John Moen verhuist naar nieuw pand Vrijwilligers gevraagd voor bescherming van weidevogels Rondvaart op Alkmaardermeer PAGINA 10 UITKIJKPOST - 22 MAART 1995 Victoriegroep Alkmaar/Heiloo: Waterscouts TV Heiloo Congres plaatselijke politieke groeperingen Foresters bijna gedegradeerd? Nationale Scoutingdag in Stationscentrum Wijkvereniging Plan Oost De Vroegte Wint Inloop basisschool Meander Thai-boksgala HZV De Witburger Het Felle Stootje Themamiddag voor kankerpatiënten Damesbridgeclub Sans Atout Verhalen vertellen Bridgeclub Sans Atout Matthaus Passion door het jongenskoor TTV Rozing Meubelen Workshop 'Stem in beweging' Heilooër Bridgeclub Dojo 't Loo HEILOO - De Victoriegroep bestaat sinds 1949. Vele jongeren hebben zich sinds die tijd enorm goed vermaakt als lid van deze groep en zij denken met veel plezier terug aan hun scouting-tijd. De groep heeft vier speltakken: de Welpen, de Zeeverkenners, de Wilde Vaart en de Stam. De activiteiten spe len zich af te land en te water. In het voorjaar gaan de boten te water op het Alkmaardermeer, waar ze bij Scouting- centrum 'De Stierop' te Marken Bin nen in een haven liggen. Deze omge bouwde boerderij wordt met enige groepen uit de Zaanstreek gedeeld. De welpen zijn de jongste speltak en bestaat uit jongens en meisjes van 7-11 jaar. Zij hebben vrijwel elke zaterdag ochtend van 9.30-11.30 uur opkomst op troephuis 'De Bolder' (aan de rand van het Heilooërbos). Het programma is, met het 'Jungle Book' als thema, zeer gevarieerd: speurtochten, knutselen, pannekoeken bakken, het maken van een krant, allerhande spelletjes. In de zomer gaan de welpen vier keer zeilen. Zo kunnen ze alvast de sfeer proeven van wat ze bij de verkenners te wachten staat. De welpen worden dan in groep jes verdeeld en in iedere boot zitten tevens minimaal twee ervaren zeilers/begeleiders. Hiervoor krijgt de welpenleiding hulp van de Wilde Vaart en de Stam. Alle welpen krijgen bij het zeilen een zwemvest om. In de eerste week van de zomervakan tie wordt er een zomerkamp georgani seerd. Dit is voor de welpen steeds weer een hoogtepunt; het is natuurlijk een fantastische belevenis om met je vrienden en vriendinnen een week op stap te gaan. Voor een zomerkamp wordt een clubhuis van een andere scoutinggroep afgehuurd en draaien we daar een week lang programma's met een bepaald thema; dit is elk jaar anders. De contributie voor de welpen bedraagt f 125,00 per jaar. De verkenners zijn jongens en meisjes van 11-15 jaar. Van mei t/m half okto ber gaan zij wekelijks op zaterdag zei len op het Alkmaardermeer. Er wordt om 10.00 uur per fiets vertrokken vanaf een vast punt in Heiloo. Op De Stierop aangekómen worden de boten opge tuigd per groepje (bak) die geleid wordt door een bakleider. Er wordt een spel gedaan op het meer, er wordt zeil- les gegeven of men kan vrij zeilen. Omstreeks 16.00 uur ben je weer thuis. Tevens worden er weekenden op De Stierop georganiseerd. Er wordt dan in zelf meegbrachte tenten geslapen en natuurlijk veel gezeild! Eens per jaar houden ook de verkenner? ergens in Nederland een zomerkamp. Van oktober tot mei hebben de verken ners van 13.15-16.30 uur opkomst op De Bolder. Er wordt een gevarieerd programma aangeboden. Ook worden de boten gekrabd, geschuurd en geverfd. Dit kan ook op avonden door de week gebeuren. Ook wordt er voor leden vanaf 13 jaar MBL-theorieles gegeven. MBL staat voor Machtiging Boot Leiding. Door middel van een examen wordt de kennis getoetst en kan je op voor het praktijk gedeelte. Ben je geslaagd, dan kan je bakleider worden! De contributie bedraagt f 180,00 per jaar. De Wilde Vaart-leden zijn 16-18 jaar en de Stam-leden zijn 18 jaar en ouder. Zij hebben opkomst op vrijdagavond op De Bolder. De Wilde Vaart heeft een eigen boot en de Stam beschikt over een houten schouw. Zij bepalen zelf wat zij doen en gaan mee als begelei ding als de welpen gaan zeilen. Een aantal W.V. en Stamleden zijn actief binnen de groep als leiding bij andere speltakken. De contributie per 1995 bedraagt f 180,00 per jaar. De Wereldjamboree zal dit jaar (van 1- 11 augustus) plaatsvinden in Nederland. De Wereldjamboree is een festijn waarbij Scouts uit de hele wereld elkaar zullen ontmoeten. Verwacht wordt dat de met de Wereldjamboree gepaard gaande publiciteit zal leiden tot een aanwas van leden. Daarom is besloten de Nationale Scouting Dag 1995 (25 maart) in het teken van de werving van nieuwe leiding te stellen. Vrijwel alle scoutinggroepen in Nederland houden een open dag. Ook de Victoriegroep zal 'acte de presence' geven. In Winkelcentrum 't Loo te Heiloo zal een informatiestand en een volledig opgetuigde zeilvlet opgesteld worden. Vragen van belangstellenden zulleh worden beantwoord en informa tiefolders zullen worden verstrekt. Ook zal er 's middags een rondleiding gege ven worden in troephuis De Bolder. Wij zoeken mensen die bereid zijn lei ding te geven aan een der speltakken. Daarnaast wordt gezocht naar mensen met belangstelling voor bestuurlijke en ondersteunende functies. Met uw hulp hopen wij met een versterkt team een nog leuker en gevarieerder programma te bieden. HEILOO - Het nieuwe tennisseizoen 1995 vangt op zondag 26 maart aan met een openingstoernooi voor de senio ren. Speciaal voor de nieuwe leden wil len wij erop wijzen, dat dit toernooi ook een 'kennismakingstoernooi' is. Het gaat om de ge/elligheid en niet zo zeer om de prestaties. De technische commissie hoopt op deze dag veel nieu we leden te begroeten, doch ook onze bestaande leden zijn van harte welkom. Op maandag 27 maart begint de rack etochtend/avond weer vanaf 10.00 - 22.30 uur onder leiding van Hetty Sprenger. De racketochtend start op dinsdag 28 maart vanaf 9.00 tot 12.00 uur onder leiding van Rie Ritsma. Gedurende de districtcompetitie moet men er rekening mee houden, dat er een beperkt aantal banen beschikbaar is. Hetzelfde geldt voor de vutters en gepensioneerden, die op deze dag vanaf 13.30 uur over een aantal banen kunnen beschikken. De toernooiagenda ziet er verder als volgt uit: 8 april start de zaterdag dis- trikt-competitie, 9 april start de zondag competitie, 11 april start de dames dis- trictompetitie en 12 april start de dames kringcompetitie. Het nieuwe interieur van opticien John Moen in 7 Loo. De ene mooie zaak na de andere opent zijn deuren in winkelhof 't Loo. Zo ook de zaak van John Moen. Een superpre sentatie in brillen, in een moderne zaak. De huiskleur van Moen is veranderd van groen naar blauw en alles heeft' gebogen vormen, de toonbank, de schappen, de vloerbedekking, de tafel tjes: ze hebben alle de gebogen vorm van de lens. Meer ruimte betekent ook een grotere collectie. Deze is uitgebreid met de merken Calvin Klein en Esprit. Bij de oogmeting staat de modernste appara tuur en er is meer privacy. Voor de kin deren is een hoek gecreëerd waar ze lego en video vinden. Een andere hoek informeert u via fol ders en tijdschriften over het nieuwste op het gebied van brillen, glazen, len zen enzovoort. Loopt u gerust eens bin nen en kijk eens goed rond. HEILOO - Op zaterdag 25 maart wordt voor de tiende keer door de VPPG een landelijke congres georgani seerd, waaraan naar schatting zo'n 200 raadsleden/wethouders of bestuursle den van lokale partijen deel zullen nemen. Het congres wordt gehouden in de grote zaal van het Psychiatrisch Centrum Willibrord, Kennemerstraat- weg 464 te Heiloo. Vanaf 9.00 uur start de inschrijving en om 10.00 uur precies vangt het congres aan. Na de lezing vol gen discussiegroepen, plenair vragen stellen en om 12.30 uur lunch. Daarna vangt de Algemene Ledenvergadering aan en wel om 14.00 uur. In totaal zijn er in ons land bijna 2500 raadsleden vanuit de lokale partijen, ook wel 'plaatselijke politieke groepe ringen' genoemd. Vanaf 1987 hebben deze partijen zich voor bepaalde belan gen georganiseerd. Ondersteuning, informatie-uitwisseling en het verzor gen van de publiciteit zijn zo enkele van die doelstellingen. Een 150-tal ver* enigingen (ca. 400 raadsleden) hebben zich aangesloten bij de VPPG. Dat aan tal groeit gestaag! Congressen van deze lokale partijen zijn daarom bijzonder in het politiek- bestuurlijke vlak, omdat hierbij geen kritiek wordt geleverd op nationale politiek partijen, maar tot doel heeft ,een beter functioneren van het gemeenteraadswerk' Als onderwerp voor dit congres is gekQzen voor: wat de Europese wetge ving betekent voor de Nederlandse gemeenten in verband met de toene mende regionalisering. Thema voor het congres is: het bestuur verandert! kan sen voor lokale partijen... Spreker is prof. dr. A.F.A. Korsten, hoogleraar bedrijfs- en bestuurswetenschappen, verbonden aan de Open Universiteit te Heerlen en als bijzonder hoogleraar bestuurskunde van de lagere overhe den verbonden aan de Rijksuniversiteit Limburg te Maastricht. HEILOO - De wedstrijd tegen DSS uit Haarlem moest gewonnen om nog enigszins kans te houden op lijfsbe houd. Forester verloor en alleen een wonder kan de Egelshoek-bewoners nog redden. En daar gelooft niemand meer in gezien het verloop van de com petitie. Voor een vereniging als Foresters jammer, maar de supporters zeggen 'toch wel weer leuk al die der by's' en 'goed voor de kantineomzet'. En laten we eerlijk zijn, Foresters speelt sinds ze in de derde klasse spelen tot de laatste wedstrijd om het derde klasserschap. Derde of vierde klasse: wat maakt het uit als er maar attractief gevoetbald wordt en dat wordt geluk kig regelmatig gedaan. Ook afgelopen zondag werd met goed opgezette aanvallen het doel van DSS opgezocht maar de aanvallen of afstandsschoten stierven in schoonheid. Dan toch een schitterende goal van Dennis Dijkhuis uit een voorzet van Robert Kemmere,. en de verdiende gelijkmaker. Rust 1-1. Toen Foresters op jacht ging naar de overwinning was het DSS die uit een geniepige counter 1-2 scoorde en vlak daarop uit een buitenspelgoal zelfs 1-3. Dit was voor het hardwerkende de Foresters allemaal te veel. De 2-3 viel nog wel, maar de wedstrijd was gespeeld. Nog drie wedstrijden en de competitie zit erop en kan Bep Onclin gaan bouwen aan een nieuw team en als iedereen z'n zelfbeheersing gaat verbeteren en wat minder geblesseerd raakt dan ziet de toekomst voor de Foresters er rooskleurig uit. Buiten het voetbal gebeurt er nog zoveel meer: het jeugdkamp, het inter nationale jeugdtoernooi, een giganti sche afscheidsavond en in de verdere toekomst de verhuizing en het jubi leum. De Foresters krijgt geen tijd om stil te blijven staan bij alleen het voet- balgebeuren van dit moment. HEILOO - De laatste zaterdag van maart is het weer de nationale Scou tingdag. Scoutinggroepen in heel Nederland presenteren zich in hun eigen woonplaats. Zo ook Scouting Rurik, welke vorig jaar op de Scoutingdag hun kunnen vertoonde rondom het winkelcentrum Het Loo. Zaterdag 25 maart zal Scouting Rurik aanwezig zijn rondom het Stationscen trum. Iedereen wordt daar geïnfor meerd over de Rurik groep en over Scouting in het algemeen. Want van 1 t/m 10 augustus gaat het gebeuren, in Dronten (Flevoland) wordt de World Jamboree gehouden Scouts vanover de hele wereld komen dan bij elkaar in de Nederlandse polder. Na de Jamboree biedt Scouting Rurik enkele buitenlandse Scouts de moge lijkheid om naar Heiloo te komen om in Nederlandse gezinnen te logeren. Wilt u meer weten, kom dan naar de info-stand in het Stationscentrum of bel M. de Moei, 072-337301. HEILOO - Vrijdagavond 24 maart bingo in het Oosthonk. Ook deze maand zijn er weer prachtige prijzen te winnen, wel geen reisje naar Parijs, zoals op de feestavond vorige week het geval was, maar zeker ook prijzen die de moeite waard zijn om te winnen. Zondagmiddag 26 maart: Darttoer- nooi. Datum in het Oosthonk, dat kan al een hele tijd maar sinds kort is er eens in de twee weken op zondagmid dag jeugd darten verzorgd door de Noordhollandse Dartbond. Vandaar dat er tegenwoordig vier dartbonen aanwezig zijn en aanstaande zondag zullen er zes staan. Het toernooi is bedoeld voor iedereen die begrijpt hoe het spelletje werkt. De spelvorm is 501, de inschrijving begint om 12.30 uur tot 13.30 uur. Inschrijfgeld f 7,50. Er bestaat een kans dat we volgend jaar om de competitie gaan meedoen en zeker het jeugd darten blijft doorgaan. Als u belangstelling heeft kom gerust kijken aanstaande zondag of op zon dagmiddag 2 april vanaf 14.00 uur. HEILOO - Hengelsportvereniging De Vroegte Wint houdt op maandag 27 maart haar jaarvergadering in de bovenzaal van sporthal Het Venne- water. Aanvang 20.00 uur. Alleen toe gang voor leden vanaf 18 jaar. De zaal is open om 19.30 uur voor inzage en kennisneming van de jaarstukken. Het bestuur rekent erop, dat naast de wed strijdvissers ook een groot deel van het leger recreatiehengelaars present is. HEILOO - U zoekt een basisschool voor uw kind in Heiloo en in de buurt van Limmen? Op donderdag 30 maart kunt u met uw kind(eren) terecht in onze school. Van negen uur tot tien uur 's morgens kunt u een kijkje nemen in de groepen, een praatje maken met de leerkrachten en de resultaten bekijken van een lente-project. 's Avonds bent u welkom op de infor matie-avond bij Meander. We starten om 20.00 uur en onder het genot van een kopje koffie kunt u een video bekijken van het reilen en zeilen op school. Vanaf 20.30 uur wordt uzelf aan het werk gezet. Dan kunt u ondermeer een kleuter-werkles meemaken, een woordje leren in groep 3, een rekenles volgen in groep 5 en eens even kijken hoe u het er vanaf brengt bij een een CITO-taaltoetsje in groep 8... Wie dit allemaal aandurft heten we graag van harte welkom op de Meanderschool in Ypestein, aan de Hucht 2. Voor meer informatie kunt u bellen maar tel.nr. 072 339935. HEILOO - Zondag 26 maart om 20.00 uur organiseert Gym Alkmaar een thai-boksgala in sporthal Het Vennewater in Heiloo. Er doen veel deelnemers mee uit de regio van de organiserende sportschool Gym Alkmaar, maar ook van de nieuwe Alkmaarse scholen K.S.V., Loek's gym en Ben Ali Gym. Verder uiteraard deel nemers uit het hele land. Heilooënaar Harry Beerepoot zal alles uit de kast moeten halen om zijn Nederlandse titel tot 79 kg te behouden tegen Arnhemmer Perry Telgt. Ook zal er die avond een free light partij wor den gehouden. Dit is de bikkelharde sport waarbij veel is toegestaan. Het belooft een groot spektakel te worden in Het Vennewater. Kaarten verkrijg baar aan de zaal. Het totale gala zal bestaan uit 20 partijen. HEILOO - Afgelopen week stond in het teken van de bekerwedstrijden. 4 Teams van de Witburger hadden zich geplaatst voor de kwartfinale's. Op zich natuurlijk een uitstekend resultaat. De dames moesten het opnemen tegen het 1 klasse hoger uitkomende Hollandia uit Hoorn. Een 8-5 nederlaag was een verdienstelijk resultaat met 5 doelpun ten van Ester Bruin. HZV de Witburger 2 mocht het opne men tegen Witburger 4. In deze broe derstrijd ging het 4e ten onder met 12- 4. Ook het. derde vond zijn meerder in het Akerslootse Kaandorp 3 uitslag 1-5. Alleen het 2e team zit dus nog in de beker en maakt zich op voor de halve finales op 19 april te HHW. Het 2e team presteert in de competitie ook uit stekend, afgelopen week werd gewon nen van SVW, ze zijn nu de koploper op 1 punt genaderd en ze treffen elkaar nog een keer. Aanstaand weekend wordt het week end van de waarheid voor Witburger 1. Vrijdagavond spelen ze tegen LSW Hink sport en maandag 27 maart tegen de Zaanse Schroothandel. De 3 degra datiekandidaten komen dus tegen elkaar uit. Het plaatsen van nestheschermers is één van de werkzaamheden voor vrijwilligers. HEILOO - Het Vrijwillig Natuur- en Landschapsbeheer Noord-Holland (VNLB) coördineert de vrijwillige wei devogelbescherming in de provincie Noord-Holland. De weidevogels in de provincie Noord-Holland hebben ook dit jaar weer bescherming nodig. Daarom doet het VNLB een oproep aan mensen die hart hebben voor wei devogelbescherming. Minimaal 4 uur per week moet u aan dit werk kunnen besteden, vooral in de maanden april en mei. Specifieke ken nis over de weidevogels is niet nodig. In het veld leert u onder begeleiding van een ervaren weidevogelbeschermer wat u wel en niet moet doen. AKERSLOOT - Wie zijn of haar vrien den, familie of relaties wil trakteren op een verrassend uitje, kan de genodig den meenemen op een heuse 'Amsterdamse' rondvaartboot. Onder de naam 'Engel' vaart deze door de rus tige wateren en langs prachtige plekjes, zodat er tijdens de koffie met gebak, drankje en gezellig samenzijn niet alleen van elkaar, maar ook van de mooie omgeving genoten kan worden. De banken in de rondvaartboot staan tegenover elkaar met tafeltjes ertussen zodat het heel gezellig zit tijdens het varen, tevens is er een toilet aan boord. Voor maximaal 55 personen beslist een originele manier om uw bruiloft, bedrijfsfeest of verjaardag invulling te geven. In overleg met u wordt de te varen route bepaald, bijvoorbeeld over Spijkerboor naar de Woude, Broeker veiling, Zaanse Schans of misschien weet u zelf nog een origninei bestem ming om heen te varen. Bij. ons kunt u letterlijk en figuurlijk in het 'huwelijksbootje' stappen. Na het jawoord stapt u in de 'Love-Boat' die al op u en uw gasten ligt te wachten in de haven van 't Hoorntje en tijdens een rondvaart op het Alkmaardermeer maken bruidstaart en champagne er een bruisend gebeuren van. Terug van een behouden vaart biedt 't Achterom u verschillende mogelijkheden om uw dag compleet te maken. Voor wie nu echt eens iets anders wil organiseren is het ook een origineel idee om het varen te combineren met fietsen, zeilen of kanoën. Informeert u eens naar de mogelijkheden. Tijdens de zomermaanden worden er georganiseerde rondvaarten van onge veer drie uur over het Alkmaarder meer naar het dorpje De Woude gehouden. Afvaart vanaf Jachthaven 't Hoorntje, Kerklaan 20, Akersloot. Reserveren gewenst: tel. 02513- 12120/13519 (ook voor verdere infor matie). HEILOO Maandag 13 maart startten de leden van de damesbiljartclub alle maal tegelijk met de vierde competitie- lijst. Iedereen had er zin in. Er werd intensief gespeeld met zweet op het voorhoofd. De uitslagen: Annie Tiny 3- 0, Annie Thea 3-0, Ella Thea 0-2, Vroon Maija 1-3, Maijolein Janny 3-1, Tiny Voorn 2-0, Janny Thea 0-3, Marjolein Marja 3-0, Ella Marja 1-3. Wij zijn nog steeds blij met nieuwe dames op onze club, kom vrijblijvend kijken als u dat wilt. U hoeft geen ster te zijn, wij kunnen u altijd helpen. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar en de Regionale Thuiszorg houden een serie van acht themamid dagen voor kankerpatiënten en hun naasten. De zevende bijeenkomst is op dinsdagmiddag 11 april van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2, Alkmaar (centrum). Bij iedere bijeen komst is een deskundige aanwezig. Het thema van deze middag is uiterlijk en kanker: Goed verzorgd, een beter gevoel. Gastsprekers zijn mevrouw R. van den Berg, gespreksleider IntegraaLKanker- centrum Amsterdam, mevrouw R Rison, huidthérapeute en mevrouw M. Segers, schoonheidsspecialiste. Zij be spreken en demonstreren welke moge lijkheden er zijn om het uiterlijk te ver zorgen tijdens de ziekte, de behande ling en de periode daarna. Aan het bij wonen van deze middag zijn geen kós ten verbonden. Het maximale aantal deelnemers is zeventien. Als u meer informatie wilt of als u deze middag wilt bijwonen, dan kunt u zich vóór 1 april aanmelden bij het Informatie-cen trum van het Medisch Centrum Alkmaar, telefoon 072-483500. Bovendien ontvangt u een uitvoerige handleiding. Naast het beheer voor weidevogels in reservaten en beheers gebieden vindt ook bescherming plaats door vrijwilligers in gebieden daarbui ten. De uitbreiding van die bescherming is mogelijk gemaakt door een subsidie van het ministerie van Landbouw Natuurbeheer en Visserij, de provincie Noord-Holland en de Europese Unie. Er broeden nog steeds heel veel weide vogels op gewoon boerenland. Bescherming van de nesten door boer en vrijwilliger is echter wel noodzake lijk geworden. Ook in 1994, toen de mestinjectie verplicht werd, is de bescherming effectief gebleken. Door het natte voorjaar konden de boeren pas half april, toen er veel nesten van weidevogels waren, het land bewerken. Waar bescherming plaats vond kwa men de nesten op tijd, voor het maaien (vanaf half mei), uit. Bij 380 boeren werd door 540 vrijwilliges bescher- mingswerk verricht. Bij het VNLB zijn 35 weidevogelbe- schermingsgroepen aangesloten. Waar nodig zal dit jaar extra tijd besteed wor den door boer en vrijwilliger aan het in veiligheid brengen van weidevogelkui kens door ze te verjagen van graslan den waar gemaaid gaat worden. Door uw hulp kan het beschermingswerk nog verder worden uitgebreid. Als u geïnteresseerd bent kunt u con tact opnemen met Tjeerd Bosman, (provinciaal coördninator weidevogel bescherming), p/a: Stichting VNLB, Postbus 6090, 2001 HB Haarlem, tele foon 023 143080. HEILOO - Uitslagen woensdag 15 maart: A-lijn 1. dms. Tuinstra-Tuinstra 66.67, 2. dms. Weehuizen-v.d. Vlies 63.75; B-lijn 1. dms. Dekker-Bierman 60.83, 2. dms. Werdmuller-Meijering 59.17; C-lijn: 1. dms. Groen-Boots 62.50, 2. dms. Toby-Toby 61.98; D-lijn: 1. dms. Visser-Koster 56.67, 2. dms. v.d. Wiele- Rus 55.83. HEILOO - Ooit was het vertellen van verhalen een kunst die niet alleen door bekwame hof of sprookjesvertellers beoefend werd, maar ook door het 'gewone volk' dat elkaar op markten en aan stam en keukentafels ontmoette. De opkomst van de media verdrong deze wijze van verspreiding bijna geheel. Hoewel, nog altijd wordt er vertelt. Opa's, oma's, ooms en tante's, vaders en moeders en vele andere lezen kinderen voor, en eigenlijk vertelt iedereen de ander verhalen over dagelijkse gebeur tenissen of belevenissen. Voor wie zich in de kunst van het vertellen wil bekwa men start vrijdagmiddag 21 april een cursus verhalen vertellen. In deze cur sus van drie middagen komen de vol gende elementen aan bod: stemgebruik en vorming, lichaamstaal, spelen met de ruimte, verhaalkeuze en intepretatie. Elke cursusmiddag komen een aantal van deze elementen aan de orde en wordt er geoefend met een tekst of ver haal waarbij de cursisten eikaars publiek kunnen zijn. De cursus wordt gegeven op drie vrijdagmiddagen en is bedoeld voor een ieder, jong en ouder, die van verhalen en vertellen houdt. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar. Voor opgave en/of inlichtingen kunt u na 19.30 uur bellen, telefoon 072 332418. HEILOO - Uitslagen maandag 20 maart: A-lijn: 1. Mw. Glorie-Mantel 60,4% 2. De Lange-Lunsink 57,1% B- lijn: 1. Ds. v.d. Linden-v. Twuyver 56,3% 2. Kuiper-Werdmuller 55,8% C-lijn: 1. Kuiper-Zijp 58,8% 2. Fam. H. Toby 56,7% D-lijn: 1. Ds. Boersen-Bremer 63,8% 2. Fam. v.d. Vlies 57,5% E-lijn: 1. Mw. Boersen en Broer 56,8% 2. Ds. Schooten-Visser 56,3% F-lijn: 1. Fam. v.d. Velden 70,8% 2. Ds. v. Toornburg- de Vries 59,6%. Plat ALKMAAR - Op vrijdag 7 april zal Beachjs schitterende en ontroeren de meesterwerk, de Matthaus Passion, weer tot klinken worden gebracht. Deze keer niet in de Grote- of St. Laurenskerk te Alkmaar, die door res tauratiewerkzaamheden niet kan wor den gebruikt, maar in de Petrus Pauluskerk te Bergen, een kerk die overigens een uitstekende reputatie heeft als concertzaal. De Scola Cantorum van de Grote of St. Laurenskerk (vroeger het Noordhol lands Jongenskerk) staat borg voor een authentieke uitvoering, dus zoals Bach zélf ook zijn Matthaus uitvoerde, name lijk met jongens- en jongemannenstem- men. In 1986 heeft de Scola Cantorum deze traditie, waar men in Nederland steeds meer rekening mee gaat houden, in Alkmaar gevestigd. Ook vindt het Alkmaarse Jongenskoor reeds navol ging want in Elburg wordt de Matthaus sinds enkele jaren ook door een jon genskoor uitgevoerd. Naast de bekende uitvoeringen in het concertgebouw te Amsterdam en in de Grote .Kerk van Naarden, wordt het zo langzamerhand aan iedereen duidelijk dat de Matthaus Passion van het Alkmaarse Jongenskoor een unieke positie inneemt onder de zeer vele pas sie-uitvoeringen in Nederland. Vorig jaar was de Grote Kerk van Alkmaar bijna te klein voor het enor me aantal bezoekers die niet alleen uit Alkmaar en omstreken kwamen, maar uit geheel Nederland en zelfs uit Duitsland en België. Waarom? Omdat het Alkmaarse Jongenskoor borg staat voor kwaliteit èn omdat het jongenskoor borg staat voor een wijze van uitvoeren zoals Bach het pertinent heeft bedoeld. Bach z'n koor, het koor van de Thomaskirche te Leipzig, bestond en bestaat nog steeds uit jongenssopranen en -alten en jonge mannen voor de tenor- en bas partijen. Op vrijdag 7 april zingt het Jongens koor de Matthaus Passion dus in de Petrus Pauluskerk te Bergen. De wereldberoemde Japanse solist Joshifumi Hata zingt de evangelisten partij. Het geheel van twee koren, twee orkesten en solisten staat onder leiding van de Cantor van de Grote- of St. Laurenskerk, de heer Hendrik Timmerman. Kaarten kunnen telefo nisch worden besteld onder de num mers 072 335506 en 02208 18259. De toegangsprijs is f 35,00 (CJP en 65+ f 30,00) Aanvang concert: 19.30 uur (kerk open 18.30 uur) Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang tot dit unie ke concert. HEILOO - Het tweede team van Rozing lijkt zich volledig hersteld te hebben van de lichte inzinking halver wege dit seizoen. Tegen de op dat moment nog ongeslagen koploper Reflex sloeg Rozing 2 voor het eerst toe. Met 6-4 werd Reflex verslagen en een week later tegen Fobido was het opnieuw raak. Net als tegen Reflex had Rozing 2 de voorgaande ontmoeting verloren tegen Fobido. Er was dus wat recht te zetten. Na een gelijk opgaande strijd in de beginfase was Rozing uit eindelijk duidelijk de betere en werd Fobido verslagen 7-3. Ook het vierde team van Rozing heeft de eindsprint ingezet. Alleen gaat deze wel de verkeerde kant op. Samen met het derde team van Rozing komt Rozing 4 uit in de 3e klasse A. Met nul punten uit zes wedstrijden staan dit team troosteloos onderaan en lijkt degradatie onvermijdelijk. In de onder linge confrontatie tussen Rozing 3 en Rozing 4 kon wellicht een positief resultaat behaald worden. Dat er geen kadootjes weggegeven worden bleek duidelijk uit de einduitslag. Met 8-2 was Rozing 3 te sterk voor het vierde team. Ook de wedstrijd tegen P.E.N. wist Rozing te winnen om vervolgens weer te verliezen van Reflex met 6-4. Rozing 3 maakt overigens nog wel een kans op de eindoverwinning in de 3e klasse A. In de 3e klasse B strijdt het vijfde team van Rozing om de eindoverwinning. Rozing 5 slaat regelmatig keihard toe in deze klasse. Zo werd SOVA met een 10-0 nederlaag naar huis gestuurd en werd ook Effect met 7-3 aan de kant gezet. Afgelopen vrijdag stond de con frontatie met de medekoploper op het programma. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel waardoor de beslissing over het kampioenschap in de 3e klasse B in de laatste twee wedstrijden valt. ALKMAAR - Drie dagen lang bezig zijn met je lijf en je geluid betekent door kunnen gaan op dingen die je tegen komt en de tijd kunnen nemen voor jezelf. Wanneer je een wekelijkse cursus niet zo makkelijk kunt volgen, dan is dit weekend je kans. Veel van de stem kan nog ont iekt wor den. Het is vaak heel nieuw om gecon fronteerd te worden met het eigen geluid. Met spreken of zingen gebrui ken we slechts een klein deel van onze vocale capaciteiten. Omdat dit deel zoveel accent krijgt in onze cultuur, worden de persoonlijke klanken verge ten. Om deze geluiden gaat het bij stem in beweging. Het hele lichaam wordt geraakt door de stem: van de voeten, via de wervel kolom - die resoneert als een keyboard -tcrt aan de vingertoppen, elk gebied met heel eigen tonen, elk gebied met eigen uitingsvormen in beweging. We proberen de stem een ruimtelijke taal te laten spreken. We lokken de stem uit door ontmoeting met onszelf en onze medemensen. Er wordt intensief aan en met elkaar gewerkt. Deze workshop is op 19, 20 en 21 mei. We werken in het nieuwe centrum, aan de Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Informatie bij Gré Braaksma, tel. 072 124014. HEILOO - Uitslagen dinsdag 14 maart A-lijn Klerk-Stark 57.30, Brokx- Verhoef 55.00, B-lijn fam. Kraakman (P) 62.00, Kloots-Kramer (P) 60.40. Donderdag 16 maart: A-lijn Berkman - v.d. Vlies 58.80, Haan-v. Loon 58.80, B- lijn fam. Koot 64.60, fam. v.d. Steen (P) 62.00, C-lijn Evenblij-Gauw (P) 61.80,Pias-Muller 58.30, D-lijn fam. v. Dijk (P) 65.00, fam. Toby 57.50. HEILOO -Afgelopen vrijdag werd in de Dojo aan de Bergeonstraat door de senioren gestreden om de wisselbokaal. De volgende judoka's deden mee: Maarten Stenneberg, Marcel Branden burg, Sander Meyer, Bernd Winkelbei- ner, Simon Verduin, Marleen Bakkum, Erik Wijnbeek, Jurgen Marion, Hans Denekamp, Paul Groefsema, Ed van Roon en Jos Swart. Eerst werden de poule wedstrijden gehouden, de beste vier van elke poule plaatsten zich voor de kwartfinale in poule A waren dat Jos Swart, Paul Groefsema, Hans Denekamp en Marleen Bakkum, in de andere poule bleven over Ed v. Roon, Simon Verduin, Erik Wijnbeek en Jurgen Marion. Van deze acht bleven Jos Swart, Ed van Roon, Paul Groefsema en Hans Denekamp over, omdat Simon Verduin met een blessure zijn partij tegen Hans Denekamp moest opgeven. In de volgende ronde moest Ed tegen Paul en drievoudig winnaar Jos Swart tegen Hans Denekamp. Ed won van Paul met een schitterende techniek en Jos won van Hans zodat de finale werd Jos Swart tegen Ed van Roon en voor de derde en vierde plaats Paul Groefsema tegen Hans Denekamp. De finale werd een spannende partij. Ed heeft er alles aan gedaan om te voorkomen dat Jos Swart voor de vier de achtereenvolgende keer kampioen van Dojo 't Loo werd. De einduitslag was: 1. Kampioen Dojo 't Loo: Jos Swart 2. Ed van Roon 3. Paul Groefsema 4. Hans Denekamp 5. Simon Verduin. Bij onze karategroep is Andre van der Ark geslaagd voor zijn 3e kyu bruine band Wado karate. Afgelopen zaterdag zijn de volgende judoka's naar het bloembollentoernooi in Anna Paulowna geweest. In de och tend moesten Tjade Sparendam, Mare Dekker, Tim Zonneveld en Ian Mooy aantreden. Alleen Ian kwam in de fina leronde maar heeft helaas geen prijs mee naar huis kunnen nemen. In de middag moest Wouter Schreurs aantreden met zijn 11 jaar heeft hij het niet slecht gedaan. In de poule waarin hij was ingedeeld, kwam hij knapen tegen met bruine band en die ook nog eens een kop groter waren, ondanks dat heeft hij gevochten voor wat hij waard was.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 9