UITVERKOOP f C1000 Voordeelmarkt 11.98 NIEUW: PARFLEUR OPRUIMING Philipe Elan geeft koffieconcert in Theater de Beun Culinaire dag bij Slager Kramer 0.59 Bouw van tweede tennishal te Heiloo in voorbereiding Cursus 'Gezond Leven met diabetes (type II)' ■»l Nü NOG VOORDELIGER Prei breng weer de natuurlijke geur van bloemen in huis PARFLEUR I 18 JANUARI 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AAST RE KEN 60e JAARGANG NO3 Financieel Beleid Heiloo Wat is dr. Moerman brood? Inleveren pakketten voor Polen M O D E M A N Parfleurbloemen te koop bij bloemenspeciaalzaken 1 kilo voor originele Bief- of Sucadelappen kilo voor IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK CEES HACHMANG LOODGIETERS Amels v h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 Peuterspeelzaal Pino Mevr. J. Overtoom- Schreuder wint Carribean Weekend bij Bolten Verf Wand Alice in Wonderland uaf Ceuéete NU VOORJJUKf PRIJZEN Winter Winnaars Tintoretto- kerstexpositie Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschélaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 V-V-V-V3 .v.v.v.'.w. v.v.v.v» De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: M van briefpapier tot full-color brochures. Vn Vraag offerte! VI HEILOO - Thans is vrijwel algemeen bekend dat de gemeente Heiloo ruim 3 miljoen zal worden gekort op de uitke ringen door het rijk. Met vooruitziende blik worden nu reeds door B W en Raad bezuinigingen doorgevoerd. Voorbeelden hiervan zijn: het gehandi captenbeleid, het accommodatiebeleid (Ruimte voor Welzijn), het subsidiebe leid (vele verenigingen en stichtingen krijgen minder) en andere beleidsterrei nen. Aan de andere kant worden ge meentelijke tarieven en belastingen verhoogd. Wij kunnen voor een en ander, of schoon met moeite, enig begrip opbren gen. Waar we echter geen begrip voor hebben is, dat andere uitgaven bewust verhoogd, resp. verricht worden, maar waarvan de noodzaak -in het kader van die algemene bezuiniging, resp. tariefsverhogingen- niet te begrijpen is. Winkelcentrum 't Loo Burgemeester en Wethouders hebben bij de presentatie van de plannen voor 't Loo bij hoog en laag beweerd dat de uit breiding niet ten laste van de gemeente zou komen (kosten neutraal). Door grondverkoop zou een en ander zichzelf betalen! De grondverkoop heeft ongeveer 1.8 miljoen opgebracht. Wie schetst onze verbazing wanneer we in de stukken le zen dat "inrichting van de omgeving van winkelcentrum 't Loo" globaal 2,6 miljoen zal gaan kosten. Maar dat kan dus ook meer worden! De gemeente - dus de inwoners - moet er minstens f. 800.000,00 bijleggen. En dat in een tijd dat de gemeente de broe kriem moet aanhalen. Niet verwonder lijk dat verdere verhogingen van belastingen en tarieven voor v de deur staan, zoals onze burgemeester in zijn nieuwjaarsrede reeds aankondigde. Re den te meer om op alle uitgaven en in vesteringen scherp te letten. Maar voor wie is die rigoureuze veran dering rondom dat winkelcentrum nu feitelijk bestemd? In onze onschuld dachten we in eerste instantie voor de Heilooër bevolking. Had die bevolking daar nu wel zo een behoefte aan? Be wust is de omvangrijke uitbreiding gep land om meer bezoekers vanuit de regio aan te trekken. U kunt daarvoor de brief van het KNOV aan de gemeente nalezen. Resultaat nog meer verkeerso verlast in ons dorp. U -inwoners- mag daarvoor, via de gemeente, nu f. 800.000,00 gaan neertellen. Een ander punt is, dat een zekere zui nigheid wordt gesuggereerd, door te stellen dat oude bestrating elders in de gemeente gebruikt gaat worden voor de aankleding van 't Loo. Dat kost dan zo genaamd niets aan materiaal. Maar waar de stenen vandaan komen (Kenne- merstraatweg) daar moet wel voor f. 162.000,00 aan nieuwe bestrating ko men met gedeeltelijk nieuwe materialen. Op deze wijze worden kosten ten behoe ve van 't Loo, verschoven naar elders. In feite kost de inrichting van 't Loo nog dus beduidend meer dan de ge noemde 2,6 miljoen. Stichting Heiloo Houden Zo. L.J.M. Klamer. Goede voornemens. Elk nieuwjaar begint met goede voorne mens. Een ervan is steevast het wegwer ken van overtollige december-pondjes. Als geen ander kan uw echte bakker u weer aan het gewenste gewicht helpen. Echte Bakker Jan Hemmer start het jaar dan ook goed met een donker meergranenbrood-aktie. Lekker, kra- 'kendvers, maar bovenal gezond. Ideaal om lekker mee te lijnen. Lekker en vooral gezond Donker meergranen wordt gebakken van tarwemeel met verschillende zaden, waaronder zonnepitten, sesamzaad en gierst. Resultaat een lekker en vooral gezond brood. De grove zemelen en het tarwe eiwit binden het water en houden het langer v^st. Die eigenschap geeft snel een lang aanhoudend verzadigings- gevoel. Meergranen brood is daarom bijzonder geschikt als slankmaker. Broodwisseldieet Het broodwisseldieet wordt door mil joenen mensen met succes gevolgd. Het is in feite een heel eenvoudig en goed koop dieet: de ene dag eet u uitsluitend (donker) volkoren of meergranen brood. Zoveel u maar wilt. Zonder bo ter en zonder beleg! Wel mag u er wa ter, koffie of thee zonder suiker en melk bij drinken. De dag erna kunt u weer eten en drinken, waar u maar trek in heeft. Twee kilo per week U valt, zonder trek te hebben, tot twee kilo per week af, mits u zich aan de re gels houdt. Wanneer u na een paar we ken op het gewenste gewicht bent, stopt u met het dieet. Wilt u op uw streefge- wicht blijven, dan is het belangrijk dat u goede eetgewoontes ontwikkelt. Don ker meergranen is daarvoor een goede basis. Moerman Brood is gezond, lekker en past in een verantwoord voedingspa troon. De receptuur, samengesteld door Dr. Moerman, is gebaseerd op natuur zuivere grondstoffen die op ambachte lijke wijze zijn verwerkt tot een (h)eerlijk brood. Daarom is Dr. Moer man brood smaakvol voor jong en oud. Vraag het Bakker Hemmer. HEILOO - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor fami lie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afge leverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij: fam. Beers, Hovenierstraat 39 te Alkmaar op woensdag 1 februari van 18.30 - 22.00 uur en donderdag 2 febru ari van 18.30 - 19.30 uur. Voor infor matie kunt u bellen: tel. 072-613196. Uw pakket kan ook worden ingeleverd bij fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo or» dondprdqp 7 februari van 17 00 - 20.00 uur en te bereiken onder tel. 072 - 331802. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. De pakketten mogen ook brieven, tijdschriften e.d. bevatten, echter géén geld. Hier zijn speciale geld- pakketten voor. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitima tiebewijs te tonen. Philippe Elan brengt naast frans ook nederlands repertoire. HEILOO - Philippe zingt in - Avec le Temps - ook nieuw Nederlands reper toire. Begeleid door de veelzijdige pia nist Martijn Breebaart, zingt de Franse zanger Philippe Elan, met zijn grote stembereik, vele prachtige klassieke chansons op zijn eigen inspirerende en onopgesmukte wijze. Daarnaast neemt hij ook veel Nederlands repertoir op zijn programma. Zo passeren tal van bekenden: Brei, Ferre, Ferrat en Clerc. Maar ook zingt Elan nieuwe teksten van Drs. P., Martin de Koning, Jaap Bak ker en Ivo de Wijs. Zij hebben elkaar zo'n zes jaar geleden ontmoet en hun gemeenschappelijke liefde voor het Franse chanson werd de drijfveer voor de samenwerking. De door hen uitge brachte CD "Démasqué" trekt bijzon der de aandacht van de Hilversumse omroepen. Philippe en Martijn vormen een duo dat door hun innemende presentatie, war me muzikale expressie en verrassende wendingen in het programma, het pu bliek van de eerste tot de laatste noot aan zich bindt. Stationsweg 61, Heiloo Telefoon 072 330068 KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 3305S0 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Vader en zoon Kramer, in de welvoorziene zaak. HEILOO - Op 25 januari zal Chef Kok Ton Boer van 10.00-17.00 uur aanwezig zijn in de zaak van Slager Kramer aan de Westerweg 160 te Heiloo. In de win kel staat dan een keukentje opgesteld en chefkok Ton Boer zal u de fijna kneep jes van het vleesbraden demonstreren. Dit is een prima gelegenheid om eens van gedachten te wisselen over de pro blemen die u in de keuken tegenkomt. Maar als u zelf een goed recept hebt dan kunt u daar een fles wijn mee verdienen. Er zijn tevens gratis recepten ver krijgbaar. Slager Kramer is alweer 10 jaar ge vestigd aan de Westerweg 160 (t.o. de van Vladerackenlaan)en de volgende ge neratie Kramer, zoon Gilles (22), heeft als voleert slager het roer van zijn vader overgenomen. Er is een zeer groot as sortiment. Vader Kramer is een specia list in het worst maken en doet dat ook nog steeds-elke dag is er warme worst! Bepaald een specialist is hij op het ma ken van achterham. Wie een liefhebber is van een echte goede primerib moet maar eens langs gaan. Slager Kramer heeft zelf koeien. ,,Ik koop jonge beesten, die eenmaalt gekalft hebben en die fok ik zelf op. Ik heb er altijd wel zo'n tien lopen", vertelt Kramer. ,,Je moet weten wat voor vlees je in de kuip hebt". In de winkel zijn ook kant en klaar maaltijden zoals nasi, bami, chili conca- ne e.d. verkrijgbaar, elke week is er wel één in de reklame. De winkel ziet er ruim en modern uit en door de royale presentatie is het niet moeilijk een goede keus te maken. Hier tref je het nieuwste koelsysteem aan zonder schadelijke stoffen. En wilt u eens iets vragen aan een be kende chefkok, grijp dan uw kans op 25 januari. Deze dag is er een speciale aan bieding van reepjes vlees. Vader en zoon Kramer zijn er klaar voor. HEILOO - Met ingang van maandag 16 januari zijn natuurlijk geurende bloe men onder de merknaam Parfleur te koop bij ruim dertig winkeliers. Par fleur staat voor een breed assortiment bloemen met geurgarantie waaronder tulpen, rozen, seringen, freesia's en an jers. Het merk wordt door bloemenvei ling Aalsmeer op de markt gebracht. Vooralsnog betreft het een proef van een half jaar. Daarna zal bekeken wor den of het aantal verkooppunten uitge breid wordt. Niet alle bloemen geuren. Jarenlang is in de teelt van bloemen relatief meer aandacht besteed aan de vorm, kleur en houdbaarheid van bloemen en wat min der aandacht aan de geur. Omdat de klant steeds meer vaagt om bloemen met natuurlijke geur worden nu geuren de bloemsoorten aangeboden. Uit het totale assortiment bloemen worden die soorten geselecteerd die zich onder scheiden door hun natuurlijke geur. Of ze daadwerkelijk in het Parfleur- assortiment opgenomen worden hangt af van de beoordeling door het geurpa- nel van bloemenveiling Aalsmeer. Fijne neuzen in Aalsmeer selecteren bloemen voor Parfleur. Tweemaal per week komt het zoge naamde geurpanel bijeen om produkten te beoordelen op hun geur. Ruikt de bloem, hoe is de geur, en wat is het geurtype (zoals fris, voorjaar, kruidig, zoet, etc.) Herkenbaarheid Parfleurbloemen De Parfleur-bloemist is herkenbaar aan de deursticker. Parfleurbloemen zijn naast hun geur, herkenbaar aan hun verpakking. Alleen bloemen die van het merk Parfleur zijn verkocht vallen on der de geurgarantie. Klanten die meer informatie willen of klachten hebben over Parfleur-produkten kunnen ge bruik maken van het gratis telefoon nummer 06-0996680. In Heiloo vindt u zo'n sticker op de deur bij Henk Schol ten op de Stationsweg. Aanleg - Onderhoud - Gas - C.V. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Peuterspeelzaal Pino van de St. Peuterspeelzaal' Plan-Oost, ge vestigd in de Benedictusschool a/d J.P. Hasebroekweg 21opvang van 2 peuter- groepen t.w. op maandag donder dag-ochtend en op dinsdag vrijdag ochtend. Voor nadere informatie: in formatie: mevr. Konijn-Oudhuis, tel. 072 400186. HEILOO - Het ligt in het voornemen om in Heiloo een nieuwe vierbaans ten nishal te bouwen. Na onderzoek is na melijk gebleken dat er in Heiloo behoefte bestaat aan zo'n nieuwe hal. Indien de ruimte op een lokatie dat toe laat zullen er ook twee squashbanen bij het project komen. Heiloo heeft binnen haar grenzen geen enkele squashbaan. Officiële instanties zoals de KNLTB en het onderzoeksbureau van het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf zijn benaderd en ingeschakeld om oordeel te geven en uit te brengen over de haal baarheid van dit project. Jan Menk- horst uit de Oudburgerlaan te Heiloo: ,,Als niet tennisser maar met een zoon op de tennisvereniging Het Vennewater ben ik mij gaan interesseren voor deze sport. Steeds vaker werd ik geconfron teerd met de opmerking dat men vier overdekte banen voor een plaats als Heiloo met zo'n groot aantal leden in verhouding tot het inwoner aantal te weinig vindt? Veel mensen zijn daarom aangewezen op banen buiten Heiloo. Zo werd het idee geboren een tweede vierbaans tennishal in Heiloo te gaan bouwen om in het tekort aan overdekte accommodatie te voorzien. Gaandeweg zijn er kontakten gelegd en heb ik men sen voor dit project weten te interesse ren. Nu ongeveer een jaar later mag gesproken worden van een gedegen fi nancieel fundament om tot de stichting van dit project te komen. Sinds de zo mer van 1994 wordt er met de gemeente onderhandeld over een passende lokatie voor het projekt. Onze interesse gaat uit naar een lokatie in of bij het Vennewa ter waar al vele sport aktiviteiten zijn ondergebracht. Helaas kan nog niet gesproken worden van een vlot verloop van deze onderhandelingen ofschoon de nieuwe tennishal uitsluitend finan cieel voordeel met zich meebrengt voor de gemeente Heiloo. Om ook de poli tiek zoveel mogelijk bij dit projekt te betrekken zijn alle fracties in de ge meenteraad benaderd. Ook de besturen van de tennisverenigingen te Heiloo en Limmen worden op de hoogte gehou den van de ontwikkelingen. Om voor het winterseizoen 1995 de deuren te kunnen openen zal uiterlijk april van dit jaar met de bouw gestart moeten wor den. Afgaande op de onderhandelingen en de besluitvorming op dit moment van de zijde van het gemeentebestuur zal dat wel zeer twijfelachtig genoemd moge worden. In de opzet van de nieuwe hal zal veel aandacht worden besteed aan de geluid sisolatie, de ventilatie, verlichting en verwarming. Er wordt gestreefd naar een sfeervolle entourage van het project beginnende bij de entree waarin een winkeltje is opgenomen waar tennisarti- kelen verkocht zullen worden. In het zitgedeelte, ik wil absoluut niet het woord kantine gebruiken, is een gezelli ge bar geprojecteerd. Er zullen kleine snacks en gezonde hapjes verkrijgbaar zijn. Als vanzelfsprekend zal de tennis hal worden voorzien van goed geou- tieerde kleedkamers, douches en toiletten. Mevrouw J. Overtoom-Schreuder wint Caribean- Weekend. f HEILOO - Bolten Verf Wand uit de Westerweg organiseerde in december een leuke prijsvraag. Bij aankoop van Histor Monodek (de verf die in één keer dekt), kon men door het invullen van een rebus meedingen naar een werve lend "Carribean" weekend voor 2 per sonen in een Postiljon Hotel. Inklusief Er gaat niets boven een natuurlijke geur in uw interieur. Koop nu Parfleur-bloemen en breng de natuur in huis. Fijne neuzen in Aalsmeer selecteren voor u de heerlijkst geurende bloemen, puur natuur. Ga naar uw Parfleur-bloemist en probeer welke bloem en geur u het meest aanspreken. Een zoete geur? Juist fris? Of kruidig? Uw Parfleur-bloemist adviseert u graag in uw keuze. Ontdek de rijkgeschakeerde wereld van de bloemengeuren. Vraag naar Parfleur! UW PARFLEUR-BLOEMIST Henk Scholten Bloembinderij Stationsweg 88a 1851 LM HEILOO A I 1 IAf% MAKELAARDIJ O.G. A. J aVOS Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo ASSURANTIËN S3 Tel. 072 331895, Fax: 072 338209 TAXATIES de natuurlijke geur HEILOO - Regionale thuiszorg organi seert een cursus voor mensen die meer dan één jaar diabetes mellitus II (ouder- domsdiabetes) hebben en die tabletten gebruiken en/of een dieet volgen. In de cursus leert men meer over diabetes. Wat nog belangrijker is: men leert vaar digheden en krijgt tips, waardoor men beter in staat is om met diabetes een ge zond leven te leiden. Aan deskundigen kan men vragen stellen. De deelnemers zijn bovendien in de gelegenheid om hun ervaringen met andere cursisten uit te wisselen. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten van twee en een half uur. De cursus vindt plaats op donderdagmiddagen van 14.00 tot 16.30 uur, 26 januari en 2, 9, 16 en 23 februari 1995. Na drie maan den is er een "terugkom" bijeenkomst (18 mei 1995). De cursus wordt gegeven door een wijk verpleegkundige en een diëtist. Een arts en een vertegenwoordiger van de Diabe tes Vereniging Nederland zijn aanwezig tijdens enkele bijeenkomsten. De cursus vindt plaats in het wijkgebouw van Re gionale Thuiszorg. Het adres is Holle- weg 94 te Heiloo. De cursus kost f 30,00 voor leden van Regionale Thuiszorg en f 60,00 voor niet-leden. Bij deze kosten zijn het cursusboek en de consumpties inbegrepen. De partner of iemand uit de directe omgeving kan gratis mee naar de cursus. Informatie en aanmelden: Bureau Voorlichting van Regionale Thuiszorg. Het telefoonnummer is 072-199222. HEILOO - Een musicalbewerking naar het gelijknamige boek van Lewis Car roll, tekst Caroline van Rhijn en Marja Schoonheym, eindredaktie en lied teksten: Martin Affourtit, muziek: Cas Himmelreich, Choreografie, Caroline van Rhijn. Wie kent niet het verhaal van Alice. Rennend achter het witte ko nijn aan belandt ze in een wonderlijke wereld. Eigenwijze, tegendraadse dieren begeleiden haar door het doolhof in wonderland. De gekte van de Maartse Haas en de Hoedemaker dreigen haar te veel te worden. Hoe ontkomt ze aan de norse Hartenkoningin. Wie wijst haar de weg terug naar huis? Is het de soep schildpad, het konijn of zijn het de bloemen? Komt zé eigenlijk nog wel thuis? Wil je weten hoe alles afloopt, kom dan zeker op 4 of 5 februari naar Theater de Beun. Tijden van de voorstellingen: za terdag 4 februari 15.00 uur en 20.15 uur. Zondag 5 februari 11.45 en 15.15 uur. De kaarten kosten 8,50 per per soon en zijn voor alle vier de voorstel lingen verkrijgbaar aan de kassa van Theater de Beun, Willibrordusweg 2, Heiloo, tel. 072-333156. Openingstijden kassa dagelijks van 13.30 tpt 17.00 uur. In-Wear Turnover Oilily Sandwich Sissy Boy swingende live muziek, kleurrijke cock tails, een uitstekend warm en koud buf fet, een komfortabele nachtrust en een royaal ontbijtbuffet. Kortom een prachtige prijs in een romantische sfeer. Bij de Verf Wand organisatie in Leus den zijn uit honderden goede inzendin gen totaal 10 gelukkigen als winnaars uit de bus gekomen, die een weekend voor 2 personen hebben gewonnen. Voor Bolten Verf Wand in Heiloo is dit mevr. J. Overtoom-Schreuder, die door dhr. en mevr. Bolten bij de prijsui treiking bovendien nog eens feestelijk in de bloemetjes werd gezet. BERGEN HEILOO HOORN HEILOO - Gaarne willen we de bezoe kers van de Tintoretto-kerstexpositie bedanken voor hun komst naar de volksmuziekschool aan het Veld te Hei loo en het uitbrengen van hun stem. De winnaars, door het publiek gekozen, kregen hun prijs in de vorm van aqua- relvel(len). De uitslag van het stemmen is als volgt: In de categorie Muziek kreeg Gerard Melker de meeste stemmen met "Mu ziek, klarinet" als tweede "mijn ouders aan de piano" van B. van Haasteren en F. van Opstal had de derde plek. Categorie Bloemen: Hilly Goedhart met "Lente" op plek 1, plaats 2 was voor Anne Marie Nieuwveen met "Hibi scus" en als derde eindigde Greetje Hauschildt, met "herfstboeket". Categorie Stilleven: als eerste kwam het olieverfwerkstuk van Lies Vleugel- Nij'man, nummer 2 was Ien van der Oord met "Clown" en op plaats 3 ein digde Co Smakman met "Herfst". In de categorie Landschap kreeg Adri- aan Zoon met "De vissershoek Enkhui zen" plek 1 toebedeeld, Co Smakman met "Gransjo" werd tweede en Anne Marie Nieuwveen kreeg de derde plek met "Frans dorpsstraatje". Bij de categorie Portret had Jan Hoek met het portret van zijn moeder plaats 1 gekregen, Hillie Goedhart kreeg de tweede prijs met haar "Figurant op V.O.C. schip "De Amsterdam" en Toos Noom krêeg met haar zelfportret de derde plek. Tenslotte in de categorie Kopie: plaats 1 voor Truus Koek-Nooy met "Winter landschap", Theo Boots met "Oleg Po pov" kreeg plaats 2 en op 3 eindigde Annie Vreeker met "Bloemen". Alice in Wonderland.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1