In memoriam Cor Kamer PAGINA 10 UITKIJKPOST - 3 MEI 1995 PV Luchtpost Beslissingswedstrijd De Duif wint finale Bridgeclub Sans Atout TV Het Vennewater Landelijke fietsdag: ook in Heiloo Jeugdviscursus DVW Fietsclub op zondag Heiloo Houden Zo! Hypnotherapie Vrijwilligers vacature bank Radboudschool huurt eiland Themamiddagen over kanker Damclub Heiloo HEILOO - Zaterdag 29 april was er een wedvlucht vanuit het Belgische Duffel (170 km). De duiven gingen met een noordoosten wind los om 8.45 uur. Het aantal deelnemende duiven was 165 stuks. De eerste duif maakte een snelheid van ongeveer 80 km per uur. De prijzen werden als volgt verdeeld: Comb. Oosterveer 1,11,14,28. E. Maar 2,3,4,7,8,26. Comb. Molenaar 5,13,22, 23,27. J. Teileman 6,24,33. S. Bakker 9, 10, 15, 18, 25, 29, 32. J. Pepping 12, 19, 20. F. Kaandorp 16, 17. Comb. Jan Ranzijn 21. P. Hopman 30,31. Nummer 1 kreeg een bos bloemen, nummer 17 ontving een zak duivevoer en voor nummer 33 was er een keuken klok. De prijzen kwamen van de spon sors. De inleg is bestemd voor het MCA-familiehuis. HEILOO - Vanavond, woensdag 3 mei, wordt op het HSV-vomplex aan de Bayershoffweg te Heiloo een beslis singswedstrijd gespeeld voor een perio- detitel in de tweede klasse A KNVB tussen VVSB uit Noordwijkerhout en ZAP uit Anna-Paulowna. Beide ploe gen beëindigden de regulieren compe titie met 29 punten uit 22 wedstrijden op een tweede plaats. Het onderlinge treffen in de competitie eindigde met een thuiszege van 3-0 voor WSB, ter wijl ZAP op eigen veld met 1-0 zege vierde. De aanvang van deze beslis singswedstrijd is 19.00 uur. In verband met de grote drukte, die wordt ver wacht, is het raadzaam tijdig naar het HSV-veld te komen, wanneer u de wed strijd vanaf het eerste fluitsignaal wilt volgen. HEILOO - Vorige week woensdag vonden de finalewedstrijden plaats tus sen de voetbalkampioenen van de basisscholen uit Egmond en Heiloo. Onder leiding van scheidsrechter J. Hensen streden eerst de meisjesteams van De Zuidwester uit Heiloo en Sint Jozef uit Egmond aan den Hoef om een plaats bij de provinciale titelstrijd. Na een gelijk opgaande strijd, waarbij het team van De Zuidwester de beste kansen had, eindigde de wedstrijd in 0- 0, zodat een verlenging noodzakelijk was. Afgesproken was dat het principe van 'sudden death' werd toegepast: wie als eerste scoort is de winnaar. Hetlaas voor de Zuidwester-meisjes was de Sint Jozefschool iets gelukkiger. Dit team plaatste zich zo dus voor het provinci aal kampioenschap. Bij de jongens was er duidelijk sprake van een groot krachtsverschil. Het team van De Duif bleek oppermachtig. Dat het na de eerste helft slechts 2-0 stond, kwam omdat teveel spelers van De Duif zich bezondigden aan indivi duele acties. In de tweede helft werd dat rechtgezet, eindstand 4-0. Het team van De Duif kan zich nu opmaken voor de provinciale strijd, die op 10 mei wordt afgewerkt op de velden van Kolping Boys in Oudorp. Na afloop van de twee regionale finales ontvingen de winnaars een wisselbeker, welke beschikbaar zijn gesteld door de «tfonsor» de nlnfltmeliike VSB Bank; HEILOO - Uitslagen maandag 1 mei: A-lijn 1. Helvöort/Ravenzwaaij; 2. De Lange/Luisink. B-lijn 1. Van Toornburg/De Vries; 2. Van der Linden/Van Twuijver. C lijn 1. Cornelissen/Bakker; 2. fam. Daudey. D- lijn 1. Hardeveld/Post; 2. De Jong/De Winter. E-lijn 1. fam. Bruin; 2. fam. Keesen. F-lijn 1. Tensen/Van der Linden; 2. ds. Van Toornburg/De Vries. HEILOO - Met 23 punten na drie speelzondagen heeft het gemengde team van Het Vennewater zijn kandi datuur gesteld voor het kampioenschap in de vijfde klasse. Zondag volgt de vuurproef als op het tennispark num mer twee op de ranglijst op bezoek komt, het ook sterke Santona. Aanvoerdster Inge van Soest en haar team hadden het afgelopen zondag absoluut niet moeilijk tegen degrada tiekandidaat Heerhugowaard 8. Het enige spannende moment viel eigenlijk te noteren in de enkelpartij van Mare van Tuin. Hij moest een setpoint weg werken en dat deed hij met een ace. En daarmee schaarde hij zich in de rij van twee sets-overwinningen. Het werd 8-0 voor het Vennewater en dat betekent dat nog maar één partij verloren is gegaan. Ook het tweede gemengde team doet het voortreffelijk. Weer wonnen Robbie Jansen c.s. met 5-3, nu tegen US 11. Na de overwinningen van de aan voerder en ook van Peter Keeman in de herenenkels zette Marloes Kosters de Heilooërs op een 3-0 voorsprong. Ondanks goed spel verloor invalster Annelies Melgers haar partij. De herendubbel eindigde in een twee keer 6-2 overwinning en omdat Peter Keeman opnieuw zijn drieslag vol maakte, haalde gemengd 2 opnieuw vijf punten na de verloren damesdubbel. Het eerste zondag-herenteam haalde zijn eerste overwinning. Bram Meij en de zijnen hadden de eerste twee rondes met 6-0 nederlagen afgesloten, maar nu kon een 4-2 winst worden geboekt. Mariellè Oude Essink Nijhuis leidt dames 1 hoogstwaarschijnlijk opnieuw naar een eenvoudig kampioenschap. Voor de derde keer werd met 6-0 gewonnen. Volgens de dames in de kringcompeti tie zelf ligt het aan het weer, ze zijn typische mooi weer speelsters. Hoe dan ook, na de teleurstellende gelijke spe len tegen het tweede team en tegen Schoorl wonnen de Vennewater-dames van Nel Karsten afgelopen woensdag eindelijk met 4-0. Het derde en vierde speelden allebei gelijk, respectievelijk tegen Akersloot 2 en Heerhugowaard 1. Het vijfde team van Ina Krieger, uitko mend in de derde klasse, won met 3-1 van Langedijk 3. En dat was vooral te danken aan Elly Kooijman, die als invalster een oplossing moest bieden voor de afwezigheid van drie speelsters. Zelf spelend in de vierde klasse, won Elly haar beide partijen. Met twee overwinningen en een gelijk spel heeft het team nog goede kampioenskansen. Team 6 versloeg Heerhugowaard 3 met 4-0, het zevende verloor met 1-3 van Egmond 3, het achtste ging met 0-4 ten onder tepen Ondom HEILOO - De landelijke fietsdag, die dit jaar plaats vindt op zaterdag 13 mei, biedt dit jaar een keuze uit meer dan 200 routes van 30 tot 35 km. Vanaf heden is bij de WV Heiloo een route beschrijving te koop voor vijf gulden. Op de landelijke fietsdag zelf kunt u dan tussen 9.00 en 13.00 uur starten bij de WV Heiloo aan de Heerenweg in het Stationscentrum. Daar ligt voor kinderen, die meedoen, een leuke ver rassing klaar, aangeboden door de Nationale Postcode Loterij. Evenals de voorgaande 21 jaren fiets u ook in 1995 voor een goed doel. De Nederlandse Hartstichting doet dit jaar specifiek onderzoek naar vrouwen en hart- en vaatziekten. Een deel van de opbrengst van de landelijke fietsdag komt ten goede aan dit project, bekend onder de naam "Hartenvrouw'. De lan delijke start van de fietsdag is op 13 mei om 9.00 uur in Utrecht, welke gebeur tenis door de Tros via de televisie wordt uitgezonden. Het is de bedoeling van de VW's en de ANWB-vestigingen om u een dagje uit aan te bieden. Het gaat dus niet om kilometers vreten, maar om de ont spanning. Genieten van het Noordhollands Landschap met de voor onze streek zo typerende duinen en bollenvelden en natuurlijk zo de natuur in uw eigen omgeving ontdekken. Zo ontvangt de familie Veldt u graag op hun kaasboerderij De Franschman aan de Herenweg in Bergen en heet de familie Ligthart aan Het Maalwater 9a u welkom in hun glastuinbouwbedrijf. Dit zijn twee deelnemers aan de actie 'De Boer Op', welke gelijktijdig met de nationale fietsdag wordt gehouden. Als u na deze heerlijke buitendag voor 17.00 uur wellicht moe maar zeker vol daan bij het eindpunt van de fietsroute aankomt, wacht u een mooie herinne ring. Kortom, om de landelijke fietsdag kan niemand heen. Een routebeschrij ving is op maandag, woensdag of vrij dag tussen 9.00 en 13.00 uur voor vijf gulden verkrijgbaar in het VW-kan- toor. Voor inlichtingen kan men bellen: 072 335588. HEILOO - Op zaterdag 22 april is de jeugdige cursisten het examen afgeno men. Het bleek overtuigend, dat alle cursisten voor het basisdiploma sport vissen zijn geslaagd. Met glunderende gezichten namen zij dit diploma in ont vangst. Zaterdagmorgen 6 mei wordt de eerste jeugdwedstrijd van het seizoen vervist. Alle jeugdvissers (jonger dan 15 jaar) met een DVW-vergunning (f 7,50 o.a. te koop bij Handy Fish) zijn van harte welkom. Het inleggeld bedraagt f 2,50 en voor versnaperingen en leuke, nutti ge prijzen wordt gezorgd. Verzameld wordt om 8.30 uur op de parkeerplaats bij de Loet in Heiloo oost. Gevist wordt vanaf 9.00 uur en de,wedstrijd duurt tot ca. 11.00 uur. Prijsuitreiking in de Benedictusschool. Nog niet zo'n vertrouwen in eigen kun nen? Tijdens de wedstrijd kun je veel leren! Denk ook aan ons DVW-motto: Meedoen is belangrijker dan winnen! Voor eventuele informatie mevr. V. Kaandorr». tel. 337795» HEILOO - Fietsen is in. Heerlijk erop uit met een aantal leeftijdsgenoten. Aktief bezig zijn, van de natuur genie ten en met gelijkgestemden een leuk gesprek hebben, onderweg ergens 'aan leggen' voor een consumptie. Wie het bovenstaande aanspreekt is van harte welkom bij de fietsclub op de zondag middag. De fietsclub is een initiatief van Aktief trefpunt voor 55+. Voor inlichtingen/of opgave kunt u bellen naar 121315 of 616941. HEILOO - Kon de Stichting Heiloo Houden Zo! begin april melding doen van ruim 700 donaties, op 21 april kwam de duizendste bijdrage binnen als donatie voor 1995. Dit aantal is inmiddels alweer ruim overschreden. Het bestuur van de stichting realiseert zich dat zoveel donateurs voor Heiloo Houden Zo!, dat alweer drie en een half jaar bestaat, niet alleen een extra stimulance, maar ook een extra verant woordelijkheid geeft. Het bestuur wil dan ook op niet al te lange termijn met de donateurs bijeenkomen om ook over de toekomst van gedachten te wis selen. HEILOO - Op uitnodiging van de Stichting voor Natuurgeneeskunde Arbor Vitae verzorgt Frans Peeters op maandag 8 mei een avond over hypno therapie in de gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat 9 te Heiloo, aan vang 20.00 uur. Frans Peeters heeft zijn opleiding gevolgd aan het Instituut voor Toegepaste Hypnose te Amster dam. Hypnose is een bewust opgeroe pen trance-ervaring, waarin gemakke lijker contact wordt gemaakt met het onderbewustzijn dan tijdens het nor male waakbewustzijn. Onder deskundi ge begeleiding krijgt men meer inzicht in en controle over zijn onbewuste reacties. Daardoor kunnen vermogens als het stimuleren van genezende pro cessen, het goed omgaan met emoties en het gebruik van lichamelijke en geestelijke capaciteiten beter worden aangesproken. Voor inlichtingen over deze avond kunt u bellen: 072 330523. HEILOO - Het spreekuur van de vrij willigers vacature bank Heiloo wordt i.v.m. de 5-mei viering verschoven naar 12 mei van 13.30-15.30 uur in het Trefpunt, Westerweg 294. Vanaf die datum kan ook altijd een afspraak gemaakt worden via tel. 331297 (Trefpunt) en 337410 (L.v.d. Poll). Voorts kunnen wij melden, dat de WH vrijwilligers zoekt voor de volgende vacatures: begeleiden van ouderen bij creatieve bezigheden; begeleiden tele fooncirkels; medewerkers Speel-o- Theek; Amnesty International vraagt hulp bij informatieprojecten en perso nen, die brieven willen (over)schrijven; hulp bij verkoop van tweede-hands boeken; Hobby-farm vraagt hulp bij het begeleiden van groepen kinderen op creatieve ochtenden en/of midda- HEILOO - De jeugd heeft de toe komst. Iedereen doet zijn uiterste best van die toekomst een duurzame toe komst te maken. Natuur en milieu zijn daarin zeer belangrijk. Ook op de St. Radboud vinden ze aandacht voor natuur en milieu belangrijk. Dit jaar is daar een extra en vooral ludiek project aan toegevoegd. De kinderen van groep 7 en 8 kijken er nu al naar uit. Want van maandag 8 tot en met vrijdag 12 mei heeft de school een heus eiland afgehuurd. Ruim een jaar geleden stond er een advertentie in de krant: 'Eiland te huur in Jisp'. Dat was voor de directie van de school aanleiding om gewapend met een roeiboot de omgeving te verken nen. Directeur Anton van Riel en adjunct-directeur Maruska Kuin trok ken er diverse keren op uit om dit schit terende veen-weidegebied te verken nen. Met een voorbereidingsgroep bestaande uit ouders en leerkrachten is het hele project langzaam maar zeker gegroeid. In het uitgebreide eilandenrijk tussen Wormer en Jisp bevindt zich het uniek eilandje 't Mieuwtje. Vanuit deze thuis basis zal een week lang door groep 7 en 8 veldstudie en natuuronderzoek wor den gedaan. En door er middenin te bivakkeren, kunnen we optimaal gebruik maken van dit prachtige natuurgebied. Met behulp van pick nicktafels en een grote bivaktent creë ren we een ontbijtkamer. Ook voor vervoer is gezorgd: roeiboten, Canadese kajaks en zeilbotèn. De ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar en de Regionale Thuiszorg houden een serie van acht themamid dagen voor kankerpatiënten en hun naasten. De laatste bijeenkomst is op dinsdagmiddag 9 mei van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Regionale Thuiszorg, Gasthuisstraat 2, Alkmaar (Centrum). Het thema van deze middag is: intro ductie van alternatieve geneeswijze. Er is ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. Aan het bijwonen van deze middag zijn geen kosten verbonden. Het maximale aantal deelnemers is zeventien. Als u meer informatie wilt of als u deze mid dag wilt bijwonen, dan kunt u zich aan melden bij het Informatiecentrum van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072 483500. HEILOO - Eindstand competitie 1994- 1995, Groep A: 1. N. Ligthart 19-29; 2. M. Out 16-24; 3. F. Schouten 19-24; 4. C. van Lieshout 19-23; 5. M. Valkering 18- 21; 6. R. de Boer 18-18; 7. R. Koch 18- 16. De uitslagen van de nog te spelen drie partijen door M. Out zijn beslissend voor het kampioenschap van Heiloo. Deze partijen zullen in september wor den gespeeld. Groep B: 1. M. Houtenbos 19-18; 2. J. Kraakman 19-18; 3. L. Koersen 19-17; 4. P. Heyne 19-16; 5. N. Ursem 19-16; 6. C. RiiwonrH P Zijjcii-t 10*8 gehele groep laat zich tijdens alle excursies rondvaren in een grote excur sieboot. In samenwerking met diverse organisa ties krijgen de kinderen les in het veld, rondleidingen van gidsen, doen veld studie en natuuronderzoek. Hierbij is onder andere betrokken de Stichting De Poelboerderij (veldstudie), Stichting Natuurmonumenten (veld werk), PWN (chemisch wateronder- zoek), Uitwatereitde Sluizen (electroni- sche meetapparatuur), de Stichting Nozos (zoogdierenstudie) en de knut sel- en klussengroep van de Radboud school, die een compleet veldwerkcen trum in elkaar zette, van schepnet tot florakist. De kinderen krijgen naast een diale zing, een uitgebreide historische vaar- excursie, vogelgeluidenexcursie, flora- onderzoek op de eilanden, wateronder- zoek in de boerensloten van het Jisperveld en wateronderzoek in de Zaan. Ook gaan de kinderen de Stichting Natuurmonumenten daad werkelijk meehelpen bij het onderhoud aan het gebied. Uiteraard zullen de kin deren ook bezig zijn met het vastleggen van hun gegevens, trekken van conclu sies en tekenen in de natuur. Voorzien van een dik kampboek waar in alle verslagen van onderzoekingen komen de kinderen over een week weer terug. En hopelijk zijn ze ook geestelijk een stuk rijker geworden. Worden ze van jongs af aan attent gemaakt op het met respect behande len van de natuur en het milieu, dan is de kans groot dat ze dat met respect zullen blijven doen. En dat geeft ieder een dan weer een betere garantie op een gezond leefmilieu voor later. HEILOO - Afgelopen donderdagoch tend is op 81-jarige leeftijd plotseling overleden de heer Cor Kamer, pen ningmeester van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plant-kunde. De heer Kamer werd op 27 mei 1913 gebo ren, in 1965 lid van de KMTP en op 28 maart 1967 penningmeester. In 1985 ontving hij voor alle zeer actieve jaren de onderscheiding KMTP in zilver met robijn. Overal waar hij maar enigszins de KMTP (in de wandelgangen 'Groei en Bloei' genoemd) kon promoten, was hij aanwezig. Van de 600 leden tellende vereniging is het grootste aantal lid geworden dankzij zijn niet aflatende ijver. Door zijn altijd voorzichtige zuinige beheer van de financiën staat de ver eniging sterk en kunnen er evenemen ten worden georganiseerd die voor jong en oud leerzaam en aantrekkelijk zijn. Zo heeft bijvoorbeeld de bijna vol tallige jeugdige bevolking van Heiloo op de lagere school een hyancintenbol in bloei getrokken, want 23 jaar lang heeft Cor Kamer hiervoor de bollen ingekocht, ze geplant, zodra de neuzen groot genoeg waren ze in potten gezet en naar alle lagere scholen gebracht waar ze aan de zesdeklassers werden uitgedeeld. Veertien dagen daarna haalde hij ze weer allemaal op, had intussen voor de prijzen en een deskun dige jury gezorgd en organiseerde de prijsuitreiking met als klapstuk de wis selbeker voor de beste inzending van de klas als geheel. Behalve een geweldig ambassadeur voor de KMTP was Cor Kamef vanaf 1978 reisleider voor de regio en bezorg de velen een vakantie naar onder ande re Engeland, Joegoslavië, Frankrijk, Schotland enzovoort. Daarnaast was hij onvermoeibaar in het begeleiden van de dagexcursies in eigen land. Vorige week zaterdag ging hij nog met een volle touringcar naar de Hortus Botanicus in Haren. De bloemschiksters in de regio en die van Heiloo in het bijzonder leerden hem pas goed kennen toen hij in 1976 de in het slop geraakte regionale wed strijden organiseerde in de Limmer Valkeyhal. Sinds die tijd worden er weer cursussen gegeven, een bloem schikevenement in 't Loo gehouden, aan regionale en Rationale wedstrijden deelgenomen. En de motor achter dit «IIpa hrtRÏtP Pnr Ktimpt Cor Kamer. Op de maandelijkse lezingavonden luisterde een ieder naar zijn altijd inte ressante praatje over de natuur rond om ons, dat inhoudelijk getuigde van een grote kennis van en liefdé voor de natuur. Hij kon er met een lyrische, soms poëtische ondertoon over vertel len. Dit zijn slechts een paar van de activi teiten, die Cor Kamer met zijn onstuit bare energie voor de KMTP ondernam. Daarnaast waren er nog 'duizend din gen die geen naam hebben', die hij voor ons deed en waarvan wij de draagwijd te in de toekomst pijnlijk zullen erva ren. Cor Kamer was het gezicht en de ziel van 'Groei en Bloei' en wij zullen hem zeer missen. Een klein stukje uit een praatje dat hij vlak voor de winter hield: 'De afgelo pen week hebben wij gemerkt dat de winter in aantocht is. Ook dat heeft zijn bekoring. Want wat is het afsterven vari de natuur schoon en harmonisch. Misschien wel omdat in het sterven van de natuur het herboren worden een zekerheid is. En om dan die magistrale rust van die zich voor de *winter klaar makende natuur te ervaren! Nooit is de stilte zo stil als in herfst en winter op een windloze mistige morgen in het bos, waar de kreet van een vogel is als een heftig geluid.' Stil is het om ons heen, ook al is het nu voorjaar. f R«»Ati<ur KMTP Huilfin

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1995 | | pagina 10