l Aanbrengen van natuur-vriendelijke oevers Uitbreiding gemeentelijk minimabeleid Bekendmaking vaststelling en wijziging verordeningen g4 HEILOO Ingediende bouwaanvragen Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Stemmen bij volmacht Inwerkingtreding Wet Waardering Onroerende Zaken Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen PAGINA 4 UITKIJKPOST - 15 FEBRUARI 1995 Vorig jaar is bij het Zevenhuizen Venne- watersweg de waterpartij uitgebaggerd. Terwijl dit werk aan de gang wasr is aan het college gevraagd om geld ter beschikking te stellen om een natuurlijke oever te mogen aanbren gen. Het ligt in de bedoeling om in maart de werkzaamheden uit te voeren. Het beleid richt zich op natuurlijker en ecologi- scher beheren van parkenbermen en plant soenen. In dit kader is dit een aantrekkelijk project. We gaan een meer natuurlijke inrichting aanbren gen. De aanwezige ruimte en het feit dat de berm nagenoeg aansluiting vindt op het natuurrijke gebied "de Zuiderneg" maakt het realiseerbaar. Deze natuurlijke oever trekt als het ware de fauna en flora het dorp in. Langs de waterpartij aan het Zevenhuizen wordt dus over een strook van 250 meter de grond afgegraven. Dat maakt het talud flauwer. De aanwezige beschoeiing wordt onder water rc (V V\< ^Uur besc x afgezaagd en met bagger uit de Neggen wordt de ondergrond voor het te planten materiaal aantrekkelijk gemaakt. Op deze manier wordt een uniek stukje natuur gecreëerd. Op woensdag 15 februari is er overleg met Natuurberaad (o.a. visverenigingIVN, vlinder stichting) en op dezelfde dag wordt in de Raadscommissie Grondgebiedzaken dit onder werp aan de raad voorgelegd. De mogelijkheden van het gemeentelijk mini mabeleid zijn met ingang van 1 januari 1995 uit gebreid. De gemeenteraad heeft besloten dat met ingang van genoemde datum de voorzienin genwaarvoor een bijdrage kan worden gevraagd yvorden uitgebreid met de kosten van het zwembadabonnement voor Het Baafje en een sport- of culturele vereniging. De extra uitkering is bedoeld voor personen van 6 tot'18 jaarwaarvan de verzorgende(n) een netto besteedbaar inkomen heeft (heb ben) wat gelijk is aan het minimum of dat iets daarboven ligt. Een bijdrage kan worden verkregen voor: a. kosten zwembadabonnement bijdrage 70 van de abonnementskosten tot maximaal 126— (persoonlijk abonne mentof bij meerdere personen in één gezingezinsabonnement). en b. sportvereniging bijdrage tot maximaal 105, per jaar per persoon of c. culturele vereniging bijdrage tot maximaal 70,per persoon per jaar De overige vergoedingen ingevolge het mini mabeleid zullen in 1995 worden voortgezet. Vergoedingen kunnen worden aangevraagd voor de gemeentelijke belastingaanslagen 1995 (hondenbelasting, onroerende-zaakbe- lastingen en rioolrecht-afvalstoffenheffing. Voorts kan één keer per jaar een bijdrage voor de kosten van maatschappelijk verkeer worden verkregen telefoonkosten, reiskosten, cursus sen enz). De uitkeringen minimabeleid zijn bedoeld voor personen met een netto besteedbaar inkomen dat op het minimumniveau ligt. Bij de berekening van dit inkomen kan reke ning worden gehouden met periodieke bijzon dere kosten zoals dieet, huishoudelijke hulp enz. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling sociale zaken, de heer G. van Holk, telefoon 313 195. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. Opgemerkt wordt, dat in dit stadium nog niet bekend is of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen alsmede voornemens om vrijstelling te verlenen zullen te zijner tijd wor den gepubliceerd, waarna de mogelijkheid bestaat de bouwplannen in te zien en eventu ele bezwaren in te dienen. Mariënstein 180, C.B.S. de Duif - plaatsen ber ging Pastoor van Muijenweg, Marcel Muyres West B.V. - plaatsen woningen, fase C en D Baetenburg 133, A. Pos - vergroten woning Groot Barlaken 48, J.H. Vrolijk - vergroten woning De Waard 81, Th.A. Kosters - vergroten woning Fraktiekamers Sinds enkele weken hebben de frakties van alle partijen een eigen vergaderruimte in het gemeentehuis van Heiloo. Dit was jaren een wens van de huidige wet houder Ten Hoope, ook al in de tijd dat hij raadslid was. De ruimteverdeling is als volgt: Heiloo 2000 kamer van wethouder A.J.M. ten Hoope WD kamer van wethouder J. Wuijster-Schuddeboom PvdA kamer van wethouder R. Bos CDA kamer 25 D'66 commissiekamer, naast raadzaal Groen Linkstorenkamer in oud deel gemeentehuis. Bij de op 8 maart 1995 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij vol macht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stem men staan twee mogelijkheden open, te weten: A. uiterlijk 22 februari 1995 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. B. uiterlijk 3 maart 1995 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen oproepings- kaart in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is gere gistreerd. Voor nadere inlichtingen afdeling Burgerzaken, telefoonnummer 313 110. Bij de op 8 maart 1995 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan wenst gebruik te maken staan twee mogelijkheden opente weten: A. uiterlijk 22 februari 1995 een schriftelijk verzoek daartoe indienen bij de burge meester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling als kiezer is geregistreerd. B. door het overdragen van de oproepings- kaart aan een gemachtigde. Voor nadere inlichtingen afdeling Burgerzaken, telefoonnummer: 313 110. Op 1 januari 1995 is de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) in werking getreden. In het kader van deze nieuwe wet staan de gegevens van de aanslagen onroerende-zaak- belasting ter beschikking van het Hoogheem raadschap en de Rijksbelastingdienst. Het Hoogheemraadschap gebruikt de gege vens al sinds 1992 voor het heffen van de omslag met betrekking tot de gebouwde onroerende zaken. De Rijksbelastingdienst zal de waarden gebruiken als vergelijkingsmateri aal voor de inkomstenbelasting, voor de con trole van de berekening van het huurwaarde forfait en voor de vermogensbelasting. Ook voor andere belastingen kunnen de waarden worden gebruikt. De waarden, die de Rijksbelastingdienst zal hanteren, staan op de laatste aanslag onroe- rend-zaakbelastingen. Tot belastingjaar 1997 kan de Rijksbelastingdienst van deze waarde afwijken. Daarna is de door de gemeente vast gestelde waarde de wettelijke heffingsgrond slag. Meer informatie hierover verstrekt het bureau Belastingen van de gemeente, telefonisch op de nummers 313 142 313 153. De publieksopenstelling is op werkdagen van 08.00 - 12.30 uur. Raadhuisplein I Postbus I 1850 AA Telefoon Afdeling Voorlichting 313289 Open van 8.00 tot 12.30 uur f HEILOO Burgemeester en wethouders maken ingevol ge het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend, dat bij raadsbesluiten van 6 februari 1995 de Algemene Plaatselijke verordening 1995 is vastgesteld. De Algemene Plaatselijke Verordening 1995 treedt in de plaats van de Algemene Plaatselijke Verordening Heiloo 1992 en de Afvalstoffenverordening gemeente Heiloo. De Algemene Plaatselijke Verordening (APV) geeft regels op het gebied van de openbare orde, de openbare zedelijkheid, de bescher ming van het milieu en het natuurschoon en Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwver gunningen en positief bevonden meldingen verleend: Boekenstein 95, G. Oostermeijer - vergroten woning en garage Boekenstein 94, G.W.J. Kofling - vergroten woning Butterlaan 16, J.W. Harlaar - plaatsen blokhut E.J. Potgieterweg 23, J.N. Zuurbier - vergroten garage Deze bouwvergunningen/meldingen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling VROM, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na tele-fonische afspraak, nummer 313 217 of 313 216). Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM, wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld;'dit kan telefonisch onder de nummers 313 217 of 313 216. zorg voor het uiterlijk aanzien van de gemeen te alsmede het verwijderen en inzamelen van afvalstoffen. Daarnaast behelst de APV ook voorschriften omtrent parkeerexcessen, collecteren, venten en standplaatsen. Op grond van artikel 2.4.17 aanhef en onder a hebben burgemeester en wethouders losloop gebieden aangewezen. Op bijgaande tekening zijn de losloopgebieden gearceerd aangege ven. In deze gebieden geldt geen aanlijnge- bod en geen opruimplicht. De Algemene Plaatselijke verordening treedt in de derde dag na die waarop zij is bekendge maakt, derhalve op 18 februari 1995. De Algemene Plaatselijke Verordening 1995 ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Bestuurszaken, kamer 126. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van de daan/oor verschuldigde leges, afschriften van de vorengenoemde verordeningen verkrij gen. Heiloo, 21 december 1994. Openbare verlichting Storingen in de openbare verlichting kunt u op werkdagen melden via telefoonnummer 313 206. Defecte lichtmasten worden na melding bin nen veertien dagen gerepareerd. Wilt u bij de melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast vermelden? Verleende inzamelvergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een inzamelingsactie van gedragen kleding in de hierna vermelde perio de: 1Stichting Nederlandse Moederzorg vrijdag 17 februari '95 van 09.00 - 18.00 uur. De inzamelaars horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt, dat zij bevoegd zijn in te zamelen. Bourgondisch Landbrood Creatief Akersloot Rabo Poldertrimloop bij KH Meervogels '60 i Informatierubriek $0 \B»ll»slaan l oorderna Chtkaot Laan van Frana\ x poatarpark radarlca s ho uidarna 7F Zavanhulzan Losloop gsbis dsn voor hondon. - M A.P.V. Art. 2. 4. 17 2. 4. 18 Een nieuw culinair hoogtepunt van de Echte Bakker. REGIO - Bij het woord Bourgondisch' krijg je visioenen van Middeleeuwse ta fereeltjes: fraai geklede mensen aan een rijk voorziene, overvloedige dis. De 350 Echte bakkers van Nederland hebben dit beeld vertaald in een heel bijzonder brood, het Bourgondisch Landbrood. De rijke combinatie van verschillende soorten granen, een keur aan noten, za den en vruchten is zo exclusief dat met recht over een Bourgondisch culinair gerecht gesproken kan worden. De Franse Zonnekoning zou bij wijze van spreken maar wat graag het Hollands- Bourgondisch Landbrood op zijn menu hebben gezet. Jammer voor Lodewijk de XIV, maar niet voor ons. Vanaf half februari is het Bourgondisch Land brood verkrijgbaar bij Echte Bakker Jan Hemmer. Een Echte Bakker is her kenbaar aan het logo met het 'gele bak kertje'. Bourgondisch schilderij De nooit aflatende drang naar vernieu wing en innovatie is de kracht van de Echte Bakker en ook de reden dat het een na het andere overheerlijke brood het levenslicht ziet. Met het nieuwe mo- lenprodukt, het 'Bourgondisch Land brood', heeft de Echte Bakker zichzelf overtroffen. Het nieuwe brood is als een Bourgondisch schilderij: rijk en over vloedig aan ingrediënten, prachtig om te zien en wat minstens zo belangrijk is, heel erg gezond en lekker. Het best bewaarde geheim Het Bourgondisch Landbrood is het re sultaat van de hechte samenwerking tus sen de molenaar en de Echte Bakker. Nu is de samenwerking tussen een mole naar en een bakker niet echt uitzonder lijk. Immers, beiden zijn eikaars aanvulling en beiden zijn verantwoorde lijk voor de overheerlijke molenproduk- ten die dagelijks vers over de toonbank gaan. De receptuur van het Bourgon disch Landbrood is echter zo uniek dat de melange van het Bourgondische meel een van de best bewaarde geheimen zal gaan worden. Wel kunnen we verklap pen dat aan dit bijzondere molenmeel een rijke volle muesliemix is toegevoegd van haver-, tarwe- en gerstevlokken, stukjes abrikoos, appel en amandelen, sojagries, zonnebloempitten, cashew - en hazelnoten, lijnzaad en sesamzaad. Uit deze gezonde ingrediënten bakt de Echte Bakker zijn lekker Bourgondi sche Landbrood. Bollen, stokbrood of vloerbrood. Nostalgisch lekker. De introduktie van het 'rijke' Bourgon dische Landbrood is in de periode van 16 tot en met 25 februari. Tijdens deze periode zal landelijk aandacht worden besteed aan het Bourgondische Brood. Dit gebeurt op tal van manieren onder andere door de prijsvraag 'Wat verstaat u onder het Bourgondische gevoel?" Kijk voor het wedstrijdformulier bij uw Echte Bakker. De Echte Bakkers zijn er echter nu al van overtuigd: Nederland raakt helemaal verslingerd aan het ge zonde ontbijt- en lunchbrood. Het brood dat je zo'n heerlijk 'Bourgon disch gevoel' geeft! AKERSLOOT - Na het succes van vorig jaar wordt op zaterdag 18 en zondag 19 februari wordt voor de tweede maal de tentoonstelling Creatief Akersloot ge houden. In het centrum voor sport en culturele aktiviteiten de Lelie' expose ren en demonstreren inwoners van Akersloot iets van hun vrijetijdswerk. Er is een grote verscheidenheid aan creativiteit te bewonderen zoals: glas- graveren, boekbinden, kantklossen, werken met textiel, werken met zijde- bloemen en droogbloemen, kalligrafe ren en nog veel meer. De tentoonstelling is op beide dagen geopend van 12.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. HEILOO - Zondag 19 februari is het weer zover, dan is er weer een gezellige Rabopoldertrimloop bij KH Meervo gels '60. Deze lopen genieten een gezel lig karakter en zijn goed georganiseerd. De parcouren lopen rond en door het dorp Akersloot. Er worden 3 afstanden gelopen namelijk 4 km voor de jeugd en de 8 en 14 km voor de volwassenen. De inschrijving is in de kantine van de handbalvereniging aan de Boschweg, waar om 10.35 upr de start is van de 4 en 8 km en 10.30 uur de start is van de 14 km. De lopen gelden voor het trim- loopboekje van de KNAU, deze boekjes zijn verkrijgbaar bij de inschrijving. Kleed- en douchegelegenheid is aanwe zig. De eerste drie, de eerste dame, de eerste veteraan en de eerste jeugdige on der de 14 jaar worden beloond met ere metaal. Inschrijfgeld: tot 17 jaar f 2,50; 17 jaar en ouder f 3,50. Met aandenken resp. f 3,50 en f. 4,50.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 4