Diensten in Limmen Egmonds Bloemenzee: kleurrijke bolbloemenshow Goed verzekerd op wintersport UITKIJKPOST - 25 JANUARI 1995 PAGINA 12 Grondwateroverlast leidt tot klachten Italiaanse week bij Albert Heijn Cursus/gespreksgroep "Vrouwen en ouder worden" Themamiddagen voor kankerpatiënten en hun naasten Cursus omgaan met spanning voor mensen met kanker Foresters doet zichzelf tekort Meervogels Handbal Ronald Groot herfst- kampioen bij Oppositie Rommelmarkt Time Square Katholiek Vrouwengilde Groen Links K.v.K.-cursus Fiscaal inzicht voor ondernemers wBm Uyuun 1851 KZ Heiloo W&r - - ASSURANTIËN 072-339172 Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen, hypotheken, sparen en pensioenen. Iedere donderdag - adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. EGMOND - De afgelopen weken heb ben zich in Noord-Holland veel gevallen van grondwateroverlast voorgedaan. Veelal betrof het meldingen omtrent water in kelders, water in kruipruimten tot zelfs het nat worden van delen van woningen of bedrijven. Hoewel vrijwel in iedere gemeente grondwateroverlast periodiek optreedt kwamen de klachten nu veelvuldig uit het gebied langs de binnenduinrand ten noorden van het Noordzeekanaal. Dit leidde ertoe dat velen een verband legden met de vermindering van de grondwaterwinning in deze duinen, die in de afgelopen jaren is uitgevoerd in het kader van de bestrijding van de ver droging in de duinen. Lokaal aan de duinvoet kan dit mede van invloed zijn geweest, maar metingen van de grond waterstand die sinds een aantal jaren ie dere twee weken worden uitgevoerd, wijzen slechts op een geringe stijging die zou samenhangen met verminderde winning. De hoofdoorzaak is meteoro logisch van aard. De drie" afgelopen winters zijn zeer nat geweest. Dit geldt in het bijzonder voor het afgelopen najaar. Vooral op plaatsen waar de ondergrond uit dichte kleilagen bestaat en waar on- voldoencfe open water voor afvoer aan wezig is, kan neerslagwater niet snel genoeg worden afgevoerd. Deze sitiua- tie geldt bijvoorbeeld voor delen van Castricum, Bergen en Den Helder. De hoge grondwaterstanden in de nabij de duinen gelegen bebouwde gebieden worden mede veroorzaakt door het feit dat de duinen zowel een bufferende als ook een vertragende werking uitoefenen op de afstroming van grondwater naar nabijgelegen lagere gebieden, waardoor na zware regenval, zoals die van dit na jaar, een naijlingseffekt van enkele maanden optreedt. Dit heeft vooral ook in de gebieden met slecht doorlatende kleilagen in de ondergrond een extra verhoging opgeleverd. Met name in Ber gen speelt dit. Alles bij elkaar gaat het om een uitzon derlijke samenloop van klimatologische omstandigheden, die plaatselijk door de ongunstige bodemopbouw, voor grote grondwateroverlast heeft gezorgd. Een en ander heeft ertoe geleid dat in een aantal gebieden door provincie, water leidingbedrijf, waterschap en gemeente onderzoek wordt uitgevoerd om na te gaan of strukturele maatregelen (zoals drainage, aanleg duinrellen of afwate- ringssloten) moeten worden getroffen. Op dit moment is de verantwoordelijk heid voor de beheersing van de grond waterstand niet duidelijk geregeld. Op aandringen van het rijk en in overleg met de Unie van Waterschappen en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is door de provincies een taakverdeling voorgesteld. Deze geeft aan dat op openbaar terrein de gemeente verant woordelijk is voor de ontwatering (bij voorbeeld drainage) en het waterschap voor de afwatering (dus de afvoer via watergangen). Op particulier terrein is de eigenaar verantwoordelijk (net zoals nu bij de rioleringen). De gemeente ad viseert zonodig de eigenaar en vervult wanneer zich op grotere schaal proble: men voordoen de coördinerende rol. In 1995 zal de provincie deze taakverde ling bij verordening vaststellen. In sa menwerking tussen de betrokkenen moet per gebied maatwerk worden gele verd. In bestaande situaties van grond wateroverlast zullen de oorzaken en de mogelijke oplossingen immers complex zijn en van geval tot geval kunnen ver schillen. LIMMEN - Albert Heijn Limmen orga niseert een grootscheepse Italiaanse week. Van 23 tot en met 28 januari kun nen de klanten in de winkel kennisma ken met vele Italiaanse produkten. De bewoners van verzorgingshuis De Ca- meren werden dinsdag 24 januari ge trakteerd op een uitgebreid brunch met Italiaanse produkten. De klanten kun nen bovendien deelnemen aan een wedstrijd waar ze ondermeer een vlie greis voor twee personen naar Rome kunnen winnen. Gedurende de gehele week worden er demonstraties met Italiaanse produkten georganiseerd in de supermarkt aan de Vuurbaak te Limmen. Voor de ouders met kinderen is er op woensdagmiddag Pizza-middag. In de winkel worden de monstraties Pizza bakken verzorgd en die pizza's kunnen ook worden ge proefd. Voor de kinderen is er een te kenwedstrijd waarmee ze verschillende leuke prijzen kunnen winnen. Kleurpla ten met spelregels worden woensdag middag uitgereikt en zijn gedurende de week bij de servicebalie van Albert Heijn Limmen verkrijgbaar. Donder dag staat de Italiaanse kaas centraal in de winkel met een proeverij van Ciabatta-brood en de originele Padano- kaas van de firma Boering. Het hoogtepunt van de activiteiten is op vrijdag en zaterdag. Crodino, Douwe Egberts en Grand d'Italia organiseren verschillende proeverijen in de winkel. Crodino komt met het gelijknamige, al coholvrije apératif. Bij Douwe Egberts kunnen klanten kennismaken met Piaz za d'Oro. Grand d'Italia demonstreert een nieuwe pasta. Proefritten Tijdens de Italiaanse week staan niet al leen eten en drinken centraal. De reisaf deling van de Rabobank Heiloo-Lim- men heeft gedurende de gehele week een stand in de winkel met vakantiereizen naar Italië. Autobedrijf Pouwels, offi ciële dealer van Fiat en Lancia, stelt een aantal auto's in en bij de winkel ten toon. Bovendien organiseert Pouwels op zaterdag 28 januari gratis proefrit ten. Geïnteresseerden hiervoor kunnen zich hiervoor aanmelden bij de service balie van Albert Heijn. De proefritten worden gehouden op voorwaarde dat de weersomstandigheden dit toelaten. Voor de klanten zijn er bovendien zeer aantrekkelijke prijzen te winnen en de wedstrijd 'Italia in en buiten de keu ken'. De hoofdprijs is een vliegreis naar Rome of Florence voor twee pérsonen. De tweede prijs is een diner voor twee in restaurant Venezia te Heiloo. Er zijn drie derde prijzen: boodschappenman den met Italiaanse produkten ter waar de van vijftig gulden voor een heerlijke Italiaanse maaltijd thuis. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de leve ranciers en de sponsors van de Italiaan se week. Deelnameformulieren met spelregels zijn verkrijgbaar bij de servi cebalie van Albert Heijn Limmen. De uitreiking van de prijzen is gepland op woensdagmiddag 1 februari in de winkel van Albert Heyn. De prijzen worden uitgereikt door de directeur van de Rabobank Heiloo, Limmen, de heer S.C. Admiraal en de eigenaar van Al- bert Heijn Limmen, Gerard van Wes terhoven. ALKMAAR - Bij het Vrouwengezond heidscentrum aan de Wielingenweg 235 (de Mare) start op maandagochtend 23 januari een cursus/gespreksgroep voor vrouwen 45 De bedoeling is dat we ons gaan bezighouden met alle verande ringen die deze nieuwe leeftijdsfase met zich meebrengt op zowel lichamelijk, psychisch als maatschappelijk niveau. De deelneemsters worden uitgenodigd hun eigen ervaringen, problemen en/of behoeften met elkaar uit te wisselen. In tien bijeenkomsten willen we aan de hand van verschillende thema's, die met het ouder worden te maken hebben, zo als alleen zijn, de relatie met onze part ner, (klein)kinderen, onze ouders, enz. in gesprek komen met elkaar om te zien hoe we op een positieve manier met be paalde struikelblokken kunnen om gaan. De thema's betreffende gezond heid en sociale zekerheid zullen door deskundigen op dat terrein begeleid worden. De kosten voor 10 bijeen komsten bedragen f 50,00. Voor infor matie/opgave kunt u ons dagelijks bellen van 9.30-12.30 uur, onder num mer 072-624001.' Regionale Thuiszorg Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw Midden weg 26a, Limmen. Ouder- en Kindzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.00 en van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-4275. Volwassenenzorg: telefonisch spree kuur maandag tot en met vrijdag van 12.30-13.30 uur, tel. 02205-1250. Alarmnummer: 072-619818. Uitleenmagazijn: maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199220. Diëtisten: lidmaatschap Regionale Thuiszorg is noodzakelijk, afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: aanvragen voor kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.00-17.00 uur via tel. 072-199222. Oproepen van kraamhulp maandag tot en met vrijdag van 8.30-17.00 uur via tel. 02208-90600. Alarmnummer kraam: 072-483790. Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Geen spreekuur in het wijkgebouw te Limmen. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510-33480). Logopedie Nita te Nuijl, praktijkadres Wijkge bouw Iriterkruis, Middenweg 26a, Lim men. Afspraken: 072-335148. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder telefoon nummer 1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Telefoonnummer grof vuil: 072-413533. De burgemeester en wethouders kunt u alleen spreken na telefonische afspraak. Voor de wethouders is het spreekuur op dinsdagavond van 19.00 tot 20.30 uur; zij-ingang gemeentehuis. Afdeling sociale zaken: u kunt terecht na het telefonisch maken van een af spraak; belt u hiervoor tussen 9.00-11.00 uur, tel. 1456. Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis- Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Lim men, tel. 02205-1410. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tus sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor informatie over Kinderopvang Limmen kunt u terecht bij Dieneke van der Meij, Westerweg 5, tel. 3220, of bij Karin Min, Burg. Nieuwenhuysenstraat 12-, tel. 2817. Spreekuur: iedere dinsdag van 9.15-10.30 uur in De Wollewei, tel. 2418. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 02205-2135. Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: tel. 072-334316. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Dierenartsen Dierenkliniek Castricum, Laan van Al- bertshoeve 140, Castricum, tel. 02518-54345. Dierenartsen: H. Wolters en mw. S. Asyee. Spreekuur zaterdag 13.00-14.00 uur, verder volgens telefo nische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en W.J.M. van Look, Dotter bloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u even tueel automatisch doorgeschakeld. Be handeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: S. Tol, Dusseldorperweg 74, tel. 02205-1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars; privé 02513-15563 (tussen 18.00-19.00 uur). Ned. Hervormde Ge meente Limmen Predikant: ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 072-331473. Scriba: J.P. Hartog, Kapellaan 11 b, Heiloo, tel. 02205-3403. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Tandartsen Tijdens het weekend en in de avondu ren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-52800522. Uitvaartverzorging Begrafenisondernemning Hoogeboom, tel. 02205-3009. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal BV, Vuur baak 9, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar en de Regionale Thuiszorg houden een serie van acht themamidda gen voor kankerpatiënten en hun naasten. Het thema van de vijfde bij eenkomst is: kanker in de thuissituaties. Deze bijeenkomst is op dinsdagmiddag 24 januari van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2, Alkmaar. Bij iedere bijeenkomst is een deskundige aan wezig. Gastsprekers van deze middag zijn me vrouw K. Willemse, wijkverpleegkun dige en mevrouw J. Hekket, gespeciali seerd oncologie-verpleegkundige. Zij geven informatie over praktische hulp en/of begeleiding bij kanker. Er zijn immers zoveel instanties en instellingen. Welke hulp is mogelijk, hoe is die te krijgen en wat kost het allemaal? Op de ze en andere veel gestelde vragen geven de verpleegkundigen een antwoord. Daarnaast wordt gesproken over hoe patiënten en hun naasten verder kunnen leven in de veranderde situatie. Er is ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Aan het bijwonen van deze mid dag zijn geen kosten verbonden. Het maximale aantal deelnemers per middag is zeventien. Als u meer informatie wilt of als u deze middag wilt bijwonen, dan kunt u zich aanmelden bij het Informa tiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072 483500. ALKMAAR - Spanning gaat vaak ge paard met slecht slapen, tobben, moe heid, concentratieverlies en onrust. Iedereen die kanker heeft zal dit herken nen. Tijdens een behandeling kunnen deze reacties toenemen. Door onzeker heid en angst kunnen ook de naasten van de patiënt dergelijke reacties erva ren. Voor mensen met kanker en hun naasten is er een mogelijkheid om hier in groepsverband wat aan te doen. U leert verschillende mogelijkheden om de spanning te verminderen, zoals oefenin gen om de spieren te ontspannen, ademhalings- en concentratie oefeningen en oefeningen in positief denken. Daarnaast is er ruimte om met elkaar van gedachten te wisselen over 'de dingen' die u tegen komt rondom spanning en kanker (zoals spanning bij behandelingen, een bezoek aan uw art of het ziekenhuis). De cursus wordt gegeven door een fysi otherapeut van het integraal kankercen trum Amsterdam (IKA) en wordt geor ganiseerd door Regionale Thuiszorg en het Medisch Centrum Alkmaar. De cur sus bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur. Na de cursus is er een terug- kombijeenkomst. De cursus wordt ge houden in het hoofdgebouw van Regio nale Thuiszorg aan de Gasthuisstraat 2 in Alkmaar (centrum). Elke bijeen komst begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. De cursusdata zijn: de maan dagen 30 januari, 6, 20 en 27 februari, 13 en 27 maart en 10 en 24 april. Als u meer informatie over de cursus of als u zich wilt aanmelden, dan kunt u contact opnemen met het informatie centrum van het medisch centrum Alk maar. Het telefoonnummer is (072) 483500. Voor leden van Regionale Thuiszorg koste de cursus-"/ 115,00. Niet-leden betalen 135,00. Goed verzekerd op wintersportvakantie: een veilig gevoel. HEILOO - Terwijl bijna al het amateur voetbal eruit lag, moest Foresters het opnemen tegen Beverwijk. Het team moest aantreden zonder Mare Abcou- wer en Martin de Vré, maar daar stond tegenover het weer meespelen van San- der van Rijnsoever en de bijna fitte Rits van der Lee. Al na vijf minuten moest de taktiek in de ijskast, want Dave Blee- kemolen moest eruit met een ei op z'n scheenbeen. Paul van Hogen was zijn vervanger. Vlak hierna scoorde Bever wijk uit een corner door Frank Jansen. Hierna mocht Foresters het intiatief overnemen. Er waren zowaar kansjes voor Dennis Dijkhuis met een volley op de keeper en Van Hogen, die een losge laten bal net niet goed kon raken. Ook een schot van van der Lee ging net naast. In de rust moest Bep Onclin, die overi gens bijtekende voor nog één jaar, wat doen om nog meer pressie te krijgen. Hij haalde Van Rijnsoever eruit, Colin Wilvers ging voorstopper spelen en Bas van Duivenboode moest rechtsback gaan spelen. Robert Kemmere kwam zodoende rechts op het middenveld spe len voor meer diepgang. Op een onverwacht moment zag de ar biter in een actie van Dennis Dijkhuis een penalty, die Paul Fahrenhorst feil loos benutte. Toen was Beverwijk er rijp voor, maar Foresters kon niet echt doordrukken. In de 66e minuut^oleerde Eyspaard van Beverwijk langs drie ver dedigers van Forestrs. Hij produceerde een houdbare schuiver en door de han den van Bart Moleman was het 1-2. Een te zachte kopbal van Van Hogen en een bal voorlangs van van Duivenboode waren de laatste wapenfeiten van Fo resters. Na het laatste fluitsignaal der halve de wonden likken om toch maar weer de accu op te laden voor de lood zware uitwedstrijd van komende zon dag tegen koploper DCO in Haarlem. Het tweede team verloor met 2-3 van WW uit Wervershoof. Een onnodige nederlaag die mede véroorzaakt werd door onoplettendheid in de achterhoede en faalangst in de voorhoede. AKERSLOOT - De eerste wedstrijd van de tweede helft zaalcompetitie waar de dames van Meervogels met NEA aan de kop staan, was geen gemakkelijke. La ren bediende zich in de eerste helft van allerlei aanvalspatronen, die door Meer vogels simpel werden onderschept. Mir jam Stuifbergen was alleen ten koste van strafworpen af te stoppen. Rust stand 5-9. Direct na rust een heel zwakke periode van Meervogels. De dames, wilden de punten te snel pakken. De rust in de aanvallen was zoek en door het vele bal verlies en verdedigend zwak optreden kwam Laren op gelijke hoogte, 10-10. In de vijftiende minuut kwam de rust te rug en nam Meervogels afstand van La ren. Eindstand 15 - 18. Van HVC 90 is bekend dat zij beschik ken over fysieke kracht en weinig tech nische balvaardigheid. Alleen de eerste tien minuten werd het grof geweld door de scheidsrechters in toom gehouden en kon Meervogels heren ook een voor sprong opbouwen. Daarna was alles ge oorloofd en werd de ruststand 12-9. Na rust had keeper Cees Wevers moeite met de stuitballen van de tegenstander. Deze niet zo fraaie wedstrijd werd tenslotte met 24-19 verjoren. op de reisverzekering. Dat geldt ook voor een aantal andere sporten. Bedenk van tevorep wat u wilt gaan doen tijdens uw vakantie. Als u eenmaal in de sneeuw spontaan besluit om ook het pa- ragliden eens uit te proberen, kan het zijn dat u voor die activiteit niet volledig verzekerd bent. Op de doorlopende reis verzekering is wintersport meestal stan daard meeverzekerd. Over het algemeen is diefstal van baga ge uit een harde ski-box gedekt. Voor waarde is wel dat de box goed afgeslo ten was en zodanig op de auto is be vestigd dat deze niet gemakkelijk eraf gehaald kan worden. Als het mogelijk is om 's nachts de inhoud van de ski-box in bijvoorbeeld een ski-kelder van een hotel op te bergen dan moet u ook van die mogelijkheid gebruik maken. Dief stal van geld, kostbaarheden of reisdo cumenten uit de box is niet gedekt, Houd het telefoonnummer van de alarmcentrale en het polisnummer van de reisnummer altijd bij de hand. Voor meer informatie over een goede verze kering tijdens uw wintersportvakantie, kunt u het beste contact opnemen met een ervaren verzekeraar, zoals Bosch Assurantiën (zie de advertentie elders in deze Uitkijkpost). HEILOO - Even leek het erop dat in de wintersportgebieden dit jaar geen sneeuw zou vallen, maar intussen is dat flink veranderd. De populaire sneeuw- bestemmingen beschikken weer over vo lop ski-mogelijkheden en menig winter sportliefhebber onderwerpt de skies of het snowboard aan een inspectie, haalt de ski-schoenen van zolder en de sneeuwkettingen uit het vet. Heel wat wintersportliefhebbers beginnen ook al geruime tijd voor vertrek naar de sneeuwgebieden aan oefeningen om straks sneller weer de slag van het skiën of snowboarden te pakken te hebben en minder kans te lopen op blessures. Reisverzekering Een prettige en veilige wintersportva kantie vergt de nodige voorbereiding. Wat daarbij niet vergeten mag worden is de reisverzekering. Natuurlijk, ga je ervan uit dat alles goed gaat, maar het is van belang om toch rekening te hou den met de kans dat er iets mis gaat. Dat hoeft natuurlijk niet perse een ski- ongeluk te zijn, ook diefstal van bagage bijvoorbeeld, kan een forse en onwelko me kostenpost zijn. De reisverzekering biedt ook dekking tegen medische kosten. Nu bent u natuurlijk al tegen ziektekosten verzekerd via het zieken fonds of de particuliere verzekering, maar de dekking van die verzekeringen is niet altijd voldoende. Het kan bijvoorbeeld zijn dat u gehol pen moet worden in een dure privé- kliniek waardoor de kosten hoger wor den dan de ziektekostenverzekering dekt. De reisverzekering vult de extra kosten dan aan. Bovendien is een zie kenfondsverzekering niet in alle landen geldig. Gaat u bijvoorbeeld naar Zwit serland dan zijn medische kosten alleen gedekt op de reisverzekering. Hulpverlening Een belangrijk onderdeel van de reisver zekering is de hulpverlening. Verzeke ringsmaatschappijen zijn aangesloten bij alarmcentrales. Bij het afsluiten van uw polis krijgt u het telefoonnummer daarvan. De alarmcentrales zijn dag en nacht bereikbaar. De medewerkers van de alarmcentrales organiseren alle nodi ge hulp: van het opsturen van belangrij ke medicijnen die in het buitenland niet verkrijgbaar zijn tot zoekacties als er ie mand vermist is. En natuurlijk de bekende gipsvluchten: de repatriëring van mensen die als ge volg van een ski-ongeval niet op eigen gelegenheid naar huis kunnen, of die snel naar Nederland moeten voor bij voorbeeld een operatie die beter in een Nederlands ziekenhuis kan worden uit gevoerd. Wintersportdekking extra De standaard-reisverzekering dekt niet alle sportieve activiteiten, meestal moet wintersport extra worden meeverzekerd HEILOO - Na het onderlinge duel tegen Van Etten is het Ronald Groot dan toch gelukt om de eerste competitiehelft op zijn naam te schrijven. Hij gaat nu als favoriet van start in de 2e helft van de competitie, maar die weg is nog zo'n 17 wedstrijden lang. Cor van Etten is een zeer goede 2e, en Maas, Jongkind en Langereis liggen ook op de loer om het Ronald zeer moeilijk te maken. De 2e competitiehelft is zeer spannend begon nen. Twee remises in de A-poule en maar 1 in de B-pule, dat is zeer voor tvarend. Kijken we even naar de gepromoveer den dan werd er zeer wisselend ge scoord. De Ruig van Jonkheer en was daar uiteraard zeer tevrden mee, vooral gezien het feit dat zijn mede-promoven di Van de Wal, Van der Werff en Hans Hassing allen verloren. De buitenlandse cracks Farzan en Petricevic wonnen bei den hun le interne wedstrijd, en dat maakt het in de A-poule alleen maar spannender. Uitslagen: Groot-Bos 1-0, Ligthart-van Etten 0-1, Jongkind-Folkertsma 0-1, Jongkind-Brink 0-1, Kracht-Petricevic 0-1, Langereis-Manni Vi- ZiBosma- kerst Vi-Vi, de Ruig-Jonkheer 1-0, Farzan-Hassing 1-0, F. v.d. Werff-P. v.d. Werff 1-0, de Jager-v.d. Wal 1-0, Kleijn-Hoogeboom 1-0, Sauer-Vonk 0-1, van Stee-Lamberts 1-0, Beyers- Oosterbaan "0-1, Pias-Bakker 1-0, Koenders-Niehaus Zz-Vi, van der Veer- Kraaijenbrink 0-1, Tuinstra-van de Brink 0-1. UITGEEST - Uitgeester Musical Vere niging Time Square houdt op zondag 29 januari haar jaarlijkse rommelmarkt. De markt zal plaatsvinden van 10.30 uur tot 16.30 uur in de gymzaal aan de Beatrixlaan/hoek Weth. Twaalfho- venstraat te Uitgeest. Time Square houdt zich van harte aanbevolen voor spulletjes, dus als u iets heeft aan te bie den kunt u bellen met nummer 02513-11084 (bgg 12687), dan worden de spullen bij u opgehaald. Ook (scho ne) kleding is welkom, maar voor grote re meubelstukken heeft Time Square helaas geen ruimte. HEILOO - Voor woensdag 18 januari had het bestuur uitgenodigd mevrouw H.M. Hensen-Veldhuizen, logopediste in Heiloo. Als thema van haar lezing had zij gekozen: 'Stoornissen in het communiceren'. Mevrouw Hensen belichtte in haar be toog, dat deze gebreken bij patiënten zich voor kunnen doen op stem-, spraak-, taal- en gehoorgebied. Oorza ken, gevolgen en de specifieke thera pieën kwamen uitgebreid aan de orde. Het was ontroerend te vernemen, hoe patiënten met geduld, begrip en open heid benaderd worden en hoe uit een al dus band de behandeling plaats vindt. Zo kunnen b.v. slissertjes, broddelaars, slechthorenden en afasiepatiënten toch nog tot goede communicatie komen. HEILOO - Vanwege een extra vergade ring van de commissie Grondgebied op maandag 30 januari zal de maandelijkse bijeenkomst van Groen Links voor le den en belangstellenden niet om 20.00 uur maar om 20.30 uur beginnen. Deze vergadering zal - zoals gebruikelijk - in het gemeentehuis worden gehouden (in gang Raadhuisweg). Eén van de onder werpen zal dan uiteraard het inrich tingsplan 't Loo zijn. Die extra commis sievergadering heeft ook tot gevolg dat het spreekuur komt te vervallen. Heeft u bepaalde zaken met ons te bepraten, maakt u dan even telefonisch een af spraak met ons raadslid, Arend Plei- zier, tel. 336766. de Wet op de Omzetbelasting (aangifte biljet BTW) en fiscaal-vriendelijke belo- ningsvormen. Meestal zal een accountant de belasting zaken voor een ondernemer regelen. Voor elke ondernemer is het niettemin zinvol zelf enig inzicht te hebben in de belastingzaken waarmee hij heeft te ma ken. Al was het alleen maar om een zo goed mogelijke gesprekspartner van de accountant te zijn. De cursus is zodanig gepland dat men er zijn voordeel mee kan doen voor de aangifte inkomsten belasting 1994. Deelname aan de cursus kost 395,00 per persoon, incl. docu- mentatieset. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Kamer: me vrouw A. Kerssens, tel. 072-195761. 'ALKMAAR - Op 8, 15 en 22 februari a.s. organiseert de Kamer van Koop- handel een cursus Fiscaal inzicht. In drie avonden wordt aan de hand van een praktijkvoorbeeld het aangiftebiljet inkomstenbelasting stapsgewijze behan deld. Daarbij ligt de nadruk op die posten die juist voor ondernemers van belang zijn, zoals onder andere winst uit onderneming, investeringsaftrek en fi scale oudedagsreserve. Tijdens de cur sus wordt verder aandacht besteed aan H U f 1WI U Heerenweg 234A ËWÊKS^ m~ Telefoon 072-335285 P:- - RECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Lid V.A.K.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12