Sterren kijk op 10 en 11 maart Expositie in de muziekschool Jonge ondernemers starten Double Vision biblio theek UITKIJKPOST - 8 MAART 1995 Beurscompetitie 1995; beleggen in de praktijk Bridgeclub Sans Atout Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo is een bomendorp Heilooër Bridgeclub Band Battle van start in jongerencentrum Buk Buk B.V. 't Treffertje Voorjaarsconcert Caecilia in De Beun Viering Vrouwendag Boekenweek 1995: Fleur Bourgonje Dojo 't Loo Portret van twee polders Trouw zijn aan jezelf Damclub Heiloo Voorronde landelijk schoolbadmintontoernooi Renault-dealer Bleeker houdt maart-festival Damclub Heiloo Oppositie Nieuws Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Op halen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: maandag en woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dins dag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Cen trum Willibrord aan de Kenne- merstraatweg 464 is iedere eerste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Op de thematoren is tot 16 maart een presentatie van materialen met als the ma 'Bevrijding'. Tentoonstellingen in de bibliotheek: Afdeling voor volwassenen tot 27 maart: boekenweekgeschenken van voorgaande jaren en aandacht voor Fleur Bourgonje (lezing op 20 maart) en Leon de Winter (auteur boekenweekge schenk 1995). Jeugdafdeling tot 27 maart: schrijvers van jeugdboeken, zoals Paul Biegel en Tonke Dragt. Kleuterafdeling tot 31 maart: zon, maan en sterren. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Tref punt, Westerweg 294, tijdens kantooru ren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 11, 15, 29 maart, aanvang steeds om 14.30 uur. Jeugdfilm op 25 maart, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Aker sloot, tel. 02513 13447. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 10 maart: klaverjassen, aan vang 19.45 uur, kosten f 3,00/f 4,00 (niet-leden). Zaterdag 11 maart: grote feestavond (zie elders in deze Uitkijkpost). Dinsdag 14 maart: zangkoor De Blom- menkinders, van 19.00-20.00 uur. Woensdag 15 maart: naailes, aanvang 10.00 uur. Alle activiteiten in Het Oosthonk, Oost- kanter 14, Heiloo. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 april: Er was eens een sprookje (beeldende kunst en litera tuur). Stedelijk Museum, Doelenstraat 5, Alkmaar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, za terdag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie in Limmen In maart en april: expositie van schilde rijen van Heieen van der Lem in het ge meentehuis van Limmen, te zien tijdens de openingsuren. Expositie in Heiloo Tot en met 15 maart: expositie van Greetje Grijpma (schilderijen) en Jan Grijpma (beeldhouwwerken) in het ge meentehuis van Heiloo, te zien tijdens de openingsuren. Expositie in De Loet Tot en met 21 maart is in verzorgings huis De Loet in Heiloo (Plan Oost) een expositie te zien van de amateurschil- dergroep Siena (aquarellen, tekeningen, acryl- en olieverfschilderijen), dagelijks tussen 10.00-16.00 uur. Galerie Nu Tot en met 2 april kan men in Galerie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castri- cum een expositie bekijken van het werk van Anne-Bé Talirz (schilderijen en et sen) en José Crombach (keramische beelden) tijdens de openingsuren: don derdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot 3 april is in Hotel Merlet in Schoorl een expositie van het werk van Riky Schellart te zien (schilderijen en beelden). Katholiek Vrouwengilde Limmen Woensdag 15 maart: reisverslag over Tibet door mw. Baltus, aanvang 20.00 uur in het partycentrum Sint Maarten. Galerie De Kapberg Tot en met 2 april kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef het werk zien van Jos Apel doorn (dorpsgezichten in olieverf), Erik Baart (acryl op paneel-schilderijen) en Huug Zentveld (menselijke figuren in olieverf) tijdens de openingsuren op za terdag en zondag van 13.30-17.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 20 maart: sjoelavond in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlich tingen: tel. 333218 of 335652. Klaverjassen in Limmen Vrijdag 10 maart: klaverjasavond voor leden van KVG en PLV in het partycen trum Sint Maarten, aanvang 19.30 uur. Galerie Amber Limmen Tot en met 26 maart kan men in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen kijken naar het werk van Roelf Zuide- ma (fotografie) en Hans Verschoor (ob jecten, keramiek, stoelen) tijdens de openinsguren op donderdag, vrijdag en zaterdag tussen 14.00-17.00 uur. HEILOO - Maandag voor de vijfde keer in In Vrieswijk brengen de amateur-sterrenkijkers alles in gereedheid voor de open dagen het komend weekend. HEILOO - Uitslagen maandag: A-lijn: 1. de Lange-Lunsingh 58.3% 2. Fam. v. Diepen 57,9% B-lijn: de Ruyter de Wildt-Tromp 63,8% 2. Ds. v.d. Linden- v. Twuyver 58,5% C-lijn: 1. Mw. Antonysen-Witting 64.6% 2. Fam. de Bruin 55,4% D-lijn: 1. Ds. Avis- Doornbos 63.8% 2. Smit-Tiel 57,9% E- lijn: 1. Ds. Hoogland-Krul 61.8% 2. Ds. Beerepoot-Bolweg F-lijn: 1. Ds. v. Toornburg-de Vries 57,6% 2. Mw. Heiine-Bonnewit 55 6% HEILOO - Op vrijdag 10 en zaterdag 11 maart worden voor de negentiende maal de landelijke sterrenkijkdagen georganiseerd. U bent dan van harte welkom bij volkssterrenwachten en verenigingen, maar ook bij amateuras tronomen thuis. U kunt door een teles coop kijken naar hemellichamen die op dat moment zichtbaar zijn. Bij bewolkt weer zijn er alternatieve programma's zodat u niet voor niets komt. Ook in Heiloo kunt u dit jaar weer terecht. Drie amateurstromen, Simon van Leverink, Jan Tromp en René Marchand, staan dan op Vrieswijk 122 op beide dagen van 20.00 tot 24.00 uur voor u klaar. Als het weer meewerkt kunnen tal van hemellichamen door de telescoop bekeken worden. De maan is halfvol en toont een weelde aan details. Maris is ook zichtbaar en zal als een klein oran je bolletje door de telescoop te zien zijn. Verder staan de sterrenbeelden Orion, Tweelingen, Stier, Voerman, Perseus en Leeuw aan de hemel. Spectaculair, hierbij zijn de grote gas- nevel in Orion en de open sterrenhoop in de Kreeft. Er zullen niet zo veel meteoren ('vallende sterren') te zien zijn als tijdens de Bootidenzwerm in januari jl. Er zullen vijf middelgrote telescopen klaar staan. Speciale attractie dit jaar is een nieuwe Zeiss-lenzenkijker (lens diameter 15 cm). Op dit moment de HEILOO - Maandag 13 maart om 20.00 uur houdt vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo haar contact avond in het clubgebouw van de post duivenvereniging naast sporthal Het Vennewater te Heiloo. Uitgenodigd is Edwin van Laar uit Zeist die een lezing zal houden over Europese cultuurvo gels. Na de pauze ^.al hij dia's vertonen van verschillende soorten vogels en deze uitvoerig bespreken. Leden en belangstellenden zijn welkom. De toe gang is gratis. HEILOO - Er zijn 14.000 bomen in Heiloo. Dat komt neer op ruim 6Ö0 per duizend inwoners. Het steekt daarmee boven het landelijk gemiddelde uit, want dat ligt op 550 bomen. Heiloo heeft ook veel openbaar groen, meer dan 160 hectare. En dan is er nog de groene zoom van Heilooërbos, de Neggen, Ter Coulster en straks het Oosterbos. Om dat groen ook mooi te houden geeft de gemeente jaarlijks zo'n 4 miljoen gulden uit. Dezè gege vens maakten Ilse Plasmeijer, hoofd van de afdeling Groen en Landschap, en haar collega Kees Hartland op een bijeenkomst van de voorlichtingsscom- missie voor 55-plussers in het Trefpunt bekend. Ze vertelden over het werk, dat hun dienst het gehele jaar door in Heiloo verricht en over de veranderingen, die in de loop der jaren in het groenbeheer zijn opgetreden. 'Tien jaar geleden zagen onze plantsoenen er uit als privé- tuinen. Het onderhoud vroeg om een intensieve begeleiding. Er werkten toen veertig mensen in de buitendienst. In de tussentijd zijn de opvattingen over het milieu veranderd. In Heiloo wordt niet meer met chemische midde len gespoten. Die keuze kost wel geld'. Ilse Plasmeijer wees erop, dat zo'n besluit weieens tot ergernis onder de burgerij kan leiden. Ze noemde de rup- senplaag, dip enkele jaren geleden bepaalde delen van Ypestein teisterde. 'We hebben toen toch niet aan het ver zoek van de bewoners voldaan om die rupsen weg te spuiten. We hebben de oplossing gevonden door een andere beplanting aan te brengen, die minder kans op rupsen geeft'. Bij het ontwerpen van plantsoen wordt tegenwoordig vooral gelet op de func tie, die het heeft. Dat kan bijvoorbeeld zijn een scheiding tussen de huizen en de openbare ruimte. In enkele delen van Heiloo hebben de grasbermen een 'waterdragende' functie, zij moeten ervoor zorgen, dat het regenwater op een goede manier in de bodem ver dwijnt. 'We zijn nu aan de slag om het open baar groen schoon te maken. We komen erg veel papier, plastic en ande re rommel tegen. Dat kost ons veel werk en het vraagt veel geld', aldus Ilse Plasmeijer. Uit haar betoog werd dui delijk, dat we allemaal ten zeerste bezorgd zijn voor een schoon milieu, maar dat we de gevolgen ervan - zoals meer onkruid en ongedierte - niet altijd willen aanvaarden. De voorlichtingscommissie van ANBO, KBO en Stichting Ouderenwerk houdt haar volgende bijeenkomst op donder dag 18 mei om 14.00 uur in het Trefpunt. Diëtiste Anja Terol zal dan iets vertellen en zal hapjes gereed maken om de bezoekers te laten proe ven, dat goed en lekker ook gezond kan zijn. enige in Nederland. Ook is de CCD- techniek vervolmaakt. Met behulp van een CCD-camera kan het telescoop beeld zichtbaar gemaakt worden op een computerscherm. Het plaatje kan dan verder bewerkt worden op bv. een floppydisk. De computer zal ook zeker de aan dacht trekken door de CD-ROM 'Red shift'. Dit is een astronomische databa se waarin zich ondermeer 300 000 ster ren, 40 000 deep-sky objecten en 700 fullscreen foto's bevinden. Dit alles op een CD-ROM. Zelfs de komeetinslag op de planeet Jupiter in augustus dit jaar is als simulatie op CD-ROM uitge bracht. Verder zult u kunnen genieten van een reeks prachtige dia's van de totale zonsverduistering van november jl. in Bolivia. Dus ook als het weer niet ide aal is: een bezoekje is zeker geen ver geefse moeite. Voor elke bezoeker ligt een gratis exemplaar van het tijdschrift Zenit klaar. De Afdeling Alkmaar van de Nederlandse Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde doet ook mee met beide sterrenkijkdagen. Van 20.00 tot 24.00 uur bent u welkom in en om de Nicolaas Beetsschool, Beethovensingel 19/21 te Alkmaar. In de school worden kijkers gedemonstreerd, dia's en com putersimulaties getoond en wordt uit leg gegeven. Dus ook bij slecht weer kunt u langskomen. 20 maart gaat successie de Nationale Beurscompetitie van start. Een educatief beleggingsspel dat zich in een groeiende populariteit mag ver heugen. Het aantal deelnemers steeg de afgelopen jaren fors. Wat als een kleinschalig initiatief begon, is inmid dels uitgegroeid tot een jaarlijks evene ment waaraan duizenden mensen mee doen. De competitie blijkt vooral aan te slaan bij de particuliere belegger. Een levensecht educatief spel De Beurscompetitie is een levensecht beleggingsspel. Iedere deelnemer krijgt een fictief startkapitaal van f 300.000,00 tien weken lang kan daarmee -tegen werkelijke beurskoersen- worden be legd in obligaties, aandelen, opties, war rants en futures, genoteerd aan de Amsterdamse beurzen. Deelnemers krijgen een goed inzicht in de werking van financieel-economische markten en in de toepassing van verschillende beleggingscategorieën en strategiën. Wie op 26 mei -na sluiting van de beur zen- het hoogste eindbedrag heeft, is winnaar van de hoofdprijs van f 20.000,00. Daarnaast zijn er diverse andere aantrekkelijke prijzen te win nen. Beleggings visie Beleggen is meer dan een kwestie van kiezen voor een bepaald fonds of cate gorie. Het is onderkennen en afwegen v^n mogelijkheden. Informatie is daar voor essentieel. Deelnemers aan de Beurscompetitie krijgen onder andere een theorieboek dat niet alleen goede diensten bewijst tijdens de competitie, maar ook later goed van pas komt. Deskundigen van het Institute for Research and Investment Services B.V., een gezamenlijke onderneming van de Rabobank en de Robeco Groep, heb ben hieraan medewerking verleend. Tijdens de competitie, maar ook daar na, kan advies worden ingewonnen bij de beleggingsadviseurs van de Ra bobank. Inschrijven en kosten De Beurscompetitie duurt van 20 maart tot en met 26 mei. Inschrijven kan tot en met 17 maart via de plaatse lijke Rabobank of ESEC. Particuliere deelnemers betalen f 95,- om mee te doen aan de competitie. Deelnemers ontvangen een spelboek, een theorie- boek, tijdens de competitie het week blad Beleggersbelangen, kunnen gebruik maken van de speciale faxser vice en kunnen vierentwintig uur per dag orders doorgeven. Voor meer infor matie kan contact worden opgenomen met de ESEC Infolijn, telefoonnummer 010 4768890. HEILOO - Een eigen bedrijf beginnen tijdens een voltijds studie is ontzettend leuk maar het kost enorm veel energie. Je moet heel goed weten wat je wilt. Bob van der Lee en Maud de Vries kunnen er over meepraten. Zij stude ren in juni af aan de Hogeschool Holland in Diemen en zijn zojuist gestart met hun communicatiebureau Double Vision te Heiloo. Op 10 maart gaan de deuren aan de Handelsweg officieel open. De voornaamste reden voor de twee jonge ondernemers om een reclame- en bedrijfspresentatie (advies)bureau te starten, in het voor de meeste reclame- creatieven en -strategen zo verre Heiloo, is dat zij zich opwinden over het feit dat er door sommige bureaus zo gemakkelijk met het geld van de klant wordt omgegaan. 'Met het budget van die opdrachtgevers moet voorzichtiger worden omgesprongen. Daarom base ren wij iedere uitvoering die bij ons de deur uitgaat, van huisstijl tot brochure en van communicatieplan tot bedrijfs presentatie, op een gedegen analyse en een uitgewerkt strategisch plan. Zo kunnen we de kosten en vooral de resultaten, die voor de opdrachtgever zo belangrijk zijn, beter beheersen'. Reeds tijdens hun opleiding HBO Bedrijfspresentatie en later nogmaals in het werkveld kregen Bob en Maud te maken met de voordelen van integratie van marketing, communicatie en vorm geving. Hun visie op communicatie en daarmee vooral op reclame en presen tatie loopt als een rode draad door de activiteiten van Double Vision. Juist vanuit deze basis wordt er door de beide vennoten in samenwerking met free lance specialisten gewerkt aan de meest uiteenlopende opdrachten. HEILOO - Uitslagen 28 februari: A lijn Brinkhuis - Meuleman 68.70, Brokx- Verhoef 57.80; B-lijn fam. Happe 60.40, Kloots - Kramer 60.40. Uitslagen 2 maart: A-lijn Arnold - Huting 57.50; Berkman - v. d. Vlies 56.30; B-lijn fam. v.d. Steen 57.90, Ranzijn - Spruit 53.80; C- lijn v. Haperen - Hurkmans 66.70, Evenblij - Gauw 62.50; D-lijn fm. Buys 64.10, fm. Hutten 62.00. 'Double Vision is echt ons geesteskind- je. Op deze manier kunnen wij de opdrachtgevers een maatpak leveren waar zij nog jarenlang profijt van heb ben. Het is echt jammer dat maar wei nig kleine- en middelgrote bureaus zo bewust met hun dienstverlening omgaan'. Bij Double Vision worden momenteel nogal wat overuren gedraiaid om zowel het bedrijf als de afstudeerscriptie op de rails te krijgen. Maar, zo, is te zien aan hun enthousias me en hun zelfverzekerde blik, het gaat ze vast lukken. HEILOO - Tot 20 maart exposeert Jeannette Coppens haar olieverfschil derijen in de centrale ruimte van de muziekschool, Het Veld 1 in Heiloo. Het thema van deze schilderijen is muziek. Een dirigent, mensen die cello spelen, harpistes en zigeuners met hun instrumenten. Te bezichtigen tijdens de openingsuren van de school. HEILOO - Brutality café: het café voor de bruten onder ons! Noice, punk, industrial en alles wat daarbij hoort, zal de orde weer verstoren. Al met al een gezellige café-avondje dus, speciaal voor degenen die eens een ander muziekje willen horen. Vrijdag 10 maart is het om 21.00 uur weer bruut. De toegang is gratis. Het is weer tijd om de spits af te bijten van de voorrondes van Noord Hollands Glorie. Buk Buk heeft dat - zoals waar schijnlijk wel bekend zal ?ijn na drie jaar - in de vorm van een eigen contest gegoten: de Big Buk Buk Band Battle (kortweg 5 x B). Zaterdag 11 maart is iedereen van harte welkom vanaf 21.00 uur. De entree bedraagt f 5,00. Na twee voorrondes (11 maart en 1 april) wordt op 8 april de finale gehou den. De winnaar hiervan wordt doorge stuurd naar Noord Hollands Glorie. Dat deze band zeker een kans maakt, blijkt wel uit alle eerdere edities van de 5 x B. Zowel Rumley Poplin, Evisceration als Yucah belandden daar in de finale. De bands die meedoen, zijn alle beginnende bands uit de omgeving van Heiloo. De tijd is ook weer rijp voor een portie strakke metal. Een goede reden om Iron Fist zondag 12 maart om 15.00 uur op het podium te plaatsen (f 5,00 entree). Dat met een trio-opstelling (gitaar, drums en een zingende bassist) goede resultaten geboekt kunnen wor den staat als een paal boven water. De ijzeren mannen timmeren namelijk weer flink aan de weg. Vorig jaar een juweeltje van een CD, 'Motorsexle- mania', en een voorprogramma van Motorhead, januari dit jaar een wilden- thousiast menigte tijdens de support- act voor Annihilator in de Melkweg. Als we de muziek onder de loep nemen bespeuren we onder andere invloeden van Metallica, Motorhead en Slayer, kortom: een portie hondsbrutale metal. Deze bands mag je dus absoluut niet missen. HEILOO - Op donderdag 2 maart werd de eerste ontmoeting gespeeld tegen S.B.L. De eerste helft werd nipt gewonnen door 't Treffertje met 18-14. De tweede helft ook een kleine over winning, 19-13. Totaal uitslag 37-27. Slop, Bakker en Baltus boekte ieder twee overwinningen. In de A klasse van de bandstoot competitie was het tot de laatste dag spannend. Dhr. Koenis was uitgespeeld, met 30 punten. Dhr. Hoorn 30 punten met nog 2 wedstrijden te gaan. Uiteindelijk, werd Hoorn kam pioen. In de B-klasse was het nog spannender: 2 spelers, Meijne en Valkering eindig den gelijk, ieder 29 punten. Hier moest een beslissingswedstrijd uitkomst geven, om uit te maken wie uiteindelijk kampioen werd. Na een spannende partij, is dit geworden dhr. Meijne. HEILOO - Heilooër Harmonie orkest Caecilia bestaat dit jaar 70 jaar! Een goede reden om eens te kijken en te horen wat voor soort muziek een har monie orkest zoal speelt. Diegenen die dat nog niet weten krijgen op 18 maart de gelegenheid om dat te weten te komen. Het repetoire van Caecilia is zo groot, dat zij wel een week kunnen vul len met muziek, van alle genres, maar voor dit concert, het voorjaarsconcert, hebben we een mooie selectie gemaakt. Film, populair, dans, klassiek, barok en zelfs jazz staan op het programma. Het meer dan 60 jongeren tellende jeugdorkest en het evèn zo grote A- orkest zullen u een onvergetelijke avond bezorgen. Komt u allen op 18 maart om 20.00 uur naar theater de Beun, om dit muzikale feest mee te maken, en geniet van Harmonie orkest Caecilia. De entree is f 7,50 en boven dien kunt u in de pauze mooie prijzen winnen in onze loterij. Kaarten voor dit concert kunt u ver krijgen bij de voorverkoopadressen: Kantoorvakhandel de Schrijverij in het Stationscentrum, en Bruna (voorheen Rookshop Braam) in winkelhof 't Loo te Heiloo, en op 18 maart aan de kassa van de Beun vanaf 19.30 uur. U kunt ook kaarten telefonisch bestellen bij Margriet Bakker, tel. 335160. HEILOO - Ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag verzorgt de Federatieve Vrouwenraad Heiloo op woensdagavond 8 maart een feeste lijke bijeenkomst voor alle vrouwen uit Heiloo en omgeving. Het thema is 'Vrouwenemancipatie van Heiloo tot Beijing'. Het programma begint om 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur staan koffie en thee klaar en is er ondermeer gelegenheid de stand met informatie materiaal van Amnesty International te bekijken. De bijeenkomst vindt plaats in de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo. HEILOO - Op maandag 20 maart om 20.00 uur zal de schrijfster Fleur Bourgonje een lezing houden in de bibliotheek Heiloo. Deze avond, die gehouden wordt in het kader van de Boekenweek, belooft erg interessant te worden. Fleur Bourgonje is namelijk een schrijfster die veel van haar eigen leven - waarin ze niet heeft stilgezeten - in haar boeken verwerkt. Haar roman 'Spoorloos', over een jonge Gelderse vrouw die betrokken raakt bij politieke verwikkelingen in Latijns-Amerika, werd bekroond met Het Gouden Ezelsoor voor het best verkochte literaire debuut van 1985. In haar laatste roman 'Een huis voor het leven' kijkt een middelbare vrouw terug op haar leven, onder meer in Chili ten tijde van de dictatuur. Fleur Bourgonje heeft naast een aantal indrukwekkende boeken ook drie gedichtenbundels gepubliceerd. Ze publiceert nu regelmatig in De Groene Amsterdammer en het NRC Handels blad. Op 20 maart is Fleur Bourgonje dus in de bibliotheek Heiloo. Zij zal dan voor lezen uit eigen werk, zowel poëzie als proza. Ook vertelt zij over haar reiser varingen en gaat zij héél graag in op vragen van het publiek. Het geheel zal muzikaal worden omlijst door Edmée van den Dungen (zang) en Marianne Mulder (piano). Zij zullen (liefdeslie deren ten gehore brengen van de Spaanse componist Enrique Granados en van de Franse componist Gabriel Fauré. Toegangskaarten a f 10,00 (incl. één consumptie) zijn verkrijgbaar in de bibliotheek Heiloo. HEILOO - Afgelopen vrijdag deden 38 jongens en meisjes weer mee aan onze maandelijkse puntenwedstrijden. Er waren lepke wedstrijden te. zien. Na afloop waren de volgende judoka's in het bezit van een tegel: Rens Ober, René Kuipers, Anouk Molenaar, Wouter Schreurs en Eline Ramaker. Op zondag deden de volgende meijses mee aan het meisjestoernooi van Randers-de Geus in Langedijk. Anouk Molenaar, Eline en Marise Ramaker en Marleen Bakkum. Er waren in totaal 87 deelnemers uit heel Noord-Holland. Anouk Molenaar verloor in de voor ronde de eerste twee partijen en won de derde, de vierde ging helaas verloren zodat zij was uitgeschakeld. Marise Ramker verloor haar eerste wedstrijd maar won de tweede, helaas verloor zij hierna nog tweemaal zodat zij ook was uitgeschakeld. Eline Ramaker won al haar wedstrijden en ging met de eerste prijs naar huis. Marleen Bakkum ging toch met een hoge verwachting naar dit toernooi maar kwam bedrogen uit, zij verloor al haar partijen. Komt u eens kijken in onze Dojo in de Bergeonstraat. Behalve judo kunt u er aan karate, jiu jitsu, yoga en nunchaku- do doen. Op vrijdag 17 maart zijn de clubkampioenschappen voor senioren. HEILOO - Voor de geregelde bezoe kers van de lezingen, georganiseerd door de KMTP is het horen van de naam Gerrit de Graaff reden genoeg om de agenda vrij te maken op dinsdag 14 maart. De Zuiderzeepolder Arkem- heen bij Nijkerk en Zuidelijk Flevo land waren het terrein waarop de heer De Graaff zich uitleefde met de fotoca mera in de hand. Vruchtbare weidege bieden met belangrijke broedplaatsen voor veel soorten vogels, zoals kempha nen, tureluurs, scholeksters, e.d. vindt men daar. Maar pok werd er een stad gebouwd, waardoor de dia-causerie nog een extra aspect krijgt. Daarnaast kunt u nog allerlei bezienswaardigheden verwach ten op dinsdag 14 maart in de grote zaal van de Gereformeerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo, aanvang 20.00 uur, toegang gratis. HEILOO - Op uitnodiging van de stichting voor geneeskunde Arbor Vitae verzorgt Marieke de Vrij uit Alkmaar op maandag 13 maart in de gereformeerde kerk, Noordergeest straat 9 te Heiloo, een avond over 'Trouw zijn aan jezelf', Marieke de Vrij is al tien jaar mystiek medium. De aan vang is om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt f 10,00. Op weg naar zelfverkenning leren we langzaam aan onszelf trouw te zijn. Dit zelf-zoekende proces brengt ons op wegen die anderen soms pijn doen. Hoe ga je hier mee om in de dagelijkse praktijk? Wat wil zelf-trouw ons zeggen over onze relatie met anderen? Waar ligt uiteindelijk geluk? En wat is de waarde van dit 'geluk'? Voor inlichtingen kunt u bellen met 072-330523. HEILOO - Nu de onderlinge competi tie in de alles beslissende eindfase is beland strekken de topdammers van DCH nog eenmaal de ruggen voor de eindsprint naar het felbegeerde kam pioenschap. In de 21e ronde stonden maar liefst twee toppartijen op het pro gramma. Het Ajax-Feijenoord van DCH vond plaats tussen de heren Cor van Lieshout en Koos Ligthart. Eerstgenoemde, die overigens geen kans meer op de hoofdprijs heeft besloot nog eenmaal alles uit de niet geringe kast te halen. De technische vaardige Ligthart kwam doordat zijn opponent slim gedecoreerd de aanval opzocht in de problemen. De getaande Limmenaar moest zelfs zwaar aan de bak bij het tellen van zijn tempo's. Zijn laatste vrije zet was echter toch nog goed voor een evenwichtige remise. Een tafeltje verder zaten titelkandiaat Marc Out en Frans Schouten tegenover elkaar. Beide kemphanen bleken in deze zware positionele partij niet van plan het achterste van de tong te laten zien. Het evenwicht werd daardoor nimmer verstoord. In de tweede groep verspeelde Martien Houtenbos enigs zins zijn uitzicht op prolongatie van zijn titel. Hij tippelde in zijn haast in een voor een dammer afschuwelijke ope- ningsslagzet. Deze levert steevast twee stukken verlies op en dat was tegen de oude rot in het vak de heer Koersen natuurlijk te veel van het goede. De uitslagen waren: C. van Lieshout-N. Ligthart 1-1, F. Schouten-M. Out 1-1, M. Houtenbos-L. Koersen 0-2, R Heijne-L. Zwart afgebr. HEILOO - Op zaterdag 11 maart wordt in Badmintonhal 't Vennewater te Heiloo door teams van het voortge zet onderwijs gestreden om een finale plaats in de strijd voor de schoolkam- pioenschappen van Nederland. Van 9.30 tot 17.00 uur organiseert BC 't Vennewater in Badmintonhal 't Vennewater (Heiloo) voor de 8 deelne mende scholen uit de regio Noord- Holland deze voorronde. In totaal nemen 25 teams, verdeeld over twee leeftijdsklassen, deel aan het toernooi. Daarbij is een onderscheid gemaakt in een 'competitie' en een 'niet-competi- tie' categorie. Dit onderscheid garan deert het spelplezier voor beide catego rieën. Dit toernooi maakt deel uit van het lan delijk NBB/KVLO-schoolbadminton- toernooi 1995, georganiseerd door de Nederlandse Badminton Bond in samenwerking met de KVLO (vakor ganisatie van de leraren Lichamelijke Opvoeding). De winnende schoolteams kunnen in een finaletoernooi op zater dag 8 april in Vleuten-de Meern om de titel 'schoolteamkampioen van Nederland' strijden. De meeste deelnemende scholen heb ben van de Nederlandse Badminton Bond een gratis materialenpakket met o.a. 20 rackets en shuttles ontvangen als ondersteuning voor het schoolbadmin- ton. Daarnaast is op deze scholen gratis een clinic verzorgd door (ex)topspelers en trainers. HEILOO - Autobedrijf Bleeker B.V. organiseert van 9 tot en met 20 maart een aantrekkelijk festival. Tijdens dit evenement presenteert Renault zijn verder geperfectioneerde topmodel Safrane en de meest comfortabele uit voeringen van de andere modellen. Tevens zijn er interessante aanbiedin gen. Bovendien maakt iedere bezoeker van dit voorjaarsspektakel kans om één van de vijf Twingo's te winnen. De vernieuwde Safrane heeft naast een middenarmsteun vóór ook fraaie imita tiehouten sierstrips, veloursbekleding en een rijkere uitrusting. De aantrekke lijke combinatie van comfort en scher pe prijzen geldt voor het gehele Renault-gamma. Om daar de aandacht op te vestigen staan tijdens het twaalf^ dagen durende maart-festival de Twingo Easy, Clio Symbol en RSi, Renault 19 Europa 1.4 Energy, Laguna Diesel en Espace Cyclade in de schijn werpers. Net als de Safrane bieden deze Renaults stuk voor stuk een opmerke lijk luxe uitrusting. De Twingo Easy is zeer gemakkelijk te bedienen dankzij de automatische kop peling. Een vernuftig systeem, dat het rijden met deze handzame Renault extra comfortabel maakt. De recent geïntroduceerde Laguna Diesel is dankzij de stille moter één van de fijn ste reisauto's van dit moment in de zakelijke klasse. De bezoekers van het maart-festival kunnen niet alleen kennismaken met een keur aan fijne Renault-modellen, maar maken ook kans om een nieuwe Renault Twingo te winnen. Iedereen ontvangt bij Renault-dealer Autobe drijf Bleeker B.V. een kraskaart, die mogelijk de winnende combinatie heeft. Er zijn maar liefst vijf Twingo's te winnen tijdens het maart-festival. HEILOO - Naarmate het einde van de onderlinge competitie nadert, begint de strijd om de titel in groep A zich toe te spitsen. Out wist zijn ongeslagen record te handhaven door een remise tegen Van Lieshout, terwijl Ligthart dat even eens gelukte door winst op Valkering. Lijstaanvoerder Ligthart heeft nog 3 partijen te spelen (waarvan twee zijn Out) en scoorde 25 uit 16, Out scoorde 22 uit 14. In groep B is Kraakman uit gespeeld en leidt met 18 uit 19 en kan nog gepasseerd worden door Heyne met 15 uit 17 en Houtenbos met 14 uit 16. De wedstrijd Damclub Bergen - Damclub Heiloo wordt gespeeld op maandag 20 maart. HEILOO - Eindelijk moest in de B- poule koploper Kleijn buigen voor een tegenstander, Richard Sauer, die meteen weer naar de top in deze poule kruipt. In de A-poule blijft Ronald Groot het fantastisch doen. Ronald blijft zelf winnen, terwijl de achtervol-» gers punten verliezen. Vooral Cor van Etten heeft er een moeilijke taak aan, want na het verlies tegen Jan Jaap Langereis wordt het wel erg moeilijk om Ronald Groot nog bij te houden. Uitslagen: v.d. Werff-Jonkheer 1-0, Bos- Hassing 0-1, Ligthart-v.d. Wal 0-1, Kracht-v.d. Werff sr. 1/2-1/2, Manni- Jongkind 1-0, de Ruig-Bosma 0-1, Brink-Kerst 1/2-1/2, Langereis-Groot 0-1, Petricevic-de Jager 1/2-1/2, Maas- Reus 1-0, Heeringa-Folkertsma 0-1, Sauer-Kleijn 1-0, Koenders- Oosterbaan 1-0, v.d. Brink-Niehaus 1/2- 1/2, Kraaijenbrink-Tuinstra 0-1, Hoogeboom-Blom 0-1, Vonk-Ebregt 0- 1, Moll-Plas 0-1, Hoogerwerf-v.d. Veer 1-0, Lamberts-Beyers 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8