BOSCH Voorjaarsexpositie bij Renée Smithuis Kunsthandel Z& zec^eny cfaL cAaeA Spaarhypotheek: hypotheek en gemengde verzekering, een ideale combinatie Bad to the Bone terug in Buk Buk ASSURANTIËN PAGINA 8 UITKIJKPOST - 22 MAART 1995 Boekenweek Katholiek Vrouwengilde Jeugdtheater 18+ in Buk Buk Culturele Commissie Politieberichten Voor een goed en eerlijk advies voor al uw verzekeringen, hypotheken, sparen en pensioenen. Iedere donderdag - adviesavond van 19.00 tot 21.00 uur. Open dag en tentoonstelling basis school de Zuidwester hui/) -i(A/u u(w c/er 9/or*r/ Vorige week dinsdag werd het met een optreden van Freek de Jonge in Amsterdam Boekenweek. Dat is voor mij altijd een gedenkwaardig moment, want vanaf dat tijdstip kan ik me elf dagen lang - een week is een rekbaar begrip - uitleven met en uitlaten over al die mooie boeken, die er zijn. Maar dit jaar hebben de organisatoren van de Boekenweek het me moeilijk gemaakt. Het thema is immers 'De Vijftigste Mei'. Dat betekent dat de boekenbranche ook al commercieel succes wil oogsten via de herdenking van de bevrijding van ons land na de tweede wereldoor log. Ik denk aan de Muzen, aan cul tuur, aan literatuur, als ik een boek open sla. Oorlog kan daarvan deel uit maken, maar commercie niet. Het is niet anders en dus lees ik in de boeken over de oorlog. Het boeken weekgeschenk van Leon de Winter ('Serenade'), het essay van Jan Wolkers ('Zwarte Bevrijding') en de drie schitte rende verhalen van G.L. Durlacher ('Niet verstaan'). Vooral de bundel van laatstgenoemde zou ik, als ik leraar Nederlands was, tot een verplicht num mer voor m 'n studenten maken. Het laatste en tevens titelverhaal handelt ten dele in het kamp Birkenau in Polen. Zonder 'oorlogsverledenbezocht ik de restanten van dat kamp een paar jaar geleden tijdens een bezoek aan zusters tad Swietochlowice. Het maakte minder indruk dan verwacht. Maar de passages van Durlacher schetsen een beeld dat ik nu in gedachten herken. Je wordt er - terecht - stil van. De schrijver laat je een reis door ruimte en tijd maken, waar aan je je niet kunt onttrekken. Maar natuurlijk lees ik ook andere dan literaire werken. Want wetenschapper publicist Piet Vroon zou ik toch niet in een rijtje met De Winter, Wolkers en Durlacher plaatsen. 'Allemaal psychis ch' heet de pocketuitgave, waarin ik steeds een half uurtje las voor het sla pen gaan. Enge ziektes, verslavingen, laboratoriumproeven met dieren: het wordt allemaal beschreven en ik voel het cynisme omhoog kruipen. Moeten we dat nu allemaal weten? Ik vraag me wel eens af of je, wanneer je zoveel kennis hebt als Vroon, nog wel een beetje vrolijk kunt leven. Een columnist in het Noordhollands Dagblad schreef afgelopen maandag een heel verhaal over het effect van alcohol. Dat het niet goed voor een mens is om teveel alcoholhoudend vocht tot je te nemen, wist ik natuurlijk ook wel. Terwijl ik het stuk las, begon net m'n maag te borrelen door de eerste koffie van de dag. De caffeine ging kennelijk een chemische reactie aan met de wijnresten van de vorige avond. M'n oogleden waren wat zwaar en de grijze massa in m'n hoofd uitermate lui. In normaal nederlands: een beetje een kater. Dankzij die columnist voelde ik me meteen een alcoholist. Had ik zijn stuk niet gelezen, dan wist ik min der en had ik gewoon koppijn; eigen schuld dikke bult. Uit het bovenstaande blijkt van alles en nog wat> Enerzijds roem ik de schrijver, die mij deelgenoot maakt van zijn erva ringen, zijn levensverhaal; anderzijds verwijt ik het de schrijver, als die me opzadelt met informatie die me (op het moment van lezen zeker) niet van pas komt. Het is maar net hoe je in je vel steekt wanneer je iets leest. Wie dit stukje leest kan denken: wat een gezemel en gezeurGroot gelijk. Een ander kan z 'n jas aantrekken en in de boekhandel 'Niet verstaan' gaan kopen. Ook groot gelijk. Als een Prins Carnaval schreef ik vorige week over de forumdiscussie, die vanavond in het Open Huis gehouden wordt. Als geïnte resseerd inwoner van Heiloo en als ver slaggever zit ik vanavond in de zaal. Informatie is altijd gekleurd. Voor het winkelend publiek is de verbouwing van 't Loo lastig, voor de ondernemers aldaar een verademing. Automobilisten mopperen over het afsluiten van de Stationsweg, de bewoners van die straat zijn blij met het nieuwe riool en straks ook het nieuwe wegdek. Drukkerij Uitkijkpost BV is wat trots op het nieu we onderkomen op De Oude Werf, ter wijl adverteerders en kopijschrijvers het maar lastig vinden om niet meer de ver trouwde route naar de Rechte Hondsbosschelaan af te leggen. Tja, zo is er altijd wel wat. Ik kan me uit m'n studententijd herin neren, dat ik wel eens op bezoek moest bij een bibliotheek in Den Haag. Dat was met de trein een hele toer: twee keer overstappen en maar wachten op tochtige stations, saai vlak landschap, meer dan eens door een regengordijn aan een goed zicht onttrokken. Verplichte ritjes voor een goed cijfer. Vorige week zat ik weer eens in de trein van Haarlem naar Leiden. De zon scheen en ik genoot van het landschap waar de trein doorheen reed. Duinen, fel gekleurde percelen met bolbloemen, groen grasland, het hield niet op. Het meeste genoot ik nog wel van de Leidse Trekvaart, parallel aan de spoorbaan. Agrarische bedrijven, blokjes woningen met volgebouwde erven en natuurlijk al die woonbotenIn een kwartier tijd zag ik een stukje Holland op z'n mooist. Ik geef het graag als toeristische tip. We bekijken de dingen door de bril die we op onze neus hebben staan. Ik geniet van de passage in 'Zwarte Bevrijding' van Jan Wolkers, waarin hij de politionele acties in Indonesië onder vuur neemt. Een ander zal dat stukje overslaan of boos worden. Ik loop met Durlacher mee door het kamp Birke nau, terwijl ik De Winter's 'Serenade' nauwelijks kan volgen. Het voordeel van zo'n thema voor de Boekenweek: er komt allerlei informa tie op de markt met 'De Vijftigste Mei' als vertrekpunt, invalshoek of brillegla- zen. We kunnen kiezen wat we willen lezen. En dat is voor mij net het belang rijkste gegeven om te gedenken op Bevrijdingsdag: dat we kunnen kiezen. Samen keuzes maken: voor onszelf voor Heiloo, voor Europa, voor de toe komst. Als dat het rendement is van de - al dan niet commerciële - Boekenweek, dan mag het voor mij het hele jaar Boekenweek zijn. HEILOO - Wie van plan is een huis te kuipen, oriënteert zich niet alleen op de huizenmarkt, maar ook op de ideale financiering. Bij een huis naar uw zin hoort in de meeste gevallen ook een maximaal op uw persoonlijke omstan digheden aangepaste hypotheek. De spaarhypotheek is een tamelijk hoort altijd een risicoverzekering. Naast de jarenlang zeer populaire annuïteitenhypotheek was ook de levenhypotheek in zwang, vooral bij mensen met een hoger inkomen. Pas bij een hoger inkomer (wanneer dus spra ke is van wat ruimere fiscale aftrekmo gelijkheden) komt het voordeel van deze hypotheekvorm tot uitdrukking. Sinds een paar jaar is een variant van de levenhypotheek op de markt (en behoorlijk populair) die ook voor men sen met een lager inkomen aantrekke lijke kanten heeft: de spaarhypotheek. Deze hypotheek wordt door veel levensverzekeraars aangeboden. Bij de spaarhypotheek kan een behoorlijk fis caal voordeel worden behaald. Hoe werkt deze hypotheek? Het is een- mengvorm van een lening en een (gemengde) levensverzekering. Een gemengde verzekering, dat wil zeggen dat via de verzekeringspremies gedu rende de looptijd van de lening een bedrag wordt gespaard dat aan het eind van de looptijd (samen met opgebouw de rente) precies voldoende is om de lening af te lossen. Ook bij overlijden vóór de lening is afgelost, wordt de schuld afgelost. De lasten voor deze hypotheek bestaan uit verzekerings premies en de rente op de lening. Gedurende de looptijd van de hypo theek wordt er niets afgelost. Dat gebeurt pas aan het 'eind van de rit' in één keer. De einduitkering is onder bepaalde voorwaarden belastingvrij. Voordelen Wat de spaarhypotheek zo aantrekke lijk maakt, is dat hij ook voor mensen met een lager inkomen voordelig is. Bij een inkomen van circa f 35.000,00 bruto is deze hypotheek vaak al voordeliger dan andere hypotheekvormen. Daarnaast spreekt het velen aan dat de lasten gedurende de hele looptijd sta bieler zijn dan van andere hypotheek- vormen. Dat komt doordat de rente over de lening is gekoppeld aan de ren tevergoeding voor de verzekering. Als de rente over de lening stijgt, betekent ook een hogere rentevergoeding over het spaardeel. Het gevolg daarvan is dat de premie van de verzekering lager kan worden. Zo blijven uiteindelijk de lasten in balans. Ten opzichte van de traditionele levenhypotheek heeft de spaarhypotheek het voordeel dat de einduitkering altijd precies het bedrag zal opleveren dat nodig is om de lening af te lossen. Bij een 'oude' levenhypo theek bestaat de kans dat de uitkering hoger of lager is dan het geleende Deformatie Bad to the Bone is uit de as herrezen en treedt op bij Buk Buk. HEILOO - Maakte Bad to the Bone een aantal jaren geleden nog muzikale graven open van onder meer blues giganten als Muddy Walters, nu heeft ze haar eigen graf geopend. Zo'n vijf jaar geleden hield Bad to the Bone het namelijk voor gezien. Zaterdag 25 maart komt Bad to the Bone voor een speciaal reünieconcert naar Buk Buk, de aanvang is 21.00 uur, de entree een tientje. Het ontbinden van Bad to the Bone is een zwarte bladzijde in de geschiedenis van de Nederlandse popscene. In die tijd legde Fatal Flowers ook al het lood je en Claw Boys Claw zat in the middle of een enorme split qua bandleden. Tijdens het laatste optreden dat Bad to the Bone gaf in Buk Buk (iets dat we toen nog niet wisten), hielden we een intervieuw. Eén van de vragen aan zan ger Marc was of een split als bij Claw Boys Claw ook mogelijk zou kunnen zijn bij Bod to the Bone. Zijn antwoord was nee, dan zou bad haar Bone kwijt zijn. Met andere woorden als één van de bandleden het voor gezien zou hou- HEILOO - Beladen met een deel van haar prijzen, arriveerde mevr. Adje Keulen-Deelstra, woensdagavond 15 maart bij het K.V.G. in Heiloo. Aan de hand van de uitgestalde prijzen, vertel de ze over haar sportieve prestaties. Al spoedig bleek dat ze niet alleen over schaatskwaliteit beschikt maar ook zeer geanimeerd kan vertellen. In een heldere, geestige en boeiende vertelt- rand bracht ze haar sportieve prestaties tot leven. Als 15 jarige nam ze deel aan de grote wedstrijden. Ze brachten haar 'all over the world'. Nederland, Europa, Rusland, Japan en Amerika. Nederlands en Europees kampioen, alsmede Olympische medailles waren haar deel. Door te winnen en te verlie zen groeide ze uit tot een grote sport vrouw. Steeds weer op nieuw trainen, je grenzen verleggen, pijn lijden, vallen en opstaan maar vooral willen winnen. Steeds weer opnieuw de positieve ele menten oppakken. Een geweldige vrouw die trots kan, en mag zijn op haar 'Ridderorde' maar deze in een voud draagt. Zij bezorgde ons een zeer boeiende avond. - RECHTSBIJSTAND PENSIOENEN Heerenweg 234A 1851 KZ Heiloo Telefoon 072-335285 Telefax 072-339172 Lid V.A.K. den, dan zou de band op houden te bestaan. Maar in die richting werd er totaal niet gedacht. Grote verbazing dus aan onze kant toen het bericht naderde dat Bad inderdaad haar Bone kwijt was! Enfin, zoveel jaar na dato hebben de drie Rotterdamse broers (Mare, Maarten en Gerben Ibelings) de draad weer opgepikt. Slechts de bas wordt bespeeld door een nieuw band lid, Paul van Schaick. In 1980 trad Bad to the Bone voor het eerst op. Bad to the Bone speelt pure gitaarrock. De Stones en de J. Geilsband zijn vanaf het begin grote inspiratiebronnen geweest maar de wortels gaan dieper en wel naar de blues. Een mengeling van deze en rock resulteert in een eigen geluid. Het leni ge mondharmonica-spel van Marc is een delicatesse. In het diepste geheim hebben de band leden gewerkt aan nieuwe repertoire van hetzelfde opgevoerde rock roll kaliber. Uiteraard - en niet alleen om nostalgische zieltjes ter wille te zijn zullen ze ook enkele krakers van wel eer oppoetsen. Kortom. Bad to the Bone speelt rock roll zoals ze in het stenen tijdperk deze kunst nog verston den. HEILOO - Te groot gegroeid voor 'Jeugdtheater Heiloo' besloot een groep jongeren hun eigen club op te richten; Jeugdtheater 18+. En met suc ces, want op vrijdag 24 maart om 21.00 uur is in de Buk Buk de try-out van alweer het tweede theaterstuk te zien. De entree bedraagt f 10,00. Dit stuk heet: 'De trappen van het AM- theater'. Het gaat over de idealistische theatergroep, 'Abstrakt Muziek Te- jater'. Deze groep maakt zelf een pro- duktie, maar naarmate de samenwer king vordert gaat het onderling steeds slechter. De belangen tussen de spelers onderling botsen, romances en andere persoonlijke verwikkelingen maken het nog lastiger. Hopelijk gaat het bij de spelers van Jeugdtheater 18+ niet zo, want we willen graag hun voorstelling zien. HEILOO - Op dinsdag 14 maart ver trok de bus met 49 deelnemers vanaf Het Trefpunt. Om 11 uur kreeg de eer ste groep een rondleiding over de thema -tentoonstelling 'Twee eeuwen modebeelden; de ideale vrouw in haar glazen kooi'. Bij de absurd ingesnoerde kledij van vroeger kon men terecht van een kooi spreken. Allengs verbeterde dat, vooral door de beweging van 'Terug naar de natuur'. Zo gingen we alle stijlen langs, de Empiretijd, de Romantiek, New Look, de Mini-rok enz. De laatste bizarre creatie was een mantel kostuums, ooit gedragen door Mathilde Willink. Het museum bevatte nog meer afdelin gen. Veel bekijks trok de afdeling 'Van Geboorte tot Ouderdom in de vorige eeuw'. Voor de geschiedenisfreaks was er de tentoonstelling;'Vriend of Vijand, onze verhouding tot Engeland'. Over de Engelse zee-oorlogen en de relaties met het huis Oranje. Dan kon men nog een aantal schitterende stijlkamers bekijken. Wie nog wat tijd over had ging wat winkelen, of de Breitnerten- toonstelling in de Kunsthal bezoeken. Om drie uur vertrok de bus weer met voldane excursiegangers. De volgende excursie gaat op 25 april naar de muse umboerderij 'Vreeburg' en de twee slottorens te Schagen. HEILOO - Op een parkeerterrein aan de Bayershoffweg werd een personen auto opengebroken. Een portierslot werd geforceerd. Weggenomen werd een autoradiocassetterecorder. Op zaterdag 11 maart jl. werd tussen 15.00 en 16.00 uur een personenauto van het merk Peugeot type 306 kleur rood aangereden. De auto stond gepar keerd op het Raadhuisplein. De ver oorzaker is doorgereden. Eventuele getuigen worden verzocht met de poli tie in contact te treden, telefoonnum mer 072-337676. Uit een kleedkamer op het sportcom plex aan de Laan van Muys werd een portemonnee ontvreemd. In de porte monnee bevond zich o.a. een OV jaar kaart en een giromaatpas. Vanaf het bedrijfsterrein van een gara gebedrijf aan de Pastoor van Muyen- weg werd een personenauto ont vreemd. De auto stond met draaiende motor klaar om afgeleverd te worden toen een onbekend persoon in de auto stapte en wegreed. Op het Stationsplein werden de rech terbanden van een personenauto lek- Een spaarhypotheek is een uitstekende keuze voor de toekomst. bedrag. De afkoopwaarde (dat is het bedrag dat je terugkrijgt als de hypo theek tussentijds wordt stopgezet) staat op elk moment gedurende de looptijd vast. Bij de traditionele levenhypo theek is dat aspect vaak onzeker. Het kan voordeliger zijn om een annuïtei tenhypotheek om te zetten in een spaarhypotheek. Laat dat eens uitreke nen door een hypotheekadviseur. Verzekering Geen hypotheek zonder bijhorende verzekering. Immers: voor de geldgever is het inkomen van degene die de lening aangaat de bron waaruit de lening uiteindelijk zal moeten worden afbetaald. Daarom is bij de annuïtei tenhypotheek, waarbij tijdens de loop tijd wordt afgelost, vrijwel altijd een overlijdensrisicoverzekering verplicht. Met de uitkering daarvan kan de schuld(rest) worden afgelost als degene die de hypotheek is aangegaan, komt te overlijden voordat de hele hypotheek is betaald. De achterblijvende partner kan dan zonder schuldrest in het huis blijven wonen. Een overlijdensrisico verzekering kan op twee manieren worden afgesloten. In het eerste geval neemt het bedrag dat wordt uitgekeerd bij vroegtijdig overlijden van degene die het geld geleend heeft, af in dezelf de mate als waarin de hypotheekschuld afneemt. Voordeel daarvan is dat in het algemeen de premie in de loop der jaren ook lager wordt. Financiële meevaller Bij een overlijdensrisicoverzekering met gelijkblijvend verzekerd bedrag, de tweede mogelijkheid, verandert er niets aan het verzekerd bedrag. Bedroeg uw hypotheekschuld bijvoorbeeld 100.000 gulden (en dus ook het verzekerd bedrag) aan het begin van de looptijd, dan geldt dat bedrag bij deze variant nog steeds als de kostwinner twee jaar voor het einde van de looptijd mocht komen te overlijden. Terwijl op zo'n moment de hypotheekschuld bijna is afgelost. De uitkering op zo'n moment is veel hoger dan de restschuld en bovendien belastingvrij. Dat kan in zo'n nare situatie tenminste een finan ciële meevaller zijn. Vraag advies Het is raadzaam om in verband met de nalatenschap en successierechten, des kundig advies in te winnen over de manier waarop u uw overlij densrisico- of levensverzekeringspolis laat opma ken. Ga daarvoor naar een notaris of uw assurantie-adviseur, uw verzeke ringsmaatschappij of naar de instelling waar u uw hypotheek afsluit. Voor meer informatie kunt u contact opne men met Bosch Assurantiën (zie adver tentie elders in deze Uitkijkpost). gestoken. Op de Vennewatersweg werd een alco holcontrole gehouden. 8 Bestuurders werden gecontroleerd. Niemand had alocohol gebruikt. Door de storm vielen enkele bomen om. Met behulp van de brandweer wer den de bomen opgeruimd. Vanaf een erf aan de Hoghe Weijdt werden twee lege kratjes bier ont vreemd. In een bedrijfspand aan de Vennewatersweg werd ingebroken. Een ruit aan de oostzijde van het pand werd met een steen ingegooid. Eenmaal binnengekomen trad het alarm in werking en koos men het hazepad. Waarschijnlijk wordt er niets vermist. In een woning aan de Ewislaan werd ingebroken. Toegang werd verschaft door met vermoedelijk een schroeve- draaier een deur aan de achterzijde van de woning open te breken. De woonka mer en de slaapkamers werden door zocht. Vooralsnog wordt er niets uit de woning vermist. Tevens werd ingebroken in een woning aan het Rosendaal. Een deur aan de achterzijde van de woning werd gefor ceerd. De gehele woning en een kan toorruimte werden doorzocht. Een groot aantal compactdiscs wordt ver mist. In een woning aan de Torenlaan werd ook ingebroken. Toegang werd verkre gen door het afbreken van de cilinder van het slot. Uit de woning wordt een antieke Friese staartklok vermist. Bij het winkelcentrum het Hoekstuk werd een snorfiets ontvreemd. De snor fiets stond onder het afdak bij de zuid oostelijke ingang. Op de Kennemerstraatweg vond een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Oorzaak van de aanrijding was het niet voldoende afstand houden. Er was alleen materiele schade. Uit een sportwinkel in het Loo werden twee trainingspakken weggenomen. Tijdens de drukte zagen twee 'dames' kans de trainingspakken weg te nemen. Het betrof hier een vrouw van ong. 60 jaar en een jongere vrouw van ong. 25 jaar. Op de Ewisweg werd ingebroken in een kantoorruimte achter de woning. Het slot van de kantoorruimte werd geforceerd. Weggenomen werden o.a. een geldbedrag in buitenlandse valuta en een portable telefoon. Op de Curtiuslaan werd vanaf de oprit van een woning een personenauto ont vreemd van het merk Volvo. Vermoedelijk werd een ruitje van de auto vernield om hem weg te kunnen nemen. Wederom werd er ingebroken in een bedrijfspand aan de Vennewatersweg. Een gedeelte van het prikkeldraad naast het toegangshek werd stukge- knipt waarna toegang tot het terrein werd verkregen. Daarna werden glas latten verwijderd zodat een ruit kon worden uitgenomen. Er wordt niets vermist. In een woning in Vredenoord werd ingebroken. Eerst werd getracht een schuifpui te forceren. Toen dit niet lukte zag men kans via een houthok op de eerste verdieping te komen. Hier werd een slaapkamerraam opengebro ken. Diverse vertrekken werden door zocht. Weggenomen werd o.a. een videorecorder en bankpasjes. Tijdens een alcoholcontrole op de Ewislaan werd geconstateerd dat een bestuurder van een personenauto alco hol had gebruikt. Tevens bleek de man geen rijbewijs te hebben. Proces ver baal voor beide feiten werd opge maakt. In de periode van 13 maart tot en met 19 maart werden zes fietsen ont vreemd. Gevonden voorwerpen van 3 t/m 16 maart: diverse sleutels, portemonnee grijs met inhoud, hond retriever, boek Maya Dynastie. HEILOO - Wat vliegt de tijd toch voor bij. Nog maar net is de najaarsexpositie voorbij of het boekje van het voorjaar ligt al weer op de mat. Op 25 en 26 maart van 15.00 - 18.00 uur vindt de opening plaats. De boekjes, die altijd onder de naam klassiek modernen ver schijnt, zijn iets waar je naar uitkijkt en niet alléén om de mooie afbeeldingen van de schilderijen maar ook omdat Renée elke keer, nu al voor de 32ste keer, kans ziet iets nieuws te bedenken. Nu heeft ze verschillende vooraan staande schrijvers over vooraanstaande schilders laten schrijven en dat blijkt een heel leuk idee. Louis Ferron schrijft over Leo Gestel, Kester Freriks over Matthieu Wieg man, A.F.Th, van der Heyden over Jan Sluyters, Nelleke van der Vliet over Arnoud Colnot, Jan Siebelink over Henri ie Faucomier en Joost Zwager man over Harrie Kuyten. Allemaal geïllustreerd met kleurenfo to's van één van hun schilderijen. Van deze schilders is uiteraard ook werk te zien maar ook van andere schilders, waaronder uit de Bergense school. In april, mei en juni is de kunsthandel Matthieu Wiegman: 't Oude Hof in Bergen (ca. 1925). geopend elke vrijdag en zaterdag van 14.00-18.00 uur en op afspraak. Tot en met 17 juni. U vindt de kunsthandel van Renee Smithuis op de Stationsweg 83 in Heiloo. Op donderdag 30 maart is er op de twee locaties van obs De Zuidwester in Heiloo-West open dag. Vanaf 9.00 uur staan de deuren op het Malevoort 7 en Boekenstein 43 open voor ouders en belangstellenden. Met name voor ouders, wiens kind in de loop van dit jaar 4 wordt, is het een mooie gelegen heid om eens rond te kijken hoe er op een moderne basisschool wordt ge werkt. Op de Zuidwester zitten ruim 370 leer lingen, verdeeld over 14 groepen en deze groepen zijn verdeeld over de twee locaties. In beide gebouwen zijn kleutergroepen gevestigd. Niet alleen kunt u zien hoe op school de leerstof wordt aangeboden, maar het is ook mogelijk de creatieve uitingen van alle leerlingen te bewonderen. De jaarlijks terugkerende tekententoonstelling wordt namelijk ook op deze dag gehou den. Ouders die overdag door werkzaamhe den zijn verhinderd, kunnen ook nog tussen 16.00 en 18.30 uur in de school komen kijken, hoewel dan natuurlijk alleen de tekeningen te bewonderen zijn. Iedereen die geïnteresseerd is in het huidige onderwijs op de basisschool is die dag van harte welkom! Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goederen kunnen worden afgege ven of neer gezet bij C. de Boer, Schuine Hondsbosschelaan 2, Heiloo, tel. 335314. Ophalen: tel. 072-117891 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Vaste verkooptijden: ipaandag €n woensdag 10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kunnen worden voor (poli tieke) gevangenen. Iedereen kan hier aan meedoen. Inlichtingen: Denise Janssen (333094) of Jan Moolhuijsen (334925). Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inleveradres: Wereldwinkel, Stationsweg 105 te Heiloo, maandag 13.30-17.00 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 13.30-17.00 uur en zater dag 10.00-16.00 uur. Museum Psychiatrisch Centrum Het museum van het Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 is iedere eer ste zaterdag van de maand geopend tussen 14.00-16.00 uur. De toegang is gratis. Openbare Bibliotheek Heiloo Tentoonstellingen in de bibliotheekaf deling van zorgcentrum Overkerck over 'Boeken van vroeger' en in De Loet over 'Geboortekaartjes'. Boekverkoop Het Trefpunt Permanente boekverkoop in Het Trefpunt, Westerweg 294, tijdens kan tooruren. Ook als u uw oude boeken kwijt wilt, kunt u ons bellen, tel. 331297. Poppentheater Dibbes Poppenvoorstellingen op 29 maart, 1,5, 8 en 22 april, aanvang 14.30 uur. Jeugdfilm op 25 maart en op 22 april, aanvang 19.00 uur. Inlichtingen en/of reserveringen: Poppentheater Dibbes Jeugdfilmhuis Akersloot, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513 13447. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 9 april: Er was eens een sprookje (beeldendekunst en litera tuur). Stedelijk Museum, Doelenstraat 5, Alkmaar. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10.00-17.00 uur, zater dag en zondag 13.00-17.00 uur. Expositie in Limmen In maart en april: expositie van schilde rijen van Heieen van der Lem in het gemeentehuis van Limmen, te zien tij dens de openingsuren. Galerie Nu Tot en met 2 april kan men in Galerie Nu, N. van der Veenstraat 48 te Castricum een expositie bekijken van het werk van Anne-Bé Talirz (schilde rijen en etsen) en José Crombach (keramische beelden) tijdens de ope ningsuren: donderdag tot en met zon dag van 13.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot 3 april is in Hotel Merlet in Schoorl een expositie van het werk van Riky Schellart te zien (schilderijen en beel den). Galerie De Kapberg Tot en met 2 april kan men in Galerie De Kapberg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef het werk zien van Jos Apeldoorn (dorpsgezichten in olie verf), Erik Baart (acryl op paneel-schil derijen) en Huug Zentveld (menselijke figuren in olieverf) tijdens de openings uren op zaterdag en zondag van 13.30- 17.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 10 april: paasstukjes maken o.l.v. de fam. Schavemaker in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inlichtingen: tel. 333218 of 335652. Galerie Amber Limmen Tot en met 26 maart kan men in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen kijken naar het werk van Roelf Zuidema (fotografie) en Hans Verschoor (objecten, keramiek, stoe len) tijdens de openinsguren op don derdag, vrijdag en zaterdag tussen 14.00-17.00 uur. Activiteiten Anbo/Kbo Heiloo Donderdag 23 maart: klaverjasdrive, aanvang 13.30 uur, entree f 2,50. Woensdag 29 maart: sjoelen en scrab ble, aanvang 14.00 uur; tevens verkoop kaarten voor de bustocht naar Friesland op 20 april,, kosten f 50,00 per persoon. Bob's Turbo Saloon/Turbo 2000 Zaterdag 25 maart: optreden door de groep TOF (The Original Fly-guy), entree f 15,00. Zondag 26 maart: lentefeest bij de dansclub voor alleenstaanden, vanaf 21.00 uur in Turbo 2000. Bob's Turbo Saloon/Turbo 2000, Westerwerf, Uitgeest, tel. 02513-15150. Laatdienst Zondag 2 april: Laatdienst met oecu menisch karakter in de Kapelkerk, hoek Laat-Kapelsteeg te Alkmaar, aan vang 12.00 uur. Thema: ontwaken tot een andere wereld, lijden en opstaan in psycho-analytisch perspectief'. Inlichtingen: 113082 of 124760. Vrouwengezondheidscentrum Dinsdag 28 maart: natuurlijke gezichts behandeling. Vrijdag 7 april: start cursus 'Positief denken'. Vrouwengezondheidscentrum Truitje, Wielingenweg 235 te Alkmaar. Inlichtingen/aanmelding: tel. 624001 (werkdagen 9.30-12.30 uur; b.g.g. 02208-98260). Voorjaarsweek Vrouwen 60+ Maandag 1 tot en met donderdag 4 mei: voorjaarsweek voor vrouwen 60+ bij de volkshogeschool Bergen met als titel 'Verhalenderwijs', waarbij de ver halen over de periode '40-'45 centraal staan. Inlichtingen: 02208-94541. Paaspakketten voor Polen Donderdag 30 maart: gelegenheid voor het inleveren van (paas-)pakketten voor familie of vrienden in Polen bij de familie Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo tussen 13.00-20.00 uur. Informatie: tel. 331802. Wijkvereniging Plan Oost Vrijdag 24 maart: bingo-avond, aan vang 20.00 uur. Dinsdag 28 maart: Zangkoor De Blommenkinders (7-11 jaar) van 19.00- 20.00 uur. Woensdag 29 maart: naailes, aanvang 10.00 uur. De activiteiten vinden plaats in Het Oosthonk, De Oostkanter 14, Heiloo; inlichtingen: tel. 339249. Christenvrouwenbond Heiloo Dinsdag 28 maart: ds. Ouwendijk ver telt over 'Kathedralen in Zuid- Engeland', aanvang 20.00 uur in de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo; ook voor niet-leden, entree f 2,50. Tennisclub Hogedijk Zaterdag 25 maart: start tennisseizoen voor de jeugd met een kennismakings bijeenkomst voor de (nieuwe) leden, aanvang 15.00 uur in het clubhuis. Zondag 26 maart: ruil- en koopbeurs, aanvang 11.00 uur op het tennispark, met aansluitend om 12.00 uur het instamptoernooi (inschrijving niet nodig). Theosofisch Genootschap Maandag 27 maart: korte inleiding met gedachtenwisseling over 'De aarde als levend organisme' in Centrum Zenit, Spoorstraat 62a te Alkmaar, aanvang 20.00 uur. Meer informatie: 070- 3231776. Grafiekbiennale 1995 Vrijdag 14 april t/m zondag 28 mei: Alkmaarse Grafiekbiennale 1995 met exposities van grafische kunst in het Stedelijk Museum, Galerie Dijk 1, De Vest, Kunstuitleen Alkmaar en Galerie Wilbee's; gemeenschappelijk thema '50 Jaar Vrijheid'. Rebekkahloge Donderdag 30 maart: open avond bij de Alkmaarse Fides Rebekkahloge1 in het logegebouw, Varnebroek 17a te Alkmaar, aanvang 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 8