Damlandnieuws Politieberichten iA aeA zeqy en c/at zit 'm Kerstmis op komst (2) Gevonden voorwerpen Kijk op kunst Tendenz Nieuws Va. Waarom duur doen als het ook goedkoop kan? Proeven in 't Loo Kiezersopkomst boven verwachting Evenementenage Korte cursus improviserend toneel In memoriam Jan Beets Bowlingvereniging Heiloo wint stedenontmoeting PAGINA 6 UITKIJKPOST 21 DECEMBER 1994 c/aaf> -fPun iHW (/er Jfton&t Alle gewone dingen krijgen deze weken een bijzondere naam. De spar is een kerstboom, de kaart avond een kerstdrive, de uitver koop een kerstaanbieding. Ge woon gezellig is kerstsj'eervol, uit eten een kerstdiner. Je kan het zo gek niet bedenken, of je kan er wel een kerstvariant van maken. De Uitkijkpost van vandaag is im mers ook de speciale kersteditie. Vanochtend werd ik wakker in mijn kerstbed, maakte een kerstontbijt en pakte m 'n kerst koffer in om aan het kerst werk te gaan. Als zin onzin, maar geen woord verkeerd. Wat betreft de taal wint de kerstman het van sin terklaas. Maar ook in huis nestelt de kerst man zich makkelijker dan de 5-december-heilige. Hoe ziet een sinterklaasstukje eruit en hoe tuig je een sinterklaasboom op? Nee, dan de kerstattributen. Natuurlijk schafte ik mij na mijn stukje van vorige week een kerstboom aan: niet bij de bewuste kerstbomen verkoper maar elders in het dorp. Bovendien liet ik iemand anders de aankoop doen, nog niet geheel overtuigd van de noodzaak dan wel wenselijkheid. Het was een prachtboom, die ik 's avonds - toen het al pikdonker was - ging ophalen. Ik sloop achterom door de woon wijk en hoopte toch maar geen bekende tegen te komen. 'Wat ben jij aan het doen?' klonk het nog niet eens halverwege mijn korte wandeling. 'O, ik laat de kerstboom van de buren even uit', antwoordde ik. 'Dan is het goed' en de bekende floot naar zijn hond en liep maar snel verder. 'Die moet gek zijn', hoorde ik hem denken. Tja... In mijn straatje brandden de straat lichten veel te fel. Ik wenste dat de gemeente daar nu toch eens op zou bezuinigen. Donkere straatjes zijn onaantrekkelijk voor kinderen op 11 november (Sint Maarten). Op duistere paden be geven Sint Nico laas en Zwarte Piet zich niet. Over zwarte wegen ziet men de man die zijn kerst boom thuis brengt niet gaan. Het leek deze avond wel hartje zomer. En bovendien waren alle buren thuis en ik zag ze wel kijken! Ik waande me een schizofreen en snelde de trap op, had natuurlijk moeite met het openen van de deur door al die naalden in m 'n vingertoppen en onderarmen. Nog nahijgend van alle inspanningen zette ik de boom tegen de muur en zakte neer op de bank. Even bijkomen. Maar dat duurde niet te lang. Het was alsof de spar me naar zich toe zoog. Een emmer, aarde, zaag: alle materialen haalde ik tevoorschijn en in no time stond mijn boom zo kaarsrecht mogelijk op een met crêpepapier - ja, gezellig - aangekleed krukje in de kamer. Prachtig groen met rood en wit papier eronder, een lust voor het oog. Maar het geval bleef gillen. Licht jes moesten erin, een slinger van meters, maar nauwelijks ge noeg voor de helft van de boom. Ik had eerst nog het idee om al leen maar lichtjes aan te brengen en dan dwars door mijn kamer een paar touwen spannen om er de ballen en slingers aan te be vestigen. Zo van: 'Okay een kerst boom in huis, maar niet zoals bij een ander'. Toen ik m'n boompje opzette, was ik dat vast van plan. Maar ik had alleen maar lichtjes, dus deel twee van het plan moest wachten. De volgende middag toch maar de stoute schoenen aangetrokken en zelf naar een winkel vol ballen en bellen, slingers en andere rotzooi gegaan. 'Welke kleur wordt jouw boom?', de vraag van vorige week, spookte door m'n hoofd. Blauw, rood, geel, paars: alles was mogelijk en de versieringen bleken nog in ruime mate aanwe zig. En dat terwijl ik één van de verkoopsters hoorde zeggen dat er dit jaar tweemaal zoveel 'bende' was verkocht als vorig jaar. Ja, wat wil je, als mensen zoals ik overgaan tot de aankoop van kerstaankleding voor thuis! Het werd een martelgang, een zweettocht langs al die bakken en tafels. Een kwartier twijfel, pak ken en terugleggen. Ik ging bijna tegen de vlakte, maar dat zou een wat dure aangelegenheid zijn ge worden: wat gaat er een geld om in simpelweg het versieren van een weggooiboom! Ik was er en moest kiezen. Dus werd het glimmend zilver met witte touwtjes, een ac centje blauw en een tipje geel. Ik kocht voor m 'n gevoel genoeg voor zes bomen: m'n zenuwen zouden thuis voor een lawine van vallend glas zorgen, daarvan was ik overtuigd. Maar nee, het viel mee. Eén bal sneuvelde en ik denk zelfs dat die al kapot was, toen die nog in de doos zat. In die doos zat natuur lijk ook een piek, zo'n onding, die nooit past, hoe je ook snijdt en zaagt in de top van de boom. Die piek sneuvelde ook, of nee, die werd vermoord toe ik hem per ongeluk liet vallen en er ook nog eens met m 'n beide voeten op be landde. Alle andere attributen zijn tot op heden - klop klop - nog heel. Na twee uur ging ik op de bank zitten en keek eens naar mijn boom. Ja gezellig, dacht ik, laat ik de hele boel maar weer aftuigen en opbergen. Want het mooiste moment van de kerstboom in huis is wanneer het optuigen voltooid is. Daarna wordt het een sta-in- de-weg, een naaldenverliezend monster (ondanks het advies toch vergeten een bus haarlak over de naalden te spuiten), een gevaarte dat misplaatst is en zonder opsmuk eigenlijk gewoon in een bos moet staan met al z'n wortels er nog aan. Nu zijn er mensen, die een boom met een kluit kopen. Twee keer zo duur en voor die prijs krijg je de illusie dat er straks in de tuin een prachtig sparretje zal groeien ca deau. Bij ons thuis hebben we dat vroeger ook een aantal keren ge probeerd. Helaas dus: na twee maanden was het einde verhaal en kwam de boom alsnog in mootjes in de (groene) vuilnisbak terecht. Stel je voor dat de spar wel aan slaat: haal je hem er dan uit twee weken voor de kerst? Nee toch! En dan heb je na een jaar of tien je eigen naaldbos in de tuin. Ik heb geen tuin, dus aan mijn boom geen wortels. De boom staat er nog steeds, nu al bijna een week. Nog een dag of zes en het is gedaan met de pret. Of nee, dan komt mijn wraak op de kerstbomenverkoper. Ik ontdoe de boom van alle versieringen, berg die netjes op voor een vol gende kerstopwelling in de toe komst, schud de boom eens flink door elkaar en hak hem in moot jes. Maar de verkoper lacht in zijn vuistje, zijn kostje was allang gekocht. Kerstbomenverkoperswraak is mis schien één van de weinige woor den die niet in het eind-decemberwoordenboek voor komt. Negatieve woorden horen daarin eigenlijk ook niet thuis. Want alle toeters, bellen of geloof ten spijt, kerstmis is toch vooral een tijd om eens vrolijk en blij te zijn. Dat kan met een boek en een broodje, met een boom en kaar sen, met een uitgebreid diner, maar het moet eerst van binnen goed zitten. Dat is niet altijd even makkelijk, daar de buitenwereld je doorgaans niet koud laat, maar het kan, al is het maar een luttel minuutje. Ik wens iedereen een lekker gek kerstfeest toe. BERGEN - In de vogelopvang van Stichting Damland is het momenteel rustig. Door een langere periode van overwegend oostenwind werden er nog nauwelijks zeevogel-olieslachtoffers ge vonden. Dit betekent overigens niet dat die er niet zijn. Bij aflandige wind drij ven de besmeurde dieren steeds verder de zee op en bereiken dus nooit het strand. Daardoor lijkt het alsof er niets aan de hand is. Niettemin sterven er in deze regio honderden zeevogels per dag als gevolg van olielozingen op zee. Bij westenwind spoelen de dieren soms wel op het strand aan. Zo werden recent twee zeekoeten ter revalidatie bij Dam land opgenomen, meteen door hun vin ders gebracht, want het is beslist af te raden de dieren zelf thuis te verzorgen! Dank zij die relatieve rust in de vogelop vang is er nu ook meer tijd voor het ma ken van nestkastjes en voor het opknappen van het gebouw. Door de technische school in Alkmaar werden gratis nieuwe wasbakken geïnstalleerd. Behalve voor het wassen van olieslach toffers zijn deze ook handig als zwem badjes voor de revalidatie van eenden die herstellen van een gebroken poot. In lauwwarm water kunnen zij zo hun stijfgeworden gewrichten wat oefenen. Wintervoeding Hoewel de herfst nog steeds een zeer zacht karakter draagt, komt de kortste dag snel naderbij en doet - volgens de kalender - Koning Winter zijn intrede. Veel dieren bereiden zich al voor op die periode van kou en voedselschaarste. Egels en mollen eten zich rond en veel trekvogels zijn al verdwenen naar war mere streken. Dit in tegenstelling tot de standvogels die nog steeds voldoende voedsel in de natuur kunnen vinden. Enekel vogelsoorten passen hun menu aan het veranderende voedselaanbod aan: insekteneters als de geelgors en di verse mezen- en lijstersoorten schakelen over op granen, zaden of bessen. Niet voor iedereen is bijvoedering van vogels 's winters vanzelfsprekend. Een argument dat je soms beluistert is: je moet de natuur op haar beloop laten, want door natuurlijke selektie overleeft het sterkere dier het zwakkere. Dat is maar ten dele waar. In de afgelopen eeuw heeft de mens zo drastisch in het landschap ingegrepen, dat voor veel vo gels hun leefgebieden op "onnatuurlij ke wijze" zijn vervuild of zelfs verdwe nen. Voldoende reden om vogels dus 's winters wel de helpende hand te bieden. Vogels in de tuin Vogels hebben een relatief hoge li chaamstemperatuur, minimaal zo'n 40° C. Bij lage buitentemperaturen verbrui ken ze veel energie om warm te blijven en teren ze snel in op hun vetsreserves. Zij hebben dan extra veel voedsel nodig terwijl dat er in veel mindere mate is. Bovendien hebben zij veel minder uren daglicht tot hun beschikking om hun kostje bij elkaar te scharrelen. Met na me bij storm, ijzel, sneeuw en ijs heb ben voedsel zoekende vogels het erg moeilijk. Om ze een handje te helpen kunnen we in onze tuin zelf een aantal maatregelen treffen. Laat verterend blad op gazons en in borders liggen: het biedt een uitstekende plaats voor bo demdiertjes. Merels en zanglijsters vin den er vaak vette regenwormen onder. Ook vink, keep, roodborst en heggemus vinden hieronder hun voedsel. Uitge bloeide bloemen en planten bieden nog volop zaden aan mezen, putters en vin ken. Snoei deze dus niet; ze geven uw tuin bovendien een sprookjesachtige aanblik als ze besneeuwd of berijpt zijn. Als u deze winter van plan bent vogels in uw tuin te gaan bijvoederen, dan kunt u nu al op bescheiden wijze begin nen. Strooi nu en dan vast kleine beetjes voedsel op voederplank of -tafel zodat de vogels kunnen wennen aan de plek waar ze bij streng winterweer voedsel kunnen vinden. De echte bijvoedering begint pas bij sneeuw, ijzel en langduri ge vorst. U kunt dan ook vetbollen en snoeren van ongebrande, ongezouten pinda's ophangen. Zorg er wel voor dat deze plaatsen onbereikbaar zijn voor katten. Houdt uw kat met name op de voedertijden ('s morgens vroeg en in de namiddag) binnen. En bindt uw kat de bel aan, zodat vogels hem horen aanko men als hij ze besluipt. Speciaal voedsel voor zowel zaad- als insekteneters als ook voederkastjes en -huisjes zijn te koop bij de dierenspeciaalzaak. Reinig de voedertafel regelmatig met een borstel en heet water. Dit voorkomt besmetting via de uitwerpselen en door bacterieën. Geef niet teveel voedsel te gelijk; resten trekken muizen en ratten aan. Bij vorst dient u bakjes drinkwater voor de vogels af te dekken met gaas, zodat ze er niet in kunnen badderen waardoor hun veren bevriezen. Om te voorkomen dat het water snel bevriest, kunt u er wat suiker in oplossen. Het volledig dichtvriezen van uw vijver voorkomt u door er een bos stro in te leggen. Het zal u veel minder moeite kosten op die plek een wak in stand te houden. I)e buitengebieden Pas wanneer zich een periode van lang durige vorst aandient, waardoor sloten en plassen volledig dichtvriezen, wordt het tijd om vogels in de buitengebieden bij te voeren. Dit op grote schaal bij voe deren van bijvoederen van bijvoorbeeld reigers is specialistenwerk, dient georga niseerd te gebeuren en is derhalve niet weggelegd voor particulieren. Het ver eist onder andere een grondige kennis van de verschillende biotopen (leefge bieden) en van de vogels die er voorko men. Ook het bij voederen van vogels in wakken en van grote concentraties wa tervogels moet niet te vroeg gebeuren. Vaak trekken die vogels vanzelf nog weg naar gunstiger omstandigheden. Door te vroege bijvoedering ontneem je ze die "natuurlijke" uitvlucht. Door gaans is het pas nodig na twee weken onafgebroken vorst of bij langdurige sneeuwval met voederen te beginnen. Stop bij het invallen van de dooi niet onmiddellijk met het bijvoederen, maar bouw die geleidelijk aan af. Zo kan de vogel er aan wennen weer op andere plaatsen voedsel te gaan zoeken. En tenslotte: gooi vooral geen voedsel als broodkorsten en klokhuizen op de weg of in de berm. Nog heel wat hongerige vogels worden zo, op zoek naar voedsel, slachtoffer van het verkeer. Beter met een lege maag op een tak dan met een volle in het vogelopvangcentrum! HEILOO - Tussen 9 en 15 december zijn bij het politiebureau aan de Kenne- merstraatweg 356 te Heiloo de volgende gevonden voorwerpen afgegeven: diver se sleutels, tweemaal een goudkleurig armbandje en een goudkleurig dames horloge met zwarte band. HEILOO - Een oriëntatiecursus op zon dagmorgen. "Aktief", trefpunt voor 55 organiseert in het nieuwe jaar een cursus kunstgeschiedenis waarbij schilder-, beeldhouwkunst en architec tuur aan de orde komen. Gedurende 9 bijeenkomsten maakt u kennis met zo wel oude als moderne kunst. Op het programma staan o.a. stijlkenmerken, kunstbeschouwingen (kijken naar kunst) en een voorbereiding op een ex cursie naar Alkmaar. Een belangrijk punt is dat u een rijkere beleving van de beeldhouw- schilder- en bouwkunst krijgt. Na iedere les krijgt u een infor matieblad uitgereikt waarin u de behan delde stijlen termen en literatuur nog eens op een rijtje ziet staan. Als cursusdag is gekozen voor de zon dagochtend, van 10 tot 12 uur en wij zijn blij dat mevrouw Thea Keijer, als docente bereid is gevonden op de zon dagochtend deze cursus te willen verzor gen. De cursus start op zondag 22 januari 1995 om 10.00 uur en wordt ge houden in het Trefpunt, Westerweg 294 in Heiloo. De kosten bedragen 85,00. Voor opgave/inlichtingen: "Aktief" 55 tel. 331297 op werkdagen van 9 tot 12 uur. HEILOO - Uit een personenauto die ge parkeerd stond op de Oosterzijweg werd een autoradio weggenomen. Het is een raadsel hoe dit gebeurd kan zijn, aangezien de auto was afgesloten. Op de Ronde Laan reed een vrachtwa gen 2 geparkeerde personenauto's aan. De oorzaak van de aanrijding was het slechte wegdek. Vermoedelijk is de bestuurder van de vrachtwagen in een kuil beland en raakte daarbij de perso nenauto's. Bij een doe het zelf zaak werd een win keldief aangehouden. Hij had getracht een boormachine te ontvreemden. Aan gezien het hier een buitenlander betrof die niet over identiteitspapieren be schikte werd hij overgedragen aan de V reemdelingendienst In een woning aan de Tulpencroftlaan werd ingebroken. Via een keukenraam aan de achterzijde van de woning werd toegang verschaft. De gehele woning werd doorzocht. Vermist wordt o.a. een geldbedrag en zilveren sieraden. Tevens werd in een woning aan de Kenne- merstraatweg ingebroken. Hier werd de achterdeur van de woning opengebro- HEILOO - Ook in de kerstvakantie hebben we voor jullie een very special programma samengesteld. Allereerst beginnen we op vrijdag 23 december met een geweldige dance party, waarbij al jullie persoonlijke smaken zeer aan bod zullen komen. Op zondag 26 december een kerstbal (tijd: 14.30-17.00 uur, entree is gratis). Op dinsdag 27 december Bungey run ning, dit fantastisch evenement zal be ginnen om 13.30 uur en de entree bedraagt 2,00. Woensdag 28 decem ber krijgt onze zaal een hevige transfor matie en veranderd in Tendenz Palace waar we een heus Casino hebben, dus waag een gokje! Dit gebeurt om 19.30 uur en voor maar 0,50 ben je al binnen. We sluiten het jaar af op vrijdag 30 de cember met weer eens een fantastische Houseparty. Onze zaal wordt omgeto verd in een spacy undergroundroom en ook zal er wat gebeuren met onze licht show. Ook luiden we het nieuwe jaar goed in; op dinsdag 3 januari hebben we om half twee een te gek gave dunk wedstrijd. Wie het mooiste kan dunken, verdient natuurlijk een prijs. Aanvang: 13.30 uur en het duurt tot ongeveer 17.00 uur en de entree is voor nop. En dan als laatste activiteit van de vakantie hebben we woensdag 4 januari een vi deo. Het begint om 19.30 uur en is om 22.00 uur afgelopen. Jullie kunnen zelf kiezen welke film en de entree is 0,50. Vraag ons gerust om advies. Advies van apothekers over paracetamol: HEILOO - Alle pijnstillers waarin para cetamol zit, hebben hetzelfde effect. Het ene middel is alleen wat mooier ver pakt of van een bekender merk dan het andere. De apothekers in Nederland ad viseren paracetamol te gebruiken bij pijn door griep en verkoudheid en hoofdpijn. Dan kan gerust de pijnstiller worden gekozen met de laagste prijs. Voor alle pijnstillers gelden namelijk dezelfde kwaliteitseisen. Het maakt dus niet uit of er een merk-geneesmiddel of een pijnstiller zonder merknaam wordt gebruikt. Veel belangrijker is de prijs: de goedkoopste pijnstiller met paraceta mol werkt even goed als een duurdere. Paracetamol heeft weinig bijwerkingen. Het werkt niet bloedverdunnend en kan zonder bezwaar incidenteel gebruikt worden tijdens zwangerschap en borst voeding. De werking begint na 15-30 minuten en houdt 3-6 uur aan. Naast paracetamol zijn er nog pijnstil lers die acetylsalicylzuur of ibuprofeten bevatten en meer bijwerkingen veroor zaken of bijwerkingen op de maag hebben. Acetylsalicylzuur en ibuprofen hebben ook een bloedverdunnende werking en kunnen ongewenste reacties geven bij het gelijktijdig gebruik van andere ge neesmiddelen. Ibuprofen heeft alleen de voorkeur bij menstruatiepijn. Jaarlijks worden in Nederland vele mil joenen guldens uitgegeven aan pijnstil lers met paracetamol. De vraag naar pijnstillers is het grootst in de winter maanden. Als de 'R' weer in de maand is wordt de kans op een verkoudheid of griep groter. Daarom is de vraag naar pijnstillers in de wintermaanden het grootst. Ook pijn en 'pijntjes' lijken in deze periode vaker voor te komen. In een serie televisiespots gaan de apo thekers de komende weken uitleggen waarom bij gebruik van paracetamol gerust de goedkoopste kan worden ge kozen. Ook wordt benadrukt dat alle vragen over pijnstillers en andere ge neesmiddelen in de apotheek gesteld kunnen worden. Pijn is een prima signaal Vrijwel iedereen is het dagelijks leven heeft wel eens last van pijn. Pijn is er in vele soorten en maten. Het is altijd een teken dat er in het lichaam iets niet in orde is. Pijn wordt door iedereen verr schillend ervaren. Wat voor de één on draaglijk is, hoeft voor de ander nauwelijks voelbaar te zijn. Het is voor een buitenstaander dan ook moeilijk te bevatten hoeveel pijn iemand heeft. Daarom is het voor veel mensen ook zo lastig om uit te leggen waar de pijn zit en hoe erg het is. De meest voorkómen de soorten pijn zijn hoofdpijn, kiespijn, buikpijn en spierpijn. De oorzaken van deze pijnen en 'pijntjes' lopen sterk uit een, maar ze worden wel vaak op de zelfde manier bestreden: met een pijnstiller. Deze pijnstiller neemt de klacht (gedeeltelijk) weg, maar vaak blijft de oorzaak bestaan. Of de klacht nu het gevolg is van spanning, een ont steking of een ongeluk; het is altijd het beste om de oorzaak te behandelen zo dat de pijn niet meer terugkeert. Pijnstiller Voordat iemand het besluit neemt om de dokter te raadplegen over de oorzaak van de pijn, wordt meestal eerst naar een vrij verkrijgbaar pijnstiller gegrepen om de klacht tijdelijk te verminderen. Vaak ook in de hoop dat de pijn dan 'vanzelf' over gaat. Pijnstillers zijn er in alle soorten en maten. Het is niet altijd eenvoudig te weten welke pijnstille nu het beste is voor welke klacht. In geval van onzekerheid kan de apotheek advi seren wat het beste en het goedkoopste is. De algemene regel is dat bij gebruik van meer geneesmiddelen, extra waakzaam heid bij het innemen van pijnstillers is geboden. Daarom ook moet de bijslui ten van een pijnstiller altijd voor ge bruik aandachtig gelezen worden. Bij twijfel kan men altijd voor een advies in de apotheek terecht. En wanneer na en kele dagen gebruik van pijnstillers geen verbetering optreedt, is het raadzaam een arts te bezoeken. Paracetamol Paracetamol is de naam van de werkza me stof in veel pijnstillers. Het bestrijdt pijn, verlaagt koorts en mag ook ge bruikt worden door mensen die bloed verdunnende middelen innemen. Wanneer er vragen zijn met betrekking tot de keuze en het gebruik van een pijnstiller met paracetamol, vraag het dan in uw apotheek. De medewerkers in de apotheek staan klaar voor het geven van deskundig advies. ken. Een aanzienlijke hoeveelheid gou den sieraden is weggenomen. Van 22.15 tot 01.25 uur werden op 15 december op verschillende locaties alco holcontroles gehouden. Het aantal blaastesten bedroeg 41 stuks. Niemand had teveen gedronken. Bij een garagebedrijf aan de Pastoor van Muijenweg werd een personenauto vernield. In het rechtervoorspatbord werd een deuk getrapt. Vermoedelijk is dit in de nacht van zaterdag op zondag 10 en 11 december gebeurd. De auto stond voor het bedrijf geparkeerd. In een winkel aan de Stationsweg werd ingebroken. De deur aan de achterzijde van de winkel werd opengebroken. Di verse schoenen werden weggenomen. Op de Stationsweg werd op 15 decem ber tussen 22.15 en 23.30 uur een perso nenauto van het merk Mitsubishi type Colt kleur blauw aangereden. De ver oorzaker is daarna doorgereden. Even tuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 072 337676. Wederom werd er ingebroken in een ca fé aan de Westerweg. Aan de voorzijde van het café werd een ruitje uit de spon ning gehaald. Hierna kon de dader het pand inklimmen. Een speelautomaat werd opengebroken. Een geldbedrag wordt vermist. In een snackbar aan de Raadhuisweg werd op 16 december ingebroken. Via het verbreken van een bovenlicht aan de achterzijde van het pand werd toegang verschaft. Omstreeks 3.44 uur ging het alarm in de snackbar af. De bewoner van het pand zag een man gekleed in een lichtgekleurde jas via een bovenlicht van de zaak naar buiten klimmen. De man droeg een muntbuizenkast af komstig van een speelautomaat, met zich mee. De man verdween lopend richting de van Catstraat. Mogelijk ge tuigen worden verzocht met de politie in contact te treden, tel.: 072 337676. Op de Westerweg werd een korte con trole op fiets- en bromfietsverlichting gehouden. Er werd viermaal procesver baal opgemaakt. Over het algemeen kan er gesteld worden dat het droevig is gesteld met de verlichting van zowel fietsen als bromfietsen. Meerdere con troles blijken noodzakelijk. In een woning aan de Goodeslaan werd ingebroken. De inbraak vond plaats op 17 december tussen 12.30 uur en 19.00 uur. De tuindeur in de achtergevel van de woning werd opengebroken. Diverse kasten werden geopend maar niet door zocht. Een kluisje en een rood gewat teerd jack werden weggenomen. Ook in een woning aan de Kerkelaan werd ingebroken. Vermoedelijk is men binnengekomen door een slaapkamer raam op de le verdieping wat op een kier stond. De gehele woning werd doorzocht. Vermist wordt o.a. sieraden. HEILOO - Om alvast wat ideeën op te doen voor de kerstdis, kon men afgelo pen zaterdag komen proeven in 't Loo. En geproefd werd er. Bij Beentjes Groentebroers kon men hartige taart proeven, bij Keurslager Burger werd door een zeer vrolijke slager beenham aangeboden. De Deel liet een mousse rende wijn keuren met allerlei hapjes en de Hema bood de mensen hun alom be kende rookworst aan. Terwijl een lopend dixielandorkest vro lijke noten liet klinken kon men bij Al- bert Heijn van diverse traktaties genieten en Jamin had waar voor zoete kauwen. Croissanterie lie de France dacht aan het kerstontbijt dacht aan het kerstontbijt met zijn stollen. De Kon- kelboet liet niet alleen proeven maar stelde ook te bestellen salades ten toon in een vitrine. Deze salades werden na afloop van de Proeverij aan het gezins vervangend tehuis De Stolp ge schonken. Niet speciaal voor de kerstdis maar wel lekker waren de bonbons, aangeboden door alle ondernemers van 't Loo. Er heerste een gezellige kerstsfeer in 't Loo en zeker niet in de laatste plaats omdat vele ondernemers met hun kerstartike len mede naar buiten traden. HEILOO - De kiezers voor een nieuw waterschapsbestuur van waterschap Het Lange Rond hebben dinsdag 13 decem ber in een boven verwachting hoog aan tal hun stem uitgebracht. De opkomst per stembureau was evenwel sterk wis selend. Het gevolg is een aanzienlijke instroom van nieuwe hoofdingelanden. De gevariëerde kandidaatstelling was daarvan al een voorbode. Van de 17 in koppels meedingende, hui dige bestuursleden komen er na de uit slag „slechts" elf terug in het nieuwe dertig koppen tellende algemeen bestuur. Twee heemraden en een hoofd ingeland waren dankzij enkelvoudige kandidaatstellingen in de categorie on gebouwd al zeker van een nieuwe bestuurszetel. De verkiezingsuitslag brengt veertien nieuwe gezichten in het waterschaps bestuur. De verdeling van de 30 zetels over de categorieën huiseigenaren (ge bouwd), ingezetenen en grondbezitters (ongebouwd) was al eerder reglementair vastgesteld. Gebouwd 14, ingezetenen 9 en ongebouwd 7, terwijl in het aantal zetels voor gebouwd en ongebouwd 2 kwaliteitszetels zijn opgenomen, die buiten de verkiezingen vallen. De opkomst was boven verwachting: een gemiddelde van 10,8%. Per stembu reau waren er echter grote verschillen: 4,1% in de Zaanstreek en 29% in Scher mer en omstreken (stembureau Stompe- toren). De indirecte verkiezingen voor de categorie ingezetenen leverde 9 nieu we kandidaten op. Gekozen zijn onder meer de volgende koppels: C. G. P. Bras (Egmond aan den Hoef) en G. N. Bijl (Bergen); J. Ursem (Uit geest) en W. G. M. Veldt (Akersloot), C. Beentjes (Limmen) en E. A. S. Rom mel (Limmen); T. W. M. Bakker (Hei loo) en W. Koelemaij (Heiloo). P. N. Temming (Heiloo) en G. M. M. Kenter (Bergen), J. P. Th. Apeldoorn (Egmond-Binnen) en C. Veldt-Eisma (Bergen); P. Sinnige (Heemskerk) en C. J. Berger (Heiloo); A. van Noord (Lim men) en H. G. Dekker (Limmen); H. van Gelder (Heiloo) en H. van Halem (Heiloo). Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Dinsdag 27 december: extra 'kerst'- yerkoop van afgeschreven materialen tussen 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur; boeken voor volwassenen a f 3,00, jeugdboeken a f 1,50 en cd's a f 5,00. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 2 januari: nieuwjaarsbijeen komst annex spelletjesavond in de foyer van theater De Beun, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Sportcentrum De Enterij Donderdag 22 december: Volleybal Oranje Wit 19.30-22.30 Vrijdag 23 december: KNVB zaalvoetbal 19.00-23.15 Zaterdag 24 december: Vrije verhuur. Zondag 25 december: Gesloten. Maandag 26 december: Gesloten. Dinsdag 27 december: Toernooi vv Limmen 9.00-17.00 Trimclub Limmen 19.00-20.00 Volleybal Oranje Wit 20.00-23.00 Woensdag 28 december: Toernooi vv Limmen 9.00-17.00 KNVB zaalvoetbal 19.00-22.20 Inlichtingen: tel. 02205 2931. Poppen theater Dibbes Poppenvoorstellingen op 3, 7, 14 en 21 januari en op 8, 11 en 15 februari, aan vang steeds om 14.30 uur. Jeugdfilms op 28 januari en 25 februari, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserve ringen: Poppentheater Dibbes Jeugd filmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Galerie Amber Tot en met 15 januari is in Galerie Am ber, Dusseldorperweg 18 te Limmen werk te zien van Margriet Schadee (acryl), Mieke Folgering (glas) en Cocky Rietkerk-Drost (brons/keramiek) tij dens de openingsuren: donderdag, vrij dag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. HEILOO - Onder de naam 'Thea tersport' organiseert de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo in samenwerking met de Stichting Ouderenwerk Heiloo op zaterdag 11 en zondag 12 maart 1995 een tweedaags cursus improviserend to neel in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Theatersport is geïmproviseerd toneel: twee teams toneelspelers dagen elkaar als in een sportwedstrijd uit tot het spe len van geïmproviseerde scènes. Het pu bliek in de zaal geeft suggesties op basis waarvan de spelers direkt met elkaar een scènes moeten spelen. Een jury be oordeelt deze op techniek, inhoud en amusementswaarde. Tijdens het workshopweekend van 11 en 12 maart worden in een groep van maximaal 14 personen basisvaardighe den geleerd en getrained die voor tonee limprovisaties nodig zijn. De eerste dag het gebruik van je eigen fantasie, het spelen van verschillende types en sa menspel. De tweede dag verschillende theatersport-spelvormen. Voor deelname aan de workshop is geen toneelervaring nodig. Echt iedereen, van jong tot oud kan meedoen. Spelple- zier is gegarandeerd. Eerst een keer kijken? Dat kan op vrij dag 13 januari in jeugd en jongerencen trum BukBuk, want dan treed de thea- tersportgroep Papaver vanaf 20.00 uur op. De workshop wordt gegeven door dhr. Jos Paauw, deze is als regisseur verbon den aan de Alkmaarse theatersport- groep Papaver. De kosten van de workshop bedragen 45,00. Hiervoor krijgt u twee dagen van 10.00-16.00 uur in een kleine groep les van een des kundig regisseur. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Jeugd en Jongeren, telefoon 335242 (woensdag) of 'Aktief, trefpunt voor 55 telefoon 331297 (op werkdagen). HEILOO - Vrijdag 16 december is de heer Jan Beets van ons heengegaan. Als trouw lid van muziekvereniging Eensge zindheid Heiloo heeft Jan Beets teza men met zijn vrouw Klazien Beets-Boot een niet te vergeten bijdrage geleverd aan het verenigingsleven van de in 1898 opgerichte muziekvereniging. Al in 1948 kwam Jan Beets op 18-jarige leef tijd drummen bij de drumband van Eensgezindheid. Hij moest in 1952 zijn lidmaatschap onderbreken vanwege verplichtingen elders, maar in 1957 kwam hij weer terug bij de vereniging en is daar de rest van zijn leven met veel liefde voor de grote trom een zeer trouw lid van gebleven. Zijn verdiensten voor de vereniging waren vooral zijn enorme inzet tijdens de maandelijkse oud papier-actie en zijn op zeer punctuele wijze bijhouden van het kasboek van Eensgezindheid. Bovendien beheerde hij tezamen met zijn vrouw Klazien al vele jaren de nodige documenten en reli kwieën van de vereniging. Ook zijn gastvrijheid voor leden en bestuur was enorm en het aantal bestuursvergade ringen bij hem thuis is dan ook teveel om op te noemen. Het afgelopen jaar kon hij tot zijn grote verdriet niet meer meespelen in het or kest, maar zijn betrokkenheid met de vereniging is zeer intensief gebleven. Regelmatig kwam hij tijdens de repeti ties nog even langs om te luisteren naar de muziek en het contact met de leden levend te houden. Dit voorjaar uitte hij zijn liefde voor de muziek nog eens door aan Eensgezindheid de door hem zeer geliefde mars Barcelona '92 te schenken. In mei van dit jaar heeft de vereniging hem tijdens een feestelijke bijeenkomst gehuldigd door middel van een speldje en een oorkonde waar hij zeer trots op was. Een van zijn laatste wensen was dat er muziek van Eensge zindheid bij zijn -crematie ten gehore zou worden gebracht om zo zijn ver bondenheid met de vereniging tot op het laatste moment te laten blijken. Uit dankbaarheid heeft Eensgezindheid de ze wens gaarne vervuld. Naast enkele door hem uitgekozen choraalwerken wilde hij vooral door de vrolijke mars Barcelona '92 de nabestaanden dudie- lijk maken dat Muziekvereniging Eens gezindheid nog jarenlang moet blijven bestaan. Bestuur Eensgezindheid HEILOO - In het bowlinghuis Spierdijk werd op 17 en 18 december, strijd gele verd tussen de bowlingverenigingen van Noord Holland, met als inzet deelname, voor slechts 2 van de 16 verenigingen, aan de "Landelijke Stedenontmoeting" op 22 januari 1995 in Sittard. De Nationale Bowling Federatie (over koepelend orgaan van alle bowlingvere nigingen) nodigde hiertoe alle verenigingen van Nederland uit, om zich te laten vertegenwoordigen door hun beste vijf dames en vijf heren, die, in de voorrondes van hun afdeling, in vier games, een zo hoog mogelijke pin- fall moesten zien te behalen. Bowlingvereniging Heiloo werd verte genwoordigd door de dames Bianca de Bie, Anita de Boer, Trudy van Diesen, Nicole Hoetjes, Sandra Poppenk, Tru dy Pos en Petra v.d. Worp-Hoetjes. Te- samen met de heren Ben Cretier, Richard Dergent, Ben Gruisinga, Frank Handgraaf, Ronald Hoogendijk, Rik Nap, Peter Poppenk. De, in bowlend Nederland bekende bal- lenboorder van Pro Shop Heiloo, en voor deze gelegenheid als coach aan gestelde Raymond van Diesen, plaatste zich met zijn teams reeds in de eerste se rie op een overtuigende le plaats met een totaal pinfall van 7262. Met 288 pins verschil kon Nieuwe Diep beslag leggen op de 2e plaats, waarmede zij evenals bowlingver. Heiloo, Noord- Holland (afd. 5) zullen vertegenwoordi gen op de Landelijke Finale voor Ste- denteams in Sittard op zondag 22 januari 1995. Aldaar zullen 18 steden elkaar ontmoe ten en uitmaken, welke bowlingvereni ging zich "Kampioen van Nederland 1995" mag gaan noemen. Uitslag afd. 5 Noord-Holland: 1. Hei loo 7262 2. Nieuwe Diep 6974 3. Zaan dam 6899 4. Volendam 6895 5. Schagen 6958.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1994 | | pagina 6