HAPPY DAYS ARE HERE AGAIN *£7 Evenementenagenda Weekend van de Trekzak: Vrouwen tégen sexueel geweld zoekt vrijwilligers Theo Bakker en Wouter Koelemay kandidaten bestuur Lange Rond MUZIEKSCHOOL HEILOO Koninklijke onderscheiding Koninklijke onderscheiding voor de heer P. Keesen Di Gojim Sergé Latychev Douwe Heeringa Solo La Blusa Louisiana Radio Trekzak Workshop Big Band Da Capo '81 Trekzak Infodag DRINGEND VERZOEK CC Rider bij Joeb Kerstconcert bij kaarslicht Marjolijn Touw komt in februari PAGINA 6 UITKIJKPOST 7 DECEMBER 1994 Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464 is iedere eerste zaterdag "an de maand geopend tussen 14.00- K.00 uur. De toegang is gratis. Nederlands Kachelmuseum Permanente tentoonstelling van onge veer 80 kachels van vroeger en nu. Bier kade 10, Alkmaar. Openingstijden: zondag 12.00-16.00 uur. Zondag 11 december: een spannend winterverhaal met muzikale omlijsting voor iedereen vanaf 7 jaar; aanvang 14.00 uur, entree f 5,00, opgave via tel. 072-159418. Openbare Bibliotheek Heiloo Gedurende de maand december een pre sentatie van materialen in huize De Loet over 'Feestmaand' en in huize Over- kerck over 'Midden in de winternacht'. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Vrouwencentrum Truitje Iedere eerste en derde woensdag van de maand: koffie-ochtend van 9.30 - 11.30 uur. Bijdrage f 2,50. Donderdag 8 december: thema-ochtend over drama-biorelease-technieken van 9.30-11.30 uur. Bijdrage f 2,50. Woensdag 14 en donderdag 15 decem ber: cursus lijswerktraining t.b.v. menstruatiecyclus, beide dagen van 19.30-22.30 uur. Bijdrage f 17,50. Donderdag 15 december: thema-avond 'Opkomen voor jezelf' van 20.00-21.30 uur ter introductie van een in januari te starten cursus van tien avonden. Bijdra ge thema-avond f 2,50. Vrouwengezondheidscentrum Truitje, Wielingenweg 235 te Alkmaar. Inlich tingen: tel. 624001 (9.30 -12.30 uur op werkdagen). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 12 december: kerstavond met pakjes in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Sportcentrum De Enterij Donderdag 8 december: Volleybal Oranje Wit 19.30-22.30 Vrijdag 9 december: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 10 december: Vrije verhuur tot 18.00 uur. Basketbal 18.00-20.30 Zondag 11 december: Badminton 9.30-11.30 Maandag 12 december: KNVB zaalvoetbal 19.00-22.20 Dinsdag 13 december: Nevobo volleybal 20.00-22.30 Woensdag 14 december: KNVB zaalvoetbal 19.00-22.20 Inlichtingen: tel. 02205 2931. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 10, 21 en 24 december, aanvang steeds om 14.30 uur. Jeugdfilm op 17 december, aan vang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Pop pentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Aker sloot, tel. 02513 13447. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 15 januari: overzichtsten toonstelling van Marjan de Glopper (schilderijen en aquarellen) in het Stede lijk Museum, Doelenstraat 5 te Alk maar; openingstijden dinsdag tot en met vrijdag 10.00 - 17.00 uur, zaterdag en zondag 13.00 - 17.00 uur. Galerie Dijk 1 Tot en met 11 december: verkoopexpo sitie met werk van zes gerenommeerde kunstenaars tegen een gunstige prijsstel ling met oog op de december feesten. Open: donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur; Dijk 1, Alkmaar. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 9 december: klaverjassen, aan vang 19.45 uur, kosten f 3,00/niet-Ieden f4,00. Dinsdag 13 december: zangkoor De Blommenkinders voor 7- tot 11-jarigen van 19.00-20.00 uur, kosten f 1,00 (in schrijfgeld eenmalig f 2,50). Woensdag 14 december: naailes, aan vang 10.00 uur, kosten f 6,50 (niet- leden f 7,50). Alle activiteiten het Oosthonk, Oost- kanter 14 te Heiloo. Expositie Wout Wessemius Tot en met 15 januari kan men bij A- Part Design, Magdalenenstraat 17 te Alkmaar tijdens de winkeluren het werk van Wout Wessemius (interieurobjec ten) bekijken. Kunst voor Amnesty Zondag 11 december: Weihnachtsora- torium van J.S. Bach in de Petrus en Pauluskerk te Bergen; 15.30 uur de kerstcantates, 20.00 uur de nieuwjaar scantates. De opbrengst is bestemd voor Amnesty International. Inlichtingen c.q. kaartreservering: tel. 183555. Kerstpakketten naar Polen Donderdag 8 december is er gelegenheid voor het inleveren van kerstpakketten voor familie of vrienden in Polen bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo, beide dagen tussen 13.00 -20.00 uur. In lichtingen over kosten, verpakking en dergelijke: tel. 331802. Kerstpakketten voor ex-Joegoslavië Tot en met vrijdag 9 december is er gele genheid voor het inleveren van kerst pakketten voor kinderen in de vluchtielingenkampen in het voormalig Joegoslavië. Inleveren/informatie: fa. Van Well, Breedelaan 23, Heiloo, tel. 072-333223, of fam. Van der Molen, Hogeweg 12, Limmen, tel. 02205-3169. De actie wordt georganiseerd door Euro Seva Nederland. Galerie Amber Tot 11 december is bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen werk te zien van Marjan Lambeck (kleuretsen) en Dieuwke Adolf (keramiek); ope ningstijden: donderdag, vrijdag en za terdag van 14.00-17.00 uur. Galerie De Kapberg Tot en met 18 december wordt de ge bruikelijke eindejaars-groepsexpositie gehouden in Galerie De Kapberg, Slot- weg 17 te Egmond aan den Hoef met werk van diverse kunstenaars; ope ningstijden elke zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Expositie in Cocon In het opleidingsgebouw Cocon van het Energieonderzoek Centrum Nederland aan de Westerduinweg 3 te Petten is tot en met 15 december een expositie te zien van Lilly Dekker (bronzen beelden), Joop Muller (kalligrafie) en Olga van der Sloot (raku-keramiek) tijdens de kantooruren; voor bezoek eerst aanmel den via tel. 02246-4412. Expositie bij Merlet Tot en met 23 januari is in restaurant hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl een expositie te zien van schilderijen van Michel van Overbeeke. Plattelandsvrouwen Heiloo Woensdag 14 december: kerstmaaltijd, opgeluisterd met zang, een kerstspel, voordracht en samenzang. Toeganke lijk alleen voor leden, kosten f 12,50; gereformeerde kerk, Noordergeest straat, Heiloo, aanvang 18.30 uur. Le den die (door ziekte) verhinderd zijn, worden verzocht dit aan het bestuur door te geven. Kerstbuffet alleengaanden Maandag 12 december: kerstbuffet in de Kennemer Prins, Kennemerstraat- weg te Alkmaar, georganiseerd door de interkerkelijke werkgroep voor alleen gaanden. Kosten f 25,00. Bedoeld voor alleengaanden vanaf 25 jaar. Aanvang 19.30 uur. Opgave en/of inlichtingen: 072-337282. Muziek op de winteravond Vrijdag 9 december: solo-recital door de harpiste Manja Smits met alleen maar oorspronkelijk voor de harp ge schreven composities. Aanvang 20.15 uur, entree f 10,00; Witte Kerk, Kerk plein, Sint Pancras. Inlichtingen: 072-641343. Kerstpraise EO Woensdag 14 december: kerstpraise en ontmoetingsavond van de Evangelische Omroep voor jongeren met traditionele en eigentijdse kerstliederen, aanvang 19.30 uur in het Pinkstercentrum, Hel- derseweg 32 te Alkmaar. Inlichtingen: 035-882750. Rommelmarkt Time Square Zondag 29 januari: jaarlijkse rommel markt van de Uitgeester Musical Vere niging Time Square. Wie voor deze markt spullen beschikbaar heeft en deze wil afstaan (in principe alles behalve grote meubelstukken) kan dit doorge ven via tel. 02513 -11084. Cantina Architectura Zondag 11 december, aanvang 14.00 uur: presentatie van literatuur en mu ziek in de Cantina Architectura, Geestersingel 11 te Alkmaar, dit keer met als thema 'Ballet'. Ondermeer leest oud-Heilooënaar Eric Koch voor uit zijn recente boek 'Maaikes Mei'. De presentatie verzorgt Ton Verplanke. Toegang gratis. Inlichtingen tel. 072-113265. Reünie oud-Indië militairen Voor de reünie op zaterdag 10 december in het Open Huis te Heiloo kunnen geen aanmeldingen meer worden aangeno men, ook niet zaterdag aan de zaal. Katholiek Vrouwengilde Limmen Woénsdag 14 december: kerstavond met om 19.30 een mis in de kerk, waar na de avond wordt voortgezet in party centrum Sint Maarten met o.a. een optreden door de fam. Hoebe uit Span broek. Bijdrage voor de koffie f 5,00. ALKMAAR - V.T.S.G. is een in 1983 opgerichte vrijwilligersorganisatie, die zich ten doel stelt vrouwen die op wat voor een manier dan ook met sexueel misbruik/geweld te maken hebben (ge had) te helpen. Vaak realiseert een vrouw zich pas na jaren dat haar slechte lichamelijke en geestelijke functioneren wel eens met haar ervaring van sexueel misbruik/geweld te maken zou kunnen hebben. Veel gehoorde uitspraken van deze vrouwen zijn: ik heb nergens zin in, ik ben zo moe, ik moet altijd zo veel van mezelf, ik kan geen nee zeggen, ik heb er moeite mee als men mij niet aardig vindt, ik verdoe mijn tijd aan slapen of juist, ik slaap heel slecht, ik stap altijd in de verkeerde relatie, ik kan niets goed, ik ben niet de moeite waard enz. V.T.S.G. weet dat deze symptonen bij vrouwen het gevolg kunnen zijn van een ervaring met sexueel misbruik/geweld. V.T.S.G. biedt hulp door middel van een telefonisch spreekuur. Dit biedt aan vrouwen de mogelijkheid hun verhaal (indien gewenst) anoniem kwijt te kun nen. Praatgroepen. Deze hebben het ka rakter van een (begeleide) zelfhulp groep, waarbij herkenning en erkenning het hoofddoel zijn. Begin januari 1995 starten wij een nieuwe praatgroep. Indi viduele gesprekken. Praktische hulp en ondersteuning. Bijvoorbeeld hulp bij aangifte doen. Voor deze activiteiten zoekt V.T.S.G. onbetaalde medewerkers voor voorna melijk de telefoondiensten. V.T.S.G. vraagt van deze vrouwen dat zij affini teit hebben met de doelgroep, bekend zijn met de vrouwenhulpverlening, ten minste 25 jaar oud zijn, en zich mins tens voor een jaar aan de stichting wil len binden. Geboden wordt een gedegen telefoon-training en stel aardige colle ga's. Geïnteresseerden kunnen bellen voor vragen of aanmelding: Bereikbaar tij dens telefoon spreekuren op: maanda gochtend en donderdagochtend van 9.30 uur tot 12.00 uur en dinsdagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Op dinsdag 13 december zijn er verkiezingen voor het nieuwe bestuur van het waterschap Het Lange Rond. Waterschappen hebben er de laatste jaren steeds meer milieutaken bijgekregen. Dat neemt niet weg dat het met de ontwikkeling van het polderland niet de goede kant opgaat. Grote opper vlaktes worden omgezet in bollenland. Elders vindt intensivering van het ge bruik plaats. Dit gaat ten koste van wei devogels, bloemen en planten. Natuur en milieu in het waterrijke Noord Hol land zijn in het geding. Waterschappen kunnen van invloed zijn op die ontwik keling. Zij beheren sloten en vaarten. Zij kunnen voor verbetering van de wa terkwaliteit zorgen en ook kunnen ze maken dat natuurgebieden over vol doende schoon water beschikken. In breng van deskundigen op het gebied van natuur en milieu in het bestuur van waterschappen is dan ook van groot belang. In kiesdistrikt II dat bestaat uit Heiloo (ten oosten van de spoorlijn), Limmen, Akersloot (gedeeltelijk), Castricum, Uitgeest, Heemskerk en Velsen (gedeel telijk), is het koppel Theo Bakker Wouter Koelmay kandidaat. Zij dragen natuur en milieu een warm hart toe en ze genieten het vertrouwen van Natuur monumenten, het Noordhollands Land schap en de Milieufederatie Noord- Holland. Deze organisaties vinden dat de waterschappen inhoud moeten geven aan de volgende punten: 1. Meer aandacht voor natuur en mi lieu. 2. Verbetering van de waterkwali teit 3. Voldoende water voor natuurgebieden 4. Natuurvriendelijke oevers langs sloten en vaarten 5. Geen gif en mest op deze oevers 6. Verbin dingszones tussen natuurgebieden zodat dieren van het ene naar het andere ge bied kunnen trekken. 7. Flexibeler voorschriften voor het schonen van slo ten, zodat planten en dieren meer kan sen krijgen 8. Meer drasse bermen, duinrellen en 9. Betere voorzieningen voor fietsers. De natuur en milieuorganisaties van Noordholland roepen u op om op dins dag 13 december te gaan stemmen voor het bestuur van waterschappen en uw stem uit te brengen op een "groene kan didaat". Voor kiesdistrikt II is dat on der andere het koppel Theo Bakker Wouter Koelemay. Het Veld 1.1852 GO Heiloo Tel. 072-332460 HEILOO - De eerstvolgende speela vond is vanavond, woensdag 7 decem ber! Om half acht begint een kort programma, dat wordt verzorgd door leerlingen van Fred Lodder, docent pia no, keyboard en elektronisch orgel, en door leerlingen van Coen van 't Hoef, docent trombone en "groot" koper. Van al deze instrumenten is keyboard zeer populair geworden. Tcoh zijn er nog steeds meer pianoleerlingen. Het elektronisch orgel moet genoegen ne men met een kleiner aantal leerlingen. De leerlingen voor koperen blaasinstru menten zijn ook niet zo talrijk. Wij zijn blij dat we tenminste nog een aantal trompettisten, trombonisten en enkele hoornisten op les hebben. In sommige muziekscholen zijn de koperen blaa sinstrumenten helemaal afwezig, op een enkele trompettist na. Bij ons zijn ze ge lukkig nog wel aanwezig en u kunt va navond komen luisteren. Overmorgen, vrijdag 9 december, kunt u die keyboard-leerlingen horen en zien spelen. Het zijn allen leerlingen van Marja Kraakman, docente elektronisch orgel en keyboard. Marja Kraakman is een van de docenten, die ooit als leerling van de muziekschool Heiloo met mu ziek maken is begonnen. In de loop der tijden zijn trouwens heel wat leerlingen van de Muziekschool in het vak terecht gekomen. Wij zijn daar wel trots op! De speelavonden beginnen altijd om half acht, de toegang is gratis. HEILOO - In verband met zijn afscheid wegens pensionering bij de N.V. Sihi- pompen te Groot-Bijgaarden (België), waar hij vele jaren als commissaris en financieel adviseur werkzaam is ge weest, is aan onze plaatsgenoot, de heer S.J. Bakker, door Koning Albert II het ereteken van Ridder in de Orde van Le opold II verleend. HEILOO - De heer P. Keesen uit Hei loo is zaterdag 3 december jl. benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. Burgemeester N.P.M. Schoof reik te de onderscheiding aan de heer Keesen uit tijdens de officiële opening van de feestweek in zorgcentrum De Nieuw- poort te Alkmaar. Voor de heer P. Keesen, geboren op 10 november 1919, thans wonende in Hei loo, komt eind 1994, na ruim 30 jaar, een eind aan zijn inzet en betrokkenheid voor de ouderen in de samenleving. Hij beëindigt dan zijn laatste taak voor De Nieuwpoort, een zorgcentrum in Alk maar. Vanaf 1964, toen de heer Keesen, directeur van de Woningbouwvereni ging Volkshuisvesting Alkmaar, als ad viseur werd toegevoegd aan het voorlopig bestuur, tot aan nu, eind 1994, is hij actief geweest in het bestuur van De Nieuwpoort in allerlei functies. In 1993 treedt de heer Keesen terug als penningmeester, maar treedt aanslui tend toe tot de ingestelde adviescommis sie voor het treffen van maatregelen in het kader van de opgelegde verzorgingsbedden-reductie. Voor de verbouwing van de keuken treedt hij toe tot de bouwcommissie. Wegens voltooi ing van de werkzaamheden komt een eind aan de lidmaatschappen van de bouw- en adviescommissie en nu ook een eind aan zijn jarenlange actieve inzet. Ook buiten De Nieuwpoort heeft de heer Keesen zich belangeloos ingezet. HEILOO - Op straten en pleinen zie je ze zitten: mannen en vrouwen, jong en oud, muzikanten van het zuiverste water, die passanten trak teren op bekende of onbekende wijsjes en liedjes, uitgevoerd met accordeon en stem. Het brengt sfeer, doorbreekt even de haast. De accordeon heeft vele beroemde bespelers en bespeelsters, en nog veel meer fans, in Nederland en daarbuiten. Wat zou het Jordaan-repertoire zijn zonder deze trekzak in dfe meest brede zin? Wat zou men in de Amerikaanse staat Louisiana moeten zonder de op zwepende ritmes, die de vingers van de accordeonist uit het instrument halen? Hoe zou de hedendaagse popmuzikant de sleur van bas, gitaar en drums anders moeten doorbreken dan met de accor deon? Denk maar eens aan de opmars van Rowwen Hèze, maar ook aan be paalde nummers van De Dijk en zelfs Tröckener Kecks. Hoe zou het Franse chanson, de liederen van Jacques Brei, klinken zonder een accordeonist als be geleider? Het zijn vragen, die in het weekend van 8 tot en met 11 november onbeant woord blijven. Want vier dagen lang is het de trekzak, die de show steelt bij jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. Met achtereenvolgens chanson, klez- mer, Oosteuropese volksmuziek, zyde- co, cajun en big band-repertoire worden de bezoekers aan deze vierdaagse ver lekkerd met de volle, meeslepende klan ken van de accordeon. Het idee was aanvankelijk klein, maar de sneeuwbal rolde en rolde maar verder. Met gepaste trots presenteert Buk Buk nu de eerste editie van het Weekend van de Trekzak. In het onderstaande overzicht treft men informatie aan over alle optredende ar tiesten en de overige activiteiten. De eerste en vierde dag zijn gratis toegan kelijk, voor de tweede en derde dag wordt een entreebedrag gevraagd. Ge zien de te verwachten belangstelling is het voor deze dagen raadzaam een kaartje aan te schaffen bij de voorver koopadressen: Buk Buk in Heiloo, Cen ter Disc in Heiloo en Popeye in Alkmaar. Vrijdag 9 december Aanvang 20.30 uur Toegang f 12,50 Klezmer is een verzamelnaam voor een bonte verzameling van jiddische mu ziek: bruiloftsmuziek, dansmuziek, lie deren en ballades uit Oost-Europa en Amerika. Klezmer weerspiegelt het joodse leven door de eeuwen heen. Het is muziek voor hoogtijdagen en tegelij kertijd muziek die verslag doet van de dagelijkse zorgen van een volk dat meest in armoedige omstandigheden heeft geleefd. Het is zo nauw verweven met de jiddische gebruiken en gewoon ten, dat alleen al het beluisteren een in dringend beeld oproept van vele facetten uit de rijke joodse traditie. Douwe Heeringa (foto Jan Kalma). Donderdag 8 december Aanvang 20.30 uur Toegang gratis Douwe Heeringa is een lentekind uit de Friese provincie, 30 jaar oud en hij heeft al een uitgebreide carrière op de planken achter de rug. Die begon in fei te toen hij op 12-jarige leeftijd kennis maakte met Liesbeth List. Zij inspireer de hem bij zijn verdere loopbaan als zanger en muzikant. De doorbraak kwam in 1983: Omrop Fryslan merkte Douwe Heeringa op als een bijzondere en bijzonder goede vertolker van de lie deren van Brei. In 1987 kwam het eerste theaterpro gramma tot stand, waarin repertoire van Jacques Brei in het Frans en het Ne derlands werd gepresenteerd. Het ver volg hierop was 'Brei, in Fries' vanaf 1989, waarmee hij landelijke bekend heid kreeg en zelfs doordrong tot het Hilversumse omroepland. Samen met het combo De Kompagnie werd van 1991 tot en met 1993 weer een Neder landstalig programma gebracht met teksten van ondermeer Willem Wilmink en Ivo de Wijs. Dit jaar is het 'back to basic' met het Friese repertoire in 'Re- toer Ljouwert-Berlin', een autobiogra fisch getint muzikaal geheel. Tijdens de openingsavond van de Wee kend van de Trekzak brengt Douwe Heeringa een keuze uit het Brel- repertoire, waarbij hij o.a. op accorde on begeleid wordt door Peter van der Zwaag. Je kan het de avond van het chanson noemen, als je wilt. Het is in ie der geval een sfeervolle opening in het café van jongerencentrum Buk Buk. Sergé Latychev (foto Moussault). Di Gojim is op dit moment ongetwijfeld één van de populairste klezmer-groepen van Nederland. Vrijwel meteen na het eerste optreden in 1989 bleek er een gro te interesse te bestaan voor de zes, uit Friesland afkomstige getalenteerde mu sici en sindsdien trekt Di Gojim (letter lijk: de niet-joden) veel publiek naar het theater of festivals. Inmiddels zijn er drie cd's verschenen, waarvan de laatste, 'Noch a Sjoh', tevens naamge ver is voor het theaterprogramma dat sinds september van dit jaar in het hele land gepresenteerd wordt. Het repertoite van^Di Gojim is zowel vocaal als instrumentaal en omvat alle muziekstromen, die als klezmer worden aangemerkt. Waar nodig wordt het pro gramma voorzien van enige uitleg en het geheel wordt uitgevoerd in een zeer hu morvolle en levendige presentatie. De bagage bevat naast de stem de volgende instrumenten: klarinet, saxofoon, trom bone, banjo, viool, drums, bastuba, trompet en natuurlijk accordeon. Met deze gegevens is het niet moeilijk om de muziek van Di Gojim te benoemen als 'speels', 'virtuoos', 'onverwoestbaar' en 'optimistisch'. Een optreden om te beleven, te ondergaan en vooral om niet te missen. Rondom het optreden van Di Gojim trakteert de accordeonvirtuoos Sergé Latychev het publiek op een vertolking van meer op volks- en klassieke muziek gebaseerde liederen. Latychev is woon achtig in Heiloo, maar groeide op en leefde in de vroegere Sovjet Unie. Hij zwierf uit naar alle delen van dat enor me land om zijn muziek te laten horen. In 1990 belandde hij voor enkele optre dens in Nederland en besloot een ver blijfsvergunning aan te vragen. Deze werd toegewezen en een nieuwe carrière kreeg vorm. Hij trad op bij ondermeer Paul de Leeuw en zet zich sterk in voor de promotie van de Russische volksmu ziek. En dan niet de zo vaak gehoorde Rebroff-wijsjes, die we kennen uit het begin van deze eeuw, maar de heden daagse muzikale volkscultuur uit Oost- Europa. De bezoekers aan deze avond zullen snel genoeg bemerken, wat daar onder wordt verstaan. Di Gojim (foto Paul van Goor). Zaterdag 10 december Aanvang 21.00 uur Toegang f 15,00 Een dubbelconcert deze derde avond van het Weekend van de Trekzak. Op nieuw een compleet ander aanbod van stijlen, opnieuw een etappe in de ont dekkingstocht door de wereld die trek zak heet. Zydeco en cajun zijn de sleutelwoorden van de avond. Mochten de namen van de bands je nu nog niets zeggen - het is hun debuut in Heiloo - denk dan voor het gemak heel kort aan Rowwen Hèze, maar dan anders. De verscheidenheid aan zydecobands in Nederland moet immers niet worden onderschat. Natuurlijk zijn er stan dards, die door bijna elke band worden gespeeld. Maar dan nog zijn er verschil len: de eigen interpretatie en de instru mentale bezetting zorgen voor een gevarieerde klankkleur. Zo'n eigen ge luid heeft La Blusa, met accordeon, saxofoon, gitaar, bas, drums en mon dorgel, op en top. Gefascineerd door het aanstekelijke ka rakter van cajun en zydeco brengen zij als westerse muzikanten met witte blu es, rock en jazz in hun bagage een groot arsenaal van eigen werk in vooral de zydeco-sfeer en een keuze uit traditio nals uit Louisiana, voorzien eigen ar rangementen en Franse teksten. Je hoort cajun-rock, ballad, bluesy wals en funky zydeco aan je voorbij komen: prettige wedstrijd als je van plan was om stil te blijven zitten. La Blusa is goed voor een optreden lang^wingen. Elk van de vijf muzikanten steelt de show, al is de pers vooral lovend over... de accordeonist. Louisiana is de zuidelijke staat van Amerika, waar vele immigranten van Franse, Poolse en Ierse origine hun heil zochten. In de muziek uit Louisiana hoor je deze invloeden terug in combi natie met de oorspronkelijke Creoolse muziek. Louisiana Radio brengt deze muziek en eigen composities onder de noemer Bayou Music, een kruidige mix van cajun, zydeco, accordeon-blues en New Orleans Music. Louisiana Radio begon in 1990 als huis band van cajun-café Mad Mick Big Mamou in Utrecht. Amper twee jaar na het debuut was er reeds de eerste cd en speelde het vijftal op het North Sea Jazz Festival en tijdens andere grote evene menten. Hun repertoire spreekt een groot publiek aan, want in vier jaar tijd werd er opgetreden op festivals voor pop-, blues-, jazz-, folk- en country- liefhebbers. Het meest recente studiowerk heet 'Ma ma Roux'. Een voor de internationale markt geproduceerde cd. Louisiana Ra dio overschrijdt daarbij niet alleen met de muziek de grenzen, maar reist die bij wijze van spreken achterna: het buiten land ontdekt Louisiana Radio en omge keerd. De titel van de cd maakt duidelijk waar het bij de band allemaal om draait: een 'roux' is de basis voor een aantal kenmerkende gerechten uit de cajun-keuken. Louisiana Radio maakt een muzikale 'roux' met de tradi tionele muziekstijlen, maar mengt dit met eigentijdse invloeden. Een eigen sound om bij uit je bol te gaan. Dat is ook te beluisteren op de op 5 november jl. uitgebrachte live-cd 'Wulf': huiswerk voor de Louisiana Radio-gangers! Zoals elders vermeld, is het mogelijk dat voorafgaand aan de optredens van La Blusa en Louisiana Radio de deelne mers aan de workshop eerder op de za terdag één of meer nummers laten horen in volledige trekzakbezetting. Ze ker weten doe je dit alleen als je erbij bent. Zaterdag 10 december Aanvang 12.00 uur Bijdrage f 25,00 Luisteren naar virtuozen, genieten van de leidende, dragende, begeleidende en nog zo wat trekzakkers is natuurlijk pr achtig, maar als je er zelf een gewoonte van hebt gemaakt om de knoppen en toetsen van accordeon of soortgenoot te beroeren, dan wil je in het Weekend van de Trekzak vanzelfsprekend ook zelf spelen. Wel, dat kan! Op de zaterdag middag van 13.00 tot ongeveer 18.00 uur is er en Trekzak Workshop voor om en nabij 20 lieden, die de beginselen van het instrument reeds onder de knie hebben. De workshop staat onder leiding van niemand minder dan Onno Kuipers, de trekzakker van de formatie Louisiana Radio, die 's avonds een optreden in Heiloo verzorgt. Kuipers wordt bij gestaan door Louisiana Radio frontman Hans de Vries. Dit duo stond al menigmaal borg voor succesvolle ses sies van accordeonisten en trekzakkers. Intentie van de workshop is nog onbe kende mogelijkheden van het instru ment te ontdekken en uit te proberen. De stijl van de band van Kuipers en De Vries is weliswaar gebaseerd op cajun en zydeco, maar dat is niet op voorhand de muzikale richting van de workshop. Wanneer de gezamenlijke inspanningen de goede kant opgaan, zullen de deelne mers aan de workshop voor aanvang van het dubbelconcert in de avonduren één of meer nummers laten klinken aan het hopelijk.massaal toegestroomde pu bliek. Voor deelname aan de workshop is het noodzakelijk om je van te voren even op te geven. Dit kan bij Jan Belle- kom, tel. 072-338779. Zondag 11 december Aanvang 12.00 uur Toegang gratis Het eerste Heilooër Weekend van de Trekzak bij jongerencentrum Buk Buk wordt op de zondagmiddag afgesloten met een Infodag. De voorgaande dagen niets tekort doend, zou je dit toch wel de ultieme trekzakdag van het weekend mogen noemen. Want niet alleen is er een ruim aanbod aan live muziek, aan stands en informatie, maar vooral ook is er gelegenheid om als trekzakkers on der elkaar te kletsen, ervaringen uit te wisselen en nieuwe liefhebbers te ont moeten. Eerst het informatieve gedeelte. De stands in het gebouw aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo worden on dermeer bevolkt door de Accordeo- theek uit Alkmaar met bijzonder en specifiek materiaal, door de uitgever en redactie van de Accordeonkrant, door de Heilooër muziekschool (o.v.) en door diverse verzamelaars met oude en aparte accordeons en aanverwante za ken. Tussen de kramen door lopen is met recht de slogan 'Happy days are here again' beleven: er is van alles wat, voor elk genre, voor elk niveau. Optredens worden verzorgd door twee toch wel bijzondere accordeonorkesten. Op het moment van schrijven waren er gesprekken gaande met enkele juegdor- kesten, bestaande uit jongeren van zeg maar 9 tot en met 14 jaar. Is het op zich al een genot om de jeugd bezig te zien en hen te horen musiceren, wanneer dit via de klanken van de accordeon gebeurt, is het voor de bezoekers van deze dag ze ker een ware belevenis. Vervolgens is er tussen de bedrijven door hier en daar een optreden door het bekende half- Heilooër trio De Alpino's. Een waardige afsluiter van het Weekend van de Trekzak in Heiloo is Da Capo '81, de eerste Nederlandse accordeon big band. Deze band werd opgericht door Bep Hermarij, een internationaal gelouterde allround muzikant. Met zijn muzikale ideeën kon hij eind jaren '70 slecht terecht bij bestaande accordeo norkesten en dus startte hij Da Capo '81. Met zo'n zeventig leden worden di verse ensembles bemand, waaronder het A-orkest, dat de naam big band draagt. Hermarij schrijft zelf bewerkingen van nummers van onder andere Glenn Mil ler, Count Basie, Duke Ellington en Toots Thielemans, om er slechts een paar te noemen. De aparte klank van deze big band, met een kleine veertig accordeonisten, trok op allerlei terreinen de aandacht en was te beluisteren via radio en televisie. Vele bekende artiesten traden solistisch op met Da Capo en in 1991 werd een eerste cd opgenomen. Het gratis toegankelijke optreden in Heiloo moet voor iedere liefhebber reden zijn deze zondag naar het jongerencentrum Buk Buk af te reizen. Louisiana Radio (foto Jos Wijnen). Big Band Da Capo. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. EGMOND - Op zondag 11 december speelt in ons jongerencentrum de band CC Rider. Stevig gitaarwerk, een hechte ritmesektie, melodieuze piano- en orgel partijen en gepassioneerde zang ken merken deze zaanse band. CC Rider speelt naast eigen werk ook covers van o.a. de Stones, Hendrix, Bowie en de Doors. De live presentatie is energiek en enthousiast. Wie dit alles wil horen en zien moet zon dag naar J.O.E.B. komen. De aanvang is om 19.00 uur en de toegangsprijs vijf gulden. HEILOO - Het traditionele kerstcon cert in de Witet Kerk te Heiloo zal dit jaar plaatsvinden op zondag 18 decem ber, 15.30 uur. Het Alkmaars kleinkoor Good Company o.l.v. Laura Hassler zal, met medewerking van een renais sance instrumentaal ensemble, kerstmu- ziek uit de middeleeuwen, renaissance en vroeg-barok uitvoeren. Toe gangsprijs 12,50 (65 CJP en kinde ren t/m 12 jaar 10,00). Kaarten zijn op de middag van het concert aan de kerk verkrijgbaar. HEILOO - Eerder dit seizoen moest we gens ziekte de solo-voorstelling van Marjolijn Touw in het theater De Beun worden afgezegd. Inmiddels is er een nieuwe datum: maandag 6 februari 1995, aanvang 20.15 uur. De kaarten voor de afgezegde voorstelling zijn hier voor geldig. Tevens zijn er nog losse kaarten verkrijgbaar bij theater De Beun op werkdagen tussen 13.30-17.00 uur, tel. 072-333156.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6