m BS" In gesprek met... KOOPAVONDEN VOOR DE KERST Q Bijouterie Charme LaOJjIL. Op zaterdag 17 december van 10.00-16.00 uur in 't Loo. Diverse winkels stallen hun delicatessen voor u uit. U bent van harte welkom - we hebben leuke suggesties voor de Kerstdagen! TVif oue*t4<e*t> eto &eel veet uccceb ito tucto toieucve fiewtct m De koopavonden zijn woensdag 21 december, donderdag 22 december en vrijdag 23 december. Kerstsfeer in 't Loo Brievenbus in 't Loo Voor onze rubriek In gesprek met., zochten wij deze week de directiekeet op van Bouwbedrijf Aalberts bij kt Loo. Wij spraken daar met de projectleider van de fa. Aalberts, de heer S. Out. Wij waren nieuwsgierig hoe een bouwbedrijf als de fa. Aalberts aan zo'n groot werk komt als de renovatie van Winkelhof kt Loo. De heer Out vertelt dat dit niet is gegaan via een aanbeste ding in een bouwblad maar dankzij de goede reputatie die het bouwbedrijf heeft opgebouwd. In Hoofddorp heeft men ook al eens een win kelcentrum gerenoveerd, van dezelfde architect als kt Loo, Kees van de Goes, en voor de Dela hebben zij al eens een grote klus gedaan in Hilversum. De aannemer wordt dan al in een vroeg stadium betrokken bij de besprekingen en opgenomen in het bouwteam. Alles overigens op vrijblijven de basis. Mocht de opdrachtgever in een later stadium toch besluiten een andere aannemer te kiezen, dan kan dat. Aannemer Aalberts heeft een afstandverklaring ondertekend, waarin zij verklaren geen aanspraak te maken op de bouw of claims leggen wanneer de opdrachtgever anders beslist. Bij de renovatie van kt Loo werken dagelijks gemiddeld zo'n 50 mensen. Het metselwerk, de staalconstructies en het timmerwerk voert het bouwbedrijf uit in eigen beheer. Het overige werk. wordt uitbesteed aan - let wel - zo'n 18 nevenbedrijven. Dit zijn o.a. de glaszetters, stu- cadoors, tegelzetters, mensen van de roltrap en veel meer. Er komen voor de bouwer nog steeds werkzaamheden bij. Verschillende onderne mers, o.a. de Hema, hebben hen in de arm genomen om bij hen intern de verbouwing te verzorgen. De heer Out zegt dat het bouwbedrijf er alles aan doet om de begaanbaarheid in en om het centrum zo goed mogelijk te houden door middel van bruggen met handvaten, platen etc. en vooral het schoonhouden van de pleinen en passages. Dat dit niet eenvoudig is laat zich raden. Men heeft hier te doen met tegenstrijdige belangen. De aannemer wil zo snel mogelijk werken en de winkelier wil zo min mogelijk rom mel. Wanneer bijvoorbeeld midden in de nacht gewerkt wordt - in verband met overlast - dan worden alle naden hermetisch afgeplakt tegen de stof. Zeker voor de foodza- ken is dit van het allergrootste belang. De heer Out verze kert ons dat het in die nachten lijkt alsof 't Loo getroffen is door een bom. Tegen de ochtend werkt men dan weer met man en macht om de zaak weer schoon en ruim te krijgen. Volgens de heer Out wordt nog steeds op schema gewerkt. Het werk is verdeeld in fases. Bipnen deze fases vindt wel eens een verschuiving plaats, zodat het een wat later en het ander wat eerder klaar is maar over het geheel genomen wordt de planning nog gevolgd. Voor de komende weken staat een zeer ingrijpende opera tie op stapel. De liftschacht van het Open huis wordt - ook al in de nacht - gesloopt. Hier speelt ook tijd een belangrij ke rol. De oude lift kan niet eerder weg dan dat de nieuwe is geplaatst. Overigens garandeert de heer Out ons nog wel dat bij nach telijke werkzaamheden zowel de omwonenden als de poli tie worden gewaarschuwd. Zelf loopt hij zo nu en dan even rond kt Loo om te horen of het lawaai niet al te gek wordt. Maar of hij daar dan wat aan kan doen? Dat de aannemer en zijn mensen er alles aan willen doen om het in kt Loo ook gezellig te maken, blijkt uit het feit dat er vorige week op een morgen plotseling een kerst boom op het middenplein stond. Deze week zal er door de aanne mer extra verlichting worden aan gebracht om toch wat sfeer te creëeren. De PTT heeft een brievenbus (zak) geplaatst op het middenplein in 't Loo. Aan de buitenzijde was het echt zoeken naar de bus. Deze tij delijke voorziening is met alleen voor de kerstpost. Alle post kan hierin worden gedeponeerd. UITKIJKPOST 14 DECEMBER 1994 PAGINA 15 E r Vorige week is Bijouterie Charme geopend, een charmante, nieuwko mer onder het dank van Winkelhof 't Loo. Het is - en zeker met de Kerstdagen op komst - zeker de moeite waard om er eens binnen te stappen. Een ruime keuze aan aller hande kado-artikelen is voor u uitge stald.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 15