OPRUIMING Eensgezindheid, Caecilia en Falkland gezamenlijk in nieuwjaarsconcert. Heiloo 2000 wenst u 'n voorspoedig 1995! Wij staan nog altijd voor u klaar. C1000 Voordeelmarkt 0.39 5.98 „Nooit Meer Dansen" in theater de Beun Jan Giling en Wim Klein Schiphorst exposeren in Galerie 1719 A.J.VOS UITKIJKPOST CEES HACHMANG LOODGIETERS MAKELAARDIJ O.G. £üfeKEvKEERNK00L, Schrijver Jan Kal en het Walter Mooij Jazz-trio in het literair Jazz-Café NU VOOR LEUKE PRIJZEN Winter Film van 'Aktief' van zondag naar zaterdag 7 januari 14.00 uur. Klaverjasdrive Amels vh v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 OPRUIMING 20 t/m 50 KORTING! MET DE BEKENDE MERKEN! Laat 187 Alkmaar 4 JANUARI 1995 60e JAARGANG NO.1 Vers gemak Hutspot 500 gram van 1.98 voor Rundergehakt 1 kilo van 12.98 voor Asielzoekers in Bergeonstraat warm ontvangen door buurtbewoners Cursus PR voor vrouwenorganisaties Theatersport Buk Buk DRUKKERIJ Rabobank krijgt nieuwe huisstijl nieuw beeldmerk symbool van vernieuwing Gezond afslanken brochures. Vraag offerte! Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Hetjn, tel. 335C85. De brochures van de Rabobank zien er uit als een tijdschrift. chures worden aangeboden, maar oplossingen voor financiële vraagstuk ken zoals ,Meer besteedbaar inkomen', 'Op jezelf gaan wonen' en 'Inkomen voor later'. Öp het gebied van formulie ren wordt een besparing van ruim 30 procent gerealiseerd. Bij de nieuwe brochurelijn is gekozen voor een magazine-achtige benadering, meer informatief en voorlichtend van opzet en toonzetting dan produkttech- nisch. Voor de fotografie werd gekozen voor het concept van menselijke mo menten', vastgeled door de Rabobank. De introductie van de nieuwe huisstijl is de afgelopen maanden uitvoerig gecom municeerd met de medewerkers. Via in terne communicatie en negen informatiebijeenkomsten werden de in totaal meer dan 35.000 medewerkers en 5.000 bestuurders van de lokale banken over achtergronden geïnformeerd. en doelstellingen Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN «3 -Tel ,07.2 331895, Fax 072 3.38209, TAXATIES HEILOO - Voor de tweedemaal in dit winterseizoen, en wel op zondagmorgen 15 januari komt de schrijver Jan Kal naar Heiloo. Deze Amsterdamse schrij ver brengt uiteenlopende teksten voort, o.a. sonnetten, Sinatra-songs, maar ook Chinese-gedichten, en het sprookje Assepoester, op zijn eigen wijze ge bracht. Jan Kal werkte onder meer sa men met Nico Scheepmaker. Deze poëet zal zeker voor een interessante lezing zorgdragen. De muziek zal deze morgen worden verzorgd door het Walter Mooij Jazz-trio, voor de trouwe bezoeker van het Literair Jazz-cafe geen onbekende. Het trio heeft vele jazz-grootheden be geleid in binnen- en buitenland. Alle in grediënten zijn dus weer aanwezig om er een prima zondagochtend van te ma ken. Dus zondagmorgen 15 januari, aanvang 11.00 uur (foyer open 10.30 uur in de foyer Van ,Het Open Huis' bo ven winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Entree 8,50 incl. een kopje koffie. Voorverkoop kaarten bij boekhandel Bruna Avis Stationscentrum of in de foyer van ,Het Open Huis, telefonische informatie 072 115511. In-Wear Turnover Oilily Sandwich Sissy Boy BERGEN HEILOO HOORN HEILOO - De voorstellingen van Het Volk zijn intrigerend en spannend en doortrokken van een aanstekelijke me lancholieke humor. Ze zijn on weerstaanbaar kolderiek en hebben een wrange humor. Het zijn kleine juweelt jes van absurd realisme, kortom het Volk is subliem. Nooit meer dansen' (geen dansproduk- tie) vertelt het verhaal van meneer de Ridder, de man die na een leven vol te leurstellingen al zijn kaarten heeft inge zet om nog eenmaal te schitteren in een door hem zelf bedachte choreografie. Met klassiek ballet als expressiemiddel doet hij een ultieme poging zijn bestaan waardig af te sluiten. In dit oprechte streven wordt hij bij gestaan door twee professionele begelei ders van zelfmoordbureau Nirwana, die hem binnen de kortst mogelijke keren moeten zien klaar te stomen voor zijn ,danse macabre'De tijd dringt, zijn première nadert met rasse schreden. Maar bij zijn begeleiders groeit de twij fel. Kan iemand in één klap een verloren leven goedmaken? Kan er op het laatste moment überhaupt nog zin gegeven worden aan een mislukt bestaan? Zijn capaciteiten zijn weliswaar beperkt, maar de inzet is groot en de voorberei ding bewonderenswaardig. Nu alleen Nooit meer dansen (toneelproductie). dat verdomde eind nog! De makers van Nooit meer dansen' (geen dansproduk- tie) zijn Bert Bunschoten, Joep en Wig- bolt Kruijver en Aike Dirkzwager. Wat biedt het lezen van romans: ont spanning, wegdromen in een andere we reld of een schok van herkenning omdat de roman de werkelijkheid weergeeft op een ander niveau? Van een boek kan je genieten vanwege het verhaal of vanwe ge de stijl van schrijven en het woordge bruik. Misschien wilt u na het lezen van een boek iets meer weten over de au teur, de achtergrond, de symboliek van het boek en wilt u daar met anderen over praten. Deze gelegenheid wordt u nu gebóden! Öp v.ljclag 3 februari 10.00 uur kennismaking en bespreking van de gang van zaken. Op vrijdag 24 maart ook om 10.00 uur vindt de boek bespreking plaats, onder leiding van een bevoegd docente. Kosten voor deze bij eenkomst 7,50. Bent u geïnteresseerd, dan kunt u voor opgave terecht bij Ak tief, trefpunt voor 55 Westerweg 294, tel. 331297. HEILOO - Stichting WAO-AAW Be langen ug. nodigt u uit voor een Nieuw- jaarsklaverjasdrive. Aanvang 13.30 uur, woensdag 11 januari. Inleg 2,50 tevens mooie prijzen. Westerweg 294 naast het Trefpunt. Het bestuur. NVM HEILOO - Het nieuwjaarsconcert dat a.s. zondag 8 januari in Theater de Beun gegeven zal worden zal geheel in het teken van de oprichting van het R.K. Fanfarecorps St. Caecilia Heiloo" staan. Toneelvereniging Falkland en Fanfare Eensgezindheid (de moeder van Caecilia) verlenen hier hun medewer king aan. Het is 1924/25 en Pastoor van Meeu wen besloot dat er een geheel roomska- tholiek verenigingsleven moest komen. In dat jaar was de Arbeiderstoneelverë- niging Falkland' van plan het in die da gen omstreden stuk Allerzielen van Herman Heyermans op te voeren. Dit stuk was overal in de omtrek verboden, maar de toenmalige burgemeester Jhr. N. van Foreest vond het niet nodig het stuk te verbieden. In die dagen stond heel katholiek Heiloo op z'n kop, toen het stuk toch werd opgevoerd. Pastoor van Meeuwen verbood de ka tholieke leden van Falkland hieraan hun medewerking te verlenen* met als gevolg dat er op een gegeven moment in Heiloo een geheel katholiek verenigingsleven ging ontstaan in de vorm van een Rk. toneelvereniging en Rk. voetbalvereni ging en een Rk. muziekvereniging. Pastoor van Meeuwen geloofde ook niet in een eensgezind samenspel bij de fanfare Eensgezindheid en het duurde dan ook niet lang of de geboorte van fanfare ,Sint Caecilia' was een feit doordat een tiental leden niet langer weerstand boden aan de wensen van de pastoor. De nu 70-jarige vereniging Caecilia die het "St" al lang weer heeft laten varen, is sinds haar oprichting een volwassen dochter geworden, die weer nauwe ban den met Moeder Eensgezindheid onder houdt. Sommige leden van Caecilia zijn ook lid van Eensgezindheid, en als die soms wat krap in haar bezetting is, zor gen leden van Caecilia voor de juiste muzikale invulling. Eensgezindheid staat sinds een jaar onder dezelfde mu zikale leiding als Caecilia. Het zal daar om niet lang meer duren voordat het enige verschil tussen de beide verenigin gen alleen nog het geloof in Fanfare" of "Harmonie" zal zijn want ondanks de goede verstandhouding hoopt Eens gezindheid in 1998 als "Fanfareorkest" haar 100ste verjaardag te kunnen vieren. Maar voor het zover is eerst het concert van 8 januari een afwisselend concert door o.a. een historisch fanfarecorps uit 1924 en de originele muziek uit die tijd een boze pastoor en de hedendaagse concert werken die uitgevoerd worden in Theater De Beun, aanvang 14.00 uur. IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Veelal is het onkunde of verkeerde voor lichting of misschien ook wel de opge drongen reclames van afslankorganisatie die u vertellen hoe u in een snel (te snel) tempo afkunt vallen. De E.G.A. denkt hier anders over. Wij leren u omgaan met de voedingswaarden van produkten voor normale maaltijden zodat u geen honger hoeft te lijden en toch uw overtollig gewicht verliest. Met deze wetenswaardigheden en wat zelfdiscipline gaat u zeker een gezonde toekomst tege moet. Houdt u zich aan de regels dan valt u gega randeerd af als... u maar wilt E.G.A. afslankcursussen in Limmen en Heiloo: inlichtingen bij cursusleidster mw L. Duin, telefoon 02205-2706. HEILOO - Onze beide plaatsgenoten kunstschilder Jan Giling en materie schilder Wim Klein Schiphorst (ks) ex poseren van 5 t/m 28 januari in Galerie 1719 Verdronkenoord 28 in ALkmaar. Van Gan Giling is er veel nieuw werk te zien. Geïnspireerd als hij door het fran se landschap zult u hier mooie doeken van aantreffen. Tevens zijn er schetsen te zien van hoe zo'n schilderij tot stand komt, verschillende voorstudies, die uit eindelijk tot het gewenste resultaat lei den. Daarnaast laat Giling öok een aantal naakt tekeningen zien. Wim Klein Schiphorst werkt op een heel andere manier maar niet minder indru kwekkend. Van allerlei materialen die hij vindt weet hij met verf, gips en lijm HEILOO - Het was even heel erg vol in de wisselwoningen aan de Nicolaas Beetsweg en de Bergeonstraat'toen we thouder R. Bos en T. ten Hoope met en kele raadsleden en mensen van verschillende organisaties o.a. van de stichting Vluchtelingenhulp de bewo ners verwelkomde met een bos bloe men. In de Nicolaas Beetsweg wonen drie generaties, zij zijn afkomstig uit Kosovo, het voormalige Joegoslavië. Deze families mogen hiervoor vijf jaar wonen in afwachting van een verblijfs vergunning, maar men hoopt op een snellere afwikkeling. De bewoners van de Bergeonstraat af komstig uit Bosnië werden naast het of ficiële bezoek ook verwelkomd door enkele bewoners uit de straat. Zij had den voor beide families een grote mand met lekkernijen. De heer Keijser heette ze welkom in de straat en hoopte op een gelukkig verblijf in Nederland als goede buren. «Wethouder Bos beloofde de bewoners dat er spoedig besproken zou worden hoe men de plek aan de Bergeonstraat zou gaan invullen. De nieuwe bewoners op hun beurt trakteerden op frisdrank, bier en taart en zo toonde iedereen zijn goede wil. HEILOO - Speciaal voor vrouwen dié hun (vrijwilligers)organisatie eens wat meer in de schijnwerpers willen leren plaatsen, gaat op maandag 16 januari bij de Federatieve Vrouwenraad een cursus Public Relations (PR) van start. Doel van de cursus is de deelneemsters inzicht geven in de manier waarop zij een positief beeld van hun vereniging of organisatie naar buiten kunnen uitdra gen. Het gaat om een praktijkgerichte cursus van zes bijeenkomsten. Natuur lijk komen de basisbeginselen van pu blic relations aan de orde, maar het accent ligt op het verwerven van prakti sche wetenswaardigheden en vaardighe den. Zo wordt geoefend in het schrijven van een persbericht, leren de cursisten de PR-middelen van hun organisatie te investeren en werken ze aan een eigen PR-plan. Docente is Marjolein Voorberg, secreta ris van de Federatieve Vrouwenraad Heiloo en in het dagelijks leven zelfstandig journalist en PR-adviseur. De cursus staat open voor alle vrouwen uit Heiloo en omgeving, maar vanwege het praktijkgerichte karakter is het han dig als de deelneemsters op de een of an dere manier bij een (vrijwilligers) organisatie betrokken zijn. De zes bijeenkomsten vinden op de maandagmorgen van 9.30 tot 12.00 uur plaas in gebouw Het Kruispunt (de voormalige Kruiskerk) aan de Maas Geesteranusweg in Heiloo. De eerste bijeenkomst is op 16 januari, de volgen de telkens een week later. Dankzij sub sidie' van de gemeente bedragen de totale kosten voor de cursus PR voor Vrouwenorganisaties slechts 30,00. Voor opgave en inlichtingen kunt u bel len met mevrouw C. K. O verwater (tel. 072 335212) of mevrouw J. Broens (tel. 072 336016. HEILOO - Theatersport is een unieke combinatie van toneelimprovisatie en sport. In een theatersportwedstrijd da gen twee teams elkaar uit tot het spelen van geïmproviseerde scenes. Een mee dogenloze jury geeft punten in de cate gorieën inhoud, techniek en amuse ment. Omdat het publiek suggesties geeft voor de scenes (door het noemen van lokaties, titels of personages) is im provisatie gegarandeerd. Het publiek mag ook zijn stem uitbrengen over wat hij de beste scene vindt. Het team met de meeste punten is winnaar, maar daar gaat het niet zozeer om: beide teams winnen als het een leuke wedstrijd is ge weest. Je bent verzekerd van een leuke avond als je deze vrijdag naar de Buk komt om deze fantastische vorm van to neel te bekijken en te beoordelen. Vrij dag 13 januari om 21.00 uur de entree is voor CJP-leden 4,00 en voor niet- léden 5,00. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw' drukwerk: van briefpapier tot full-color e.a. üe mooiste composities te maken. Zijn werk heeft een krachtige uit straling. Galerie 1719 is een oud pakhuisje met op de begane grond een kleine intieme galerie. De naam Galerie 1719 is ont leend aan de gevelsteen. Het pakhuis zelf is al veel ouder. Tot 1992 heeft de kunstschilder E. We- ninger het pand bewoond. Nu is de fa milie Rep sinds twee jaar eigenaar. Zij hebben het pand, dat een Rijksmonu ment is grondig gerestaureerd zonder afbreuk aan het oorspronkelijke karak ter te doen. Galerie 1719 is geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00-18.00 uur. Fanfare St. Caecilia twee en zestig jaar geleden. Van Falkland zijn helaas geen foto's van Allerzielenmochten er onder u zijn die nog oude foto's van Falkland hebben en deze willen afstaan neemt u dan even contact op met A. de Graaf, de Waard 77, 1851 RC Heiloo. HEILOO - De Rabobank krijgt met in gang van 1 januari 1995 een nieuwe huisstijl. Deze huisstijl volgt op een aantal vernieuwingsprogramma's, die de afgelopen jarèn bij de Rabobank op veel terreinen zijn ingezet. De introduc tie van de nieuwe huisstijl is dientenge volge mede het symbool van een zich vernieuwende Rabobank. Met haar nieuwe gezicht wil de bank zichtbaar maken dat zij een bank van en voor mensen is. De afgelopen jaren zijn binnen de Ra- bobankorganisatie diverse program ma's opgezet om te komen tot verhoogde efficiency en een meer klant gerichte oriëntatie. De introductie van nieuwe werkwijzen en een aanzienlijke automatiseringsinspanning horen hier bij. Het nieuwe beeldmerk van de Ra bobank toont een mensfiguur op een zonnewijzer. De Rabobank wil daarmee uitdrukken dat zij een bank van en voor mensen is. Het nieuwe woordmerk Ra bobank is opgebouwd uit een speciaal voor de bank ontworpen letter. De nieu we huisstijl is ontworpen door het bu reau' Newell and Sorrell uit Londen. Newell and Sorrell heeft in Engeland naam gemaakt als ontwerpbureau voor bedrijven als British Raü en UK Post Offices. Bij de implementatie van de huisstijl is een groot aantal nederlandse ontwerpbureaus, fotografen, schrijvers, drukkers, interieurinrichters en commu nicatieadviseurs betrokken. Voor de invoering van de nieuwe huisstijl is een totaalbedrag gereser veerd van 68 miljoen. Dit bedrag om vat ook de kosten voor training en instructie van de medewerkers. Een groot deel betreft verder noodzakelijke vervangingsinvesteringen. De invoering van de nieuwe huisstijl leidt ook tot grote kostenbesparingen. Het aantal brochures voor de particulie- renmarkt neemt na 1 januari af met 75 procent. Het aantal brochures voor de bedrijvenmarkt daalt met 50 procent. Dit hangt samen met het feit dat niet langer afzonderlijke produkten in bro- Al vele jaren draait de gezonde Afslank-en Begeleidirigsclub van E.G.A.- Nederland ("E.G.A.") met uitstekende resultaten. Niet gebaseerd op luchtkastelen en loze beloften. In een uiterst persoonlijke bege leiding leert men na het begin waarin men snel afslankt, 2 tot 3 pond gemiddeld per week af te vallen. Niet met spectaculaire nieuwe rages die overwaaien uit Amerika. Niet met geheimzinnige pillen of drankjes waarvan men de herkomst moet raden. U mag gewoon eten wat u gewend bent. Uw gezin merkt er niets van want alles gaat gewoon z'n gang. Het draait om de dagelijkse maaltijdsamenstelling en voedselhoeveelheid. Groente, vlees, vis, brood, aardappelen en noemt u maar op - naar uw eigen keuze!!!! Daarin schuilt het hele "geheim". Uw gezin is dus beslist niet de dupe van uw afslankmethode en hoeft nooit iets tegen haar zin te eten. Iedere maaltijd is echter zo voor u uitgebalanceerd dat u al vrij snel resultaten boekt. Bovendien is deze gezonde basis erop gemaakt om u uw verdere leven te begeleiden. Eenmaal op uw streefgevyicnt blijft u dat ook, echter wel met de nodige zelfdiscipline. E.G.A. propageert "verstandig afslanken" met gezonde voéding. Bij E.G.A. afslan ken betekent dus niet alleen "minder wegen" maar ook het bewust worden van een gezonde levenswijze. De E.G.A. heeft tientallen deskundige cur susleidsters opgeleid, onder toezicht van een begeleidend arts en diëtistes. U kunt dus ïrrc.' uw vragen of problemen steeds bij uw cursusleidster terecht. Eveneens biedt E.G.A. u een uitgekiende eigen eetwijzer waarmee u op een eenvou dige en goedkope manier kunt afslanken. Eenvoudig, goedkoop én gezond want y kunt met de pot mee-eten en liflafjes zijn overbodig. De maaltijden zijn zeer afwis selingsrijk enu lijdt beslist geen hon ger. Het spreekt vanzelf dat u zich goed aan enkele afspraken uit de eetwijzer en van de cursusleidster houdt. KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1