Politieberichten Skyline in La Strada Andere adressen Z& zeaaen c/at i/r^eA 't meest gelezen in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden Oma's mayonaise Bridgeclub Sans Atout MUZIEKSCHOOL HEILOO DoJo 't Loo Burgerlijke stand SV Oppositie Uitslagen H.B.C. Damesbridgeclub Sans Atout Damclub Heiloo Kinderpostzegels 1994 Nieuws van zwembad Loos Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Meervogels Handbal UITKIJKPOST 30 NOVEMBER 1994 PAGINA 6 Wu/i (Hi/i (/er fflare/ Mijn oma maakte vroeger de lekkerste mayonaise van de wereld. Als ik voor een dag of wat bij opa en haar ging logeren^ samen met mijn zusje, dat werd er vast en zeker eenmaal patat gegeten met de door oma gefabriceer de saus. Als ik eraan denk, dan proef ik opnieuw de smaak en spijt het me dat ze er niet meer is om me het re cept te geven nu ikzelf het eteq berei den leuk ben gaan vinden. Ik weet dat ik eens op een dag ga proberen de smaak van vroeger zelf te maken: ou derwets lekker is niet achterhaald, wat goed is mag best terugkeren. Het is een herinnering, maar ik mag hopen dat iedereen zo'n herinnering heeft aan zijn opa of oma. En de mij ne gaat verder dan louter die geel witte saus. Mijn grootouders woonden in Hilversum en het was prachtig mooi om daar heen te gaan. Ik was een jaar of negen en ging voor m'n gevoel helemaal alleen op reis naar de andere kant van de wereld. M'n vader zette me op de trein in Heiloo en hield ruggespraak met de conducteur. In Amsterdam stond m'n tante me op te wachten voor de overstap. Maar ik was Berend Botje die uit varen ging, helemaal alleen en verschrikkelijk stoer. In Hilversum aangekomen stonden m'n opa en oma ons op te wachten. Trots stapte ik uit de trein met m 'n rode of grijze koffertje van karton en holde op hen af. Ik was altijd blij als ik in Hilversum was. Ik wist ook pre cies wat er ging komen. Samen met opa naar de winkel vol postzegels voor een nieuw album of een serie ze gels en dan naar het poffertjes restaurant, waar m 'n oma en tante al een kopje koffie gedronken hadden. Vol trots liet ik zien wat ik van opa had gekregen en daarna was het smul len ^van het besuikerde gebak. Ik an derhalf jaar geleden geprobeerd deze jeugdsensatie opnieuw te beleven met en uit te leggen aan Poolse vrienden. Het was nauwelijks mogelijk. Maar die poffertjes smolten als honing op m'n tong. Mijn opa was best een geheimzinnige man. In het huis vlak bij het bos had hij een in mijn herinnering enorm grote studeerkamer boordevol kasten met smalle laatjes. Daarin waren dui zenden en nog eens duizenden dode wespen aan spelden gestoken. Mijn opa was bioloog, schreef boekjes over planten en dieren en zag in zijn klein zoon een potentiële opvolger. Vaak zat ik op de bank in zijn kamer, ter wijl hij aan het werk was. Mijn opa was een koning op zijn troon achter het bureau. Ik weet nog dat hij op een dag aan mij vroeg wat ik later wilde worden. 'Professor', antwoordde ik bloedse rieus en sindsdien heeft hij mij de kleine professor genoemd. Ik wist echt niet wat een professor was; waar schijnlijk had ik het net gelezen in een boek en klonk het me interessant in de oren. De fantasie van een kind is grenzeloos. Zo wilde een broer van mij president van Amerika worden. We wonen nu allebei in Heiloo, kun nen gelukkig nog steeds fantaseren en zijn beiden niet geworden wat we toen dachten en waarvoor we ooit in Amsterdam een studie volgden. Maar even terug naar de opa's en oma's. 'Herr Professor' was ik tijdens mijn eerste reis naar het buitenland. Samen met weer een andere broer ging ik naar Oostenrijk, waar mijn opa en oma jaar in jaar uit hun zo merreces hielden. In de ogen van de twaalfjarige die ik toen was beleefde ik maar wat spannende avonturen. Zwemmen in een voor het gevoel be vroren bergbeek, wandelingen naar hoge toppen en een bezoek aan een ondergronds meer. Het was impone rend en de enige vakantie waarvan ik nog steeds een plakboek bewaar. Maar ook dichter bij huis zorgden m 'n opa en oma voor spannende ge beurtenissen. Wandelingen over de heide tot de invallende duisternis als kerkklok fungeerde. Slapen op de zol derkamer, waar dat boeiende schilde rij hing van de man op het strand, die balanceerde op een blauwe bal. In het bad, dat we thuis niet hadden, gelijk een zwembad, een gebeurtenis waaro ver de reeds eerder genoemde tante nog steeds graag verhaalt. Het is de magie van opa en oma, van wie alles mag, waar alles kan wat thuis onmo gelijk is. Nogmaals: iedereen gun ik zulke herinneringen. Nu heb ik geen oma meer, die mayo naise maakt of die altijd een reep chocola in haar tas heeft. In gedach ten leen ik wel eens de opa of oma van een ander. Bijvoorbeeld als ik de kinderen van vrienden lol zie maken met hun grootjes en vooral ook omge keerd: de stralende gezichten van grootouders, die met hun kleinkinde ren spelen. Maar al te makkelijk ver plaats ik me dan in die kinderen: wat hebben ze een pracht tijd, allemaal. Maar ook ben ik de opa, die opleeft bij het zien van zo'n spontane rakker, zo'n onberekenbaar duvelye uit een doosje, zo'n doerak die de wereld aan het ontdekken is. Onlangs was ik op een feestje van een jarige kleindochter. Ik werd daar vol ledig bijgepraat over tv-programma's als 'Sisters' en 'All you need is love', over de amoureuze avonturen en nieu we relaties, over baantjes en meer van dit soort zaken. Zo tussen de bedrij ven door kwam oma vanuit de keuken in en uit: een schaaltje met dit, een bordje met dat. Voor ik er erg in had, was ik weer een oma aan het le nen. Temidden van de generaties voel de ik me als een vis in het water. Afgelopen weekend was er een opa aan het werk in mijn huis. Ik ben technisch zo onbekwaam, dat ik daar voor de hulp van anderen absoluut nodig heb. Dus leende ik een opa. Ik voelde me een kleinzoon voor wie het een en ander geregeld werd. Ik beleef de een spannend avontuur in de we reld die verwarming heet en uiteindelijk liep het goed af, want daar zorgen opa's wel voor. Als je over grootouders spreekt, dan lijkt de wereld soms zo eenvoudig, het is net een sprookje. Maar even weg van het sentiment, hoe lief ik het ook heb. Al die opa's en oma's dragen in hun herinnering ook een heel ander verhaal, dat niets met sprookjes te maken heeft. Bijna alle grootouders van nu hebben ook de tweede wereldoorlog meegemaakt. Als produkt van de jaren '60 en '70 heb ik me altijd tegen die verhalen verzet. Argumenten te over, zo meende ik. De wapenwedloop, de koude oorlog, het commercieel belang van de oor log: ik schreeuwde het bijna van de daken, voorbijgaand aan het doorge maakte leed. Het is pas de laatste jaren dat ik op een andere manier ben gaan kijken naar en denken over dit onderwerp. Want waar ik mooie herinneringen heb aan mijn jeugdjaren, daar is bij de opa's en oma's het zwarte gat van de verschrikking, van de oorlog. Na tuurlijk waren de opa's en oma's tus sen 1940 en 1945 net zo lief voor hun kleinkinderen als tegenwoordig het ge val is, maar de omstandigheden waren niet te vergelijken. Vijftien jaar gele den was ik per definitie tegen elke vergelijking met vroeger, de goed be doelde waarschuwingen, de vinger aan de pols: 'Het is niet mijn wereld'. Maar het is natuurlijk wel mijn we reld. Want het plezier dat opa's en oma's beleven aan hun kleinkinderen vormt een schril contrast met hun ei gen ervaringen van een halve eeuw ge leden. Zo uit de crisis van de jaren '30 kwamen zij in de verschrikking te recht, die niemand van mijn generatie heeft meegemaakt. Het heeft lang ge duurd voordat de verhalen over vroe ger voor mij - en velen met mij, daarvan ben ik overtuigd - een beteke nis kregen. Het gekanker op de 'be terweters' is veranderd in respect voor mensen die het (in dit opzicht zeker) beter weten. Volgend jaar vieren we in Nederland vijftig jaar bevrijding. We vieren dat we een halve eeuw een vrij land zijn. Gelukkig zijn er in Heiloo en in vele andere gemeentes initiatieven gekomen om bij deze bevrijding nadrukkelijk stil te staan. In de wandelgangen heb ik vernomen, dat er bepaald feest ge vierd gaat worden op de vijfde mei. Maar belangrijker nog wordt de vier de mei. Dan staan we, al is het slechts enkele minuten, letterlijk stil bij de herdenking van hen die gevallen zijn. De mannen en vrouwen, die nu opa en oma hadden moeten zijn. Als ik aan mijn oma's denk, dan proef ik de mayonaise en de chocola. Als ik aan mijn oma's denk, dan voel ik de angst voor controles vanwege de verborgen voorraden in de winkel in Haarlem, dan krimpt mijn buik door de honger in het kamp op Java. Als ik aan mijn oma's denk, dan hoor ik de verhalen van hun kinderen uit die verschrikkelijke jaren. Zij hebben het overleefd. En daar mag ik geweldig blij om zijn, want daardoor kon ik een kleinkind zijn en de herinneringen vergaren, die niemand me kan afne men. En steeds als ik nu een oma zie, volledig in beslag genomen door haar kleinkind, dan ben ik dat kleinkind en geniet met volle teugen. HEILOO - Uitslagen maandag 28 no vember: A-lijn: a. fam. Schaffer 68.8 2. ds. v.d. Linden-v. Twuyver 61.7 B-lijn: 1. Mw. Dolmans-C. Schouten 65.8 2. ds. Bakker-de Waal 61.7 C-lijn: Mw. 'Roozen-Nuyens 61.7 2. Mw. Glorie- Mantel 61.3 D-lijn: 1. fam. Gieles 60.8 2. Fam. v.d. Vlies 56.7 E-lijn: 1. Bonnewit-Theune 64.2 2. Brugmans- Nierop Groot 55.8 F-lijn: Fam. Maas 60.4 2. Mw. de Jager-v.d. Burg 57.8 HEILOO - Op het Raadhuisplein werd een rode personenauto van het merk Open type Corsa aangereden. De ver oorzaker is daarna doorgereden. Een winkeldievegge werd aangehouden bij een winkel in hetl^oo. Zij had snoep weggenomen voor een waarde van 7,00. Proces verbaal werd op gemaakt. Op de Holleweg werd een personenauto afgesloten echter de sleutels en het kind zaten er nog in. Van alles werd gepro beerd om de auto open te krijgen. Be halve het inslaan van de ramen, echter zonder resultaat. Een passerende voor bijganger lukte het de auto open te krij gen met zijn fietssleutel! Aangifte werd gedaan van diefstal van een gouden collier uit een woning aan de Sonneveld. Het feit moet gepleegd zijn tussen 19 en 20 november. Tijdens een controle werd er op de Wil genlaan een bromfiets uit het verkeer genomen voor een technisch onderzoek. .Onderzoek wees uit dat de bromfiets een te hoog vermogen had. Proces ver baal werd opgemaakt. Een personenauto welke geparkeerd stond op Vredenoord werd bekrast. Op de A9 liep een koe op de rijbaan. Met enige moeite slaagde men erin het dier weer in het weiland te krijgen. Wederom reed een automobilist bij de nieuwe rotonde op de V-ennewatersweg rechtdoor. Hierbij werd een verkeers bord beschadigd. De veroorzaker is doorgereden. Een winkeldief werd aangehouden bij een supermarkt aan de Westerweg. Ge tracht werd een pakje sigaretten mee te nemen. Proces verbaal werd op gemaakt. Op de Schuine Hondsbosschelaan werd een gedeelte van een tuinmuur stuk ge reden. De veroorzaker is hierna door gereden. Op de Heerenweg tussen het witte kerk je en het Loo werden 3 automobilisten bekeurd voor het fout parkeren. De po litie blijft hier controleren. Zorgt u er dus voor dat uw boodschappen niet ex tra duur worden. Op de kruising Kennemerstraatweg- Stationsweg werd door een truck met oplegger een voetgangersoversteeklicht aangereden. De veroorzaker regelt de schade met de gemeente. Inbraak werd gepleegd in een winkel in 't Loo. Toegang werd verschaft door de lichtkoepel op het dak te verwijderen. Een geldbedrag werd uit de kassa's ont vreemd. Op de Westerweg ter hoogte van Ege lenburg vond een aanrijding plaats tus sen een fietser en een personenauto. De fietser raakte hierbij gewond. In Vrieswijk werd een personenauto aangereden. De benadeelde zag de ver oorzaker van de aanrijding Vrieswijk inrijden. Na een kort onderzoek werd de personenauto in Vrieswijk aange troffen. Op de Kanaalweg werd van 13.45 tot 14.45 uur een snelheidscontrole gehou den. De maximumsnelheid is daar 50 km. Van de 297 passanten werden er 142 overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid was 86 km. Op het Stationsplein werd een persone nauto type Van van het merk Ford aan gereden. De veroorzaker is daarna doorgereden. Bij een winkel aan de Hoefsmid werden enkele boormachines ontvreemd. Hoe wel men de vermoedelijke daders in de gaten hield zagen deze toch kans enkele boormachines weg te nemen. Op de Omloop werd uit een geparkeer de personenauto een autoradio wegge nomen. Het linkerportierruit werd geforceerd. Men wordt verzocht attent te zijn op het draaien van het juiste politietelefoon- nummer en wel: 072-337676. Eventuele getuigen van de aanrijdingen waarbij de veroorzaker(s) is/zijn wegge reden c.q. doorgereden worden ver zocht contact op te nemen met de politie telefoonnummer: 072-337676. In de periode van 21-11 t/m 27/11 wer den drie fietsen ontvreemd. «Nssili* Het Veld 1,1852 GQ Heiloo Tel. 072-332460 HEILOO - Gitaarspelen is moeilijk. Er wordt verteld van Paganini, dat hij de gitaar zo'n lastig instrument vond, dat hij maar is gaan vioolspelen. Toch zijn er heel wat Heilooënaren die zich gestort hebben op de gitaarstudie. Hoe zij het er vanaf brengen, kun u vana vond (woensdag 30 november) horen. Om half acht wordt door de leerlingen van Peter Duinmeijer, een van onze gi taardocenten, een speelavond verzorgd. Overmorgen, vrijdag 2 december, tre den leerlingen van Wim Madderom, do cent piano en orgel, voor het voetlicht. Zoals altijd kunt u luisteren naar begin ners en gevorderden. Dat maakt een programma extra aantrekkelijk. Ook dit jaar besteden wij aandacht aan de Sinterklaasviering. We doen dat op de gebruikelijke wijze:; ieder die wil ko men spelen of zingen is welkom. Onder leiding van Peter Brouwer worden alle bekende Sinterklaasliedjes gespeeld en gezongen. Dit feest is op maandagmid dag 5 december om half vijf en duurt ongeveer een uur. Als je na afloof hon ger en dorst hebt gekregen zorgen wij voor iets om de keel te smeren en de er gste honger te stillen. Luisteraars kun nen ook zingen en mogen dus meekomen. De muziek is tegen kopieer kosten te verkrijgen op de administra tie. De laatste aankondiging geldt Schreurs en Niels Klaver, de partij van woensdag 7 december. Die avond wordt Wesley was onbeslist. Al met al een ma de speelavond gevuld met bijdragen van ger resultaat maar de volgende wedstrij- HEILOO - Afgelopen zondag moest het jeugdteam weer aantreden in de West Friese Jeugd competitie. De wedstrijden werden gehouden in het mooie sport centrum van de judovereniging Randers de Geus, deze was tevens de eerste te genstander. Wouter Schreurs en Niels Klaver waren de enige die tot winst kwa men zodat het team deze wedstrijd ruim verloor. Hierna was Dun Hong onze tegenstan der Robin Peereboom en Wouter Schreurs wonnen hun partij, toen kwam Hugo van Steeg op de mat de partij ging redelijk gelijk op totdat Hugo wat onge lukkig terecht k\yam en naar het zieken huis moest meii tlacht aan een gebroken pols maar achteraf bleek hij zwaar gek neusd, de wedstrijd tegen Dun Hong ging dus ook verloren. Hierna was de Uitkomst onze tegen stander van de acht partijen werden er drie in winst omgezet door Wesley Va der, Robin Peereboom en Wouter Schreurs. De laatste wedstrijd was tegen judovereniging Cees Veen ook hier te gen werden maar drie partijen gewon nen door Robin Peereboom, Wouter HEILOO - Na wat Brabantse omzwer vingen en het opnemen van een nieuwe demo in de Oterleek Recording Studio staan er weer een aantal optredens in Noord-Holland op het programma van de band Skyline. De spits wordt afgebe ten aanstaande zaterdagavond 3 decem ber in café La .Strada aan de Kenne- merstraatweg te Heiloo. Vanaf een uur of 10 wordt er zoals men van deze band gewend is zeer enthousiast tegen aan ge gaan. Uitgebreid middels Daniël op toetsen en met de basgitaar weer in han den van Gert-Paul wordt er een meer gevariëerd repertoire ten gehore ge bracht, dat klinkt als een klok en staat als een huis. Gedreven en soms in trance speelt Skyli ne nog steeds gouwe ouwe hits, die de jeugd kent uit de TV serie "Tour of du ty". Maar nu passeert ook veel recent hitwerk van Bon Jovi, Guns Roses, Brian Adams, The Scorpions, enz. met de nodige lading de revue. Daarnaast LIMMEN - Geboren: Dana, dochter van Alfons S. Jansen en Geertruida M. Praat. Rosa, dochter van Harm Scheper en Anna G. van Kessel. Jeroen, zoon van Evert Castelein en Alice P.M. Gay- kema. Joyce, dochter van Ronaldus P.W. van Duivenvoorde en Renate Vis ser. Alexander Samuel, zoon van Cor nells G. Schouten en Astrid C.M. van de Kamer. Rutger, zoon van Bartholo- meus M. Dirkson en Sylvia Ooms. Kel ly, dochter van Simon P.M. Admiraal en Theodora M. Hollenberg. wordt het luchtiger danswerk niet ge schuwd en komen onlangs opnieuw uit gebrachte nummers zoals "I will survive" en "Baby come back" eve neens aan bod. Al met al voor elk wat wils. De bezetting van Skyline bestaat verder uit Marjan Patrick, die de vokalen voor hun rekening nemen. Wim op de elektrische gitaar en drummer Tom Min. Met zijn zessen hebben ze de juiste formule gevonden voor succes en ple zier. Regelmatig gaat de band op het podium spontaan door het lint en zijn er reeds optredens geboekt tot ver in 1995. HEILOO - Terwijl Ronald Groot moei zaam van Bob Bosma wint in het eindspel, Jan Jaap Langereis verliest van Kees Jongkind, wint Cor van Etten heel simpel van Kerst vanuit de ope ning. In de subtop een aantal opvallen de uitslagen o.a. de eenvoudige en snelle wijze, waarop W. Bos Peter Folkertsma remise afdwong. Het herstel van Louis van Hoek blijkt blijvend, want De Jager werd heel vlug naar huis gestuurd. In de B-poule heeft koploper Reus in middels 7 uit 7, een prachtige score in je eerste jaar bij de club sinds jaren. Het nieuwe lid Bakker versloeg op gedegen wijze Van Stee. Van der Werff en Has- sing waren lief voor elkaar, zodat ze nr. 2 en 3 blijven. Het le team speelde in Purmerend een keurige 5Z2-2/2 overwinning. Dat was een /nooie revanche van het team op de nederlaag van vorig seizoen. Voorlopig draaien de mannen van Peter Fol kertsma naar behoren, en zal het in deze vorm wel los lopen met dit team. Fraaie overwinningen waren er voor Cor van Etten, Cees Jongkind, H. Maas en Bob Bosma. De remises waren er voor Van der Werff, Groot en Folkertsma. Voor de jeugd is er aanstaande vrijda gavond een aardige sinterklaashappe ning, o.l.v. Piet Manni. Uitslagen: Groot-Bosma 1-0, Jongkind- Langereis 1-0, van Etten-Kerst 1-0, Folkertsma-Bos Z2-Z2, Kracht-Maas 0-1, v.d. Werff-Kleijn Z2-Z2, Brink- Ebregt 1-0, Ligthart-Sauer Z2-V2, de Jager-van Hoek 0-1, van der Werff- Hassing Z2A/2, de Jager-van Hoek 0-1, van der Werff-Hassing Z2-Z2, van de Wal-Reus 0-1, Vonk-Kraaijenbrink Z2-Z2, v.d. Brink-de Ruig 0-1, Beyers- Koenders 0-1, Beyers-Koenders 0-1, Bakker-van Stee 1-0, Tuinstra-Plas 0-1. van leerlingen Fred Lodder, leraar piano, keyboard en electronisch orgel en van Coen van 't Hof, leraar trombone. De toegang tot alle speelavonden is gratis. HEILOO - Dinsdag 22 november 1994; A-lijn: Klerk-Stark 67.50, Moscou- Weehuizen 62.10 Fam. Klop 57.80, fam. Kraakman 57.80. Donderdag 24 november 1994. A-lijn: Ranzijn-Spruit 61.30, de Bruyckere-Stark 58.80. B-lijn: Evers- Haan, Dubbeld-Koster 60.40 C-lijn: Dijkstra-Leek 59.60, fam. Koot 59.20. D-lijn: fam. de Jong 55.00 en Burgmeier-Laan 55.00. HEILOO - Uitslagen woensdag: A-lijn: 1. Schaffer-v. Diepen 56.67 2. dms. Bakker-de Waal 53.75 B-lijn: 1. dms. Tuinstra-Tuinstra 64.58 2. dms. Zevenbergen-Kolk 63.33 C-lijn: 1. dms. v. Toornburg-de Vries 64.58 2. dms. Antonyssen-Romar 60.42 D-lijn: 1. dms. Hellemans-v. Seventer 61.25 2. dms. Nieuweboer-Bennen 57.08 E-lijn: 1. dms. Beentjes-de Ruijter 67.36 2. dms. Velzeboer-Ursem 61.81. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 10.00-18.00 uur. Zaterdag 3 december Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 9.00-12.00 uur. Benedictusschool, J.P.Hasebroekweg 21. Tussen 9.00-11.30 uur. Ook ge bruikte kleding. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kande laar nabij nr. 12. Tussen 12.00-18.00 uur. Woensdag 7 december Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie Ypestein-Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43. Bren gen tijdens de schooluren. Ook gebruik te kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tus sen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Handbalvereniging De Foresters, con tainer op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs. den zijn in februari dus tot die tijd zal er hard getraind moeten worden. HEILOO - Uitslagen 10e ronde onder linge coippetitie: P. Zwart-P. HeyneO-2, R. Koch-C. Bij waard 0-2, F. Schouten-N. Ursem 2-0, J. Kraakman-A. Valkering 0-2, C. v. Lieshout-R. de Boer 0-2, N. Ursem-C. Bijwaard 1-1. Kopgroep: C. v. Lieshout 13 uit 9, F. Schouten en A. Valkering 12 uit 9 en R. de Boer 11 uit 8. Wedstrijd Kenn. Damkring: Damclub Heiloo- Damclub Bergen 11-13. HEILOO - Sinds maandag 28 november worden weer kinderpostzegels en wens kaarten in het postkantoor verkocht. In een daartoe ingerichte stand zullen tot en' met 23 december dagelijks van 9.30 tot 16.30 uur vrijwilligers aanwezig zijn om aan de wensen van de klant te voldoen. Het laat zich aanzien dat 1994 het laatste jaar wordt dat de kinderpostze gelactie vanuit het postkantoor zal plaats vinden. Het vinden van een nieu we lokatie stuit op grote moeilijkheden. Bovendien zoekt het plaatselijk comité naar opvolgers aangezien alle leden vin den dat, na een lange reeks van jarne, het tijdstip is aangebroken dat anderen hun taak overnemen. Kinderpostzegelgeld wordt gebruikt om kinderen in Nederland, Oost-Europa en de ontwikkelingslanden te helpen. Van de opbrengst is bijna 60% bestemd voor kinderen in Nederland, gehandicapten en kinderen die in allerlei vormen van jeugdhulpverlening belanden. Daar naast steunt de Stichting veel preventie ve projecten en blijft de integratie van allochtone kinderen prioriteit. Het zou jammer zijn als deze doelstel lingen in Heiloo geen weerklank meer zouden vinden. HEILOO - Op dinsdag 22 november j.l. was het weer eens ouderwets gezellig in zwembad de Beeck te Bergen. Er was een waar afzwemfeest voor de kinderen van zwembad Loos die moesten af zwemmen voor hun A of B diploma. Er verschenen deze keer maar liefst 51 kin deren aan de start. Onder toeziend oog van de heer H. Rijs uit Heerhugowaard, namens de Nationale Raad Zwemdiplo ma's deden alle kinderen hun uiterste best. De heer Rijs deelde na afloop aan de kinderen mee, dat zij allemaal geslaagd waren, en prees het niveau waarop de kinderen afzwommen. Diploma A: Samira Baars, Jordi Bruin, Brenda Dekker, Petra Dekker, Feike Deijlen, Martijn Dijkers, Sanne Gro ninger, Myrthe Hoen, Tara Janson, Jo nathan Jongkind, Caroline Koopman, Amanda v. Kuilenburg, Jennifer Laan, Nikki vd. Laarschot, Olga v.d. Laar schot, Marjolein Nanne, Amela Rapa, Iris Reitsma, Bram Sentveld, Tim Som broek, Daan Stet, Sharon Weeshoff, Annabel v.d. Woude, Joris Zoon. Diploma B: Marije Admiraal, Terry Beens, Anke Blankers, Remco Bloksma, Menno Buis, Marius Dek kers, Wisse Deijlen, Jorrit Friso, Remy v. Gelder, Lizette v. Gooi, Marije v.d. Hoogen, Nils de Jong, Django Kip, Ty- as Mallat, Maarten Meerman, Nienke Noort, Simone Nugteren, Ferry Pep ping, Mark Pilkes, Chris Richardson, Marit Roemer, Tim de Ruiter, Nikki Tromp, Fenna Uittenbogaard, Zoë de Vries, Puck de Wit, Fleur Zwemmer. In december zo vlak voor de feestdagen introduceerd zwembad Loos op de dotj- derdag tussen de middag van 13.00- 13.30 uur Lunch-Joggen. Een gezonde manier om uw lunchtijd zinvol te beste den en uw haar blijft droog. Bel voor informatie: 072-335991. HEILOO - Vrijdag 2 december kunt u weer deelnemen aan een klaverjasdrive georganiseérd door handbalvereniging Meervogels. Deze wordt gehouden in de kantine van de vereniging aan de Bosch- weg te Akersloot. De kantine is 19.30 uur open; vanaf die tijd kunt u inschrij ven, waarna om 20.30 uur het lot be paalt aan welke tafel men zit. De drive en verloting zijn 23.00 uur af gelopen. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Spreekuren: iedere werkdag 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur, tel. 313184. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur. PLANpraktijk Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op fi nancieel gebied; budgetvoorlichting en schuldhulpverlening. Spreekuur volgens afspraak op het adres: afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo. Tele foon: 313198. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spree kuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. Ziekenfonds/Univé Spreekuur: dinsdag van 13.00-14.00 uur in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Patiënten Belangenburo Noord-Kennemerland Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072-114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens dag en nacht bereikbaar: tel. 072-613614. Vragen over AIDS? Bel gratis de AIDS Infolijn: 06 - 0222220 op werkdagen van 14.00 - 22.00 uur. Hiv-geïnfecteerden en betrokkenen bel len de Hiv-Pluslijn: 020 - 6850055. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UW helpen. Bel voor informatie: mw. W. Klamer, tel. 02550-36108. Kan tooradres: Stationsweg 92C, 1852 LN Heiloo. Rode Kruis afd. Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. Openingstij den: donderdag 15.00-17.00 uur, zater dag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 02205-1922. Stichting Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 333695. De Rolstoelbus is dagelijks be schikbaar. Werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afde ling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluch telingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. 1. Peitsman. Informatie over voorzieningen en mo gelijkheden voor senioren. tel. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, 331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, ta len, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 331390; Tafeltje Dekje, aanvragen tel. 313183. Aig. :vea. uona voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat R. Terol, Zevenhuizerlaan 91, 1852 MT Heiloo, tel. 331825. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), To renlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 332105, of mw. A. Schaap-Kamper (se cretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Eg- monden: P. Kool, tel. 02206-4866. Con tactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 332328. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel. afspraak: mw. Braids, tel. 331840. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Holleweg 92 te Heiloo Vereniging Volkshuisvesting Heiloo Inschrijvingen: maandag t/m donder dag van 14.00-15.30 uur op het kantoor. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur op het kantoor. Kantoor: Van der Feen de Lilleweg 14, Heiloo, tel. 338536. Woningbouwvereniging Willibrordus De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 072-332872. Geopend op werkdagen van 8.30-11.30 uur. Spreekuur: le woensdag van de maand van 19.00-20.00 uur (met uitzondering van de maanden juli en augustus). Openbare Bibliotheek Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670. Openingstijden: J Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost voor ouderen in De Loet, geopend op dinsdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peu terspeelzalen: Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slim pad 16b en Pippeloentje, De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij het inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uit- lsuitend op dinsdag en donderdag tus sen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072 333673. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Plat, tel. 072-340475. Kinderdagverblijf Heiloo Voor hele en halve dagopvang, na schoolse opvang en gastouderopvang. Inlichtingen: tel. 072-338950. Opvoedtelefoon Telefonisch spreekuur voor ouders van kinderen tot 18 jaar. Bereikbaar op maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur: 072-270330. Adviesbureau NCPN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied; p/a De Kandelaar 31, 1852 KG Heiloo, tel. 072-334588; spreekuur na telefonische afspraak. Stichting Whiplash Patiënten Contactpersoon Noord-Holland: mw. A.M. Heijstra-Valkering, Breedelaan 69, 1851 MB Heiloo, tel. 072-332344.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6