UITNODIGING Als u 't simpel houdt, zullen wij dan zorgen voor stijlvol? //lascoiïe Moöe Ml Chinees-Indisch restaurant Lotus knallend heropend Vanavond woensdag 22 Maart 19.15 uur in het Open Huis. Nieuws uit de regio Openbare In onze collectie o.a. Atenzione, Bernd Berger, Blacky Dress, Comma, di Bari, Ingrid's, Jean Paul, Rosner en vele andere merken Runder- bieflappen ja98 Aardbeien doosje FALKLAND TONEEL PRESENTEERT: het toneelstuk 22 MAART 1995 ■v-xWA:: 60e JAARGANG NO .12 IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK Over de toekomst van Heiloo 19.15 - 20.00 uur: gelegenheid tot het persoonlijk stellen van vragen aan de fracties. 20.00 uur: openbare discussie SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 02205-3062/072-338472 Stationsweg 85 - 1851 LJ Heiloo 072 335465 Amels v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. 1 kg van 21.90 voor I Mil 250 gram voor Gregoriaanse gezangen HEILOO - Op zondag 26 maart kan men gregoriaanse gezangen beluisteren tijdens de liturgieviering om 10.30 uur in de Grote Kapel van de bedevaarts plaats O.L. Vrouwe ter Nood in Heiloo. De gregoriaanse gezangen worden ten gehore gebracht door de Dekenale Schola Cantorum Beverwijk onder lei ding van Ko Ariëns. Deze Schola is gespeciaÜseerd in deze oudste vorm van kerkmuziek. De groep Amadan zorgt zondag voor een Ierse sfeer in de Ypsalon. Ierse folk in de Ypsalon HEILOO - Ook zo'n heimwee naar uw vakantie in Engeland of Ierland, de gezellige sfeer van een Ierse pub, waar ieder met een glas Guinness in de hand meezingt met de muzikanten? Vanaf nu kunt u die sfeer weer laten herleven, wellicht ook als klein voorproefje op uw vakantiegevoel, want op zondag 26 maart organiseert, Wijkgebouw De Ypsalon een 'typical Irish folk after noon', als ludiek alternatief op de suc cesvolle 'Jazz van 4-6' formule. Van 16.00- ca. 18.30 uur kunt u meegenieten en meezingen met de folkmuziek van de Ierée band Amadan. Op advies van de Ierse Pub 'De Harp' uit Bergen, werd gecontracteerd de Ierse band Amadan, een driemans for matie, bestaande uit Mark Gilligan op klarinet, wistles, bodhran en zang; Bert Pfeiffer, gitaar en zang en Robert Pfeiffer, lead gitaar en zang. De gedurfde aanpak van Amadan wijkt aanzienlijk af van de 'gangbare' reper toires. Het hoge percentage Ierse tradi tionals wordt merendeels opgeluisters door een lekker toegepast roek-ritme; de Russische en Israëlische melodieën die Mark Gilligan op klarinet ten geho re brengt, worden daarentegen juist door Keltisch getinte begeleiding bij zonder spannend. Ook jazzy folk wordt ten gehore gebracht en zelfs enige wes ternnummers ontbreken niet op het repertoire. De naam van de band Amadan bete kent 'dwaas of gek' en deze naam zegt ongetwijfeld iets over het soort optre den wat men van hen kan verwachten. Ierland is in de laatste tijd en wijkge bouw De Ypsalon wil hier graag op inhaken door zich voor deze gelegen heid te hullen in die specifieke Ierse sfeer en door u de gelegenheid te geven te komen genieten van een heerlijk glas Iers nat! Van harte welkom op zondag 26 maart vanaf een uur of vier. De Ypsalon bevindt zich in de wijk Ypestein te Heiloo, aan de Hucht 4, en zoals gebruikelijk is de toegang gratis. HEILOO - De gasten die bij de officië le opening van het Boha-station aanwe zig waren, keken enigszins verrast op toen daar ineens kamelen met daarop oliesjeiks die een old-timer voorttrok ken binnen kwamen lopen. Maar de kritische kijker herkende als één van de sjeiks al gauw de heer D. Wester en de andere was de heer L. Spierings, adjunct-direkteur van Texaco Rotter dam. Toen ze (nu letterlijk bedoeld) door het lint gingen was de opening van Service Station Vennewater een feit. Men had juist voor de 17e maart geko zen omdat dat de dag was dat G.P. Groot BV 78 jaar bestond. In totaal is men een half jaar bezig geweest om dit Service Station aan de Vennewaters- weg te realiseren. Het voldoet aan alle milieuvoorwaarden, o.a. oliebestendige tegels en dampretour, dit laatste om gassen op te vangen en weer terug te brengen. Het station is makkelijk te bereiken; de ingang aan de Vennewatersweg is ruim evenals de toegang tot de verschillende benzinepompen. Een royale winkel, waar afgerekend kan worden en waar nog van alles te koop is, ijs, frisdrank, speelgoed, tijdschriften enz. In een super moderne wasstraat kunt u uw auto snel en makkelijk laten was sen. Vaste klanten krijgen een pasje waarmee men alles kan betalen. Óm 's nachts ook te kunnen tanken heeft men een speciaal pasje nodig. Het hoofd kantoor van Boha komt erachter te lig gen. Hier gaat men nu mee beginnen en hoopt daar in september mee klaar te zijn. Het oude pompstation aan de Hoogeweg is nu gesloten en gaat ver dwijnen. De heer C. Admiraal schetste nog eens de geschiedenis van het Boha-station. Hoe het allemaal begonnen was als een 'witte pomp' maar na de crisis jaren 1973-1979 zocht men toch aansluiting bij een merk en dat is Texaco gewor den. Twee tanks, die nog uit 1966 waren, 'VERZET UIT NOODZAAK' naar een idee van Bruno Tide in theater de beun Rozing Herenmode houdt 'afscheidsopruiming' HEILOO - De heer en mevrouw Rozing van de herenmodezaak aan de Kerkelaan gaan er mee stoppen. Ze hadden nog wel een paar jaar door wil len gaan, maar de twee grote inbraken van verleden jaar, zo vlak achter elkaar op 15 en 20 juni heeft hun plezier in het werk vergald. 'Het werkt niet lekker meer, en al die beveiligingen', zegt Rozing. 'Daarom houd ik nu verkoop met flinke kortin gen, een afscheidsprijs. Ik zeg expres niet opheffingsuitverkoop, want dat klinkt als een beetje doodgaan en ik wil met het atelier nog wel doorgaan'. Al maanden wisten de goede klanten dat dit stond te gebeuren, want ze waren gewaarschuwd. Denkt u niet dat er niets meer hangt, want niets is minder waar. Er is nog een restant van de wintercollectie en er is zomergoed, pantalons, overhemden, zomerjacks, allemaal tegen sterk gereduceerde prij zen. Zo is er een einde gekomen aan vier generaties kleermakers (hoewel Rozing het atelier nog wel blijft doen). Jammer dat buitenstaanders daar zo wreed een einde aan moesten maken. Op de dag dat u deze Uitkijkpost krijgt is het precies 22 jaar geleden dat, P. Rozing in de herenmode ging, waarvan de laatste acht jaar samen met zijn vrouw. Ze hadden er plezier in en vul den elkaar aan. Op 5 september is Rozing 50 jaar kleermaker, 'maar daar doe ik niets aan, misschien alleen in de familie'. En zo komt er een einde aan een loopbaan van heel hard werken. Maar gaat u eerst nog maar eens kijken of er nog wat van uw gading bij is. Groen Links HEILOO - Maandag 27 maart is weer de laatste maandag van de maand en dat betekent spreekuur van fractie-ver gadering van GroenLinks in het gemeentehuis (ingang Raadhuisweg). Het spreekuur is van 19.30-20.00 uur. Vanaf 20.00 uur (tot uiterlijk 22.00 uur) volgt de openbare fractie-vergadering. Iedereen is van harte uitgenodigd om mee te luisteren en mee te praten. Honden aan de lijn in Nijenburg HEILOO - Vanaf woensdag 22 maart gaan medewerkers van Natuurmonu menten extra toezicht houden op het aanlijngebod bij de Kortelingen en de Kattenberg in het Heilooërbos. Het gaat vooral om het stuk waar veel men sen komen en kinderen spelen. Hier moet de hond aan de lijn en moet de hondepoep opgeruimd worden. Ook wil Natuurmonumenten met deze regel voorkomen dat broedende vogels en kleine zoogdieren door loslopende honden opgejaagd worden. De gemeentelijke hondenmaatregel is al zo'n anderhalf jaar van kracht. Er zijn plattegronden verspreid met de losloopgebieden, de gebieden waar de hond aan de lijn moet en waar de drol- linettes te vinden zijn. In het Overbos, aan de andere kant van de spoorlijn moeten honden ook worden aange lijnd. In delen van het Heilooërbos en rond het landhuis Nijenburg gold al een aan lijngebod. Dit is nu verder uitgebreid met de Kortelingen en de Kattenberg. De afgelopen tijd werd er niet streng gecontroleerd. Ook omdat er nog geen borden geplaatst waren. Nu het duide lijk in het terrein aangegeven staat, spreken medewerkers van Natuurmonumenten de hondenbezit ters die zich niet aan de regels houden daarop aan. Collecte voor kinderte huizen Roemenië Oliesjeikskamelen en een oldtimer: in optocht trok men naar het nieuwe Texaco-station op de hoek van Kennemerstraatweg en Vennewatersweg. werden afgekeurd, toen besloot men naar een nieuwe locatie uit te kijken. Dit gebeurde al in een heel vroeg stadi um want er moest grond verworven worden en er stond nog een boerderij. De heer Admiraal bedankte de families Zegveld en Sterkenburg en de gemeen te. Hoewel deze laatste blij is dat Boha weg is aan de Hoogeweg. In augustus '94 kwam de bouwvergunning op 10 oktober ging de eerste paal de grond in en een week later de eerste tanks. Maar met de opening heeft men gewacht tot 17 maart. De heer Admiraal gaf nog de verzeke ring dat vanwege het 24 uur tanken men 's nachts omzichtig te werk zal gaan, het is alleen voor calamiteiten en met een speciale pas. Een woord van dank ging nog naar de heer Driessen die de oude Plymouth beschikbaar had gesteld en naar de bedrijfsleider de heer de Weerd, want er is wel heel veel werk verzet de laat ste tijd. HEILOO - Ook dit jaar heeft de Stichting Hulp Kindertehuizen Roe menië van de gemeente Heiloo toe stemming verkregen voor het houden van de jaarlijkse collecte in Heiloo. De collecte zal plaats vinden in de week van 27 maart tot en met 1 april 1995. Deze collecte is nodig om de transport kosten te voldoen voor ons transport in het najaar van 1995. Dit transport zal o.a. gaan naar een opvangtehuis voor straatkinderen in Galati. Ook zal wor den bezocht een tehuis voor bedlegeri ge bejaarden in dezelfde stad. Tevens staan op het programma een zieken huis in Tirgu Bujor en in Draguseni en enkele kindertehuizen. Wat wij hier voornamelijk willen brengen is o.a. kle ding, schoenen, speelgoed, linnengoed en ziekenhuismateriaal voor de beide ziekenhuizen en voor het bejaardente huis ondergoed en nachtkleding, lin nengoed en incontinentiemateriaal. Het opvangtehuis voor straatkinderen bleek bij een eerder bezoek niet te beschikken over sanitaire voorzienin gen. Met geld via de stichting is hier verbetering in gebracht en zijn er een wastafel, een bad en toilet geplaatst. Tevens is er een boiler geplaatst en zijn de leidingen vernieuwd. Het ligt in onze bedoeling, om ons hulp aan Roemenië voorlopig voort te zet ten, echter dit kunnen wij niet doen zonder uw hulp. Daarom vragen wij u vriendelijk, wanneer onze collectant aan de deur komt, ons niet te vergeten. Ook kunt u uw bijdragen storten op ons giro-nummer 1708566 of bank nummer 41.21.43.755 ABN-AMRO t.n.v. Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië. Wenst u verdere informatie, dan kunt u zich wenden tot mevr. H. Kraakman, tel.nr. 072 332713. Start HSV-loterij HEILOO - Zaterdag 25 maart gaan we weer van start met de verkoop van H.S.V.-loten. Het is een jaarlijkse terug kerende actie voor en door de jeugd. Al bijna 40 jaar houden we deze actie en die is ontstaan voor ons jeugdkamp. Later werden er ook andere activitei ten mee gefinancieerd zoals pannekoe ken toernooi, sportdagen, film en disco. Onze jeugdleden komen bij u langs om de loten te verkopen, voor de prijs van f 1,00 per lot. We hebben in totaal 10.000 loten en de trekking zal plaats vinden op zondagavond 23 april tijdens de Fancy Fair in de H.S.V.-kantine. Het prijzen pakket voor de loterij ziet er aantrekkelijk uil. Als hoofdprijs heb ben we een Sanyo videocamera met een tas, een filmcassette en een filmcur sus. De 2e prijs is een dames- of heren fiets en de 3e prijs is een accu boor- schroefmachine en nog vele andere prijzen. Deze actie zal zeker weer sla gen als we er allemaal achter staan. Het is voor de jeugd van H.S.V. die we naast het voetballen ook op een andere manier bezig willen houden. duktie zorgen de nodige komische scè nes en scherpe dialogen voor een afwis selend en leuk avondje uit. 'De trappen van het AM-Tejater' wordt op 7 en 8 april in Theater De Beun te Heiloo gespeeld. Kaarten zijn verkrijg baar bij de kassa in de Beun. Voor reserveringen of informatie kunt u ook bellen. Telefoon: 072-333156. Musical in De Beun HEILOO - Flitsende choreografieën van de nieuwe musical van de 18+ groep van Stichting Jeugdtheater Heiloo. 'De trappen van het AM- Tejater' is een musical over de harde, professionele theaterwereld. De akteurs en aktrices van het Abstrakt Muziek Tejater, die voor het eerst samenwerken, worden gevolgd tijdens de repetities van de muziektragedie 'Victimations', een hoogdravende en pretentieuze produktie. Aanvankelijk lijken de verhoudingen rooskleurig, maar naarmate de tijd vor dert gaan een aantal belangen botsen. De meesten van de AM-Tejater makers willen met hun produktie hogerop komen in de theaterwereld. Maar ook romances en andere persoonlijke ver wikkelingen blijken een reden tot 'trap pen'. Of het nu van het produktieteam boven ze is, van de tegenspelers op gelijke trede of van de akteurs onder ze...Iedereen wordt slachtoffer van elkaar. De 18+ groep van SJTH bestaat nu twee jaar. De groep is opgericht door spelers van het Jeugdtheater die te oud werden om nog langer bij de jeugd groep te blijven. Ze zijn verder gegaan met het maken van musicals, waarbij ze tekst, muziek, decors, kostuums en dans zelf voor hun rekening nemen. Vorig jaar debuteerde de 18+ groep met de succesvolle mucial 'Groetjes uit het hiernamaals', een leuk fantasievol ver haal met veel showelementen. Met 'de trappen van het AM-Tejater' heeft de 18+ groep gekozen voor een wat seri euzer verhaal. Maar ook in deze pro- HEILOO - Burgemeester Nico Schoof heeft het totaal vernieuwde restaurant Lotus heropend. Met een gouden schaar werd een lint doorgeknipt en vervolgens werd er een Chinees vuur werk aangestoken. Niet één kwade geest zal het nog in z'n hoofd halen in de buurt van Lotus te komen. Maar dat was ook de bedoeling. De Fanfare en Showband zorgde voor de muzikale entourage en het werd een gezellig gebeurtenis. Kaman Wong, de zoon van de familie Wong, die nu ook in de zaak zit sprak de aanwezigen toe. „Wij voelen ons na 15 jaar goed ingeburgerd in Heiloo. We hebben de zaak voor onze gasten gemoderniseerd. Hiermee is een wens van mij in vervulling gegaan". Burgemeester Schoof maakte Wong jr. een compliment en noemde Lotus een mooie aanwinst voor Heiloo. Tevens sprak hij zijn bewondering uit dat er zo hard gewerkt was. „Het was een wed strijd tegen de klok en u werkte tot in de late uurtjes, maar het is u gelukt alles op tijd klaar te krijgen. Heiloo wordt regelmatig een beetje mooier" aldus Schoof. Het werd een gezellige receptie, veel winkeliers uit de Winkelhof kwamen de familie Wong feliciteren. Het duo Janssen en Tjeertjes zorgde voor de achtergrond muziek en er waren heer lijke hapjes en drankjes. Op zaterdag 25 maart en zaterdag 1 april zal uw diner bij Chinees-Indisch restaurant Lotus ook feestelijk omlijst worden door een muzikale band. Het vernieuwde interieur van chinees restaurant Lotus in de winkelhof (t Loo. GEES HAGHMANG LOODGIETERS Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1,1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Al linO MAKEL-AARDIJ O.G. "pothekIT I I Zeeweg 20, 1852 CR Heiloo assurantiën U V \J W Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 taxaties Erkend schilder - Wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte FALKLANDTONEEL kennemerstraatweg 1 29 Heiloo - 330332 NVM MAKELAAR Oliesjeiks openen nieuw Boha- Texaco Servicestation Vennewater (zie adv. elders in dit blad) Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1