l!ï Tarieven gemeentelijke belastingen en overige heffingen in 1995 Paspoort of Europese identiteitskaart? De keus is aan u! Aanlijngebod voor honden in Zuiderneg Regionale grofvuil stortplaats aan de Kanaaldijk nr. 13 Nieuwe bouwplannen Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunnin gen en geaccepteerde mel dingen bouwvoor-nemen Ingediende bouwaanvragen Verminderd toezicht provincie G T I HEILOO -Paspoort: f115,-. Buiteninrichting 't Loo Bestuurszaken Grondgebiedzaken Welzijnszaken en Burgerij GFT-bonnen Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 13289 Open van 8.00 tot 12.30 uur Ronald Groot pakt snelschaaktitel Uitslagen HBC Damclub Heiloo Tennisvereniging Heiloo ANBO KBO Dames bridge Sans Atout Nieuwjaarsinstuif bij de NVVN PAGINA 4 UITKIJKPOST - 11 JANUARI 1995 Informatierubriek Het College van Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maakt bekend dat de Provincie Noord-Holland en de Kroon de tariefswijzigingen van de gemeentelijke heffin gen voor 1995 hebben goedgekeurd. Dit bete kent dat vanaf 1 januari 1995 de volgende tarieven gelden voor de belangrijkste gemeen telijke heffingen en diensten: afvalstoffenheffing éénpersoonshuishoudens 280,80 meerpersoonshuishoudens 445,20 hondenbelasting tarief per hond 111 277,20 435,60 94,20 heffing jaartarief jaartarief 1995 1994 onroerende-zaakbelastingen per eenheid van 3.000, tarief eigenaar 3,30 tarief gebruiker 2,70 3,20 2,60 rioolrecht bij een waterverbruik van minder dan 300m2 178,80 128,40 De Provincie Noord-Holland en de Kroon heb ben ook goedkeuring verleend aan de nieuwe tarieven voor leges, reinigingsrechten, begraafrechten c.a. en de toeristenbelasting. De goedgekeurde verordeningen liggen ter inzage op de afdeling Financiën. Meer informatie over de nieuwe tarieven en verordeningen kunt u krijgen bij de afdeling Financiën op het gemeentehuis. Openingstijden op werkdagen van 8.00 tot 12.30 uur. Telefonische informatie wordt verstrekt op de nummers 313 122 en 313 153. Met het invoeren van de nieuwe reisdocumen ten (1 januari 1995) kan voortaan een docu ment op maat worden aangevraagd. Voor wereldwijd reizen is een paspoort nodig, maar als iemand alleen binnen Europa reist is de Europese identiteitskaart veel voordeliger. Het ministerie van Binnenlandse Zaken laat in een Postbus 51-folder dan ook weten: "Paspoort of Europese identiteitskaart? D.e Keus is aan ui". Deze folder is te verkrijgen bij postkantoor, bibliotheek en gemeente. Hieronder volgen de belangrijkste wijzigin gen/aandachtspunten: Wijzigingen/aandachtspunten reisdocumenten per 1 januari 1995: - Pasfoto's mogen zowel in kleur als in het vertrouwde zwart/wit; - Naast de Europese identiteitskaart mag ook een paspoort worden aangevraagd. - Beide reisdocumenten mogen tegelijkertijd in uw bezit zijn; - Beide documenten zijn 5 jaar geldig. Op ongeldige documenten mag niet gereisd worden; - Voor de Europese identiteitskaart is toe stemming voor kinderen vanaf 12 jaar niet vereist; voor een paspoort is toestemming vereist tot 18 jaar. Bijschrijven van kinderen tot 16 jaar kan alleen in het paspoort. Toestemming andere ouder is nodig. Bij toestemming(en) is overlegging identi teitsdocument van ouders vereist; - Kinderen die niet met hun ouders of voogd(es) reizen moeten een eigen reisdo cument hebben; - In het bezit zijnde nog geldige documenten (oud model) blijven geldig tot de daar in vermelde datum; - Het aanvragen van toeristenkaarten en gemeentelijke identiteitskaarten komt te vervallen; - De gemeentelijke identiteitskaart is geen reisdocument (alleen legitimatiebewijs); - Documenten worden gelamineerd, dus beter beveiligd. De verantwoordelijkheid voor het document blijft bij houder: wees er zuinig op, denk om diefstal/verlies. Bij vermissing of diefstal dient men direct actie te ondernemen. Neem contact op met de afdeling -Burgerzaken op het gemeente huis of, als u in het buitenland bent, met de politiepost aldaar en het Nederlandse con sulaat of de ambassade. Een document, dat als vermist is doorgegeven aan de cen trale registratie, mag daarna nooit meer gebruikt worden. - Indien u een reisdocument gaat aanvragen in verband met vermissing of diefstal van uw vorige reisdocument, moet u rekening houden met een mogelijke wachttijd van maximaal 1 week, voordat het nieuwe document kan worden afgegeven. Nieuwe leges per 1 januari 1995: - Europese identiteitskaart: 35,-. - Zakenpaspoort: 145,-. Voor meer vragen en/of informatie kunt u con tact opnemen met de afdeling Burgerzaken van de gemeente, telefoon 313 110. In de Zuiderneg geldt een aanlijngebod voor honden tussen 1 januari en 16 mei. In dit losloopgebied geldt voor deze jaarlijkse periode een aanlijngebod om te voorkomen dat de rust van vogels en vee, in de tijd dat zij jongen verwachten of hebben, verstoord wordt. De aanlijnperiode staat vermeld op de borden die bij het losloopgebied komen te staan. In de Commissie Grondgebiedzaken van donderdag 19 januari 1995 wordt de Buiteninrichting 't Loo besproken. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de raad voor te stellen akkoord te gaan met de in de nota aangegeven beslispunten. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan Buitengebied aan G.P. Groot Recycling B.V. voor het verhogen van de regio nale grofvuil stortplaats aan de Kanaaldijk 13 met inbegrip van een te wijzigen terrasvormige opbouw van de stort alsmede de aanleg van een beplantingstrook rondom de stortplaats. Het verzoek met de daarbij behorende stukken en tekeningen ligt vanaf donderdag 12 januari 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nr. 313 121) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld verzoek vrijstelling te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naarm voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplan nen voornemens zijn bouwvergunning te verle nen: Baetenburg 21 -uitbreiden woning; Arklaan 4 -uitbreiden woning en bouw berging. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplan nen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 12 januari 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werk dagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tij den alleen na telefonische afspraak nr. 313 152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te ver lenen schriftelijk bedenkingen naar voren bren gen bij het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit sta dium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Wentholtlaan 18, V.M.J. Novotny - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 379, A.G. Walker - plaat sen serre Groot Barlaken 5, E.M. Koevoets - plaatsen bij keuken Heerenweg 96, J. Lubberhuizen - plaatsen dakkapel Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Laan Eindeloos 13, E. Zandbergen - vergroten woonhuis en plaatsen dakkapel Mariënstein 91, J.W. de Vries - vergroten woon huis Het Zevenhuizen 1, P. de Waard - plaatsen garage/berging Hoogeweg 64, W.M. Groot - oprichten woon huis Werkendelslaan 20, FC. Schuurman - vergro ten woonhuis Kapel laan 15, G.P Kaay - oprichten 4 woonhui zen Werkendelslaan 61, M.J.N. Schilder - plaatsen garage/berging en het vernieuwen en verande ren van een schuur Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit sta dium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verle nen zullen te zijner tijd worden gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Wentholtlaan 18, V.M.J. Novotny - vergroten woonhuis Kennemerstraatweg 379, A.G. Walker - plaat sen serre Groot Barlaken 5, E.M. Koevoets - plaatsen bij keuken Heerenweg 96, J. Lubberhuizen - plaatsen dakkapel Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Bestuurszaken vindt plaats op maandag 16 januari 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende agendapunten: - Delegatie en mandaat - Herziening APV - Regiozaken - Politiezaken Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de raadscommissie Grondgebiedzaken vindt plaats op woensdag 18 januari 1995 om 20.00 uur met een uitloopavond op donder dag 19 januari, in de raadzaal van het gemeentehuis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Bouwplan Pastoor Muyenweg, fase A en B - Bestemmingsplan "Oost" v - Prioriteitsstelling aandachtspunten verkeersveiligheid Donderdag 19 januari: - Buiteninrichting winkelgebied 't Loo Commissie De eerstvolgende openbare vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij vindt plaats op dinsdag 17 januari 1995 om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, oude ingang Raadhuisweg. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Project zorgcoördinatie Overkerck -Jaarrekening 1992/1993 StichtingVolksmuziekschool Heiloo - Evaluatie WVG Heiloo, Akersloot en Limmen Afvalstoffen In de laatste week van 1994 zijn de gele GFT- bonnen ten behoeve van de papieren zakken in de hoogbouw huis-aan-huis verspreid. In de brief, die hierbij aan de bewoners is gestuurd wordt gesproken over blauwe bon nen. Dit is een vergissing. Voor 1995 gelden de gele GFT-bonnen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Civiel Reiniging, de heer J. Rijnbeek, telefoon 313 203. Door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is meegedeeld dat Heiloo onder verminderd financieel toezicht valt omdat voldaan is aan de voorwaarden van tijdige inzending van de begroting 1995 en de rekening 1994. De begroting 1995 en de door de raad nog te besluiten wijzigingen daarvan, hoeven in 1995 voor de uitvoering niet te wachten op de goed keuring van Gedeputeerde Staten, die anders wel vereist is. De financiële positie van Heiloo wordt door de Provincie als redelijk tot goed beoordeeld. Éiiiiii HEILOO - Een leuk^schaakstart van het Oppositie seizoen is altijd het snel en Rapidtoernooi de eerste dinsdag van ja nuari in het nieuwe jaa. Dit jaar met een paar primeurs t.w. de nieuwe sponsor assurantiekantoor Hans Hassing stelde de prijzen beschikbaar, en Cor van Et- ten was erin geslaagd de schema's voor de snel- en Rapidschak »n in en zeer snel uit de computer te toveren wat alleen maar zeer efficient werkte. Het is zeker dat de computer een onmisbaar geheel gaat vormen bij deze toernooien. Zelden zal een voorzitter zo dicht bij de snelschaaktitel zijn geweest als Henk Kracht, want in de uiteindelijke finale tegen Ronald Groot liet hij de winst he laas glippen in de le partij, die Ronald Groot door herhaling van zetten op re mise kon houden. De 2e partij van 2x7 minuten verliep de sastreus voor de voorzitter en zo was de titel voor een gedegen spelende Ronald Groot, die ook al in de competitie de hoogste positie inneemt. Na het topduel Ronald Groot en Cor van Etten op dins dag 10 januari weten we wie er leider van de le helft is geworden. De laatste uitslagen van de interne com petitie 1994: Brink - van Etten Vi-Vi, Groot - Kracht 1-0, Manni - Jongkind 1-0, Maas - Kerst Vi-Vi, Folkertsma - Ligthart Vi-Vi, de Jager - Heeringa 0-1, Kleijn - Sauer 1-0, Bosma - Jonkheer 1-0, Tuinstra - v.d. Wal 0-1, Reus - Koenders V1-V2, v.d. Brink - v. Stee 1-0, Plas- Hoogeboom 1-0, de Ruig - Vonk 1-0, v.d. Werff - Blom 1-0, Hoogewerf - Kraaijenbrink 1-0, Lamberts - Bakker 1-0, Beyer.s - v.d. Veer 1-0. De uitslag van het snelschaak is: 1. Ro nald Groot, 2. Henk Kracht, 3. Fol kertsma, 4. Plas, 5. v.d. Werff jr., 6. Joop Kerst. In het Rapidtoernooi een aardig veld van 12 sterke schakers, zelfs een gastschaker uit Iran schreef zich in voor dit toernooi, wat uiteindelijk door good-old-Louis van Hoek werd gewon nen. In de finale versloeg hij de uitste kend spelende Farzan uit Iran. HEILOO - Dinsdag 3 januari: A-lijn Brokx-Verhoef 64.10, ds. Visser 62.50; B-lijn Schipper-Tonino 61.50, fam. v.d. Laan 57.30. Donderdag 5 januari: A-lijn de Bruyckere-Stark 67.50, Rusch-Twuyver 60.40, B-lijn: fam. Boukens 59.50, Koster-Visser 55.20, C-lijn Jonker- Vogel 55.00, v.d. Molen-Staal 55.00, D- Lijn v. Flaperen-Hurkmans 58.30, Faber-Oud 57.30. HEILOO - Uitslagen onderlinge compe titie: M. Houtenbos - A. Valkering 1-1, N. Ligthart- L. Koersen 2-0, F. Schou ten - P. Zwart 2-0, M. Out- C. v. Lies hout 2-0, C. Bijwaard - P. Heyne 0-2, R. de Boer - R. Koch 2-0, N. Ursem - J. Kraakman 1-1. Tussenstand kopgroep F. Schouten 17 uit 12, N. Ligthart 16 uit 109, C. v. Lieshout 16 uit 12 en M. Out 15 uit 9. HEILOO - In het jaar 1995 beginnen we op zondag 15 januari a.s. om 14.30 uur met de kennismakingsbijeenkomst voor de nieuwe leden. U wordt dan in de ge legenheid gesteld om kennis met elkaar te maken, met het bestuur, de techni sche commissie, de tennisleraar en de beheerders. Er zal het een en ander wor den verteld over onze club, de speeltij den, de competitie, de diverse toer nooien, de racketavond, de racketmor gen en over de lesmogelijkheden. Daar na vindt de traditionele nieuwjaarsbij eenkomst plaats voor alle leden vanaf 15.30-17.30 uur. De algemene ledenver gadering zal plaats vinden op dinsdag, 24 januari a.s., aanvang 20.15 uur in de clubhuis. Aftredend uit het bestuur zijn: Pim Botterman (penningmeester) en Nico Coesel (lid van het bestuur). HEILOO - Het nieuwjaarstoernooi van de biljartclub 't Treffertje is in een pret tige sfeer en met veel strijdlust verlopen. Er werden 4 spelsoorten gespeeld, ter wijl de koek en sopie kon worden ge bruikt onder de feestelijke klanken van onze hammondorganist Pé Brijn. De prijzen werden gewonnen door de heren J. Valkering Keu'enspel, F. Hoorn vlotbrug, J. Veel-circelspel en I. Leijten voor het afstootspel. Het bestuur kan terug op een zeer geslaagde middag. HEILOO - Uitslagen woensdag: A-lijn 1. ds. Rootjes-Roozen 63.54, 2. ds. Schaap-Zijlstra 59,38, B-lijn 1. ds. Kuiper-Haan 64,58, 2. ds. Janssen- Meulendijk 59,72, C-lijn 1. ds. Poland- Pohley 57,81, 2. ds. Wassenaar- Hendrikse 55,73, D-lijn 1. ds. Grütters- Witte 60,42, 2. ds. Ravens-Ouwens 54,96, ds. Hutten-v. Os 54,96, E-lijn 1. ds. Roest-Brouwer 67,36, 2. ds. v. Halem-v. Gans 54,17. HEILOO - Het nieuwe jaar werd bij de Ned. Ver. van Huisvrouwen feestelijk ingeluid met een instuif op dinsdag 3 ja nuari j.l. Na goede wensen over en weer opende presidente Carry Betzema deze middag met het goede nieuws dat onze afdeling het nieuwe jaar is ingegaan met een aanwas van 23 nieuwe leden. Hierna introduceerde zij het muzikale duo Bep Hoevenagel - sopraan - en Liesje Schui temaker aan de piano. We konden ge nieten van Weense muziek. De dames hadden gekozen voor schitterende aria's uit Mozarts Le nocce di Figaro en Schu berts ,Die Forelle'. Vooraf werd ons de tekst uitgelegd en vertaald. Na deze prachtige vertolking speelde de pianiste nog een Nocturne en twee walzen van Chopin. Hierna werden we in de foyer getracteerd op bisschopswijn met door onze presidente zélf gebakken olie bollen. Toen we na de pauze de zaal weer bin nenkwamen stonden Thomasvaer en zijn Pieternel ons al op te wachten. De ze oud-vaderlandse figuren werden ver tolkt door Hettie Gronert en Bertie Valk. Hun optreden was formidabel, met milde spot en zelfspot werd het no dige aan de kaak gesteld. De dames schuwden niet om enkele politieke fla ters van het afgelopen jaar nog even on der de loep te nemen, evenmin als de verniewingen bij de NS zij gingen ervoor. Na afloop was er ook voor hen een warm applaus en bloemen. Geweldig dat er zoveel talent onder onze leden schuilt. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk "volgende week opnemen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4