FilEUSELFFIBFlEH HEILflb Info Wonen Zorg Voor Ouderen Heiloo langer zelfstendig wonen in Heiloo Wonen Zorg op Maat D B B B B B Koppel een naam aan Overkerck! TVij zien u graag in Heiloo. directie en medewerkers Meubelfabriek Heiloo B.V. Het einde van het jaar staat voor de deür en de feestdagen dienen zich aan. Dagen vol sfeer en gezelligheid. Dagen met voldoende tijd om samen rustig iets te ondernemen. Op maandag tweede kerstdag is de Meubelfabriek Heiloo van 11.00 tot 16.00 uur geopend met een speciale kerstshow. U bent van harte welkom om, onder het genot van een hapje en een drankje, van onze vernieuwde collectie houten maatwerk-meubelen kennis te nemen. Ook nemen wij afscheid van een aantal showroom modellen, die met een aantrekkelijke korting weg mogen. Onze medewerkers bespreken graag de mogelijkheden met u. Ken nemerstraatweg 231 Heiloo tel. 072-337131 Keukens en meubelen op maat Maatwerk in iedere houtsoort. Ook tussen kerst en nieuwjaar bent u van harte welkom! il^Vet gepaste trots presenteren wij ons nieuwe f r l kersenkleurig eikenprogramma. Daarnaast hebben we een prachtige 'Cobra' eettafel van echt kersenhout. Op tweede kerstdag is er in het hart van Heiloo dus volop gelegenheid om te genieten, te kijken en te kopen. Naast onze meubelen zijn er speciaal voor de kerstshow ook unieke Noord-Hollandse klokken aanwezig. Een extra reden om (na een strandwandeling) de tijd te nemen voor een bezoek aan onze toonzaal. Met vriendelijke groet, "De koppelwoningen bij de zorgcentra staan garant voor zorg op maat", zegt de heer Steenhuis, directeur van zorgcentrum Overkerck. "We zijn er goed uitgekomen met de Regionale Thuiszorg. De bewoners kunnen een groot en divers pakket van allerlei zorg geleverd worden. De samenwerking van de zorgcentra en de Regionale Thuiszorg zorgt ervoor dat de zorg dag en nacht gewaarborgd is." Maaltijden Uniek project Deelnemen aan activiteiten. Eigen bijdragen UITKIJKPOST 21 DECEMBER 1994 PAGINA 17 rMum, m j ÊmimiÉm thema nr. waarom Zorg Op Maat in Heiloo 26 oktober in de krant zo ziet de nieuwbouw er uit 9 november in de krant wie komen ervoor in aanmerking 23 november in de krant wat zijn de woon-voordelen 7 december in de krant welke zorg wordt er geboden 21 december in de krant hoeveel gaat het kosten 4 januari in de krant algemene informatie en oplevering 18 januari in de krant In een reeks van 7 artikelen in de Uitkijkpost krijgt u informatie over Wonen Zorg voor ouderen in Heiloo. Eerder verschenen artikelen kunt u afhalen bij de zorgcentra, de gemeente, het SIC en Woningstichting Heiloo. Nadere info: 072 313131 Welke zorg wordt er geboden? De toekomstige bewoners van de 15 koppelwoningen die momenteel aan Overkerck gebouwd worden kunnen, net als de bewoners van De Hom (aan De Loet), kiezen uit een groot pakket zorg. De klant (bewoner) bepaalt zelf welke zorg nodig is. Zorg op maat heet dat. Alleen voor de gewenste zorg wordt betaald. Samen met de zorg- coördinator stellen de bewoners hun eigen pakket aan zorg samen. Van alle diensten die de zorgcentra bieden, kan gebruik worden gemaakt. Zo knipt de kapper ook de bewoners van de koppelwo ningen en kijkt de pedicure van de zorgcentra ook naar voeten van niet-bewoners. Licht huishoudelijk werk kan ook in het zorgpakket worden opgenomen. De mede werkers van de Regionale Thuiszorg leveren die hulp. De bewoners van de koppelwoningen kunnen 's mid dags meeëten in de zorgcentra of kunnen gebruik maken van Tafeltje Dekje'. Voor ouderen die tijdelijk meer zorg nodig hebben zijn in de zorgcentra speciale bedden beschikbaar. Net als de andere ouderen kunnen ook de bewoners van de koppelwoningen van deze voorziening gebruik maken. Informatie aangeboden door: Gemeente Heiloo Woningstichting Heiloo Stuurgroep Zorgcentra Heiloo Voor diegenen die zelfstandig wonen maar na bijvoor beeld een ziekenhuisopname moeten aansterken is er nu nog een tijdelijke opvang in De Loet en Overkerck. Wanneer de nieuwbouw gereed is. zal deze funktie in Overkerck worden geconcentreerd. Er zijn dan 4 bedden beschikbaar. De technische diensten van de zorgcentra kunnen klein onderhoud, waar de bewoners van een huurwoning gewoonlijk zelf verantwoordelijk voor zijn,verrichten. De nieuwe bewoners van dë koppelwoningen wordt de kans geboden veel 'bezorgdheid' uit handen te geven. Bovenal bbjven zij echter zelfstandig wonen. Directeur Steenhuis geeft aan: "Een belangrijk deel van zorg is de zorg gewor den van de zorgleveranciers en niet meer die van de ouderen. In feite geven de samenwerkende zorgleveran ciers een garantieverklaring af dat de zorg 24 uur per dag beschikbaar is. Voor allerlei zaken zoals mogelijke tech nische storingen aan de apparatuur van de woningen, is de woningstichting, die de woningen gaat verhuren, ver antwoordelijk." De samenwerking tussen de Regionale Thuiszorg en de zorgcentra zoals die in Heiloo gerealiseerd wordt is uniek voor Nederland. In het verleden deed iedereen zijn eigen stukje zorg. De scheidslijnen zijn in de woon zorg pro jecten van Heiloo aan het verdwijnen. De zorgcentra mogen sinds kort ook zorg buiten de muren van het ver zorgingshuis aanbieden. In het verleden was dit alleen een taak van de Regionale Thuiszorg. Mede door het inle veren van 45 traditionele zorgplaatsen in De Loet kan het project gerealiseerd worden. Het geld wat de provincie hiervoor beschikbaar stelde wordt nu omgezet in budgetten waarmee flexibe ler kan worden omgesprongen. "In de nieuwe situatie moet het leveren van zorg echt maatwerk worden.", zegt Steenhuis. "Wanneer er een signaal wordt afgegeven moet de zorgleverancier in actie komen om de zorg te leveren. Letterlijk gebeurt dit wanneer de bewo ners van de koppelwoningen gebruik maken van de in de koppelwoningen aanwezige alarminstallatie die recht streeks verbonden is met het zorgcen trum: een veilig gevoel, dag en nacht." Voor verleende zorg worden aan ouderen eigen bijdragen gevraagd. De zorgleveranciers streven naar gelijkheid in die bedragen. Omdat de criteria waarop de zorg verleend wordt uiteenlopen, verschillen de eigen bijdragen die nu betaald moeten worden. Het is nog steeds zo dat er voor wijkverpleging, gezinsverzorging en verzorgingshuiszorg andere eigen bijdragen gelden. In de zorgcentra worden diverse sociaal/culturele bijeen komsten georganiseerd. Zoals cabaret, toneel en zang. Wie niet in de zorgcentra woont, kan toch aan deze acti viteiten deelnemen. Dit geldt ook voor de bingo en de kaartmiddagen. Deze zijn zeer succesvol. Een ieders bij drage hieraan wordt gewaardeerd. Er is nog geen naam voor het nieuwbouwproject bij Overkerck; voor de 15 koppelwoningen en het centrum voor wijkgerichte zorgfuncties. Uw betrokkenheid bij het vinden van de naam wordt zeer op prijs gesteld. Alle suggesties kunt u voor 8 januari opsturen naar Team de Haas, de Wagenmaker 8,1851 PX in Heiloo. Voor de beste suggestie ligt een bon ter waarde van fl. 100,- klaar. De uitslag wordt nader gepubliceerd in Info Wonen &Zorg Voor Ouderen Heiloo nummer 7. Naam Adres Voorstel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 17