Forumdiscussie tussen oud en jong Heiloo ZELF meedenken! ZELF meepraten! ZELF meebeslissen! OOK OVER HEILOO! A.J.V0S Strego opent haar poorten Boordevol aanbiedingen MAAR NU: Feestelijke opening BP-station Kalkoenfilet Witlof Passage de Wij danken onze3503 dorpsgenoten voor hun stem bij de Prov. Statenverkiezing Geef uw stem inhoud door lid te worden van de WD, afdeling Heiloo! Aanmelding en informatie: Vredenoord 6 - Tel.: 33 64 26 M I E UWSBLAD VOOR H E I LOO EM OMSTREKEN mmm IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Hoorzitting over de toekomst van Heiloo Nivon-lezing over het IJsseldal Hippische Rijschool de Passage, Start realisatie Oosterbos Wisseling van de wacht Reünie Hans wijekers Marja Geels houdt open huis Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. Kunst in Oost CEES HACHMANG LOODGIETERS - BOWLING- en SNOOKERCENTER 'HEILOO' f= "Bowlen, eten en Snooker: sportief en gezellig uitgaan" 60e JAARGANG NO .11 15 MAART 1995 v//„, HEILOO - Volgende week woensdag wordt in het Open Huis een politieke hoorzitting gehouden. Organisator èn onderwerp van gesprek is de gemeente Heiloo. Het gemeentebestuur wil via deze avond de mening van de inwoners weten over de toekomstige ontwikke ling van de gemeente. Door vanuit Den Haag opgelegde bezuinigingen moeten er keuzes gemaakt worden, bijvoorbeeld over de voorzieningen en de woningbouw. Om een goed op de wensen van de burgers afgestemd programma op te kunnen stellen, wil men daarom in gesprek tre den met diezelfde burgers. Elders in de Uitkijkpost van deze week wordt het hoe, wat en waarom van de hoorzitting op 22 maart (aanvang 19.00 uur) uitgebreid toegelicht op een voor lichtingspagina van de gemeente Heiloo. HEILOO - Op vrijdagavond 17 maart verzorgt de heer C.J. Homburg voor de werkgroep Geologie van het Nivon- Heiloo een lezing over het tektonisch ontstaan van het IJsseldal. Een onder werp dat zeker de moeite waard is voor iedereen, die geïnteresseerd is in de geschiedenis van het Nederlandse land schap. Daarom is deze avond ook toe gankelijk voor niet-leden van de Geo- groep en voor niet-Nivonleden. Het is de bedoeling als vervolg op deze lezing op zaterdag 20 mei onder leiding van de heer Homburg een excursie te maken naar een zandwinningsgröeve bij Hattum in Gelderland, waar mooie geologische profielen te zien zijn. Ook eventuele stenenzoekers kunnen daar wellicht iets van hun gading vinden. Geo-leden gratis; Nivon-leden en jeugd tot 18 jaar f 2,00; andere belangstellen den f 5,00 p.p. De lezing wordt gehouden in het Open Huis (aanvang 20.00 uur) en is voor Geo leden gratis. HEILOO - Vorig jaar verrasten jong èn oud met hun uitspraken de aanwezigen bij de forumdiscussie, die werd gehou den in jongerencentrum Buk Buk. Onderwerpen als 'asielzoekers' en 'sexualiteit' leidden tot uitspraken, die bepaald niet overeenkwamen met de alom gehoorde vooroordelen. Een goede zaak derhalve van de toenmalige initiatiefnemer, de Stuurgroep Euro pees Jaar van de Ouderen. De forum discussie vormde de afsluiting van hun activiteiten in het 'ouderenjaar'. De betrokken Heilooër stichtingen (Ouderenwerk Heiloo en Jeugd en Jongeren Heiloo) hebben besloten ook dit jaar weer een forumdiscussie te houden om de verschillende generaties in Heiloo mogelijk dichter bij elkaar te brengen. Agressie Op zondag 19 maart is het zover. Dan staat vanaf 14.00 uur de vraag hoe men sen van verschillende generaties aan kijken tegen maatschappelijke proble men anno 1995 centraal. Onder leiding van raadslid Arend Pleizier zullen drie jongeren en drie ouderen - 'gewone Heilooërs' - hun mening geven over actuele onderwerpen. Het centrale thema daarbij is 'agressie'. Een jongere en een oudere geven hier bij steeds hun mening over een bepaald onderwerp, waarbij een duidelijk ver band bestaat met agressie. Een beetje in de trant van 'Ik word- ontzettend boos als ik denk aan...' En dat denken aan is daarbij verdeeld over drie onder werpen: macht, waarden en normen, en de individuele burger. Het komt misschien wat droog en hoogdravend over, maar de forumle den zullen hun meningen geven aan de hand van voorbeelden dicht bij huis. Zo kan iemand kwaad worden over de macht van de gemeente om zomaar de belasting te verhogen. Of ergert men zich aan het taalgebruik van de heden daagse jeugd. Of over de vaak gecon stateerde houding 'ikke, ikke, en de rest kan stikken'. Gelegen uniek en rustig in de duinen van Egmond-Binnen. Perfecte uitrijmogelijkheden. Groepslessen maximaal 8 personen. Longe lessen voor beginners. Privélessen. Gediplorfteerde instructie. Tevens pensionstal. Grote binnen- en buiten rijbaan (44 x 22 m, 60 x 20 m). Solarium - Paddock - Weidegang. Wij bieden regelmatig sport- en recreatiepaarden te koop aan, Bellen voor info 02206 2313 of kom vrijblijvend even langs. Herenweg 37, Egmond-Binnen aan de duinkant. Oud en jong gaan zondag in discussie: op de foto het forum en vertegenwoordigers van de organiserende instanties. Theatersport Nadat de forumleden zich uitgespro- evenals vorig jaar gekozen voor de zaal ken hebben, kunnen de mensen in de van Buk Buk aan de Pastoor van zaal natuurlijk reageren. Globaal is er Muijenweg 12 te Heiloo. 'De beste plek r oiHnr /id mi- een uur uitgetrokken voor de forum discussie. Voor en na het horen en geven van de meningen is er theater sport, een soort wedstrijd op het podi um met een jury en een belangrijke stem voor het publiek. In tweemaal een half uur moeten de theatersporters zo goed mogelijk improviseren, mede naar aanleiding van suggesties uit de zaal: gebeurtenissen, personen, enzovoort. Als locatie voor de forumdiscussie is om jongeren te bereiken', aldus de ini tiatiefnemers van Stichting Ouderenwerk Heiloo en de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. De aanvang is zoals gezegd 14.00 uur en de entree is gratis. Jong en oud zijn welkom om te komen kijken, luisteren en natuurlijk om mee te praten. Een ideale mogelijk heid om de oudere dan wel jongere generatie beter te leren kennen en te begrijpen. HEILOO - Op 22 maart zal de start worden gegeven voor de realisatie van het Oosterbos aan de zuid-oostzijde van de gemeente Heiloo. Die ochtend is er met de leerlingen van de basis scholen uit groep 5/6 en 6 de Boomplantdag en vanaf 10.30 uur vindt het officiële gedeelte van de dag plaats met als hoogtepunt om 12.00 uur het 'planten' van de eerste boom in het nieuw aan te leggen Oosterbos door de gedeputeerde van Noord-Holland, de heer F. Tielrooij. Dit jaar doet Heiloo op 22 maart weer mee aan de Boomplantdag. Nu de gemeente bezig is met de realisatie van het Oosterbos, is er weer een ouder wetse boomplantdag. De gemeente zal deze dag samen met 300 leerlingen van de basisscholen uit groep 5/6 en 6 vanaf 8.45 uur bomen planten in het nieuw aan te leggen bos. De Werkgroep Natuur- en Milieu-edu catie en de gemeente organiseren deze dag. Aan de kinderen zal in wijkge- bouw Ypsalon worden uitgelegd waar om en welke bomen zij gaan planten. Via een lesbrief, tekeningen en materi aal voor een maquette zijn de leerlin gen voorbereid op deze ochtend. Elke school kan een maquette maken en meedoen met de wedstrijd 'wie maakt het mooiste en beste plan'* Een jury zal de inzendingen beoordelen en 22 maart zal de winnaar bekend worden gemaakt. Eerste boom Oosterbos Deze zelfde dag zal ook de eerste boom in het Oosterbos worden 'geplant'. Het gemeentebestuur is heel blij met het feit dat begonnen kan worden met de realisatie van het Oosterbos. Aan dit feit zal een feestelijk tintje worden gegeven. Rond 12.00 uur zal in het Oosterbos de officiële handeling wor den verricht door gedeputeerde de heer F. Tielrooij, in zijn hoedanigheid voorzitter van het Groenfonds Noord- Holland. HEILOO - Afgelopen zaterdag hielden de leden van de vrijwillige brandweer van Heiloo hun jaarver gadering. Tijdens deze vergadering viel het doek voor voorzitter Nico Zander (rechts op de foto). Zijn aftreden werd omringd met enige lovende woorden van burge meester Schoof en leden van het korps. Als blijk van dank voor 15 jaar voorzitterschap werd hem de bij de functie horende hamer over handigd als blijvende herinnering. Het cadeau werd uitgereikt door de kersverse nieuwe voorzitter Jan Sengers (links). EGMOND - Met de musical 'Sjakie en de chocoladefabriek' nog fris in het geheugen bereidt de Egmondse musi calvereniging De Hanswijckers zich nu voor ,op haar 25-jarig jubileum. Daarvoor is het Comité Hanswijckers 25 jaar op zoek naar oudleden en de vele vrijwilligers die in het afgelopen 25 jaar bij de Hanswijckers betrokken zijn geweest. Op zaterdag 18 maart opent burge meester Brommet van de gemeente Egmond, om 16.00 uur de tentoonstel ling 'Hanswijckers; wie is er niet groot mee geworden'. Tot 18.00 uur wordt iedereen in de gelegenheid gesteld deze overzicht tentoonstelling te bezoeken. Vanaf 19.00 uur start er een grote reünie. Iedereen die hier aan deel wil nemen kan zich aanmelden bij het Comité Hanswijckers 25 jaar, tel. 02206-4627/2033/2407 of 072-644952. HEILOO - Morgen, donderdag 16 maart, is er bij Marja Geels aan de Oosterzijweg weer open huis. Een aan tal mannequins zal van 10.00 tot 17.00 uur laten zien wat er het komende sei zoen gedragen wordt. En vooral combinatiemode. Er is veel dunne tricot: probleemloos wassen, drogen aantrekken. Ideaal voor op vakantie. Leuke zachte kleuren, brique, geel en groen zijn de modetinten voor voorjaar en zomer. Marja Geels heeft in haar collectie ook mooie pakken. Viscosen en katoen, reverloze jasjes met pantalons met daarbij witte bloes jes met knoopjes in de kleur van het pak. Rokken zijn er in vele kleuren en lang, mooi slank afkledend met gedessineer de T-shirts in de kleur. Zij heeft ook zij den pakken. Finn-Karelia is een merk dat Marja Geels ook al heel lang heeft en dat t/m maat 50 leuke kleding brengt. Jacks zijn er in vpel mooie zach te kleuren met'o.a. op de rug een open springende plooi, voor de prijs hoeft u het niet te laten. De open dag is voor de klanten altijd een beetje een feestdag. Kijken hoe het bij de mannequins staat, een kopje kof fie, een drankje en een hapje en er kan meteen gepast worden om te zien hoe het bij u staat. Kennemerstraatweg 129 Heiloo - 330332 HEILOO - Er was heel wat te zien voor jong en oud in de Benedictus- school het afgelopen weekend. In het schoolgebouw exposeerden inwoners van Plan Oost zaken die zij in hun vrije tijd maken. Het aan bod was zeer gevarieerd. De reac ties voor dit nieuwe initiatief waren prima. Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. Kennemerstraatweg 341 - Te!. 072-331992 Bowling} (fteiloo 8 bowlingbanen met computertelling 8 snoQ.kertafels koud buffet - fondue - barbecuè - steengrillen |jj| De gehele week geopend MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES Een enorme opblaasfles was één van de publiekstrekkers bij de heropening van het BP-station. HEILOO - Er was alle reden om feest te vieren bij het geheel vernieuwde BP- station aan de Westerweg. Vier maan den is er intensief gewerkt om een tankstation te krijgen dat aan alle milieuwetten voldoet. Zaterdag was het dan zover en het was een drukte van belang. De grote oliefles die als een bal lon voor het station stond opgesteld was de blikvanger om de mensen dui delijk te maken dat het BP-station weer in bedrijf was. Maar er waren nog veel meer aktivitei- ten en ook de kinderen waren niet ver geten. Er was iemand die leuke beesten van ballonnen maakte,, er stond een minitruck, die kon rijden (4 km p.u) en in de truck zat een bandje waarop de geluiden van een echte truck waren opgenomen. De kinderen genoten hier van en mochten een naam bedenken; de beste naam (die nog gekozen moet worden) krijgt de truck. Maar natuurlijk waren er voor de vol wassenen ook allerlei attracties. De heer en mevrouw Zonneveld zijn bij zonder blij met hun geheel vernieuwde pompstation. Al die maanden is er met de hand getankt, maar dat is nu voorbij. De nieuwe pompen staan ruim opge steld zodat u er makkelijk bij kunt en door de gazons die om het station lig gen heeft het geheel toch een landelij ke uitstraling. Bij elke pomp kunt u uw brandstof tanken. Zaterdag 18 maart kunnen de foto's gratis opgehaald worden van kinderen en volwassenen in de raceauto. Tot 25 maart is er gelegenheid de formulieren in te leveren voor een kans op de klei ne truck en de troostprijzen (en niet zoals in de folder vemeld staat op zater dag 4 april). Tevens kan er zaterdag 8 april om 14.00 uur een gratis poster worden opgehaald. Op de prachtige nieuwe balie, welke door Frank Klamer uit de Stationsweg ontworpen werd. kan nu ook gratis gepind worden. Zo is het pompstation van BP, na een grondige facelift aan zijn tweede leven begonnen. Een leven dat aan alle eisen van deze tijd voldoet. Een beter milieu begint ook bij BP. Maandagavond werd geklonken op een gouden toekomst bij Strego in (t Loo. HEILOO - Even was het een paar uur heel feestelijk in de winkelhof. In plaats van gezaag en getimmer, was daar de muziek van het jubilerende Heilooër salonorkest en knalden de champagne- kurken. Dit allemaal ter ere van de opening van juwelier Strego, die zo'n schitterende zaak heeft gekregen. De heer en mevrouw Stevens met dochter Danielle en Sandra, die al vijf jaar bij Strego werkt, hieven het glas op een goede toekomst. Velen kwamen de familie succes wensen. Daar men de ruimte in de gang feestelijk versierd had, vergat iedereen even de bouwperi- kelen, de muziek klonk prachtig en de champagne vloeide en iedereen was onder de indruk. Strego laat een ruime collectie sieraden zien, voor elke smaak en voor elke beurs. Horloges vindt men hier te kust en te keur in alle prijsklas- ses. U hoeft Strego niet te zoeken, de rijk verlichte zaak met zijn mooie etala ges vallen bij binnenkomst direkt op. En wederom heeft de winkelhof 't Loo er een mooie zaak bij. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1