaar heeft vervuld nu achter ons ligt. De kleur van de wesp noemde hij symboliserend als de warme gloed van de zon waarop de leden van Heiloo 2000 door de jaren heen als team opkwamen voor het dorp Heiloo. Nu niet meer 'hoe was het' of 'hoe ging het' maar nu eendrachtelijk verder. Volgens ten Hoope is het prettig te ver nemen dat het ambtelijk apparaat het huidige kollege veel meer als eenheid er vaart, hetgeen een positieve uitstraling naar buiten heeft. Als laatste spreker merkte fractievoor zitter John Daas op, dat de fractie de zware taak heeft om de kiezers duidelijk te maken dat er een andere politieke wind gaat waaien. Daarbij zullen wij met name aandacht besteden aan een ontwikkeling waarbij Heiloo de eigen identiteit niet verliest. Tevens moet het gemeentebestuur naar de inwoners toe duidelijk maken-^at het bestuur er voor de burgers is. Verder noemde hij Mar got van Gelder een oude rot in het vak die reeds 17 jaar de zware taak als raadslid vervult. Gerard Bos en Marlies Winnips wenste hij veel sterkte voor de toekomst. Met name vond hij dat Mar lies het jeugdige elan aan de fractie geeft, waarmee meteen wordt aangege ven dat het voor Heiloo 2000 van emi nent belang is om te appelleren aan de wensen van de jongeren in onze ge meente. Tijdens de koffie praten de oudleden en de huidige nog even bij, waarna een ieder voldaan naar huis ging- Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Zaterdag 3 december: maandelijkse ver koop tussen 10.00 en 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 te Alk maar. De opbrengst is bestemd voor een project in het noorden van Nicaragua. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag 12.00-16.00 uur. Zondag 11 december: een spannend winterverhaal met muzikale omlijsting voor iedereen vanaf 7 jaar; aanvang 14.00 uur, entree f 5,00, opgave via tel. 072-159418. Openbare Bibliotheek Heiloo Op de thematoren in de bibliotheek HEILOO - Begonnen als driemansfor matie maakte Sjako! al snel naam en faam. Niet alleen binnen's lands gren zen, maar ook in het buitenland maakte ze furore. Zo staan het New Yorkse New Music Seminar en het Deense Ros- kilde festival op haar naam. Alle succes ten spijt miste de band toch iets. De mu ziek zou completer worden met een aan vulling van zang en instrumenten. Tijd dus om op zoek te gaan. Met twee nieu we leden erbij bracht Sjako! begin dit jaar de CD ,Once Upon a Revolution' uit. Eentje die het Sjakoi!-keurmerk meer dan verdient, ook al is ie getekend met hier en daar een nieuwe sound. Vergroeid met het Sjako!-concept ma ken de muzikanten zich ondergeschikt aan het totaalgeluid wat tot een boeiend optreden resulteert. In het voorpro gramma speelt de funky band Spot. Vo rig seizoen was zij te zien in het café van de Buk, waar ze een zeer positieve in druk achterliet. Zaterdag 3 december om 21.00 uur ben je voor 12,50 bin nen in Buk buk. ALKMAAR - Bij weerbaarheidstrai ning gaat het om je inzelf heel en sterk te voelen, zodat je ,de ander' tegemoet kan treden, vanuit de zekerheid dat jij weet wie je bent. Daarom werken we aan je centrumkracht en de manier waa rop je staat, want dit zegt iets van de manier waarop je in het leven staat. We zoeken naar een evenwicht in de in- en uitgaande stroom, zodat uitstraling en houding rustig en stevig wordt. Je zult merken dat je lijf een instrument is om psychische en fysieke mogelijkheden verder te ontwikkelen. Dit doen we o.a. door te werken aan alertheid, speelsheid en wilskracht, door innerlijke ruimte te creëren en een open blik te hebben voor dat wat speelt. Iedere cursist brengt zelf situaties in, die we onder de loep nemen en waarmee we aan het werk gaan. Je traint hiermee het vermogen om moei lijke situaties in te schatten, ze te beoor delen en ernaar te handelen. Je leert risico's te nemen eji nieuwe contacten aan te gaan. Er wordt gewerkt met stem, lijkwerk en spel. De bedoeling is dat je inzicht krijgt in je eigen inge brachte situaties en meerdere manieren ervaren hebt om er mee om te gaan. De ze cursus start op donderdag 12 januari van 20.30 - 22.30 uur. Informatie en op gave Gré Braaksma, tel. 072-124014. Een schilderij van Marijke Troost-Sloff, in december te zien in het Open Huis. HEILOO - Gedurende de gehele maand december zijn in „Het Open Huis" pastel krijttekeningen van onze plaatsge- note Marijke Sloff. te bezichtigen. De herfst vormt de inspiratiebron voor het tentoongestelde werk. Gedetailleerd ge tekende paddestoelen weten de na- jaarssfeer te treffen. Marijke Troost is een didactisch kunste nares die een geheel eigen stijl heeft ont wikkeld. Ze heeft de liefde voor het tekenen van huis meegekregen. In haar voormalige woonplaats Bodegraven heeft zij zich onder andere beziggehou den met het illustreren van geboorte kaartjes en piano- boeken voor kinderen. De laatste tien jaar heeft zij zich op het schilderen met olieverf toe gelegd. De diepte en warmte die dit ma teriaal uitstraalt, trekken haar aan. De Spaanse hofschilder Velasquez is haar grote voorbeeld. Van mensen uit het hele land ontvangt Marijke opdrachten voor themaportret ten. Om een goed beeld van de situatie te kunnen creëren verdiept ze zich in de persoonlijke aspecten. In haar schilde rijen ligt de nadruk op de kenmerkende eigenschappen van de geportretteerde. Ook dieren, landschappen en woningen kunnen op schilderij worden vastge legd, waarmee zij onder andere adver teert in het kunstblad Tableau. wordt aandacht besteed aan 'Antiek en curiosa'. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Vrouwencentrum Truitje Iedere eerste en derde woensdag van de maand: koffie-ochtend van 9.30 - 11.30 uur. Bijdrage f 2,50. Donderdag 1 december: thema-avond 'Angst en/of bang zijn, een taboe?', aanvang 20.00 uur. Bijdrage f 2,50. Donderdag 8 december: thema-ochtend over drama-biorelease-technieken van 9.30-11.30 uur. Bijdrage f 2,50. Woensdag 14 en donderdag 15 decem ber: cursus lijswerktraining t.b.v. menstruatiecyclus, beide dagen van 19.30-22.30 uur. Bijdrage f 17,50. Donderdag 15 december: thema-avond 'Opkomen voor jezelf' van 20.00-21.30 uur ter introductie van een in januari te starten cursus van tien avonden. Bijdra ge thema-avond f 2,50. V rouwengezondheidscentrum T ruitje, Wielingenweg 235 te Alk maar. Inlich tingen: tel. 624001 (9.30 -12.30 uur op werkdagen). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 12 december: kerstavond met pakjes in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Sportcentrum De Enterij Donderdag 1 december: Volleybal Oranje Wit 19.30-22.30 Vrijdag 2 december: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 3 december: Vrije verhuur tot 18.30 uur. 18.30-20.00 Handbal Zondag 4 december: Badminton 9.30-11.30 Handbal 12.00-16.00 Maandag 5 december: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Dinsdag 6 december: Trimclub Limmen 19.00-20.00 Nevobo volleybal 20.00-23.00 Woensdag 7 december: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Inlichtingen: tel. 02205 2931. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 7, 10, 21 en 24 december, aanvang steeds om 14.30 uur. Jeugdfilm op 17 december, aan vang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Pop pentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 4 december: expositie van Jan Versnel, fotograaf van de ruimte, in het Stedelijk Museum, Doelenstraat 5 te Alkmaar; openingstijden dinsdag tot en met vrijdag 10.00 - 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 - 17.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 11 december: verkoopexpo sitie met werk van zes gerenommeerde kunstenaars tegen een gunstige prijsstel ling met oog op de decernberfeesten. Open: donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur; Dijk 1, Alkmaar. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 2 december: vrij bridgen, aan vang 19.45 uur, kosten f 2,00/niet-leden f 3,00. Dinsdag 6 december: zangkoor De Blommenkinders voor 7- tot 11-jarigen van 19.00-20.00 uur, kosten f 1,00 (in schrijfgeld eenmalig f 2,50). Woensdag 7 december: naailes, aan vang 10.00 uur, kosten f 6,50 (niet- leden f 7,50). Alle activiteiten het Oosthonk, Oost- kanter 14 te Heiloo. Laatdienst Zondag 4 december: oecemenische Laatdienst in de Kapelkerk aan de Laat te Alkmaar; voorganger Peter van Schagen; aanvang 12.00 uur; inlichtin gen: 113082 of 124760. Expositie Wout Wessemius Tot en met 15 januari kan men bij A- Part Design, Magdalenenstraat 17 te Alkmaar tijdens de winkeluren het werk van Wout Wessemius (interieurobjec ten) bekijken. Kunst voor Amnesty Zondag 11 december: Weihnachtsora- torium van J.S. Bach in de Petrus en Pauluskerk te Bergen; 15.30 uur de kerstcantates, 20.00 uur de nieuwjaar scantates. De opbrengst is bestemd voor Amnesty International. Inlichtingen c.q. kaartreservering: tel. 183555. Kerstpakketten naar Polen Donderdag 1 en donderdag 8 december is er gelegenheid voor het inleveren van kerstpakketten voor familie of vrienden in Polen bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo, beide dagen tussen 13.00-20.00 uur. Inlichtingen over kosten, verpakking en dergelijke: tel. 331802. Galerie Nu Tot en met 4 december is er in Galerie Nu, Nuhout van der Veenstraat 48 te Castricum een 'Open Huis Winter Ex positie' met het werk van talrijke kunstenaars. Vanaf 26 november dage lijks geopend van 13.00-21.00 uur. Galerie Amber Tot 11 december is bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen werk te zien van Marjan Lambeck (kleuretsen) en Dieuwke Adolf (keramiek); ope ningstijden: donderdag, vrijdag en za terdag van 14.00-17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 18 december wordt de ge bruikelijke eindejaars-groepsexpositie gehouden in Galerie De Kapberg, Slot- weg 17 te Egmond aan den Hoef met werk van diverse kunstenaars; ope ningstijden elke zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Expositie in Cocon In het opleidingsgebouw Cocon van het Energieonderzoek Centrum Nederland aan de Westerduinweg 3 te Petten is tot en met 15 december een expositie te zien van Lilly Dekker (bronzen beelden), Joop Muller (kalligrafie) en Olga van der Sloot (raku-keramiek) tijdens de kantooruren; voor bezoek eerst aanmel den via tel. 02246-4412. Stichting Doorstroom Zaterdag 3 december: verkoop van tweedehands goederen ten bate van een waterproject in Uganda op het adres Koningsweg 36 te Akersloot tussen 9.30 en 15.00 uur. Expositie bij Merlet Tot en met 23 januari is in restaurant hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl een expositie te zien van schilderijen van Michel van Overbeeke.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 12