C1000 Voordeelmarkt 10.98 Y. Open Dag Heiloo ra OPRUIMING tQÈ'ho A.J.V0S gees hachmang loodgieters Tien jaar Hal 't Zevenhuizen Nella van Os exposeert in muziekschool Jan Kraakman viert 25 jaar onderwijs op St. Radboudschool Vanavond 15 februari m Magere Runderlappen Elstar of Jonagold nu voor jamf prijzen 60e JAARGANG NO REKEN 15 FEBRUARI 1995 D66 wenst oprichting platform in Heiloo Werkgroep "Vrouwen kiezen in de politiek" Wordt donateur van Buk Buk Carnaval in Overkerck De tijd is rijp voor decoratie Informatieavond Paulusschool Ypestein Donateursconcert Fanfare Showband Geslaagd Gevonden voorwerpen 1 kilo voor kilo voor 49 IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK PETRUS CANISIUS COLLEGE Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g, de alleiéeuéite Winter Orgelconcert door Teke Bijlsma in gereformeerde kerk Aktie wereldwinkel chocolade moet chocolade blijven Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mnvprijzen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 '.v.v.vl' Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! Frank Schouten runt al tien jaar Hal 't Zevenhuizen. HEILOO - In het kader van de discussie over Bestuurlijke Vernieuwing heeft D66 Heiloo op 13 februari 1995 een no ta over dit onderwerp aan de commissie Bestuurszaken aangeboden. De nota haakt in op de resultaten van een ge meentelijk onderzoek naar de relatie tussen burger en gemeente(bestuur), waarbij o.a. gebruik is gemaakt van een telefonische enquete. Uit dit onderzoek blijkt, dat de kritiek zich toespitst op het ontbreken van duidelijke aanspreek punten binnen het gemeentelijk appa raat en het gebrekkige overleg met belanghebbende organisaties en inwo ners over beleidsontwikkeling. Volgehs D66 komt dit, omdat inwoners en organisaties te laat bij de gemeente lijke besluitvorming worden ingescha keld. Vaak wordt men geconfronteerd met volledig uitgewerkte voorstellen. Van het wijzigen van voorstellen van de gemeente of het toevoegen van nieuwe elementen daaraan, blijkt nauwelijks sprake. Als aan alternatieven van orga nisaties/burgers niet of nauwelijks aan dacht wordt besteed, neemt de interesse in de lokale politiek af en rest ons een veelal slaapverwekkend optreden van bestuurders in gemeenteraadsvergade ringen. In de nota stelt D66 voor om in de pre sentatie van gemeentelijke voorstellen meerdere alternatieven naar voren te brengen. Ook kunnen dan bijvoorbeeld voorstellen van organisaties/burgers een kans krijgen en in de besluitvorming worden meegenomen. Ingeval van de voorbereiding van om vangrijke plannen pleit D66 voor het oprichten van een platvorm, waarin be langhebbenden, raadsleden en de ver antwoordelijke wethouder zitting hebben. Doel van zo'n platform is om naar aanleiding van probleemverken nende, ambtelijke nota's, de onder de verschillende partijen levende ideeën uit te wisselen. Eén van de schilderijen van Nel la van Os, te zien in de muziekschool Heiloo. HEILOO - Aan de handel in tweede hands spullen zit veel meer vast dan je op het eerste gezicht zou vermoeden. Frank heeft daarin, na tien jaar ,,Hal 't Zevenhuizen" aardig ervaring in op gedaan. ,,Als je met dit werk begint, kan je alles wel gebruiken maar na tien jaar >yordt dat een ander verhaal. Het grootste pro bleem is het ruimte gebrek, speciaal voor de grote stukken" zegt Frank. Hij begon indertijd om te proberen in z'n eigen onderhoud te voorzien en na heel hard werken, daarbij gesteund door zijri ouders, is dat gelukt. Per week werkt Frank zo'n 60 a 70 uur. Heel vaak moeten er spullen opgehaald of weggebracht worden, dat gebeurt na tuurlijk na de openingsuren van de win kel. Hoe voller het wordt hoe moeilijker het wordt de zaken overzichtelijk uit te stallen. Mensenkennis Mensenkennis doe je in dit vak ook veel op. Er zijn mensen die zeggen: neem maar mee, ik ben blij als ik van de troep gf ben". Anderen denken dat ze er ik weet niet wat voor krijgen en zijn dan teleurgesteld en zeggen dan fijntjes: ,,Dan geef ik het net zo lief aan een goed doel". Terwijl hier een man hard werkt om in z'n eigen onderhoud te voorzien en het spul niet naar grofvuil gaat, maar hergebruikt wordt. Er zijn vaak kijkers ze kijken lang in de winkel en vertrekken dan met een blij gezicht met een beker van een gulden. Dat is geen enkel bezwaar, grutten mag. Dan zijn er de verzamelaars mensen die een bepaald soort tin of glas sparen. Die lopen zo nu en dan even binnen om te kijken of er nog wat binnen is gekomen. Frank bewaart ook wel dingen voor zijn vaste klanten. Trend Ook in de tweedehandshandel bestaat een soort trend. Een paar jaar geleden was b.v. de handel in gasfornuizen iets dat goed liep, toen de magnetron z'n en tree maakte was het met die handel ge lijk gedaan. Maar er komen dan weer andere dingen in trek. Frank vertelt: „Jaren had ik een grote partij van dat harde glasservies ik raakte het aan de straatstenen niet kwijt. Maar met de komst van de magnetron, was ik het zo kwijt". De vorige week werd er, vanwege het 10-jarig bestaan nog eens extra korting gegeven op een groot aantal artikelen, dat trok uiteraard veel mensen, ook die er nog nooit geweest waren en hun ogen uitkeken. Er bestaat vaak nog een soort drempel vrees dat is nergens voor nodig iedereen mag rustig rondkijken en is er niets van uw gading bij, dan gaat u weer volgende keer beter. Grote stukken worden thuisgebracht of opgehaald. De liefste wens van Frank is een grotere ruimte zodat je alles wat meer kunt sorteren, zodat het wat over zichtelijker wordt. Misschien een leuk kadootje voor zijn .10-jarig bestaan, hij werkt er hard genoeg voor. HEILOO - "Vrouwen kiezen in de poli tiek" is een werkgroep waarin vrouwen van alle politieke partijen in Heiloo en van de Federatieve Vrouwenraad sa menwerken. Onze werkgroep heeft in verband met de verkiezingen op 8 maart van de Pro vinciale Staten een informatieve bijeen komst georganiseerd. We hebben vijf vrouwelijke statenleden bereid gevonden ons te vertellen waar zij zich in de Staten mee bezig houden en welke invloed de Provincie op ons dagelijks leven heeft. Na de pauze krijgt u gelegenheid vragen te stellen aan deze actieve vrouwen. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdagavond 23 febru ari in het Oosthonk. De Oostkanter 14 in Plan Oost. Aanvang 20.00 uur. Heeft u stemrecht? Gebruik het!!! Gaat u stemmen? Stem op een vrouw! HEILOO - In navolging van Buk Buk's info-bulletin de Uitfo, welke laatst bij u te samen met de Uitkijkpost op de mat is gevallen, brengen we nu via deze weg het donateursschap van Buk Buk weer even aan het licht. Vanaf f 20,00 kunt ook u donateur worden van een uniek jongerencentrum welke een breed scala aan jongerencultuur vertolkt. Om de achterban te verbreden en te ver sterken, is Buk Buk met deze actie van start gegaan. Er bestaan twee mogelijk heden voor het donateursschap. Zoals boven vermeld staat, kan men al dona teur worden vanaf f 20,00. Maar vanaf f 40,00 bent u VIP-donateur. Dit laatste houdt een aantal extraatjes in, zoals de mogelijkheid om als eerste entreekaarten te kopen. Nieuw extraatje is om het enige Buk Buk T-shirt te kun nen bemachtigen, een waar collectors item. Natuurlijk worden, alle donateurs op de hoogte gehouden van het wel en wee van Buk Buk. Hoe wordt men donateur? Dat is mak kelijk. Loop een keer Buk Buk binnen tijdens openingstijd en wendt u tot het barhoofd, of maakt uw donatie over op het banknummer van Buk Buk: VSB 832 356 484, onder vermelding van 'do natie Buk Buk' (zet s.v.p. uw naam, adres, en telefoonnummer erbij!). Voor meer informatie kunt u bellen met Buk Buk (tel. 335242), vraag dan Frans Langedijk. Draagt u Buk Buk een warm hart toe? Aarzel niet langer maar wordt donateur! HEILOO - Op maandag 20 februari zullen de leden van carnavalsclub De Doorzakkers voor de elfde keer een playbackshow verzorgen voor de bewo ners van zorgcentrum Overkerck. Grote animator van de show is Abe Witte brood uit Egmond aan den Hoef, de plaats vanwaar ook de club komt. ,,Ik probeer elk jaar een thema te vin den waar omheen ik dan twaalf Neder landse liedjes groepeer. Dit jaar zijn de vier seizoenen het thema", aldus Abe. „Meestal ken ik wel wat liedjes die bij een onderwerp pas sen, maar zonder de hulp van de jongens van Radio 80 zou het me niet zo goed lukken. Zij hebben doorgaans goede ideeën en maken voor ons de hele geluidsband klaa". Het publiek bestaat op 20 februari uit de bewoners van Overkerck, waar men nu al voor de elfde keer komt. Ook wordt de show sinds een paar jaar opge voerd in huize Agnes in Egmond aan Zee. Men mag rekenen op een enorme medewerking van het personeel van de ze huizen, die in hun vrijetijd komen helpen. De plaatselijke band De Kinkeluters zorgt voor een stukje live carnavalsmu ziek en natuurlijk zal een aantal van de bewoners zich carnavalesk uitdossen. Naast de activiteiten in de tehuizen heb ben De Doorzakkers natuurlijk ook nog hun eigen activiteiten: een kindermid dag, een jeugddisco, ziekenbezoek en natuurlijk het grote carnavalsfeest, dat dit jaar op zaterdag 25 februari in het Dorpshuis in Egmond aan den Hoef ge houden wordt. Jan Kraakman, een kwart eeuw leraar aan de Radboudschool. HEILOO - Tot het eind van deze maand is in de muziekschool aan Het Veld te Heiloo een tiental schilderijen van Nella van Os te zien. Deze hebben als thema 'muziek'. De sterk omlijnde fantasieën, die vaak doen denken aan glas in lood, zijn voor dit thema vertaald in bijzon dere vormen en vlakken. De primaire kleuren geven een frisse kijk op bloe men, maar vooral op muziek. Het werk van Nella van Os uit Limmen is tijdens de lestijden van de muziekschool te zien. HEILOO - Bent u met al dat binnenzit ten deze donkere winterdagen een beetje uitgekeken op uw interieur? Wilt u een andere woonsfeer creëren? Gelukkig hoeft u zich dan niet te beperken tot al leen maar een nieuw behangetje. Want tegenwoordig zijn er de mooiste combi naties in behang, verf en raamdecoratie. Collecties met mooi op elkaar afgestem de kleuren en dessins. Zodat u een har monieus geheel kunt creëren. Een een geheel eigen woonstijl. Wat dat betreft kunt u nu veel inspiratie opdoen bij Bolten Verf Wand. Want daar worden nu de Decoratie Weken ge houden. U vindt er de nieuwste trends. En natuurlijk het juiste gereedschap. Gordijnen, lamellen, rolgordijnen en jaloezieën kunnen, gratis, worden opge meten en tegen een kleine vergoeding worden gemonteerd! Kwestie van ou derwetse service, zeggen ze bij Verf Wand. Daar kennen ze alle kneepjes van de vakman voor een perfect eindre sultaat. Als echte doehetzelver bent u tenslotte pas tevreden, als de buren den ken dat u 't hebt laten doen. Geen mooier compliment toch? De Decoraties Weken bij Verf Wand worden gehouden tot 11 maart. Adres: Bolten Verf Wand, Westerweg 259, Heiloo. HEILOO - Maandagavond 20 februari is er in de Paulusschool een informatie avond voor ouders van kinderen die in de komende periode 4 jaar worden en voor ouders die binnenkort aan verhui zen en een nieuwe school zoeken. De school is die avond om 20.00 uur geo pend om belangstellenden te ontvangen. Er is gelegenheid om een videofilm te bekijken over het werken met de kinde ren in de verschillende groepen. De avond heeft een ongedwongen karakter, zodat er volop gelegenheid is om in de groepen te kijken de leerkrachten te spreken. Er zijn ook leden van de ou derraad aanwezig om eventuele vragen te beantwoorden. De Paulusschool is gehuisvest in ,De Kring' in Ypestein. HEILOO - Op zaterdag 4 maart wordt het jaarlijkse donateursconcert van de Fanfare Showband Heiloo gehouden in de grote zaal van het Open Huis, boven 't Loo. De aanvang is 20.00 uur. De muziekale leiding is evenals voorgaande jaren in handen van dirigent Ruud Peer- deman. Enkele van de muzikale werken worden 'aangekleed' met een wervelen de show door de majorette/twirlgroep. Tevens staat een demonstratie danstwirl op het programma. Donateurs van FSH hebben gratis toegang, andere be langstellenden betalen f 2,50 per per soon. Na het concert is er bal na in de foyer van het Open Huis met het Com bo Elders. HEILOO - M. Serra, Heiloo; S. v.d. Berg, Egmond-Binnen; M. v.d. Brug, Heiloo; P. v. Diepen, Heiloo; G. v. Duin, Alkmaar; J. Hoogewerf, Graft; M. Hennekens, Heiloo; R. Huibers, St. Pancras; L. Huis in 't Veld, Heerhugo- waard; M. Kenter-van Elsbergen, Alk maar; M. Ranzijn, Heiloo; N. Schilder, Bergen; J. Stam, Oosthuizen; S. v. Stra len, Bergen; G. Verberg, Alkmaar. Voor het diploma WordPerfect slaagden: A. Apeldoorn, Limmen; L. Dekker Eg mond aan Zee; E. Disco-Zeeman, Lim men; M. Greive, Egmond Binnen; M. Groen, Egmond a/d Hoef; J. Hooge werf, Graft; J. Maurix, Alkmaar; S. Metzelaar-Winder, Limmen; R. Roet- Stronk, Heiloo; L. van Vuure, Bergen; E. Wempe, Julianadorp; C. Castricum, Heiloo; F. v.d. Graaf, Heiloo; C. Schong-Duinmeijer, Egmond a/d Hoef; A. Mooij, Tuitjenhorn; E. Sprenkeling, Stompetoren; R. Swart, Egmond Binnen. Zij werden opgeleid door Dompvloet Opleidingen te Heiloo. HEILOO - Dit schooljaar viert Jan Kraakman zijn 25-jarig ambtsjubileum. Een bijzonder feit is wel dat Jan deze gehele periode op de St. Radboud heeft gewerkt. Op 1 augustus 1969 is hij als onderwijzer begonnen en ook nu nog is hij werkzaam aan dezelfde school. Een groot aantal jaren is Jan ook adjunct directeur geweest. Alle ouders en kinderen kennen Jan als een rustige persoon. Hij houdt van een prettige sfeer op school en in zijn klas. Hij is een geliefde leerkracht voor de kinderen en een steunpunt voor zijn col lega's. Zo'n 750 leerlingen zullen zich nog kunnen herinneren dat ze bij'hem een jaartje hebben vertoefd. En omdat Jan nog steeds zin heeft in het onderwijs op de St. Radboud zullen nog vele leer lingen volgen. Jan Kraakman is een bekende Heilooë- naar. Velen treffen hem vaak wande lend aan, want al jaren helpt hij bij het organiseren van de avondvierdaagse in Heiloo. Maar ook op andere lange toch ten, o.a. bij het schaatsen, kun je hem tegenkomen. Op vrijdagmiddag 3 fe bruari jl. is Jan in het zonnetje gezet door de kinderen en teamleden van school. Door tractor en plattewagen werd hij van thuis opgehaald. Gezeten op een versierde stoel werd Jan getrak teerd op een ererondje door Heiloo. Ook al zijn kinderen van de klas moch ten de ereronde meemaken. De gehele dag stond in het teken van toespraken en feest. Het is een fantastische dag ge worden waar Jan en zijn vrouw Lies- beth en zijn zoons Rob en Joost veel plezier aan hebben beleefd. HEILOO - Bij de politie te Heiloo zijn de volgende gevonden voorwerpen inge leverd tussen 3 en 9 februari: een don kerblauwe fietstas, een rode kinder- bodywarmer, een bruine leren hand schoen en diverse sleutels. PETRUS CANIS1US C0LLEGE JL gymnasium-atheneurn-havo-mavo~(i)vbo Alkmaar'Bergeri'Heiloo Centrale administratie: tel. 072 112283 Van 18.30 tot 21.00 uur: voor ouders en leerlingen. Het PCC: een complete scholengemeenschap, met zes vestigingen in Alkmaar, Bergen en Heiloo, variërend van 250 tot 800 leerlingen. Het PCC: een open katholieke school, waarin niet alleen aandacht is voor studie, maar ook voor culturele en buitenschoolse aktiviteiten. Sector Vwo/Avo Vestiging Heiloo De Dors 2 -1852 RG Heiloo telefoon 072 332780 Kennemerstraatweg 1 29 Heiloo - 330332 In-Wear Turnover Oilily Sandwich Sissy Boy B U I Q U BERGEN HEILOO HOORN KENNEMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330550 KANTOOR HOU DE ND: KEN NEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR MAKELAARDIJ O.G S^oÏheken"00" Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo assurantiën Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 taxaties Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Teke Bijlsma bespeelt het orgel van de gereformeerde kerk in Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 17 februari 1995 wordt het pels-orgel van de gerefor meerde kerk aan de Noordergeeststraat met een orgelconcert, verzorgd door Te ke Bijlsma uit Haarlem, na een grote onderhoudsbeurt en heroriëntatie door de fa. Pels en van Leeuwen weer in ge bruik genomen. Het orgel is gebouwd in <4 965 en is een neo-barok orgel. Het orgel had een vrij scherpe klank. Na 30 jaar gebruik was een grote onderhoudsbeurt noodzake lijk. Oktober '94 zijn alle pijpen uit het orgel gehaald en naar de werkplaats van de firma Pels en van Leeuwen in 's Her togenbosch gebracht. In de gerefor meerde kerk is tijdelijk een mooi en speels klinkend klein draagbaar orgel (portatief) geplaatst voor de begeleiding De Europese Commissie zal binnenkort een beslissing moeten nemen over het cacaogehalte in chocoladeproductenIn van de gemeentezang. In de werkplaats zijn de pijpen schoongemaakt. Voor zo ver noodzakelijk, gerepareerd en voor herintonantie geschikt gemaakt. Tevens is in het orgel al het mechaniek hersteld. Afgelopen maand zijn alle pijpen weer in het orgel geplaatst. Daarna is het or gel geherorintoneerd en gestemd. Tot herintonatie werd besloten, omdat daarmee een grondtoniger en dragende klank wordt verkregen. Het orgel krijgt daarmee een warmer en ronder karak ter. Dit is beter voor het begeleiden van de gemeentezang dan de eerdere scherpe intonatie. Vrijdag 17 februari 1995 wordt het op nieuw geïntoneerde orgel voor het eerst bespeeld. U kunt het resultaat zelf ko men beluisteren. Teke Bijlsma is hoofd organist van de Wilhelminakerk in Haarlem en in onze streek geen onbe kende. Hij is dirigent van verschillende koren en de laatste jaren zijn verschil lende CD's van hem uitgebracht. Teke Bijlsma speelt op het concert wer ken van Handel, Bach, Gallupi en uite raard ook eigen improvisaties. De aanvang van het concert is 20.15 uur en na afloop zal een vrijwillige bijdrage worden gevraagd. Nederland geldt, evenals in de meeste andere landen van de Europese Unie, de bepaling dat het vet in chocoladeartike len voor 100% uit cacaoboter moet bestaan. In Engeland, Ierland en Dene marken mogen er voor maximaal 5% andere vetten in verwerkt worden. De Europese chocoladeindustrie pleit nu bij de Europese Commissie om voor taan voor alle landen van de Unie deze 5% richtlijn toe te staan. Als dit doorgaat, zal de vraag naar ca caobonen met 200.000.000 kilo per jaar verminderen. Dat is o.a. voor Chana, waar vele kleine boeren cacaobonen produceren, een ramp. Chana is nl. voor 50% van zijn exportinkomsten af hankelijk van de uitvoef van cacaobo nen. Het argument van de industrie dat deze vervangende vetten ook uit Derde Wereld landen komen is slechts gedeel telijk waar. Maar voorzover dat juist is worden die cacaobotervervangers gro tendeels gehaald uit producten, die, zo als sojabonen, vooral op grote plantages geteeld worden. De V.S. De V.S. hebben verder ge dreigd hun 100% cacaoboterverplich- ting geheel op te heffen wanneer de Europese Commissie die met 5% ver mindert. Dat zou de ramp nog veel gro ter maken. In de Wereldwinkel kunt u uw handtekening plaatsen onver een verzoek aan de Europese Commissie om een resolutie (besluit) aan te nemen, waarin verplicht wordt in chocoladear tikelen voor 100% cacaoboter te ver werken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1