Paspoort of Europese identiteitskaart? De keus is aan u! I ~C.£~ Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Ingediende bouwaanvragen Wet Milieubeheer Nieuwe bouwplannen PAGINA 4 UITKIJKPOST 14 DECEMBER 1994 HEILOO Met het invoeren van de nieuwe reisdocu menten vanaf 1 januari volgend jaar kan voortaan een document op maat worden aangevraagd. Voor wereldwijd reizen is een paspoort nodig, maar als iemand alleen bin nen Europa reist is de Europese identiteits kaart veel voordeliger. Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat in een Postbus 51-folder dan ook weten: 'Paspoort of Euro pese identiteitskaart? De Keus is aan ui'. De ze folder is te verkrijgen bij postkantoor, bibliotheek en gemeente. Elders in deze uitgave van de Uitkijkpost staat uiteengezet wat de nieuwe reisdocu menten inhouden. Hieronder volgen de belan grijkste wijzigingen/aandachtspunten: Wijzigingen/aandachtspunten reisdocumenten per 1 januari 1995: - Pasfoto's mogen zowel in kleur als in het vertrouwde zwart/wit; - Naast de Europese identiteitskaart mag ook een paspoort worden aangevraagd; - Beide documenten zijn 5 jaar geldig. Op ongeldige documenten mag niet gereisd worden; - Voor de Europese identiteitskaart is toestemming voor kinderen vanaf 12 jaar niet vereist; voor een paspoort is toestem ming vereist tot 18 jaar. Bijschrijven van kinderen - tot 16 jaar - kan alleen in het paspoort. Toestemming andere ouder is nodig. Bij toestemming(en) is overlegging identiteitsdocument van ouders vereist; - Kinderen die niet met hun ouders of voogd(es) reizen moeten een eigen reisdo cument hebben; - In het bezit zijnde - nog geldige - docu menten (oud model) blijven geldig tot de daarin vermelde datum; - Het aanvragen van toeristenkaarten komt te vervallen; - De gemeentelijke identiteitskaart is geen reisdocument; - Documenten worden gelamineerd, dus be ter beveiligd. De verantwoordelijkheid voor het document blijft bij houder: wees er zuinig op, denk om diefstal/verlies. Bij ver missing of diefstal dient men direct actie te ondernemen. Neem contact op met de afdeling Burgerzaken op het gemeentehuis of, als u in het buitenland bent, met de politiepost aldaar en het Nederlandse con sulaat of ambassade. Een document dat als vermist is doorgegeven aan de centra le registratie mag daarna nooit meer ge bruikt worden. - Nieuwe leges per 1 januari 1995: Paspoort: f 115,-. Europese identiteitskaart: f 35,-. Zakenpaspoort: f 145,-. Voor meer vragen en/of informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerza ken van de gemeente, telefoon 313 110. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan wor den. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Werkende/slaan 61, M.J.N. Schilder - herbou wen schuur en plaatsen garage E.J. Potgieterweg 23, J.N. Zuurbier - vergro ten garage Ronde Laan 3, P.P. Minnesma - plaatsen garage Pastoor van Muijenweg, Marcel Muyres West B. V. - plaatsen woningen Boekenstein 95, G. Oostermeijer - vergroten woning Boekenstein 94, G.W.J. de Koning - vergro ten woning Burgemeester en wethouders van de ge meente Heiloo maken bekend dat zij de vol gende meldingen ingevolge artikel 8.40 Wet Milieubeheer (algemene regels voor niet- vergunningplichtige inrichtingen) hebben ont vangen: Besluit herstelinrichtingen voor motor voertuigen: Autohuis van Mui jen B.V., Pastoor van Mui jenweg 9, 1852 EG HEILOO, ontvangstda tum: 22 november 1994 Besluit opslag Vuurwerk: Coen Doen, Winkelhof 't Loo 43, 1851 HT HEILOO, ontvangstdatum 25 november 1994 Besluit Akkerbouwbedrijven: L. de Winter, Lijnbaan 5, 1852 PV HEILOO, ontvangstdatum 25 november 1994 Besluit Scholen en Opleidingsinstituten: OBS De Springschans Breedelaan 6, 1851 MA HEILOO Sluijsweijdt 9, 1851 EM HEILOO ontvangstdatum 30 november 1994 OBS De Zuidwester Boekenstein 43, 1852 WS HEILOO Het Malevoort 7, 1851 KZ HEILOO ontvangstdatum 30 november 1994 OBS Meander De Hucht 2, 1851 ZC HEILOO ontvangstdatum 30 november Commissie Welzijnszaken en Burgerij De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 20 december 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het ge meentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgen de punten: - Rapport 'Ruimte voor Welzijn' als uit gangspunt voor het te voeren accommo- datiebeleid - Bestedingsvoorstellen Sociale Vernieu wing Door het college van burgemeester en we thouders zijn de hieronder vermelde bouw vergunningen en positief bevonden meldingen verleend: Tulpencroftlaan 10, T.J. Beers - plaatsen kap op de garage Ronde Laan 19, P.W.M. Langedijk - aanbou wen garage/berging Ronde Laan 40, F. W. Schellevis - aanbou wen garage/berging Van der Feen de Lilleweg 19, E.E.M. Tjebbes - vergroten dakkapel De Spanring 7, P. Benjamin - plaatsen luifel Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan - de heer F.C. Schuurman te Heiloo voor de bouw van een bijkeuken op het perceel Werkendelslaan 20; - de heer W.M. Groot te Heiloo voor de bouw van een woning op het perceel Hoo- geweg 64. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 15 december 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak: 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verle nen schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van bur gemeester,en wethouders van Heiloo, Post bus 1, 1850 AA Heiloo. Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM wor den gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Commissie Grondgebiedzaken De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken plaats op woensdag 21 december 1994 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staat onder meer het volgen de punt: - Maatregelen Kuillaan ten bate van pad- dentrek Commissie Bestuurszaken De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op donderdag 22 december 1994 om 20.15 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Raadsvergadering in Heiloo Kiezen voor een paspoort of een Europese indentiteitskaart Informatierubriek HEILOO - De raadsvergadering van maandag j.l. was opnieuw geen korte vergadering. Jammer, want zulke lange vergaderingen zijn niet uitnodigend voor het publiek. Op de agenda stonden niet zoveel financiële voorstellen. Maar dat maakte de besluitvorming niet min der interessant. Het eerste vergaderpunt, waarover beslist moest worden, betrof de vaststel ling van de nota 'Gokken in Heiloo' en de verordening 'Speelautomaten ge meente Heiloo 1994'. Vooruitlopend op een landelijk beleid, wil het college de gokverslaving op kansspelautomaten trachten aan te pakken. Zij wil dit doen door uitsluitend 'hoogdrempelige' in richtingen (café's en restaurants) nog vergunning te geven voor het plaatsen van maximaal twee kansspelautomaten. Voor dhr van IJperen (PvdA) ging deze beperking nog niet ver genoeg. Hij wil verder gaan dan de buurgemeenten. Heiloo heeft immers geen toeristische funktie. Nu treffen we alleen maar de snackbarhouders. Dat is onjuist. Voor dhr Pleizier (GroenLinks) was dat een reden om te pleiten voor de '1-1-0' op tie. D.w.z. in café's e.d alsmede in snackbar's maximaal één kansspelappa raat, maar niet in gelegenheden als sportkantine's. Maar het feit dat er wat tegen de gokverslaving wordt gedaan, weegt bij hem het zwaarste. Dhr Van Halem (D66) had deze zaak liever geregeld door middel van een overeenkomst met de exploitanten. Dan is bestrijding van de gokverslaving een gemeenschappelijke verantwoordelijk- heid. Hij heeft eveneens een voorkeur voor de '1-1-0' optie maar wil toch wel meegaan met het collegevoorstel. Mevr. Worm (CDA) kan zich goed vinden in het voorstel en ziet de voorgestelde maatregelen vooral als bescherming naar jongeren toe. Een totaal verbod van gokautomaten vindt zij niet rea listisch. Voor dhr ten Hacken (VVD) is vooral de laatste '0-0' belangrijk. Dus geen au tomaten in snackbars en kantine's. Uit onderzoek is gebleken dat door dergelij ke maatregelen de gokverslaving onder scholieren met 30% vermindert. Ook mevr. Winnips (Heiloo 2000) kon zich goed vinden in het voorstel. Iemand die dat wil, kan altijd wel gaan gokken. Maar voor de jeugd is dit een prima re geling. In zijn beantwoording zei burgemeester Schoof dat het college liever voor de '1-0-0' optie had gekozen, maar rijksbe leid en beleid van de buurgemeenten is meegenomen. Met alleen de stem van dhr Van IJperen tegen (voorstel gaat niet ver genoeg) werd het voorstel aan genomen. Het volgende voorstel betrof een bestuursakkoord met de stichting Open bare Bibliotheek. Voor 1995 heeft de openbare bibliotheek een korting van f. 50.000.- op de jaarlijkse subsidie gekre gen. Deze (budget)subsidie bedraagt thans ca. f. 745.000.-. Het bestuursak koord betekent dat de Openb. Biblio theek voor dit subsidiebedrag een inspanningsverplichting op zich neemt, zoals het voor bepaalde uren openstel len van de bibliotheek voor diverse funkties (uitlenen, inlichtingen, raad plegen en ondersteunen) en het instand houden van de uitleenposten De Loet en Overkerck. Verder dient het leden bestand uit minmaal 6000 aktieve leden te bestaan en zullen minsten 275.000 uitleningen moeten worden gerea liseerd. Mevr. Schoutsen (CDA) vindt budgetfi nanciering een goede zaak. Kan een prikkel tot kreativiteit zijn. Zij vindt dat de Openbare Bibliotheek financiële ze kerheid moet worden geboden. Dhr Pleizier (GroenLinks) heeft geen moeite met voorstel. Het bestuur van de Open bare Bibliotheek kan ermee leven, dus waarom hij dan niet? Dhr. Van IJperen (PvdA) kan wel akkoord gaan maar vindt het resultaat toch niet wat we van een bestuursakkoord mogen verwach ten. Het accent dient te liggen op de 'out-put/kwalitéit' en minder op de be drijfsvoering. Mevr. Geerlings (VVD) acht budget financiering voor de komende twee jaar eveneens een goede zaak. Zij wijst op de scheve verhouding van de inkomsten (te weinig eigen inkomsten). Als suggestie doet zij de invoering van een 'sterren systeem'. Niet elke Openbare Biblio theek hoeft alles in huis te hebben. De VVD stemt schoorvoetend in met het voorstel. Dhr Bos (Heiloo 2000) acht het juist dat nu enige zekerheid wordt geboden. Maar het dekkingspercentage laat te wensen over. Hij vraagt verder nog enige verduidelijking over diverse cijfers/aantallen. In zijn beantwoording stelt Wethouder Bos dat budgetfinanciering nog met veel onzekerheden is omgeven. De prestatie verplichtingen zijn door de Openbare Bibliotheek zelf geformuleerd. Verder betreurt hij dat er verschillen in de cij fers zijn en geeft daarover nog enige uit leg. De zekerheid geldt voor twee jaar, niet langer. In de kerntaken-diskussie zal toekomstig beleid worden vast gesteld. Het 'sterren-systeem' is hem onbekend, maar zal hij eens bestuderen. De raad gaat akkoord met het voorstel. Het vaststellen van de algemene in spraakverordening is een zaak die voor de Heilooër bevolking zeker van belang is. Hierin wordt immers bepaald wan neer inspraak mogelijk is en hoe deze kan verlopen. In de door het college voorgestelde regeling wordt van geval tot geval bepaald of inspraak wordt ver leend. In tegenstelling tot voorheen kan die inspraak in het vervolg uitsluitend volgens de standaard- of uitgebreide procedure plaatsvinden. De standaard procedure is minder gedetailleerd en be doeld in die gevallen waarin het aantal belanghebbenden beperkt is. De uitge breide procedure is bedoeld voor meer ingewikkelde besluiten, die grotere groepen van belanghebbenden raken. De keuze welke procedure gevolgd wordt, wil het college aan zichzelf houden. Dhr Daas (Heiloo 2000) complimenteert het college voor de presentatie. Een voorstel van hem om raadscommissies in te schakelen voor advies aan het col lege, wordt ook door anderen gesteund. Dhr Van IJperen (PvdA) stelt dat in spraak een prominente plaats in het ver kiezingsprogramma van de PvdA bestreek. In het verleden was er nogal eens onduidelijheid. Hij heeft alle ver trouwen in de verdere uitwerking. Dhr Pleizier (GroenLinks) vindt het uitste kend dat rechten en plichten nu zijn ge regeld. Bezwaar vindt hij dat klachten door het college zelf worden afgehan deld. Hij zag hiervoor liever een onaf hankelijke commissie. Nu oordeelt het college over eigen handelen. Dhr van Halem (D66) beoordeelt de mogelijkheid om tot de uitgebreide pro cedure over te gaan zeer positief. Hij vindt dat de raad moet aangeven welke procedure zal worden gevolgd. Volgens mevr. Worm (CDA) is er nu meer dui- delijheid dan voorheen. Er dient konstant duidelijk te worden aangege ven welke mogelijkheden er zijn. Ook zij heeft een 'wat ongelukkig gevoel' over de beroeps-procedure en ook zij vindt dat daarvoor een aparte commis sie in het leven moet worden geroepen. Burgemeester Schoof heeft namens het college geen moeite met het voorstel van Heiloo 2000. Voorts stelt hij dat we het verleden niet moeten dramatiseren. Al doende leert men. Als t.z.t. een klachten-commissie wordt ingesteld, dan kan worden bezien of de regels moeten worden aangescherpt. De Raad mag vertrouwen hebben in de afhande ling door het college. Met een voorbe houd door D66 t.a.v. één artikel gaat de raad met de verordening akkoord. Het vaststellen van een nieuw reglement van orde voor o.m. de raadsvergaderin gen mag voor de burger dan een minder interessant onderwerp zijn, voor de raadsleden zelf is zo'n reglement van prominent belang. Het college heeft op basis van eerder overleg naar opmerkin gen van de raad geluisterd en die in de regeling verwerkt. Daarom werd de re geling zonder noemenswaardige opmer kingen goedgekeurd. De aanpassing van de huisvestingsve rordening is min of meer opgelegd door de provincie om op dit terrein voldoen de regionale afstemming te krijgen. In de aanpassing wordt het volgen van een volledige dagopleiding beschouwd als reden voor inschrijving als woningzoe kende. Voorts worden nu kategorieën 'zeer gewenst' en 'gewenst' in de veror dening opgenomen, waarmee de wo ningzoekenden in deze kategorieën respektievelijk twee en één jaar korting krijgen. De raad kon zich met de aan passing verenigen. Het inkrimpen van het aantal reserve fondsen openbaar en bijzonder basison derwijs is een onderwerp, dat de burger weinig zal aanspreken. Daarom hier al leen de vermelding .dat de raad met het voorstel akkoord ging. Het onderwerp: voorstel kredieten groot onderhoud/reconstructies wegen en verkeersknelpunten zal meer interes se oproepen. In dit voorstel wil het col lege een bedrag van f. 164.000 bestemd voor de herinrichting van de Pastoor van Muyenweg doorschuiven naar 1995. Deze herinrichting is vertraagd omdat het college de burgers wil inscha kelen bij de herinrichting en voorts om dat de NZH (buslijn 166) bij invoering van de geplande drempels een andere route zal kiezen. Verder wil het college diverse kredieten beschikbaar stellen. Allereerst (f. 162.000) voor verbetering van de paral lelwegen Kennemerstraatweg tussen de huisnrs. 381 en 349 alsmede aan de oostkant tussen de nrs. 660 en 666. Ver der zou het fietspad tussen Kapellaan en de Nieuwelaan, incl. herinrichting van de parkeervakken, moeten worden op geknapt (f. 100.000). Ook het fietspad langs de Kanaalweg krijgt een re constructie (f. 137.000). Voor twee voetpaden in Het Zevenhuizen is f. 49.000 nodig (o.m. wens van de scho len). Tenslotte vraagt het college f. 90.000 voor reconstructie van het weste lijke gedeelte van het Maalwater. Wethouder ten Hoope deelde vooraf mee dat met de NZH nog nader overleg plaatsvindt. Er is goede hoop op een aanvaardbare oplossing. Bij de behan deling van dit agendapunt ontmoette vooral het voorstel betreffende het fietspad Kanaalweg enige bezwaren. De heren Groot (CDA), Swart (D66) en Pleizier (GroenLinks) hadden moeite met de veiligheidsaspecten. Het fietspad kan niet als een toeristisch fietspad wor den aangemerkt. Bij stemming bleek dat het CDA zich niet kon verenigen met de overschrijding van het krediet en (met D66) tegen het krediet voor het fietspad Kanaalweg was. In het volglende agendapunt vraagt het college aan de raad om een krediet voor opstelling fase twee en drie van het groenstructuurplan ter grootte van f. 50.000. Met dit plan kunnen kosten en kwaliteit beter tegen elkaar worden af gewogen. De raad gaat akkoord. Een volgend voorstel betrof de verkoop van 240 m2 grond aan een inwoner van de Ronge. De gemeente stelt mede op basis van een taxatierapport voor de grond voor f. 150 per m2 te verkopen. Met uitzondering van GroenLinks (wil marïctwaarde) ging de raad akkoord. Na enkele begrotingswijzigingen wer den tot slot de ingekomen stukken be handeld. Maar het vuurwerk werd bewaard tot het einde. Het CDA wilde via een aan het college gestelde brief uit leg over de ontwikkelingen rond de Boe- kelermeer en vroeg in een motie of het college ondermeer alles in het werk wil stellen om de Boekelermeer zijn huidige bestemming te laten behouden. Burgemeester Schoof was blij met deze brief, omdat hij hiermee de kans krijgt te reageren. De notitie Boekelermeer- visie (CDA: behoud agrarische bestem ming) was uitgangspunt voor het hande len van het college. Het college werd er echter op attent gemaakt dat in het pro vinciaal bestuur de fractie van de PvdA een motie voorbereidde, die inhield dat een groot gedeelte van de Boekelermeer als industriegebied in het streekplan zou worden opgenomen. Alert handelen van het college heeft tot gevolg gehad dat het amendement van de provinciale PvdA is 'gehalveerd'. Het college heeft zich ingezet om Boe kelermeer zo veel mogelijk groen te houden. Daarom is ook geprobeerd de gaspiekinstallatie op Heilooër grondge bied te krijgen. Dat kon echter niet meer. Deze gang is met eerst met de fraktie-voorzitters en later in een open bare commissie-vergadering besproken. De andere partijen waren kennelijk minder blij met deze brief en met de motie. Mevr Cahn (VVD) was onaange naam verrast en vraagt of er andere be langen in het geding zijn. Zij heeft hiervan een nare smaak gekregen. Ook dhr Daas (Heiloo 2000) is verbaasd. Hij stelt dat het CDA niet moet blijven doordrammen en vindt dat de brief vol komen misplaatst is en moet worden in getrokken. Dhr van IJperen (PvdA) acht de brief van het CDA vragen naar de bekende weg en vraagt zich af of het CDA hiermee soms publiciteit zoekt. Dhr Pleizier (GroenLinks) jvas al uit voerig geinformeerd en heeft daarom deze avond absoluut geen nieuws ge hoord. Daar kon D66 zich volkomen bij aansluiten. In een weerwoord stelt mevr. Worm dat er over deze zaak na alle voorgaande publicaties ook in alle openbaarheid moet worden gesproken. Het standpunt van de raad is iets anders dan het stand punt van de fractie-voorzitters. Wethouder Bos ontraadt het CDA het indienen van de motie, aangezien deze bij afwijzing bij anderen verkeerd kan worden opgevat. Zo van: Heiloo gaat dus akkoord. Dat is niet waar. Heiloo gaat zeker niet blindelings akkoord met het streekplan. Het CDA handhaafde echter de motie, maar kreeg bij stem ming geen steun van de andere partijen. Daarmee was om half twaalf het vuur werk ten einde. HEILOO - Met het invoeren van de nieuwe reisdocumenten vanaf 1 januari volgend jaar kan voortaan een docu ment op maat worden aangevraagd. Voor wereldwijd reizen is een paspoort nodig, maar als iemand alleen binnen Europa reist is de Europese identiteits kaart veel voordeliger. Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat in een Postbus 51- folder dan ook weten: "Paspoort of Europese identiteits kaart? De keus is aan u!" Deze folder is te verkrijgen bij postkantoor, biblio theek en gemeente. Paspoort met beeldverhaal Het nieuwe paspoor is wereldwijd gel dig. Op het eerste gezicht lijkt het docu ment sterk op het inmiddels vertrouwde donkerrode oude model. Maar bij het openslaan vallen de fleurige tekeningen en teksten van dit nieuwe reisdocumen ten direct op. Het paspoort lijkt een ge schiedenisboek in pocketformaat door het beeldverhaal. De illustraties van momenten uit de Nederlandse geschie denis op de visumpagina's zijn niet al leen ter verfraaiing maar ook uit het oogpunt van beveiliging aangebracht. Menig reiziger zal zich met plezier bui gen over dit beeldverhaal, dat begint met afbeeldingen van een mammoet en een hunebed en eindigt met afbeeldin gen van gasboringen en windmolens. De geïnteresseerde paspoorteigenaar kan bij iedere afbeelding in microteksten een korte historische samenvatting le zen. Het nieuwe paspoort is goed bevei ligd tegen fraude en misbruik en voldoet aan de verscherpte internationale veilig heidsvoorschriften. Eén van de zichtba re beveiligingen is de speciale bescherm laag over de pagina met de persoonsge gevens, de zogenaamde houderpagina van het paspoort. De prijs van het paspoort is afhankelijk van de gemeente waarin het paspoort wordt uitgegeven. Europese identiteitskaart Nieuw is de Europese identiteitskaart voor het reizen in de meeste Europese landen. Voor mensen die alleen binnen Europa reizen is dit reisdocument een voordelig alternatief voor het paspoort. De prijs van de Europese identiteits kaart is landelijk bepaald op maximaal 35,00. De Europese identiteitskaart heeft een handig formaat (105 x 74 mm) en is voorzien van een speciale be schermlaag. Deze kaart vervangt de toe- ristenkaart, die alleen nog worden gebruikt tot de daarop genoemde da tum. (Om verwarring te voorkomen: de gemeentelijke identiteitskaart is géén reisdocument en kan alleen tot de daar op vermelde datum worden gebruikt voor identificatie in Nederland.) Vijf jaar De nieuwe reisdocumenten zijn vijf jaar geldig. Na die vijf jaar moet een nieuw document worden aangevraagd. Het verlengen van de geldigheidsduur van het paspoort is dus niet mogelijk. Dit geldt ook voor de Europese identiteits kaart. Reisdocumenten moeten altijd persoonlijk worden aangevraagd en af gehaald bij het gemeentehuis of het stadsdeelkantoor. Bij het aanvragen van het nieuwe paspoort of de Europese identiteitskaart is een oud reisdocument nodig. Als dat ontbreekt moet een an der geldig identiteitsbewijs met foto en handtekening worden getoond. Bij het aanvragen worden verder twee goedge- lijkende identieke pasfoto's van goede kwaliteit gevraagd. Tegenwoordig mag zowel een zwart/wit als een kleurenfoto worden gebruikt. In verband met de in ternationale veiligheidsvoorschriften zijn wijzigingen in de persoonsgegevens van het paspoort en de Europese identi teitskaart niet mogelijk. In het paspoort kan alleen de woonplaats en de lengte van de paspoorthouder worden ge wijzigd. Toestemming Kinderen vanaf 12 jaar hoeven geen toestemming te hebben van hun ouders of voogd voor het aanvragen van een Europese identiteitskaart. Voor een paspoort geldt dat voor kinderen vanaf 18 jaar. Het bijschrijven van kinderen in het paspoort van beide van de ouders blijft mogelijk voor kinderen tot 16 jaar. Kinderen die zonder ouders of voogd reizen moeten een eigen reisdocu ment hebben. Vermissing of diefstal Bij vermissing of diefstal van een reis document moet dit zo spoedig mogelijk bij de politie of het gemeentehuid wor den gemeld. In het buitenland wordt de politie, de ambassade of het consulaat op de hoogte gebracht. Een document dat als vermist of gestolen is opgegeven mag daarna nooit meer worden ge bruikt. De Postbus 51-folder "Paspoort of Europese identiteitskaart? De keus is aan u!" geeft alle informatie over de nieuwe reisdocumenten en is gratis ver krijgbaar bij alle postkantoren, biblio theken en gemeenten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 4