u Gedeelte uit de nieuwjaars rede van Burgemeester E. Brommet Eensgezindheid geestelijk van oud naar nieuw Foresters 3 gaat Europa in! Aangename verrassing van de Konkelboet voor de Stolp Dienstregeling 1995 apotheken Alkmaar en Heiloo Lezing over onze aura en onze chakra's Activiteiten wijkvereniging 'Plan Oost' Theater De Beun Sociëteit alleenstaanden Grote Verzamelbeurs te Amstelveen Eerste plus-abonnement uitgereikt in bibliotheek Heiloo Expositie bij Merlet Warm onthaal in het kachelmuseum CCC Inc. in de Buk Buk Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul- len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Radio 80 verslaat halve marathon 23e Nike Halve Marathon in Egmond aan Zee Veel belangstelling voor boek over Egmond Gutwrench in Buk Buk mnmm Poppen- en Berenbeurs zondag 8 januari Motel Akersloot Stichging 'Doorstroom' Stichting Kook Buffet voor alleenstaanden KBO Heiloo Euch aristie viering Vrijdag 6 januari tweedehands boekenmarkt in 't Trefpunt in Heiloo Nieuwjaar; Ontmoeting en concert PAGINA 12 UITKIJKPOST - 4 JANUARI 1995 HEILOO - Het derde zaalvoetbalteam van de Foresters '71 gaat van 5 tot en met 9 januari een kijkje over de grenzen nemen. Het buitenland mag immers niet van de ragfijne combinaties en sublieme individuele acties van dit topteam (uit komend in de reserve eerste klasse B) verstoken blijven. Bovendien moet ook de naam van de sponsor eer worden aangedaan: een ploeg met Brother In ternational' op de shirts kan natuurlijk niet volstaan met het grossieren in lou ter nationale prijzen! Kortom, het wordt de hoogste tijd om de kunsten eens in Europa te vertonen. Uit de vele aanbiedingen is ervoor geko zen om in de zogenaamde Panther Cup acte de présence te geven. Dit hoog aan geschreven en uiterst prestigieuze toer nooi vindt plaats in de voetbalmaffe Italiaanse stad Milaan. Voor de spelers van Foresters 3 een ideale mogelijkheid om zich in de kijker van de toonaange vende Serie A-clubs te spelen. Naar ver luidt zijn scouts van de plaatselijke en tevens sukkelende AC namelijk hard op zoek naar een nieuwe Nederlandse im puls, ook Inter schijnt wel oren te heb ben naar één of twee (Nederlandse spelersruilen... In dit kader kan ook de uitnodiging voor de wedstrijd AC Mi laan - Napoli gezien worden: een zuiver voorbeeld van een lokkertje... Op zondag 8 januari zal de finale van het zaalvoetbaltoernooi gespeeld wor den. Gezien de kwaliteiten van Fo resters 3 en de aanwezigheid van enkele fantastische gastspelers zal het Heilooër topteam hierin welhaast zeker niet ont breken. Uiteraard zijn de vele trouwe, maar ook de ontrouwe supporters van harte welkom op dit op stapel staande spektakel. HEILOO - Muziekvereniging Eensge zindheid Heiloo had afgelopen donder dagavond in het bedrijfsgebouw van Ko Hartog een feestelijke afsluiting van het muzikale jaar 1994. Een speciaal in gestelde feestcommissie zorgde voor een uitgebreid koud buffet waar leden en familie van Eensgezindheid tot in de la te uurtjes nog van konden genieten. De ze afsluiting van 1994 stond voor de vereniging aan de vooravond van een feestelijk begin van 1995. Dochter" Caecilia zal tezamen met Eensgezind heid en toneelvereniging Falkland' het muzikale jaar 1995 openen met een ge zamenlijk Nieuwjaarsconcert in de Beun. Na een jaar met veel hoogtepunten en helaas ook een enkel dieptepunt was het bestuur van Eensgezindheid van mening dat de laatste repetitieavond in 1994 van de vereniging een feestavond moest zijn waar de leden en naaste familieleden onder het genot van een nootje, een hapje en een drankje het muzikale 1994 op een originele manier konden afslui ten. Bovendien had het bestuur ook de directie van Ko Hartog B.V. uitgeno digd zodat de leden van de vereniging op en informele manier nader kennis kon maken met hun gastheren'. Al en kele jaren maakte de vereniging dank baar gebruik van de mooie kantine van Ko Hartog B.V. op het bedrijventerrein De Oude Werf te Heiloo, dus was deze avond uitermate geschikt voor een har telijke uitnodiging. Iedereen was zeer verrast door de geweldige schotels met salades die allemaal door één lid van de vereniging waren klaargemaakt, en ook de verzorging van de nodige drankjes was tot in de puntjes verzorgd door de barcommissie van Eensgezindheid. Een betere afsluiting van 1994 kon het bestuur van de vereniging zich dan ook niet indenken. HEILOO -Op zaterdag 17 december werden de bewoners en het op die avond aanwezige personeel aangenaam verrast door Jos Veldt van de Konkelboet. Jos had die dag in 't Loo laten zien wat zijn voortreffelijke restaurant aan lekkere dingen kan leveren. Daar stonden onder het motto; wel kijken, maar aankomen niet, diverse prachtig opgemaakte scho tels met salades en hapjes. Het pro bleem voor de Konkelboet was wat er aan het eind van de dag met deze kunst werken, die zorgvuldig gekoeld waren gebeuren moest. Zijn oplossing werd voor ons, de Stolp, een fantastisch koud buffet en een voor proef van ons eigen kerstfeest. De be woners die een middagje naar ,Holliday on ice' waren geweest konden zo aan schuiven. Iedereen heeft op zijn manier z'n best gedaan om van al dit lekkers te proeven. Wij, bewoners en personeel, willen de Konkelboet hartelijk danken voor deze smakelijke verrassing. De Stolp Opgemerkt moet worden dat we per 2 janauari 1995 onze openingstijden ge wijzigd hebben. Alle apotheken in Alk maar en Heiloo gaan ieder dag een half uur langer open. De openingstijden worden dan: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur. We hopen met deze verruiming van onze openingstijden on ze clienten beter van dienst te kunnen zijn. HEILOO - Op uitnodiging van de Stich ting voor natuurgeneeskunde Arbor Vi- tae verzorgt Hans de Haan uit Amsterdam op maandag 9 januari in de gereformeerde kerk, Noordergeest straat 9 te Heiloo, een avond over: 'on ze aura en onze chakra's'. De aanvang is om 20.00 uur en de entreeprijs be draagt 10,-. HEILOO - In de periode 6 tot 12 janua ri a.s. organiseert wijkvereniging 'Plan Oost' te Heiloo de volgende activiteiten. Vrijdag 6 januari: vrij-Bridgen. Aan vang 19.45 uur, kosten 2,-, niet leden 3,-. Zondag 8 januari: tekenfilmmid dag, entree 1,-, gratis limonde. Aan vang 14.00 uur. Dinsdag 10 januari: zangkoor voor 7-11 jarigen, van 19.00-20.00 uur, kosten 1,-, inschrijf geld 2,50. Woensdag 11 januari: naai les, aanvang 10.00, uur, kosten 6,50, niet leden 7,50. HEILOO - Vrijdag 13 januari: Toneel groep Het Volk met; Nooit Meer Dan sen (geen dansproduktie). Aanvang 20.15 uur. Entree: 25,-, CJP/65 22,50. Dinsdag 17 januari: Lenette van Don gen met; Mag Het Wat Zachter. Aan vang 20.15 uur. Entree 17,50, CJP/65 15,-. Zondag 22 januari: Philippe Elan met; Franse en Hollandse chansons. Koffie concert. Aanvang 11.30 uur. Entree/ 17,50, CJP/65 15,-. (Inclusief kop je koffie). Kaarten voor deze voorstelling zijn van maandag t/m vrijdagmiddag van 13.30-17.00 uur verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun. HEILOO - Beste soossvriendinnen en - vrienden. Vandaag, regen, hagel, storm, onweer, en na de jaarwisseling waarschijnlijk veel sneeuw. Toch gaan we in het nieuwe jaar weer veel gezellige activiteiten voor u organiseren. 16 januari in het Open Huis zaal 6 gaan we onder leiding van de heer S. Jordens kaarten maken met filigran-papier. Het benodigde materiaal wordt door hem verzorgd. 6 Februari komt de heer Wennink van het bureau Voorlichting Verzekering een lezing houden over verzekeringen in en om het huishouden. Wij maken dan ook kennis met het verzekeringsspel. 20 februari leert mevrouw W. Jordens ons narcisjes maken. U neemt hiervoor mee naald, schaar, geel en groen garen en een kwastje om te lijmen. 6 maart is er een voorlichtingsavond van het Astma Fonds. Op zaterdag 11 februari a.s. is er gele genheid om in Limmen bij theegrossier Jacob Hooy te zien wat je met thee alle maal kunt doen. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf het postkantoor in Heiloo in dien u mee wilt rijden. Gaarne bij me vrouw Nolta of mevrouw Jordens van te voren hiervoor opgeven. De activitei ten zijn in het Open Huis, zaal 6 in Hei loo. Aanvang 20.00 uur. Toegankelijk voor elke alleenstaande. De entree is af hankelijk van hetgeen wij die avond doen, maar altijd inclusief een kopje koffie tot thee. Wij wensen u een voorspoedig en ge zond 1995. AMSTELVEEN - De Ned. Ver. de Ver zamelaar, afd. Amstelland, organiseert op 8 januari a.s. in sporthal Delta Lloyd, Langs de Akker 3 een grote ver zamelbeurs. Met busje van de verzame laar vanaf tram 51 Ouderkerkerlaan en ziekenhuis Amtelveen gratis vervoer naar sporthal Delta Lloyd van 10.00 tot 17.00 uur. Een verzamelbeurs voor al lerlei objecten, zoals munten, prent briefkaarten, postzegels, lucifersmer ken enz. Iedere verzamelaar, lid of geen lid, is welkom!. EGMOND - Dames en heren, Ik ben blij dat u allemaal ook dit jaar weer deelneemt aan de traditie om el kaar hier aan het begin van het jaar een gelukkig nieuwjaar te wensen. Zoals de meesten van u weten heb ik er inmiddels een gewoonte van gemaakt, bij deze ge legenheid kort terug te blikken op het afgelopen haar, en vooruit te zien in het nieuwe jaar. Voor politiek en bestuur lijk Egmond was het afgelopen jaar waarschijnlijk vooral het jaar van de verkiezingen, die er maar liefst drie keer waren. Gelukkig hebben we kunnen vaststellen, dat de afstand tussen kiezer en politiek in Egmond wel meevalt. Bestuurlijk zijn denk ik in het verlengde van de vaststelling van het bestem mingsplan Boulevard, de sloop van het Boulevardhotel en de start van de aan leg van de Randweg naast de komst van het Asielzoekerscentrum in Torenduin verreweg de meest in het oog springende gebeurtenissen geweest. Al geruime tijd is ook in Egmond de diskussie gaande over bestuurlijke ver nieuwing, de reorganisatie van het bin nenlands bestuur. Door het algemene gevoelen, dat er toch een grote afstand bestaat tussen de bevolking en de poli tiek, of tussen bestuur en bestuurden, hebben die beide onderwerpen opnieuw de nodige impulsen gekregen. Ook in Egmond proberen wij al geruime tijd meer op hoofdlijnen te besturen zodat de diskussie in de raad meer kan gaan over de dingen, die werkelijk voor de gemeenschap van belang zijn. Daar naast is het.college in het kader van de sociale vernieuwing op een aantal plaat sen met bewoners van buurten in gesprek gegaan. Zo blijken aan de ene kant een ontwikkeling van schaalver groting, we mogen immers gaan praten met Bergen, Schoorl en Heiloo en Lim men om de mogelijkheden tot samen voeging van gemeenten te bekijken, hand in hand te kunnen gaan met de ontwikkeling naar schaalverkleining waar het meer gaat om de taken die be trekking hebben op het beheer van het openbaar gebied. Een van de meest opvallende uit komsten vond ik wel, dat een overgrote meerderheid van de nederlandse raadsleden en wethouders n.l. ruim 60 procent, de raad in zijn funktioneren kwalitatief een onvoldoende geeft, en dat is een uitkomst, waar ik even bij stil zou willen staan. Ik zie geen reden, waa rom de Egmondse gemeenteraad een uitzondering zou zijn op dit landelijke beeld. Temeer reden is er, om aan dat beeld iets te doen en een bijdrage te lé veren aan het funktioneren van de ge meenteraad, in aanvulling op de pogingen die daartoe al gedaan zijn. Daarnaast is de gemeentedag die jaar lijks wordt gehouden een moment ge bleken waarop de inwoners in groten getale belangstelling tonen voor. ge meentelijke informatie en een gelegen heid voor de raad om gezamenlijk op werkbezoek te gaan. Ook het besturen op hoofdlijnen werpt zijn vruchten af onder meer in de vorm van kortere raadsvergaderingen. Ik zou u een voorstel willen doen, en ik doe dat bewust hier vanavond, omdat hier velen aanwezig zijn die ik bij dit voorstel zou willen betrekken: Ik stel u voor de raadsvergaderingen, waarvan de agenda er aanleiding toe geeft (dus b.v. niet de begrotingsraad) om te verwachten dat zij niet te lang zullen duren om te bou wen in een meer avondvullend program ma, door direkt na afloop van de formele raadsvergadering te starten met een informele raadsvergadering, waar van de gelegenheid wordt geboden voor een debat met betrokkenen uit de Eg mondse samenleving over onderwerpen, die voor Egmond van maatschappelijk belang zijn. Hoe gaat het eigenlijk met het onderwijs in Egmond zelf, en waar komen de Egmondse schoolkinderen te recht na de basisschool? Of: hoe gaat het eigenlijk met de Middenstand in Eg mond en wat zijn daar de belangrijkste ontwikkelingen? Niets doen of iets doen, en zoja, wat dan wel. Op die wijze is het mogelijk als raad geregeld zonder dat er direkt een beslissing uit moet vallen, als het ware even de thermometer te hanteren voor hét opnemen van de temperatuur in een deel van de samenleving. Uiteindelijk is er de raad toch veel aan gelegen dat het goed gaat in de samenleving, en zit die er toch voor om dat te bevorderen? Ik vraag u om dit voorstel eens in u te laten omgaan, en eens te laten weten of u er wat in ziet als een methode om de politiek weer wat dichter bij de mensen te brengen zonder dat dat veel tijd en in spanning behoeft te kosten. Mevrouw Kok-Kraakman ontvangt Plus-abonnement van wethouder R. Bos. HEILOO - Dinsdag 3 januari, om 10.15 uur heeft wethouder R. Bos het eerste plus-abonnement uitgereikt aan mw. J. C. M. Kok-Kraakman. Vervolgens meldde de heer R. Bos zich zelf aan voor het plus-abonnement. Hij ontving dit van mevrouw A. C. Timmer, direc teur van de Openbare Bibliotheek Heiloo. Het plus-abonnement is per 1 januari 1995 geïntroduceerd door de Biblio theek Heiloo. Behalve dat met dit abon nement meer materialen kunnen worden geleend, geeft het ook recht op vele extra's. Het Plus-abonnement kost 100,00 per jaar. Dat is een vrij hoog bedrag voor een bibliotheekabonnement, maar het is dan ook geen normaal abonnement. Al lereerst mag de houder van het Plus abonnement 15 bibliotheekmaterialen tegelijk in bezit hebben. Daarnaast wordt ieder kwartaal een overzicht van alle door de bibliotheek aangeschafte boeken, cd's, video's, enz. toegezon den. Daarbij wordt eveneens alle actue le informatie rond bibliotheekactivi teiten en het nieuwste nummer van de Media-Wijzer (het informatieblad van de openbare bibliotheek Heiloo) ge voegd. En als klap op de vuurpijl krijgt de houder van het Ylus-abonnement een vrijkaart voor de lezing in de boeken week (normaal 10,00). De houder van het Plus-Abonnement kan dus een vrijwel onbeperkt aantal materialen lenen en wordt daarnaast zo volledig mogelijk geïnformeerd over al le belangrijke zaken in en rond de bi bliotheek. SCHOORL - In Restaurant-Hotel Mer let in Schoorl is er een expositie van An ton Heyboer. Anton Heyboer geboren op het Indonesische eiland Java op 9 fe bruari 1924, maakt zijn werk volgens een bepaald systeem van lijnen en punten. Dit 'systeem' is geenszins een statische^ geheel te noemen, het is haar gelang de situatie en emotie van het moment ver anderbaar en aanpasbaar, kortom komt u zelf eens een kijkje nemen bij Restau rant Hotel Merlet. U kunt de Gouaches van Anton Hey boer bezichtigen van 6 januari tot 23 januari. ALKMAAR - Ook in het nieuwe jaar zal er elke tweede zondagmiddag van de maand weer iets bijzonders te doen zijn in het Nederlands Kachelmuseum aan de Alkmaarse Bierkade. Het museum begint het jaar feestelijk. Op zondag 8 januari worden de bezoekers van 12.00 tot 16.00 uur ontvangen met een wel komstdrankje, en een dwarsfluit-trio zal het bezoek extra sfeervol maken. Het Nederlands Kachelmuseum omvat een collectie van Ongeveer 100 kachels uit de periode 1890 tot heden. De ka chels zijn op bijzondere wijze geëxpo seerd in een fraai monumentaal 18de eeuws pand aan de Bierkade 10. Iede reen herkent wel een kachel van vroe ger, van thuis, van nu. Begin het jaar goed en kom kijken naar dit typisch stukje Hollands cultuurgoed, waarvan kinderen vaak het bestaan niet eens meer kennen. Het Nederlands Kachel museum, Bierkade 10, Alkmaar, tel. 072 159418. Ook op andere zondagen geopend van 12.00 - 16.00 uur. Toegang 2,00, museumjaarkaarthouders en kinderen tot 12 jaar gratis. HEILOO - CCC inc., opgericht in Amsterdam, vestigde zich in 1970 in een boerderij in de Brabantse Peel en vorm de daar een hippie-commune. De mu ziek die voornamelijk gebaseerd is Amerikaanse counfryrock zorgde toen al voor volle en swingende zalen. De meeste leden van de groep hebben een zeer intensieve muzikale carrière achter de rug. Puur uit liefde voor hun muziek en het plezier in muziek maken hebben de 5 heren besloten in de orginele bezet ting een voorlopig beperkt aantal optre dens te verzorgen. Daarvan zal er één in de Buk Buk plaatsvinden en wel op za terdag 14 januari. Wie deze fantastische avond wil meemaken moet er wel wat voor over hebben, want de entree be draagt 10,00 de aanvang is 21.00 uur. EGMOND - Op zondag 8 januari aan staande zal Radio 80 de 23e halve mara thon van Egmond aan Zee rechtstreeks uitzenden op 107 FM ether. Op zater dag 7 januari vanaf 20.00 uur is er al een uitgebreide voorbeschouwing. Va nuit de pub van Bad Hotel 't Zuider duin zullen diverse nationale en lokale lopers een praatje maken met de Radio 80 presentatoren Ruud Verstraten en Adri Wittebrood. Zij zullen o.a. hun kijk geven op de conditie van het par cours en over hun eigen conditie. Ook wordt er natuurlijk een mogelijke spe culatie gedaan over de winnaar. Op zondag 8 januari om 11.00 uur be gint op Radio 80 het rechtstreekse ver slag van de halve marathon, nadat u eerst heeft kunnen luisteren naar een te rugblik van de marathon van vorig jaar. Radio 80 heeft diverse verslaggevers in de duinen, het Lido en bij de start/fi nish opgesteld. Ook rijdt er een verslag gever in de jeep rond, welke het gehele parcours meerijdt met de lopers. U weet dus precies wie er op kop loopt. Ook zal er in het rechtstreekse verslag aandacht worden geschonken aan de 10 kilometer loop en zullen diverse deskundigen en toeschouwers aan het woord komen. Als u dus op de hoogte wilt blijven van de gebeurtenissen in de 23e halve mara thon en u staat langs het parcours of u blijft thuis dan stemt dus af op Radio 80, welke op de Egmondse kabel te vin den is op 96,5 FM in stereo en in de ether op 107.FM. EGMOND - Het deelnemersveld van de 23e editie van de Nike Halve Marathon Egmond mag er op 8 januari a.s. weer zijn. Weliswaar zal er (tot heden) geen directe topfavoriet aan de start verschij nen maar de organisatie is blij met voor al Charles Omwoyo en Tecla Loroupe. Charles Omwoyo zal na zijn verrassen de 2e overwinning in de Dam tot Dam- loop ook in Egmond in het voorste gelid meestrijden. Bij de Dam tot Damloop versloeg hij nog meerdere wereldvedet ten, in Egmond zal hij op 8 januari naast een aantal buitenlanders ook te maken krijgen met de volledig aanwezi ge Nederlandse top. Van Tonnie Dirks wordt veel verwacht; in Egmond strijdt hij altijd in het voorste gelid. Zo wist hij vorig jaar nog de gedoodverfde favorie ten Silva Abebe voor te blijven, Bert van Vlaanderen zal in Egmond ook hoog eindigen. Na zijn indrukwekkende marathon dit jaar in Berlijn is hij weer volledig terug. Benieuwd zijn we naar de Nederlandse 'runner-ups'. René Godlieb, en Marco Gielen. En hun ca paciteiten kennende moet dat ook luk ken. Tot slot verschijnt Marti ten Kate in Egmond voor de 14e keer aan de start en dat mag een unicum voor toplopers worden genoemd (een unicum wat hij overigens deelt met Alex Hagelsteens die ook al voor de 14e keer in Egmond zal verschijnen). Natuuflijk zijn er ook de nodige buiten landse toplopers die aan de start ver schijnen. Philip Loroupe, een broer van Tecla, komt voor het eerst. De Neder landse Ethiopiërs Tessema, Tekey Ge- breselassie en Aitnafu (winnaar van de Eindhoven Marathon 1994) zijn er uite raard ook. Marnix Goegebeur uit België alsmede Ronny Ligneel en Ivo Claes uit datzelfde land. Voorts de sterke twee lingbroers Bjorkli uit Noorwegen, Soul- man Nakedi uit Zuid-Afrika en nog veel meer. Tecla Loroupe is bij de vrouwen de grote vedette. Na inschrijving 21 km prestatieloop Op zaterdag 7 januari kan men van 14.00 tot 18.00 uur nog inschrijven in hotel 't Zuiderduin. Dit zowel voor de 21 km prestatieloop als de trimlopen over 3,5 of 8 km. Op zondag 8 januari kan men vanaf 9.00 uur voorts nog inschrijven in de sporthal, bij v.v. Egmondia, in hotel 't Zuiderduin en voor de sterflat aan de Noord-Boulevard. Het inschrijfgeld op de dag zelf bedraagt 25,00, een fraai uitslagenblad en een bijzondere herin nering zijn daarbij inbegrepen. Voor de trimlopen betaalt men 5,00 in schrijfgeld. Parkoersen trimlopen 3,5 en 8 km Met deze chip wordt de exacte tijd ge meten tussen het moment. EGMOND - Boek Egmond-Binnen ge woon een dorp nu ook te koop in de boekhandel (o.a. bij Deutekom). De verkoop van het boek Egmond-Binnen gewoon een dorp van de Stichting Mu ziektent Egmond-Binnen verloopt zeer naar wens. De opbrengst komt n.l. ten goede aan de bouw van een nieuwe vaste muziektent in het dorp die op 5 mei 1995 gereed zal zijn. Het aantal ver kochte exemplaren is ver over de 1000 stuks en vooral verkocht bij voor inte kening en bij Drogisterij Zentveld en Kapsalon Zentveld bijde te Egmond- Binnen. Vanaf heden is het boek ook te koop bij Boekhandel Deutekom te Heiloo en bij Boekhandel Dekker en Dekker te Eg mond aan Zee. De prijs is 35,00. De voorraad raakt uitgeput dus, wees er snel bij. HEILOO - Deathmetal is-niet dood! Le vend bewijs hiervan vormt de formatie Gutwrench is opgericht in de barre win ter van '92 in Zaandam (bakermat van de hollandse metal en vestigingsplaats van ,De Bonkelaer', zenuwcentrum van het Ahold concern) door Robert, Ed win, Niels en Olaf, die later vervangen zou worden door de van Questionmarkt afkomstige Harm. Invloeden van Para dise lost, Morbid Angel en Napalm death verzorgen de eigenwijze Gutw rench sound, die zich laat kenmerken door het naadloos in elkaar over laten lopen van zowel doom-en grindcore als deathmetal passages. Gutwrench mag je als liefhebber van retestrakke en harde muziek niet missen! Zondag 15 januari om 15.00 uur en voor de entree betaal je 5,00. AKERSLOOT - Zondag 8 januari a.s. is er weer een grote Poppen- en Beren- beurs in Motel Akersloot te Akersloot georganiseerd door Agnes Melger (Or- ganisatieburo Telex uit Vaassen). Dui zenden poppen en beren gemaakt van verschillende materialen worden ges howd in de boven zalen van hét restau rant. Maar ook de bekende fabriekspoppen en -beren zullen op de show niet ontbreken, zoals poppen van Kruse, Himstedt en beren van Her mann, Steiff enz. Agnes Melger heeft weer haar stand met oude- en antieke beren en - poppen, maar ook is zij er weer de bezoeker van dienst te zijn voor gratis taxatie van ou de poppen of beren. Ook wordt er op de show gede monstreerd en de doe-het-zelver die vra gen heeft of problemen bij het maken van klei-poppen kan bij de bekende poppenmaakster Anja Jansen terecht voor advies. Bovendien zijn alle materi alen te krijgen om zelf een pop of beer te kunnen maken, zoals klei, stoffen, kant, pruikjes, ogen en noem maar op. Ook zijn er kraampjes met miniaturen, poppenkleding, wagentjes, meubeltjes enz. De poppen- en berendokter zal ook niet onbreken. De openingstijd is van 10.30 - 16.30 uur en de toegangsprijs be draagt voor volwassenen 6,00. De 65-plussers betalen 4,00, evenals de CJP paspoorthouders en studenten kaarten. Kinderen tot en met 16 jaar mogen voor 1,00 naar binnen. AKERSLOOT - Verkoopt 2e hands spullen voor Uganda, Koningsweg 36 Akersloot. Elke le en 3e zaterdag van de maand van 9.30 tot 15.00 uur. Heeft u nog spullen beschikbaar? Dan kunt u kontakt opnemen met: Wil Broersen 02513 12778. Ben Schagen 02513 14957. ALKMAAR - Op zaterdag 7 januari houdt de Stichting Kook weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10 tot 14 uur terecht in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar. Vorige maand bedroeg de opbrengst 22.748,- Deze keer gaat de opbrengst naar Qui to, een plaats in Ecuador. Daar is dertig jaar geleden het Centro Del Muchacho Trabajador opgericht. De Engelse naam voor het centrum is The Boys "Working Center - A Family of Families. Het is een liefdadigheidsinstelling die zich in zet voor de armste families van Quito. Deze mensen leven onder het be staansminimum. Ze kunnen het hoofd maar ternauwernood boven water hou den want ze hebben geen werk. De kans dat deze mensen nog een baan zullen krijgen is praktisch nihil, omdat ze nooit naar school zijn geweest. Er worden maaltijden verstrekt en de mensen kunnen er medische hulp krij gen. Daarnaast worden er leningen ver strekt voor het opstarten van zelfstandige ondernemingen en het bou wen van huizen. Om de houtwerkplaats optimaal te kunnen benutten is het noodzakelijk dat er een houtdroger wordt aangeschaft. Aan kook wordt ge vraagd dit project financieel te on dersteunen. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die afgeleverd wor den bij het Kook-pand op maandag en woensdag van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur.,Op deze tijden kunt u tevens terecht om aankopen te doen. Indien u spullen wilt laten opha len, dan kunt u bellen met 072 117891, op maandag en woensdag van 9.00 tot 17.00 uur en op overige werkdagen an 15.30 tot 17.00 uur. ALKMAAR - Maandag 9 januari a.s. organiseert de Interkerkelijke werk groep voor alleengaanden in restaurant 'De Kennemer Prins' te Alkmaar een heerlijk warm en koud buffet voor iede re alleengaande in Alkmaar en wijde omgeving, die ouder is dan 25 jaar. Na het buffet zal ds. Metske uit Heer- hugowaard spreken over zijn werk voor het Scharlaken Koord (afdeling Alk maar) onder de prostituees in Alkmaar. De kosten van het buffet bedragen 25,- (inclusief drankje en dessert). Aanvang 19.30 uur. Voor opgave en in formatie kunt u bellen naar Jos, tel. 072 337282. HEILOO - Op 10 januari a.s. houden wij onze tweemaandelijkse viering in het Trefpunt om 10.00 uur. Pastor Kroeders zal hierin voorgaan. Het is de eerste keer in het nieuwe jaar, dat wij in het Trefpunt samenkomen rond de tafel van de Heer. Misschien een gelegenheid voor u om ook eens deel te nemen. Als het vervoer een probleem is, kunt u bel len naar de heer C. Wijnkoop 335898 en u wordt gratis gehaald en gebracht. Na de viering drinken we gezellig samen koffie en is er altijd voor een praatje. Ieder is van harte welkom.' Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Uitvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom tel. 02205-3009. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199220. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraam verzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 211906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510-33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Interkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Voor de wethouders is het spreekuur op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur; zij-ingang gemeentehuis. Afdeling sociale zaken: u kunt terecht na het telefonisch maken van een af spraak; belt u hiervoor tussen 9.00-11.00 uur, tel. 1456. Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. HEILOO - Iedere eerste vrijdagmorgen van de maand organiseert de Stichting Ouderenwerk Heiloo een 2e hands boe kenmarkt in haar gebouw 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. De eerste ver koopdag in 1995 is vrijdagmorgen 6 ja nuari van 9.00 tot 12.00 uur. Er zijn veel interessante boeken tegen prijzen vanaf 1,00/stuk te koop. De op brengst is bestemd voor aanschaf van materiaal voor de dóór de Stichting ge organiseerde sociaal culturele activitei ten. Wat doet met niet meer gebruikte boeken? Vaak heb je boeken in de kast, die je niet meer leest, wel weg wilt doen, maar niet weg wilt gooien. Veel mensen zoeken een goede bestemming voor hun boeken. De Stichting Ouderenwerk Hei loo is blij met uw boeken waarvan de opbrengst nuttig besteed wordt en waar door voor andere ouderen weer materi aal en hulpmiddelen gekocht kunnen worden. Indien u contact met ons opneemt, ha len wij de boeken op! Het adres is Stich ting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, telefoon 331297 (bereikbaar van maandag tot en met donderdag van 9.00-17.00 uur en vrij dag van 9.00-12.00 uur). HEILOO - A.s. zondag 8 januari is er gelegenheid elkaar te ontmoeten rond en bij een Nieuwjaarsconcert dat door verschillende koren van de R.K. Kerk gemeenschap verzorgd wordt. Eerst is er om 10.30 uur een Eucharistieviering. Daarna om 12.00 uur zullen de koren, ieder uit hun eigen repertoire liederen ten gehore brengen. Duur van het con cert is ca. 50 minuten en de toegang is gratis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12