iAyeA zegeest/ cAz& Uniek brass-concert in Witte Kerk WONEN VOOR OUDEREN Spanjer en Chabot in Theater Buk Buk UITKIJKPOST - 1 FEBRUARI 1995 c^aafr-cfVvri irna c/er fflors/ Loesje is een smoesjegeworden en ik vraag me dus oprecht af of ze zelf gestopt is met roken. Als ze in Heiloo woontdan zet ik er echt wel m'n vraagtekens bij. Want er is in Heiloo momenteel weer zoveel gaandedat je je als enthousiastedoorgewinterde ro ker wel drie keer bedenkt alvorens je in deze tijden het pakje met peuken terzijde schuift. Bovendien is hetvandaag precies een maandnog maar net 1995 en dus n!aat bij velen het lijnen op de eerste plaats. En in de strijd met de kilo's het roken ook nog eens latentjadat vraagt om dubbele problemen. Nee, ik steek er zo nu en dan eentje op. Bijvoorbeeld als ik lees over de inmiddels drie beroemde populieren nabij de Witte Kerk. Daarover is inmiddels zoveel ge zegd en geschreven, dat het drietal staat te glimmen in de zon van trots en door het gouden laagje om de stammen en takken. Nu er zoveel gespendeerd is aan de dis cussie over het al dan niet verwij deren van de bomen, moeten ze eigenlijk maar blijven staan als monument: 'Deze bomen brachten de gemoederen in beweging, maar hielden stand' kunnen we dan le zen op het houten bord van lin dehout. Of dan de Stationsweg, dat blijft een obstakel voor echte rokers en nagelbijters. Even leek het erop dat de verkeersdruk er minder werd dankzij de Vennewatersweg. Maar nee, die weg moest tijdelijk dicht voor de aanleg van een ro tonde en daar waren ze weer, de vrachtwagens en andere mobielen op weg naar Egmond. Prachtige bordjes langs de weg voor de chauffeurs. Het euvel was nog niet verholpen of de Stationsweg zelf werd afgesloten. Nieuwe bui zen in de grond voor het riool. Kunnen ze er niet een enorme buis in de grond stoppen, zodat het verkeer voortaan ondergronds gaat via de 'Stationstunnel'? Een mooi park erboven, met fiets- en voetpad: iedereen blij! Ik steek er nog maar eentje op: m'n nieuwjaarsreisje naar Londen leverde immers vier sloffen tax free rookwaar op en een paar fles sen whiskey. Zo'n aanschaf laat je natuurlijk niet vergallen doordat het toevallig 1 januari is. Boven dien heb je deze dagen wel een borreltje nodig voor het slapen gaan: al die ellende in Limburg en nu ook Gelderland, al dat water dat over de akkers stroomt... Daar is toch een soort spree kwoord over? Maar nee, het is een echte ramp, al die mensen die hun huis moeten verlaten. De beelden stromen live de kamer binnen, de ellende krijgt zelfs meer zendtijd dan de open tennis kampioenschappen van Australië of het toevallige succes van een Hollandse darter in Engeland. In de momenteel natte delen van Nederland hebben ze geen bood schap aan het voortbestaan van drie populieren of de aanleg van een nieuw riool. Daar willen ze dijken, meters hoog en milieu onvriendelijk. Daar willen ze geen urenlange discussies met volksver tegenwoordigers in rubber bootjes. Men wil daden, die hout snijden. Ik heb al eens gedacht: als ik nu een wat vreemde parkeermanoeu- vre maak bij het Witte Kerkje, dan hebben ze in het zuiden in ie der geval wat hout. Maar nee, dit is gekkigheid. Je mag geen appels met peren verge lijken. De hele wereld kijkt naar de brandhaarden op de aardbol, West-Europa kijkt naar de wate roverlast, de sportliefhebbers kij ken naar voetballers, die aan karate doen, en naar supporters, die geen oog meer voor de bal, maar wel messen voor elkaar heb ben. In Nederland gaan we lopen omdat de bussen niet rijden en in Heiloo vangen de hoge bomen wind. Ik had zo gedacht, beste vertegenwoordigers in de raad, als jullie die drie bomen nu laten staan, dan kan in de luwte daar van de rest van het plan gewoon uitgevoerd worden: zijn we de rommeligheid rond 't Loo snel kwijt, gaat iedereen er gewoon weer boodschappen doen en kun nen we ons storten op een volgend knelpunt. Wat dacht u in dit ver band van de 24 monumentale ro- zebottelstruiken in Heiloo-West, die reeds een vermogen hebben gekost aan gescheurde broeken van de voetballende jeugd? Ja, en dan rook ik nog een sigaretje met een borreltje erbij. Gezond zijn hier en in China Rijden met de Renault Laguna Diesel Nieuwe produktie 18+ -groep SJTH Spreekuur D66 Cursus snoeien Nog enkele kaarten voor 'Alice in Wonderland' Eigen aanpak van psychische klachten Salsa bij Pridini Bas Warners (12) wint prijs met gedicht Zen Shiatsu-massage Lezingen over Rusland HEILOO - Meer dan 120 belangstellen de 55-plussers kon mevr. Riet Terol van de Voorlichtingscommissie Ouderen werk vorige week welkom heten in 't i Trefpunt op een bijeenkomst met hui sarts Duijvestijn. Hij vertelde over de gezondheidszorg in Indonesië, Rusland en China en trok vergelijkingen met de situatie in eigen land. In Moskou kwam dokter Duijvestijn, omdat in Rusland belangstelling was voor de wijze, waarop in Nederland huisartsen in opleiding door oudere col lega's worden begeleid. Aan de hand van dia-opnamen liet hij zien onder wel ke moeilijke omstandigheden de artsen in Rusland en China moeten werken. Hij had waardering voor hun vakken nis. Het schort hen echter vooral aan materiaal en voorzieningen. In China heeft de zogenaamde culturele revolute hard onder de medische stand toegeslagen. Artsenw erden in die perio de naar het platteland gestuurd om er als landarbeider te werken. Daardoor is veel aanwezig vakmanschap verloren gegaan. Volgens dokter Duijvestijn is er nog steeds weinig waardering voor intel lectuele beroepen. Hij ontmoette een buschauffeur, die uitstekend Engels sprak. Hij bleek vroeger leraar te zijn geweest en hij had de betere beloning als chauffeur verkozen boven de onzeker heid van het vak, waarvoor hij was op geleid. In Indonesië zag huisarts Duijvesteijn vrouwen, die met een fles water en zak jes kruiden langs de weg lopen. Wie pijnklachten heeft, klampt de kruiden vrouw aan en zij maakt dan een mengsel van water en kruiden, dat de patiënt be ter moet maken. Ook in China wordt in de apotheek nog veel met kruiden ge werkt. Dokter Duijvestijn noemde dit een goedkope en efficiënte werkwijze. Maar hij acht dit moeilijk toepasbaar in de westerse cultuur. Doordat bekend is welke stoffen in de kruiden heilzaam werken, kan de farmacie die in de juiste verhouding en hygiënisch in de medicij nen, die de arts voorschrijft verwerken. Aan het slot van zijn inleiding liet de heer Duijvesteijn beelden zien van een medisch centrum in een Chinees dorp, dat in omvang en inwonertal met Hei loo vergeleken kan worden. Hij toonde grote waardering voor de moeilijke om standigheden, waaronder de Chinese artsen en verpleegkundigen moeten wer ken. Ook de patiënten hebben het er niet makkelijk mee, ondanks de barre kou is ër geen verwarming. Zieken lig gen er met winterjassen aan en hoofd deksels op onder de deken. Toch zal dokter Duijvesteijn vooral gezonde mensen op straat. Hij uitte de veron derstelling, dat wij in het westen wel eens te bezorgd zijn voor een 'koutje'. Aan het slot stelde hij met de aanwezi gen vast, dat we voor wat de gezond heidszorg betreft trots kunnen zijn op wat in ons land is bereikt. De voorlichtingscommissie voor Senio ren is een initiatief van de Stichting Ou derenwerk Heiloo en de Ouderen bonden ANBO/KBO. Op donderdag 2 maart zal een deskundige iets vertellen over de wijze, waarop in Heiloo met de groenvoorziening wordt omgegaan. Ook deze bijeenkomst is in 't Trefpunt aan de Westerweg 294. Aanvang 14.00 uur; toegangsprijs 3,00 p.p. inclusief een kopje koffie of thee. Het Amsterdams Brass Ensemble verzocht zondag een concert in de Witte Kerk. HEILOO - Op zondag 5 februari om 14.30 uur geeft het Amsterdams Brass Ensemble een concert in de Witte Kerk in Heiloo. De band staat onder leiding van Frank van Koten, hoboïst in het Radio Philharmonisch Orkest en diri gent van diverse ensembles. Frank van Koten is ook de initiator van de Zome- ropera. In 1989 werd hij hiervoor on derscheiden met de Cultuurprijs van de gemeente Hilversum. Wat het te geven concert extra bijzon der maakt is het feit dat het orkest een aantal nummers tezamen met het orgel zal spelen, o.a. een concert voor orgel en orkest van G.F. Handel en Introduc tion voor band en orgel van Meindert Boekei. Organist is Drs. Gerard Leegwater. Hij is sinds 1988 als cantor-organist verbon den aan de Witte Kerk. Hij begon zijn orgelstudies bij Hendrik Timmerman in Alkmaar. Daarna studeerde hij bij Hans van Nieuwkoop en Jos van der Kooij aan het conservatorium in Alk maar, waar hij zich ook bekwaamde in koordirectie en kerkmuziek. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht studeerde hij muziekwetenschap. Hij heeft een concertpraktijk als organist en als bege leider. Hij is dirigent van verscheidene koren. Er worden werken gespeeld voor brass band en arrangementen van klassieke werken. Ook zullen er nog een tweetal orgelsoli te beluisteren zijn. De toe gangsprijs bedraagt 12,50 10,00 voor 65 CJP en kinderen t/m 12 jaar. U kunt telefonisch kaarten bestel len op 072 - 331721 of 332882. HEILOO - De nieuwste Renault Lagu na, de 2.2 Diesel, staat vanaf 12 februa ri bij Autobedrijf Bleeker B.V. klaar voor een uitgebreide kennismaking. De Laguna schuwt lange proefritten beslist niet. Juist dan is deze zeer economische Renault in zijn element en blijkt dat de dieselmotor behalve zuinig ook zeer stil is. De Renault Laguna is in heel Europa, en zeker ook in ons lang, een bijzonder succesvolle auto. In Nederland werden in de eerste tien maanden na de intro ductie liefst 9.500 stuks verkocht. Met name onder de zakelijke rijders is de Laguna uiterst populair. In zijn seg ment behoort hij, met een vijfde plaats, tot de best verkopende modellen. Het fraaie uiterlijk, hetcomfort en de prestaties dragen daaraan bij. De 2.2.D heeft een 2.188 cm3 viercilin- der dieselmotor, met een maximum ver mogen van 61,3 kW/83 pk. Dankzij de nieuwe voorgloeitechniek is hij letterlijk ineen handomdraai startklaar. De tops nelheid bedraagt 175 km/uur. De ver bruikscijfers zijn erg gunstig. Zo consumeert hij bij een snelheid van 120/uur 6,7 1./100 km. Wat zich niet in cijfers laat vangen is het comfort van de Laguna. Vanaf het moment dat de bestuurder en de passagiers plaatsne men totdat zij de auto weer verlaten, overheerst het ontspannen gevoel dat bij töpcomfort hoort. Autobedrijf Bleeker B.V. dicht de La guna 2.2D grote kansen toe. "Zeker ge zien de goede reputatie die de Laguna in een jaar tijd heeft verworven, zal deze nieuwe Laguna 2.2D een warm onthaal krijgen. Wij zijn ons er echter ook van bewust dat juist onze inzet en de service- prestatie van ons hele bedrijf, voor de automobilist van doorslaggevend be lang zijn bij zijn uiteindelijke keuze. Actief en klantgericht werken hebben we daarom hoog in ons vaandel staan. Wie een proefrit met de Laguna 2.2 D komt maken en ons bedrijf bezoekt, kan dit zelf vaststellen." HEILOO/- De kaartjes voor de voor stellingen van de 18 -groep van Stich ting Jeugdtheater Heiloo zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de kassa in de Beun. Vorig jaar boekte de 18 -groep van SJTH succes met haar debuutmusi cal "Groetjes uit het Hiernamaals". Dit jaar is er keihard gewerkt aan een nog grotere uitdaging. Op 7 en 8 april zullen jaloezie, humor, nare streken en andere verwikkelingen te zien zijn in "De Trap pen van het A.M-Tejater". Een musical over fanatieke idealisten en over de vraag "wie wie trapt en wie waar staat op de trap". Dit laatste in de carrière- sfeer maar zeker ook in "het leven". De 18+ groep presenteert wederom een musical vol verrassingen... de garantie voor een leuke avond! Bart Chabot en Maarten Spanjer komen vrijdag naar Buk Buk (foto Tejo Ringers). HEILOO - Na twee seizoenen met Jan Mulder en Remco Campert op het podi um te hebben gestaan vond schrijver- dichter Bart Chabot in acteur-schrijver en Nederlands bekendste 'taxichauf feur' Maarten Spanjer een nieuwe bondgenoot. In hun voordracht 'He mels' vormen deze twee uiteenlopende persoonlijkheden een prikkelende avond. Chabot doet zijn verhaal met zwierige bijzinnen en vergaande over drijvingen op een enthousiaste wijze, waarbij z'n zwabberende lichaam dit nog eens extra benadrukt. Maarten Spanjer vertelt daarentegen op introver te wijze over bordeelbezoek en neemt regelmatig het Nederlandse artiesten- en voetbalwereldje op de korrel, wat tot vele hilarische momenten leidt. Een Ha genees in de taxi van een Amsterdam mer moet een waar feest zijn. Op vrijdag 3 februari is dit 'hemelse thea ter' te zien in Theater Buk Buk Heiloo. De entree is 12,50 en de aanvang is 21.00 uur. Op 31 maart speelt het Hei- looër Jeugdtheater 18 Tevens begint vanaf 3 feburari de voorverkoop van de cabaretier Hans Teeuwen (datum 14 april, entree 10,00 telefonische reser veringen 072-333552). Kortom, iedere maand verrassend en uitdagend theater in Buk Buk Heiloo. HEILOO - 'Moet ik me nu al druk ma ken over de toekomst? Voorlopig woon ik hier naar mijn zin en later zie ik wel', denkt u misschien. Sommige ouderen vinden het maar onzin al ver vodruit te kijken. Toch is het verstandig even stil te staan bij uw huidige of toekomstige woning. Deze inleidende woorden komen voor in de 'Senioren Thuis Test', een uitgave van het Projektbureau Seniorenlabel, een gezamenlijk initiatief van de oude renbonden ANBO, KBO EN PCOB en de SEV (Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting). De uitgave heeft tot doel ouderen onderzoeksmethoden te bieden om hun huisvesting te testen voor het geval zij daar willen blijven wonen, ook wanneer hun mobiliteit in belangrijke mate afneemt. De opvattingen over de huisvesting van ouderen zijn namelijk drastisch aan het wijzigen. Aanvankelijk werden na de oorlog talrijke bejaardencentra en in het verlengde daarvan de verpleeghui zen opgericht. Die tijd is geweest. Ener zijds omdat een dergelijke huisvesting met de daaraan verbonden perso neelslasten bij de huidige toename van het aantal ouderen onbetaalbaar dreigt te worden. Anderzijds omdat ook de opvattingen over de huisvesting zelf zijn veranderd. Leek het vroeger ideaal de ouderen op een rustig plekje bij elkaar te plaatsen, tegenwoordig is er meer be hoefte om hen binnen de totale gemeen schap te houden, zodat het kontakt met het dagelijkse leven behouden blijft. Verder verlangen de ouderen, tegen woordig meer leefruimte. Begonnen met een zitslaapkamer, overgaande in twee-kamer-appartementen is er nu al behoefte aan drie-kamer-appartemen ten, dus aan een extra kamer voor het uitleven van hobby's of als logeerka mer. En deze ruimtebehoefte roept au tomatisch de gedachte op 'kunnen we dan niet beter de huidige huisvesting continueren?' Mede omdat daarmee het kontakt met de buurt blijft bestaan en er niet verhuisd behoeft te worden naar een vreemde omgeving, met alle daaraan verbonden risico's van vereenzaming enz... Maar kan dat ook? Is uw huis geschikt om u te blijven huisvesten, ook als u uw mobiliteit verliest, als u geveld wordt door ziekte of ouderdomskwalen of al leen achterblijft? Weliswaar zal de thuiszorg worden uitgebreid, maar de bezuinigingen van de laatste tijd voeden de twijfels of de omvang en betaalbaar heid daarvan wel voldoende zullen zijn. Konklusie: U doet er verstandig aan nu reeds uw huidige woning te toetsen aan de normen van ouderenhuisvesting en aan de mogelijkheden om zolang moge lijk zelfstandig te blijven funktioneren. Kunt u uw verdieping altijd blijven be reiken, ook als u slecht ter been raakt of uw hart een dergelijke inspanning niet meer toelaat? Heeft u een tweede toilet boven? Blijft uw bad geschikt voor ge bruik of wordt een douchecabine uitein delijk noodzakelijk? Hoe is de toegankelijkheid van uw woning? Deze en meer van dit soort vragen kunt u nu al stellen. En lijkt het allemaal wat voorbarig, later komt altijd eerder dan u denkt! Op het voorgaande kan niet voldoende nadruk gelegd worden, want een door de 'Stichting Ouderenwerk Heiloo' uit gevoerde enquête onder de vijftig plussers hier ter plaatse heeft opgele verd dat slechts 25% (en dan nog vooral boven de 74 jaar!) twijfelt of hun wo ning over 3-5 jaar nog wel geschikt voor hen zal zijn. Hiervan wil slechts 14% de woning aanpassen en 85% wil verhui zen, deels naar luxe-appartementen, deels naar aanleunwoningen. Maar het aanbod daarvan is en blijft minimaal, zodat het dus zaak wordt zelf initiatie ven te ontplooien en alle aandacht te richten op het aanpassen van de bestaande woning aan het in de toe komst te verwachten gebruik. Uit een nader onderzoek zal blijken dat er te genwoordig vele mogelijkheden zijn om woningen aan te passen. Inventieve geesten hebben reeds slimme dingen be dacht om in te spelen op de stijgende vraag naar de, voor een blijvend ge bruik, noodzakelijke aanpassingen. In dat geval kunt u gehoor geven aan het advies: 'Blijf zitten waar u zit!' De 'Werkgroep Senioren Huisvesting' in Heiloo, waar in de ouderenbonden ANBO en KBO, de 'Stichting Ouderen werk Heiloo' en de 'Vrouwen Advies Commissie' participeren zal zich dan ook vooral in die richting oriënteren. In de eerste plaats door een aantal stan daardtypen huizen in Heiloo eens te toetsen aan de normen van de 'Thuis- Test', om zodoende te komen tot een samenstel van adviezen en aanbeve lingen. Maar u hoeft niet op het resultaat van dat onderzoek te wachten. U kunt de 'Thuis-Test' die heel overzichtelijk en systematisch alle kwaliteiten en tekorten van uw huis toetst, zelf bestellen en daarmee een rondgang door het huis maken. Dat kan bij het 'Projectbureau Seniorenlabel', Postbus 18003, 3501 CA Utrecht (tel. 030-315278). U kunt ook f 7,50 overmaken op gironummer 328261 t.n.v. Thuistest Utrecht, waarna u het betreffende drukwerk thuis gestuurd krijgt. Stel dit in ieder geval niet uit, want nogmaals... later komt al tijd eerder dan u denkt! Nadere informatie in Heiloo: Werk groep Senioren Huisvesting, secretaris J. van Diepen, Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, tel. 072-333252. Gemeente Heiloo afdeling sociale zaken Spreekuren: iedere werkdag van 8.30-12.00 uur, tel. 313131. Maatschappelijk werk: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur, tel. 313184. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen voor huisvesting in een ver zorgingshuis, zorgwoning, alarmering en warme maaltijden dienen te worden gericht aan de Indicatiecommissie Hei loo, p/a afdeling Sociale Zaken, Raad huisplein 1, Heiloo, t.a.v. A.Th. Delleman (tel. 072-313184). Spreekuur: maandag t/m donderdag 8.30-12.00 uur. PLANpraktijk Consument en Huishouding Hulp bij vragen en/of problemen op fi nancieel gebied; budgetvoorlichting en schuldhulpverlening. Spreekuur volgens afspraak op het adres: afdeling Sociale Zaken, Raadhuisplein 1, Heiloo. Tele foon: 313198. Regionale Thuiszorg Gezinsverzorging, praktische thuishulp, dagverzorging en intensieve thuiszorg: Nassaulaan 30, 1815 GL Alkmaar, tel. 072-127066. Telefonisch spreekuur maandag tot en met vrijdag van 8.30-9.30 uur. Alarmnummer: 072-619818. Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening (R.I.M.A.) Heiloo: Slimpad 16, tel. 330984. Spree kuren maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. Limmen: Middenweg 26a, tel. 02205-1250. Spreekuur donderdag, 14.00 tot 15.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belangeloos de helpende hand wil bieden. Inlichtin gen: ma., wo. en vr. tel. 334383; di. en do. tel. 332156. Bellen tussen 8.30-9.30 uur. Bij geen gehoor: tel. 330455. Ziekenfonds/Univé Voor vragen of advies: kantoor aan de R. van der Weijdestraat 1, Alkmaar, tel. 072-277277. Patiënten Belangenburo Noord-Kennemerland Spreekuren: dinsdag 9.30-11.30 uur en donderdag 13.30-15.00 uur, tel. 072-114147. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot dag en nacht bereikbaar: 072-613614. Vragen over AIDS? Bel gratis de AIDS Infolijn: mens tel. 06 0222220 op werkdagen van 14.00 - 22.00 uur. Hiv-geïnfecteerden en betrokkenen bel len de Hiv-Pluslijn: 020 - 6850055. Unie van Vrijwilligers Heiloo De UW helpt waar nodig is: vriend schappelijk contact, luisterlezen, socië teit, bingo, thee schenken, ziekenhuis begeleiding, watergymnastiek, huiska merproject en dagverzorging. Helpt u de UVV helpen. Bel voor informatie: mw. W.P. Klamer, tel. 02205-4112. Kantooradres: Stationsweg 92C, 1852 LN Heiloo. Rode Kruis afd. Heiloo Rode Kruis-gebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 333399. Secretariaat: ir. J.H. Brinkhorst, Maas Geesteranusweg 20, 1851 BP Heiloo, tel. 332545. Welfare: mevr. S. Louweret-Huizenga, Goodeslaan 24, 1852 ET Heiloo, tel. 334467. Speel-o-theek regio Heiloo: Slimpad 16c, Heiloo, tel. 333399. Openingstij den: donderdag 15.00-17.00 uur, zater dag 10.00-12.00 uur. Telefooncirkels: mw. J.C. Gankema, Boswinde 3, 1852 XE Heiloo, tel. 330161. Vakantiewerk: mw. A.G. Vonk-van Steenis, De Laghe Weijdt 62, 1851 SM Heiloo, tel. 332620. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeg huis. Sekr.: Runxputteweg 20, Heiloo, tel. 02205-1922. Stichting Rolstoelbus Heiloo Inlichtingen en afspraken: tel. 333695. De Rolstoelbus is dagelijks be schikbaar. Werkgroep Vluchtelingenwerk Heiloo Contactadres: dhr. A. Haanstra, afde ling Sociale Zaken, gemeente Heiloo. Bank: Amrobank, rek.nr. 45.38.84.164 (giro van de bank: 2162), t.n.v. Vluch telingenwerk Heiloo. Senioren Info Centrum Westerweg 284, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Op werkdagen van 9.00-12.00 uur. Inlichtingen: mw. I. Peitsman. Informatie over voorzieningen en mo gelijkheden voor senioren. Stichting Ouderenwerk Heiloo Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. Activiteiten overdag: sport, creatief, ta len, educatief. Ontwikkeling en ondersteuning. Dienstverlening: Graag Gedaan, coör dinator J. Bruijn, tel. 333921, b.g.g. C. van Ginkel, tel. 334133; Vrijwilligers Vervoer, tel. 331390; Tafeltje Dekje, aanvragen tel. 313183. Alg. Ned. Bond voor Ouderen Belangenbehartiging, ontspanningsac tiviteiten en culturele bijeenkomsten voor 50+ in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: secretariaat R. Terol, Zevenhuizerlaan 91, 1852 MT Heiloo, tel. 331825. Kath. Bond voor Ouderen Belangenbehartigingontspanningsacti viteiten, educatieve en culturele bijeen komsten in 't Trefpunt, Hoog en Laag 7a. Inlichtingen: B. Oud (voorz.), To renlaan 31, 1851 TA Heiloo, tel. 332105, of mw. A. Schaap-Kamper (se cretariaat), De Driestal 40, 1852 RC Heiloo, tel. 331134. Alg. Ned. Invalidenbond Bond van gehandicapten en arbeidson geschikten. Secr.: Asterstraat 13, 1815 XP Alkmaar. Contactpersoon De Eg- monden: P. Kool, tel. 02206-4866. Con tactpersoon Heiloo/Limmen: A. de Haas, tel. 332328. Wao-Aaw-Groep Activiteiten in 't Trefpunt, Westerweg 294, Heiloo. Tevens spreekuur na tel.' afspraak: mw. Braids, tel. 331840. FNV Info-team Heiloo-Limmen Spoed-informatie: tel. 02205-1608 of 02206-5397. Bouw- en Houtbond FNV Heiloo Spreekuur iedere maandag van 19.00 tot 20.00 uur op het adres Holleweg 92 te Heiloo Woningstichting Heiloo Van der Feen de Lilleweg 14, 1851 BR Heiloo, tel. 338536. Spreekuur: elke eerste dinsdag van de maand van 19.30-21.00 uur (met uitzon dering van de maanden juli en au gustus). Technische dienst: De Kloosterhof 23, 1852 LA Heiloo, tel. 330430. Bereik baar op werkdagen van 9.00-11.00 uur. Openbare Bibliotheek Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Woensdag 14.00-16.00 Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 in De Loet, vrijdag van Uitleenpost voor ouderen geopend op dinsdag en 9.30-11.30 uur. Uitleenpost Overkerck, bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geo pend op dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30-11.30 uur. VVV Heiloo Ver. voor Vreemdelingenverkeer, Post bus 5, 1850 AA Heiloo. Hoofdinforma- trice: mevr. A. de Moor, Nijverheids- weg 11, Heiloo, tel. 072-333719. Peuterspeelzalen in Heiloo Opgave-formulieren en informatie boekjes zijn verkrijgbaar bij de peu terspeelzalen: Brammetje en Olleke, Mariënstein 179, De Teddybeer, Slim pad 16b en Pippeloentje, De Hucht 2a. Verdere inlichtingen bij het inschrij vingssecretariaat: Lida de Vries- Wagenaar, telefonisch bereikbaar uit- lsuitend op dinsdag en donderdag tus sen 9.00 tot 10.00 uur via tel. 072 333673. St. Peuterspeelzaal Plan Oost Peuterspeelzaal Pino, in de Benedictus- school, Hasebroekweg 21. Opvang van peuters in 2 groepen: maandag- en don derdagochtend dinsdag- en vrijda gochtend. Voor nadere informatie: mw. M. Konijn-Oudhuis, tel. 072-400186. Oppasdienst Tarieven: 3,00 per uur; na 24.00 uur 4,00. Contactadres (uitsluitend telefo nisch tussen 12.30 en 13.30 uur): 072-331253 (niet op dinsdag); b.g.g. mw. Plat, tel. 072-340475. Kinderdagverblijf Heiloo Voor hele en halve dagopvang, na schoolse opvang en gastouderopvang. Inlichtingen: tel. 072-338950. Opvoedtelefoon Telefonisch spreekuur voor ouders van kinderen tot 18 jaar. Bereikbaar op maandag en donderdag van 10.00-12.00 uur: 072-270330. Adviesbureau NCPN Adviezen op sociaal en maatschappelijk gebied; p/a De Kandelaar 31, 1852 KG Heiloo, tel. 072-334588; spreekuur na telefonische afspraak. Stichting Whiplash Patiënten Contactpersoon Noord-Holland: mw. A.M. Heijstra-Valkering, Breedelaan 69, 1851 MB Heiloo, tel. 072-332344. HEILOO - De D66-gemeenteraadsfrac- 'tie in Heiloo wil graag weten wat er on der de inwoners/verenigingen van Hei loo leeft. Daarom houdt zij maandelijks een spreekuur. U kunt hier uw mening kwijt over zaken, die u aanspreken en/of vragen stellen over het gemeente lijk beleid en het D66-standpunt t.a.v. diverse onderwerpen. Het eerstvolgend spreekuur is op donderda 2 februari in het gemeentehuis. Aanvang: 19.30 uur. Aansluitend op dit spreekuur vergadert de D66-(steun)fractie over de onderwer pen, die in de gemeenteraadsvergade ring van 6 februari aan de orde komen. Ook deze D66-vergadering is openbaar en vanzelfsprekend heeft iedere aanwe zige spreekrecht. Wilt u meer informa tie over D66? Bel: tel. 33 46 95 (afd. secretariaat) of 33 54 43 (fractiesecre tariaat). HEILOO - Op 4 en 5 februari is het zo ver. Jeugdtheater Heiloo brengt dan Alice in Wonderland", alweer de 7e produktie. Het gelijknamige boek van Lewis Caroll is ditmaal bewerkt door Martin Affourtit, Caroline van Rhijn en Marja Schoonheym (tekst) en Cas Himmelreich (muziek). Kerstmorgen 1862 gaf Lewis Caroll aan de 7-jarige Alice Liddell een manuscript cadeau. Dit verhaal kwam in 1865 uit, gevolgd door Alice in Spiegelland" in 1871. Over de hele wereld zijn er vertalingen verschenen en Walt Disney maakte er HEILOO - Dat we moeten snoeien in de tuin is bij de meeste mensen wel bekend, zelfs een avondvullende tekenfilm van maar het waarom en hoe en het juiste tijdstip is vaak niet bekend. De ant woorden op deze vragen leert u in de cursus snoeien van Groen Advies Jeani- ne Jonker. Zij geeft al enkele jaren cur sussen in tuinieren in deze regio. Wilt u ook graag vakkundig uw tuin kunnen snoeien volg dan een cursus op een van 1995 Is uitgeroepen tot het „Alice jaar en 14 juli 1995 is ,,Alice"-dag. Jeugdtheater Heiloo heeft nu de uitda ging aangegaan om hier een sprankelen de musical van te maken. Naast het spel van 32 jeugdige leden in de leeftijd van 13 tot 18 jaar, het verrassende decor, én de meer dan 100 prachtige kostuums, de lokaties. De cursus start in de week zorgen de speciale effekten in deze thea- van 6 februari. Dinsdag Heiloo, woens- terproduktie voor 2 uur puur genot. Tij dag Sint-Pancras, donderdagochtend den van de voorstellingen: zaterdag 4 Castricum en donderdagavond februari: 15.00 en 20.15 uur; zondag 5 Santpoort-Noord. De cursussen worden februari 11.45 en 15.15 uur. De kaarten zowel op de ochtend (9.00-11.00 uur) kosten 8,50 per persoon en zijn voor als de avond (20.45-22.15 uur) gegeven. Voor informatie en inschrijvingen kan men contact opnemen met Groen Ad vies Jeanine Jonker te Limmen, tel. 02205-3646. alle 4 de voorstellingen verkrijgbaar aan de kassa van Theater De Beun, Willi- brordusweg 2 te Heiloo, tel. 072 333156. Openingstijden kassa dagelijks van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - Stichting Pandora brengt een nieuwe brochure voor het algemeen publiek uit: „Luistert u nog wel eens naar uzelf? Een brochure over wat u (niet) moet doen bij psychische klach ten". De uitgave heeft een oplage van 300.000 en wordt uitgegeven in het ka der van het project Keuzen in de zorg' van het ministerie van VWS. De bro chure wordt ondersteund een aanbevo len door het Nederlandse Huisartsen Genootschap en de Landelijke Huisart sen Vereniging. Vanaf 30 januari i& de brochure verkrijgbaar via Postbus 51 bij alle postkantoren en openbare bibli otheken en bij alle huisartsen in Neder land. De brochure biedt antwoord op veelgestelde vragen als wat moet ik doen, of juist niet doen, als ik me psy chisch niet in orde voel?- Wat kan ik er zelf aan doen? Wanneer zou ik een arts of therapeut moeten raadplegen? Wat heb ik te verwachten van een Riagg of van een specifieke therapeut of behan deling? In de publikatie zijn onder an dere praktische tips en een checklist opgenomen. Door allereerst de eigen mogelijkheden te benutten om psychi sche klachten aan te pakken, gaan men sen bewuster en kritischer gebruik maken van de geestelijke gezond heidszorg. HEILOO - De volksdansvereniging Pri dini uit Heiloo, organiseert op woens dag 8 februari van 19.30 tot 22.30 uur een salsalesavond in de grote zaal van het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo in Heiloo. De basisfiguren van de danssoort zullen worden aangeleerd door een specialist op salsadansgebied, Clark Troncon. De avond is heel ge schikt voor een ieder die kennis wil ma ken met sala, wat maatgevoel, soepele heupen en plezier in dans is genoeg om mee te doen. Iedereen is welkom, niet Pridini-leden betalen 7,50, leden 5,00 exclusief consumpties. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact op nemen, bij voorkeur tussen 17.30 en 19.00 uur, met Flora Groot, tel. 072 336012, of Vera Verzijlenberg tel. 02205 - 2827. HEILOO - Recent organiseerde Artsen zonder Grenzen een schrijfwedstrijd. Eigenlijk was deze bedoeld voor vol wassenen, maar de 12-jarige Bas War ners uit Heiloo stuurde ook een gedicht in. De jury kende de jonge dichter een prijs (een boek en een bos bloemen) toe, omdat hij een helder en ontwapenend gedicht had geschreven. Het thema van de wedstrijd was 'oorlog'. Ook op school en voor andere schrijfwedstrij den maakt Bas regelmatig gedichten. BERGEN - Zen Shiatsu massage is een uit Japan afkomstige manuele therapie, welke zorg draagt voor ontspanning, vi taliteit en de zelfgenezende eigenschap pen van het lichaam stimuleert. Eind februari start een basis-cursus Zen Shi atsu waarin de technieken van deze the rapie geleerd worden, door Joop van der Meij infde Shiatsu Studio bergen aan de Stroomerlaan 20. Voorafgaande aan deze cursu vindt er een kennisma kingsles plaats op maandag 6 februari om 19.30 uur. De kosten hiervoor be dragen 10,00. Inlichtingen en aanmel dingen tel. 02208-97711. CASTRICUM - De volksuniversiteit Castricum e.o. organiseert een serie van vier lezingen over Rusland en zijn ge schiedenis. De lezingen worden gehou den door drs. H. Kern, historicus, verbonden aan de Rijksuniversiteit van Leiden. De lezingen zullen plaatsvinden op de vrijdagen 3, 10, 17 en 24 februari. Vrijdag, 3 februari: geboorte van Rus land. Vrijdag 10 februari: Tsaar Peter de Grote en zijn opvolgers. Vrijdag, 24 februari: revoluties, dictatuur en onder gang. Plaats van de lezingen: De Scha kel, Kerkpad 3-in Castricum. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs 22,50 voor vier lezingen of 7,50 (CJP 5,00) per lezing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6