o o 4. In gesprek met Voortgang van de bouw N Fietsenrekken rond 't loo Uitbreiding konkelboet Hoogste punt! 'NoodwinkeP voor kadoshop Yes Yes. Sprinklerinstallatie Bushokje (If Voor onze rubriek worden we door de heer Van Schaik rondgeleid in een ietwat ontregel de HEMA. De heer Van Schaik vertelt ons dat achter de schermen de afgelopen maanden al heel veel werk is verricht en inmiddels prak tisch afgerond. Dit geldt voornamelijk voor de bovenverdieping. Deze bestond uit magazijn en dienstruimten. Deze grote ruimte is geheel opnieuw ingericht: de kantine, toiletten, mate riaalopslag, archief en een sterk verkleind magazijn zijn verplaatst en vernieuwd. Het resterende deel is afgescheiden en wordt ingericht als speelgoedzaak (Bart Smit), een bijzonder mooie ruimte. In de winkel van de HEMA zelf gebeurt, voor ons en iedereen luid en duidelijk waarneem baar, een heleboel. De heer Van Schaik toont ons het nieuwe gedeelte waarvan een stuk inmiddels is betegeld en wordt voorzien van een plafond, een geheel nieuwe verlichting en de verplichte sprinkler-installatie. De wandbe- timmering is ook in volle gang en vordert snel. Het meubilair zal volledig worden vervangen, er komt een nieuwe opstelling met een logi sche en aantrekkelijke indeling. Er komen nieuwe afrekenpunten, waarbij ook een moge lijkheid tot betalen met PIN wordt toege voegd. Met zeer veel enthousiasme vertelt de heer Van Schaik over de lunch-koffieshop. Deze komt op een prachtige plek, met uitzicht op het nieuwe plein en wat inrichting betreft zal deze zo efficiënt en aantrekkelijk mogelijk gemaakt worden. De werkzaamheden liggen goed op schema; wanneer dit tempo vastgehouden kan worden zal de heropening eincj maart plaats kunnen vinden. Dat er nog heel veel te doen is zal een ieder duidelijk zijn; voor de onvermijdelijke overlast vraagt de heer Van Schaik opnieuw begrip: nog even doorbijten en dan hebben we een schitte rende eigentijdse HEMA. Lopend in en om het winkelcentrum ziet men dat er werkelijk op alle plaatsen wordt gewerkt. Op het Hemaplein krijgt men een heel goed beeld van de balustrade welke toegang geeft aan de winkel van Bart Smit. De balustrade heeft een houten rand en wordt voorzien van glasplaten. Hierdoor blijft het ruim telijk effect in stand en het glas zorgt voor een stuk vei ligheid. Omhoogkijkend ziet men dat op verschillende plaatsen de spiegels zijn aangebracht en ook aan de verlichting van de kappen wordt gewerkt. Het effect van de spie gels is prachtig. De relatief smalle kappen lijken nu dubbel zo breed. In week 6 - op maandag 6 februari ca. 11.00 uur - plaat sing van de kap op het middenplein nadat het huidige dak is gesloopt. Hiervoor zal een zeer grote kraan bui ten het centrum worden geplaatst en met veel man kracht en stuurmanskunst wordt de kap gezet. Op het Albert Heijnplein zal eind februari een begin worden gemaakt met de staalconstructie aan de binnen zijde van het dak en verwacht mag worden dat de laat ste kap er dan begin maart op wordt geplaatst. Op de balustrade liggen reeds de tegels die straks door het hele centrum worden gelegd. U, als klant kunt daar nu nog niet kijken maar ook bij Beentjes Groentebroers liggen dezelfde tegels. Er is echter wel een verschil. In het centrum worden die tegels als hoofdkleur gebruikt en met verschillende andere tinten wordt de vloer in een bepaald patroon gelegd. De afdeling gemeentewerken van de gemeente Heiloo heeft toegezegd dat zeer binnenkort (misschien staan ze er al) het aantal fietsenrekken aanzienlijk zal worden uitgebreid. Ook bij 'het Open Huis komen er een aantal fietsenrekken bij. Aan de uitbreiding van de Konkelboet wordt momen teel hard gewerkt. Eigenaar J. Veldt verwacht dat eind februari de uitbreiding glas- en waterdicht zal zijn en dat hij half april de deuren van de nieuwe zaak kan openen. Al eerder berichtten wij op deze pagina dat er een samenwerkingsver band komt tussen de Konkelboet en Bakkerij Van Velsen. Over twee weken komen wij hier uitgebreid op deze pagina op terug. Komende week is het zover! Met de plaatsing van de stalen constructie op het dak van het middenplein zal het hoogste punt van de vérbouwing aan Winkelhof 't Loo worden bereikt. Traditie is dan dat de vlag in top gaat. Nieuwsgierig naar de herkomst van deze traditie zijn wij dit eens nage gaan. Oorspronkelijk werd in de bouw een biertje geschonken als de pannen op het dak gelegd werden - het zoge naamde pannebier. Waarschijnlijk omdat niet alle bouwwerken tegen woordig meer van pannen worden voorzien, is het bereiken van het hoogste punt een reden voor feeste lijkheden geworden. Ook is het bier langzamerhand verd wenen en vervangen voor een enve lop met inhoud. Begrijpelijk gezien het gevaar van alcohol in werk en verkeer. Wanneer de opdrachtgever niet met een extraatje over de brug komt, plaatsen de bouwvakkers in plaats van een vlag een bezem of een tak kenbos in top. Vanaf vandaag herkent u een gierige opdrachtgever in één oogopslag! Het plaatsen van de kap gebeurt op maandag 6 februari tussen 11.00 en 12.00 uur, uiteraard wanneer de weersomstandigheden het openen van de kap toelaten. Een van de twee panden van Yes Yes moet plaats maken voor de nieuwe lokatie van Livera. Op de plaats waar nu Livera zit, komt immers de nieu we entree. Er is voor Yes Yes een tijdelijke oplossing gevonden. Aan de zijde van de Raadhuisweg, voor de entree van Het Open Huis is een nieuwe winkel zo goed als gereed. Deze zal vanaf deze week als tijdelijke huisvesting dienen voor de kadoshop. Het zal natuurlijk een beetje behelpen zijn omdat het om een totaal leeg pand gaat. Echter met wat aanpassingen zoals stopcontacten hier en daar, een tijdelijk toilet en een paar kachels zal het de mensen van Yes Yes best luk ken er wat van te maken. De aannemer is begonnen met het aanleggen van een sprinklerinstallatie in verschillende winkels. Een sprin klerinstallatie (brandblusinstallatie) is een verplicht element. Zonder zo'n installatie wordt geen bouwvergun ning verstrekt door de instanties als gemeente en brandweer. Een sprinklerinstallatie bestaat uit een buizenstelsel, gevuld met water, weggestopt achter het plafond met vele sproeiers in het zicht. Bij het oplopen van de temperatuur in de betreffende ruimte tot een bepaalde hoogte, treedt de installatie in wer king. Voor de eigenaar van het centrum een heel kostbare en voor de winke liers een heel vervelende zaak. Eenmaal aangelegd natuurlijk voor iedereen een heel veilige zaak. Een relatief kleine brand wordt direct geblust. Zonder sprinklerinstallatie ontaardt zo'n kleine brand heel vaak in het afbranden van een geheel cen trum. Hiervan zijn in Nederland voorbeelden genoeg. I Met het aanleggen van een sprinkler installatie wordt een buizenstelsel aangelegd door het gehele centrum. Dit betekent voor alle ondernemers dat zij worden geconfronteerd met het slopen van plafonds door het .gehele pand met alle rommel en overlast van dien. Artikelen moeten in veiligheid worden gebracht en stof afnemen is dagelijks werk geworden. Ook u ondervindt als klant overlast van deze werkzaamheden en ook nu vragen de winkeliers uw begrip en vooral geduld. Heel verloren staat het daar nog, midden tussen de bouwactiviteiten. Het bushokje van de NZH. Rustig afwachtend tot het een nieuw plekje krijgt. f;; «888 X

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 12