I I Belbus i i HEILOO, MOOI WONEN IN HET GROEN Western Party in Buk Buk G G HEILOO Extra Commissie Grond-gebiedzaken inzake: Herinrichting buitengebied 't Loo Stemmen bij volmacht <j> N T HEILOO Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Koffie, broodjes voor treinreizigers? Verleende bouwvergunnin gen en geaccepteerde mel dingen bouwvoornemen Ingediende bouwaanvragen Bouwplan 46 huur woningen aan de Pastoor van Muijenweg Raadhuisplein I Postbus I I850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 3 I 3289 Open van 8.00 tot I2.30 uur PAGINA 4 UITKIJKPOST - 25 JANUARI 1995 Op 1 december 1993 is in Heiloo de belbus geïntroduceerd. Dit is nu ruim een jaar geleden. Bij de start is gesteld dat de belbus door zou gaan als er na 1 jaar minimaal 3000 personen gebruik van zouden maken. Nu blijkt dat nog niet de helft van dit aantal is gehaald. Dit is teleurstellend. Toch zal de belbus in ieder geval tot en met mei 1995 binnen Heiloo blijven rijden. Taxi Zwart neemt de ritten over met uitzondering van de ritten naar het MCA. De ritten naar het Medisch Centrum Alkmaar stoppen met ingang van 1 februari helaas omdat er relatief weinig reizigers gebruik van maken terwijl de kosten voor de gemeente hoog zijn. Sinds de NZH de bushalte bij het medisch centrum heeft aangepast is de behoefte aan aanvullend vervoer ook wat klei ner. Tot mei 1995 zal worden onderzocht of er kop pelingen met andere soorten aanvullend ver voer mogelijk zijnom zo de belbus toch zon der al te veel kosten te kunnen laten rijden. Voor suggesties of opmerkingen hierover kunt u terecht bij de afdeling Civiel en Reiniging telefoon 313 289. Voor reserveringen en vragen kunt u Taxi Zwart bellen, telefoon 072-331 344. Op maandag 30 januari 1995 van 19.00 tot 20.30 uur vindt er in het gemeentehuis van Heiloo een extra vergadering plaats van de Commissie Grondgebiedzaken. Op de agenda staat deze avond slechts een onderwerp: Herinrichting buitengebied 't Loo. Het college van Burgemeester en wethou ders denkt op deze wijze, dat, met behoud van een zorgvuldige uitwisseling van argumenten, de behandeling van dit onderwerp in de raad van februari mogelijk is. Het college hecht hieraan, niet alleen van wege uitvoeringstechnische noodzaak en het nakomen van afspraken, maar ook omdat het college de inwoners van Heiloo niet langer met de huidige, rommelige aan blik van 't Loo wil confronteren dan strikt noodzakelijk is. Behandeling in de raad van maart heeft tot gevolg dat een groter deel van het werk pas na de bouwvak-vakantie kan worden uitge voerd. Bij de op 8 maart 1995 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te maken staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 22 februari 1995 een schriftelijk ver zoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregis treerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbe- wijs (tevens oproepingskaart); de gemach tigde kan de volmachtstem uitsluitend gelijk tijdig uitbrengen met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. B. door het overdragen van de oproepings kaart aan een gemachtigde. Zowel vol machtgever als gemachtigde dienen daar voor het desbetreffende op de oproepings kaart van de volmachtgever voorkomende formulier te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval pioeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd; de gemachtigde kan bij de overdrachtsmetho de de volmachtstem alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijk tijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Geef uw kaart pas aan een ander mee, nadat u zelf heeft ingevuld wie u machtigt tot het uitbrengen van uw stem. Er wordt op gewezen dat een volmachtgever niet bevoegd is de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen; bovendien moet hij /zij als kiezer zijn geregis treerd. Indien het volmachtbewijs in het onge rede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Datum 24 januari 1995 De burgemeester van de gemeente Heiloo Voor nadere inlichtingen afdeling Burgerzaken, telefoonnummer: 313 110. Bij de op 8 maart 1995 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij vol macht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stem men staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 22 februari 1995 een schriftelijk ver zoek daartoe indienen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregis treerd. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerspas. B. uiterlijk 3 maart 1995 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen oproepings kaart in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregis treerd. Op dit verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerspas. De kiezer aan wie een kiezerspas is verstrekt kan uitsluitend met deze pas aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerspas in het onge rede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Datum 24 januari 1995 De burgemeester van de gemeente Heiloo Voor nadere inlichtingen afdeling Burgerzaken, telefoonnummer 313 110. Het College van Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo heeft besloten om, na publikatie, medewerking te verlenen aan een verzoek van de Nederlandse Spoonwegen te mogen experimenteren met de verkoop van consumptieve artikelen (b.v. koffie, broodjes) aan treinreizigers. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Slootenslaan 27, Jac. Keuning - oprichten loods Rosendaal nabij Kanaalweg, P.T.T. Vastgoed b.v. - plaatsen antennemast en apparatuurge- bouw Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, nummer 313 217 of 3i3 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Arklaan 22, J.S.A. Tromp - vergroten woonhuis Havercamplaan 23, E. W. Dasselaar - vergroten woonhuis Hoogeweg 67 en 69, C.R van der Velden - oprichten 2 woonhuizen Heerenweg 73, Woningstichting Heiloo - veran deren postkantoor in 4 apparte menten en bedrijfspand Winkelhof 't Loo, Etos b.v. - veranderen ver koopruimte Keldercroftlaan 1, EP. Schouten - plaatsen hobby/bergruimte De Waard 85, R. Kuiper - vergroten woonhuis Vijverlaan 49 en 51, Bouwfonds Woningbouw b.v. - oprichten 2 woonhuizen Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 6 van de Woningwet, vergunning te ver lenen aan bouwondernemer Marcel Muyres West B.V. te Alphen aan den Rijn voor de bouw van 46 sociale huurwoningen (fase A en B) op de lokatie van de voormalige Maria- en Lidwinaschool aan de Pastoor van Muijenweg, waarvan 14 wooneenheden bestemd worden voor bewoners van het gezinsvervangende tehuis "De Stolp". Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donder dag 26 januari 1995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefoni sche afspraak, nr. 313 152) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De Neukteugels, Drie Tieten en Pigmeat in Buk Buk Pigmeat: beruchtberoemd in Friesland en Heiloo en altijd verrassend. Bridgeclub Sans Atout Damesbridge Sans Atout s nkuktkugels ,/G {Rsx4 Sb De Drie Tietenzaterdag bij Buk Buk. DoJo 't Loo Damclub Heiloo Zeekoeten in het vogelopvangcentrum. Damlandnieuws Informatierubriek i i HEILOO - De Neukteugels en de Drie Tieten hebben elkaar gevonden. Om dit feit te vieren, geven ze een feestje met Pigmeat erbij. Swingen, joelen en hengsten maar! De Neugteugels heeft al een paar keer eerder Saloon Buk Buk in z'n eentje op z'n kop gezet. Met unieke vertolkingen van Dolly Parton maar ook menig an der melige song houdt ze de Western traditie in stand. Zet daar de uit Wageningen-City af komstige Drie Tieten bij en het publiek begint uit zichzelf te galopperen, zoniet te stijgeren. Eigenzinnige en onzinnige Amerikaanse, Ierse en zelfs Nederland se evergreens staan op haar repertoire. Het uitgebreide instrumentarium en de meerstemmige zang zorgen voor de broodnodige afwisseling. Het duo Pigmeat weet iedere keer weer het publiek te verrassen en te overrom pelen. Met het .zelf ontworpen kuttepiel (zal deze al in de Van Dale zijn opgeno men?) en de Friese schertsen maakt Pig meat deze Western Party compleet. Zaterdag 28 januari om 21.00 uur ben je voor 10,00 binnen. HEILOO - Uitslagen maandag 23 janu ari: A-lijn: 1. Fam. Kaashoek 56,7% 2. Ds. Bakker-de Waal 55,4% B-lijn: 1. Ds. Tuinstra 62.5% 2/3 Helvoort- Ravenzwaay, Ds. Roozen-Rootjes 57.9% C-lïjn: 1. Fam. Slob 67,5% 2. Ds. v. Baar-Haan 63,3% D-lijn: 1. Brugman-Nierop Groot 62,1% 2. Fam. Kunst 57,1% E-lijn: 1. Mw. de Jager- v.d. Burg 54,6% 2. Ds. de Jager- Harreveld 53,8% F-lijn: 1. Fam. v. Dijk 58,9% 2. Ds. Beentjes-Visser 57,8%. HEILOO - Uitslagen woensdag 18 janu ari: A-lijn 1. ds. Slob-Schaffer 70.00, 2. ds. Schaap-Zijlstra 55.42, B-lijn 1. ds. Kuiper-Haan 65.00, 2. ds. Nieuweboer- Haak 59.58; C-lijn: 1. ds. Vijn-Wuijts 59.38, 2. ds. Hoff-Admiraal 56.77; D- lijn 1. Hellemons-Emmelot 61.67, 2. ds. Maas-v.d. Hulst 60.83; E-lijn: ds. Velzeboer-Ursem 61.46, 2. ds. Roest- Brouwer 57.81, ds. v. Halem-v. Gans 57.81. HEILOO - Afgelopen zaterdagavond moest het seniorenteam aantreden voor de derde ronde van de West-Friese ju docompetitie. Deze werden gehouden bij Yamaguchi in Noord-Scharwoude; dit was tevens onze eerste tegenstander. Hugo van Steeg begon goed maar de partij werd door de scheidsrechter on beslist gegeven; hierna René Kuipers, deze verloor met een ippon. Wesley Va der deed het beter en won zijn partij, maar daarna ging het slecht: achtereen volgens verloren Frank Snel, Paul Dijk- drenth en Jelle Roggeveen hun partijen. Simon Verduin werkte hard maar ook deze partij bleef onbeslist, Ed van Roon won met een schitterende worp, maar hierna verloor Jos Swart de laatste par tij zodat wij konden zeggen dat we een flink pas slaag gehad hebben. De tweede tegenstander van deze avond was Vlug en Vaardig. Hugo won na een mooie partij met een ippon, René ver loor hierna, maar Wesley won zijn par tij weer. Hierna moest Frank Snel aantreden, het lijkt wel of ze Frank eerst kwaad moeten maken want zijn te genstander stond met een yugo voor, maar binnen 10 seconden was de partij afgelopen door een schitterende schou derworp van Frank. Paul Dijkdrenth won zijn partij hierna met ippon. Achtereenvolgens won Simon zijn par tij, maar verloor Hans, Ed won zijn partij vrij snel door een scheidsrechter lijke dwaling en tenslotte won Jos zijn partij omdat hij geen tegenstander had. Al met al een redelijk geslaagde avond en nu maar hard trainen want in februa ri is alweer de volgende ronde. HEILOO - Uitslagen onderlinge compe titie: P. Heyne - C. v. Lieshout 0-2, M. Houtenbos - J. Kraakman 1-1, P. Zwart - N. Ligthart 0-2, R. de Boer - F. Schou ten 0-2, C. Bijwaard - N. Ursem 0-2, R. Koch - A. Valkering 1-1. Voor donderdag 26 januari is vast gesteld de wedstrijd D.C.H. - De Broei kas (Akersloot). mmmm BERGEN - De forse noordwester storm vorige week voerde druppelsgewijs zee- vogelolieslachtoffers aan op de stran den van onze kustgemeentes. Inmiddels bevolken zo'n vijftien zeekoeten de vo gelopvang van Stichting Damland in Bergen, alwaar ze intensief worden ver zorgd en kunnen revalideren. Zodra ze wat op krachten zijn gekomen worden de met olie besmeurde vogels één of meerdere malen gewassen. Na een uitgebreide spoel- en droogbeurt mogen ze meteen zwemmen in een van de revalidatiebaden. Wanneer hun ver- enpak na enkele weken weer helemaal waterdicht is geworden en de - vaak ondervoede- vogels weer op een aan vaardbaar gewicht zijn, kunnen ze terug naar zee. Gans bijzonder Eén van de twee ganzen die vanuit Koe dijk naar de vogelopvang werden ge bracht was zo'n olieslachtoffer. Beide dieren waren in een slechte conditie. Dankzij een wasbeurt, voedsel en rust zijn ze inmiddels weer aardig aan gesterkt. In het buitenhok worden ze nu gezelschap gehouden door enkele een den, waaronder een bergeend, een kaapse eend en een Australische manen gans. De manenganzen zijn bijzonder fraai van uiterlijk, klein en sierlijk van gestalte en ze hebben een lief karakter. De soort ontleent haar naam aan de ver lengde nek veren Reiger aangeschoten Herstel was niet meer mogelijk voor een reiger die vanuit Alkmaar werd ge bracht met een aan flarden geschoten vleugel. In het kapotte gewricht werd een bukskogeltje aangetroffen. Het dier, dat nooit meer zou kunnen vlie gen, moest worden afgemaakt. De schutter, vermoedelijk de bezitter van een vijver met goudvissen, heeft zich niet alleen schuldig gemaakt aan dieren mishandeling, maar heeft bovendien een strafbaar feit gepleegd omdat de rei ger behoort tot een beschermde dier soort. Het zou beter geweest zijn als hij zijn vijver vór de vorst had afgeschermd met gaas of netten. Futen In diezelfde vorstperiode belandden er ook twee futen in de vogelopvang. Ze werden uitgeput aangetroffen op de rij weg. Futen zijn echte watervogels die er niet op zijn gebouwd om op het land te leven; hun zwempoten staan te ver naar achteren om normaal te kunnen lopen. Ze kunnen dan ook niet opvliegen vanaf de grond al proberen ze dat wel met on afgebroken sprongetjes. Als door de vorst hun slootjes toevriezen, komt het voor dat ze zich bij een landing vergis sen en de zwartgeasfalteerde rijweg aan zien voor een nog niet dichtgevroren sloot. Met alle gevolgen van dien. Het gaat ze nu goed. Nieuw jasje Dankzij enkele handige vrijwilligers, die met verve de kwast hanteren, steekt de vogelopvang binnenkort in een nieuw jasje. Voor dit soort reparaties, die vaak ook door vaklieden uitgevoerd moeten worden, is geld nodig. Mocht u in dit nieuwe jaar uw goede voornemen om een maatschappelijk belangrijke ak- tiviteit te ondersteunen nu gestand wil len doen, denkt u dan eens aan Stichting Damland. U gift of jaardonatie is van harte welkom op postgiro nr. 401030 t.n.v. Vogelopvang Damland te Bergen (NH). En kom gerust eens op bezoek; u raakt misschien net zo bevlogen als wij. 4

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4