A.J.V0S Kapsalon Bijwaard 60 jaar C1000 Voordeelmarkt 19.98 1.29 RÉ* ra Karwei is flink uitgebreid Hans Visser Friends geven concert in theater De Beun Caecilia nam afscheid van trombonist Dirk van Schagen 't meest gelezen in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden i to11 FALKLAND TONEEL 'De IJsprinses' 60e JAARGANG NO. 15 REKEN UWSBLAD VOOR 12 APRIL 1995 Means of Grace Hartstichting zoekt collectanten in Buk Buk Herdenkingsconcert door Vocaal Ensemble Rode Kruis Stichting Heiloo Houden zo Fakkelloop Wageningen- Heiloo Fondue/gourmet schotel (goed voor 4 pers.) 1 kilo De goedkoopste halfvolle melk van Nederland nu in 11/2 literpak van 1.47 voor IN WINKELCENTRUM 'T HOEKSTUK AmelS v/h v.d. Ridder Makelaardij o.g. SEES HACHMANG LOODGIETERS PRESENTEERT: Een vrolijk en spannend stuk in theater De Beun. IVN-Excursies Damclub Heiloo Het is zover! Drukkerij uitkijkpost bv De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 75 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mnvprijzen. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - postbus 68 1850 AB Heiloo - telefoon 072 330 175 - fax 072 335 644 Openingstijden maandag t/m donderdag van 08.00 - 16.30 uur vrijdag van 08.00 - 15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072 330 175 Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo 072 331 081 Het Brugstuk 115, 1851 WV Heiloo 072 339 849 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072 330 175 éV.V Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! VN AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN TAXATIES MAKELAARDIJ O.G. Zeeweg 20,1852 CR Heiloo Tel. 072 331895 Fax: 072 338209 ALKMAAR - Vijftig jaar geleden naderde het einde van vijf jaren van oorlogsverschrikking. In een tweetal concerten wil het Hollands Vocaal Ensemble stilstaan bij allen die daar op de een of andere manier onder geleden hebben, slachtoffer van waren of die zich zorgen maken over de huidige ont wikkelingen in de wereld. Uitgevoerd wordt Hugo Distler's Totentanz. Dit stuk, gecomponeerd in hetzelfde jaar dat Hitier aan de macht kwam, 1933, bestaat uit 14 gezongen commentaren op de middeleeuwse Totentanz, een serie schilderingen en teksten in de St. Marienkirche te Lubeck. Distier kon de verschrikkingen van de oorlog in 1942 niet emer aanzien en maakte een einde aan zijn leven. In hetzelfde jaar werd de St. Mariekirche door een Engels bombardement ver woest waarbij de Totentanz grotendeels verloren ging. Het Hollands Vocaal Ensemble verving voor deze gelegenheid de spreekverzen van de Totentanz door passende gedichten. Martin Rozema speelt de in 1976 teruggevonden fluitvariaties die Distier voor de Totentanz schreef. Na de pauze staat het vijfstemmigte Bach motet 'Jesu meine Freude' op het pro gramma, een van de mooiste a capella werken die Bach schreef. Op zaterdag 22 april in de Koogerkerk te Zuid- Scharwoude om 20.30 uur en op zon dag 23 april in Alkmaar in de Lutherse kerk (Baangracht, hoek Oude Gracht) om 14.30 uur. Toegang f 12,50, C.J.R en 65+ f 10,00. U kunt plaatsen reserveren via tel. 072 330596. HEILOO - Tijdens de nationale har- tweek van 23 t/m 26 april vragen dui zenden collectanten van de Neder landse Hartstichting om uw gift voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Het comité van de Hartstichting in Heiloo zoekt nog enkele vrijwilligers voor de collecte. Iedereen kan het slachtoffer worden van hart- en vaatziekten. Op jaarbasis zijn deze ziekten verantwoordelijk voor meer dan 52.000 sterfgevallen. Daarom is het werk van de Nederland se Hartstichting, de strijd tegen deze gevreesde ziekten, zo belangrijk. De Hartstichting is volledig afhankelijk van de giften van particulieren om haar werk te kunnen doen. Van iedere gul den die de Hartstichting van het publiek krijgt gaat 85 cent naar haar doelstellingen wetenschappelijk onder zoek, patiëntenzorg en preventie. Wilt u dit werk van de Hartstichting steunen door een paar uurtjes te collec teren bij u in de buurt? U kunt zich opgeven bij de heer J.J.M.E. van Zeist, tel. 335388. De medewerksters van Kapsalon Bijwaard op de Zevenhuizerlaan. HEILOO - Zestig jaar Kapsalon Bijwaard is een lange tijd en zeker de moeite waard om even bij stil te staan. Het is een moderne kapsalon die aan alle eisen van'deze tijd voldoet, naast de nieuwe stoelen en wasbakken beschikt men nu ook over de z.g. hair master, een droogkap die met de com puter wordt bediend en veel sneller droogt. Kapsalon Bijwaard is de vijf tiende salon in Nederland die zo'n apparaat in gebruik heeft. Van donderdag 13 tot en met zaterdag 15 april is het feest. Elke klant krijgt wat lekkers bij de koffie en een verras sing. Jacobus Bijwaard en Margaretha Bijwaard-Koper begonnen zestig jaar geleden de kapsalon annex sigaren en parfumerie zaak. Een komplete behan deling kostte toen f 2,50 en f 3,50. De zaak onderging een aantal verbouwin gen en voldeed aan de eisen die men voor die tijd aan een kapperszaak stel de. De heer Bijwaard is overleden maar mevrouw Bijwaard blijft door het goede kontakt dat zij met haar dochter, mevrouw M. Ketzer-Bijwaard heeft, goed op de hoogte van de moderne ontwikkelingen. Al twintig jaar beheert de dochter nu de kapsalon die haar ouders eens zijn begonnen, bijgestaan door haar perso neel. Een salon met een grote, ver trouwde, klantenkring waar iedereen graag komt. Het echtpaar Bijwaard dat 60 jaar geleden de kapsalon begon. HEILOO - De afdeling Heiloo van het Nederlandse Rode Kruis houdt op 25 april haar jaarvergadering in het Rode Kruisgebouw aan het Slimpad 16c. De leden en donateurs van onze afdeling worden uitgenodigd voor deze jaarver gadering, die om 20.00 uur zal aanvan gen. Behalve de behandeling van de gebrui kelijke agendapunten zal de leden voorgesteld worden een nieuwe secre taris te benoemen. Op de advertentie in de Uitkijkpost voor deze vacature heb ben zich geen kandidaten gemeld. Verder zal voorgesteld worden een tweetal giften te doen aan een natio naal en een internationaal project, dat gekozen zal worden uit een door het landelijk bestuur samengesteld over zicht. Twee vrijwilligster van de Welfare zui len de zilveren gesp voor 20 jaar trouwe dienst door de voorzitter worden uitge reikt. Het jaarverslag, waarin het bestuur rekening en verantwoording aflegt van het gevoerde beleid, ligt in het Rode Kruisgebouw ter inzage, alsmede de agenda van de jaarvergadering. HEILOO - Als leuke afwisseling in een programma met veel bandoptredens in de zaal, zaterdagavond om 21.00 uur Means of Grace in het café. Het is het eerste optreden dat gegeven wordt nadat de band uit de studio is gekomen voor een CD-opname, welke begin mei uit zal komen. Voor f 5,00 ben je binnen deze avond. Means of Grace mag zich verheugen op een snel groeiende belangstelling in binnen- en steeds vaker buiten - Noord-Holland. Ze speelt aanstekelij ke muziek, die zich het best als rock laat aanduiden maar hierover verschil len de meningen nogal eens doordat het geheel eigen geluid van de band moeilijk onder een noemer te plaatsen is. Er is echter geen mens die zich hier over ernstig kopzorgen maakt. Ieder optreden kan steeds weer als een suc ces bestempeld worden. Bij het onder kenners zeer gewaardeer de muziekcafé 'Naar Boven' in Amsterdam heeft Means of Grace een bijna verbluffende indruk achtergela ten bij een publiek dat voof een groot deel uit beroepsmuzikanten bestond. Tijdens het Grapfestivel in Arena (eveneens Amsterdam) werd Means of Grace als één van de zeer weinigen uit verkoren door de lokale radio. Geen slechte prestatie aangezien er vijftig(!) bands meededen. HEILOO - Dat de Stichting Heiloo Houden zo! nog steeds bij de bevolking van Heiloo in aanzien staat blijkt wel uit de continuering van het donateur schap. Op de omstreeks 10 maart ver zonden mailing aan de bestaande dona teurs met het verzoek tot continuering van het donateurschap voor 1995 en als reactie op de geplaatste advertentie kwamen tot eind maart ruim 700 gri- ooverschrijvingen binnen. Door de ervaring opgedaan in het verleden en de mondelinge toezeggingen verwacht het bestuur binnen enkele weken de 1000 donateurs te passeren. De Stichting HeUo.0 Houden zo! bestaat als stichting inmiddels drie jaar en het succes moet de politiek in Heiloo te denken geven. HEILOO - Op 5 mei gaat een lopers- groep uit Heiloo naar Wageningén om daar om 01.00 uur het bevrijdingsvuur op te halen, de plaats waar de Duitse bezetter in de Tweede Wereldoorlog de overgave tekende. De laatste loper komt ongeveer 12.00 uur aan in Heiloo. Heeft u zin om aan dit evenement mee te doen en met de groep mee te lopen? Bel dan voor nadere informatie met Ate de Vries, telefoon 337487. NVM Kennemerstraatweg 123 Heiloo - 330332 P.VAN DE KENNÉMERSTRAATWEG 63, HEILOO TELEFOON: 072 - 330SS0 KANTOORHOUDEND: KENNEMERSTRAATWEG 33 POSTBUS 263, 1 800 AG ALKMAAR Aanleg - Onderhoud - Gas - Water - C.v. - Sanitair - Dakwerk - Rioolreiniging Holleweg 19, t.o. Albert Heijn, tel. 335085. De doe-het-zelf zaak Karwei op De Oude Werf is flink uitgebreid. HEILOO - Karwei, aan de Oude Werf, is nog groter geworden, maar liefst 850 m2 is erbij gekomen. Het tuingedeelte is nu in de winkel en niet meer buiten, zoals eerst. Was er op het gebied van keukens voorheen een beperkte keus, de moge lijkheden hebben zich nu flink uitge breid. Er is een eigen merk en alle ove rige merken zijn te leveren evenals de apparatuur. Alles tegen aantrekkelijke prijzen. De indeling van de winkel is ook hele maal veranderd. Het is misschien even wenne, maar alles is logischer gegroe peerd en het assortiment is vergroot. Op het gebied van tegels is de keuze ook flink groter geworden, wist u dat u bij Karwei ook allerlei gereedschap kan huren voor al uw doe het zelf akti- viteiten. Om de afhandeling sneller te laten verlopen, zijn er nieuwe compu tergestuurde kasregisters en kan er gepind worden. Akties Evenals de vorige keer krijgt u weer een aktiekrant met een persoonlijke brief van Karwei in de bus. Op donder dag 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 april zijn er verschillende demonstraties. Iedereen die voor f 100,00 koopt krijgt gratis een Karwei Kortingspas waar mee u 10% korting op het hele assorti ment krijgt. Elke vijftigste klant krijgt een accu boormachine ter waarde van f 129,00 kado en voor iedereen is er een klein presentje. Voor de kinderen is er zater dag een springkussen, een ballonnen wedstrijd, een kleurwedstrijd en ze kunnen flensjes komen eten. Alle drie de dagen is er koffie, thee of limonade voor iedereen. Het zal dus niemand ontgaan dat Karwei bruist van aktivi- teit. Bekijk de krant dus goed. Er staan veel artikelen in waarmee u uw voor deel kunt doen! t voor kinderen v.a. 4 jr: (Zie adv. elders in dit blad). FALKLAND TONEEL Hans Visser Friends geven een concert in theater De Beun. HEILOO - Op vrijdag 14 april is er in theater De Beun in Heiloo een bijzon der concert: 'One night hot music' door voormalig Flairck-gitarist Hans Visser Ook bij een afscheid kan gelachen worden; v.l.n.r. Roelof Bos, Dirk van Schagen en Cees Borst. HEILOO - Eén van de meest in het oog lopende activiteiten van het IVN is het organiseren van excursies en wan delingen, waarbij de aandacht geves tigd wordt op natuur en milieu. Naast de maandelijkse zondagochtendwande ling door het Heilooërbos is er in de zomermaanden een wandeling door het groengebied in Heiloo-West, langs het moerasje en langs de aan alle kan ten bedreigde polder. Eerste Paasdag zondag 16 april is ieder een welkom om 11.00 uur 's ochtends bij de kattenberg aan de Kennemer straatweg en de dinsdag daarna, 18 april, 's avonds om 19.00 uur bij zwem bad Loos. Traditiegetrouw zijn aan de wandelingen geen kosten verbonden. Gemikt wordt op een tijd van ongeveer anderhalf uur. Voor inlichtingen kunt u bellen: 072 337736. HEILOO - In de competitie van de Kennemer Damkring is het Heiloo niet gelukt het kampioenschap te behalen. Met een nederlaag van 7-13 moest Heiloo de eer aan haar tegenstander D.O.S. (St. Pancras) gunnen. De dam clubs Bergen en De Broeikas- Akersloot werden respectievelijk derde en vierde. In de onderlinge competitie is de titel strijd in groep A tussen N. Ligthart en M. Out wegen beëindiging van het sei zoen uitgesteld tot september 1995. In groep B heeft M. Houtenbos zijn kampioenstitel geprolongeerd en werd de tweede plaats door J. Kraakman ingenomen. De slotavond van de dam club Heiloo wordt gehouden op don derdag 27 april. HEILOO - Op dinsdag 4 april nam het Heilooër Harmonie-orkest in besloten kring afscheid van zijn trouwe trombo nist Dirk van Schagen. Na een halve repetitie, want er moet ook nog gewerkt worden naar optredens etc., was het dan zover. Dirk, inmiddels gearriveerd, mocht het orkest nog even een mars laten spelen, waarna werd overgegaan tot een officieel gedeelte. Voorzitter Cees Borst vertelde in vogelvlucht de geschiedenis van (ome) Dirk, wat meer dan 60 muzikale jaren besloeg. Een geschiedenis die in 1934 begon en nu, zowel voor ons als voor Dirk, jammergenoeg stopte. In al die jaren is hij lid geweest van verschillen de muziekverenigingen, dit niet alleen door de vele verhuizingen in verband met werk, maar ook omdat hij van ver scheidene muziekverenigingen tegelijk lid was. Hoewel hij de langste tijd lid was van Caecilia Alkmaar (vanaf 1946), mag het aantal jaren dat hij met de schuiftrombone bij onze vereniging (vanaf 1956) ook respektabel genoemd worden. Dirk van Schagen is Voor het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia altijd een aktief lid geweest. Hij zette zich bij diverse aktiviteiten voor de volle 100% in, zoals bij de vroegere limonadeaktie, de loterij bij het Donateursconcert en als chauffeur naar concoursen etc., en altijd vol goede moed en met humor. Namens de vereniging werden diverse kadoos overhandigd. We zullen hem missen Als tweede spreker was speciaal aan wezig dhr. R. Bos, wethouder van cul tuur van de gemeente Heiloo. Hij ging nog eens extra in op de lange staat van dienst en de belangrijkheid van trouwe leden voor een vereniging. Hij felici teerde Dirk namens het gemeentebe stuur. De bedoeling was dat hem een wandbord met het witte kerkje erop zou worden overhandigd, doch door een misverstand zal dit deze week in nog kleinere kring wel gebeuren. Het afscheid van Dirk werd hierna door de vereniging op een gezellige wijze voort gezet. Drukkerij Uitkijkpost bv gaat er met al haar hebben en houwen vandoor. Vanaf woensdag 19 april a.s. zijn het kantoor en de drukkerij aan de Rechte Hondsbosschelaan 22 te Heiloo verleden tijd. Vanaf die dag is het bedrijf gevestigd op bedrijventerrein De Oude Werf in Heiloo. Om de verhuizing optimaal te laten verlopen moeten wjj ons produktie- schema enigszins aanpassen en wel als volgt: de drukkerij is gesloten van dinsdag 18 t/m vrijdag 21 april, het weekblad Uitkijkpost zal gewoon verschijnen, echter de in- levertermijn voor advertenties en h ALKMAAR ALKMAAR Drukkerij uitkijkpost bv De Hoefsmid 5 Heiloo STATIONSWEG KENNEMERSTRAATWEG I RIJKSWEG A9 I KANAALWEG DE OUDE WERF! YPESTEIN I DE HOEFSMID INDUSTRIE TERREIN DE OUDE WERF LIMMEN i HAARLEM kopij voor de krant van woensdag 19 april is gesteld op vrijdag 14 april tot 15.00 uur. Van later aangeleverd materiaal kan de plaatsing niet beloofd worden, voor het bespreken van drukwerk en/of de aanlevering van kopij en advertenties kunt u vanaf maandag 24 april a.s. op het nieuwe adres terecht. (Het postadres blijft ongewijzigd.) Drukkerij Uitkijkpost bv blijft in de week van de verhuizing telefonisch bereikbaar onder nummer 072 330175. Wij rekenen op uw begrip bij deze voor ons heugelijke gebeurtenis en hopen u in de toekomst te kunnen begroeten in ons nieuwe bedrijfspand. Met vriendelijke groeten, direktie personeel. Vanaf 24 april 1995: De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo telefoon 072 (5)330175 fax 072 (5)335644 en zijn muzikale vrienden Ramses Dunker, Martin Süssbauer, Wim van Eeuwijk en Marian Rolle. De aanvang van de voorstelling is om 20.15 uur. Kaarten voor dit concert zijn a f 20,00 (cjp/65+ f 17,50) verkrijgbaar bij de kassa van De Beun, Willibrordusweg 2 te Heiloo op werkdagen tussen 13.30 en 17.00 uur en vanaf één uur voor aan vang van de voorstelling. Aan 'One night hot music' ging de con cert-voorstelling 'Acoustic swing' voor af, het eerste gedeelte van de muzikale terugblik op de geschiedenis van de Amerikaanse swing. Drie reacties daar op uit de pers: 'Hans Visser Friends swingen de pan uit', 'De stem van Rolle heeft genoeg blues voor een heel katoenveld' en 'Vissers buitengewone gitaarspel doet sterk denken aan het warme spel van Mark Knopfler en op enig moment denk je zelfs Charly Byrd en Stan Getz te horen'. 'One night hot music' ploegt de rest van het nog braakliggende katoenveld om. Een heropleving van warmbloedi ge Amerikaanse swing, gelardeerd met Motown, gospel, blues en akoestische fusion, vertolkt door een muzikaal begenadigd quintet. Een programma dat zelfs de meest nuchtere Hollander tot in het diepst van zijn blues raakt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 1