Zaak van Braam heet voortaan Bruna Center Disc, 5 jaar in Heiloo! A.J.V0S Wij zoeken verhalen over de bevrijding van Heiloo, Limmen en Akersloot f C1000 Voordeelmarkt Aanmelding Heiloo i 3.99 De voorjaarscollectie hangt voor u klaar! Salustiana's Rundergehakt Sp» •x-x-x-x-x-x-x- v- x-xwx-x-xtt-xvx-: 60e JAARGANG NO .9 REKEN UWSBLAD VOOR MAART 1995 Der Zigeunerbaron goede prestatie van H.O.V. Bekijk deze mooie mode onder het genot van een kopje koffie. De weg is voor een korte termijn afgesloten, zodat we alleen te voet bereikbaar zijn. Ruime parkeergelegenheid bij de kruising Heerenweg/Stationsweg. Voor dit ongemak ligt er een leuk presentje voor u klaar. Stationsweg 61 Heiloo Werkgroep "Vrouwen kiezen in de politiek" 'Heiloo in het groen' in 't Trefpunt Schaatskampioene Amels v/h v.cfl. Ridder Makelaardij o.g. Cursus Bach- bloesemremedie Lotus gaat verbouwen Mode-examens pers-handsinaasappelen net a 2 kg IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK van 12.98 voor7198 BRUGKLAS-ATHENEUM-HAV(>MAVO Van 6 t/m 10 MAART PETRUS CANISIUS COLLEGE GEES HACHMANG LOODGIETERS Viering vrouwendag Heiloo in teken van wereld vrouwenconferentie Belastingdienst bezoekt Heiloo I De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 .v.v. .■.v.v Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn v.v.v.'.v. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: Vraag offerte! .V.y.v.V.VsVsV.'.V. van briefpapier tot full-color brochures. HEILOO - Operette is feest. Het publiek laat dat duidelijk merken. In tegenstelling tot andere voorstellingen, waar men vaak een afwachtende hou ding van "laat maar eens zien wat je te bieden hebt" aanneemt is men bij ope rette op voorhand verheugd over wat er komen gaat. Zo was het ook afgelo pen weekeinde. De Heilooer Operette Vereniging had aan de lange reeks van reeds gespeelde operettes nu de Zigeunerbaron van Johann Strausz toegevoegd. Geen eenvoudige keuze, maar ondanks enkele schoonheidsfoutjes werd het een prima uitvoering. Het voordeel was dat de hoofdrolspelers allen geschool de stemmen waren. Gré Olbers en Lyda van Zijl als twee zigeunerinnen zijn altijd een plezier om naar te luisteren, evenals de nieuwko mer Danielle Boven. Dick Zijlstra als de varkensfokker Kalman Zsupan maakte van zijn rol een kostelijke cre atie, die nog geaccentueerd werd door de grote varkensneus.) Niet minder komisch was de rol van zijn knecht Istvan, gespeeld door Jos Groot. Jan Winkelaar als graaf Carnero was goed voor degelijk zangwerk, met een komisch tintje. De hoofdrol, de jonge balling Sandor Barinkay werd gespeeld door Jos de Wit. Een man die alles in zich heeft om een uitstekende operette zanger te worden, maar nog niet hele maal klaar is. De hoge tonen waren niet altijd zuiver en de bewegingen lieten hier en daar ook nog te wensen over. (maar vooral doorgaan) HEILOO - Onder grote belangstelling ging vorige week de nieuwe zaak van de familie Braam open. Hun kleinkind Lonne (2) bood bij dit feestelijke gebeuren haar trotse oma een boeketje bloemen aan. De heer en mevrouw Braam gaan het wat rustiger aan doen en zoon Marcel zwaait de scepter in deze prachtige zaak. Naam De naam rook- en barbershop Jan-Tine Braam behoort van nu af aan tot het verleden om plaats te maken voor boekhandel "Bruna", hoewel er wel degelijk ook nog rookwerk wordt ver kocht. Ook het postkantoor zult u in deze nieuwe zaak weer aantreffen, ech ter geheel in nieuwe stijl. Doordat alles electronisch beveiligd is en aan het oog onttrokken, is het mogelijk met een open balie te werken. Tevens kunt u, mits u een pinpas van de postbank hebt, pinnen tot een bedrag van f 25.000,00. Het koor was een lust voor oog en oor, de prachtige kostuums waren tot in de puntjes verzorgd. Greet van Halm, regisseur, zal er haar handen aan vol gehad hebben, maar wist van deze moeilijke operette een uitstekend stuk werk te maken. Hierbij uiteraard gesteund door Wim Noteboom, die ver antwoordelijk was voor het muzikale deel, samen met het Zaans Opera en Operette orkest. Boeken Boeken vindt u hier op elk gebied, overzichtelijk uitgestald. Mocht het door u gewenste boek niet in voorraad zijn, dan kan het eventueel besteld wor den. Op een zeer uitgebreide tijdschrif tenafdeling zal iedereen iets van zijn gading vinden. Voor een ieder is er veel leesplezier. Op het gebied van wens kaarten is Braam altijd bekend geweest om zijn grote keuze en dat is zo geble ven. Fotoalbums en de kantoorboek handel behoren voortaan ook tot het assortiment. Tijdens de openingsdagen vorige week liet Dirk Jan Ranzijn horen wat er alle maal op zijn instrument mogelijk is. Gelukkig wisten zeer velen, ondanks het misverstand over de datum, hem te vinden en keek menige bezoeker zijn ogen uit wat Dirk Jan allemaal voor klanken tevoorschijn wist te toveren. En zo is er weer een prachtige zaak in de winkelhof 't Loo geopend. Mevrouw Braam met haar kleinkind Lonne, die zojuist de nieuwe zaak heeft geopend. V.l.n.r.: Jos de Wit als Sandor Barinkay en Jan Winkelaar als Graaf Ludovico Carnero. HEILOO - Vaya con dios zong het al: "Time Flies". En de tijd vliegt voorbij, ook voor Center Disc, de C.D. zaak in het oude hartje van Heiloo. Hel ligt immers nog zo vers in het geheugen dat Center Disc eind februari 1990, onder de tonen van "Purple Rain" van Prince haar deuren opende. Maanden van kei hard zwoegen met een vriendenclub en 100% zelfwerkzaamheid waren daar aan vooraf gegaan. Center Disc opende met een bescheiden assortiment maar vol enthousiasme. Dat was nodig ook want er is een lange adem voor nodig om een trouwe klan tenkring op te bouwen. Toch wisten velen vanaf het begin de deur goed te vinden. En niet alleen vanwege de ouderwetse gezelligheid en het kopje koffie tijdens het luisteren, maar ook omdat Center Disc iedere week nieuwe C.D. aanbiedingen heeft. Speciaal in verband met het 5 jarig bestaan zijn er deze spectaculaire aanbiedingen (zie advertentie elders in deze krant). Vanaf deze plaats wil Center Disc al haar trouwe klanten nog eens bedanken voor de support door alle jaren heen. Natuurlijk is het niet mogelijk om aan ieders wens te voldoen. Het aanbod van nieuwe cd's is iedere week zo over weldigend groot (vele honderden) dat we maar een bepaalde selectie kunnen neerzetten. Wel proberen we ons niet alleen tot de "Top 100" .c.d.'s te beper ken, maar ook het meer alternatieve werk neer te zetten, b.v. een selectie uit muziekkrant OOR. Sinds enige tijd hebben we ook een moderne computer, waarin we alle titels kunnen opzoeken en waarmee wij ook kunnen bestellen. Niet alleen de collectie c.d.'s is enorm uitgebreid, ook koopvideo en C.D.I. is niet meer weg te denken. Ook allerlei "rand" artikelen, zoals blanco cassettes en video's, reinigingssystemen, opberg materialen etc. zijn ruim voorradig. Vandaar dat alles veel voller staat dan 5 jaar geleden. En wie weet wat er over nog eens vijf jaar staat. De "home- entertainment" markt wordt immers steeds belangrijker en groter. Maar een ding blijft hopelijk bij Center Disc het zelfde.'De gezelligheid en het kopje koffie. Kom eens langs! MAKELAARDIJ O.G ^otheken"00" Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo assurantiën Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 taxaties HEILOO - "Vrouwen kiezen in de politiek" is een werkgroep waarin vrouwen van alle politieke partijen in Heiloo en van de Federatieve Vrou wenraad samenwerken. De werkgroep heeft in verband met de verkiezingen op 8 maart a.s. van de Provinciale Staten een informatieve bijeenkomst georganiseerd op donder dagavond 23 februari in het "Oost- honk" in plan Oost. Vijf vrouwelijke statenleden van WD, CDA, D66, PVDA en Groen Links waren als spreeksters uitgenodigd en vertelden waarmee het provinciaal bestuur zich bezighoudt, wat het belang daarvan is en ook waarom er meer vrouwen in de Staten zouden moeten zitten. Zo werd o.a. de rol van de provincie uitgelegd in het besluitvormingsproces rond de uitbreiding van Schiphol. Van de 79 statenleden in Noord- Holland zijn er nu 29 vrouw. Dit is het hoogste percentage van Nederland. Onder de vrouwen in de Staten bestaat een "Statenbreedoverleg", dat het laat ste half jaar o.a. heeft gewerkt aan een stuk over voor vrouwen gunstiger ver gadertijden en andere "arbeidsvoor waarden" en dit aangeboden aan de totale statenvergadering onder het motto "wat goed is voor vrouwen is goed voor alle statenleden". Behalve dat vrouwen "er gewoon recht op heb ben" evenredig vertegenwoordigd te zijn en dat het belangrijk is dat mannen en vrouwen samen de verantwoorde lijkheid dragen in de samenleving, gin gen Marjolein Koopman-Krijt (PVDA), Yvonne van Wagensveld (D66), Maria Wiebosch-Steeman (Groen Links), Marieke Sanders-ten Holte (VVD) en Marion Pfeiffer (CDA) ervan uit dat vrouwen de kwali teit van de besluitvorming in het pro vinciebestuur kunnen verbeteren. De besluitvorming zou zakelijker wor den en door het doorbreken van bepaalde netwerken ook veel inzichte lijker. Bovendien is er onder de vrou- «ipn een iets groter solidariteit, door de partijen heen, om dingen te bereiken. Tot slot: de verkiezingen voor de Provinciale Staten worden gehouden op woensdag 8 maart 1995. En u stemt nu toch ook op een vrouw? HEILOO - De mensen die het groen van de gemeente verzorgen, werken dagelijks onder publieke belangstel ling. Bij het hoofd van de dienst Groen Landschap komen veel telefoontjes en vragen binnen over het werk van het personeel. De 55-plusscrs van Heiloo hoeven niet naar de telefoon of de pen te grijpen om hun vragen over groen, bomen, planten en heesters te stellen. Op 2 maart vertelt mevr. Plasmeijer over het werk van de gemeentelijke dienst, die Heiloo zo groen mogelijk houdt. Alle 55-plussers zijn welkom op 2 maart 's middags om 14.00 uur in het Trefpunt, Westerweg 294. De toegangs prijs is f 3,00, inclusief koffie of thee. Deze bijeenkomst wordt verzorgd door' de Voorlichtingscommissie Senioren van de ouderenbonden ANBO, KBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - Maureen Blackborn uit Heiloo is zaterdag 18 februari kam pioen geworden bij de meisjes tijdens de scholierenschaatskampioenscha ppen op De Meent. De Springschans, de school van Maureen, is trots op z'n schaatsfenomeen. hit Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 HEILOO - De bloesemremedies zijn ontwikkeld door de Engelse arts Edward Bach. Bachbloesems werken op de psychische toestanden van de mens. Onzekerheid, angst, hoogmoed, jaloezie, eenzaamheid zijn psychische toestanden die met behulp van bach- bloesemremedies uitstekend behan deld kunnen worden. De arts Edward Bach was de eerste die de geneeskrach tige werking van bloesems ontdekte. Inmiddels zijn er over de hele wereld vele geneeskrachtige bloesems ont dekt. De cursus bestaat uit 8 lessen en begint op dinsdag 14 maart 1995. De kosten zijn f 225,00. Heeft u vragen of wilt u zich opgeven vraag dan naar: Merith Poelsma, tel.: 072 339031. HEILOO - Natuurlijk besteedt ook de Uitkijkpost aandacht aan het feit dat we vijftig jaar geleden werden bevrijd. Wilt u nu zo vriendelijk zijn ons te ver tellen hoe u de bevrijding hebt ervaren en dit verhaal aan ons op sturen? Gewoon een brief waarin u vertelt wat voor indruk dit op uw gemaakt heeft. Wij willen deze verhalen dan publice ren. Mocht u nog foto's hebben van deze periode, dan zullen wij deze ook graag even van u lenen. U kunt uw verhalen sturen naar Drukkerij Uitkijkpost, Rechte Hondsbosschelaan 22,1850 AB Heiloo. Wilt u in de linkerbovenhoek van de envelop even "bevrijding" schrijven? Bij voorbaat danken wij u voor de moeite. KINNIMIRSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOONS 072 - 330550 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HEILOO - Chinees/Indisch restaurant Lotus, eigenaar Wong, 't Loo 8 te Heiloo gaat verbouwen. Dit betekent dat wij gesloten zijn en wel van 6 maart tot en met 17 maart 1995. Op 18 maart bent u weer van harte welkom in ons geheel vernieuwde restaurant. HEILOO - Op vrijdag 17 februari zijn tijdens de in Utrecht gehouden mode- examens de volgende dames geslaagd: voor costumiëre, Emmy Kruizinga; voor coupeuse, Annelies Blom. Zij wer den opgeleid door Maritas Modevakschool. PETRUS CANISIUS COLLEGE JL gynmasium-atheneum'haYP-mavo-(i)vbo Alkmaar-Bergeri'Heiloo Centrale administratie: tel. 072 112283 Het PCC: een complete scholengemeenschap, met zes vestigingen in Alkmaar, Bergen en Heiloo, variërend van 250 tot 800 leerlingen. Het PCC: een open katholieke school, waarin niet alleen aandacht is voor studie, maar ook voor culturele en buitenschool.se aktiviteiten. In de week van 6 tot en met 10 maart, iedere dag van 9.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Sector Vwo/Avo Vestiging Heiloo De Dors 2-1852 RG Heiloo telefoon 012 332780 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. HEILOO - Ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag verzorgt de Federatieve Vrouwenraad Heiloo op woensdagavond 8 maart een feeste lijke bijeenkomst voor alle vrouwen uit Heiloo en omgeving. Het thema is 'Vrouwenemancipatie van Heiloo tot Beijing'. Dit houdt verband met de Wereldvrouwenconferentie die dit jaar voor de vierde maal wordt gehouden, ditmaal in Beijing (het voormalige Peking). Sinds de derde Wereldvrouwenconfe rentie, tien jaar geleden gehouden in Nairobi, is er wereldwijd gezien nog niet veel ten goede voor vrouwen ver anderd, heeft de VN-vrouwencommis sie bij haar evaluatie geconstateerd. Om straks in Beijing een actieprogram ma voor gelijkheid, ontwikkeling en vrede in gang te kunnen zetten is in allerlei landen -ook in Nederland- een inventarisatie gestart naar het emanci patiebeleid ter plaatse. Ook de Fe deratieve Vrouwenraad Heiloo doet daar actief aan mee, onder meer in samenspel met de gemeente. Een eerste resultaat daarvan wordt tij dens de viering van Vrouwendag ge presenteerd, als wethouder Roelof Bos - die emancipatie in zijn portefeuille heeft - aan de hand van een landelijke vragenlijst ondervraagd zal worden over het emancipatiebeleid in Heiloo. Natuurlijk zal er ruim gelegenheid zijn om met hem in discussie te gaan. Maar eerst zal mevrouw Pauline Ebing uit Leiden, namens de organisatie OIKOS nauw betrokken bij de Wereldvrou wenconferentie, iets vertellen over de thema's en de betekenis van 'Beijing'. Zij zal daarbij een diaserie vertonen die als titel heeft 'Vrouwen Wereldwijd'. De viering van Vrouwendag wordt muzikaal opgeluisterd door de dames L. Schuitemaker en E. Grondhout, die tussen de verschillende programmaon derdelen in korte optredens zullen ver zorgen. Dankzij subsidie van de gemeente is de toegang voor deze fees telijke viering van Vrouwendag weer vrij. De bijeenkomst vindt plaats in de Gereformeerde Kerk aan de Noorder geeststraat. Het programma begint om 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur staan koffie en thee klaar en is er onder meer gelegenheid de stand met informatie materiaal van Amnesty International te bekijken. HEILOO - Heeft u problemen bij het invullen van uw aangifte-formulier. En zou u daar best wat hulp bij kunnen gebruiken. Dan bestaat nu voor u de mogelijkheid om gebruik te maken van: het spreekuur welke georgani seerd wordt door de rijksbelastings dienst op: maandag 6 maart en dinsdag 7 maart van 13.00-16.00 uur, in het gebouw van Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, te Heiloo. Het spreekuur is met name bedoeld voor mensen, die minder goed in staat zijn naar het hoofdkantoor van de belas tingdienst te komen. Om langdurig wachten te voorkomen, dient u vooraf telefonisch een afspraak te maken bij de belastingdienst, tel. 072 271108, onder vermelding van uw sofinummer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1