00 biblio theek 'lÜpSil/II w Vervolgcursus Kalligrafie voor 55 Cursussen van Gré Braaksma Wat doet "de Groene Slang"? Theatersport in theater Buk Buk Beurs en Beleggen Opera en kerstmuziek voor koorzangers tijdens studiedag bij vocatie Stichting werken maakt aangepaste vakanties mogelijk Goat in Tendenz 'New Age Ijzige halve marathon Egmond Chakra-yoga- cursus Noordhollandse projecten tegen verdroging voor subsiedie voorgedragen Cursus (Levens)verhalen schrijven Bibliotheek in thema januari Beschuit met muisjes Nieuws van de Anbo en KBO Nieuwj aarsreceptie UVV-Heiloo Overgewicht te lijf Norwood-Gespreksgroep: problemen in een relatie Cara-sport Orde der Weefsters Een jaar fotostudio Ab Baart Zilveren cicerolat postuum naar Rob Bakker'- Ger van der Neut opent Galerie 1719 te Alkmaar Weerbaarheidstraining PPD-gespreksgroep ,Wij helpen elkaar er doorheen' Homojongerengroep DeBu't V oorlichtingsavonden over bevallen Cantina architectura literatuur muziek en ballet foto's Behandelingsmethoden bij psoriasis PAGINA 6 UITKIJKPOST - 11 JANUARI 1995 HEILOO - Op donderdag 26 januari gaat er een vervolgcursus Kalligrafie van start. Veel deelnemers aan de begin nerscursus willen zich verder bekwamen in kalligrafie. Voor hen wordt een speci ale vervolg cursus georganiseerd. Veel aandacht wordt besteed aan het maken van randen en het versieren van kapita len. De cursus omvat 7 lessen die eens per veertien dagen wordt gegeven op donderdagmiddag van 14.00-16.00 uur in het trefpunt aan de Westerweg Hei- loo. Op deze cursus zijn er nog enkele plaatsen vrij. De kosten voor deze cur sus bedragen 53,50. Voor opgave/na dere inlichtingen de heer Dijkstra tel. 331194 of bij Stichting Ouderenwerk tijdens de kantooruren van 9.00-12.30 uur tel. 331297. Alle cursussen worden gehouden in de Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Stem en dans: de echo's van ons lichaam in dans vorm geven. Maandagavond 16 januari 1995. Van 20.15 tot 22.15 uur, 12 keer. Zelfverdediging en weerbaarheid voor meisjes van 8 t/m 10 jaar. Al spelend leren NEE te zegen tegen geweld. Woensdagmiddag 11 januari 1995. Van 13.30 tot 14.30 uur. 15 keer. Zelfverdediging en weerbaarheid voor meisjes van 11 t/m 12 jaar. Aankijken, Nee zeggen, eventueel vechten met alles wat ^rbij komt. Woensdagmiddag 11 januari 5. Van 15.00 tot 16.30 uur. 15 keer. Zelfverdediging en weerbaarheid voor vrouwen. De eigen kracht mobiliseren en een weerbare houding uitstralen. Maandagavond 9 januari 1995. Van 18.15 tot 19.45 uur, 15 keer. Dramatische expressie. Creativiteit losla ten op gefantaseerde personages en situ aties. Donderdagavond 12 januari 1995. Van 18.30 tot 20.00 uur. 15 keer. CASTRICUM - Nadat Niek Kuys drie jaar lang geen cursussen heeft gegeven, begint hij samen met Marianna von Schmidt auf Altenstadt, een eigen cen trum voor persoonlijke groei en natuurgeneeswijzen, genaamd "de Groene Slang" in Castricum. Op de vraag wat "de Groene Slang" betekent, antwoordt Niek Kuijs: "De Slang staat voor transformatie in de cyclus leven- dood-reïncarnatie. Je kunt dat ook zien als het herboren worden na therapie door het afwerpen van oude ballast, de oude huid. Gedurende het afgelopen jaar heeft Niek Kuijs de werkplaats ver bouwd. "Wij wilden alleen gebruik maken van natuurlijke materialen. Omdat wij midden in een woonblok werken, moet de ruimte goed geluids- geïsoleerd worden. Wij gebruiken leem, geëxpandeerde kurk en kokosvezel. Voor de verven viel onze keus op Auro en Aquamarijn," vertelt Niek. "Zo heb ben wij een natuurlijke omgeving gecreëerd, zodat je thuis kunt komen, zowel letterlijk als figuurlijk". Wat betekent dat: figuurlijk thuiskomen? "Elke vorm van ongelukkig zijn, of die nu psychisch of fysiek van aard is, komt voort uit het afwijken van je eigen waarheid of kern. Wij bieden je de ruimte om je eigen waarheid te hervin den. Dat kan in individuele therapie of tijdens een van de kursussen die wij organiseren. Wij helpen je terug op het spoor naar gezondheid en groei. Soms is het nodig om de vraag meer lichame lijk te benaderen via natuurgeneeskun de met voedingsadviezen, opheffen van allergieën en intoxicaties en acné of pijnbestrijding door acupunctuur. Een andere keer is het nodig om de emotio nele kant van een vraag uit te werken. Zin geven aan het leven, je bevrijd voe len en vooral: plezier beleven, dat is thuiskomen in jezelf!" vindt Marianna. Uit de brochure blijkt dat er de komen de maanden heel wat te doen is in "De Groene Slang". Marianna geeft een korte beschrijving van de verschillende cursussen: "Met de cursus "Plezier in Lijf en Leven' gaan wij kijken naar de kern en dan vooral naar je plezier en kracht. "Nooit meer diëet" biedt je de uitweg uit de gevangenis van het lijnen. Je leert er het verschil tussen mond- en maag- honger te ontdekken en je leert vrede te sluiten met je eigen lichaam. Met 'Creatief gebruik van de Kinesiologie' kun je op een eenvoudige manier via spierweerstand de kern van een vraag opsporen. We zien ook Georgien Wijbenga. Zij begeleidt de basistrai ning Sjamanisme. Dit is de oudste vorm van geneeskunde. Vanuit sjamanisme wordt ziekte gezien als een verstoring van het evenwicht van de mens, maar ook tussen hem en zijn omgeving. Ook is er elke maand een volle-maan-medi- tatie. De volle maan mantra wordt gezongen, een stilte meditatie en er wordt Dreamtime muziek gemaakt. Er is open dag op 15 januari aanvang 14.00 uur. De folder kunt u aanvragen bij 'De Groene Slang', Mient 13, 1901 AB Castricum, tel. 02518-71937. HEILOO - Vrijdag 13 januari, aanvang 21.00 uur entree ƒ,5,00 Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo. Papaver uit Alkmaar strijdt tegen Leiden. Thea tersport is een unieke combinatie van toneel-improvisatie en sport. In een theatersportwedstrijd dagen twee teams elkaar uit tot het spelen van geïmprovi seerde scenes. Een meedogenloze jury geeft punten in de categoriën inhoud, techniek en amusement. Omdat het pu bliek suggesties geeft voor de scenes (door het noemen van lokaties of titels of personages) is improvisatie gegaran deerd. Het publiek mag ook zijn stem uitbrengen over wat hij de beste scene vindt. Het team met de meeste punten is winnaar, maar dat is niet belangrijk. Beide teams winnen als het een leuke wedstrijd is geweest. Je bent verzekerd van een bruisende avond als je vrijdag 13 januari naar Buk Buk komt om deze fantastische vorm van toneel te bekij ken en te beoordelen. HEILOO - Op woensdag 18 januari zal door de Stichting Ouderenwerk Heiloo weer de cursus Beurs en Beleggen wor den georganiseerd. Opzet van de cursus die uit 8 lessen bestaat is de deelnemers beter bekend te maken met de vele mo gelijkheden op de beleggingsmarkt, on der zorgvuldige afweging vann risico en opbrengst. Er zal nauw worden aan gesloten bij de actualiteit van dag tot dag. De cursus zal worden gegeven op woensdagmiddag van 14.00-16.00 uur in het gebouw van Noord-Kennemer- land, Westerweg 294 Heiloo. Kosten voor de 8 lessen bedragen 55,00. Voor opgave/inlichtingen Stichting Ou derenwerk, 331297. HEILOO - Net zoals in de afgelopen twee jaar wordt er door de werkgroep Vocatie ook dit jaar een studiedag voor koorzangers georganiseerd. Deze dag, zaterdag 4 februari, zal direct in het te ken staan van de programmering van de komende studieweek in augustus. Wij laten u kennis maken met de desbetref fende 'docenten en hun repertoire. De docenten zijn: Joost Doodeman (Christmas Carols), André Kaart (hoog tepunten uit de Duitse., Franse en Itali aanse Operaliteratuur) en de initiatiefnemer van de werkgroep: Piet Vessies (Gregoriaans en daarvan afge leide meerstemmigheid). .Tevens zal er aandacht besteed worden aan beweging en ontspanning van het gehele lichaam. Dit zal gebeuren o.l.v. Marina Tetering. Vanaf deze dag is het mogelijk zich in te laten schrijven voor de studieweek van 14 t/m 19 augustus. De dag begint om 9.30 uur (met koffie) en zal sluiten om ca. 16.30 uur. De kosten bedragen 50,00. Plaats van handeling de Mara- nathakerk te Castricum. Wanneer u vragen of belangstelling heeft kunt u contact opnemen met Miriam Lases, De Kloosterhof 56, tel. 072 334341. DEN-HAAG - De afgelopen tien jaar zijn er veel interessante vakantiemoge lijkheden voor gehandicapten ontstaan. Daar waar eerst alleen groepsvakanties georganiseerd werden, wordt momen teel een scala aan activiteiten in binnen- en buitenland aangeboden. Slechts door de inzet van vrijwilligers kunnen gehan dicapten via de Stichting Werken op va kantie. Lichamelijk gehandicapte mensen kun nen kiezen uit twee vakantiemogelijkhe den. Op de eerste plaats individuele vakanties. Het vakantiebemiddelings- buro van de Stichting Werken bemid delt tussen gehandicapte vakantieganger en vrijwilliger. Er wordt een vrijwilliger gezocht, die zo goed mo gelijk past bij de gehandicapte. Hierbij wordt onder andere gelet op leeftijd, woonplaats en interesses. De gehandi capte bepaalt het reisdoel, in binnen- en buitenland, en de duur van de vakantie. Vaak gebeurt dit in overleg met de vrij williger. Daarnaast worden er groepsva kanties georganiseerd voor oudere lichamelijk gehandicapte mensen in Er- melo en Lemele. Tijdens deze vakantie weken worden de gasten verzorgd door vrijwilligers (waaronder een arts, ver pleegkundigen en ziekenverzorgers, maar ook mensen zonder ervaring). De vraag naar vakantiemogelijkheden neemt steeds toe, daarom moet de Stichting Werken meer vrijwilligers werven. Vrijwilligers én gehandicapte mensen uit het hele land kunnen zich opgeven. Nadere informatie over aan gepaste vakanties kunt u verkrijgen bij: Stichting Werken, Lange Voorhout 48, 2514 EG Den Haag, tel. 070 3.64.99.20. Goat in Buk Buk HEILOO - In hun twee-kratten-bier- wereldtoernooi doen ze nu eindelijk ook Heiloo aan. Op vrijdag 13 januari staan ze in Tendenz. Goat is een vrolijke punk-rock band die het ongewone niet schuwt, of beter nog, die het gewone schuwt. De leden, Lucas en Maarten Winnips, (bas en drums), Pieke Kops (gitaar) en Matthijs Hoetjes (zang), hebben allemaal hun vage maniertjes. Ook op het podium is hij een maniak, dus het belooft beestachtig goed te wor den. Mis het niet, het is misschien de laatste keer dat je ze voor een piekie te zien krijgt. Goat-Tendenz 20.00 uur Pastoor van Muijenweg 12. CASTRICUM- Op vrijdag 13 januari houdt Dr. J. Beumer voor de Volksuni versiteit Castricum e.o. een lezing over ,New Age, verkenningen in de nieuwe tijd'. In de verzamelnaam ,New Age', komen allerlei min of meer nieuwe reil- gieuze zienswijzen samen. Deze avond is bedoeld als een algemene inleiding in dit denken/geloven. De lezing wordt ge houden in de Schakel, Kerkpad 3, Castricum, aanvang 20.00 uur, toen- gangsprijs 7,50 (CJP 5,00). ~T^ Een zware halve marathon in Egmond. Aanmoedigingen om de moed er in te houden. EGMOND - Een kleine 6000 deelne mers aan de halve marathon liet zich niet weerhouden door wat voor weer somstandigheden dan ook. De halve marathon van Egmond ging door! Al vroeg had men gestrooid en kon men over de duinpaden lopen. Toch deden zich door de gladdigheid hier en daar nog enkele valpartijen voor. Het werd een zware opgave die uiteindelijk door de Etheopiër Getaneh Tessema werd ge wonnen in de tijd van 1.03.56. Onder de lopers bevond zich ook onze gemeentesecretaris F. G. Mencke, hij liep op uitnodiging, mee met het ge meenteteam van Egmond. Een samen werking in speelse vorm. ,,Het was niet aangenaam, het had niet veel gescheeld of het was allemaal niet door gegaan, maar net op tijd viel de dooi in", aldus Mencke. Maar het was papperig en er lag nog veel sneeuw hier en daar. Kor tom een zware tocht. Er waren die met onderkoelingsverschijnselen moesten afhaken. Maar onze gemeentesecretaris liep de halve marathon uit en dat was een hele prestatie. Deze halve marathon zal velen nog lang bijblijven, hoewel die van 1985 nog erger is geweest. HEILOO - Cursus met de chakra's als lei draad. Fysiek, psychologisch en spiritueel, maken we een reis door de 7 hoofdchak- ra's, van de basis, naar de kruin. Er wordt daarbij vooral gebruik gemaakt van yoga- oefeningen, om de subtiele energie te laten stromen of juist van een bepaalde blokka de, bewust te worden. Ook mantra's, visu alisaties en meditatie staan regelmatig op het programma. De cursus is vooral gericht op groei en inzicht van het eigen funktioneren en de uitwerking ervan in de praktijk. Er start weer een cursus van 15 bijeenkomsten, -op woensdagochtend, 25 januari a.s., van 9.00 tot 11.15 uur. Er wordt gewerkt in een klein groepje. Voor meer informatie of opgave graag bellen naar Klaaske van Kuijk te Heiloo, tel. 072- 112478. Gedeputeerde Staten hebben drie Noordhollands projecten voor de bestrijding van verdroging voorgedra gen voor subsidiëring door de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visse rij (LNV). Het betreft o.a. ,Het duinrel- len krengenbos en omgeving. Ingediend door Waterschap Het Lange Rond, te steunen met 148.425,-. Het Krengen bos is een essenhakhoutbos ten zuiden van Castricum. Om verdroging tegen te gaan brengt men nu water uit de polder in het bos. Dit is te voedselrijk en vaak verontreinigd. Beter is het om ook hier het gebruik van het water uit de duinrel- len te benutten. Daartoe dient het duin- relstelsel verbeterd en uitgebreid te worden o.a. door het aanbrengen van een kwelscherm. HEILOO - Ieder mens is zijn eigen boek. In de bladzijden van zijn jaren ritselen de herinneringen, de gebeurtenis sen, de anecdotes, wensen, verwachtin gen, teleurstellingen, dromen... Misschien zelfs de droom om ooit de aanwezige verhalen te boek te stellen. Voor wie zich in de kunst van het schrij ven wil bekwamen start 20 januari een cursus (levens)verhalen schrijven. Het is natuurlijk niet mogelijk om in een enke le cursus van twaalf bijeenkomsten een heel leven te beschrijven. Dat is ook niet de bedoeling. De cursus is gebaseerd op schrijfplezier en het ontdekken van ei gen mogelijkheden. Er wordt uitgegaan van dagelijkse ervaringen, gebeurtenis sen en herinneringen. De teksten wor den met elkaar besproken en be commentarieerd. Resultaat? De ene keer drie regels, de andere keer een be schrijving van de juffrouw van de eerste klas, een dialoog, een verhaal, een opzet voor een plot, een imitatie van een ge liefd schrijver... Dè cursus is bedoeld voor iedereen die van taal, vertellen en woorden houdt, maar vooral voor mensen die graag schrijven. De cursus wordt gegeven op twaalf vrijdagmiddagen van 13.30 - 15.30 uur. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar. Zij publi ceert in lietraire bladen, schreef lesma teriaal voor scholen, werd genomineerd voor de C. Buddinghprijs en heeft twee dichtbundels op haar naam staan. Voor opgave en/of inlichtingen kunnen be langstellenden na 19.30 uur bellen tele foon 072 332418. HEILOO - Januari staat in de biblio theek in het teken van de geboorte. Niet alleen omdat met deze maand weer een nieuw jaar is geboren', maar ook om dat de tentoonstelling in de volwassen afdeling Beschuit met muisjes') over dit thema handelt. Geboorte wordt vaak al iets vanzelfsprekends gezien, maar toch blijft het altijd een wonder. Uit het (bijna) niets ontstaat iets groots, iets moois. Van oudsher bestaan er veel volksgebruiken rond de geboorte. Veel gebruiken zijn van het ene geslacht aan het andere doorgegeven. Een oud ba kerrijmpje: Toert 't kindje op de wereld kwam. Al uit zijn donker hoekje, toen dronken de vrienden wijnkandeel. En ze wonden het in een doekje'. Er waren ook enkele voorschriften zo als: De a.s. moeder mocht tijdens de zwangerschap geen melk drinken want dan werd het kind te zwaar. De Kraam vrouw mocht in de stal komen of deze uitmesten. Scherpe lucht was gevaar lijk. De a.s. moeder mocht haar handen niet boven het hoofd houden, want dan ontstond een stuitligging. De biblio theek heeft een aantal boeken over deze en andere volksgebruiken. U vindt ze in de rubriek 906.1 (een goed voorbeeld is Beschuit met muisjes en andere gebrui ken rond geboorte' van Ineke Strouken) en natuurlijk tijdelijk bij de ten toonstelling. De tentoonstelling legt niet alleen het accent op de geboorte in vorige eeuwen, maar ook op die van vandaag. Deze wordt van alle kanten bekeken. Alle fa cetten worden belicht, o.a. geboortere geling, gedichten over de geboorte, bevallen, zwangerschap, kraamtijd, kinderdoop. Al deze onderwerpen zijn terug te vinden in de rubriek 615.7. Eén van de aanraders in deze rubriek is ge boorte vieren', van Margriet Postma- Gosker. Zoals altijd is de tentoonstel ling van boeken weer aangekleed met de nodige toepasselijke materialen zoals een ooievaar, een doopjurk en een ge boortetegel. Als het een en ander u nieuwsgierig gemaakt heeft, kom dan tussen 9 januari en 5 februari naar de bibliotheek. AL met al is de tentoonstel ling Beschuit met muisjes' een echte aanrader. Ook leuk voor een bezoek is de ten toonstelling ,Als de ooievaar komt' in het Westfries Museum te Hoorn. Hier wordt een overzicht gegeven van de kraamtijd door de eeuwen heen. Deze tentoonstelling is te bezoeken tot en met 12 februari. Misschien heeft u het ge merkt, de pen voor deze rubriek is door iemand anders ter hand genomen, ^ar ia van de bibliotheek' heeft haar pols gebroken en kan deze column de ko mende tijd dus niet meer schrijven. Dit wordt voorlopig overgenomen door Ro bert van de Bibliotheek. Robert van de Bibliotheek. 11 Januari dansen om 14.00 uur. 12 Ja nuari houden we weer een gezellige bin gomiddag, met natuurlijk weer mooie prijzen. Dus komt u allemaal, want waar kan men Bingo spelen voor die prijs, nl. 2,50! Inbegrepen in deze prijs zijn 4 bingokaarten en een kopje koffie. Aanvang 14.00 uur. Tot ziens in het Trefpunt. HEILOO - Woensdag 4 januari jl. werd door de Unie Van Vrijwilligers (UVV)- Heiloo een nieuwjaarsreceptie gehou den in verzorginghuis. "De Loet". De voorzitter, de heer B.M. van Beuse- kom, begon zijn toespraak met een har telijk welkom voor de vrijwilligers en andere belangstellenden. Hij stond onder andere stil bij de twee nieuwe projekten, die vorig jaar van start Zijn gegaan. De Loet-bus, waarmee met bewoners uitstapjes worden georgani seerd en de Loet-instuif, waar bewo ners onder het genot van een hapje en een drankje kunnen converseren en spelletjes doen. Deze nieuwe projekten blijken in een behoefte te voorzien en lopen goed. Dit jaar wordt bekeken of de UW ook een bijdrage kan leveren aan de psycho-geriatrische zorg in Heiloo. Het jaarlijkse kerstdiner, georganiseerd in samenwerking met het Rode Kruis, de Zonnebloem en Stichting Oude-ren- werk heiloo, mag een succes worden genoemd, mede door de inzet van de vrijwilligers. Ook de samenwerking met de verzorgingshuizen "De Loet" en "Overkerck" verloopt prima. De Lan delijke UW bestaat in mei 1995 vijftig jaar. Naar aanleiding daarvan wordt een gedenkboek uitgegeven en is een UVV-film gemaakt. De Landelijke UW maakt momenteel een moeilijke periode door in verband met de her- strukturering. Vooralsnog heeft dit geen invloed op de UW-werkzaamhe den hier binnen de gemeente. In opdracht van de Landelijke UW komt een rapport uit, getiteld: "Partici patie van ouderen aan het vrijwilligers werk". Uit de verzamelde gegevens blijkt onder meer dat de oudere vrijwil liger (50-plusser) gemiddeld 17,5 uur per maand besteedt aan UW-werk. Van deze UW-vrijwilligers is 51% ook nog elders aktief als vrijwilliger. Met een dankwoord voor de inzet van de vrijwilligers, de gastvrijheid van "De Loet" en de beste wensen voor 1995, besloot de voorzitter zijn toespraak. Na een gezellig samen zijn was om vier uur de nieuwjaarsre ceptie afgelopen. HEILOO - Half januari start Teleac de kur- sus Overgewicht te lijf op de televisie. Teleac laat zien wat wel en geen verant woorde manier is van afvallen en leert je ook dit lagere gewicht op een gezonde wijze vast te houden. Voor het afvallen kun je kiezen uit verschillende methodes. Je leert omgaan met eten, bewegen, inkopen doen, moeilijke situaties etc. Waarom deze kursus in Heiloo? Het kur- suspakket is leuk, goed doordacht en gaat in op veel aspekten die rond voeding en vermagering spelen. Om de kans op succes te vergroten, willen we extra begeleiding geven in klein groepsverband. Voor wie? Voor iedereen, die op een leuke manier wil afvallen en dat resultaat ook zo wil houden (voorkomen van JoJo-effekt). De Teleac-cursus Het kursuspakket omvat: een kursusboek met eetdagboek, een audio-cassette met o.a. ontspanningsoefeningen, de prakti sche voedingsmiddélengids. Het pakket kost f 59,75 en is vèrkrijgbaar in de boek handel. De acht televisie-uitzendingen starten dinsdag 17 januari (10.45-11.15 uur) en zondag 22 januari (18.15-18.45 uur). De kursus in Heiloo. Wij starten woensdag 25 januari. De kur sus bestaat uit tien lessen, verdeeld over drie maanden. De kosten zijn: f 125,00. Lokatie: 't Kruispunt, Maas Geesteranus- weg 2. Voor informatie en opgave kunt u terecht bij de diëtisten: Ina Nijdam tel. 332287 en Ria Penders, tel. 336673. ALKMAAR - Bij het Vrouwengezond heidscentrum aan de Wielingenweg 235 (de Mare) start op 17 januari 1995 een Norwood-gespreksgroep. Steeds weer merken sommige yrouwen dat het moei lijk is voor hen een gelukkige relatie op te bouwen. Steeds weer houden vrou wen een relatie in stand, die hen niet ge lukkig maakt. Herkent u deze proble men? Voor vrouwen met deze proble matiek is de gespreksgroep bedoeld. Wij proberen de richtlijnen te volgen uit de boeken van Robin Norwood. De groep is opgezet met de bedoeling steun te vragen en te krijgen van vrouwen met dezelfde problematiek. Tevens om dui delijkheid te krijgen welke gedragspa tronen ongelukkige relaties tussen partners in stand houden. De cursus start op dinsdag 17 januari 1995 van 20.00-22.00 uur. De kosten zijn 80,- voor 10 bijeenkomsten. Voor opgave/informatie kunt u bellen met Kitty Schelling, tel. 02208 12650 tussen 19.00 en 20.00 uur. ALKMAAR - Lichaamsbeweging is voor Carapatiënten van groot belang. Met een goede lichamelijke conditie voelt u zich fitter en bouwt u meer weerstand op. Bovendien geeft bewegen nieuwe energie. De afdeling Noord- Kennemerland van het Astma Fonds or ganiseert al sii)ds 1988 aangepaste sport en zwemmen in Alkmaar. Vanaf 10 ja nuari a.s. zijn er weer enkele plaatsen vrij bij de Cara-sportgroep. Elke dins dagavond van 18.15 tot 19.15 wordt er gesport o.l.v. fysiotherapeuten. Als deelname aan een gewone sportclub voor u te inspannend is, sluit u dan bij ons aan! Inlichtingen 072 153031. ALKMAAR - De Orde der Weefsters houdt op woensdag 1 februari een avond voor belangstellenden in het Loge-gebouw Gedempte Nieuwesloot 153, Alkmaar, aanvang 20.00 uur. De Orde is gegrondvest op de overtuiging dat de vrouw zich bewust is geworden van een behoefte aan geestelijke verdie ping van haar persoonlijkheid en de daaruit voort vloeiende ontplooiing in vrijheid tot volledig mens-zijn. De Orde kent geen dogmas, is niet kerkelijk reli gieus, kent wel een hogere kracht die een ieder in welke vorm dan ook kan in vullen. Voor informatie mevr. N. Bruijn-Blaauboer, tel. 072 113863. iil» MM Een kunstwerkje van Ab Baart. HEILOO - Vijf januari was het precies een jaar geleden dat Fotostudio Ab Baart zijn deuren opende. Baart kijkt tevreden terug, maar het kan altijd be ter. Een jaar waarin veel gebeurd is. De studio ligt wat buiten de dorpskern, achter Karwei, op de Schrijnwerker 7, op het Industrieterrein de Oude Werf. Voor de werkzaamheden van Ab Baart, is dit geen probleem. ,,Ik bedrijf pure vakfotografie, in al z'n vormen, ik heb geen winkel voor filmpjes o.i.d" aldus Baart. Er/wordt op afspraak gewerkt, voor portret en groeps fotografie, bedrijfs- en produkt fotografie, trouwreportages enz. De foto's worden mooi ingelijst, waarin de klant natuurlijk inspraak heeft. ,,Als de zaken goed blijven gaan, dan zal de digitale fotografie snel zijn intrede doen", aldus Baart. Wilt u in lichtingen bel dan even: 072 333712. ALKMAAR - Namens de NVJ Afdeling Noord-Holland heeft Wim Klinkenberg erelid van de NVJ, donderdag 5 januari de Cicerolat uitgereikt. De prijs gaat dit jaar postuum naar de Alkmaarse jour nalist Rob Bakker. Rob Bakker over leed op 7 mei 1994. Bakker, die 42 jaar oud werd, heeft zich tijdens zijn journa listieke carrière op alle fronten ingezet voor de veiligheid en de rechten van de journalisten. Niet alleen in Noord- Holland, maar op nationaal niveau en ook internationaal was Bakker als NVJ en IFJ-bestuurslid zeer actief. Binnen de afdeling Noord-Holland van de NVJ zijn de afgelopen maanden stemmen opgegaan om de Cicerolat postuum aan Bakker uit te reiken, in- vervang met zijn verdiensten in de Noord-Hollandse journalistiek. Voor een belangrijk deel op grond van die stemmen is de toekenning een feit ge worden. De prijs werd uitgereikt aan zijn zoon Remment-Jan. ALKMAAR - Op 5 januari jl. had in Alkmaar in Galerie 1719 een bijzonde re opening plaats. Onze plaatsgenoot en kunstliefhebber -zoals hij zelf zei- Ger van der Neut opende een verkoop- expositie van schilderijen, gemaakt door twee kunstenaars uit Heiloo: Willem Klein Schiphorst en Jan Giling. De opening in deze bijzonder sfeervol le galerie kon zich verheugen in een grote belangstelling. Ongeveer drie honderd liefhebbers zagen de fraaie werken van beide kunstenaars tijdens een gezellig samenzijn. We zagen veel vooraanstaande mensen uit het bedrijfsleven, veel vrienden en relaties. De loco-burgemeester van Alkmaar be-hoorde tot de gasten, als mede (een vaste bezoeker) de ambas sadeur van Roemenië, Dr. Buhoara. De werken die getoond worden verdie nen deze belangstelling dan ook ten zeerste. Willem Klein Schiphorst toont landschappen in abstracte toonzetting. Typerend zijn die werken, in de vorm van materie schilderingen, die het koude IJslandse landschap verbeelden. Hij kiest daarvoor fraaie blauwen afge wisseld met grijze tinten. In contrast hiermee zijn schilderingen met warme tinten uit het Afrikaanse landschap. In schijnbare tegenstelling hiermee is werk van Jan Giling. Ook hij heeft het landschap als voornaamste drijfveer, naast belangstelling voor het menselijk lichaam. De landschapschilderingen gemaakt in Frankrijk, vertonen on danks uitbundig kleurgebruik een diepe stilte, die ontroerend werkt. De winterlandschappen, gemaakt in de Egmondermeer, ademen dezelfde ver stilde kracht. De expositie in Galerie 1719 aan het Verdronkenoord 29 te Alkmaar, duurt tot en met 28 januari. De openingstij den zijn: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 - 18.00 uur. ALKMAAR - Bij weerbaarheidstrai ning gaat het om je in jezelf heel en sterk te voelen, zodat je 'de ander' tege moet kan treden, vanuit de zekerheid dat jij weet wie je bent. Daarom werken we aan je centrumkracht en de manier waarop je staat, want dit zegt iets van de manier waarop je in het leven staat. We zoeken naar een evenwicht in de in- em uitgaande stroom, zodat uitstraling en houding rustig en stevig wordt. Je zult merken dat je lijk een instrument is om psychische en fysieke mogelijkhe den verder te ontwikkelen. Dit doen we o.a. door te werken aan alertheid, speelsheid en wilskracht, door innerlij ke ruimte te creëren en een open blik te hebben voor dat wat speelt. Iedere cur sist brengt zelf situaties in, die we onder de loep nemen en waarmee we aan het werk gaan. Je traint hiermee het vermo gen om moeilijke situaties in te schat ten, ze te beoordelen en ernaar te handelen. Je leert risico's te nemen en nieuwe contacten aan te gaan. Er wordt gewerkt met stem, lijf en spel. De be doeling is dat je inzicht krijgt in je eigen ingebrachte situaties en meerdere ma nieren ervaren hebt om er mee om te gaan. Deze cursus start op donderdag 12 janu ari om 20.30-22.30 uur. Plaats: Ver doesstraat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072 124014. ALKMAAR - Een Post-Partum- Depressie kan tot uiting komen na de geboorte of adoptie van een kind, na een miskraam of een abortus. Een ande re naam voor PPD is Postnatale De pressie. De meest genoemde klachten bij PPD zijn: vermoedheid, concentra tiezwakte, angst, agressie, slaapstoor nissen, hyperventilatie, eenzaamheid, schuldgevoelens, obsessies, gespannen heid, verlies van gevoelens, verlies van jezelf. Je zult deze klachten niet tegelijk heb ben, sommigen zul je herkennen, ande ren niet. Bij het Vrouwengezondheids centrum aan de Wielingenweg 235 (de Mare) gaat op vrijdagavond 20 januari een gesprekgroep van start. Het doel van deze groep is de problemen ter her kennen en te erkennen, de ervaringen samen te verwerken en elkaar te steu nen. Om de week komt de groep bijeen van 20.00-22.00 uur. Totaal 12 keer, de kosten voor 12 bijeenkomsten zijn 60,00. Voor informatie/opgave kunt u bellen met Anjo Greuter, tel. 02260 15225 (na 20.00 uur). ALKMAAR Op vrijdag 13 januari de buteert Homojongerengroep Debu't in het COC-gebouw aan de Bierkade 14 a in Alkmaar. Iedere tweede en vierde vrijdag van de maand van 20.00 tot 24.00 uur wil Debu't jongeren tot 30 jaar uit Alkmaar en omgeving de moge lijkheid bieden om elkaar op een leuke ontspannen manier te ontmoeten. Door middel van twee café-avonden per maand waarbij er op de laatste avond een thema centraal staat probeert de jongerengroep samen met de bezoekers dit doel te bereiken. Voor meer infor matie kun je bellen naar 072 150852 of naar COC, Bierkade 14a Alkmaar, tel. 072-111650. ALKMAAR - Donderdag 19 januari houdt het Verloskundig Samenwer kingsverband Noord-Holland Noord een voorlichtingsavond over bevallen. In het Verloskundig Samenwerkingsver band zijn alle gynaecologen, huisartsen, en verloskundigen uit de regio Alkmaar vertegenwoordigd. De bijeenkomsten vinden plaats in het Medisch Centrum Alkmaar, zaal 2, Wilhelminalaan 12, Alkmaar van 19.30 tot 21.30 uur. Ver loskundigen uit de regio Alkmaar bespreken de poliklinische- en de thuis bevalling. Mw. C. A. R. van Meer- Tilanus, Chef de Clinique afdeling Ver loskunde MCA, vetelt over de klinische bevalling. Na afloop is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Als u wilt komen kunt u zich aanmelden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072 483500. ALKMAAR - Zondag 15 januari 14.00 uur vindt er weer een presentatie van li teratuur en muziek plaats in Cantina Architectura, Geestersingel 11 in Alk maar (naast het gerechtgebouw). De poëzie wordt deze keer verzorgd door Gerrit Jan Haring uit Amsterdam. Uit Hoorn komt de dichteres Yvonne Wal ter. Jan Bouwman uit Hoorn brengt zo wel zware als lichte toets poëzie. Voor de muziek, harp en zang zorgen Nina de Wijs en Gisela Boeters met harp en zang. Presentatie Agatha Bekkers, In formatie Maria van Latum, tel. 072 - 113265. Toegang gratis. ALKMAAR - Op dinsdagavond 24 ja nuari organiseert de Psoriasis Vereni ging Noord-Holland een bijeenkomst voor mensen met de huidaandoening Psoriasis. Voor deze bijeenkomst is als professioneel deskundige uitgenodigd de heer Dr. P. K. S. Cirkel. De heer Cir kel is dermatoloog en verbonden aan het Medisch Centrum Alkmaar. Het on derwerp voor deze avond is: „Behande lingsmethoden bij psoriasis' en wordt gehouden in De Kennermer Prins, Wilhelminazaal, Kennemerstraatweg 16 in Alkmaar en begint om 20.00 uur. Na de presentatie van de heer Cirkel, zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vra gen. Voor meer informatie 020-6466097 02503-30878.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6