Si NU 50% 70% KORTING Plannen buitengebied Winkelhof 't Loo OPRUIMING Lenette van Dongen 'Mag het wat zachter' Hanswijckers vieren 25-jarig jubileum Oproep aan oud-leden Kinderkoor Willibrorduskerk Een speelhuis voor Kleuters Springschans KUYPER C1000 Voordeelmarkt OPEN DAG KE M UWSBLAD 111 JANUARI 1995 60e JAARGANG NO. 2 Nieuwe expositie in Gemeentehuis Stationswea 85 - 1851 LJ Heiloo 072-335465 DE NIEUWE HUURKRANT IS UIT! ZIE ELDERS IN DIT BLAD NU VOOR LEUKE PRIJZEN Winter Werkzaamheden in het Heilooërbos Nivon Dialezing Israël Natuur-excursie Heilooërbos. AmelS v.h. v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Openbare bibliotheek Heiloo Evenementen Schilderen met bijenwas Opening familiehuis MCA Katholiek Vrouwengilde Winnaars Kerstpuzzel Geslaagd MAKELAAR TAXATEUR O.G. ASSURANTIËN Zuurkool Kalkoenschnitzels 500 gram kilo van 17.48 voor 0.29 voor 9.98 IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK CEES HACHMANG LOODGIETERS Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden maandag4/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! HEILOO - Vanaf donderdag 12 januari is er een nieuwe expositie te bezichtigen in het gemeentehuis van Heiloo. In de hal en gangen zijn schilderijen te bekij ken van Greetje Grijpma en beeldhouw werken van Jan Grijpma. Ook een combinatie van het werk van Jan en Greetje is te zien: beeldhouwwerk van Jan Grijpma waarachter Greetje een ,luik' maakt dat iets vertelt over het mo del. Wethouder Roelofs Bos zal op J2 januari om 16.00 uur de tentoonstelling openen. De expositie in het gemeentehuis duurt van 12 januari tot en met 15 maart en is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het gemeentehuis. Greetje Grijpma ('31) kreeg haar oplei ding aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten en de Vrije Acade mie. Zij is zowel beeldend kunstenaar als dichter. Bij elk beeld ontstaat een tekst en omgekeerd. Jan Grijpma ('32) was tot'90 uitgever en projectmanager bij grote uitgeverij en. Al lang bestond er belangstelling voor beeldende kunst, vooral beeld houwkunst. In '70/'71 volgde hij een cursus beeldhouwen, waarbij hij zich vanaf het begin concentreerde op het boetseren van portretten in chamotte- klei. Jan en Greetje Grijpma hebben zins '92 een nieuwe vorm van samenwerking ge vonden. Jan Grijpma maakt soms een portret, waarachter Greetje een ,luik' maakt dat iets vertelt over het model. Samen zijn ze nu bezig aan een heel bij zonder project: vijf portretten van dan sers van het Nationale Ballet, die de hoofdrollen dansten in het ballet Ro meo en Julia'. Zij zullen staan voor een vijfdelig luik ,De kleuren van Verona' In boekhandel Deutekom wordt gedu rende de tentoonstelling in het gemeen tehuis aandacht besteed aan de ge dichten van Greetje Grijpma. Haar dichtbundels zijn daar ook te koop. Nieuwe expositie in het gemeentehuis van Greetje en Jan Grijpma. A l iiAr^ MAKELAARDIJ O.G. aan- en verkoop A, J .V OS Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo assurantiën IBS: Tel 072 331895. Fax: 072 338209 TAXATIES In-Wear Turnover Oilily Sandwich Sissy Boy DE GROENE SLANG CASTRICUM 15 januari om 14.OO uur HEILOO - Als alles mee zit hoopt men begin maart met het herinrichten van de omgeving van de Winkelhof 't Loo te beginnen. De plannen liggen klaar, 19 januari komt het in de commissie verga dering en 6 februari in de raad. Bij de bespreking indertijd, met architekten- buro Van der Goes, in de Beun werden een drietal plannen gepresenteerd t.w. ,,Het Centrum,, ,,De Verbinding" en ,,Het Contrast". Men kwam tenslotte tot een combinatie van de eerste twee. Uit het eerste plan komt het ronde plein tussen Hema, Open Huis en Blokker, dat doorkruist wordt door de Heeren- weg. Deze wordt gestreept in een grijs blauwe steen en rode baksteen. Voor de cirkel zoekt men nog naar een goud kleurig materiaal. In dit gebied zal de auto slechts "te gast" zijn. De bus zal over de Willibrordusweg gaan rijden en dus achter 't Loo langs gaan, hier komt ook een bushalte. De Schoollaan gaat verdwijnen. De Konkelboet krijgt een terras in een ron de vorm in de hoek bij de Raadhuisweg Noord en loopt indezelfde bestrating door naar de hoofdingang. De Kerkelaan zal door de wijzigingen drukker worden men wil bekijken of er bij de afslag naar de Willibrordusweg iets gedaan kan worden zodat de auto's daar vaart moeten minderen. Dit wordt met de bewoners overlegd. Het aantal entrees van de Winkelhof is terug gebracht naar vier. Drie aan de voorkant en een aan de achterkant, deze zullen verlevendigd worden met bank jes, bloembakken en fietsenstandaards e.d. In overleg met de kunstenaars zul len de kunstwerken ook weer een plaats krijgen. Verkeer Er wordt gedacht om, rond het winkel centrum de parkeervoorzieningen door een route aanduiding met elkaar te ver binden. Van betaald parkeren is afge zien, wel wordt de kortparkeer zone weer ingevoerd. Eigenlijk is die er altijd geweest, maar daar werd weinig de hand aangehouden, dat is nu voorbij!! Lang parkeerders, zoals personeel, kun nen parkeren op het terrein achter de gereformeerde kerk, dit zal worden in gericht en worden verlicht. Het parkeer terrein bij het gemeentehuis zal moeilijker bereikbaar worden en de Aostastraat blijft één richtingverkeer, maar dan integengestelde richting. Het aantal parkeerplaatsen blijft ongewij zigd, alleen 't Loo is groter geworden. Groen Het mooie bomenlaantje van het win kelcentrum naar theater de Beun blijft zoals het is. De drie populieren voor de Witte Kerk zijn ziek en worden verwij derd. Na de oorlog toen er amper nog een boom in Heiloo overeind stond, heeft men deze populieren geplant, ze groeien snel en vullen goed, maar eigen lijk passen ze niet in een dorpskern. De levensduur van een populier is ongeveer 40 a 45 jaar. De bomen worden binnen kort gerooid en hiervoor 'komen vier ,kwaliteits Linden" die dan een geheel vormen met de boomsingel om het Wit te Kerkje. ,,Het aantal bomen dat er voor de verbouwing stond, blijft ge handhaafd" aldus wethouder Ten Hoo- pe. Tevens bestaan er plannen om de achterkant van Albert Heijn met iets te laten begroeien zodat het een wat vrien delijker aanzien krijgt. Dit gehele bui tenplan kost ruim 2 millioen gulden en wordt gefinancierd uit grondverkoop. HEILOO - Dinsdag 17 januari vindt er in theater De Beun een optreden plaats van Lenette van Dongen, winnares van de Pali Mall exportprijs 1993. Gek word ik ervan! Mag het wat zachter! Een vrouw van 35 probeert zich staande te houden in een wereld waar ondertussen de verpakking belangrijker is geworden dan het kadootje. Een mens struikelt wat af op weg naar het bejaardenhuis. Een program ma vol zelfspot en gezonde relativering, maar ook met prachtige liedjes. Lenette schreef voor haar eerste soloprogramma de meeste teksten zelf, maar heeft ook pareltjes van onder andere Jan Boerstoel, Ivo de Wijs, Jacques Klöters, Jaap Bakker en Hans Claus. Ze wordt begeleidt door pianist en componist Henk Ruiter, die eer der o.a. Liesbeth List en Ramses Shaffy begeleidde. I Q U BERGEN HEILOO HOORN HEILOO - Natuurmonumenten zal de komende twee maanden weer bomen gaan vellen in het Heilooërbos. Dit zal geschieden in de naaldhout vakken waar een aantal bomen er tussen uit worden gezaagd om andere bomen de ruimte te geven om verder te groeien. Verder zullen nog vele zieke iepen ver wijderd moeten worden uit het bos. Voor de veiligheid van de bezoekers van het Heilooërbos kan het zijn dat er voor een korte tijd enige paden in het bos af gesloten worden. Hondenbezitters wor den verzocht hun hond aantelijnen als ze langs de werkplekken lopen. De me dewerkers van Natuurmonumenten wensen u allen een aangenaam verpozen op landgoed Nijenburg in 1995. HEILOO - Op zaterdagavond 14 janua ri verzorgen Fred en Reina Mulder voor de afdeling Heiloo van het Nivon een le zing, geïllustreerd met dia's, over hun rondreis door Israël in het afgelopen jaar. Zij bezochten onder meer Caesa- rea, Kapernaum, Masada en uiteraard Jerusalem. Niet alleen wat betreft het landschap, maar ook qua bevolking cul tuur en muziek is Israël een land van uitersten. De avond wordt muzikaal omlijst door Jos Somsen (zang) en Peter Aronius (gitaar en luit) met een pro gramma van voornamelijk jiddische muziek. Plaats Open huis, aanvang 20.00 uur. Kosten, leden 3,00, jeugd 2,50 en overigen 6,00 p.p. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de familie Mulder, tel. 072 333127 en 's avonds aan de zaal. HEILOO - Ook in 1995 houdt het IVN- Noord Kennemerland weer, traditiege trouw, zijn gratis rondleidingen en ex cursies in de omgeving. Voor de derde zondag in de maand is dat het Heilooër bos. Daar start zondag, 15 januari om 11.00 uur een wandeling van circa an derhalf uur voor mensen, die geïnteres seerd zijn in natuur en milieu. Vertrekpunt is de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Wilt u inlichtingen over deze gratis rondleiding, bel dan 072 337736. HEILOO EGMOND - Voor het vijfen twintigste achtereenvolgende jaar presen teert kindermusicalvereniging "De Hanswijckers" een spetterende musical. En met klap op de vuurpijl in maart een grote reünie. Speciaal voor het jubileum haalde penningmeester John Schuijt musical topper "Sjakie en de chocolade fabriek" naar Nederland. Begin oktober was het stuk in zijn geheel vertaald en de Hanswijckers doen hun uiterste best er het beste van te maken met zang, dans en muziek. De Hanswijckers betreft 45 kinderen in de leeftijd van 7 t/m 15 jaar alsmede een aan tal oudspelers die ter gelegenheid van het 25 jarig jubileum nog eenmaal in het ver trouwde Hanswijckersnest zijn terug gekeerd. Een kleine inhoud van de musical: Sjakie leeft samen met zijn familie in grote armoede. Toch maken ze er het beste van. Ondanks de armoede is de hele familie verzot op het mysterieuze chocolade van Willy Wonka. Niemand weet hoe de chocolade wordt gemaakt want de fabriek is immers al 3 jaar gesloten. Als Willy Wonka dan ook nog een wedstrijd uitschrijft met als hoofdprijs een bezoek aan de fabriek, stijgt de spanning ten top. Na een spannende periode zijn alle vijf winnende kinderen bekend. Een van de vijf is Sjakie. Samen met zijn opa Jacob en de overige gelukkigen brengt hij een bezoek aan de betoverende fabriek...Voor wat er dan gebeurt, zult u zelf naar de "Hanswijckers" moeten komen kijken. Zij spelen de première en primeur in theater "De Beun" te Heiloo op vrijdag 17 febru ari. Aanvang 20.15 uur. Zaterdag 18 febru ari is er een jeugdmatinee om 16.00 uur. Inlichtingen en kaarten: Rina v,.d. Reep, tel. 02206-4627. Tevens kaartverkoop bij zuivelhandel Lemmink in Egmond aan Zee en bij sigarenmagazijn Twisk in Egmond aan de Hoef. Op zaterdag 18 maart organiseert het comité Hanswijckers 25 jaar een tentoon stelling en een feestavond. Iedereen die deel wil nemen aan het feestelijke gebeu ren op 18 maart dient f 17,50 over te maken op bankrekeningnummer 3157.87996 t.n.v. Reünie Hanswijckers 25 jaar. Hiervoor krijgt men drie consumpties en een heerlijke koud buffet. Met als hoofddoel het weerzien van oude beken den. Mensen die op deze avond iets willen voorbrengen kunnen bellen met 072- 644952 of 02206-2033. HEILOO - In verband met het afscheid van Jos Hoogenboom als Koster, Dinie Kadenau als leidster van het kinderkoor en Marja Kraakman als organrste, roe pen wij alle oud-leden op om samen met het huidige kinderkoor deze drie men sen toe te zingen tijdens een viering op zondag 22 januari om 10.30 uur in de Willibrorduskerk Jos altijd bereid om jullie bij te staan, Dinie altijd aanwezig om jullie te bege leiden en Marja muzikaal sterk om jul lie de juiste maat en toon te geven, hebben een groots afscheid verdiend. Daarom willen wij onze waardering voor hen laten blijken door aanwezig te zijn bij hun afscheid voor een gezamen lijk feestelijk slotlied. Om organisato risch alles goed te laten verlopen vragen wij alle oud-leden zich schriftelijk of te lefonisch te melden bij: mevrouw Ch. Rood, De Moestuin 19, 1852 JG Hei loo, tel. 072-335297. Wij rekenen op jullie reactie, wij rekenen op jullie komst op zondag 22 januari a.s. 10.30 uur in de Willibrorduskerk. NVM MAKfLAM Een presentatie van materialen geduren de de maand januari; in de bibliotheek afdeling van zorgcentrum 'Overkerck' over '75 jaar KLM' en in de vitrine van zorgcentrum 'De Loet' over 'Kalli graferen'. HEILOO - Gratis proefles en de monstratie open huis donderdagmiddag 12 januari van 14.00 - 15.00 uur. Het Nivon Heiloo biedt dit seizoen een nieu we cursus aan Schilderen met bijenwas en warmte. Vier veertiendaagse lessen op donderdagmiddag o.l.v. Irene Dic- ke, start 26 januari. Wilt u weten wat deze cursus inhoudt, dan benhi welkom op onze gratis proefles in het Open Huis zaal 2 waar Irene Dicke deze techniek zal demonstreren en zal uitleggen wat er in de cursus aanbod komt. Voor verdere inlichtingen Reina Mulder, tel. 072 333127 of Lineke Muller, tel. 072 334576. Cursus boekbinden beginners start dins dagavond 17 januari. Negen wekelijkse lessen o.l.c. Cees Mul. Voor deze cursus zijn nog enkele plaatsen vrij. Een mate- rialenpakket wordt verzorgd. Inl. en opgave Reina Mulder, of Lineke Muller zie telefoonnummer hierboven. ALKMAAR - Het Familiehuis MCA opent donderdag 12 januari om 15.00 uur officieel zijn deuren. Na vier jaar van voorbereiding en hard werken is het Familiehuis eindelijk voltooid. Het huis is gelegen vlak achter het Medisch Cen trum Alkmaar (MCA) aai) de Akerslaan 25. Het project is grotendeels tot stand gekomen dankzij de hulp van vrijwilli gers, donateurs en sponsors. De ope ning wordt verricht door twee kinderen van een basisschool uit Alkmaar en Ou- dorp die zich voor het Familiehuis heb ben ingezet. Omdat er inmiddels zoveel mensen bij het project zijn betrokken, wordt ook op vrijdag 13 en zaterdag 14 januari aandacht aan de opening be steed. Familieleden of partners van langdurig en ernstig zieken in het MCA kunnen in het Familiehuis verblijven. De architec ten hebben het huis en de tuin een eigen karakter gegeven. Een Karakter dat los staat van het ziekenhuis. De sfeer is hui selijk: bezoekers moeten zich er thuis voelen. Ook is er op een andere manier rekening gehouden met de gevoelens van de bezoekers. Het Familiehuis biedt aan de ene kant plaats voor rust en pri vacy, en aan de andere kant zijn er di verse ontmoetingsmogelijkheden. Gasten van het Familiehuis kunnen des gewenst in het restaurant van het MCA eten. De telefoons in de kamer hebben een rechtstreekse verbinding met het MCA. Door het kamernummer in te toetsen kan iemand van buitenaf rechtstreeks met gasten van het huis bel len. Een overnachting in het Familie huis kost 25 gulden per kamer, en wordt in sommige gevallen door verschillende ziektekostenverzekeraars vergoed KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Een speelhuis voor de kleuters van de Springschans. LIMMEN - De ledenavond van 18 janu ari a.s. omvat de jaarvergadering en het kienen. Het koffiegeld bedraagt 3,50 en u krijgt hiervoor tweemaal kof fie/thee. Aanvang 20.00 uur in het Pa rochiecentrum Sint Maarten. HEILOO - Een grote puzzel zo met de kerstdagen blijkt altijd weer een succes, gezien het grote aantal inzendingen. Hieronder volgen degenen die een prijs gewonnen hebben van 50,00: familie Oudhoff, Stationsweg (12, Heiloo, me vrouw Klaase-Wehnes, Kanaalweg 28, Heiloo, mevrouw J. Dekker-Hollen- berg, Rembrandtsingel 4, Akersloot. U kunt de prijs afhalen tijdens de kantoo ruren van de Uitkijkpost 9.00-16.30 uur. Vrijdag tot 15.00 uur. HEILOO - Op de eerste schooldag in het nieuwe jaar is bij de openbare basis school ,de Springschans' aan de Breede- laan een wens in vervulling gegaan. De kleuters vonden in hun lokaal een feestelijk versierde pakket van enkele meters omvang. Om 9.00 uur werd de strik door Joep Schut doorgeknipt, daarna mochten de kleuters het papier wegtrekken en een echt speelhuis kwam te voorschijn. Het huis heeft beneden een woonkamer" en een keuken". Met een echte trap kunnen de kinderen naar boven waar een ,,speel/siaapka- mer" is ingericht. Het huis werd direct door de kinderen in bezit genomen, ei genlijk hadden de kleuters geen tijd om een lied te zingen en limonade te drin ken bij deze feestelijke opening van hun speelhuis. Dit speelhuis kon alleen worden gereali seerd door medewerking van veel ou ders en bedrijven in Heiloo. Joep Schut had de algehele leiding van dit project. Hij was in de gelegenheid om al het voorbereidend werk uit te voeren bij de firma de Stoof, keurenrenovatie/meu belrestauratie aan de Oosterzij. Al het hout werd op maat gezaagd en ge schaafd. Zelfs de trap werd compleet in deze werkplaats gemaakt. Tijdens de kerstvakantie hebben de ou ders het huis gemonteerd, geschilderd, vloerbedekking van de firma Beko ge legd en de gordijnen gemaakt. Door hun inzet kunnen nu de kleuters van de O.B.S. de Springschans nog meer genie ten van het voor hun belangrijke spel. LIMMEN - Robert Meijer oud-inwoner van Limmen is geslaagd voor Ingenieur Werktuigbouwkunde-Energietechniek aan de H.T.S. in Alkmaar. Heerenweg 167.1851 KN Haloo/fe! 072-331716. Aanleg - Onderhoud - Gas - C.V. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Schilderwerken, wandafwerking Kwaliteit en vakmanschap Eerlijk advies en kosteloze offerte

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1