na C1000 Voordeelmarkt Warm onthaal voor Sinterklaas Ypestock '95 met Bob Color en De Dijk op nieuwe locatie Sint Jan Mavo wordt PCC-vestiging Heiloo Vaste lage prijs! DRUKKERIJ UITKIJKPOST AmelS v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Ai \ir\€+ makelaardij o.g. fi?&fKEVKERNK0Ciï» ,J, V OS Zeeweg 20, 1852 CR HeilOO ASSURANTIËN CEES HACHMANG LOODGIETERS HALFVOLLE MELK KARNEMELK VOLLE 55 YOGHURT MAGERE YOGHURT Voor een prima verlichting hoeft u niet ver te zoeken. Dichtbij heeft u bij Van der Peet's Vakhandel een ruime keuze. Zie onze speciale Light Special krant met tal van scherpe aanbiedingen. in Winkelcentrum 't Hoekstuk Zie de advertentiepagina elders in deze Uitkijkpost 59e JAARGANG NO. 48 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OAASTRE KEN 30 NOVEMBER 1994 Vrijwilligersmarkt in gemeentehuis Geslaagd Diabetes Fonds Nederland MAKELAAR TAXATEUR O.G. Tel 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES ESI SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap - Eerlijk advies en kosteloze offerte Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. NVM literpak literpak literpak m KENNEMERSTRAATWEO 63, TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Woensdag 7 december wordt er van 14.00 - 18.00 uur een vrij willigersmarkt georganiseerd in het ge meentehuis. De markt is voor iedereen die meer wil weten over vrijwilligers werk. U zoekt een manier om u nuttig te maken voor de gemeenschap, om een zinvolle tijdsbesteding te hebben, om anderen met dezelfde idealen te ont moeten, om misstanden de wereld uit te helpen, om werkervaring op te doen, als aanloop misschien naar een betaalde baan, om uw talenten beter te ontplooi en, om uw daadkracht en energie kwijt te kunnen? Tal van verenigingen, wijk centra, belangengroepen, kerken, en in stellingen bieden u hiertoe de mogelijkheid. Tijdens de markt zullen onder andere de volgende organisaties aanwezig zijn: vluchtelingenwerk, we reldwinkel, terminale zorg, Unie van vrijwilligers, zonnebloem, Rode Kruis, gered gereedschap, Katholieke bond van Ouderen, Unie van Vrijwilligers, Algemene Nederlandse Bond voor Ou deren, Senioren Vrijwilligers, Vacature Bank, Stichting Bestuursregister, Sare- na, Amnesty International, Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo, Vrijwilli gers Autovervoer. Deze markt is onderdeel van een aantal evenementen die op de Internationale Vrijwilligersdag op woensdag 7 decem ber in Heiloo georganiseerd worden. Voor eventuele nadere informatie: Seni- oeren Vrijwilligers Vacature Bank, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Tot ziens op woensdag 7 de cember tussen 14.00 - 18.00 uur. Sint Nicolaas was op dreef tijdens zijn welkomstwoord; dat vond ook Zwarte Piet (Gerard Schaap, rechts) die de Sint voor de 25ste keer terzijde stond. Greetje Kuijper trakteert Sint Nicolaas al twintig jaar achtereen op een har tv er warmertje tijdens zijn intoch in Heiloo. HEILOO - Een beetje later dan de be doeling was, kwam Sinterklaas zaterdag op het gemeentehuis aan. Daar speelde Eensgezindheid en hield de vele kinde ren die zich daar verzameld hadden zoet door het spelen van de bekende liedjes. Onderweg werd de Sint ook hartelijk verwelkomd. De route was, vanwege de vele verbouwingen een beetje omgelegd en zo kwamen wij er achter dat Sint al 20 jaar lang van mevrouw Greetje Kui per die op de Laarmanstraat woont een neutje krijgt. Dit jaar moest ze het hem wel even achterna brengen. „Ach ja, hoe gaat zoiets. Toen ik 20 jaar geleden hier kwam wonen, was het vreselijk koud. Toen Sint voorbij kwam riep ik: „Wilt u een berenburger?". „Graag", riep de Sint en zoiets groeit dan uit tot een traditie", aldus mevrouw Kuiper. Op het gemeentehuis aangekomen werd de Sint opgewacht door burgemeester Schoof, die blij was dat Sint nu in Hei loo was. (en hij niet alleen). Nadat er gezongen was en de kinderen waren toe gesproken ging Sinterklaas naar de raadzaal, waar nog een toespraak voor de volwassenen werd gehouden. Na tuurlijk kwam de verbouwing van de winkelhof 't Loo ter sprake. Sint was wel blij met de nieuwe supermarkt maar sprak weemoedig: „Waar is de tijd van Bob Greeuw gebleven met een zak met balletjes bij je boodschappen". Sinterklaas was dit jaar bijzonder goed op dreef, al waren er tot zijn spijt geen surprises. Hij toonde zich verheugd over de grote opkomst in de raadzaal. Burgemeester en wethouders ontkwa men niet aan de opmerkingen van de goedheilig man. Natuurlijk was er voor het gevolg van de Sint een extraatje. De politie, de po nyclub Heiloo, Pridini, de Victorie- groep, de Boscrossers, de muziekvere nigingen Eensgezindheid, Caecilia, Fan fare en showband Heiloo, Nijenburg en het marjorettenkorps, iedere afgevaar digde van deze groepen kregen een waarderend woord van de Sint. En dan waren er nog de "thuiswerkers" de da mes die altijd zorgen dat Sint en zijn Pieten er tip top uitzien, mevrouw W. Ouderkerken en J. Mulder. Ook de bo de, de heer Koenders, werd niet verge ten. „Ik weet hoeveel werk jullie allemaal verzetten". Dit gold natuurlijk ook voor de heer van Hove, die de alge hele organisatie voor zijn rekening nam. Maar er was nog iets bijzonders. De paardepiet, Gerard Schaap, liep dit jaar voor de 25ste keer mee. Sinterklaas (80) is een beetje bang voor pa'arden. On danks dat hij al 36 keer in Heiloo op be zoek komt, zonder deze bijzondere paardepiet zou dat niet gaan. Het begon indertijd allemaal bij Overkerck, van waar de stoet altijd vertrekt. Het paard van Sinterklaas begon opeens snel om zijn as te draaien. Toen zie een stem: „Sint, dat gaat niet goed". Hij greep het paard vast en heeft de hele tijd, in burger in de stoet meegelopen en het paard in bedwang gehouden. Deze piet kreeg meteen een vaste aanstelling en doet dat nu al 25 jaar. Van zijn baas kreeg hij een mooie ingelijste foto van de Sinterklaasstoet. Het was dit jaar weer een echt gezellig feest op het gemeentehuis, waarover verscheidene „nieuwkomers" hun ver bazing uitspraken, dat het zo leuk was. Vestigingsdirecteur Th. Kaandorp en PCC-rector H. Jongerius voor het schoolgebouw aan De Dors, waar op de muur het nieuwe beeldmerk is aangebracht. HEILOO - Onze oud-plaatsgenote Hilje Hoeksema is op 13 oktober afgestu deerd aan de Hogere Economische School te Amsterdam. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 HEILOO - De collecte „Geef 's voor di abetes" die van 13 tot en met 19 novem ber in Heiloo is gehouden, heeft 13.022,65 opgebracht. Met de op brengst financiert het Diabetes Fonds Nederland wetenschappelijk onderzoek rond diabetes mellitus (ook wel bekend als suikerziekte). Alle gevers en ook col lectanten hartelijk dank! Het Diabetes Fonds Nederland financiert 85% van het wetenschappelijk onderzoek naar diabetes in Nederland dankzij giften en donaties. Heeft u de collectant gemist, dan kunt u uw bijdrage ook overmaken op giro 5766 of op banknummer 70.70.70.805 tnv Diabetes Fonds Neder land in Amersfoort. Op dit moment heeft 1 op de 40 Neder landers diabetes, dat zijn 400.000 Ne derlanders. Diabetes is een aandoening die iedereen kan treffen. Met tabletten of door het spuiten van insuline is de ziekte beheersbaar maar zorgt niet voor genezing. De ziekte gaat ook vaak ge paard met complicaties zoals hart- en vaatziekten. Volgens Jongerius en Kaandorp is er door de fusie niet alleen een degelijke school met vele mogelijkheden voor de leerlingen, maar juist ook een leuke school ontstaan in Heiloo met vele acti viteiten buiten het directe lesprogram ma. Dat was op de vroegere St. Jan Mavo en het PCC 'oude stijl' ook het geval en natuurlijk zijn deze zaken mee genomen. Bijvoorbeeld nemen alle PCC-leerlingen deel aan het jaarlijkse derde wereld-project, dat zich afspeelt in de vestiging aan de Alkmaarse Blee- kerskade. De vestiging Heiloo van het PCC zal de eerste jaren van de opleiding voor VWO, havo en mavo gaan verzorgen. De VWO- en havo-kandidaten maken hun opleiding af in Alkmaar, terwijl de mavo-leerlingen examen doen in Hei loo. Leerlingen, die na het eerste jaar in Heiloo toch beter thuis blijken te zijn op het VBO (voorbereidend beroepson derwijs), wordt eveneens een goede doorstroming gegarandeerd naar bijna alle mogelijkheden die het beroepson derwijs biedt. Zowel technische beroep sopleidingen als opleidingen in de economie en dienstverlening worden binnen het PCC aangeboden. Alles tezamen een compleet aanbod van voortgezet onderwijs in Heiloo. Voor verdere informatie kan men altijd con tact opnemen met de school aan De Dors 2 te Heiloo, telefonisch bereikbaar onder nummer 072-332780. De Dijk: de uitsmijter van het vijfde muziekfeest van Stichting Festival Heiloo. (Foto Jaap Vrenegoor.) Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 HEILOO - Het Ypestock Popfestival beleeft in 1995 haar vijfde editie. In de voorgaande vier afleveringen hebben de organisatoren en vrijwilligers van de Stichting Festival Heiloo zich mogen verheugen over een groeiende be langstelling. Reden temeer om het vijf de muziekfeestje aan te grijpen om er een nog grootser evenement van te ma ken. Nu de twee eerste bands van for maat - De Dijk en The Bob Color - zijn vastgelegd, is het tijd dat een ieder zon dag 11 juni 1995 vrijhoudt voor een feestelijke dag boordevol uitstekende muziek in Heiloo. Ten opzichte van 1994 is de belan grijkste verandering voor Ypestock wel de nieuwe locatie. In overleg met de ge meente Heiloo is er toestemming ver kregen het festival te houden op een stuk weiland vlak achter bedrijventer rein De Oude Werf, aan de oost- en westzijde afgesloten door resp. de A9 en de woonwijk Ypestein. Dit via De Oude Werf uitstekend bereikbare terrein biedt plaats aan de enorme tent van 32 bij 80 meter: meer dan anderhalf keer zo groot als in 1994. Er is plaats voor vele duizenden bezoekers en voor een dubbel podium, waarop in totaal tien bands - ook al een verdubbeling - zullen op treden. The Bob Color: voor de derde maal op Ypestock. Naast de middagtopper The Bob Color en de avondsluiter De Dijk is ook de Heilooër band The Porcupines vastge legd voor Ypestock 1995: een debuut voor deze van Buk Buk en het Oranje bal zo bekende formatie. Voorts is de organisatie in onderhandeling met nog eens zeven bands, waarvan een aantal locaal-regionale formaties en énkele na tionale toppers; zelfs wordt over de grenzen gekeken om een perfecte pro grammering voor het popmuziekfeest te bewerkstelligen. De organisatie is ook druk doende om het zogenaamde randgebueren extra glans te geven. Een uitgebreide markt is in voorbereiding, waarop op beperkte schaal ruimte is voor Heilooër organisa ties om zich te presenteren aan het naar verwachting vele duizenden koppen tel lende publiek. Ook in publicitaire zin wordt het eerste lustrumfeest van Ypestock groots voorbereid. De onder handelingen over bijvoorbeeld een festi valkrant zijn van start gegaan. Wie meer wil weten over Ypestock 1995 houdt de Uitkijkpost in de gaten voor nadere berichten. Ypestock wordt geor ganiseerd door de Stichting Festival Heiloo, p/a Rosendaal 89, 1851 RK Heiloo. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! eigen sfeer juist ook door de kleinscha ligheid. Leerlingen kunnen er een volle dige mavo-opleiding volgen en de onderbouw voor havo en atheneum. Ze worden derhalve niet onder de voet ge lopen door vijfde- en zesdeklassers, die in Alkmaar hun lessen krijgen. Het tweede begrip is streaming. Binnen het PCC zijn vier onderwijskundige stromen aan te wijzen: het voorberei dend beroepsonderwijs, mavo/havo, havo/atheneum en gymnasium. Op ba sis van testen op de basisschool en het advies van de docenten aldaar komen leerlingen in een PCC-brugklas van een bepaalde stroom. Hierdoor worden ho mogene klassen samengesteld, die op zich allemaal hetzelfde lesprogramma volgen, maar waarbij er verschil kan bestaan wat betreft diepgang, tempo en aanpak. Kwaliteit is het derde begrip, dat gehan teerd wordt. Daarbij is allereerst geke ken naar het lesprogramma op alle niveaus. Dit heeft geresulteerd in de aanschaf van nieuwe programma's. Voor de kwaliteit spelen natuurlijk ook de docenten een belangrijke rol. In de nieuwe onderwijsorganisatie, zoals je het PCC wel mag noemen, is het zo dat docenten vanuit Alkmaar naar Heiloo komen om lessen te verzorgen, bijvoor beeld voor de onderbouw van havo en atheneum. Ook de accommodatie - het schoolgebouw - heeft met de kwaliteit te maken. Tussen anderhalf en drie ton is uitgetrokken om het gebouw geschikt te maken, bijvoorbeeld wat betreft de ei sen voor de vakken biologie, natuur kunde, scheikunde en techniek. Sinds augustus van dit jaar heeft men ook de beschikking over het gebouw van de voormalige Kennedy Mavo om plek te bieden aan de uitbreiding van het on derwijsprogramma. Heerenweg 167,1851KN Hak»,Tel.: 072-331716. HEILOO - Onlangs is het zo bekende logo van de St. Jan Mavo op het school gebouw aan De Dors vervangen. Op de muur van het gebouw is nu het nieuwe beeldmerk van het Petrus Canisius Col lege te zien: het grotere geheel waarin de Heilooër mavo door een fusie is opge gaan. Hierdoor is het mogelijk gewor den om niet alleen een mavo-opleiding te volgen, maar ook voor VWO en havo zijn er nu mogelijkheden. In een gesprek met rector H. Jongerius en vestigingsdirecteur Th. Kaandorp wordt duidelijk dat er sprake is van meer dan alleen een naamsverandering. Op on derwijskundig gebied is er het nodige aan de hand. Het blijkt te gaan om drie kernbegrippen. Allereerst is kleinschaligheid een uit gangspunt voor het gehele PCC, dat ook in Alkmaar en Bergen vestigingen heeft. De leerlingen moeten zich thuis voelen op school en zij moeten hun do centen kennen (en omgekeerd natuur lijk). De vestiging in Heiloo heeft haar

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 1