Groots sportweekend in 't Loo Bloemenzaak op vaste stek Voorjaarsmuziek door Eensgezindheid Mannen-kookcursus groot succes Burgerlijke stand? Prijzen Italiaanse week bij AH Lees het elke week in de Uitkijkpost, .hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken! Autobedrijf Bleeker in Renault Master Club Open dag bij Stichting Damland CDA info uur Radio Noord-Holland DRINGEND VERZOEK Dierenbescherming Agenda Open Huis The Gathering Vastatrix in Buk Buk witte haren op de borst en wat wit op KUllStprOieCt 1*0110 EglïlOIldSe bllIlKCrS Nieuwe winkel Noordhollands landschap PAGINA 10 UITKIJKPOST - 19 APRIL 1995 De klimwand, één van de attracties tijdens het sportweekend. HEILOO - In samenwerking met de drie grote sportzaken van Heiloo, Sport Fashion, Johan Jansen en Sporthuis Helling, organiseert Winkelhof 't Loo een groots sportweekend in 't Loo op vrijdag 21 en zaterdag 22 april. Vele verenigingen uit Heiloo, o.a. H.S.V., De Terriërs, G.T.H., Double Stars en Trias en sportzaken uit de omgeving (Handy Fish, American Golf Discount) verle nen hieraan hun medewerking met voorlichtingsstands en demonstraties. De supportersvereniging van Ajax zal ook aanwezig zijn met voorlichtings materiaal en dergelijke. De bezoeker kan op diverse onderde len zelf actief deelnemen. Zo is er de mogelijkheid om te klimmen in een klimwand van 8 meter hoog, men kan zich in softbal bekwamen met een werpmachine in een slagtunnel, golfen, doelschieten, kortom te veel om op te noemen. Spectaculaire modeshow Zaterdag vindt een spectaculaire sport- modeshow plaats opgevoerd door de professionele dansgroep Blitz Promotions. Deze show heeft een heel speciaal karakter en is doorspekt met special effects. Er zijn drie optredens en natuurlijk zal de geshowde kleding ver kocht worden. De start van het weekend is vrijdag 21 april vanaf 16.00 uur met diverse demonstraties. De grotere evenemen ten vinden echter pas op zaterdag plaats. Klimmen en abseilen Tijdens het sportweekend zal een klim wand van 8 meter hoogte worden geplaatst buiten 't Loo. (Bij slecht weer binnen.) Deze Reebok Black Top klim wand is een vrolijke repicla van een rotswand. Op deze rotswand kan jong en oud gratis opwdiverse moeilijkheids gradaties een poging wagen de 'top' te bereiken. Na het bereiken van de meters hoge top, keren de klimmers 'abseilend' terug naar de grond. De klimmers zijn ten alle tijde door middel van een lijn gezekerd aan een ervaren ipstructeur. Slagtunnel en werpmachine Behalve de klimwand wordt zaterdag 22 april ook een slagtunnel neergezet aan de buitenzijde van 't Loo. In de slagtunnel staat de werpmachine die om de paar seconden een bal uitspuugt die men dan moet proberen te raken. De beveiligde tunnel zorgt er voor dat geen splinternieuwe ruiten van 't Loo geraakt worden. Er is voor iedereen de gelegenheid eens te kijken hoe het gesteld is met de bal en slagtechniek. De leden van de softbalvereniging Double Stars staan u in ieder geval met raad en daad bij. om 15.00 uur. De toegang bedraagt f5,00. Rubberbal houdt vooral van dansbare nummers, zonder stuurloos gepiel, maar is beslist niet vies van een num mertje spijkerharde crosscover. Het koele, gestileerde geluid van Herbie Hancock, het jaren '70 gevoel van Jamiroquai, de ranzigheid van Prince en de poedel-haat van Zappa. Rubberbal komt over als vrolijk, fris en de indruk wekkend dat musiceren inderdaad leuk is. Met hun soms spook achtige act als een.rond de maan cirke lend spaceship zal zij de Buk doen vlie gen. Het interieur van Bloemenshop 't Loo. HEILOO - Renault-dealer Autobedrijf Bleeker B.V. in Heiloo heeft onlangs het lidmaatschap verworven van de exclusieve Renault Master Club. Deze Master Club bestaat uit dealers die door hun prestaties tot de beste Renaultdealerbedrijven van Nederland behoren. Het lidmaatschap is een erkenning voor de inspanningen van het bedrijf op het gebied van service en verkoop. Autobedrijf Bleeker B.V. is met recht trots op de splectie: 'Bij alles wat we doen vragen we ons steeds af hoe wij onze organisatie kunnen verbeteren. De tevredenheid van de klant is daarbij onze belangrijkste graadmeter. Dat houdt niet op nadat hij of zij heeft besloten een Renault aan te schaffen. Integendeel zelfs, dan begint het voor ons pas echt'. De Renault Master Club Award, beho rend bij het lidmaatschap, is tijdens een officiële prijsuitreiking verstrekt aan 25 dealerbedrijven. In totaal deden 168 dealers mee aan de jaarlijkse competi tie. De criteria om te worden gekozen tot lid van de Renault Master Club hebben betrekking óp verkoop, service en organisatie. Iedere dealer wordt beoordeeld op zijn totale functioneren in vergelijking tot zijn collega's. De beoordeling van de dealer geschiedt door de behaalde resultaten te vergelij ken met zijn individuele doelstellingen en het landelijk gemiddelde. De uit komst wordt vertaald in een punten- aantal en dat bepaalt uiteindelijk de klassering. BERGEN - Op zondag 23 april houdt Stichting Damland aan de Nesdijk in Bergen weer haar jaarlijkse open dag. Het programma begint om 12.30 uur met een optreden van het Bert van Baar Quartet dat tot 13.15 uur duurt. Voorts zijn er rondleidingen op De Weide Nes en kunnen kinderen en vol wassenen opdrachten uit de vogelles doen. Natuurlijk is ook de vogelopvang geopend, waar op dit moment al weer jonge eendje in de couveuze worden verpleegd. Op het terrein zijn er diverse activitei ten. Naast een Rad van Avontuur, met vele mooie prijzen, kunnen de kinderen beeldjes beschilderen en buttons en indianenhoofdtooien maken. Er is een grabbelton en er wordt geschminkt. Dit alles wordt omlijst met gezellige acoor- deonmuziek. En ook de horeca is als vanouds vertegenwoordigd. Natuurlijk zijn allen die Damland een warm hart toedragen weer in grote getale van harte welkom: de open dag bij Damland is een dag voor het hele gezin. De bloemenzaak van Van der Lem, in winkelhof 't Loo heeft z'n vaste plek betrokken. Een mooie, royale bloe menwinkel die de entree een vriende lijk welkom biedt. Vooral zo voor Pasen, zag de winkel er, door het roya le aanbod van bloemen en planten heel vrofijk uit. Ver hoefde de zaak niet te verhuizen, het was meer een kwestie van overstappen, alleen nu in een mooie winkel, die het werken een stuk plezieriger maakt. HEILOO - Donderdag 20 april vanaf 19.30 uur houdt de CDA fractie in het Open Huis haar info-uur. Er spelen veel zakeriUn de gemeentepolitiek die de portemonnee van de inwoners zul len raken. Bijvoorbeeld de tarieven van het vuil ophalen. Ook de invulling van de rijksbezuiniging die per 1997, jaar lijks f 2,7 miljoen zal bedragen. De sterkste schouders zullen hierbij de zwaarste lasten moeten dragen. Maar eerst zal de gemeente zelf kritisch moe ten kijken of er intern nog flinke bezui nigingen door gevoerd kunnen worden. Wilt u hierover met ons praten, uw zor gen uiten of heeft u ideeën, komt u dan 20 april vanaf 19.30 uur naar het Open Huis. Bellen kan ook, naar Martin Groot, tel. 335573, of naar Anne-Marie Worm-de Moei, tel. 120544. Eensgezindheid concerteert in de Heilooër muziekschool. ALKMAAR - De komende weken zal Radio Noord-Holland uitgebreid stil staan bij de viering van de bevrijding van de Duitse bezetting, dit jaar 50 jaar geleden. Van 25 april tot en met don derdag 4 mei zal de editie Noord op werkdagen, tussen 12.05 en 12.30 uur, een dagelijkse rubriek verzorgen onder noemer: Noord-Holland Noord be vrijd. Aan de orde komen de gebeurte nissen in de nadagen van het laatste oorlogsjaar in de regio. Ook komen persoonlijke verhalen van Noordhollanders aan bod. Daarnaast wordt aan de hand van publicaties, die verschenen in de meidagen van '45, een beeld geschetst van de bevrijding van Noord-Holland Noord. Op vrijdag 5 mei doet Radio Noord-Holland recht streeks verslag van de bevrijdingsfees ten die op tal van plaatsen in Noord- Holland worden gehouden. HEILOO - Muziekvereniging Eensge zindheid Heiloo heeft hard gewerkt aan de voorbereiding van haar traditio nele voorjaarsconcert dat zaterdag 22 april vanaf 20.00 uur in de volksmu ziekschool van Heiloo ten gehore wordt gebracht. Een prima sfeer bin nen de vereniging en een mooie accom modatie in het bedrijfsgebouw van Ko Hartog B.V. hebben ertoe bijgedragen dat alle leden van Eensgezindheid zich voor de volle 100% hebben ingezet voor het komende voorjaarsconcert. Dirigent Henk van Veldhuizen heeft in samenwerking met een speciaal inge stelde muziekcommissie ervoor ge zorgd dat er een gevarieerd repertoire van bovendien goed muzikaal niveau op de lessenaar staat. Ook twee leden van Caecilia waren weer bereid hun muzikale bijdrage te geven door de partijen van enkele afwezige leden van Eensgezindheid over te nemen. Een aantal van de deelnemers aan de kookcursus voor mannen tijdens hun meesterproef HEILOO - In zorgcentrum De Loet stond onlangs het laatste 'examen diner' op tafel van de kookcursus voor mannen. Deze cursus is een initiatief van Aktief trefpunt voor 55+ en de koks van zorgcentrum de Loet. Voor deze avond waren de echtgenotes en enkele gasten uitgenodigd. Gezamenlijk genoten zij van een meer dan uitstekend 4-gangen diner door de cursisten bereid. In chef-kok Eric Boon tesamen met z'n collega's Bert en André heeft Aktief 55+ uitstekende instructeurs gevonden. In 10 weken tijd hebben zij van een groepje van 8 mannen, die bij wijze van spreken nog nooit water hebben gekookt, keukenprinsen gemaakt, die voor zichzelf een maaltijd kunnen bereiden of als je met z'n tweeën bent overgebleven hun partner eens kunt verrassen met een zelf bereid etentje. Kortom zij zijn het geweest die de man nen op een plezierige wijze veel hebben geleerd en enthousiast gemaakt. De laatste avond verliep dan ook in een gezellige en ontspannen sfeer. Alle kandidaten ontvangen na afloop een prachtig gecalligrafeerd getuigschrift en een kookboekje met recepten die gemaakt zijn op de cursus. Gevarieerd kan het programma zeker genoemd worden. Zo zal de vereniging bijvoorbeeld het muziekstuk 'Limburg Fantasie' van Kees Vlak ten gehore brengen. Zelfs voor niet-Limburgers zullen de vele volksliederen in dit werk bekend in de oren klinken. Voor de lief hebbers van de Blues en de Ragtime staan de 'Golden Line' van Max Leenmann en de 'Variazioni in Blue' van Ron Sebregts op het progranmia. Dit laatste stuk is een populair uitge voerd muziekstuk bestaande uit een reeks karaktervariaties, waarin melodi sche blues-elementen de rode draad vormen. Wegens ongekend succes op het vorige voorjaarsconcert zal Eens gezindheid de Spaanse mars 'Barcelona '92' en de Amerikaase mars 'Uncle Sam on Parade' weer ten gehore brengen. De muziekstukken die na de eerste pauze onder andere op het programma staan zijn 'Elvis Selection' in een arran gement van Willy Hautvast en last but not least 'Abba Gold' in een mooi arrangement van Ron Sebregts. Populaire hits van de Zweedse pop groep Abba als 'Dancing Queen'. 'Mamma Mia' en 'Fernando' volgen elkaar op een originele manier op. Vooral de trompetsolo in 'Fernando' zal bij velen weer oude herinneringen naar voren brengen vanuit de tijd dat Abba nog regelmatig hoog in de hitpa rade stond genoteerd. Uniek van dit voorjaarsconcert van Eensgezindheid is de medewerking van Miss M.T.P. and her Rabbitfoot Jazz Band die na de tweede pauze een geheel eigen programma zal verzorgen. Ook de bekende loterij van de vereni ging zal dit jaar weer plaatsvinden waarbij de kans erg klein is dat het publiek zonder prijs naar huis gaat. Dankzij de leden van Eensgezindheid, dirigent Henk van Veldhuizen, twee leden van zustervereniging Caecilia en Miss M.T.P. en haar Rabbitfood Jazz Band zal dit concert dan ook voor velen weer een onvergetelijke avond worden. De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. Inspectie Heiloo e.o.: 072 335642. Vermiste en gevonden katten: 072 616106. Honden en katten Heiloo en Limmen: 072 334316. Knaagdieren: 072 119998. Honden en katten Akersloot: 02513 10079. Vakantie advies: 072 336180. Asiel: 072 114861. Donderdag 20 april Mw.v.Leeuwen Mensendieck 09.00- 10.00 ms.o.h.Franse les v.ouderen 09.30-11.30 NIVON Knipgroep 13.30-15.30 Gall Gall vergadering 09.30-11.30 H.O.V.operettever.rep. 20.00-23.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 H.B.C.bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 C.D.A.Spreekuur 19.30-21.30 Vrijdag 21 april Pl.La.Vr.volksdansen 09.00-10.30 s.o.h.Volksdansen v.ouderen 11.00-12.00 N.v.v.H.damesbridge 09.30-11.30 Pl.La.Vr.volksdansen 14.00-15.30 Begeleidingsorkest v.NH rep. 20.00- 22.00 Pridini volksdansen 19.30-22.30 Oppositie schaken jeugd 19.30-20.30 NIVON Lezing 20.00-22.00 Zaterdag 22 april Gesloten Zondag 23 april Gesloten Maandag 24 april T'ai Chi v.ouderen 08.30-10.30 Rode Kruis Welfafe 14.00-16.00 Pl.La.Vr.zang 14.00-15.30 Sans Atout bridge 19.30-23.30 NIVON Origami Gev. 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-23.00 E.H.K.klaverjassen 20.00-22.00 Soc.Alleenstaanden soos 20.00-22.00 NIVON Zonnekindpoppen 20.00-22.00 Dinsdag 25 april G.T.H.gym 09.00-11.00 Nieuw Leven zang 20.00-22.00 Oppositie schaken 20.00-23.00 H.B.C.bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Woensdag 26 april Alliance Francaise cursus 09.15-11.15 Sans Atout damesbridge 13.30-16.00 Bonno; Probus 16.00-18.00 Begeleidingsorkest v.NH rep.20.00-22.00 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 Aerobic 19.30-21.30 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 HEILOO - Als er iemand symphoni- sche death-metal kan maken dan is het Gathering wel. In het voorprogramma speelt Vastatrix met hun eigenzinnige geluid. Samen zullen zij zaterdag 22 april om 21.00 uur de metal weer eens ruig door de Buk laten galmen. De entree voor deze Buk avond bedraagt f 10,00. The Gathering werd opgericht in okto ber 1989. Het doel van de band was om muziek te maken die in het straatje lag van bands als Celtic Frost en Hellhamer. Men kan de muziek death metal noemen, maar de band zegt lie ver: 'Filmmuziek, omdat deze term zo breed is.' Na de demo 'Moonlight Archer' krijgt de band aanbiedingen om optredens te doen met Morbid Angel en Death. Vervolgens maakte zij in maart 1992 de CD 'Always... Tijdens de productie van de tweede CD 'Almost a dance' verlaten Bart Smits (zang en Marike Groot (achtergrond zangeres) de band. Vervangers worden al snel gevonden, Niels Duffhues en Martine van Loon. Na veel kritiek ver laten Zij de band ook. De band beslist om een jaar lang stil te liggen, audities te doen en vooral om veel tijd te beste den aan het schrijven van nieuwe num mers. Muzikaal wezen alle neuzen weer dezelfde richting op: The Gathering moest weer als vanouds klinken. Dus kom kijken als je wilt weten wat het geworden is met The Gathering. Vastatrix, dat met haar eigenzinnige geluid haar oorsprong in de metal vindt, zal ook menige monden doen openvallen van verbazing. Deze band speelt een merkwaardige integratie van Primus-achtig basgefreak met uitstap jes naar de grunge en death-metal. Let bij deze band vooral op de uitzonderlij ke uitstraling en podiumpresentatie van zanger Mike Doodeman. Een goede omschrijving van deze band heeft nog nooit iemand kunnen maken, daarom kan je maar beter zelf komen kijken. Rubberbal rolt Het BukEnd-concert van deze maand wordt voorzien van hardcore-jazzdance en spacefunk. Dit alles komt doordat Rubberbal het cafépodium van Buk Buk gaat bestijgen op zondag 23 april Vermist Rode gec. kater met wit vlekje op de neus, witte bef en pootjes en rode vlooi enband, 3 jr. Hogeweg, Heiloo (richt. Limmen) Wittige Siamese poes met zwartgrijze kop, staart en poten, zwarte vlooienband, 12 jr., Middenweg, Limmen. Zwarte poes met roodbruine vlekken, 11/2 jr., Vinkenbaan, Heiloo. Inlichtingen: 072 616106. De locatie voor het kunstproject in Egmond aan den Hoef. Gevonden: Klein zwartbruine poes met enkele wT iti lil de buik tussen de achterpoten, i Westerweg/Kerkelaan, Heiloo. Inlichtingen: 072 616106. CASTRICUM - Sinds vorige week is de Winkel van het Noordhollands Landschap gevestigd in een nieuw win kelpand aan de Dorpsstraat 72. In het nieuwe pand zet deze natuurbescher mingsorganisatie de verkoop van groe ne artikelen voort. Dit gebeurde tot voor kort in het oude Raadhuis waar Het Noordhollands Landschap kantoor houdt. Iedereen kan nu in de ruime nieuwe winkel terecht voor de aankoop van bijvoorbeeld natuurboeken, pos ters, prentbriefkaarten, nestkastjes en cadeau-artikelen. U bent van harte wel kom in de natuurbelevingswinkel van Het Noordhollands Landschap. De openingstijden zijn als volgt: maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.30 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met de winkel: 02518-79231 (b.g.g. 02518-59750). EGMOND - Zes beeldende kunste naars van het LAVA-collectief presen teren van 23 april tot 13 mei een uniek en grootschalig kunstproject rond de dertien bunkers aan de Hoeverweg 27 te Egmond aan den Hoef. De manifes tatie heeft als titel 'Wachters bij Eg- mond'. De Egmondse bunkers vorm den in de tweede wereldoorlog een deel van de verdedigingslini van het vliegveld van Bergen. Zij functioneer den als wachters in dienst van een oor logsmachine. Meer dan vijftig jaar lang zijn hun silhouetten daar een stille getuige van gebleven. Voor velen als onbedoeld monument voor een 'nooit weer' periode. Op deze pleg hebben de zes LAVA- kunstenaars inspiratie gevonden, om aan deze 'Wachter voor vrede-functie' een eigentijdse invulling te g^ven. De bunkers worden getransformeerd van oorlogsbeeld naar vredesbeeld. Elke kunstenaar geeft individueel, maar ook in een gezamenlijk kunstwerk uiting aan de noodzaak van waken voor vrede. Metershoge wachters geven elk de verschillende facetten van dat waken en wachten aan. Herkenbaar zijn o.a. de eigen verantwoordelijkheid, het lichte en donkere deel, de broos heid, de kracht, de kwetsbaarheid en de ogen. Al deze verschillende wachters staan gegroepeerd rond een immense open tafel vol (zelf)reflectie. De tafel als een noodzakelijk attribuut om tot vrede te komen. Daarnaast heeft elke kunste naar een eigen bunker getransfor meerd. De witte kruisen op de ene, de speren op de andere, de kinderfoto op weer een andere en de gedichten op een volgende. Al lopende wordt de bezoeker geconfronteerd met steeds weer andere invullingen van het wach terthema. De voorbereidingen hebben anderhalfjaar in beslag genomen. Het LAVA-collectief is een in 1993 opgerichte groep van onafhankelijke beelden kunstenaars, die in hun werk op steeds vernieuwende en overtuigen de wijze het thema 'mens in relatie tot zijn omgeving' intuïtief geïnspireerd uitbeelden en elkaar hierin stimuleren en motiveren. De kunstenaars zijn: GÜnther Borst (Den Haag), Pien van den Broek (Hoevelaken), Joke Crul (Leiden), Peter Djelan (Lekkerkerk), Ria van Eyk (Lekkerkerk) en José Taverne (Egmond a/d Hoef). De openingsmanifestatie, een kunst werk op zich, vindt plaats op zondag 23 april om 15.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Kinderen worden uitge nodigd om ter plekke zelf tekenend of schrijvend één specifiek kunstwerk aan te vullen. Het kunstproject is gratis voor het publiek opengesteld van 23 april tot 13 mei, do. t/m zo. van 14.00 tot }7.00 uur. Voor meer informatie Nederlandse Hartstichting, Postbus 300, 2501 CH Den Haag. HEILOO - Onlangs heeft de prijsuit reiking plaatsgevonden naar aanleiding van de Italiaanse week, die bij het Albert Heijn-filiaal in de winkelhof 't Loo werd gehouden. Deze feestelijke gelegenheid werd gevierd bij Pizzeria Lorenzo aan de Kennemerstraatweg, vlakbij 't Loo. De hoofdprijzen werden aan maar liefst vier winnaars uitgereikt onder het genot van een heerlijk kopje cappuci- no. Bedrijfsleider de heer Greve en zijn assistente mevrouw Den Bakker ver welkomden de winnaars. Mevrouw Den Bakker reikte tevens de prijzen uit. Het ging erom om het juiste aantal cia- batta's te raden. Dat was 110. Van de 1265 deelnemers - zoveel formulieren werden ontvangen - hadden vier men sen het goed. Allen ontvingen zij een kadobon voor een 'diner voor twee'. De prijswinnaars van de AH-prijsvraag nemen hun diner-bon in ont vangst in Pizzeria Lorenzo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10