//lascotte ^ode Aanmelding Heiloo Mevrouw A. Meertens ontvangt erepenning van gemeente Heiloo C1000 Voordeelmarkt Bijeenkomst viering '1300 Jaar Heiloo lllil Als u't simpel houdt, zullen wij dan zorgen voor stijlvol? StationscentrumHeiloo mm® in onze collectie o.a. Atenzione, Bernd Berger, Blacky Dress, Comma, di Bari, Ingrid's, Jean Paul, Rosner en vele andere merken de Passage Malse Biefstuk Bildtstar P.VAN PEJ GEES HACHMANG LOODGIETERS SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. De rioleringswerkzaamheden aan de Stationsweg zijn gevorderd tot het kruispunt Heerenweg Stationsweg. De trottoirs blijven vrij en de winkels bereikbaar. Met de auto kunt u bij de parkeerterreinen rond het centrum komen. Doorgaand verkeer wordt via de borden omgeleid. Onze excuses voor het ongemak. De goede zaken van het leven bijeenkomst dinsdag 14 maart aula PCC (voormalig St Jan MAVO) discussieer met tweede-kamerlid J. de Hoop Schetter over: - actuele politiek - asielzoekersbeleid zaal open om 19.30 uur 'IEDEREEN IS WELKOM' Hippische Rijschool de Passage, BRUGKL AS - ATHENEUM^HAVO -MAVO Van 6 t/m 10 MAART PETRUS CANISIUS COLLEGE PETRUS CANISIUS COLLEGE 8 MAART 1995 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 60e JAARGANG NO .10 Lokale radio in Heiloo Dank aan de Heilooër gemeenschap De Hoop Scheffer bij CDA Heiloo Feestavond Oosthonk Stichting WAO-AAW 500 gram 9.98 IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Licht kruimige aardappelen. zak vari 5 kilo 3.99 KANTOORHOUDEND'. KEN NEMER STRAAT WEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR HANDELSWEG 34 1851 NX HEILOO 072 - 335405 Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072 335465 Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte Al 1100 M AKELA ARDIJO.Ghypotheken lil Zeeweg 20,1852 CR Heiloo assurantiën lüi VUU Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 taxaties O Gelegen uniek en rustig in de duinen van Egmond-Binnen. Perfecte uitrijmogelijkheden. Groepslessen maximaal 8 personen. Longe lessen voor beginners. Privélessen. Gediplomeerde instructie. Tevens pensionstal. Grote binnen- en buiten rijbaan (44 x 22 m, 60 x 20 m). Solarium - Paddock - Weidegang. Wij bieden regelmatig sport- en recreatiepaarden te koop aan. Bellen voor info 02206 2313 of kom vrijblijvend even langs. Herenweg 37, Egmond-Binnen aan de duinkant. Kennemerstraatweg 1 29 Heiloo - 330332 Het PCC: een complete scholengemeenschap, met zes vestigingen in Alkmaar, Bergen en Heiloo, variërend van 250 tot 800 leerlingen. Het PCC: een open katholieke school, waarin niet alleen aandacht is voor studie, maar ook voor culturele en buitenschoolse aktiviteiten. In de week van 6 tot en met 10 maart, iedere dag van 9.00 tot 16.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur. Sector Vwo/Avo Vestiging Heiloo De Dors 2 -1852 RG Heiloo telefoon 012 332780 JL gymnasium'atheneum-hav<>mavo-(i)vbo Alkmaar-Bergen-Heiloo Centrale administratie: tel. 072 112283 Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mnvprijzen. Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. f=n Vraag offerte! V» Waterspelen, bekend van bijvoorbeeld Ypestein en de jaarlijkse HSV- sportdag (foto), worden vermeld in het programmaboekje. HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Heiloo heeft in de vergadering van 28 februari besloten de raad voor te stel len positief te adviseren over de aan vraag vergunningverlening voor de lokale radio van de Stichting Omroep Heiloo. Al in het laatste beleidspro gramma stond betreffende lokale radio het volgende opgenomen: Bij particu lier initiatief vanuit de Heilooër bevol king wordt lokale omroep positief moet getreden. Naast de aanvraag van Stichting Omroep Heiloo liep ook de aanvraag voor gebiedsuitbreiding van de zend vergunning naar Heiloo van Stichting Radio Heiloo/Egmond. Het college stelt nu de raad voor positief te advise ren over de aanvraag van Stichting Omroep Heiloo. Hierbij wordt, con form de Mediawet, o.a. vooral gelet op de samenstelling van de programma raad. De aanvraag van de Stichting Omroep Heiloo voldoet meer aan het uitgangspunt in het Beleidsprogramma van „een initiatief uit de Heilooër gemeenschap". De programmaraad van Stichting Radio Heiloo/Egmond doet onvoldoende recht aan de getals matige verschillen in inwoneraantallen om representatief te kunnen worden geacht voor Heiloo. Gelet op de Mediawet heeft de gem- meente geprobeerd het samengaan van de twee initiatiefgroepen voor lokale radio in één gemeente te bevorderen. Dit is is echter in de voorbereiding naar dit besluit niet gelukt. De nota 'Lokale Radio in Heiloo' wordt besproken in de raadscomissievergadering Bestuurs zaken van 13 maart. Definitieve be sluitvorming vindt plaats in de raads vergadering van 3 april. HEILOO - Vorige week woensdag vierde mevrouw A. Meertens-Wiltens haar 25-jarig jubileum als voorzitter van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg. Zij ontving de erepen ning van Heiloo. Deze onderscheiding welke wordt uitgereikt aan mensen die zich op bijzondere wijze hebben inge zet voor de gemeenschap van Heiloo werd uitgereSct door loco-burgemees ter J. Wuijster-Schuddeboom. Zij zei o.a.: „Mensen zoals u, daar zijn we trots op in Heiloo. U houdt niet van lange verhalen, niet zeuren, aan het werk!" Mevrouw Meertens heeft heel wat werk verricht in het bijzonder voor de ouderen. En voorlopig gaat ze hier ook nog even mee door, de kennis die zij in huis heeft kan nog niet gemist worden. Er staan nogal wat veranderin gen voor de deur. Mevrouw Wuijster ging nog even in op de huisvesting voor ouderen. Er was indertijd nogal wat commotie ontstaan dat bij de nieuwbouwplannen van de huisjes aan de Bosboom Toussaintweg men niet kon zeggen of bewoners weer op hun zelfde plek terug zouden keren. „De gemeente wil ook dat ouderen op dezelfde plaats terug komen". Feestelijk Het was een feestelijke dag voor mevrouw Meertens en haar man. Er was een brunch georganiseerd met de bewoners en 's middags was er eerst een bijeenkomst met genodigden en een groot aantal sprekers die allen de lof staken over het vele werk dat de jubilaris kon verzetten. De heer Westerhuis, vice voorzitter, schetste de loopbaan baan mevrouw Meertens en complimenteerde ook haar man Cor, die haar de ruimte gaf dit allemaal te doen. Ook oud bestuurs lid, de heer Majolée feliciteerde haar evenals de heer Morshuis, voorzitter Zorgcentrum, en oud direkteur van de Loet, de heer Schuur. Heel velen wilden daarna mevrouw Meertens persoonlijk bedanken en feli citeren. Een enigszins aangedane mevrouw Meertens was overdonderd door zoveel belangstelling en eindigde met de woorden: „Er is nu zoveel in beweging, ik zal het schip nu niet verla ten". Het is inmiddels weer een week gele den dat zovelen mij de hand hebben gedrukt en waarderende woorden tot mij hebben gesproken bij mijn 25-jarig jubileum als bestuurslid van de Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg. Ik ben daar bijzonder door getroffen. Graag zou ik ieder persoonlijk willen bedanken voor al deze blijken van dit medeleven. Gezien de stapel brieven, gepaard gaande met de grote en kleine giften is mij dit ene male onmogelijk. Vandaar deze schriftelijke algemene grote dank betuiging aan allen die deze feestdag voor mij tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. Aly Meertens-Wiltens HEILOO - Dinsdag 14 maart houdt het CDA Heiloo een openbare bijeen komst in de aula van het RC.C. (voor malige St. Jan Mavo). Tijdens deze bij eenkomst zal het tweedekamerlid J. de Hoop Scheffer ingaan op het asielzoe kers- en vluchtelingenbeleid. Ook is er ruimschoots de gelegenheid om met hem te discussiëren over actuele poli tieke zaken en zal hij stilstaan bij de uitslag van de provinciale verkiezingen. De avond, welke aanvangt om 19.30 uur, zal besloten worden met een infor meel gedeelte. HEILOO - In 't Trefpunt wordt een cursus mandala's tekenen gegeven. Deze cursus is geschikt voor iedereen die wil leren tekenen vanuit zijn/haar gevoel. Een mandala is een vormteke- ning met een spirituele betekenis. Het tekenen van mandala's kan bevrijdend werken, inzicht geven en is tevens een manier om op kunstzinnige wijze jezelf te uiten. Ervaring met tekenen is voor deze cursus niet nodig. Woensdagavond 8 maart is er tevens in 't Trefpunt een lezing over mandala's. Deze avond begint om 20.00 uur en de entree is vrij. Wilt u meer informatie, dan kunt u con tact opnemen met Ellen Kramer, tele foon 332487. HEILOO - In 1995 wordt in de gemeente Heiloo stilgestaan bij het feit dat 1300 jaar geleden door Willibrord een kerk werd gesticht in het dorp. Dit gegeven en de wens om in de gemeen te wat meer 'leven in de brouwerij' krij gen, leidde ertoe dat het college van burgemeester en wethouders een aan tal inwoners benaderde om de kar van een 'feestelijk 1995' te trekken. Enerzijds werd een redactiecommissie geïnstalleerd, die de taak op zich nam een gedenkwaardig boek samen te stel len onder het motto 'Heiloo, 13 eeuwen na Willibrord'. Anderzijds werd de Stichting Festival Heiloo gevraagd zich in te zetten voor de organisatie van diverse activiteiten. Beide vrijwilligersgroepen zijn inmid dels al geruime tijd bezig met het opstarten en realiseren van de plannen. Zo is er morgenavond (donderdag 9 maart) een bijeenkomst in het Brunogebouw (Buk Buk) aan de Pastoor van Muijenweg 12 te Heiloo. De Stichting Festival Heiloo (S.F.H.), in de afgelopen jaren organisator van het Ypestock Popfestival, heeft voor deze avond bijna 200 uitnodigingen gestuurd aan verenigingen, instellingen en parti culieren. Het doel van de avond is om te vernemen, wat er bij de diverse clubs inmiddels op de kalender staat in het komende jaar, zodat diverse activitei ten waar mogelijk, nodig, dan wel gewenst op elkaar afgestemd kunnen worden. S.F.H. ziet haar taak vooral op het gebied van coördinatie. 'Er worden in Heiloo al heel veel activiteiten georga niseerd. Wij willen dat in kaart bren gen, een soort raamwerk voor het feest jaar 1995, waarbinnen iedere vereni ging 'zelf haar programma bepaalt en organiseert. Natuurlijk hebben die ver enigingen er ook voordeel bij. Zo zul len wij zorgen voor centrale publiciteit, ondermeer door een apart programma boekje voor de periode van zeg maar eind april tot begin november van dit jaar', aldus S.F.H.-voorzitter Marcel Keet. Fondswerving Behalve voor veel publiciteit wil S.F.H. ook trachten fondsen te werven, zowel door middel van sponsoring als wel via bijdragen van landelijke geldschieters. Voor dit laatste is het van belang dat er een totaal-overzicht komt van de activi teiten in het kader van '1300 Jaar Heiloo', zoals het feest gemakshalve wordt genoemd. Eén groot programma voor alle inwoners van Heiloo, waar binnen voor een ieder wel iets van zijn of haar gading te vinden is. De gemeen te Heiloo heeft inmiddels een garantie gegeven voor de aanloopkosten, onder meer voor de organisatie en uitgifte van het programmaboekje, dat huis- aan-huis verspreid zal worden. Inmiddels zijn er al tal van activiteiten ondergebracht in het raamwerk, dat S.F.H. voor ogen heeft. Een fakkelloop op 5 mei bijvoorbeeld, en een bevrij dingspopfestival bij Tendenz en Buk Buk. In juli staat een muziekevenement in het Stationscentrum op het program ma. En natuurlijk is er een aantal min of meer bekende evenementen, zoals het Ypestock Festival, de Koninginne dag-activiteiten verspreid over het dorp, de kermis, de zomeravondconcer ten in de Witte Kerk, het Timmerdorp en de zomervakantie-activiteiten voor de jeugd. Waar dat mogelijk is krijgen deze activiteiten een extra tintje in het kader van 'Heiloo 1300 Jaar'. Feesttiendaagse Naast de publicatie van het historisch getinte boek over Heiloo in het najaar moet de grote feesttiendaagse in augus tus het hoogtepunt van het jaar wor den. Inmiddels is een klein groepje mensen met de voorbereiding hiervan bezig: sportwedstrijden, waterspelen, stratenloop, muziek, een braderie en nog veel meer ideeën worden bekeken. Tijdens de tiendaagse is er elke dag op V..v I- wordt de jeugd betrokken in het activiteitenprogramma voor 1995, te beginnen op Koninginnedag. Natuurlijk één of meer plaatsen in het dorp wel iets bijzonders te beleven. De inbreng van verenigingen, het plaatselijke bedrijfsleven en de middenstand en natuurlijk van particulieren zal aan merkelijk zijn. De S.F.H. is optimistisch over de plan nen voor zover deze nu bekend zijn. Morgenavond hoopt men vele mensen te mogen begroeten tijdens de informa tieve bijeenkomst. Daar kan iedereen, ook als men geen uitnodiging heeft ont vangen, zijn ideeën kenbaar maken. De inventarisatie van wat er al op de rails is gezet zal leiden tot een boordevol programmaboekje: dit jaar heeft nie mand tijd om op vakantie te gaan bui ten de grenzen van Heiloo. Maar ook nieuwe suggesties zijn welkom, terwijl men zich tevens kan aanmelden als vrij williger ter ondersteuning van de orga nisatie. En dat hoeft natuurlijk niet voor alle onderdelen: wie een bepaald evenement onder zijn of haar hoede wil nemen - al dan niet met (vele) anderen - is van harte welkom. Dé informatie avond in het Brunogebouw begint om 20.00 uur. De herdenking van de gevallenen in de tweede wereldoorlog: ook dat is een onderdeel van Heiloo 1300 Jaar HEILOO - Wijkvereniging Plan Oost houdt op zaterdag 11 maart haar jaar lijkse feestavond. Vanaf 20.30 uur speelt de band Tumbling Dice haar muziek en is iedereen welkom om aan deze gezellige avond deel te nemen. Om de feeststemming een beetje in bedwang te houden hebben we bedacht de avond driemaal te moeten onder breken. In deze onderbrekingen spelen we een bingo-ronde. Met als hoofdprijs 3 dagen Parijs. Alle bewoners van Plan Oost hebben een folder in de bus gekregen met daar op een kopie van een bingokaart. Deze is aan de zaal in te wisselen voor 1 gra tis bingokaart. Als u van buiten Plan Bingo'd'm kost een'kaart f 5°Oo! Deloï Mevrouw Meertens (links) ontvangt de erepenning uit handen van gang tot het Oosthonk is gratis. burgemeester mevrouw Wuijster.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1