i' Buk Buk top 50 aller tijden ^Ce ze^eyv cfafr iAc/eA PAGINA 6 UITKIJKPOST - 15 FEBRUARI 1995 Natuur-excursie Heilooërbos Demonstratie aquarelleren C.D.A. Info-uur Damclub Heiloo Bridgeclub "Sans Atout" Beginnende bands krijgen nog een kans Belastinghulp FNV Cursus: mens en milieu Dure les voor Foresters Waarborgfonds motorverkeer Baby D. in Bob's turbo Saloon Slotkapel Nivon: Dialezing over Indonesië mfcttrrrrrrirr ff <f HZV De Witburger Nieuws Activiteiten Anbo-Kbo De belastingdienst bezoekt Heiloo -fft/rt (/om c/er TAtArst Weer thuis De evacués zijn weer naar huis om te dweilen met de dijk dicht zou je kunnen zeggen. De afgelo pen week ben ik twee keer door het getroffen gebied gereden. Niet als ramptoeristmaar als alptoe rist. En ik heb gezien hoeveel sneeuw er nog op de toppen van de Alpen ligt. Zo lang men daar niet door een vroege hittegolf ge troffen wordtzullen de dijken het bij ons wel houden. We hopen er maar het beste van. Volgend jftr is een deel van Hollands trots langs het water versterkt. Alleen (je centen zijn nog een pro bleem. Misschien een tip voor de ministerraad. Een belangrijk deel van het water - met name dat in de Rijn - is afkomstig uit de ber gen. Smeltwater wel te verstaan. En er ligt nogal wat sneeuw op dit moment. Als wij nu die Europese helicopter bestellendan betalen Duitsland en Frankrijk gewoon een deel van de kosten voor het dijkonderhoud. De vervuiler be taalt immers! En met de hoge ta rieven voor skip assen enzovoort moet er in de wintersportlanden toch wel wat geld overblijven. Het was overigens een leuk week je, daar in de Franse Alpen. Sneeuw te over, zon op de witte toppen en een apres-ski om mooie verhalen over te schrijven. Wij kwamen niet verder dan wat an sichtkaarten. Er waren zoveel pistes, er werd zoveel gevallen en gebotst, dat er geen tijd was om alles te registreren, 's Avonds wonden likken en wegspoelen en hup, de volgende ochtend weer op de lange latten naar een nieuw gebied. Heel wat cabaretiers, met Youp van 't Hek als middenvoor, heb ben .inmiddels al gescoord met hun persiflage op het winterse ver maak. Aan de ene kant kan ik er om lachen en zoals bekend is la chen herkennen. Aan de andere kant is het leuke van zo'n verhaal er natuurlijk al af. Het decadente karakter van wintersport is er - waar ik kom - niet meer. Gewoon een actieve vakantie met meer dan genoeg ontspanning als de zon achter de bergen ver dwijnt. Natuurlijk is het ook duurder dan een weekje kamperen op Terschelling. Maar er zijn mensen, die op dit waddeneiland in minder tijd meer geld kunnen uitgeven dan ik in een week skiën. Dat kan zelfs tijdens de vierdaag se kermis van Heiloo Maar genoeg over wintersport. De zaken dichter bij huis vragen de aandacht. Nog steeds is de ver bouw van winkelhof 't Loo een gespreksonderwerp. De gemeente raad heeft zich er over uitgespro ken, het lot van de populieren bij de Witte Kerk is bekend. En dus denk je dat het nu gedaan is. Week na week heropenen de mid denstanders hun respectievelijke toko's. Er is vol doende reuring, maar ook is het einde toch wel in zicht gekomen. Het wordt derhal ve tijd om eens een nieuw dorpsprobleem te creëren. Zo is het alweer geruime tijd stil rond de herschikking van de bui tensportaccommodaties. Gaat De Foresters nu verhuizen of niet? En komen er op De Egelshoek wonin gen voor alle beurzen of niet? (Zodat de aanleg van de kunststof atletiekbaan van Trias inderdaad voor een groot deel uit de op brengst van de grondverkoop be taald kan worden.) Of is de oprukkende vervanging van het ri ool onder de Stationsweg het startsein voor een facelift voor het Stationscentrum? Want de winke liers daar willen al vele jaren dui delijkheid over de plannen van de gemeente. HEILOO - Vogelmelk, speenkruid en andere voorjaarsbloeiers schieten de grond uit, profiterend van het licht, dat nog niet getemperd wordt door boom bladeren. De mezen hebben de lente al in 't hoofd, kortom het (Heilooër)bos maakt zich op vöor een nieuw seizoen. Dat kunt u meemaken op zondagmor gen 19 februari, wanneer om 11 uur gid sen van het IVN bij de kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo klaar staan om u gratis rond te leiden door het bos. Daar is ongeveer anderhalf uur mee gemoeid en het is zeker de 'moeite' waard! Nadere inlichtingen kunt u krij gen op 072 337736. HEILOO - Zaterdag 18 februari a.s. wordt in de Schrijverij van 10.00 tot 16.00 uur een demonstratie aquarelleren gegeven door mevr. Walraven van Roy al Talens uit Apeldoorn. Mevrouw Wal raven zal u laten zien welke technieken en welk materiaal gebruikt wordt bij het vervaardigen van een aquarel. De Schrijverij heeft een afdeling creatief waar u een grote keuze geboden wordt aan artikelen voor tekenen, schilderen, pergamano, het werken met gekleurd papier en embossing. Zoals u weet is het interieur van De Schrijverij onlangs ge heel vernieuwd en heeft u een schitte rend overzicht over de geboden artikelen. Het bezoeken van de de monstratie is zeker aan te bevelen. Het kan voor u de doorslag geven om ook te gaan schilderen of tekenen. HEILOO - Er gebeurt van alles aan het politieke front waar u als inwoner van Heiloo mee te maken heeft. Afgelopen raadsvergadering o.a. de besluitvor ming over het buitengebied van 't Loo, gevolgd door een goed gevulde publieke tribune. Is de publieke tribune u te anoniem dan kan u in een persoonlijk kontakt met fraktieleden uw vragen en ideeën kwijt tijdens het info-uur van het CDA. Op donderdag 16 februari bent u vanaf 19.30 uur welkom in het Open Huis. Voor inlichtingen: E. Schoutsen-Bol- ten, tel. 334319. HEILOO - De onderlinge competitie van Damclub Heiloo loopt als een zon netje. Mede door het gestegen niveau bij de heren dammers verloopt de race naar het felbegeerde kampioenschap dan ook bijzonder spannend. In de eerste groep blijven, ondanks de zeer hevige oppositie, weer de bekende na men over die gaan strijden om de hoofdprijs. Regerend titelhouder Koos Ligthart en huidige koploper verdedig de deze positie middels een eenvoudige zege op de nieuweling in deze klasse Ro bert Koch. Out, die een paar wedstrij den achter is bleef kundig in het spoor. Tegenstrever Cor Bijwaard zette de par tij uitstekend op maar kwam in het eindspel toch voor onoverkomelijke problemen te staan. In de tweede groep werd de topper tus sen lijstaanvoerder Jan Kraakman en de nummer twee Piet Heyne afgewerkt. Laatstgenoemde die een punt achter staat wierp al zijn kunde in de felle strijd. Kraakman ook niet voor de poes, pareerde de opzetjes van zijn opponent met verve en kneep er als de tijd er rijp voor was tussenuit voor een listige te genstoot. Het evenwicht werd echter nummer doorbroken zodat de kempha nen zich met remise tevredeh moesten stellen. De uitslagen waren: M. Out-F. Schouten 1-1, A. Valkering- C. van Lieshout 2-0, N. Ligthart-R. Koch 2-0, P. Heyne-C. Bijwaard 2-0, J. Kraakman-L. Koersen 2-0, F. Schou- ten-R. Koch 1-1, G. Bijwaard-M. Out 0-2, N. Ursem-M. Houtenbos 1-1, M. Zwart-L. Koersen 0-2, J. Kraakman-P. Heyne 1-1. HEILOO - Uitslagen maandag: A-lijn: 1. Helvoort-Ravenzwaay 59,6% 2. de Lange-Lunsink 58,8% B-lijn: 1. v. Toornburg-Nuyens 61.3% 2. Fam. Kuyt 60,8% C-lijn: 1. Fam. v.d. Klis 57,5% 2/3 Nak-v. Steeg en Roelofs- Bijlsma 55% D-lijn: 1 Mw. Haafkens- Verkley 70,8% 2. Fam. Kemper 63,3% E-lijn: Ds. Bolweg-Beerepoot 59,0% 2. Ds. Frugte-Krul 56,7% F-lijn: Fam. G. Toby 65,0% 2. Mw. Boersen-Broer 59,9%. r De formatie Between treedt zondag samen met Headline op bij Buk Buk. Ik weet nog wel een onderwerp waarin de dames en heren politici zich wat mij betreft mogen vast bijten. Dat is het aanlijngebod voor honden. Enthousiast en in conditie na het skivermaak ging ik afgelopen zondag een eindje ren nen in het buitengebiedAlles ging voorspoedig, windje in de rug, tot ik bij het passeren van een boerderij opgeschrikt werd door luid geblaf. Een waakhond, die het niet zo op trimmers heeft, klom over een hek, zweefde over een sloot en deed driemaal een niet ongevaarlijke uitval naar mijn armen en kuiten. Het bleef bij een dreiging, maar echt prettig.nou nee! Als ze in het zuiden van Neder land de dijken versterken tegen het oprukkende water, kunnen we dan in Heiloo de sloten niet wat verbreden tegen agressieve hon den? Verkopen we gewoon Het Baafje of een overtollig sportveld, verhogen de hondebelasting en het wordt met gesloten beurs geregeld. Is Heiloo in één keer de trim- vriendelijkste gemeente van Neder land. Dat trekt weer toeristen, die voor een dure pas wat mogen ron drennen in het buitengebied. En van de opbrengst kunnen we dan Het Baafje terugkopen: geld maakt getd, nietwaar? HEILOO - Zondag 19 februari is het dan zover, dan krijgt de zeer succesvolle Heilooër slag van vorig jaar (praktisch uitverkocht) een zeer bijzonver vervolg. Dan zullen de formaties Headline en Between een speciaal voor Buk Buk sa mengestelde top 50 live ten gehore bren gen. Deze is voor het overgrote deel samengesteld uit de top 100 allertijden, en voor een deel door de Buk Buk be zoeker, die zijn/haar favoriete nummer kon insturen. Mede door deze inzendingen is tot ie ders verrassing de nummer 1 gewor den!!... (verrassing). Wel zullen er zeker nummers te horen zijn van G R, Aerosmith, Pearl Jam, Bon Jovi, maar ook van, Led Zeppelin, The Beatels en The Moody Blues. De nummers worden ook echt van 50 tot 1 gespeeld, wat inhoud dat de bands tus sendoor telkens wisselen, wat alleen mogelijk is door een intensieve samen werking tussen de bands. Maar goed, de bands bestaan 11 jaar (H) en 10 jaar (B). Ze komen elkaar jaren tegen met de band bussen op de rotonde van Alk maar, op weg naar alweer een optreden ergens in het land. Dus beide bands ver heugen zich zeer op deze hernieuwde sa menwerking. Ook zien ze het Buk Buk gebeuren als een fikse voorzet voor de top 100 allertijden die ook dit jaar weer met 5 bands gespeeld gaat worden. Headline stelt zich garant voor een pit tig stuk show, een strakke ritmesectie, perfecte solo's en hierop wordt op on navolgbare wijze gezongen door de eni ge echte Donald Beukers. Between gaat er met inzet tegenaan, als het afgelopen jaar bij Ypenstock, waar bij het de band zelfs lukte om mensen die erom bekend staan dat ze in de zaal nooit eens meezingen, meedansen of meedrinken, tot een ongekend hoogte punt wisten te brengen. Dus wil je swin gen, of misschien bij de jongens van Headline hun CD kopen. Kom dan zon dag 19 februari naar Buk Buk, aanvang 15.00 uur. De entree bedraagt f 10,00.k HEILOO - Reeds enkele weken geleden is de inschrijving voor de Big Buk Buk Band Battle geopend. Deze contest - een voorronde van Noord Hollands Glorie - is bedoeld voor beginnende bands uit de omgeving van Heiloo. Er kunnen zich nog enkele bands opge ven. Meer informatie kan men verkrij gen door, bij voorkeur op donderdagavond tussen 20.00 en 22.00 uur, te bellen naar Buk Buk (tel. 072-335342). Vraag dan naar iemand van de programmering. Direct aanmel den kan natuurlijk ook. Wees er snel bij want de inschrijvingstermijn is bijna verstreken! HEILOO - Ook dit jaar kunnen de FNV-leden hun belastingformulier gra tis laten invullen. De belastinggroep Heiloo verleent dit extra stukje FNV- service. Invulling alleen na telefonische opgave op dinsdag 38 februari van 14.00-16.00 uur en donderdag 3 maart van 17.00-19.00 uur; telefoon 332683. Controleert u zelf goed of u wel het juiste belastingformulier heeft ontvan gen. Meer informatie hierover in de toe lichting - bij het formulier van de belastingdienst. Agenda Open Huis Donderdag 16 februari Mw.v.Leeuwen mensend. 9.00 - 10.00 Franse les v. ouderen 9.30 - 11.30 Yoga 9.30 - 10.30 Nivon knipgroep 13.30 - 15.30 Astrologie v. ouderen 14.00 - 16.00 H.O.V. operettever. rep. 20.00 - 23.00 Nivon kalligrafie 20.00 - 22.00 Sjoefclub Heiloo 20.00 - 22.00 H.B.C. bridgeclub Heiloo20.00 - 23.00 H.B.C. bridge 20.00 - 23.00 C.D.A. spreekuur 19.30 - 21.30 Vrijdag 17 februari Pl.landsvr. volksdansen 9.00 - 10.30 Nivon Pergamo 9.30 - 11.30 N.v.v.H., damesbridge 9.30 - 11.30 N.v.v.H., damesbridge 9.30 - 11.30 Volksdansen v. ouderen 11.00 - 12.00 Pl.landsvr. volksdansen 14.00 - 15.30 Nivon pergamo beg. 1.30 - 15.30 Vrije Academie kunstge. 13.00 - 16.00 Begel. orkest v. NH rep. 20.00 - 22.00 Pridini volksdansen 19.30 - 22.30 Oppositie schaken jeugd 19.30 - 20.30 Oppositie schaken jeugd 19.30 - 20.30 Vrijdag 18 februari Ned. Bridgebond 10.00 - 18.00 Ned. Bridgebond 10.00 - 18.00 Ned. Bridgebond 10.00 - 18.00 Ned. Bridgebond 10.00 - 18.00 Nivon Lezing 20.00 - 22.00 Zondag 19 februari Maandag 20 februari T'ai Chi v. ouderen 8.30 - 10.30 T'ai Chi v. ouderen 10.45 - 11.45 Spaanse les 9.00 - 12.00 Nivon doe-middag 13.30 - 15.30 Rode Kruis Welfare 14.00 - 16.00 PL.landsvr. zang 14.00 - 15.30 Sans Atout bridge 19.30 - 23.30 Nivon aquarellen 20.00 - 22.00 Falkland toneel 20.00 - 23.00 E.H.K. klaverjassen 20.00 - 22.00 Soc. alleenst. soos 20.00 - 22.00 Nivon Zonnekindpoppen 20.00 - 22.00 Dinsdag 21 februari G.T.H. gym 9.00 - 11.00 Nivon Aquarellen 9.30 - 11.30 Al.Francaice curs. 9.30 - 11.00 Nieuw Leven zang 20.00 - 22.00 Nivon Boekbinden 20.00 - 22.00 Oppositie schaken 20.00 - 23.00 HBC bridgeclub Heiloo 20.00 - 23.00 Oppositie schaken 20.00 - 23.00 Woensdag 22 februari Nivon tekenen 9.30 - 11.30 Al. Francaise curs. 9.30 - 11.00 Al. Francaise curs. 9.30 - 11.00 Nivon tekenen 13.30 - 15.30 Probus 16.00 - 18.00 Nivon tekenen/schilderen 20.00 - 22.00 Falkland toneel rep. 20.00 - 23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00 - 21.00 Aerobic 19.30 - 21.30 HEILOO - Elke dag en lezen we wel iets over het milieu. Onze reacties zijn vaak afstandelijk, we voelen ons niet betrok ken laat staan verantwoordelijk. Het milieu is een ver van mijn bed show. Al leen als wij ons beseffen dat het milieu spiegelt hoe wij met onszelf, onze mede mens en onze omgeving omgaan kan onze betrokkenheid met het milieu wor den hersteld. Uitgangspunt in deze visie is dan ook dat het milieu bij jezelf be gint. De visie wordt onderbouwt op ba sis van fundamenteel wetenschappelijk onderzoek naar de bouwstenen van, fi losofische uitgangspunten over en intuï tief inzicht in het milieu. Het doel van de cursus is mensen aan het denken te zetten over het milieu en de relatie er mee zodat de betrokkenheid bij het mi lieu wordt bevorderd. De cursus wordt gegeven door ing. K.G. Brouwer. De data zijn: 22/2, 1/3, 15/3, 22/3, 29/3, 5/4 en 12/4. Het begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de grote zaal van Ze nit, Spoorstraat 62 te Alkmaar. De tota le bedragen f 200,00. Informatie en aanmelding op werkdagen van 20.00 tot 22.00 bij Gerko Brouwer, tel. 072 - 339031. HEILOO - Het vervolg op de wedstrijd tegen Hillegom waar negen kaarten werden uitgedeeld aan Foresters was af gelopen zondag tegen koploper Hellas Sport op het veld duidelijk te zien. Maar liefst zes man aan de kant met een schorsing tel daar bij op, de aan zijn knie opereerde Martin de Vré en iede reen zal het knap vinden dat Bert Onclin toch nog een elftal binnen de lijnen wist te brengen. Ook voor komende zondag tegen Scho ten zal het weer veel creativiteit vergen van de trainer van Foresters, want Paul Fahrenhorst zal waarschijnlijk weer ge schorst zijn, evenals nog enkele spelers en spelers die op wintersport gaan. Een dure les voor Foresters die met een geflatteerde 0-5 nederlaag werden ge confronteerd tegen Hellas Sport terwijl ze de eerste helft perfect partij gaven aan de Zaandammers, de ruststand van 0-0 zegt daarbij genoeg. Foresters speel de een zeer gedegen helft tegen het te genvallende Hellas Sp. die geen één kans konden creëren, dat de enige kans juist voor Foresters was geeft wel aan dat iedereen z'n taak goed uitvoerde, immers uit een snelle aanval over rechts was het Bas van Duivenboode die Dave Bleekemolen een goede mogelijkheid gaf echter deze raakte de bal verkeerd. De eerste goals na rust voor Hellas Sport was tekenend voor de pech of on kunde van Foresters, Bart Moleman stopte tot drie keer aan toe een schot, de vierde doelpoging werd nog door van Duivenboode van de lijn gekopt en de vijfde poging leverde uiteindelijk door Martin Doornekamp de 0-1 op. In feite was toen de wedstrijd gespeeld want de 0-0 hield Foresters op de been nu moest men wat meer risico nemen en dit werd knap uitgespeeld door Hellas Sport doelpunten van Carlos Paredes drie maal en Rob Mars gaven uiteindelijk een 0-5 eindstand te zien terwijl Looyen nog een penalty op de paal schoot. Fo resters doet er verstandig aan niet te lang bij deze nederlaag te blijven stilstaan want de punten moeten ver diend worden tegen andere tegenstan ders zoals bijvoorbeeld een DSS, FC Velsenoord of Schoten waar komende zondag tegen gespeeld moet worden. Keihard werken, zoals een eerste helft tegen Hellas Sport is gespeeld, zal be langrijk zijn en als iedere speler zijn hoofd erbij houdt dan kunnen we mis schien het vege lijf nog redden, het is pas gebeurd als het gebeurd is, niet waar? Het tweede haalde een knap punt tegen SRC uit Scahgen (2-2), door doel punten van Tom Leguyt en een penalty van Wijnanat Visser werd een gelijkspel uit het vuur gesleept. Het team van Pe ter Keyzer staat zodoende al bijna vei lig, een ongekende luxe. Te haastig geparkeerd en de wagen die naast je staat geraakt? Kan iedereen ge beuren, maar gelukkig heb je als bezit ter van een motorvoertuig een verplich te verzekering tegen wettelijke aanspra kelijkheid. Je stopt dus even een briefje, met daar op je telefoonnummer, onder de ruitewisser van de beschadigde auto zodat de schade geregeld kan worden. Dader onbekend Dit soort parkeerschaden komt regel matig voor. Helaas wordt het briefje onder de ruitewisser nog wel eens "ver geten", waardoor de gedupeerde onte recht met schade kan blijven zitten. Helaas komt het in meer situaties voor dat de partij die de schade veroorzaakt heeft niet direct bekend is, doorgereden is bijvoorbeeld. Ook kan het voorko men dat de dader niet verzekerd blijkt te zijn. Hoe vervelend op.zichzelf ook, ei genlijk is het voorbeeld van de parkeer- schade dan nog het minst ernstige. Soms kan schade hoog oplopen of, als er sprake is van letselschade, zelfs zeer hoog. Waarborgfonds Motorverkeer Om te voorkomen dat slachtoffers in deze situaties financieel ernstig gedu peerd raken, is in 1965 via de Wet Aansprakelij kheid Motorvoertuigen (WAM), het Waarborgfonds Motorver keer ingesteld. Elke WA-verzekerde be zitter van een motorvoertuig draagt via de verzekeringspremie automatisch bij aan dit fonds. Iedereen die in het verkeer door een on bekend of een onverzekerd motorvoer tuig benadeeld is, kan een beroep doen op het Waarborgfonds. Het gaat dus niet alleen om automobilisten, maar ook om bijvoorbeeld fietsers en voet gangers. Daarbij moet wel vaststaan dat de schade door een ander veroorzaakt is. Bovendien komt alleen schade die is veroorzaakt door een motorvoertuig voor vergoeding in aanmerking. Onder motorvoertuigen wordt behalve de auto ook verstaan onder meer de motorfiets, bromfiets en tractor. Schade veroor zaakt door bijvoorbeeld vandalisme, vallende dakpannen, overstekende die ren en dergelijke, komen niet voor ver goeding in aanmerking. Dat is trouwens niet zo verwonderlijk want alleen bezit ters van motorvoertuigen zijn wettelijk verplicht zich tegen aansprakelijkheid te verzekeren. Dit verandert overigens niets aan eventuele aansprakelijkheid voor op andere wijze veroorzaakte schade. Bewijs leveren Om voor schadevergoeding in aanmer king te komen moet u aannemelijk kun nen maken dat de schade voor ver goeding in aanmerking komt. Bij een parkeerschade bijvoorbeeld: ga niet rij den, maar ga op zoek naar getuigen en waarschuw de politie. Mogelijk kan de politie aan de hand van sporen van bij voorbeeld glas, modder, lak en dergelij ke bevestigen dat de aanrijding op die plek heeft plaatsgevonden. Niet altijd is het mogelijk iemand te vinden die de aanrijding zelf heeft gezien; misschien is het dan mogelijk getuigen te vinden die gezien hebben dat de auto onbeschadigd werd geparkeerd en op dezelfde plek mét schade werd teruggevonden. Ook zouden bijvoorbeeld omwonenden iets gezien of gehoord kunnen hebben. Ga in elk geval niet rijden. Overigens geldt bij materiële schade een eigen risico van f 300,00. In geval van letselschade is er geen eigen risico. Ook bij schade die in het verkeer zelf ontstaat, is in beginsel bewijs door mid del van getuigen noodzakelijk. Een ver klaring van alleen de benadeelde zelf is niet voldoende. Of aan het rapport of het procesverbaal van de politie vol doende bewijs kan worden ontleent, is afhankelijk van wat de politie uit eigen waarneming kan verklaren oVer de oor zaak van het ongeval. Als u te maken heeft met een onverzekerde tegenpartij gelden in beginsel dezelfde bewijscrite- ria. Wel moet u de veroorzaker van de schade schriftelijk aansprakelijk stellen en proberen ertoe te bewegen de schade te betalen. Verhaal Het Waarborgfonds Motorverkeer is er dus voor om slachtoffers te helpen, iïiaar de dader gaat zeker niet vrijuit. Integendeel, het Waarborgfonds zal al les in het werk stellen om de dader te vinden en de schade te verhalen. Het aders van het Waarborgfonds Mo torverkeer is: Postbus 3003, 2280 MG Rijswijk. De groep Baby D., die momenteel hoog in de hitlijsten genoteerd staat met het nummer ,Let me be your fantasy', komt zaterdag 18 februari naar Bob's Turbo Saloon. Het enthousiasme van deze groep hoor je in hun muziek en ze zullen dan in Bob's Saloon ook een liveoptre den verzorgen dat swingt tot de laatste minuut. De entree voor dit optreden be draagt 10,00 p.p. Het entreebewijs is geldig in discotheek Turbo 2000 en in Bob's Turbo Saloon. Bob's Turbo Sa loon is geopend van 01.00 uur tot 05.00 uur. EGMOND - Op zondag 19 februari a.s. kan het publiek zich vermaken met de vrolijke klanken van de fameuze straat band The Small Buzz van Texel. Deze viermans-formatie heeft al in veel grote en kleine Europese steden zijn spranke lende sound laten horen o.a. Parijs, Antwerpen, Bemmel, Medemblik. Ri- kus Kloosterhuis bespeelt de contra bas, Nils Lely en Jaap Dros de gitaar en Jan Kuhne lardeert dit geheel met klan ken uit diverse saxofoons en percussie instrumenten. Maar boven op dit alles staat een ijzersterk vocaal geheel. The Small Buzz speelt muziek in de beste poptraditie en met een knipoog naar de close-harmony. Het optreden vindt plaats in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef en begint om 15.00 uur. Het buffet, samengesteld door Dora en haar staf, sluit zich bij deze muziakele reis aan. Vanwege het muzikale en het culinaire genieten bedraagt de entree prijs 30,00. Reserveren vooraf is ge wenst tel.: 02206-2033/2387/5973. HEILOO - Op zaterdag 18 januari a.s. houdt de heer Frans van der Graaf uit Alkmaar voor de afdeling Heiloo van het Nivon een dia-lezing over twee min der bekende delen van Indonesië. Op het eiland Flores bezocht de heer Van der Graaf onder meer de beroemde kra- termeren van Kelimutu en geeft hij een beeld van de hoofdplaats Maumere, nog maar kort geleden getroffen door een zware aardbeving. Vervolgens reis de hij naar het zuidelijk deel van Sula wesi, het vroegere Celebes, daarbij zal hij iets vertellen over de leefwijze van de bewoners, met speciale aandacht voor de bijzondere dodencultuur van de To- radja's. Plaats: Open Huis, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Kosten leden 2,00, niet- leden 4,00, jeugd 1,00 p.p. De Openbare Bibliotheek Heiloo verzorgt zoals gebruikelijk weer een kleine col lectie boeken over het betreffende gebied. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Coby Keilman (332343) of Loes Hazewinkel (334937). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kenne merstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen tot 6 maart: 'Perga mano' i.s.m. Nivon Heiloo in de afde ling voor volwassenen; 'Leven tussen steentijd en middeleeuwen' in de jeug dafdeling; 'Winterwereld' in de kleute rafdeling. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 20 februari: creatieve avond o.l.v. W. Jordens. Aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 1, 11, 15, 29 maart, aanvang steeds om 14.30 uur. Jeugdfilm op 25 februari en 25 maart, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelmina- plein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Wijk vereniging Plan Oost Vrijdag 17 februari:, bridgen voor de Plan Oost Wisselbokaal, aanvang 19.45 uur. Dinsdag 21 februari: zangkoor De Blommenkinders, van 19.00-20.00 uur. Woensdag 22 februari: naailes, aanvang 10.00 uur. Alle activiteiten in Het Oosthonk, Oost- kanter 14, Heiloo. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 6 maart: Joyce Ennik (po- lystyreendrukken). Tot en met 9 april: Er was eens een sprookje (beeldendekunst en litera tuur). Stedelijk Museum, Doelenstraat 5, Alkmaar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie in Limmen Tot eind februari: expositie van schilde rijen van Greetje Roelofszen in het ge meentehuis van Limmen, te zien tijdens de openingsuren. Expositie in Heiloo Tot en met 15 maart: expositie van Greetje Grijpma (schilderijen) en Jan Grijpma (beeldhouwwerken) in het ge meentehuis van Heiloo, te zien tijdens de openingsuren. Expositie in De Loet Tot en met 21 maart is in verzorgings huis De Loet in Heiloo (Plan Oost) een expositie te zien van de amateurschil- dergroep Siena (aquarellen, tekeningen, acryl- en olieverfschilderijen), dagelijks tussen 10.00-16.00 uur. Galerie Nu Tot en met 26 februari kan men in Gale rie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castricum een expositie bekijken van het Etscollectief De Moet uit Castricum (Cor den Enting, Ben Gerits, Marjan Lambeck, Magda Luttikhuizen en Wim Visser) tijdens de openingsuren: don derdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot 3 april is in Hotel Merlet in Schoorl een expositie van het werk van Riky Schellart te zien (schilderijen en beelden). Stichting Doorstroom Zaterdag 18 februari: verkoop van tweedehands spullen ten bate van een waterproject in Uganda, tussen 9.30 en 15.00 uur op het adres Koningsweg 36 te Akersloot. Katholiek Vrouwengilde Heiloo Woensdag 22 februari: grote spellena- vond voor leden en niet-leden in Het trefpunt, Westerweg, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Klaverjasclub EHK Maandag 20' februari: open klaverjas- drive in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Aanmelden kan vanaf 19.30 uur aan de zqal; telefonisch aanmelden bij K. Knegt (334056) of D. Leurink (334366). HEILOO - Coach Ruud de Boer wissel de voor de wedstrijd zijn coachpet om voor een koksmuts en schotelde de le teamspelers in de sporthal het Vennewa- ter een stevige maaltijd voor. Sponsor Kees Burger had zich creatief uitgeleefd op een heerlijke salade. HZV de Wit burger speelde die avond een uitmun tende wedstrijd tegen koploper Koos Alberts. Een 2-0 achterstand werd door doelpunten van Ruud Baltus 2x en Rits van der Lee 2x omgebogen naar een 2-4 voorsprong. Uiteindelijk werd het 4-4. Vrijdag 17 febr. de belangrijke wedstrijd tegen het op de onderste plaats staande Makro. Wil HZV zich uit de degragdatie zone werken zal er ge wonnen moeten worden. Het damesteam behaalde een mooie overwinning op 't Pontje door met 4-1 te winnen. Doelpunten van Anniek Merkuur 2z, Ester Bruin en Angelica Baltus. Woensdagavond 19.00 uur te gen het uit Texel komende ZVV de Klif. Veteranen 1 liet tegen Ter voort een 6-0 voorsprong glippen en mocht uiteinde lijk blij zijn met 1 punt 7-7. Ook vetera nen 2 deelde de punten, tegen Foresters werd het 2-2. HEILOO - Donderdag 16 februari is er in Het Trefpunt een dialezing over de duinen. Volgende week woensdag wordt een dansmiddag gehouden, die om 14.00 uur be gint. De entree be draagt f 2,50. Ëen dag later, op donder dag 23 februari, wordt weer de maandelijkse klaverjasdrive gehouden met natuurlijk weer mooie prijzen. De aanvang hiervan is 13.30 uur, de entree is f 2,50. Alle activiteiten vinden plaats in Het Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo. HEILOO - Heeft u problemen bij het invullen van uw aangifte-formulier. En zou u daar best wat hulp bij kunnen ge bruiken. Dan bestaat nu voor u de mo gelijkheid om gebruik te maken van: het spreekuur welke georganiseerd wordt door de rijksbelastingsdienst op, maan dag 6 maart en dinsdag 7 maart van 13.00 - 16.00 uur, in het gebouw van Stichting Ouderenwerk Heiloo, Wester weg 294 te Heiloo. Het spreekuur is met name bedoeld voor mensen, die minder goed in staat zijn naar het hoofdkan toor van de belastingdienst te komen. Om langdurig wachten te voorkomen dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken, bij de belastingdienst, tele foon 072-271108, onder vermelding van uw sofinummer. Dit sofinummer is te vinden op het uitgereikte aangiftebiljet. Overigens kan u elke dag terecht voor informatie en advies op het hoofdkan toor van de Belastingsdienst, Robo- bonsweg 1 te Alkmaar, telefoon 271111. Ook bestaat er de gratis belastingtele foon: 06 - 0543. Donderdag 16 februari De duif, Mariënstein 180. Tussen 8.30-16.30 uur. Vrijdag t/m maandag Hockeyvereniging De Terriërs, kantine sportcomplex Het Vennewater. Vrijdag en maandag 20.00-22.00 uur; zaterdag en zondag 11.00-17.00 uur. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kandelaar nabij nr. 12. Tussen 10.00-18.00 uur. Zaterdag 18 februari Paulusschool, parkeerplaats Het Wiele- makersland. Tussen 9.00-11.30 uur. Halen op verzoek: 337368. Tevens huis- aan-huis actie tussen Pastoor van Mui- jenweg, Ewisweg, Het Zevenhuizen en Westerweg. Dozen en/of bundels ge reed zetten bij de gele stippen langs de kant van de weg voor 9.00 uur. Dinsdag 21 februari Meander/Paulusschool, De Hucht 2. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.00-15.30 uur. Iedere woensdag Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo, container bij flatgebouw in de Kande laar nabij nr. 12. Tussen 12.00-18.00 uur. Woensdag 1 maart Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie Ypestein-Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331 840 of 02206 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Geen plastic zakken. De Springschans, Breedelaan 6. Bren gen tijdens de schooluren, tussen 8.45 - 15.30 uur (in de schuur). De Zuidwester, Boekenstein 43. Bren gen tijdens de schooluren. Ook gebruik te kleding. Muziekschool Heiloo, Het Veld 1. Tus sen 9.00 - 12.00 uur en 14.00 - 19.30 uur. Alle dagen Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg. Handbalvereniging De Foresters, con tainer op sportpark De Egelshoek, Laan van Muijs.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 6